Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6

mimoidoci sporočil: 6.048
[#2174442] 18.07.13 21:17 · odgovor na: anon-295127 (#2174412)
Odgovori   +    4
[kirman69]
Najuriš sds zebra fašisti, Kovač je z vami! Njegov moto je prastari moto vsakega režimskega škrabala: razkrinkati, če ni pa podtakniti -njihovim- in obvezno zamižati pri -naših-...

greetings
Čestitke kirman. Od objave Kovačevega članka še ni minilo niti 24 ur, ti pa si nam že - kako blagohotno od tebe - naklonil vrhunski esej s prodorno in poduhovljeno analizo, vredno največjih mojstrov peresa. Da niti ne omenjam šaljivih dovtipov, okrasnih pridevkov, duhovitih primerjav in zahtevnih besednih zvez ter genialne uporabe ločil in pravopisne rigoroznosti. Kritika čistega uma.
anon-297608 sporočil: 26
[#2174456] 18.07.13 21:37
Odgovori   +    0
smrt komunizmu svoboda narodu!!!! - beri vsem komunjaram vile v vamp, vstani slovenija, očistimo jo komunistov!!!
anon-299391 sporočil: 90
[#2174594] 19.07.13 00:22 · odgovor na: anon-128638 (#2173260)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.07.13 20:17
[rahela37]
Moša Pijade na prvem zasedanju AVNOJ v Bihaću novembra 1942:
»... Zato je potrebno ustvariti tolikšno množico brezdomcev, da bodo ti postali večina v državi. Zato moramo požigati. Bomo streljali in se umikali. Nemci nas ne bodo našli, a bodo iz maščevalnosti požigali vasi. Potem bodo vaščani, ki ostanejo brez strehe, sami prišli in mi bomo imeli narod ob sebi in bomo na ta način postali gospodarji razmer. Tisti, ki nimajo ne hiše ne zemlje ne živali, se nam bodo hitro pridružili, ko jim obljubimo velik rop. Težje bo s tistimi, ki imajo vsaj kakšno posest. Njih bomo navezali nase s predavanji, gledališčem, predstavami in drugo propagando. Tako bomo postopoma obredli vse kraje. Vaščan, ki ima hišo, polja in živino, delavec, ki prejema plačo in ima kruh, je za nas brez vrednosti. Mi moramo iz njih narediti brezdomce, proletarce... Samo nesrečniki postanejo komunisti, zato mi moramo ustvariti nesrečo in množice spraviti v obup. Mi smo smrtni sovražniki vsake blaginje, reda in miru...«
Kdo bi si mislil, več kot pol stoletja kasneje pa američani "pogruntajo" to miselnost. (to ni sarkazem)
Saj na splošno velja, da so slovenci iznajdljivi, a tudi leni, če bi le bili pripravljeni delati, potem jim ne bi bilo potrebno biti iznajdljiv pri krajah, lastninjenjih ali se iti raznih "znajdi se" variant.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2174727] 19.07.13 09:30 · odgovor na: anon-238577 (#2174024)
Odgovori   +    1
[fibonaci]

saj ne gre samo za teh 260 € socialne podpore, kdor ima priznano to, ima s tem pravico tudi do ostalih 12 vrst socialnih pomoči, od subvencij vrtca, šole, stanovanja, zdravstvenega zavarovanja itd., in če sešteješ vse to dobiš kar lep znesek;

ne poznam podrobnosti, ampak zelo verjetno dva brezposelna starša z nekaj otroki imata boljši družinski proračun z vsemi socialnimi pomočmi, kot bi ga imela z dvema minimalnima plačama in brez teh pomoči.
To je pa res. Zagotovo je pa lažje biti socialc v Beli Krajini, kot v Ljubljani.
anon-185895 sporočil: 13
[#2174760] 19.07.13 09:56 · odgovor na: anon-203277 (#2173392)
Odgovori   +    1
Če bi brali med vrsticami in razumeli napisano, potem ne bi skakali na prvo žogo in bi razumeli, da sem zelo žalostna nad kretenizmom in zlorabo politike, ki bi se morala odvijati v blagor ljudstva in ne za polnjenje lastnih žepov Lukšičev, Mehov, Kontičev, Golubičev, tudi Ropa in ostalih, ki so zdaj lepo poniknili, hkrati pa so soustvarjali podlage za nelegalne kraje družbenega premoženja v roke pokvarjenih posameznikov. Žal se to pri nas odvija vse od osamosvojitve naprej in tudi Lukšič ni nič drugačen grabežljiv kreten kot vsi ostali. Ker pa politiki pri nas niso državniki, smo tam, kjer smo. Država producira reveže in se bojim, da nam v tej podalpski državici ni rešitve nadalnjih 25 let, dokler se res ne zamenja celotna generacija. Pa še to me skrbi, ker naši otroci nimajo prihodnosti, saj se že mladiči zdajšnjih vladajočih politikov vzgajajo v podmladek in bodoči cvet slovenskega političnega parketa, pa najsi so še taki imbecili.
anon-243516 sporočil: 3.391
[#2175068] 19.07.13 12:47
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-243516 19.07.2013 12:49
Če bi napisali, da je Lukšič neandertalec v svojih razmišljanjih, bi lahko tožil. Kaj pa naj naredimo državljani, ko poslušamo Lukšičeva pametovanja in sprenevedanja in bogatenja na račun slovenceljnov? Da bi pa SD dobila primat, je pa, medijskemu poveličevanju navkljub, "mokra sanja" ravno tošotov kučanizma.
anon-55503 sporočil: 20
[#2175319] 19.07.13 14:53
Odgovori   +    0
No, Stanislav Kovač je enciklopedijski primerek pobalinskega novinarstva. Njegovi prispevki bodo še nekaj rodov učno gradivo. Vsaj upam tako!
purinoli sporočil: 8.690
[#2175440] 19.07.13 16:46 · odgovor na: bc123a (#2173980)
Odgovori   +    1
[bc123a]
zares pomembno je samo zastonj bivanje in stroski bivanja. z 260 eurov se da za silo preziveti.
Ups, tole me je pa malo zbodlo. Da nisi uporabil kak časovni stroj? Leta 1983 sem bil vodja oddelka (Pharma R&D, oddelek 30 ljudi, 50 % ing, mag...) in plačo okoli 1000 DEM (500 € danes), tehniki pa 500 DEM (250 € danes). Se je dalo preživeti, dobro živeti pa ne, zato sem seveda takoj spizdil na svoje. Danes so cene čisto nekaj drugega, pa mi ne rečt, da se da preživeti z 260 € (520 DEM). Moja žlahtnica je imela 430 € penzije in bi tolkla lakoto, če ji ne bi pomagal. Dobesedno !

P.S. Jaz recimo danes za cigarete in štrom pokurim okoli 350 € mesečno. Realna inflacija danes je okoli 8-10% letno. Pa pozabi Eurostat. Freaki na kvadrat.
anon-203277 sporočil: 2.441
[#2175486] 19.07.13 17:33 · odgovor na: anon-185895 (#2174760)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-203277 19.07.2013 17:50
[gospakariera]
Če bi brali med vrsticami in razumeli napisano, potem ne bi skakali na prvo žogo in bi razumeli, da sem zelo žalostna nad kretenizmom in zlorabo politike, ki bi se morala odvijati v blagor ljudstva in ne za polnjenje lastnih žepov Lukšičev, Mehov, Kontičev, Golubičev, tudi Ropa in ostalih, ki so zdaj lepo poniknili, hkrati pa so soustvarjali podlage za nelegalne kraje družbenega premoženja v roke pokvarjenih posameznikov. Žal se to pri nas odvija vse od osamosvojitve naprej in tudi Lukšič ni nič drugačen grabežljiv kreten kot vsi ostali. Ker pa politiki pri nas niso državniki, smo tam, kjer smo. Država producira reveže in se bojim, da nam v tej podalpski državici ni rešitve nadalnjih 25 let, dokler se res ne zamenja celotna generacija. Pa še to me skrbi, ker naši otroci nimajo prihodnosti, saj se že mladiči zdajšnjih vladajočih politikov vzgajajo v podmladek in bodoči cvet slovenskega političnega parketa, pa najsi so še taki imbecili.
Se strinjam,če bi govorila o katerem drugem politiku.Ampak,kako je nekdo lahko politik v svoji,lastni državi in obenem ni državnik?Pa saj je ja "soustvarjalec" podobe države navznoter in navzven,al pač ne? Pri tem človeku še nisem zasledil kanček državotvornega,razen njegovega spoštovanja rdeče zvezde.
Ni ne politik in ne državnik primerljivega demokratičnega evropskega formata.Za mene je navadno zarukano komunajzarsko nerazgledano teslo.
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2175517] 19.07.13 18:13 · odgovor na: mimoidoci (#2174442)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [kirman69]
> Najuriš sds zebra fašisti, Kovač je z vami! Njegov moto je prastari moto vsakega režimskega škrabala: razkrinkati, če ni pa podtakniti -njihovim- in obvezno zamižati pri -naših-...
>
> greetings

Čestitke kirman. Od objave Kovačevega članka še ni minilo niti 24 ur, ti pa si nam že - kako blagohotno od tebe - naklonil vrhunski esej s prodorno in poduhovljeno analizo, vredno največjih mojstrov peresa. Da niti ne omenjam šaljivih dovtipov, okrasnih pridevkov, duhovitih primerjav in zahtevnih besednih zvez ter genialne uporabe ločil in pravopisne rigoroznosti. Kritika čistega uma.
*****
anon-305613 sporočil: 113
[#2176424] 22.07.13 02:13
Odgovori   +    1
Raziskave javnega mnenja so naročene od Dela in Dnevnika in - smešno za dobo interneta - povzemajo mnenja kakšnih 500-700 anketirancev.

Je pa res, da ti slovencelski butalci lahko grejo tud 100x na led (menda tanek).
anon-292686 sporočil: 763
[#2176811] 22.07.13 13:08 · odgovor na: anon-238577 (#2173920)
Odgovori   +    0
Ena redkih stvari v katero se danes, pravzaprav vedno splača vlagati, je pamet.

O katerih naših to govoriš? In kaj imam jaz z njimi?

Hej, za prepričljivo in verodostojno dokumentirano zbirko s križnimi referencami vseh tovrstnih ponaredkov bi dal tudi 40 EUR! Zato upam, da se boš še malce potrudil. :)
anon-292686 sporočil: 763
[#2176838] 22.07.13 13:26 · odgovor na: anon-278805 (#2174441)
Odgovori   +    0
[njivar]
> Upam le, da si bo nekoč nekdo vzel čas in nas presenetil z zbirko vseh najpomembnejših, znamenitih in prikritih, takšnih in drugačnih citatov, izjav, navodil, priporočil in ukazov iz tistega popolnoma izgubljenega časa za Slovenijo in Slovence ... In lahko se že zdaj javno zaobljubim, da za takšno knjigo takoj namenim recimo 40 EUR.

Poslušaj kdaj na Radio Ognjišče oddajo MOJA ZGODBA - na internetu je še za X let nazaj. Slovenski trpini, ki še živijo, pripovedujejo pretresljive zgodbe med vojno in še desetletja po vojni, kakšne grozote so počeli komunisti!!
Več pazljivosti, pozornosti in zbranosti pri branju bi priporočal! Ker tistole nikakor ni bil odgovor na moj komentar ali pobožne želje. :> Mene zanimajo citati uradnih (in manj uradnih, a še vedno dejanskih) izjav in vsega zgoraj naštetega, kar je bilo za javnost iz takšnih in drugačnih razlogov namenoma prikrito, prikrojeno, popačeno, olepšano itd.. Zgodbe so neka čisto druga snov, čeprav enako zanimiva, sploh v primeru mnogih tistih, ki še niso bile povedane in je za to s časom vedno manj možnosti, če sploh še kaj ...

Vseeno hvala za namig, vendar Radia Ognjišče ne poslušam, niti radia na splošno ne poslušam namensko, zaradi nekih recimo težkih tematik, ampak zgolj zaradi glasbe, za ozadje, glasbeno kuliso (kakršna ta že je ob bolj ali manj glasbeno porazni vsebini na slovenskih radijskih valovih - ja, žal starega Radia Dur ni več ...), nekaj malega za informacije, tu in tam pa izjemoma občasno še kakšno redno oddajo (npr. Šaleharjev Toplovod).
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2176878] 22.07.13 13:52 · odgovor na: anon-292686 (#2176811)
Odgovori   +    0
[alpha7b5]

Hej, za prepričljivo in verodostojno dokumentirano zbirko s križnimi referencami vseh tovrstnih ponaredkov bi dal tudi 40 EUR! Zato upam, da se boš še malce potrudil. :)
Najprej se moraš odločiti, ker investiranje v pamet in verodostojno dokumentacijo ne gre skupaj s takimi poceni falsifikati, ki jih ljudje pobirajo s slovenske Wikipedije.
Če te že veseli tisto prvo, se je treba najprej malo pozanimati kaj so preverjena zgodovinska dejstva in kaj niso, in ta Pijadejev govor zaenkrat spada med tiste druge.
Syuzan sporočil: 61
[#2178874] 24.07.13 21:55
Odgovori   +    0
Takšen članek lahko napišete o katerem-koli politiku iz katere-koli stranke, saj so vsi dvolični in imajo za seboj grehi, če malo koplješ....

Strani: 1 2 3 4 5 6