Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Katastrofa, imenovana javni sektor

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-166232 sporočil: 3.600
[#733641] 04.03.10 09:48
Odgovori   +    7
"Ko je pred slabega pol leta premier javno zatrdil, da se zaveda, da je v celotnem javnem sektorju do 20 odstotkov preveč zaposlenih, sem bil - kako naivno - prepričan, da bo vlada končno zagrizla v kislo jabolko javnega sektorja in s tem v zmanjševanje državne birokracije."

Gospod Robert Ličen, predlagam vam, da si ogledate odlično angleško serijo z naslovom "Yes, prime minister", BBC, 1986. V kolikor ste dojemljivega duha, vas bo naivnost glede zmanjševanja zaposlovanja v javnem sektorju v trenutku minila.

V eni izmed epizod je prikazan način zmanjševanja zaposlenih birokratov. Prime minister se na podlagi pritiskov javnosti zaveže, da bo v dogledenm času zmanjšal število. Takoj ustanovi Agencijo za zmanjševanje zaposlenih v javni upravi v kateri se zaposli 200 uslužbencev, ki vneto pripravljajo predloge in študije ob pomoči zunanjih sodelavcev. Mesec dni pred volitvami, ko otipljivih rezultatov še ni in prime ministru na volitvah kaže slabo, se odloči, da razpusti agencijo in ponosno pred javnostjo oznani, da je z učinkovitim ukrepom zmanjšal število zaposlenih za 200. Volilci ga nagradijo z novim mandatom.
Seveda prime minister pozabi poudariti, da zaposleni niso bili odpuščeni, ampak prerazporejeni znotraj drugih vladnih agencij.

To je vse, kar rabite vedeti o zaposlovanju v javnem sektorju. Lep naiven dan vam želim še naprej.

Janez C.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#733642] 04.03.10 09:48 · odgovor na: anon-20668 (#733603)
Odgovori   +    4
Stari, ko in ce ne bo denarja, bo se hujse, ne samo ostati brez superg in vecgeneracijsko mulo kuhati...
anon-120904 sporočil: 227
[#733643] 04.03.10 09:49
Odgovori   +    5
Bravo. Če to jaz povem v družbi me čudno gledajo.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733644] 04.03.10 09:49 · odgovor na: anon-166829 (#733385)
Odgovori   +    9
[Pia]
> [JureKoder]
> Kaj pomeni redudanca strokovnjak?

Redudanca pomeni varovalke, propravek entropije, zahtevati informacije, ukrep predvidljivosti v okviru nekih podatkov. Večja kot je redudanca, manjša je entropija.

Redudanca v naravnem govoru predstavljal 40-60 odstotkov. Uporabimo vedno več besed, ker hočemo, da nas razumejo. Nekateri od nas pač ne vemo, kdo je na drugi strani. To je presežek informacij. Je bolj pogosta v ustni kot v pisni obliki sporočila.

Entropija proti redudanci.

PRIMER: jedrnat telegrafski stil - nizka redudanca.
Zakaj nihče od tistih, ki so mi dali slabo oceno za razlago pojma redudanca, ne napiše svoje razlage?

Res bi jo rada videla!

Ali pa nihče ne ve pomena te besede in daje minuse samo zato, ker sem to pač jaz.

Da se razumemo. Vseeno mi je, če dobim plus ali ne. Vem, da je veliko ljudi pametnejših od mene in nekaj manj, torej ni druge variante, kot da dobim dobre in slabe ocene.

A razumljivo je, da, če se pri strokovnih razlagah nekega termina ne strinjamo, da to tudi skušamo utemeljiti, ne samo negirati. Potem je itak vse brez veze. Saj želim skozi debato na forumu nekaj odnesti, neumno se mi zdi samo kazanje mišic kdo je močnejši.

Meni pomeni beseda pes zaupanje, varnost, zvestobo, prijateljstvo, navezanost, izkazovanje ljubezni, nežnost. Nekomu drugemu pomeni pes strah, grozo, bojazen, bolečino, neodločnost, umazanost, nepotrebno delo,... Povejte mi, kako naj najdeva skupni jezik, če se o pomenu besede pes ne dogovriva.

In tako je na vseh področjih. Govorimo en mimo drugega, ne da bi sploh hoteli razumeti drug drugega, o čem govorimo. Škoda.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733649] 04.03.10 09:53 · odgovor na: anon-20668 (#733624)
Odgovori   +    5
[matjazfinance]
> [Pia]
>
> Dedki lahko delajo naprej pogodbeno, če želijo. Možnost imajo tudi delati prostovoljno, če so taki strokovnjaki. Ni pa nobene potrebe, da ne odstopijo svojega delovnega mesta mlajšim

Eh, pupa moja...
Potemtakem ni problem, da so nekateri prisesani na proračunske sise - enim je zgolj do tega, da bi se še kdo drugi zrinil zraven, očitno :)
Zate ve, da sploh ničesar ne razumeš.

Če si trdil, da sem napisala napačno ime pisatelja, samo zato, ker je bilo ime napisano v sklonu (to pomeni, da je bila na koncu imena dodana črka a) in ga ti nisi znal poiskati na internetu, potem vem, da sploh ne razumeš napisanega.
anon-37253 sporočil: 51
[#733653] 04.03.10 09:55
Odgovori   +    4
Eden od problemov v državni upravi je neizkoriščenost kadrov, do katere prihaja zato, ker se pri nas oblast ne pojmuje kot servis za ljudstvo, temveč kot plen strank na oblasti. Ko gre za plen, pa potrebuješ zaupnike, ne strokovnjake. In potem ko se vlada zamenja, potrebuje nove, svoje zaupnike. Seveda vsakokratna koalicija to nameščanje svojih zaupnikov zavija v celofan superiorne strokovnosti, ki da je obstoječi kadri nimajo. Strokovni kadri, ki niso zaupniki, so potem porinjeni na stranki tir, njihovo delo pa prevzamejo zaupni kadri.
Endimion sporočil: 10.440
[#733656] 04.03.10 09:58 · odgovor na: anon-166829 (#733605)
Odgovori   +    2
[Pia]

Ja, meni se zdi katastrofa, da ljudje z izkušnjami samo komunizma, ki pomeni enoumje in socializma, še vedno pišejo zakone. Oni zasledujejo čisto druge cilje, kot jih zasleduje demokratičen sistem in tega žal niso sposobni dojeti, Ti pa tudi ne.

Sicer pa si malo poglej delovanje ustavnega sodišča in boš videl, koliko takih krasnih zakonov, kot jim praviš ti, so morali razveljaviti, zaradi njihovega neskladja z ustavo. Temu ti praviš strokovno delo strokovnjaka s kilometrino? Jaz temu pravim šlamparija, nestrokovnost in neprofesionalnost.

Dedki lahko delajo naprej pogodbeno, če želijo. Možnost imajo tudi delati prostovoljno, če so taki strokovnjaki. Ni pa nobene potrebe, da ne odstopijo svojega delovnega mesta mlajšim, z novimi sodobnimi znanji in jim tako preprečujejo, da bi si tudi oni nabrali kilometrino, kot praviš temu ti. Dedki naj bodo mentorji, meceni, ne pa sive eminence na račun mladih in davkoplačevalcev. Si kdaj pomislil, da je ena njihova plača tako velika, kot bi bila plača mladega delavca in njihova pokojnina skupaj!

V ostalem se strinjam s teboj. Imamo kup ljudi, ki pametuje vse na državne stroške, državi in nam z njo, pa gre iz dneva v dan slabše.

Prav zato, ker članek govori točno o tem, na dokaj nov izviren način, se mi zdi tako dober.
Nikjer nikoli ne tu ne kje drugje nisem napisal, da imamo krasne zakone.

Komunistično enoumje... kaj pa vem... jaz v komunizmu nisem zrasel... in nimam pravice ga sodit... ne v drek tlačit in ne v zvezde kovat. Ampak... moje mnenje o tem je, da smo samostojni že dobrih 20 let... dvajset let "demokracije", dvajset let tržnega gospodarstva, popapriciranega z nekaj velikimi primerki državnega monopolizma... Kdaj se bo ta fama okoli temnih sil komunizma nehala? Kaj se mora zgodit? Nek politični lider je pred tednom ali dveh pisal, da pričakuje cankarjansko očiščenje... kako naj ga izvedemo? kaj bi bilo tisto, da bi lahko rekli, da smo "očiščeni", no jaz ne, jaz nikoli nisem bil politično popackan. Kdaj bo o tej temi enkrat končno mir? Dejstvo je, da kakršenkoli totalitaren režim sproži enoumje... naj bo to komunizem, nacizem, fašizem, in nenazadnje, klerikalizem (Misliš da RKC dejansko dopušča drugačno mnenje?) Galileo, Kopernik, Jan Hus, in nekaj miljonov žensk, ki so jih shacali na grmadah so posledice cerkvenega in verskega enoumja... da ne omenjam lokacij kot so Auscwitz, Dachauu, Bergen Belsen, nebroj gulagov po Sibiriji (Karlo Štajner - 7000 dni v sibiriji), in luškan otok v Jadranu, kjer so se nasprotniki enoumja kalili ob nabijanju kamenja....

Zadnjih 20 let nimamo enumja... imamo pa lopovščino... levo, desno.. spodnjo zgornjo... je čisto vseeno... Vsaka, ampak čisto vsaka vlada in oblast deklarativno spoštuje demokracijo (demos - volja ljudstva), obenem pa ni naredila nič, da bi se praksa enoumja v vrhovih države nehala. Pa ne mislim komunističnega enoumja... ampak tistega: "Ni važno katere barve je članska izkaznica, važno je da je ta prava" In tu je katastrofa... Da vsaka oblast, ena al druga, rdeča, bela, črna, roza, ki nas pred volitvami najbolj nežno rajca, in potem dobi volitve, po volitvah dobi drugačno barvo... prašičjo namreč ker se hitro hitro ugojijo...

Dejstvo je, da stanje gospodarstva danes nima več veliko veze s komunizmom.... Ali lahko rečemo da v državah EU vlada komunizem? No, EU birokracija je tipičen primer socialbirokracije.... pa nisem nikjer slišal, da je je pol preveč... plačati pa jo moramo...

In enako je tu... pri nas v tej alpski kneževini... In noben politik ni tako nor, da bi to obrnil.... Drnovšek ni, pa Rop ni (ma kar pravi priimek a ne), Janša ni, Pahor pa ni in ne bo. Preprosto zato ne, ker imaš lahko pri posegu v štalico, kjer se živalice napajajo samo iz državnega joška, po malem pa sesljajo tudi iz drugega, pa če bi imela država vimena, bi vlekli iz vseh 5 seskov, zelo hitro kakih 100000 zelo jeznih in zelo nadrkanih ljudi... za koliko je predlani pahor volitve dobil? nekaj 1000... pri stokratniku... polnoletnih volilcev... nobody would dare...
turkda sporočil: 1.906
[#733659] 04.03.10 09:59
Odgovori   +    1
Čemu se repenčimo? Itak nič ne spremenimo.
Prekleta banda javno-finančna!!!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#733666] 04.03.10 10:01 · odgovor na: anon-120904 (#733643)
Odgovori   +    2
[JBi]
Bravo. Če to jaz povem v družbi me čudno gledajo.
Ja, ker ima v tvoji družbi verjetno vsak v ožji familiji vsaj enega javnega uslužbenca. Če ti nimaš, si med dokaj redkimi.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#733668] 04.03.10 10:02 · odgovor na: anon-119197 (#733642)
Odgovori   +    2
[dalex]
Stari, ko in ce ne bo denarja, bo se hujse, ne samo ostati brez superg in vecgeneracijsko mulo kuhati...
Pa saj to vem, stari.
Napisal sem kako pač 'ljudstvo - volilno telo' razmišlja.
I'm just telling it like it is, dude.
1banka1 sporočil: 2.182
[#733669] 04.03.10 10:02
Odgovori   +    2
Zanima me ,kaj je po definiciji javen sektor pri nas in kaj v tujini.Bojim se da je že tukaj neka velika anomalija ,ki prikriva dejansko število zaposlenih.
anon-205514 sporočil: 911
[#733674] 04.03.10 10:05
Odgovori   +    11
NEKAJ RESNIC OZ. POVZETEK ČLANKA:


BREZ PLESA
"Zakaj uradniki ne znajo plesati?"
"Ker še ne obstaja glasbena skupina, ki bi znala igrati tako počasi."


URADNIŠKA OČALA
"Zakaj imajo uradniki očala?"
"Da se, pri tem ko zaspijo za mizo, ne pičijo s svinčnikom v oko."


RUBEŽ
Sodni rubežnik je prišel h kmetu, da mu zarubi bika. Kmet ga je vprašal:
"Ali lahko še enkrat naskoči kravo, preden ga odpeljete?"
Rubežnik, dobra duša, je to dovolil. Toda bik je odpovedal na celi fronti in nič ni pomagalo, da bi naskočil kravo.
"Tipično!" je ugotovil kmet, "Še eno celo uro ni v državni službi pa je že
len in utrujen!"


NEMOGOČE
Uradnica je povedala šefu, da je zanosila med službo. Ta je razmislil, nato
pa dejal:
"To je nemogoče! Prvič: nihče ni z ljubeznijo pri delu, drugič: pri nas še
nikoli ni nihče ustvaril nekaj, kar je imelo glave in noge, in
tretjič: pri nas še nikoli ni nihče naredil nečesa v devetih mesecih, ampak
je za to potreboval več časa!"


POČAKAL BO
Med odmorom se uradnik zvija od bolečin. Sodelavec ga vpraša, kaj mu je.
"Lulat me tišči!"
"Kaj pa čakaš? Pojdi v stranišče!"
"Si nor? Da bi na stranišče hodil med odmorom?"


TRIATLON
"Ali veš v katerih disciplinah tekmujejo uradniki v triatlonu?"
"Prepogniti, preluknjati in vložiti!"


BREZPOSELNI IN URADNIKI
"Kakšna je razlika med brezposelnimi in uradniki?"
"Brezposelni so nekoč že delali."


NIČ NIMA PROTI
"Jaz nimam nič proti uradnikom. Saj niso nič naredili!"


DVE ŽELJI
Uradniku se je prikazala dobra vila in mu obljubila izpolnitev dveh želja.
"Rad bi živel na kakšnem južnem toplem otoku!" je povedal prvo željo in že
se je znašel na prelepem otoku.
"Moja druga želja je, da ne bi nikoli več delal!" je rekel in spet je sedel
v svoji pisarni.


SREČANJE
Uradnika se srečata na hodniku ministrstva. Pa eden vpraša drugega:
"Kaj ti tudi ne moreš spati?"


NADURE
Uradnik, ki je večino svojega delovnega časa prespal v pisarni, se nenadoma
zbudi, pogleda na uro in vzklikne:
"Oh, danes sem delal pa eno uro dalj, kot je potrebno!"


PRELOŽEN
"Kako rečejo, ko pokopljejo uradnika?"
"Samo preložili so ga!"


MIKADO
"Kako se uradniki igrajo svojo igro -uradniški mikado?"
"Kdor se prvi premakne, izgubi."


POČIVANJE
Nekatere pisarne v državni upravi so kot grobovi. Na vratih bi lahko
pisalo: "Tu počiva ta in ta."


PRIPRAVLJEN
Mislim, da se Jure pripravlja na dopust!" je uradnik Miha rekel svojemu
kolegu.
"Po čem to sklepaš?"
"Kar poglej ga, kako nemirno spi za pisalno mizo!"


DELITEV DELA
Šefica glavne pisarne leži v bolnišnici. Obišče jo kolegica Hilda.
Bolnica jo zaskrbljeno vpraša:
"Je v službi vse v redu?"
"Seveda! Tvoje delo smo si razdelile. Petra kuha kavo, Barbara štrika
pulover, ki si ga ti začela, Mojca rešuje križanke, jaz pa spim s šefom."


ODPRTO
"V davčnem uradu je na vratih napis: "Odprto - prosimo za razumevanje."


NAJKRAJŠI URADNIŠKI VIC
"Uradnik gre na delo..."
0129Knjiz sporočil: 195
[#733677] 04.03.10 10:06
Odgovori   +    3
Sprostimo delovna mesta in sprejmimo zakon, da morajo it vsi v penzijo takoj, ko jim ta pripada!!!
anon-171153 sporočil: 4.257
[#733680] 04.03.10 10:08
Odgovori   +    5
Ličen se deklarira, kot strokovnjak za podjetja v krizi. Kot kaže mu gre najbolje od rok pisanje člankov o temah, ki tako razburjajo javnost. Kakšna strokovna znanja ima Robert in kje jih je pridobil. Na Kranjski Sorboni. Poleg tega je bil kandidat SD za ministra. Skratka politik, ki sedaj svoje ime in imidž prodaja raznim podjetjem za dober denar. Zdi se mi da je blefer, ki zna dobro nastopati in ima politično ozadje. Takih pa ne Akrapovič ne kdo drug ne potrebuje.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733681] 04.03.10 10:09 · odgovor na: Endimion (#733656)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-166829 04.03.2010 10:12
[Endimion]
Nikjer nikoli ne tu ne kje drugje nisem napisal, da imamo krasne zakone.

Komunistično enoumje... kaj pa vem... jaz v komunizmu nisem zrasel... in nimam pravice ga sodit... ne v drek tlačit in ne v zvezde kovat. Ampak... moje mnenje o tem je, da smo samostojni že dobrih 20 let... dvajset let "demokracije", dvajset let tržnega gospodarstva, popapriciranega z nekaj velikimi primerki državnega monopolizma... Kdaj se bo ta fama okoli temnih sil komunizma nehala? Kaj se mora zgodit? Nek politični lider je pred tednom ali dveh pisal, da pričakuje cankarjansko očiščenje... kako naj ga izvedemo? kaj bi bilo tisto, da bi lahko rekli, da smo "očiščeni", no jaz ne, jaz nikoli nisem bil politično popackan. Kdaj bo o tej temi enkrat končno mir? Dejstvo je, da kakršenkoli totalitaren režim sproži enoumje... naj bo to komunizem, nacizem, fašizem, in nenazadnje, klerikalizem (Misliš da RKC dejansko dopušča drugačno mnenje?) Galileo, Kopernik, Jan Hus, in nekaj miljonov žensk, ki so jih shacali na grmadah so posledice cerkvenega in verskega enoumja... da ne omenjam lokacij kot so Auscwitz, Dachauu, Bergen Belsen, nebroj gulagov po Sibiriji (Karlo Štajner - 7000 dni v sibiriji), in luškan otok v Jadranu, kjer so se nasprotniki enoumja kalili ob nabijanju kamenja....

Zadnjih 20 let nimamo enumja... imamo pa lopovščino... levo, desno.. spodnjo zgornjo... je čisto vseeno... Vsaka, ampak čisto vsaka vlada in oblast deklarativno spoštuje demokracijo (demos - volja ljudstva), obenem pa ni naredila nič, da bi se praksa enoumja v vrhovih države nehala. Pa ne mislim komunističnega enoumja... ampak tistega: "Ni važno katere barve je članska izkaznica, važno je da je ta prava" In tu je katastrofa... Da vsaka oblast, ena al druga, rdeča, bela, črna, roza, ki nas pred volitvami najbolj nežno rajca, in potem dobi volitve, po volitvah dobi drugačno barvo... prašičjo namreč ker se hitro hitro ugojijo...

Dejstvo je, da stanje gospodarstva danes nima več veliko veze s komunizmom.... Ali lahko rečemo da v državah EU vlada komunizem? No, EU birokracija je tipičen primer socialbirokracije.... pa nisem nikjer slišal, da je je pol preveč... plačati pa jo moramo...

In enako je tu... pri nas v tej alpski kneževini... In noben politik ni tako nor, da bi to obrnil.... Drnovšek ni, pa Rop ni (ma kar pravi priimek a ne), Janša ni, Pahor pa ni in ne bo. Preprosto zato ne, ker imaš lahko pri posegu v štalico, kjer se živalice napajajo samo iz državnega joška, po malem pa sesljajo tudi iz drugega, pa če bi imela država vimena, bi vlekli iz vseh 5 seskov, zelo hitro kakih 100000 zelo jeznih in zelo nadrkanih ljudi... za koliko je predlani pahor volitve dobil? nekaj 1000... pri stokratniku... polnoletnih volilcev... nobody would dare...
Si pa napisal, da je krasno, če jih delajo ljudje s primerno kilometrino. Hočeš sedaj povedati, da je to krasno zato, da nam lahko pišejo slabe zakone?

Ker ne poznaš komunizma, tudi ne moreš poznati razlike med demokracijo in komunizmom. Mi imamo navidezno demokracijo, navidezno tržno gospodarstvo,... pa kaj bi ti naštevala, pojdi in preberi kdaj Shamana, pardon sedaj je Janezpizdek.

In sploh me ne zanima kako nori so politiki in koliko si oni želijo obrniti svojo politiko in s tem udejaniti spremembe. Jaz si to želim. Jaz. Ker tako nočem in ne morem več živeti. In takega sranja tudi N O Č E M zapustiti svojim potomcem.

Vidiš to je razlog, da pišem tu.

Big L, sem bila dovolj prijazna?

PS:
Popravila sem, ker sem se šele, ko sem oddala sporočilo videla, da sem pustila cela jajca.
Endimion sporočil: 10.440
[#733688] 04.03.10 10:13 · odgovor na: anon-171153 (#733623)
Odgovori   +    2
[jazorit]
Pa še nekoliko drugačno mnenje, kritično do realnega sektorja. Za nekatere stvari je kriva kriza, za nekatere pa podjetja sama in nihče drug. Primer: zelo malo je podjetij, ki imajo razvoj, rezvoj ki bi zaposloval inženirje, ki jih pri nas ne primanjkuje. Podjetja raje klestijo stroške na vse mogoče načine, ko pa jim zmanjka lastne substance, krivijo državo in prosijo za subvencije. Zelo malo je podjetij, ki bi vlagala v kadre, v njihovo izobraževanje. Strokovni kader zaradi avtoritarnega - diktatorskega - vodenja odhaja, ostaja pa nešolan, ubogljiv kader, s katerim pa si dolgoročno podjetja ne morejo pomagati. In ko pride do težav, čakajo kaj bo storila država.
Pa naj mi nekdo iz gospodarstva pove, če ni tako kot sem zapisal.
No ja... v nekaterih primerih to drži, v drugih pač spet ne.... tvoje pisanje me spominja na kmeta, ki se trudi nič ne pridelat, ker bo pokasiral kako odškodnino, in mimo tega še subvencije, ker ima zemljo.... obenem pa joka, da je odkupna cena živil prenizka....

Slovensja podjetja so v mandiju, ker ne proizvajajo ničesar takega, kar bi lahko res drago prodali... imeli smo nekaj zelo velikih gospodarskih sistemov, ki so imeli močne razvojne sektorje, a smo jih raje razjebali, kot pa iz njih nekaj naredili... vsa ta mala podjetja pa ne dosegajo tiste kritične mase... Akrapovič lahko dela najboljše izpušne sisteme na svetu, ki jih uporabljajo ne vem v kakih motošportih... a z vidika narodne ekonomije bi bilo bolje, če bi se njegovi "auspuhi" znašli na avtomobilih ki se vozijo po cesti.. le teh bi prodali bistveno več. Enako velja za Boscarola in njegov pipi... Oba sta premajhna da bi resno potegnila ekonomijo... in takih, malih podjetij je veliko.... Le-te ne ustvarjajo velikih sinergij v okolju...

Druga težava ki male podjetnike tepe, je lastna mentaliteta... ne poznam niti enega, ki bi bil v zameno za svež kapital za razvoj bil pripravljen spustit v so-lastništvo podjetja še kakega "poslovnega angela" ki ima denar in ravno tako verjame v idejo... Raje jokajo, da jih banke ne kreditirajo...
striga sporočil: 39
[#733690] 04.03.10 10:13
Odgovori   +    1
Od strokovnjaka za podjetja v stiski bi človek pričakoval, da zna ločiti vsaj osnovne pojme v organitaciji države, na primer da ve, kaj je državna uprava in kaj je javni sektor. V vsaki državi, posebno še dobro organizirani, predstavlja javni sektor osnovno infrastrukturo. Brez šolstva, zdravstva, raziskovanj itd moderna država ni mogoča. V svojem prispevku je avtor vse pometal v isti koš, govori o preko 150.000 zaposlenih v državni upravi itd. Finance, če hočete vsaj minimalno mero kredibilnosti, ne objavljajte vseh mogočih neumnih lamentiranj. Že zaradi tega prispevka bi avtorja zavrnil pri katerem koli delu, saj se na nič ne spozna. Očitno pa rad mlati prazno slamo. Ko objavljate take prispevke, mlatite prazno slamno tudi vi!
anon-164762 sporočil: 642
[#733693] 04.03.10 10:15
Odgovori   +    0
za rešitev Slovenije je potrebno kopirati plan
povojne obnove v ex yu 1945-1955.
blink sporočil: 3.523
[#733695] 04.03.10 10:16 · odgovor na: turkda (#733659)
Odgovori   +    3
[turkda]
Čemu se repenčimo? Itak nič ne spremenimo.
Prekleta banda javno-finančna!!!
Dokler se ne zgodi ulica in dokler se bo zgolj čebljalo po spletu ne bo ničesar spremenjenega. Zasebni sektor mora iti pred parlament in jasno pokazati da je dovolj nategovanja.
mimoidoci sporočil: 6.045
[#733708] 04.03.10 10:21 · odgovor na: anon-166829 (#733460)
Odgovori   +    3
[Pia]
> [XODAT]
> > [Pia]
> > > [JureKoder]
> > > Kaj pomeni redudanca strokovnjak?
> >
> > Redudanca pomeni varovalke, propravek entropije, zahtevati informacije, ukrep predvidljivosti v okviru nekih podatkov. Večja kot je redudanca, manjša je entropija.
> >
> > Redudanca v naravnem govoru predstavljal 40-60 odstotkov. Uporabimo vedno več besed, ker hočemo, da nas razumejo. Nekateri od nas pač ne vemo, kdo je na drugi strani. To je presežek informacij. Je bolj pogosta v ustni kot v pisni obliki sporočila.
> >
> > Entropija proti redudanci.
> >
> > PRIMER: jedrnat telegrafski stil - nizka redudanca.
>
> Skratka: tvoj odgovor je primer redundance.

Dvomim.

Morda zate, če si vedel, kaj redudanca je.

Drugače pa menim, da je to minimum, kar lahko povem, da bo za vse dovolj razumljivo. Lahko pa mojo razlago vedno dopolniš oziroma popraviš.

Me prav zanima kako bi ti razložil bolje.

Pia je šifra za: Pojasnjujem in analiziram (iz svoje bogate zakladnice znanja)
blink sporočil: 3.523
[#733710] 04.03.10 10:21 · odgovor na: anon-218629 (#733626)
Odgovori   +    0
[bannana]
Nič bat, Grški scenarij Slovenije je blizu. Tudi iz evro območja nas komt f..nejo .
Še kako imaš prav! Poglej kdo je na prvem (najslabšem) mestu možnega defaulta: www.businessinsider....herlands-1
anon-12560 sporočil: 3.563
[#733715] 04.03.10 10:23
Odgovori   +    4
Takoj odpustiti 30% javnih uslužbencev, ostalih 30% pa do konca leta glede na rezultate dela.
Plače takoj znižati vsem za 10%. Tistim, ki imajo večje od 1.000€ pa jih fiskirati na 1.000€. Kaj se to pravi, da človek, ki je "manager" brez doseganja rezultatov na nekonkurenčnem področju dosega take plače kot managerji in strokovnajki na trgu!
Ostro tudi zmanjšati vse dodatke, potovanja, seminarje in ostale priložnosti za krajo državnega denarja.
Endimion sporočil: 10.440
[#733721] 04.03.10 10:27 · odgovor na: anon-166829 (#733681)
Odgovori   +    3
[Pia]

Si pa napisal, da je krasno, če jih delajo ljudje s primerno kilometrino. Hočeš sedaj povedati, da je to krasno zato, da nam lahko pišejo slabe zakone?

Ker ne poznaš komunizma, tudi ne moreš poznati razlike med demokracijo in komunizmom. Mi imamo navidezno demokracijo, navidezno tržno gospodarstvo,... pa kaj bi ti naštevala, pojdi in preberi kdaj Shamana, pardon sedaj je Janezpizdek.

In sploh me ne zanima kako nori so politiki in koliko si oni želijo obrniti svojo politiko in s tem udejaniti spremembe. Jaz si to želim. Jaz. Ker tako nočem in ne morem več živeti. In takega sranja tudi N O Č E M zapustiti svojim potomcem.

Vidiš to je razlog, da pišem tu.
Nisem napisal, da je krasno, ampak, da se mi zdi to vseeno bolje, kot pa da to počno komaj izšolani mladci! katerikoli zakon, ki se pojavi na dnevnem redu DZ imamo opcijo zminirat, katerega koli...

Meni je vseeno kdo piše zakone. dokler so ti v skladu z mojimi moralnimi pričakovanji... a ga piše 90-letni senilni dedek, ali pa 25 letnik ki mu mleko iz ust kaplja....

Tebe bodo tvoji, mene pa moji potomci spraševali, kaj za hudiča smo "takrat počeli", da gre vse k vragu... imaš pa prav v tem, da to ni stvar politike, ampak osebne integritete človeka... Jaz pri polni zavesti trdim da sm s to vlado nesrečen... kaj nesrečen, na jok mi gre... na jok mi gre, ker vem, da jih je pol preveč na državnem jošku. na jok mi gre ko pomislim, da je moja plača manjša od zdajšne minimalne, potem ko plačam vrtec za hči. Na jok mi gre, ko zagledam pahorja in njegovo jebeno tablico na TV ju... in prav cmerim se, ko pomislim, da do volitev ne bo nič bolje... we're not that deep yet...A taka je... lahko se trudim zase in za ljudi ki so mi blizu... vem pa kako bom glasoval na naslednjih volitvah... to je pa edini resen vpliv ki ga kot človek na politiko imam... z enim glasovalnim listkom na 4 leta

Imam pa idejo Pia... kaj ko bi vsi skup družno na pivo šli.. pa se smejali... na račun teh ali onih... konc koncev smo vsi v istem sosu...
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733723] 04.03.10 10:28 · odgovor na: mimoidoci (#733708)
Odgovori   +    3
[mimoidoci]
> [Pia]
> > [XODAT]
> > > [Pia]
> > > > [JureKoder]
> > > > Kaj pomeni redudanca strokovnjak?
> > >
> > > Redudanca pomeni varovalke, propravek entropije, zahtevati informacije, ukrep predvidljivosti v okviru nekih podatkov. Večja kot je redudanca, manjša je entropija.
> > >
> > > Redudanca v naravnem govoru predstavljal 40-60 odstotkov. Uporabimo vedno več besed, ker hočemo, da nas razumejo. Nekateri od nas pač ne vemo, kdo je na drugi strani. To je presežek informacij. Je bolj pogosta v ustni kot v pisni obliki sporočila.
> > >
> > > Entropija proti redudanci.
> > >
> > > PRIMER: jedrnat telegrafski stil - nizka redudanca.
> >
> > Skratka: tvoj odgovor je primer redundance.
>
> Dvomim.
>
> Morda zate, če si vedel, kaj redudanca je.
>
> Drugače pa menim, da je to minimum, kar lahko povem, da bo za vse dovolj razumljivo. Lahko pa mojo razlago vedno dopolniš oziroma popraviš.
>
> Me prav zanima kako bi ti razložil bolje.


Pia je šifra za: Pojasnjujem in analiziram (iz svoje bogate zakladnice znanja)
KTJ pa so kratice za *kdo te jebe*.

Pojasni ti bolje, ko vse znaš. Posmehovati se je lahko. To zmorem tudi sama.

Mimogrede greš lahko mimo, ni se ti treba obregniti ob me zaradi tega, ker uživaš v posmehu.

Big L, kako bi se odzvala dama na tako zajebancijo?

Človeku res ni treba biti vedno toleranten.
mc sporočil: 508
[#733732] 04.03.10 10:32
Odgovori   +    4
Pa strogo omejiti najemanje honorarcev. Znesek honorarjev je (vsaj bil) enak znesku plač v JS.
npr.javna RTV ima 2000 zaposlenih+ še 2000 honorarcev.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733735] 04.03.10 10:36 · odgovor na: Endimion (#733721)
Odgovori   +    8
[Endimion]
> [Pia]
>
> Si pa napisal, da je krasno, če jih delajo ljudje s primerno kilometrino. Hočeš sedaj povedati, da je to krasno zato, da nam lahko pišejo slabe zakone?
>
> Ker ne poznaš komunizma, tudi ne moreš poznati razlike med demokracijo in komunizmom. Mi imamo navidezno demokracijo, navidezno tržno gospodarstvo,... pa kaj bi ti naštevala, pojdi in preberi kdaj Shamana, pardon sedaj je Janezpizdek.
>
> In sploh me ne zanima kako nori so politiki in koliko si oni želijo obrniti svojo politiko in s tem udejaniti spremembe. Jaz si to želim. Jaz. Ker tako nočem in ne morem več živeti. In takega sranja tudi N O Č E M zapustiti svojim potomcem.
>
> Vidiš to je razlog, da pišem tu.
>

Nisem napisal, da je krasno, ampak, da se mi zdi to vseeno bolje, kot pa da to počno komaj izšolani mladci! katerikoli zakon, ki se pojavi na dnevnem redu DZ imamo opcijo zminirat, katerega koli...

Meni je vseeno kdo piše zakone. dokler so ti v skladu z mojimi moralnimi pričakovanji... a ga piše 90-letni senilni dedek, ali pa 25 letnik ki mu mleko iz ust kaplja....

Tebe bodo tvoji, mene pa moji potomci spraševali, kaj za hudiča smo "takrat počeli", da gre vse k vragu... imaš pa prav v tem, da to ni stvar politike, ampak osebne integritete človeka... Jaz pri polni zavesti trdim da sm s to vlado nesrečen... kaj nesrečen, na jok mi gre... na jok mi gre, ker vem, da jih je pol preveč na državnem jošku. na jok mi gre ko pomislim, da je moja plača manjša od zdajšne minimalne, potem ko plačam vrtec za hči. Na jok mi gre, ko zagledam pahorja in njegovo jebeno tablico na TV ju... in prav cmerim se, ko pomislim, da do volitev ne bo nič bolje... we're not that deep yet...A taka je... lahko se trudim zase in za ljudi ki so mi blizu... vem pa kako bom glasoval na naslednjih volitvah... to je pa edini resen vpliv ki ga kot človek na politiko imam... z enim glasovalnim listkom na 4 leta

Imam pa idejo Pia... kaj ko bi vsi skup družno na pivo šli.. pa se smejali... na račun teh ali onih... konc koncev smo vsi v istem sosu...
Lepo si zaključil pismo. Res nas je veliko v istem zosu, ne pa vsi. In če se ne bomo postavili zase, tudi nikoli ne bomo. Vedno se bodo našli ljudje, ki si bodo želeli biti priviligirani. To pa ne gre. Brez slabih posledic za vse ostale, ne!

Še vedno pa trdim, da noben pravno izobražen mlečnozobi Američan, ki so mu vcepili v možgane znanje razmišljanja, ne bi zmogel napisati tako slabih zakonov, kot jih po tekočem traku producirajo naši pravni "strokovnjaki".

Humor obožujem, vendar gre včasih tudi meni na jok, ko pomislim, kako smo dopustili, da so nam v dobi ene človeške polnoletnosti, zasrali državo.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#733736] 04.03.10 10:36
Odgovori   +    2
Odličen članek. Tisti, ki jim ni všeč se ukvarjajo z definicijo državne uprave, javne uprave in javnega sektorja namesto z bistvom zadeve: neodgovorna in predraga javna uprava ter premočen monopolni javni sektor. To ni zdrava tržna ekonomija in s tem preprosto nismo dovolj konkurenčni.
anon-164762 sporočil: 642
[#733745] 04.03.10 10:42 · odgovor na: anon-166829 (#733735)
Odgovori   +    0
zavzemajte se za socializem, pa bomo mogoče kaj
spremenili na bolje in nam ne bo šlo več na jok.
demokracija je itaq farsa, opij za ljudstvo, da jim
vzdigne adrenalin vsake štiri leta, in da lohka na forumih
neumnosti iztresajo za ali proti isti stvari.
anon-168823 sporočil: 2.661
[#733749] 04.03.10 10:47
Odgovori   +    3
Atos, Atlas in Joy pripovedujejo resnično zgodbo afere Baričevič

www.mojvideo.com/vid...cb3e732dc9
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733753] 04.03.10 10:52 · odgovor na: anon-164762 (#733745)
Odgovori   +    9
[hervardi]
zavzemajte se za socializem, pa bomo mogoče kaj
spremenili na bolje in nam ne bo šlo več na jok.
demokracija je itaq farsa, opij za ljudstvo, da jim
vzdigne adrenalin vsake štiri leta, in da lohka na forumih
neumnosti iztresajo za ali proti isti stvari.
Socializem so jajca, demokracija je farsa, država je birokratski aparat brez vsake odgovornosti, z možnostjo preobjedanja na tuj račun, račun svojih državljanov. Torej?

Morali, kaj morali, prisiljeni smo iznajti kaj tretjega.

Žal še vedno ne vem kaj je to.

A ne bo trajalo več dolgo.

Država kot je, pa je tudi tik pred razsutjem.

Če se le ne bo našlo preveč modrih mož, kot si ti, ki so ohranili sesalni refleks in državnih joškov na noben način, ne želijo spustiti iz ust.

Nisem napisala, da si slab. Ne razumi tega tako. Samo zaradi polnih ust, ne zmoreš videti vsega.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8