Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5

anon-237417 sporočil: 2.617
[#2009139] 14.02.13 17:38
Odgovori   +    5
"Dnevnik" - Stopnja brezposelnosti se v Grčiji viša predvsem zaradi strogih varčevalnih ukrepov, ki jih je Grčija morala sprejeti, da bi zadostila pogojem mednarodnih posojilodajalcev.
Zdaj je v Grčiji 27% brezposelnost. Glede na to, da je pri nas 13% brezposelnost, pa je praktično ves realni sektor na kolenih, to pomeni, da bo trojka pri nas v javni upravi počistila cca. 70.000 delovnih mest. Očitno je Pahor vizionar.
Polo83 sporočil: 1.186
[#2009141] 14.02.13 17:40 · odgovor na: (#2008775)
Odgovori   +    1
in v čigavi lasti je trenutno, če si že tako dober analitik
anon-163619 sporočil: 1.991
[#2009155] 14.02.13 17:48
Odgovori   +    4
Janez Šušteršič: Če se projekt reševanja bank letos ustavi, bo Slovenija zaprosila za pomoč trojko
================================================= ==================

To se ne sme zgoditi! Sem se aktivno vključil v ta projekt, pa sem popoldne dvignil pol svojih prihrankov, ostalo bom pa jutri!

V kolikor smatrate, da država potrebuje pomoč svojih državljanov, me pa posnemajte. ☺
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2009210] 14.02.13 18:34 · odgovor na: (#2009203)
Odgovori   +    5
austerity po evropsko zgleda tako, da vsi čefurji do amena nažgemo davke, noben bistveno ne zmanjša js in subvencij
Točen opis. Zadene naše evropskočefursko bistvo.
čarli sporočil: 13.178
[#2009219] 14.02.13 18:36 · odgovor na: (#2009203)
Odgovori   +    5
[rava]
> [čarli]
> ... čisti birokrat. No saj to je tudi v resnici saj deluje v ecb...

btw, ko smo že pri birokratih, a si videl tisti hec z blanchardom, ki je zdaj tupit začel, da austerity ne dela.
Ja poznam. Še debato sem imel glede tega z tadejem;)
austerity po evropsko zgleda tako, da vsi čefurji do amena nažgemo davke, noben bistveno ne zmanjša js in subvencij, noben nič ne deregulira oz. birokracijo še bolj nažge, drastično pa zmanjša investicije.

poj pa en imf birokrat na fejst kunštn način ugotovi, da austerity ne dela spljoh. za crknit. ob teh bi se še keynes zjokal.

zgleda, da so bili skandinavci pred 20 leti edini, ki so bili sposobni speljat reforme.

zdaj od birokratov verjetno lahko pričakujemo samo še priporočila, da ni treba nč šparat in da je treba še bolj davke nažgat.

ta norost se lahko konča samo v solzah.
Yep;) Upam, da ne tudi v vojni...
mutla sporočil: 602
[#2009271] 14.02.13 19:11 · odgovor na: anon-161109 (#2008683)
Odgovori   +    1
Če si tako pahnjen v revščino, te tudi pametovanje na forumu Financ, ne bo rešilo. Za začetek poskusi sam reševati svojo rit in poišči pot iz revščine - z delom seveda. Država ti ničesar ne dolguje, še posebej ne, če si odrasel in zdrav. Naj ti še namignem, vrata Slovenije še niso zapahnjena.
anon-287297 sporočil: 1.075
[#2009350] 14.02.13 19:53 · odgovor na: (#2009203)
Odgovori   +    4
Še neki linkov za podkrepitev tvojega pisanja:

epp.eurostat.ec.euro...001-EN.PDF

epp.eurostat.ec.euro...anguage=en

Javna poraba je najvišja glih v kriznih letih. Smo pa v Sloveniji rekorderji po dvigu javne porabe od leta 2001 do 2011 za 83%, Avstrijci v tem cajtu neki čez 30%, še Grki "samo" 63%.
anon-234516 sporočil: 1.943
[#2009435] 14.02.13 21:09 · odgovor na: crt (#2008933)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-234516 14.02.2013 21:23
[crt]
> [adana]
> To pa je na nivoju naših politikov- lopovov; pa ne mislim v smislu lopovščine ampak razumevanja odgovornosti. Če sem lopov, pa kaj; če me bralci dojemajo kot vsegliharja, pa kaj? Žalostno res žalostno! Ali je tudi to reakcija na prvo žogo?
> Ne vem kdo je ta admin, ampak, če je odgovorni urednik: bi se moral zelo zamisliti!!!!
> Res smo še GLOBOKO v socializmu!!!!!!!

enim je "desnicar" zmerljivka, drugi se pa smejijo.
enim je "levicar" zmerljivka, drugi se pa smejijo.
enim je "vseglihar" zmerljivka, drugi se pa smejijo.
in?

ps. najbolj v socializmu od nastetih je tisti, ki je preprican, da ima izkljucno samo on prav (drugi nasteti pa so kreteni, debili, vodenoglavci, itd).
Ta VAŠ komentar je žaljivka za vas samega z ozirom na to, da se imate tudi za novinarja. Ali ste sploh sposoben uvideti v debati bistvo pogovora? Jaz o "jabolkah", vi o "hruškah".
Ob tako zblojenih tipih kot ta komentar nakazuje, da ste vi, se ne čudim, zakaj je v Slo tako lepo imeti socializem; saj v njem se lahko ribari po mili volji.
Zaradi mene imate v njem 1000x prav,ampak ne na moj račun.
foore sporočil: 12.753
[#2009436] 14.02.13 21:12 · odgovor na: Gustl (#2008145)
Odgovori   +    3
[Gustl]
A se lahko, lepo prosim, Viranta znebite. Hvala.
Eden najboljših stavkov glede Viranta. Upam, da te bodo volivci upoštevali.

Viranta se znebite. HVALA VSEM......
foore sporočil: 12.753
[#2009449] 14.02.13 21:27
Odgovori   +    3
Janez Šušteršič: Če se projekt reševanja bank letos ustavi, bo Slovenija zaprosila za pomoč trojko>
TO BI MORAL POVEDATI NAJPREJ vIRANTU IN SEBI, NE PA SEDAJ pametovati in iskati krivdo pri drugih....
janstr sporočil: 103
[#2009452] 14.02.13 21:29 · odgovor na: bigl (#2008164)
Odgovori   +    1
Če ne bi bil Desus pred volitvami, bi danes poslušali povsem drugačne izjave Karla -sedaj pa se mora udinjati ex komunistom.
anon-231101 sporočil: 147
[#2009455] 14.02.13 21:36
Odgovori   +    2
Šušteršiča za mandatarja! Resno!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2009518] 14.02.13 22:35 · odgovor na: crt (#2008969)
Odgovori   +    1
[crt]
po mojem vtisu obstaja veliko ljudi, ki so ekstra ponosni na to, da imajo zelo ortodoksna (za poljubno izbrano doxo), zelo izkljucujoca, torej cim bolj "ideolosko cista" stalisca. no, in po mojem mnenju je to slabo.
Hja tole je možno gledati na več načinov.

Biti ortodoksen in imeti ideološko čista stališča in izključevati vse ostalo je v določenem smislu ne zgolj dobro, temveč edino pravilno.
ilustrativen primer: če grem ven iz bajte na prosto in je zunanja temperatura minus pet, je moje ortodoksno stališče, da bom obul zimske škornje, oblekel pa bundo, kapo in šal. Ni druge variante. In ja, sem ponosen na to svoje ideološko izključujoče, skrajno ortdoksno stališče.
Ko pa bo zunaj sonce in temperatura plus trideset v senci, pa bom spet ortodoksen in v takih razmerah ne bom oblekel drugega kot kratke hlače, t-shirt in sandale.
In bom trdil, da so opisana moja ravnanja edino pravilna. Kdor hoče sredi zime hoditi okoli v sami spodnji majici ali sredi julijskega vročinskega vala strašiti v bundi, seveda to zaradi mene lahko počne, a ga niti pod razno ne mislim posnemati, pa vedno tudi si lahko vzamem pravico reči da ravna absolutno napačno.
So there.
crt sporočil: 27.385
[#2009528] 14.02.13 22:50 · odgovor na: anon-20668 (#2009518)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 14.02.2013 22:53
[matjazfinance]
Biti ortodoksen in imeti ideološko čista stališča in izključevati vse ostalo je v določenem smislu ne zgolj dobro, temveč edino pravilno.
ilustrativen primer: če grem ven iz bajte na prosto in je zunanja temperatura minus pet, je moje ortodoksno stališče, da bom obul zimske škornje, oblekel pa bundo, kapo in šal. Ni druge variante. In ja, sem ponosen na to svoje ideološko izključujoče, skrajno ortdoksno stališče.
Ko pa bo zunaj sonce in temperatura plus trideset v senci, pa bom spet ortodoksen in v takih razmerah ne bom oblekel drugega kot kratke hlače, t-shirt in sandale.
In bom trdil, da so opisana moja ravnanja edino pravilna. Kdor hoče sredi zime hoditi okoli v sami spodnji majici ali sredi julijskega vročinskega vala strašiti v bundi, seveda to zaradi mene lahko počne, a ga niti pod razno ne mislim posnemati, pa vedno tudi si lahko vzamem pravico reči da ravna absolutno napačno.
So there.
tvoj primer je zelo jasen, ker govori o fizikalnih zadevah. kadar gre za taksne teme, ki so bolj stvar mnenja kot necesa laboratorijsko ponovljivega, pa je bolj tricky. verjamem, da tudi ti opazas to razliko.

seveda je clovesko razumljivo, ce kdo tako zelo gorece zagovarja svoje stalisce, da ga skusa prikazati kot objektivno dejstvo na ravni naravoslovnih znanosti.

ampak ko spravis skupaj dva taka, ki imata ravno kontra prepricanji, vendar oba tako zelo verjameta v izkljucno in absolutno pravilnost tistega svojega... je verjetno se najbolje stati dovolj dalec od njiju.

(moj racunovodja sicer tudi pozimi hodi v sandalah, sosed arabec pa vse do res povsem poletnih mesecev v bundi. ampak onadva ne razlagata, da je to edina pot in da so cepci vsi, ki ne delajo tako.)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2009536] 14.02.13 22:58 · odgovor na: crt (#2009528)
Odgovori   +    0
[crt]
seveda je clovesko razumljivo, ce kdo tako zelo gorece zagovarja svoje stalisce, da ga skusa prikazati kot objektivno dejstvo na ravni naravoslovnih znanosti.
Hja, če je njegovo mnenje res možno dokazati kot objektivno dejstvo na ravni naravoslovnih (ali kake druge resne) znanosti, potem ima prav. Ali pa je možno in dopustno (da ne rečem potrebno) vehementno trditi da ima narobe, če se to narobnost da dokazati z objektivnimi argumenti.

ampak ko spravis skupaj dva taka, ki imata ravno kontra prepricanji, vendar oba tako zelo verjameta v izkljucno in absolutno pravilnost tistega svojega... je verjetno se najbolje stati dovolj dalec od njiju.
Ja, in v nekaterih primerih je take zabavno gledati po npr Youtubu.

(moj racunovodja sicer tudi pozimi hodi v sandalah, sosed arabec pa vse do res povsem poletnih mesecev v bundi. ampak onadva ne razlagata, da je to edina pot in da so cepci vsi, ki ne delajo tako.)
Seveda ne, ker je obratno.
(malo za šalo, malo za res)
crt sporočil: 27.385
[#2009553] 14.02.13 23:13 · odgovor na: anon-20668 (#2009536)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [crt]
> seveda je clovesko razumljivo, ce kdo tako zelo gorece zagovarja svoje stalisce, da ga skusa prikazati kot objektivno dejstvo na ravni naravoslovnih znanosti.

Hja, če je njegovo mnenje res možno dokazati kot objektivno dejstvo na ravni naravoslovnih (ali kake druge resne) znanosti, potem ima prav.
seveda, saj to je tavtologija. o tem, da ima v primeru, da ima prav, prav, se strinjava :)

no, problem je po dosedanjih vtisih skozi cas in prostor pogosto v tem, da je prepricevanje, kaj vse da dokazuje neko tezo, predvsem stvar clovekove zelje imeti prav. ki je tako mocna, da ji je prav vseeno, kaj vse pri tem potegne iz klobuka, saj ni vazno, samo da je v prid.

vsaj tak je moj vtis o sibkosti cloveskega materiala. zato je po moje lepo do sebe in drugih (oboje), da clovek najprej pomisli, ali morda obstaja moznost, da je on tisti, ki se moti in na taksno vprasanje ne odgovori kar iz prve "to pa ze ne".

seveda je mozno, da clovek vse to naredi, se fajn zmeni z ogledalom in na koncu se vedno rece: mah, ni kaj, imam pac prav, jebiga. vendar kadarkoli gledam neko raznoliko maso ljudi, recimo v vojski ali pa na forumu, dobim zelo pogosto vtis, da je premisleka bolj malo. da je bolj pravilo dajmo na horuk, pa vse druge na gobec.

v medijskem kontekstu pa razlicico tega poznamo kot tisti prirocni slovar:

- clanek je strokoven, dober, korekten, koristen, vidi se, da je avtor strokovnjak; prevod: napisano se sklada z mojim mnenjem

- clanek je debilen, podkupljen, pokvarjen, avtor ocitno nima tri ciste; prevod: napisano se ne sklada z mojim mnenjem

s tem zivimo :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2009571] 14.02.13 23:24 · odgovor na: crt (#2009553)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 14.02.2013 23:29
[crt]
kadarkoli gledam neko raznoliko maso ljudi, recimo v vojski ali pa na forumu, dobim zelo pogosto vtis, da je premisleka bolj malo. da je bolj pravilo dajmo na horuk, pa vse druge na gobec.
Hebat ga, tako postopanje je bilo pač evolucijsko najbolj uspešno.
anon-118681 sporočil: 347
[#2009582] 14.02.13 23:38
Odgovori   +    2
Šusteršič, past tense!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2009584] 14.02.13 23:41
Odgovori   +    0
sustar pa nic o tem, da bodo banke prevzele svoj del odgovornosti

ah, hebat ga, o bancnih oprodah imam svoje mnenje, ki je zal v nasprotju z nekaterimi dolocili kazenskega zakonika. duh...
anon-151648 sporočil: 1.085
[#2009694] 15.02.13 07:29
Odgovori   +    0
Problem, pred katerim sta stala gospoda Šušteršič in Pličanič, je preprost. Tehtati bi morala Virantove karakterne hibe, med drugim bolestno ambicioznost, in zelo zelo vprašljivo in pristransko poročilo gospodov Addamsa in Praprotnika na eni strani in ne samo koristi, ampak gol obstoj Slovenije kot samostojne države na drugi strani. Državo smo do konca zaigrali, samostojnosti je konec, pod diktaturo nadboljševika bomo tudi formalno izstopili iz Evrope in se vključili v Srbijo, pa v kazenskem zakoniku še člena o veleizdaji nimamo.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2009707] 15.02.13 07:48 · odgovor na: pcs (#2008525)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [Aleister]
> > [pcs]
> > Ja, točno to se meni zdi res zelo pomembno, da ne rečem ključno, vprašanje. In rad bi vedel kaj se je tu dogajalo. Če so srali s 25+1 potem je to zame zelo veliko razočaranje.
> >
> > Lp,
> > M
>
> Seveda so srali, kot ponavadi je bila to SLS in Radovan že rjav.

Če je to tako naj se to izpostavi. Naj volivci točno vedo kdo je sral s 25+1.
Naj SLS požre drek, ki ga je zakuhal.

Kaj mene moti: V zadnji strategiji prodaje bank in podjetij, sedaj, ko je koalicija že razpadla, imaš še vedno 25+1! Pazi, ta zadeva je stara 2 tedna.

Lp,
M
Ja, saj so se SLSovci šele pred kratkim zoperstavili Šušteršičevemu predlogu, da proda 100% vrednost NLB. SLSovci so speči kujoni onih stricov v ozadju, ki imajo kar naprej rilec v blagajni NLBja. Glupi, tupi narod pa ploska in to voli in podpira. Potem se pa čudi, zakaj so davki tako veliki, plače tako nizke, pokojnine pa še nižje. In se Butalci delajo mone, da ne razumejo, da oni financirajo tiste rilce stricev v blagajni NLBja.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2009731] 15.02.13 08:01 · odgovor na: crt (#2009553)
Odgovori   +    0
[crt]
no, problem je po dosedanjih vtisih skozi cas in prostor pogosto v tem, da je prepricevanje, kaj vse da dokazuje neko tezo, predvsem stvar clovekove zelje imeti prav. ki je tako mocna, da ji je prav vseeno, kaj vse pri tem potegne iz klobuka, saj ni vazno, samo da je v prid.
si prebral morda Douglas Adams: Holistična detektivska pisarna Dirka Gentlyja?

tam notri je en duhovit prigodek, ko en programer(;) napiše en program za pomoč pri "sprejemanju odločitev" na podlagi argumentov... ampak, ta program te ne prosi za vnos podatkov na podlagi katerih bi ti argumentiral katera odločitev je pravilna, kot bi si človek mislil, da bi program naj delal... o ne... ta program te zraven dejstev še prosi, da mu poveš kakšno odločitev bi rad imel, in ti potem dejstva naniza v takšen smiselni sklop, da ti kot najboljšo odločitev prikaže tisto, katero si navedel, da želiš imeti izbrano... :))) need I say, da so ta program nato z vsemi pravicami odkupili v Pentagonu... ;)

lpA
crt sporočil: 27.385
[#2009906] 15.02.13 09:46 · odgovor na: bobek13 (#2009731)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 15.02.2013 09:46
[bobek13]
si prebral morda Douglas Adams: Holistična detektivska pisarna Dirka Gentlyja?
tam notri je en duhovit prigodek, ko en programer(;) napiše en program za pomoč pri
sem, samo ze kar en cas nazaj in se ne spomnim prav tega dela. however, poznam pa skinnerjevo konstanto kot stevilo, s katerim je treba mnoziti, deliti, ga pristeti, odvzeti ali izvesti kaksno drugo operacijo nad dejanskim rezultatom, da pridemo do zazelenga.

(... in zdaj spet sledijo ideje o FQ :)
pcs sporočil: 5.471
[#2010018] 15.02.13 10:41 · odgovor na: (#2009203)
Odgovori   +    0
[rava]
poj pa en imf birokrat na fejst kunštn način ugotovi, da austerity ne dela spljoh. za crknit. ob teh bi se še keynes zjokal.
Epic fail,
zgleda, da so bili skandinavci pred 20 leti edini, ki so bili sposobni speljat reforme.
Pa Nemci?

Lp,
M
anon-310396 sporočil: 5
[#2012698] 18.02.13 11:52
Odgovori   +    0
Spoštovani dr- Šušteršič
Vprašala bi vas, koliko ur ste preživeli v gospodarstvu, bančništvu. Tako ministrovanje, kot ste se ga igrali vi, me spominja na Monopoli. Žal, doktorat ne naredi strokovnjaka, še zlasti ne tistih, ki so do doktorata prišli po bližnjici - kot mladi raziskovalci Bi rekla, da mednje spadate tudi vi. (Tudi sama imam doktorat - takega klasičnega) Zakaj bi bila levičarska vlada tako katastrofalna? Če bi jo vodil ljubljani vodja Lukšič, verjetno. Ni pa SD levičarska stranka, daleč od tega.

Strani: 1 2 3 4 5