Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-363684 sporočil: 200
[#2556163] 14.10.15 10:10 · odgovor na: anon-43949 (#2556160)
Odgovori   +    3
Ugotavljam, da v debato vlečeš stvari, ki jih niti slučajno ne omenjam (Kar ne pomeni da niso pomembne, niso pa predmet debate tukaj in zdaj), tako da ti težko odgovorim.

Mimogrede.. DUTB in planiranje reševanja bank, je bilo Janša - Šušteršičevo maslo.
rx170 sporočil: 6.417
[#2556181] 14.10.15 10:42 · odgovor na: anon-363684 (#2556163)
Odgovori   +    2
[Endimion1]
Ugotavljam, da v debato vlečeš stvari, ki jih niti slučajno ne omenjam (Kar ne pomeni da niso pomembne, niso pa predmet debate tukaj in zdaj), tako da ti težko odgovorim.

Mimogrede.. DUTB in planiranje reševanja bank, je bilo Janša - Šušteršičevo maslo.
V bistvu je čisto vse res, kar si napisal. Moramo pa priznati, da je mojster Ivan našel odličen način, da od svojih vernikov dobi denar. Kje pa piše, da bo strogo namenska poraba in da se ne bo kaj od tega pretvorilo v sredstva nepojasnjenega izvora na raznih računih :D
anon-363684 sporočil: 200
[#2556184] 14.10.15 10:52 · odgovor na: rx170 (#2556181)
Odgovori   +    1
[rx170]
> [Endimion1]
> Ugotavljam, da v debato vlečeš stvari, ki jih niti slučajno ne omenjam (Kar ne pomeni da niso pomembne, niso pa predmet debate tukaj in zdaj), tako da ti težko odgovorim.
>
> Mimogrede.. DUTB in planiranje reševanja bank, je bilo Janša - Šušteršičevo maslo.

V bistvu je čisto vse res, kar si napisal. Moramo pa priznati, da je mojster Ivan našel odličen način, da od svojih vernikov dobi denar. Kje pa piše, da bo strogo namenska poraba in da se ne bo kaj od tega pretvorilo v sredstva nepojasnjenega izvora na raznih računih :D
To jepa stvar delničarjev. Ker so desni... so zagovorniki osebne lastnine in nevmešavanja države... skratka, free market rules in podobno.

Bodo menda znali nadzirat upravni odbor in izvršne direktorje, da bodo dobro plemenitili njihovo lastnino. Če tega ne bodo počeli.. potem so kot luka mesec in ZL.

Pri čemer sem se spomnil paradoksa. Ne velja za Radio in TV postajo.. za Spletni portal pa. Delničarji bodo omogočili zagonski kapital da se to postavi. Potem bodo plačevali naročnino na spletne članke, da jim odhodki ki so povezani s tem ne pokurijo NJIHOVEGA DENARJA... nekakšen perpetuum mobile :)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2556196] 14.10.15 11:20 · odgovor na: anon-363684 (#2556184)
Odgovori   +    7
[Endimion1]

Pri čemer sem se spomnil paradoksa. Ne velja za Radio in TV postajo.. za Spletni portal pa. Delničarji bodo omogočili zagonski kapital da se to postavi. Potem bodo plačevali naročnino na spletne članke, da jim odhodki ki so povezani s tem ne pokurijo NJIHOVEGA DENARJA... nekakšen perpetuum mobile :)
A pa ta parados za kake vlagatelje v AAPL tudi ne velja in jim iphone kar talajo?
Mislim, v tej temi jih pa res stresas. Umiri se malo, ker si ze penast.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556208] 14.10.15 11:58 · odgovor na: anon-54454 (#2556196)
Odgovori   +    0
Velika večina kupcev iPhone-a niti slučajno NI delničarjev AAPL.

Pri tem mediju če se že gredo močno razpršeno lastništvo, bo delež onih, ki s plačevanjem naročnine ohranjajo medij (in s tem svojo delnico) bistveno višji.

Pa nikakor ne pravim da je to mapirano 1:1. Nikjer nisem napisal, da bodo konzumenti tega SDS medija zgolj in samo delničarji.Jih pa bo dosti.

In zakaj tako menim? Racionalne, se pravi investicijske računice za vstop v tak podjem NI. in to dokazuje že originalni članek, katerega komentiramo. Ta medij se podaja na trg, kjer ima zaradi svoje politične barve že tako manj odjemalcev, kot "režimski mediji" (Pri čemer mi ni jasno a so bili režimski tudi v letih 2004- 2008 in leta 2012), obenem pa se celotni medijski kolač tanjša. In nekaj ponudbe (medijske) na desni strani, kot sem napisal je že. Najprej bodo se mal za svojo lastno target publiko stepli. In morda bo kak projekt tudi ugasnil (politikis?), in zato ne bo treba murgel, pa stricev, pa udbe pa kučana.

Skratka, racionalne odločitve za vstop ni. je emotiven. je želja po nečem drugem, novem, drugačnem. OK. Ampak pol si pač priznajmo, da če si človek tako močno želi novih medijev novih poročil, ali pa razkrivanja "resnice", da gre, in na blef dobesedno porine denar v nekaj, kar nima računice, potem bo najbrž to konzumiral. A brez plačila nečesa.. brez nekih prihodkov, to ne bo večno laufalo (pri čemer dvomim, da je tu v tem primeru ta "večno" vsaj pri idejnih očetih in mamah projekta, precej točno določen). Gustl daj objavi oni grafek o prihodkih iz oglaševanja globalno gledano, že xyz-tič, jaz ne najdem. ta del upada, in bo še verjetno upadal.

IN ja. lahko narediva enačaj. Ko se je KBMR skantala na nulo, se je cel kup ljudi drlo, da jih je država nategnila. Na koga se bodo drli, ko se bo NVTR skantala na nulo? Ne pravim da se bo. Šanse za to pa se merijo v dvomestnih procentnih številkah, in so verjetno višje do 50.

In ker nekateri strižemo z ušesi, in se nam zdi tale IPO tak nateg do ljudi, smo pa penasti? In ja.. 3 mio za tak projekt je premalo. Razen če mislijo izvest državni udar in v pol leta prisilit državna podjetja da na polno oglašujejo pri njih. (Jaz kot denimo Janko Medja ne bi pustil reklame v tem mediju, če po drugi strani ta isti medij na polno serje čez mene, pa je čist vseeno, koliko imam masla na glavi). Niti mi iz "moralnega stališča" ni povsem jasno kako lahko medij, ki širi "resnico o udbomafijskih murgelskih bačno poslovnih rabotah" sprejema prihodke od murgelskih udbaških hobotničnih monopol in državni monopol podjetij. to z oglaševanjem paradržavnih firm v nekih medijih smo že poznali v brezplačnikih.. ki so ugasnili 3 mesece PO volitvah. Veš koliko je Steyr spušil v Žurnalu? 42 miljonov. v desetih letih. In je bilo pol cajtenga reklam...



In nisem penast. Samo ogledalo vrlim kapitalističnim desničarjem nastavljam. samo to.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556220] 14.10.15 12:21 · odgovor na: (#2556212)
Odgovori   +    0
Primerjal sem samo prihodke in odhodke... nič o tem kako so porazdeljeni.

Ker tiskanih edicij ne enega ne drugega ne kupujem, sem šel spletne strani pogledat:

Reporter:
Ogromna od Pošte Slovenija, in ob strani za zavarovalnico triglav ali Telekom Slovenije, ali državne Abanke

Mladina: pasica ob strani od NLB zgoraj ali zadaj nič in nekje vmes reklama za eVem. in spodaj ena od RedHat Linux servisa...

Demokracija:
Spet ogromna od državne pošte zadaj sicer pa nič takega

Politikis:
Jebo mater.. Pošta Slovenije, pol Obi, in SberBank ter vedeževalki Luna in Mirabella (That's how desperate they are?)



To se trenutno rola.

In ne prihodki od oglaševanja upadajo. zato pa čedalje več spletnih medijev računa dostop, ker z reklamami ne gre več
bc123a sporočil: 48.253
[#2556229] 14.10.15 12:42 · odgovor na: (#2556212)
Odgovori   +    0
[rename]
Prihodki niso samo prodaja revije, ampak tudi (predvsem?) oglaševanje.
vedno vec je spleta, tam pa so reklame en q. vredne. zato pa imas vedno vec paywallov.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556233] 14.10.15 12:50 · odgovor na: (#2556214)
Odgovori   +    0
Brez veze.

1. izbrali so najdražjo obliko gospodarske družbe. pika. d.d. je daleč dražja od d.o.o., in še dražja od denimo neprofitnega zavoda. Ker je povsem vseen kurc, a zavod dobi za 3 mio donacij, s katerimi starta, ali pa gre na denar k "vlagateljem". In toliko lažje bi lahko dejansko kandidirali za oni status posebnega pomena. Samo revizija take firme košta tam okol 10 jurjev po tamalem.

2. ciljna publika tega se meri v nekaj 10.000 ljudeh. lej članek.

3. za njih velja identična premisa kot za vse ostale, so pač odvisni od tega kaj producirajo. od treh ur programa na dan in vikend repriz se pač ne da živeti. To je pol k voduškov TopTV. in če na twitterju med objavami tega novega medija najdeš čivk ki primerja soprogo ruskega veleposlanika s kurentom, se o kvaliteti celotne ponudbe res lahko vnaprej vprašaš.

4. ProPlus bi bila konec leta 2014 insolventna, če jo ne bi dokapitaliziraliz dobrimi 5 mio €

5. Ma mejte ga. Samo ideja o delničarstvu tukaj... ni na mestu. Cilj tega ni ustvarjanje profita. In kontraargument, da "režimski mediji" ga tudi ne, tu ne vzdrži presoje.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2556235] 14.10.15 12:53 · odgovor na: (#2556214)
Odgovori   +    5
[rename]
Ja, ekonomske računice ni.
Najbolje, da se vrže puška (oz. NOVATV) v koruzo, kajne?
Pa fino bi bilo še povišati RTV davek, da bodo prorežimski mediji lažje dihali in bolj uspešno udrihali po opoziciji.
In obvezno ukiniti TV SLO 3, ki neposredno prenaša seje parlamenta in delovnih teles, da se enkrat za vselej neha blamaža bralnih krožkov, ki jih uprizarjajo pozicijski poslanci.
Pa še internet ugasnit za vsak slučaj, da ne bi kdo kaj nekontroliranega prebral ali objavil.

Mnenje, da ni nobene potrebe imeti parlamentarni program (TV SLO 3), je pred leti, ko smo se sorazmerno redki posamezniki šele uvajali v internet, izrazil doktor Ciril Ribičič - češ, saj imajo internet.

Velikodušna demokracija na "levi" način.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556239] 14.10.15 13:03 · odgovor na: bc123a (#2556229)
Odgovori   +    0
Edina dva ki bi lahko ostala brez paywallow sta ProPLus in RTV. Ta prvi zato, ker je fantastično integriran čez medije, ki ponujajo enako vsebino, in drugi zarad naročnin.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2556242] 14.10.15 13:22 · odgovor na: shevchenko (#2556123)
Odgovori   +    6
[shevchenko]
> [bc123a]
> > [shevchenko]
> > pa ne jim vzet veselja no..naj investirajo v janso, to so cakali 25 let...
>
> absolutno sem vesel, da so se tako odlocili.

ce nic drugega bo doprinos jansatv, da bomo verjetno zaceli bolj ceniti tisto, kar obstaja v medijskem prostoru danes...

Eh, ti boš menda res najbolj cenil tisto, s čemer si zasvojen od pamtiveka. Tudi to je nek pristop do medijev, ki niti ni tako redek, kot bi se od pametnih ljudi pričakovalo - več kritičnosti in prizadevanja za resnico.
Danes je še veliko bralcev, ki so prepričani, da je v časopisu vse, kar je tam napisano, čista resnica. Protislovja jih ne motijo, glavno da "tako piše".

Niso pa vsi ljudje taki. Nekateri časopisni "resnici" ne verjamejo več na besedo, ker so se že neštetokrat prepričali, da so pod "resnico" prebrali flagrantno laž, podlo propagando, nezasluženo blatenje poštenih ljudi, da bi obranili lopove in podobne "resnice", v katerih lažnost se lahko hitro prepričaš.
Do neke mere je resnična samo vremenska napoved, vse ostalo je na žalost največkrat samo umazana manipulacija.

Vsak nov medij je novo upanje, ker so stari mediji postali eno samo razočaranje, nevredni branja. Sposobni in pošteni novinarji so odšli ali si jih odstranili, ostal je samo poden. Mogoče jim tudi zato pada naklada?
bc123a sporočil: 48.253
[#2556251] 14.10.15 13:34 · odgovor na: (#2556244)
Odgovori   +    0
[rename]
> [bc123a]
> > [rename]
> > Prihodki niso samo prodaja revije, ampak tudi (predvsem?) oglaševanje.
>
> vedno vec je spleta, tam pa so reklame en q. vredne. zato pa imas vedno vec paywallov.

Pa ne v Sloveniji.
v sloveniji pac crkujejo, na obroke. povej mi za en medij, ki ni permanentno ze nekaj let na robu in ni podprt s strani davkoplacevalcev?

nekdo je omenil 24ur, ampak tam je vecina robe porazne kvalitete, se slabsa od "rezimskih" medijev.

pa pozar je one man band.
Gustl sporočil: 13.631
[#2556253] 14.10.15 13:35 · odgovor na: (#2556244)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Gustl 14.10.2015 13:36
[rename]
> [bc123a]
> > [rename]
> > Prihodki niso samo prodaja revije, ampak tudi (predvsem?) oglaševanje.
>
> vedno vec je spleta, tam pa so reklame en q. vredne. zato pa imas vedno vec paywallov.

Pa ne v Sloveniji.
Seveda pa govorim na pamet, ker nimam podatkov; Gustl je parkrat že objavil kako je z razmerjem (naročnikov) pri njih, ni pa pisal o strukturi prihodkov, ker je najbrž to poslovna skrivnost.

35% oglasi, 65% naročnine, leta 2008 je bilo 70% oglasi, 30% naročnine. Trend se nadaljuje.

Cifre so za Finance, ne za Časnik Finance. V celi firmi imajo Finance cca 60% delež.

+/-5%, nisem že nekaj časa cifer skupaj metal.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556269] 14.10.15 13:50 · odgovor na: (#2556246)
Odgovori   +    0
Še enkrat. Ne gre za zaganjanje.

Meni je vseeno a rata al ne? Če rata, super, bodo delničarji kaj mel od tega, če ne rata, bo itak kriva udba. Moj duševni in siceršnji mir ni odvisen od JanezTV. Govorim ti o tem, da je tukaj desno orientiran populus, pardon, se popravljam, EN DEL desno orientiranega populusa pozabil na prvo načelo podjetništva. Dobiček.

Delnico kupiš, ker želiš dobiček, in ne za to, da boš imel servirane "resnice", ki bolj pašejo tvojim žlezam. In to je vse kar nekateri trobimo. Zamenjuje se naložbo in nakup storitve. Prihodki pa so zelo zelo v oblakih...

In ja.. ker se gremo delniško družbo, na srečo odpade čisto vsa navlaka s tem kako tu udba in murgle koga zajebavajo. ko bo masti zmanjkalo, bodo zaprli štacuno, Ivan Štuhec bo vodil mašo zadušnico in to bo to.

Mate medij? Super. Evo, da vas vidmo. ker če se dejansko izkaže, da je na konc te jurišne desnice, ki bo pripravljena za ta svoj žar odpirat tošle, bistveno manj kot pa se to titularno prkazuje (Saj veš, če nič ne stane, sem tut jaz lahko bantu črnec), pol ma cel projekt velik velik problem.
Gustl sporočil: 13.631
[#2556277] 14.10.15 14:02 · odgovor na: (#2556261)
Odgovori   +    1
[rename]
Mislil sem sicer razmerje prihodkov papirna vs. e-verzija, ampak hvala vseeno. Nisem si mislil, da je tak obrat nastal, sem vseeno pričakoval, da je še vedno več od reklam.

Pri oglasih je 20% digital : 80% print.

Pri naročninah težko ločim, mi ne ločujemo namreč vrednostno, za nas so vse to Finance, ne glede na nosilc...

Količinsko pa današnji report pravi:

7.098 Print
2.205 Digital
skupaj 9.303
anon-363684 sporočil: 200
[#2556280] 14.10.15 14:11 · odgovor na: (#2556273)
Odgovori   +    0
Ker je javni zavod. v bistvu ne bi smel delat dobičkom....

Drugo pa je racionalnost poslovanja...

A prav pri RTV-ju spet trčiš ob opravljanje javne službe. Oni po zakonu MORAJO zagotavljat dostop svojih storitev tudi na področjih, kjer to komercialno ne bi niti slučajno bilo rentabilno. tako upravljajo z multiplexom A, kjer poleg RTV-ja gostuje še komplet ProPlus in drugi, ter programom s statusom posebnega pomena, TO ZAGOTAVLJAT BREZPLAČNO!!!!!

Razne lokalne TV postajice se dejansko šlepajo na infrastrukturi, ki jo s prispevkom RTV pomagamo vzdrževati vsi. IN ja.. kot sem napisal. JanezTV bi rada bila TV program posebnega pomena... Udbaška komunajzerska Režimska RTV mora zagotavljat javno RTV infrastrukturo?... jebo mater.. kako je to možno a? To se sliši kot Bisol in zeleni eko teroristi, pa subvencije štroma.

Podobno mora telekom slovenije kot edini operater fiksne telefonije vzdrževat sistem Javnih telefonskih govorilnic. MORA. Noben drug operater tega ni dolžan ne zagotavljat ne vzdrževat. Pizda to stane. In tudi tu imaš primer T-2, ki je po eni strani tožil Telekom Slovenije zaradi "Zlorabe prevladujočega položaja na trgu", obenem pa ni plačeval temu istemu Telekomu za uporabo Telekomovih transmisijskih zmogljivosti i.e. kablovja? Pa kdo je tu nor!
anon-363684 sporočil: 200
[#2556285] 14.10.15 14:13 · odgovor na: Gustl (#2556277)
Odgovori   +    1
Taka razlika je med e-oglasi, in print oglasi? Dizaster z e-del... Mene tudi šokiralo...

Sklepam, da so zarad tega tarife na e-delu nižje.... saj nima tolk penetracije? Al se motim?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2556286] 14.10.15 14:16 · odgovor na: anon-363684 (#2556269)
Odgovori   +    2
[Endimion1]


In ja.. ker se gremo delniško družbo, na srečo odpade čisto vsa navlaka s tem kako tu udba in murgle koga zajebavajo. ko bo masti zmanjkalo, bodo zaprli štacuno, Ivan Štuhec bo vodil mašo zadušnico in to bo to.
Osebno ne bi imel problemov kupit delnice ali dveh tudi v smislu takega delniskega "kickstarter crowdfundinga", bi se pa v konkretnem primeru posteno vprasal, ali bi na takem mediju oglasevat ali biti z njim kakorkoli poslovno povezan,

ker,

ti lahko ze danes povem, kako se bo ta zgodba nekega dne koncala: s preiskovalno komusijo ob slucajno najbolj oportunem trenutku, kjer bodo vse sodelujoce slacili do gat.


Me pa nekaj zanima; a tega te pa ni nic groza?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2556289] 14.10.15 14:23 · odgovor na: Gustl (#2556253)
Odgovori   +    0
[Gustl]
35% oglasi, 65% naročnine, leta 2008 je bilo 70% oglasi, 30% naročnine. Trend se nadaljuje.
Probaj malo poiskat, kako je uspelo Berlusconiju v '80-'90 zagnati svoj imperij. Tudi takrat so mu vsi razlagali, da se od oglasov ne da prezivet. Na koncu je bila vse stvar domisljenega poslovnega modela.
crt sporočil: 27.264
[#2556293] 14.10.15 14:24 · odgovor na: (#2556273)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 14.10.2015 14:35
[rename]
Ampak tvoje skrbi za dobiček pri RTV pa nisem nikjer zasledil?
Ali pa pri zavzemanju za odpravo privilegijev, ki jih ima POPTV (neizterjava kazni s strani države).
Aja, to ni predmet te diskusije.
Tukaj je treba ponavljati in poudarjati, da NOVA24TV nima šans za preživetje in bomo vsi delničarji izgubili vložen denar.
Mene čudi nekaj drugega: kako bodo kaj resnega naredili s samo 3 milijoni, saj ne bodo zaračunavali naročnine.
ce se lahko malo vklopim, da bo bolj veselo :)

nova zadeva se je s tem, ko se je vzpostavila kot delniska druzba z ipo, dala na radar kot tema v nalozbenem kontekstu.

lahko bi se namesto tega vzpostavila kot karkoli ze (na primer nekaj apriori neprofitnega, ni pa to pogoj) in rekla: prodajamo pakete letnih, dvoletnih ali troletnih narocnin, podprite nas, ce vam je do tistega, kar nameravamo poceti.

s tem bi se izognila stroskom dd, logistiki dd in temu, da je nalozbena tema. vendar se pac ni izognila. osebno te odlocitve ne razumem, ampak tudi ni moj problem. to zdaj tako je.

in nalozbena tema, povrhu ciljana na ipo, pac v finance spada, seveda.

no, ker pa je nalozbena tema, je nekaj ljudi, ki imajo background v medijih ali v nalozbah ali pa oboje, prislo povedat (evo zdaj se jaz), da z nalozbenega stalisca v izbrani panogi ni ravno z rozicami postlano in da je to po znanih podatkih valjenje kepe gor po hribu - ze samo ekonomsko, sploh ne rabis politicnega vetra v prsi.

(to poleg tistih, ki so apriori divje za ali divje proti, ker imajo pac verske obcutke za ali proti pravni in fizicni osebi, ki iz povsem ocitnih, tezko izognljivih in nobene malicioznosti zahtevajocih razlogov nekako personificirata ta projekt. vernike in anti-vernike pac ignoriraj.)

mene situacija, ko ljudje "iz foha" razlagajo, da bo nekaj tezko slo, nazaj pa dobivajo "ti si nesramen, zlonameren, fovs..." -- zelo spominja na znj ze videnih nalozbenih vrocih tem, kjer je:

- vsaka pravocasno povedana pripomba bila sprejeta na noz;

- kasneje izbruhnilo jamranje, kako ni nihce pravocasno povedal, da je lahko problem in kdo vse da je zdaj tega kriv, razen seveda tistih, ki jamrajo in ki so 5 min prej hoteli premlatit tiste, ki so imeli kaj pripomniti; pa da so najvecji prasci tisti, ki so vnaprej opozorili, ker ce oni ne bi tako grdo govorili, bi ziher bilo vse super.

to je tragikomicno. imas moje najboljse zelje, da tokrat ne bi tako izpadlo.

ce lahko zdaj se malo grem ven iz samo nalozbeno-medijskega okvira:

kljub nastetim vprasljivim tockam sem osebno zelo vesel, da po XX letih sprasevanja "ce ljudstvo tako grozno trpi in je lacno drugacnosti, kje je potem radio free slovenija" menda prihaja resen odgovor.

ker mislim, da je res skrajni cas, da se neha sama jamrarija in svetobolje in zacne "ce ti nekaj tako strahovito ne pase, ja jebote daj se spravi skupaj pa ti naredi boljse". pa da vidimo, kaj zmores.

hkrati bo ta projekt tudi sluzil kot prakticna meritev, koliksnega dela populacije so samo polna usta velikih besed o Resnici etc, koliksen pa bi tudi dal kaj iz svojega zepa zanjo.

obenem si zelo zelim, da konkurenco pleme ne bi bilo tako kretensko, da bi logisticno zaviralo delovanje novega tv kanala. ker bi s tem samo motilo sliko. naj novi kanal dela. ravno zato, da bodo zgoraj nastete stvari jasne in transparentne.

p:
- ze kakih 10 let ne gledam tv
- ze kakih 20 let gledam nalozbeno-psiholoske cikluse
- in prav toliko casa sprasujem "kje je radio free slovenia, ce ga ljudje res tako pogresajo"

ps.
- seveda lahko projekt crkne tudi iz politicnih razlogov, ceprav za to niso potrebni.
- in obratno, lahko tudi uspe iz politicnih razlogov :)
crt sporočil: 27.264
[#2556294] 14.10.15 14:26 · odgovor na: anon-363684 (#2556285)
Odgovori   +    0
[Endimion1]
Taka razlika je med e-oglasi, in print oglasi? Dizaster z e-del... Mene tudi šokiralo...
Sklepam, da so zarad tega tarife na e-delu nižje.... saj nima tolk penetracije? Al se motim?
oglasevanje na e-podrocju se vedno bolj dogaja na social networkih, ne v medijih.
Gustl sporočil: 13.631
[#2556295] 14.10.15 14:27 · odgovor na: anon-363684 (#2556285)
Odgovori   +    0
[Endimion1]
Taka razlika je med e-oglasi, in print oglasi? Dizaster z e-del... Mene tudi šokiralo...

Sklepam, da so zarad tega tarife na e-delu nižje.... saj nima tolk penetracije? Al se motim?
V tej industriji se rado uporablja: “trading analogue dollars for digital dimes for mobile pennies.”

Igralci na digital in še ekstra na mobile so čisto drugi.

Poglej recimo ta dva grafa, ki pravzaprav pravita, na kaj naj se pripravimo (trenutno imamo cca 30% mobile obiska).

hyperstop.co/posts/m...-in-mobile
Gustl sporočil: 13.631
[#2556296] 14.10.15 14:28 · odgovor na: anon-54454 (#2556289)
Odgovori   +    0
[tmatej]
> [Gustl]

> 35% oglasi, 65% naročnine, leta 2008 je bilo 70% oglasi, 30% naročnine. Trend se nadaljuje.
>

Probaj malo poiskat, kako je uspelo Berlusconiju v '80-'90 zagnati svoj imperij. Tudi takrat so mu vsi razlagali, da se od oglasov ne da prezivet. Na koncu je bila vse stvar domisljenega poslovnega modela.
Ne domišljam si, da sem v njegovi kategoriji (ne v poslu, ne v bunga bunga :), tako da se bom držal tistega, čemur menim, da sem kos.
anon-363684 sporočil: 200
[#2556297] 14.10.15 14:30 · odgovor na: anon-54454 (#2556286)
Odgovori   +    0
Ne. zaradi tega, ker se pri nas NIKOMUR, ki so ga dali nad oglje in cigančka preiskovalne komisije ni osmodila nit dlaka, kamoli da bi koga kdaj kaj peklo.

ne progastim, ne pikčastim.

Mel smo preiskovalno komisijo o Termoelektrarni Trbovlje... Get the point?
Gustl sporočil: 13.631
[#2556299] 14.10.15 14:33 · odgovor na: Gustl (#2556295)
Odgovori   +    1
Še ta graf je carski :) Bodite pozorni na trende in na zadnjo letnico :)

torej...ni najbolj frišno pa je kar grdo :)

3.bp.blogspot.com/-d....pptx.jpeg
Gustl sporočil: 13.631
[#2556305] 14.10.15 14:41 · odgovor na: Gustl (#2556299)
Odgovori   +    1
In seveda je Google še lačen in ker smo že pri TV, tole je frišno:

Google just told advertisers that if they want to reach young people YouTube will need to take 24% of their TV budgets


www.businessinsider....m=referral

Ampak ni vse črno, tudi za Novo TV :)

What about YouTube's effectiveness versus TV?

She responded: "It depends on the audience. If you're looking to specifically target 60[-year-old] plus men, then you'll probably get a lot more reach on TV."
anon-363684 sporočil: 200
[#2556308] 14.10.15 14:45 · odgovor na: Gustl (#2556299)
Odgovori   +    0
jeba.....

Skratka... brez hefty naročnin tut v tem primeru ne bo šlo...

kaj pa podatki o TV oglaševanju in digitalnem? Nimam pojma kje bi lah to zvohal?
anon-363684 sporočil: 200
[#2556309] 14.10.15 14:49 · odgovor na: Gustl (#2556305)
Odgovori   +    0
Sam s tem.... NovaTV nekako ne bo imela težav.... :D govorim ostarosti target uporabnikov :)
Gustl sporočil: 13.631
[#2556314] 14.10.15 15:04 · odgovor na: anon-363684 (#2556308)
Odgovori   +    1
[Endimion1]
jeba.....

Skratka... brez hefty naročnin tut v tem primeru ne bo šlo...

kaj pa podatki o TV oglaševanju in digitalnem? Nimam pojma kje bi lah to zvohal?
mah, mal googlaš :)

cdn3.dazeinfo.com/wp...4-2018.png

printinthemix.com/up...nd2014.gif

d28wbuch0jlv7v.cloud...edia_n.jpg




Je pa to za USA, torej samo za pokušino.

Ravno V Evropa močno izstopa po time spent in ad moneey spent na TV glede na ostale trge. Tako da bo tu ta transformacija počasnejša (glej tudi ta članek o POP TV :) www.finance.si/88369...o%C5%BEaja ).


Pa še en precej popularen grafek, ki pa ga jaz ne gledam preveč rad :)

images.huffingtonpos...eeker1.png
anon-363684 sporočil: 200
[#2556323] 14.10.15 15:25 · odgovor na: crt (#2556293)
Odgovori   +    0
lahko bi se namesto tega vzpostavila kot karkoli ze (na primer nekaj apriori neprofitnega, ni pa to pogoj) in rekla: prodajamo pakete letnih, dvoletnih ali troletnih narocnin, podprite nas, ce vam je do tistega, kar nameravamo poceti.
Tako...

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8