Zasebnost
10 ur
Najbolj brani članki danes
12 ur
Težave že na začetku: davkarije EU ne zmorejo učinkovito pošiljati podatkov o trgovanju prek spletnih platform
13 ur
Ministrstvo za okolje izdalo Darsu okoljevarstveno soglasje za širitev štajerske avtoceste pred Ljubljano
15 ur
Švica in prenova finančnega sistema po bančnem zlomu
15 ur
Danes se začenja Vinsko LENTanje pred Hišo Stare trte
17 ur
Mol sprožil spor zaradi ukrepov Hrvaške na trgu plina
18 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
18 ur
Narobe svet na slovenskem trgu stanovanj 5
19 ur
Pri mestnem in medkrajevnem javnem linijskem prevozu prepeljanih več potnikov kot leto prej
20 ur
Bodo banke v letu 2024 presegle rekordne poslovne dosežke prejšnjega leta?
21 ur
Povprečno mesečno bruto plačo, nižjo od slovenskega povprečja, prejelo 64 odstotkov zaposlenih
21 ur
Inšpektorat za delo preverja tudi, ali je zaposlenim prevroče 1
22 ur
AKOS pred počitnicami: tako lahko varno uporabljate mobilne telefone
1 dan
Najbolj brani članki danes
1 dan
Ženske za delo v oktobru lani neto zaslužile manj kot moški
1 dan
JEK 2: zakaj bi lahko bila ponudba Južne Koreje za gradnjo novega reaktorja v Krškem zelo zanimiva 3
2 dni
Elektro Ljubljana: dividenda bo štiri cente na delnico
2 dni
Cene industrijskih proizvodov pri proizvajalcih na mesečni ravni v povprečju nespremenjene
2 dni
Slovo Babiševe stranke je nov udarec liberalni Renew, ki v EP izgublja vlogo jezička na tehtnici 2
2 dni
Klemen Boštjančič za Politico: Lahko bi sodeloval s skrajno desnico Le Penove 13

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gremo na volitve 2.0

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

najobj sporočil: 32.026
[#2012915] 18.02.13 13:45 · odgovor na: anon-238577 (#2012895)
Odgovori   +    2
[fibonaci]
> [najobj]
>
> ... evo, zdaj pa naj si vsakdo o toti večini slovenskih pravnikov misli, kar si hoče ...
>
>
> P.S.: jaz mislim, da večina slovenskih pravnikov, o kateri tukaj zgoraj piše Šuštaršič, ni vredna niti ene same črke naziva, s katerim se ponašajo ... khmm, seveda pa me lahko kdo od forumskih pravniških profičev z drugačno razlago 118.člena ustave poskuša prepričati o nasprotnem ...
xexe, čuj, če mene občutek ne vara, potem se bo za pravi denar hitro našla tudi prava razlaga, drugače pa no money, no funny.
... alzo, če dovolj plačam, mi bo kdo povedal, da v teh dveh stavkih ustave v resnici sploh ne piše, kar piše, ampak piše čisto nekaj drugega, kot lahko preberem ... ja, in kot očitno prebere tudi Šuštaršič ...
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2012928] 18.02.13 13:49
Odgovori   +    7
Predlog: imejmo volitve vsakih 6 mesecev s tem, da morajo vedno priti novi obrazi v parlament. Na ta način bo vsakdo prišel na vrsto in si malo opomogel. Ko bo vrsta na meni, imam mnogo prijateljev in sorodnikov, ki jih lahko postavim na ključna mesta. Prijatelji imajo še kup sorodnikov, znancev in ljubic, ki jih tudi zaposlijo po ministrstvih. Oni poslujejo samo s podjetji, katerih lastniki so znanci ali pa oni sami. Proti koncu mandata zaposlim vse v javnem sektorju, vmes dam še kakšno prijateljico in že so tu nove volitve. Tako bi se jaz in moji znanci končno opomogli za celo življenje, nato je vrsta na drugih.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2012930] 18.02.13 13:49 · odgovor na: anon-298623 (#2012541)
Odgovori   +    0
[FIN-350140]
Problem je, ker že dobrih 20 let volimo manjše zlo, ne pa dobre stranke.


Definitivno 20 let volimo (večinoma) večje zlo.

Mi že 20+ let volimo dobre in radodarne može, ki včasih nastopajo kot Božički, drugi pa kot Dedki Mrazi.

Njihov načina vladanja pa je enak. Ko pridejo na oblast začnejo na veliko deliti darila. Najprej poskrbijo za sebe, svoje stranke in prijatelje, potem njihove prijatelje in potem kaj ostane še za ostale. Pri tem so tako radodarni, da se sploh ne sprašujejo kdo bo ta darila plačal, saj vsi vedno jemljejo iz iste velike skupne vreče. Zadnje čase se je začelo šušljati, da je vreča vedno bolj prazna in da bo treba celo plačati stare račune.

To bo prava groza. Kakšni so to Božički in Dedki Mrazi, ki čez desetletje prinesejo račune za zdavnaj razdeljena darila?

Kdo pa jim bo še kaj verjel?
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2012941] 18.02.13 13:53 · odgovor na: najobj (#2012915)
Odgovori   +    2
[najobj]

> xexe, čuj, če mene občutek ne vara, potem se bo za pravi denar hitro našla tudi prava razlaga, drugače pa no money, no funny.

... alzo, če dovolj plačam, mi bo kdo povedal, da v teh dveh stavkih ustave v resnici sploh ne piše, kar piše, ampak piše čisto nekaj drugega, kot lahko preberem ... ja, in kot očitno prebere tudi Šuštaršič ...
pare na sunce, potem pa si lahko zmišljuješ kakšna razlaga bi ti bila najbolj všeč;

jasno da so Šuštaršiču čimprejšnje volitve najbolj všeč, nekaj so vseeno (DL) naredili in če bodo volitve hitro, bodo to poskušali dobro vnovčiti, če se bo pa vleklo predolgo, bodo ljudje vse to pozabili, potem pa bo treba jovo na novo :)
najobj sporočil: 32.026
[#2012977] 18.02.13 14:06 · odgovor na: anon-238577 (#2012941)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 18.02.2013 14:08
[fibonaci]
> [najobj]
>
> > xexe, čuj, če mene občutek ne vara, potem se bo za pravi denar hitro našla tudi prava razlaga, drugače pa no money, no funny.
>
> ... alzo, če dovolj plačam, mi bo kdo povedal, da v teh dveh stavkih ustave v resnici sploh ne piše, kar piše, ampak piše čisto nekaj drugega, kot lahko preberem ... ja, in kot očitno prebere tudi Šuštaršič ...
pare na sunce, potem pa si lahko zmišljuješ kakšna razlaga bi ti bila najbolj všeč;

jasno da so Šuštaršiču čimprejšnje volitve najbolj všeč, nekaj so vseeno (DL) naredili in če bodo volitve hitro, bodo to poskušali dobro vnovčiti, če se bo pa vleklo predolgo, bodo ljudje vse to pozabili, potem pa bo treba jovo na novo :)
... evo, ker res ne piše, kaj točno se mora zgoditi, ko državni zbor vlado ali ministre razreši, dopuščam tudi možnost, da pisci 118.člena ustave niso vredni niti ene same črke nazivov, s katerimi se ponašajo ...

P.S.: če malo pomislim, pa niti ni treba brati do 118.člena, ampak je že začetek en sam blef ...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2012987] 18.02.13 14:11
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: 0329Softb 18.02.2013 14:12
Tudi danes imamo v parlamentu blokado, ki ni le politična, ampak tudi etična.
Licemerstvo!!

Ne moreš ti dragi nekoč zelo perspektivni možakar, ki smo ga nekateri kovali zelo visoko, po vsem pri čemer si sodeloval pisati o etiki in moralizirati. Tisti trenutek, ko so se vam sesule izjemne predvolilne napovedi, tisti trenutek, ko ste čez noč izgubili 15-20 % volilnih glasov, bi še lahko rešil svoje dobro ime in se obrnil stran od "moralista", a se nisi. Nisi odreagiral, šel si naprej z njim in s tem vsem dal vedeti, da si isti kot vsi, ki bi jim sedaj rad solil pamet. Govorim o zakonsko menda celo dovoljenem, vendar moralno povsem nesprejemljivem Virantovem cuzanju države skozi leto 2009.

btw.,
Da se o tem, kako si ravno ti z neoliberalizmom, o katerem seveda ni ne duha ne sluha, naplahtal ogromno ljudi ne pogovarjam!
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2013004] 18.02.13 14:20 · odgovor na: najobj (#2012977)
Odgovori   +    1
[najobj]


P.S.: če malo pomislim, pa niti ni treba brati do 118.člena, ampak je že začetek en sam blef ...
eh, ti to jemlješ preveč dobesedno, ni blef samo začatek, blef je vse do konca, dobro, v resnici je to mešanica čistega blefa, napol blefa, dobrih želja in očitnih dejstev, problem je samo v tem, da je to težko ločiti in nemogoče sortirati;

bistvo, ki ga je treba razumeti je v tem, da je vsaka kapitalistična država "država lastnine", kar dokazuje dejstvo, da med vsemi poznanimi revolucijami od francoske naprej obstaja tudi ena, haitijska revolucija, ki so jo praktično izbrisali iz zgodovine in sicer zato, ker je ta revolucija med drugim tudi osvobodila sužnje in tako naredila smrtni greh proti "republiki lastnine"...

če pa kje piše kaj o pravni državi pa to pomeni, da bosta država in pravo z vsemi sredstvi ščitila lastnino in lastnika, ker pa to v praksi ne gre, pač pomeni, da bosta veliko lastnino in velikega lastnika ščitila pred manjšimi (lopovi), tako da če si ti veliki lastnik in veliki posestnik se nimaš v kapitalizmu česa bati :)
macon sporočil: 12.861
[#2013030] 18.02.13 14:30 · odgovor na: anon-45881 (#2012625)
Odgovori   +    8
[markoff]
> Večina pravnikov trdi, da bi bilo to izigravanje ustave.

Slovenski nacionalni šport. Napovedujem točno ta scenarij.

Smo pred odločitvijo: ali delo nadaljuje doslej najbolj sposobna in v pravo smer usmerjena vlada (z dokaj psihopatskim večnim predsednikom đeneralom JJ) ali pa nove volitve in verjetna zmaga levice, ki je morda manj psihopatska, je pa zagotovo popolnoma nesposobna ustvarjati in ki srake in cigane uči krasti.

We are doomed in any case. Čas za kokice, kokakolo in kalašnikove (KKK).
Kaj naredijo mediji. Tubi tebe so na podzavestnem nivoju prepričali, da so levi manj psihopatski. Vcepljanje dobrih občutkov glede levih in čimbolj negativnih glede desnih s poudarkom na tvojem đeneralu.

Samo par imen: janković, bratuškova, lukšič, kučan, pa še iz prejšnjega cvetobera tuerk, kresalka, križanič... tile so manj psihopatski? Od koga? Od Breivika, Fritzla in Dahmerja?
najobj sporočil: 32.026
[#2013031] 18.02.13 14:30 · odgovor na: anon-238577 (#2013004)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 18.02.2013 14:31
[fibonaci]
> [najobj]
>
>
> P.S.: če malo pomislim, pa niti ni treba brati do 118.člena, ampak je že začetek en sam blef ...
eh, ti to jemlješ preveč dobesedno, ni blef samo začatek, blef je vse do konca, dobro, v resnici je to mešanica čistega blefa, napol blefa, dobrih želja in očitnih dejstev, problem je samo v tem, da je to težko ločiti in nemogoče sortirati;

bistvo, ki ga je treba razumeti je v tem, da je vsaka kapitalistična država "država lastnine", kar dokazuje dejstvo, da med vsemi poznanimi revolucijami od francoske naprej obstaja tudi ena, haitijska revolucija, ki so jo praktično izbrisali iz zgodovine in sicer zato, ker je ta revolucija med drugim tudi osvobodila sužnje in tako naredila smrtni greh proti "republiki lastnine"...

če pa kje piše kaj o pravni državi pa to pomeni, da bosta država in pravo z vsemi sredstvi ščitila lastnino in lastnika, ker pa to v praksi ne gre, pač pomeni, da bosta veliko lastnino in velikega lastnika ščitila pred manjšimi (lopovi), tako da če si ti veliki lastnik in veliki posestnik se nimaš v kapitalizmu česa bati :)
... eh, saj vem ... evo, jaz pravzaprav zdaj samo malo svoj števec postov nabijam, da mi bo - ko bo spet prišel mimo - oni mimoidoči lahko očital, da sem jaz več na forumu, kot je Kunc doma ...
macon sporočil: 12.861
[#2013039] 18.02.13 14:33 · odgovor na: (#2012785)
Odgovori   +    5
[BatonFin]
Ne razumem, zakaj na nove volitve ... zakaj rušiti ablast ... saj nam gre na boljše ... "Zpiz je tudi določil, da se pokojnine februarja uskladijo za 0,1 odstotka. Za toliko je bila namreč povprečna mesečna bruto plača za lani višja kot za leto 2011. Uskladitev velja od 1. januarja, zato bo izveden tudi poračun za januar" ... torej če imate 600€ pokojnine, vam jo bodo povišali za 60 centov oz. na 600,60€ ... pa še zaostanki za januar ... to bo fešta ...
Strinjam se, da je to svinjarija. Penzije bi se morale namreč uskladiti na dol. Upoštevajmo še vse brezposelne, ne samo realni padec bdp in plač. Kakih -10% bi bilo za začetek v redu.
anon-184846 sporočil: 129
[#2013040] 18.02.13 14:33
Odgovori   +    1
Čija majka crnu vunu preje
notomi sporočil: 768
[#2013050] 18.02.13 14:37
Odgovori   +    5
Najbolje bi bili, da se takoj priključimo Avstriji kot ena ali 2 občini, brez naše vlade,....!
anon-204194 sporočil: 1.513
[#2013052] 18.02.13 14:38
Odgovori   +    17
Državljan Šušteršič, tvoje mnenje mene več ne zanima. Moje zaupanje si kot politik zapravil, pa sem imela veliko zaupanje vate. Kot državljan me pa ne zanimaš.

Pomagal si povzročiti prometno nesrečo in z nje poniglavo pobegnil, če se izrazim v metaforah. In sedaj pametuješ, kaj bi morali bolničarji, ki so prišli na kraj nesreče, naredit.

Kaj žene ljudi, da tako podcenjujejo inteligenco drugih, mene,na primer, njihove volivke? Upam, da ne tista vestička, ki jo je nek forumaš napisal na tem forumu in sicer da so problem osebni dolgovi.
anon-127006 sporočil: 116
[#2013088] 18.02.13 14:55 · odgovor na: macon (#2013030)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-127006 18.02.2013 14:57
[macon]
Kaj naredijo mediji. Tubi tebe so na podzavestnem nivoju prepričali, da so levi manj psihopatski. Vcepljanje dobrih občutkov glede levih in čimbolj negativnih glede desnih s poudarkom na tvojem đeneralu.

Samo par imen: janković, bratuškova, lukšič, kučan, pa še iz prejšnjega cvetobera tuerk, kresalka, križanič... tile so manj psihopatski? Od koga? Od Breivika, Fritzla in Dahmerja?
Od Majerja pa njegovih trenirk pa Zombijev definitivno. Ne se slepit, PR SDS-a je enak streljanju v koleno. Oni sploh ne potrebujejo medijev za to, da bi izpadli psihopatski.

Mislim, a so v zadnjem letu izjavili vsaj eno približno tako stvar, ki bi jim pripeljala nove volilce? Karkoli?
anon-301728 sporočil: 1.282
[#2013094] 18.02.13 14:58
Odgovori   +    8
tako, by the way, tehnika- časovnica me nič ne zanima, nove volitve po takem volilnem sistemu so brez veze (jaz vas hočem osebno obkrožiti in potem z mojimi prijatelji obiskat v vaši poslanski pisarni v mojem okrožju in vas povprašat kaj tam v Hlevu Naroda počnete, ali ga kaj čistite).
Bolj me zanima, ker čas teče in nič ne reče, če ste, so, bodo, je že, pripravljen sektorski načrt prestrukturiranja Javnega Sektorja, po sektorjih ane, kaj kako in iz kakih izhodišč ( ideoloških, ane, saj je vsaka izbira, izbira neke ideje, to pa je ideologija, ane).
ker kot liberalcu, vam je, upam, jasno, da se vzdržnost javnih financ vzpostavi le s krčenjem ( sektorski rezi in čiščenje>) Države in ne z novimi davki.
No, to zgoraj je vse le retorično vprašanje, odgovor poznam, rad bi ga le videl zapisanega.
Kick the can folks!
anon-280980 sporočil: 21
[#2013138] 18.02.13 15:19
Odgovori   +    10
čas vnosa: 18.02.13 15:06
Spoštovani gospod Šušteršič, pravkar ste bil v vladi ter še celo dober finančni minister ste bil in ste na strankino željo zapustili vlado. Sprašujem vas, ko si tako želite ponovne volitve, ali jih bomo čez leto dni ponovno ponovili, ker nekemu trojčku nekaj ne bo všeč. Povejte nam prosim, kolikšni stroški bi zopet nastali iz tega naslova za nas davkoplačevalce.
anon-86274 sporočil: 1.399
[#2013206] 18.02.13 16:05
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-86274 18.02.2013 16:11
Pretežni volivci ocenjujejo, da ponujajoči se koruptorji, niti slučajno ne morejo predlagati nekih -projektnih ali tehničnih- vlad, saj so isti ljudje in še nikakršnega strateškega plana nimajo na obzorju. A delanje plana je dolgotrajna zadeva, do najmanj enega leta in šele nato sledi operativnost njega.

Ti se že dolgo izkazujejo, kot "strateška" slovenska izguba, ki je mislila na oblast priti, kar s pomočjo KPK, ki jim nudi pomoč brez obrambe. Mediji so namigovali celo o nekem tihem konstruktu Viranta in Klemenčiča, po naklepu iz ozadja. Pa kdo je takšen zakon ustvaril? Če si je kdo to dovolil, je zagotovo imel v mislih korejsko diktaturo(maščevanje), ki se lahko seli v obe smeri, ker država ni od nikogar.

Slovenci smo po naravi mirni in delovni, zatorej, nas vi izvoljeni, ne mrcvarite, na milost in ne milost.
lukamiha sporočil: 673
[#2013233] 18.02.13 16:22
Odgovori   +    5
Šušteršič, najbolje bi bilo, da prideta s Pličaničem nazaj in postorite svoje zamisli naprej. V drugi koaliciji brez SDSS bo to nemogoče in adijo Slovenija na dno morja!
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2013326] 18.02.13 17:09 · odgovor na: (#2013212)
Odgovori   +    4
[denac]
> [markoff]
> > Večina pravnikov trdi, da bi bilo to izigravanje ustave.
>
> Slovenski nacionalni šport. Napovedujem točno ta scenarij.
>
> Smo pred odločitvijo: ali delo nadaljuje doslej najbolj sposobna in v pravo smer usmerjena vlada (z dokaj psihopatskim večnim predsednikom đeneralom JJ) ali pa nove volitve in verjetna zmaga levice, ki je morda manj psihopatska, je pa zagotovo popolnoma nesposobna ustvarjati in ki srake in cigane uči krasti.
>
> We are doomed in any case. Čas za kokice, kokakolo in kalašnikove (KKK).

O psihopatiji levice je napisano na taužente knjig. Pri nas skorajda vsaka zasajena lopata pripoveduje o njihovi duševni bolezni.
Psihopatijo spoznaš tudi pri njihovem prikritem agitiranju za izstop iz EU. In po mahanju s partijskimi in jugo zastavami. Morda pa ti vidiš samo novo folkloro po letu 1945.
Ne brani enih psihopatov z drugimi. Kaj mi pomaga, če ima levica 1.000 psihopatov, če pa je tisti, ki se uradno deklarira kot največji borec proti njimi iz istega gnezda? In je povrh vsega trenutno na oblasti?

Kot sem že enkrat napisal: dajte se prosim med seboj poklati, zmagovalci naj do konca zafilajo jame in rove ter naslednjih 70 let furajo svoje vojne parole. Mene pa prej opozorite, da spokam kufre, ker za ene ali za druge psihopate svojega življenja pač ne dam.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2013389] 18.02.13 17:43 · odgovor na: anon-127006 (#2012617)
Odgovori   +    8
[krawica]
> [pcs]
> Koalicija je razpadla, omejitev 25+1 je še vedno v dober teden nazaj objavljeni strategiji torej je SDS tista, ki 25+1 še kako podpira. Ne pozabi, da je JJ v prejšnjem mandatu zaustavil že dogovorjeno in obljubljeno prodajo NLB belgijski KBC.
>
> Če si razumen človek boš pač moral priznati, da je resnica grda, če pa si "vernik" pa itak nimava kaj debatirat. Mene je to precej razočaralo.

Tako je, pa to še zdaleč ni bil edini udarec. Kljub temu se bodo tule gor našli ljudje, ki imajo Janšo za najboljšo stvar po narezanem kruhu. Jaz sem ga volil vse dokler ni v prejšnjem mandatu dokazal, da je enak komunajzar kot oni, proti katerim naj bi se SDS "boril" že vse od samostojnosti. Enako nastavljanje nesposobnih kadrov (da so le naši), enako mutivodenje, enako podpiranje državnega lastništva in enaki vzorci blatenja političnih "nasprotnikov".

Janez Janša ter njegova stranka so zame preprosto eno največjih razočaranj SLO politike in sokrivci za stanje, kakršno je. Edini so, ki so dejansko imeli moč Slovenijo spravit v evropske vode, pa so jo le še bolj potopili. Braindead verniki pa bi jim še vedno dali 10%...
Tipičen slovenski zblojenec voli vse od LDS, ZARESa, SDja do Desusa, ampak razočarajo ga pa SDSovci, ki jih pa ni nikoli volil. Če to ni ferderbanost uma, le kaj potem je?
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2013392] 18.02.13 17:45 · odgovor na: anon-45881 (#2012625)
Odgovori   +    6
[markoff]
> Večina pravnikov trdi, da bi bilo to izigravanje ustave.

Slovenski nacionalni šport. Napovedujem točno ta scenarij.

Smo pred odločitvijo: ali delo nadaljuje doslej najbolj sposobna in v pravo smer usmerjena vlada (z dokaj psihopatskim večnim predsednikom đeneralom JJ) ali pa nove volitve in verjetna zmaga levice, ki je morda manj psihopatska, je pa zagotovo popolnoma nesposobna ustvarjati in ki srake in cigane uči krasti.

We are doomed in any case. Čas za kokice, kokakolo in kalašnikove (KKK).
Ali misliš, da imajo kar vsi tvoje bolezni, ker smo baje po Ustavi RS enaki?
anon-195849 sporočil: 721
[#2013412] 18.02.13 17:55
Odgovori   +    4
Tudi ta gospod, ki je bil glavni kreator financ v Sloveniji, da bi državo izvlekli iz težav, je povzročil največjo blokado države. Na tem položaju se delovno mesto ne zapušča kar tako iz heca. To ne naredijo niti otroci v otroškem vrtcu. Ker ni posledic, si to dovoli. Podrediti se Virantu, haj hej hoj. Neresno!
bc123a sporočil: 48.253
[#2013415] 18.02.13 17:57
Odgovori   +    9
Problem z volitvami so volilci. Delovanje zadnje vlade je bilo neprijetno za veliko ljudi, ki bi sedaj radi "nekaj drugega". To enostavno ni mozno. Seveda sedaj lahko gremo na ponovne volitve. In se spet zamenja, kaj pa vem, 2/3 poslancev in pol strank. In kakrsnakoli ze vlada nastane, bo imela dve moznosti: ali trositi se naprej (dokler nam dokoncno ne zaprejo pipice, kar se lahko zgodi zelo kmalu) ali pa bolece varcevanje. V primeru, da nam zaprejo pipico, ali pa se vlada odloci za varcevanje, bomo cez eno leto, ali pa se prej (pol leta) znova sli na volitve, ker ljudem to ne bo vsec, oni vendar niso glasovali za nizanje penzij, plac, in varcevanje, a ne?

Dokler bo velika vecina volilcev tepcev, ki bodo glasovali za stvari, ki dejansko niso mozne, bomo ponavljali volitve z vedno vecjo frekvenco, dokler tem "razocaranim drzavljanom" ne poci film in zacnejo s silo izsiljevati tisto, kar "cesar jim politiki ne dajo", ob tem pa vrze tudi kaksno molotovko.
anon-195849 sporočil: 721
[#2013422] 18.02.13 18:00 · odgovor na: anon-270797 (#2012121)
Odgovori   +    4
[FIN-499008]
g. Šušteršič, kdo pa si bo v vaši stranki končno upal povedati v obraz
Virantu, naj spoka?
Oni ne, mi volilci si bomo upali in to se bo zgodilo.
anon-75846 sporočil: 511
[#2013467] 18.02.13 18:23
Odgovori   +    5
ČE BI BILJAZ DR. šUŠTERŠIČ, SE NASLEDNJIH POL STOLETJA NE BI OGLASIL V JAVNOSTI!
jato sporočil: 643
[#2013498] 18.02.13 18:38
Odgovori   +    0
spet so nas prehiteli italijani, v gorici sta se oženila dva moža
anon-127006 sporočil: 116
[#2013522] 18.02.13 18:55 · odgovor na: anon-178479 (#2013389)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-127006 18.02.2013 18:58
[Aleister]

Tipičen slovenski zblojenec voli vse od LDS, ZARESa, SDja do Desusa, ampak razočarajo ga pa SDSovci, ki jih pa ni nikoli volil. Če to ni ferderbanost uma, le kaj potem je?
Tipično zblojeno je le to, da nekdo ugiba, kaj naj bi nekdo drug počel, pa čeprav o njem ne ve nič. Dolga leta sem bil volilec SDS, nekaj časa celo član, a odkar so prvič zapravili svojo priložnost v prejšnjem mandatu, ki je lepo pokazal, da jih bolj brigajo stolčki kot pa spremembe, mi gredo na živce čedalje bolj in zato jih že dvakrat nisem volil. In tudi vnaprej jih ne mislim dokler vlečejo nerazumne in škodljive poteze ter lažejo in zavajajo. Saj vendar nisem možgansko mrtev.

O ferderbanosti uma je namreč že Einstein povedal vse: Norost je ponavljati eno in isto stvar znova in znova in pričakovati drugačen rezultat. Tako da jaz bi na tvojem mestu močno premislil, kdo je tule ferderban - ti ali jaz.
jezst sporočil: 4.758
[#2013525] 18.02.13 18:56 · odgovor na: anon-103659 (#2012718)
Odgovori   +    3
[Tangenta]
> Pa keri kreten daje minuse na dejstva?

Prodati bank kar tako se ne da, ker jih neočiščenih noben noče kupiti.
Pustiti bankrotirati banko s 30% tržnim deležem?? Daj si vsaj poskusi predstavljati posledice no ...
Slaba banka je nujna!
Slaba banka ni nujna, sploh sem prepričan, da je škodjiva za nas, davkoplačevalce. Mirno damo zadeve v bankrot, če so nesolventne. Še zmeraj imamo druge banke, ki pokrivajo 70% trga in bodo z lahkoto in veseljem tudi 100%. Pa kdo za vraga vam je tako opral možgane? Posledice? Največja posledica, ki jo vidim, da ne bo več nebene dokapitaliazcije. Pa pustimo že prostemu trgu, da uredi stvari!
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2013616] 18.02.13 20:10 · odgovor na: jezst (#2013525)
Odgovori   +    5
[jezst]
> [Tangenta]
> > Pa keri kreten daje minuse na dejstva?
>
> Prodati bank kar tako se ne da, ker jih neočiščenih noben noče kupiti.
> Pustiti bankrotirati banko s 30% tržnim deležem?? Daj si vsaj poskusi predstavljati posledice no ...
> Slaba banka je nujna!

Slaba banka ni nujna, sploh sem prepričan, da je škodjiva za nas, davkoplačevalce. Mirno damo zadeve v bankrot, če so nesolventne. Še zmeraj imamo druge banke, ki pokrivajo 70% trga in bodo z lahkoto in veseljem tudi 100%. Pa kdo za vraga vam je tako opral možgane? Posledice? Največja posledica, ki jo vidim, da ne bo več nebene dokapitaliazcije. Pa pustimo že prostemu trgu, da uredi stvari!
Bi se strinjal s tabo, vendar me zanimajo številke, oz. posledice zaradi jamstvene sheme: koliko bi to stalo druge slovenske banke in koliko državo (Banke in Republika Slovenija jamčijo za izplačilo zajamčenih vlog).

Seveda bi prišle tudi druge posledice, predvsem strahovit kreditni krč, ki bi ga le postopoma kompenzirale druge banke.

Ampak breme dokazovanja učinkov mora biti na strani tistih, ki želijo trošiti davkoplačevalski denar. Dokler ne dobim zelo dobre nasprotne utemeljitve s simulacijami, se torej strinjam s tabo, da je stečaj NLB (in NKBM in Abanke) prava rešitev.

Torej NE za slabo banko. Tebi pa pohvala za vztrajno zagovarjanje tega načelnega stališča.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2013648] 18.02.13 20:29 · odgovor na: anon-308658 (#2012134)
Odgovori   +    0
[PacientJansa]
> [sivi pinot barique]
> > [PacientJansa]
> > > [sivi pinot barique]
> > > če v enem stavku povzamemo....vlada JJ je v danem trenutku najboljša izbira
> >
> > Če želimo uničiti državo.
> >
> > Niso popolnoma nič spremenili na bolje. Samo svoje so pripeljali do korita.
>
>
> neč hudga.tako kot domobranci plačujejo davke,lahko kdaj tudi kej pokomandirajo..kaj znajo partizani,smo vidli..ena država je že šla u kur.c,druga je bla pa na dobri poti da jo posnema.

Davkov ne plačujejo tvoji mitološki domobranci in partizani, ampak gospodarstvo. Je pa tvoje pisanje lep primer strankarskega razmišljanja in ideološke omejenosti.

Ravno zaradi takšnega razmišljanja je čas, da SDS gre.
Odličen odgovor! + in med frende!

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8