Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5

anon-167126 sporočil: 1.128
[#2102297] 02.05.13 16:49
Odgovori   +    6
Pametuje in pametuje ta...
macon sporočil: 12.861
[#2102300] 02.05.13 16:59 · odgovor na: FIN-466864 (#2101947)
Odgovori   +    6
[FIN-466864]
> [denac]
> Ta človek se nima pravice oglašati!
>
> 1. Janković
> 2. Go
> 3. Home

je enako kot:

1. Janša
2. Go
3. Home...
Janša je tukaj doma, Pavijanković pa naj gre v Saraorce ali z drugimi pingvini na Antarktiko.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2102317] 02.05.13 17:27 · odgovor na: (#2102089)
Odgovori   +    7
[dob]
tasilo, tale video pripoveduje o zanimivih stvareh, ki se dogajajo jeziku, ker je živa tvorba in sledi načinu sporazumevanja med ljudmi. Verjamem, da bo tebi (in drugim) enako zanimiv kot je meni.

Forumsko pogovarjanje je nekaj vmesnega med pisanjem in sporočanjem. Tudi mi prispevamo k razvoju našega jezika, ko se tu na forumu menimo, se prerekamo ali podpiramo, celo ignoriramo.
Bistveno pa je, da v to, kar napišemo, vlagamo svojo energijo in ta potem poišče sebi prikladno formo. Če je ta forma skupna, je komunikacija boljša. Če te skupne forme ne najdemo, je to tako, kot bi preklopili na drug register, ki se mu pravi streljanje.
Posledično to pomeni, da v svoje pisanje ne vlagamo energije, ki vsebuje dober namen in je zato tedaj zavajanje.
Namen jezika pa ni v tem. Mojega že ne.
www.wimp.com/textinglanguage/

LP
dob
Dob, hvala za zelo zanimivo povezavo! Velja si jo shraniti. Tema je seveda zelo polemična in temu primerno obsežna. Enako Tvoj komentar. Z govorci ali pisci, ki imjo težave z jasnim izržanjem, se ponavadi nihče ne ukvarja. To bi moralo veljati tudi za politike in do neke mere - novinarje. V vebalizacijo in artikulacijo pogosto ne vložijo nikakršnega truda in odtod je zlahka dobiti vtis o zavajanju. Forumi so še posebno poglavje. A kot je dejal oni ...

... English professor at a small college - 1956
"Many do not know the alphabet or multiplication table, cannot write grammatically, and seem to have been trained to hate mental excercise ... often they cannot read inteligentlly, and dislike any reading."

Težava verjetno ni v odstopanju od jezikovne norme. Težava je, da nekateri ne razlikujejo več, kaj, kdaj in zakaj je norma in kaj, kdaj in zakaj odstopanje (osebno, izrazno, slengovsko, modno, strokovno, funkcionalno, sporočilno, ...). Sodobne komunikacijske poti so stvari nekoliko spremenile; vsaj navidez in navzven. Bistvo pa še vedno ostaja, kakor ugotaljamo že vsaj 2500 let. Glede na to, da je jezik eden najvišjih miselnih in umskih procesov, težava nikoli ni v jeziku sámem. Včasih se zatakne pri razmišljanju, mišljenju in miselnosti.

Dregnil si me ravno v pravi živec, a ne zameri, predno me preveč potegne - kolikor me vleče - v kakšen traktat, raje neham. (Pa še sredi nekega dela sem; takšnega, za kakršnega ponavadi nikoli ni časa. :) Hvala za link!

Uživaj praznik - za katerega sicer nikomur ni kaj dosti jasno, kaj naj praznuje, razen da je še en dan frej ...
Tasilo
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2102339] 02.05.13 18:08 · odgovor na: anon-129390 (#2102317)
Odgovori   +    1
Le kje se je izgubila narodna zavest Slovencev?
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2102342] 02.05.13 18:13 · odgovor na: macon (#2102300)
Odgovori   +    2
Le kje se je izgubila narodna zavest Slovencev?
anon-251880 sporočil: 6.972
[#2102414] 02.05.13 20:02 · odgovor na: (#2102089)
Odgovori   +    2
[dob]
> [tasilo]
> > [macon]
> > ...zdaj pa živimo "neko obliko kapitalizma", ki nikomur ni všeč. Očitno bo tudi ta kapitalizem doživel svoj konec, je napovedal
> >
> > Očitno bo doživel konec, ko bo kriminalec janković za zapahi. Kako debilen mora biti folk, da posluša debilnega lopova in mu še ploska. Ljubljana je res do kraja sprevržena moralna greznica in njen smrad je čutiti po vsej Sloveniji.
>
> Čaka te velika sreča,
> Ti Ljubljana spačena!
> Ti kosarna boš sloveča
> Satana peklenskiga!
>
>
> ... je nekoč napisal Dohtar. [Nebeška precesija, Krajnska čbelica, 1848]

tasilo, tale video pripoveduje o zanimivih stvareh, ki se dogajajo jeziku, ker je živa tvorba in sledi načinu sporazumevanja med ljudmi. Verjamem, da bo tebi (in drugim) enako zanimiv kot je meni.

Forumsko pogovarjanje je nekaj vmesnega med pisanjem in sporočanjem. Tudi mi prispevamo k razvoju našega jezika, ko se tu na forumu menimo, se prerekamo ali podpiramo, celo ignoriramo.
Bistveno pa je, da v to, kar napišemo, vlagamo svojo energijo in ta potem poišče sebi prikladno formo. Če je ta forma skupna, je komunikacija boljša. Če te skupne forme ne najdemo, je to tako, kot bi preklopili na drug register, ki se mu pravi streljanje.
Posledično to pomeni, da v svoje pisanje ne vlagamo energije, ki vsebuje dober namen in je zato tedaj zavajanje.
Namen jezika pa ni v tem. Mojega že ne.
www.wimp.com/textinglanguage/

LP
dob



Prijatelja s foruma še jast se tisočkrat pridružujem vajinem razmišljanju, čao, lep pozdrav.
Letos je za dan OF Jankovič utihnil, upam, da bo za naslednji 1.maj tudi.
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2102447] 02.05.13 20:25
Odgovori   +    2
MI smo socialna država de, ni važn de, če smo u junk bonitetni klasi de, važn da sanirano samopostrežne banke de.... marš v tri p.... de!
foore sporočil: 12.753
[#2102464] 02.05.13 20:34 · odgovor na: anon-224219 (#2102294)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: foore 02.05.2013 20:35
[tonceka]
""Če ni dela, tudi proračuna ne bo, ne bo sociale, šolstva in javnega zdravstva, zato se bo treba za vsako delovno mesto boriti," je dejal ljubljanski župan Zoran Janković" Če bo Janković, tudi proračuna ne bo, ne bo sociale, šolstva in javnega zdravstva, zato se je treba boriti, da se zanj najde sobica na Dobu.
Zanimivo, da v Slovenski državi nimamo pravega govornika Slovenca, ki bi govoril na proslavi.

Sprašujem se: Kdo nam vodi državo............
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2102475] 02.05.13 20:45 · odgovor na: anon-129390 (#2102317)
Odgovori   +    2
Le kako se sklanja lol?
anon-104578 sporočil: 732
[#2102479] 02.05.13 20:50
Odgovori   +    2
Ljubljanski župan Zoran Opanković je pozabil dopolniti svoj govor z dejstvom, DA SE BO TREBA ZAPUFATI za vsako delovno mesto! In zakaj ne? Če za 26.000 priveligiranih upokojencev iz proračuna odteče vsak mesec najmanj 600.000 EUR
(le njihovo prostovoljno zdravstveno zavarovanje stane toliko!), kar je letno 7,2 milijona EUR, potem je treba najeti kredite tudi za delovna mesta. OSTAJA PA VPRAŠANJE ZA USTAVNO SODIŠČE: po katerem členu slovenske ustave ste utemeljili PRIVILEGIJE teh 26.000 upokojencev, ki so po vaši odločitvi v tem primeru ZOPET POSTALI NADDRŽAVLJANI? Vsi preostali upokojenci si namreč PLAČUJEJO omenjeno zdravstveno zavarovanje IZ SVOJEGA ŽEPA! - Seveda pa od US R SLO ne pričakujem logičnega odgovora, kajti glede na dosedanje pravne odgovore je po mojem ta organ Štala in zgolj državljanski strošek.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2102504] 02.05.13 21:26 · odgovor na: anon-309880 (#2102475)
Odgovori   +    1
[menitu]
Le kako se sklanja lol?
A me zajebavaš?? :D

* Odgovor, kako se sklanja lol, se skriva v vprašanju, čemú (tj. s kakšnim namenom) bi ga kdo želel sklanjati. V tem primeru se vprašamo, za katero besedno vrsto gre in njeno funkcijo ter ali je pregibna, ali nepregibna. Kaj meniš?
anon-282835 sporočil: 189
[#2102516] 02.05.13 21:37
Odgovori   +    0
Kdo je on, da lahko javno nastopa?
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2102521] 02.05.13 21:46 · odgovor na: anon-129390 (#2102504)
Odgovori   +    1
[tasilo]
> [menitu]
> Le kako se sklanja lol?

A me zajebavaš?? :D

* Odgovor, kako se sklanja lol, se skriva v vprašanju, čemú (tj. s kakšnim namenom) bi ga kdo želel sklanjati. V tem primeru se vprašamo, za katero besedno vrsto gre in njeno funkcijo ter ali je pregibna, ali nepregibna. Kaj meniš?
V onem videotu (ali pa morda videju, ali pa videu) Txtng is killing language, McWhorter podaja nekaj primerov uporabe lola, pa sem pomislil, le kako se to sklanja tukaj. Ker primeri, ki jih daje npr. btw in lol bodo prej ko slej postali del sskj in kot taki sklanljivi.

Video je sicer tudi zanimiv zaradi ugotavljanja razlike med govorom in pisavo. Če ne drugega opozori, da so nekoč govorili kot so pisali, za razliko od modernih aplikacij, kjer je pravilo, govori kao jedeš. Pomislil sem, le kako so se pripravljali na govor, so ga najprej napisali in nato memorizirali ali pa so bili tako cepljeni?
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2102593] 03.05.13 01:05 · odgovor na: anon-309880 (#2102521)
Odgovori   +    0
[menitu]
> [tasilo]
> > [menitu]
> > Le kako se sklanja lol?
>
> A me zajebavaš?? :D
>
> * Odgovor, kako se sklanja lol, se skriva v vprašanju, čemú (tj. s kakšnim namenom) bi ga kdo želel sklanjati. V tem primeru se vprašamo, za katero besedno vrsto gre in njeno funkcijo ter ali je pregibna, ali nepregibna. Kaj meniš?

V onem videotu (ali pa morda videju, ali pa videu) Txtng is killing language, McWhorter podaja nekaj primerov uporabe lola, pa sem pomislil, le kako se to sklanja tukaj.
Primer "lol", ki ga on navaja, je primer, ko "lol" postane hkrati svojevrstno "mašilo" ("kr neki"), členek, prislov, medmet in kratica; ki ne pomeni več tega, kar je prvotno pomenlo. Vse naštete besedne vrste so pa po pravilu nepregibne; v angleščini in slovenščini. Pri nas na podoben način funkcionirajo znameniti "itak", sploh, vendar, ampak, menda, mimogrede (= btw) ...
Ker primeri, ki jih daje npr. btw in lol bodo prej ko slej postali del sskj in kot taki sklanljivi.
Če bodo postali del SSKJ ali ne, mislim, da bodo ostali nepregibni in kot taki nesklOnljivi!

Če je prislov (ali prislovno določilo), je nepregiben.
Če je členek, je nepregiben.
Če je medmet, je nepregiben.
Če je kratica, je praviloma nepregibna (odvisno tudi od pisave).
Če je samostalnik, je pregiben.

Že v prejšnjem komentarju sem ti napisal, da se vprašamo, za katero besedno vrsto gre in njeno funkcijo ter ali je pregibna, ali nepregibna. Če bi se bil vprašal, bi videl, da je "lol" praviloma nepregiben in ga pač ne bomo sklanjali. To ni stvar SSKJ, temveč slovnice. Pravila so jasna, le poznati oz. "spomniti se" jih je treba iz gimnazije. ;)

Mimogrede te bo morda še tole zanimalo, ker je "prej ko slej" pogosto napačno rabljen: forum.finance.si/ind...562&single
Video je sicer tudi zanimiv zaradi ugotavljanja razlike med govorom in pisavo. Če ne drugega opozori, da so nekoč govorili kot so pisali, za razliko od modernih aplikacij, kjer je pravilo, govori kao jedeš. Pomislil sem, le kako so se pripravljali na govor, so ga najprej napisali in nato memorizirali ali pa so bili tako cepljeni?
Dolga debata ... Sam se načeloma držim tega, da pišem, kakor govorim in obratno. Tako se človek ne zaplete. Pri obojem gre za koncept in oblikovanje misli ter miselni tok. Zato mi gre na živce leporeč(en)je, sprenevedanje, špekulacije, mencanje, lažna "diplomatskost", verbalno drekanje in nejasno izražanje, ko mora človek že pri osnovni komunikaciji luščiti čebulo, kaj nekdo sploh hoče povedati.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2102595] 03.05.13 01:09 · odgovor na: anon-129390 (#2102593)
Odgovori   +    0
Se strinjam, trla baba lan okoli pšenice.
www.youtube.com/watc...epwR0ouGJE
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2102601] 03.05.13 01:45 · odgovor na: anon-79735 (#2102595)
Odgovori   +    1
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2102604] 03.05.13 02:13 · odgovor na: anon-129390 (#2102601)
Odgovori   +    0
[tasilo]
forum.finance.si/?m=...103&single
Lepo, da bereš, nisem pa od tebe nikoli pričakoval takšnega komentarja.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2102638] 03.05.13 07:42 · odgovor na: anon-251880 (#2102281)
Odgovori   +    1
[m1j]
> [Aleister]
> Janković pogled na ekonomijo je problem, ne pa rešitev. Zato Jankovićevo lamentiranje o ekonomiji nima nobene kredibilnosti. Njegovo "pričanje" o borbi za delovna mesta na Rožniku ljudem, ki si ne morejo privoščiti niti ene porcije čevapčičev, je navadno balkansko sprenevedanje. Ljudi je za delovna mesta oplenila ravno mentaliteta balkanske ekonomije, ki se je priselila v Slovenijo iz južnih republik preko iskalcev zaposlietev. Ti iskalci dela so prišli v Slovenijo ravno zaradi ekonomskih problemov doma, saj je bilo njihovo okolje prepreženo z nedemokratičnimi mafijskimi posli, ki jim je vladala mafija. Kjer pa vlada mafija, pa ekonomije in delovnih mest ni. Ti ekonomski migranti so uspeli v nekaj desetletjih Slovenijo spremeniti v balkansko mafijsko okolje, kjer dela in normalne ekonomije več ni. Zasedli so sodišča, kulturo, ministrstva, poslujejo po balkanskih vzorcih in vse gre v k hudiču. Isti so Lukšić, Jakić, Janković, Golubić, Kućan, Bratuškova, Klemenčič, Praprotnik, Virant, itd..., vsi poslujejo po balkansko in se priliznjeno sladunjasto prilizujejo narodu, kaj vse bodo naredili za njihova delovna mesta. V resnici pa so to čisto pravi balkanski plenilci, ki jim je zdrava ekonomija malo mar (poglejmo kako Čufer zavaja, da ni vedel za znižanje bonitetnih ocen ali pa se vsi v vladi kar sprenevdajo, da jim ni treba nič odgovarjati za balkanizme, ki jih počnejo)
> Ljudi je oplenila ravno Jankovićeva paradigma ekonomije. Ljudi bo osiromašilo in še dodatno pahnilo v revščino ravno Virantovo in Klemenčičevo sesuvanje uspešne Šuštaršičeve ekonomije. In namesto uspešnega izhoda iz krize, vsak dan vidimo, kako se nam sesuva ekonomija in kopičijo dolgovi.
> Človek se kar naenkrat lahko samo sooči z dejstvom, da smo postali podobni Bosni in ostalemu Balkanu, kjer je revščina visoka, ljudje so brez dela, mafija pa ima svoj zmagoviti pohod na oblast.
> Zato je govor koruptivnega vsiljenega župana mesta Ljubljane delavcem pravi balkanski mafijski cinizem. Človek je dolžan vsem in vsakomur, zgodbe o njegovem prekupčevanju in plenjenju denarja so javna tajnost, tip pa se spomni sredi belega dne, da predava volivcem in davkoplačevalcem o borbi za delovna mesta. Tip je mislil, da se bo boril za svoje delovno mesto župana in ostalih koritarjev, ki ga držijo pri koritu že desetletja, da lahko krade in laže še naprej, medtem ko njegovi koruptivni sodelavci ovadbe o njegovih lopovščinah tiščijo v predale, da lažje vsi skupaj ropajo državljane.



Pa miljonkat se strinjam s tabo prijatelj, odlično.
Hvala enako prijatelj.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2102816] 03.05.13 10:45 · odgovor na: macon (#2102300)
Odgovori   +    0
[macon]
> [FIN-466864]
> > [denac]
> > Ta človek se nima pravice oglašati!
> >
> > 1. Janković
> > 2. Go
> > 3. Home
>
> je enako kot:
>
> 1. Janša
> 2. Go
> 3. Home...

Janša je tukaj doma, Pavijanković pa naj gre v Saraorce ali z drugimi pingvini na Antarktiko.
ti pa res nč ne štekaš...
to pomen, da se spokajo iz politike......
kolkr jst vem je ZJ slovenske matere sin....


Lp

Strani: 1 2 3 4 5