Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nad recesijo z mojim življenjskim slogom!

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-161250 sporočil: 1.473
[#503901] 22.05.09 09:47
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 22.05.2009 10:01

100547 je napisal(a):
*****
 
tebe je pa ornk zbodu s svojo pisarijo......ti se pa šteješ za dosežek civilizacije, ker si spravil na svet dva pamža, ki sta ob rojstvu dobila DŠ(davčna) in EMŠO ter certifikat o tem, da sta lastnina kapitalističnega sistema-birth certificate....res dosežek ja, v bistvu si jima naredu noro uslugo, da sta se ti alpa je alpa so se ti rodili v tole pizdarijo od sistema, kjer bodo cel lajf sužnji potiskanega papirja, ker če ne bodo, ne bodo mogl preživet, sploh pa ne v takih razmerah....tko da se mal pohlad s svojmu življenjskmu dosežkom

egocentrizem je zakon, ker je edini opis, ki je vreden mene.....v svojem lajfu sem jaz prvi, v svojem lajfu sem jaz najlepši, v svojem lajfu sem jaz najpametnejši, v svojem lajfu sem jaz bog, v svojem lajfu sem sam s seboj in v svojem lajfu me zjutraj skos gleda en tip v ogledalu globoko v oči, mi je včasih že kar nerodn, k ta tip, k ga zjutraj vidim v ogledalu iskreno povedano je lep, velik, pametn, skor me mal spominja name.....
anon-166204 sporočil: 3
[#503906] 22.05.09 09:52
Odgovori   +    0
Potem se po analogiji tudi živeti ne splača, ker je velika verjetnost, da boš na koncu umrl.

Mišo, skenslaj se čim prej, boš prihranil muke sebi, svojemu kavču in navezadnje tudi nam, ki sem ter tja preberemo kakšno od tvojih nebuloz.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#503907] 22.05.09 09:52 · odgovor na: anon-169640 (#503899)
Odgovori   +    0
Veoma često brkamo bistrinu uma s razmetanjem velikim riječima.¨
Victoria Boutenko

Nimam Ipoda,še vedno vozim avto,ne rabim zdravstvenega zavarovanja.
anon-188298 sporočil: 4
[#503908] 22.05.09 09:53
Odgovori   +    0
Mičo,

glede na večino prej napisanih člankov in knjige To so bile svete krave, tvojih strokovnih predvavanj (katere večina žal ni bila zmožna/sposobna poslušati in si jih moral miriti kot v osnovni ali srednji šoli) na EF , upam da si ta članek napisal iz čiste provokativnosti in da dejansko ne živiš tako kot pišeš.

Eno je NEHATI piti določeno vrsto piva zaradi določenega človeka (se NE naročiti na določen časopis zaradi določenega človeka), s čimer se popolnoma strinjam in se tega držim, pijem Staropramen, Gosser, Heineken, :)

Drugo pa se je skoraj popolnoma izolirati od zunanjega sveta, kar se danes zdi tako zelo enostavno, prikladno, če ne že celo trendovsko/cool. Ta možnost se kaže predvsem z vse bolj razširjeno uporabo interneta zadnjih ca. 15 let, ampak človek (kot vrsta) ni nastal v 15tih letih, zato ima lahko tovrstno ravnanje resne posledice, pa saj vsi to že vemo.

Tisto o luksuznih dobrinah si dobro povedal, ampak imeti osebne (ne on-line) stike z izbranimi ljudmi, ni luksuzna, pač pa nujna dobrina, pa čeprav nekaj stane.

NAJBOLJŠA/NAJVARNEJŠA NALOŽBA JE NALOŽBA V IZKUŠNJE, sledi ji naložba v potomca/e, potem so na vrsti finance, nepremicnine, ...
anon-163159 sporočil: 434
[#503912] 22.05.09 09:57
Odgovori   +    0
Natančno takšen lifestyle ti še ostane potem, ko ti ta lopovska država potegne še zadnjo življensko tekočino iz žil.
Namesto smučarije se vozim v Ljubljano z motorjem, slalomske količke sem zamenjal za avtomobile v katerih se osamljeni imbecilni potniki v neskončni koloni prevažajo na delo. Prevoz po železnici sem opustil odkar imajo urnik naravnan po JAT (joke about time). Mi pač veliko pomeni, če sem doma ob 16:20 namesto ob 17:15. Pol tedna se prehranjujem po raznoraznih banketih in drugih eventih, ker sem hobi glasbenik, obenem si prislužim še kakšen dodatni honorarček. Poleg redne službe imam še privatni d.o.o., ki pa ga bom v kratkem opustil, ker poleg rednih akontacij DDV in s 70000 euri letnega prometa na koncu leta plačam 3000 evrov težko prisluženega denarja državi (davek na dohodek).
Podjetje imam že 14 let in stalno upam na bolje, rezultat pa je, da imajo od mojega prizadevanja koristi drugi.
Glede na idiote, ki si grejejo riti po državnih preganjalnicah časa in ne storijo niti minimalnega za državljane sem se odločil, da ta denar dam rajši satanu kot njim. Še vedno ni nihče pojasnil te misteriozne ljudske čudi, kako je lahko včasih ljudem prekipelo zaradi plačevanja desetine, danes pa hodijo po nas in nam dajejo za naše delo - desetino, ostalo pa zadržijo zase. To pač ni človeka vredno življenje, imamo pa samo enega.Preveč se pehamo za zaslužkom za tistih par uric uživanja.
153 sporočil: 9.333
[#503915] 22.05.09 10:00
Odgovori   +    0
Očitno se bo recesija še zelo poglobila,
Mrkov vzorec je prava življenska sila !

Sicer pa je današnja Iskrica v DELU :
"Civilizacija je
neskončno množenje
nepotrebnih potreb.
MARK TWAIN "
anon-164264 sporočil: 59
[#503917] 22.05.09 10:03
Odgovori   +    2
zaklente se u bajte...
anon-167701 sporočil: 578
[#503925] 22.05.09 10:14
Odgovori   +    0
Mićo, točno tako se si te predstavljal. Zavaljen, do fizičnih aktivnosti neodporen zaznojen pujs. Ki ni sposoben voziti lastnega vozila, najraje hodi na zastonj zabave, se prehranjuje, kjer je najceneje, čeprav je ogabnega okusa, itd. Si čisti produkt lastne preocenitve in o drugih za tebe tuje podcenitve. Najbolj so ti všeč zastonj gledališke predstave. Bi pa rad spoznal tvojo babo. Ta šele mora biti skopuška, najbrž se pri njej tega učiš. Si pravi revež, ki še sebi nič ne privošči. Za tebe je idealni kraj Aljaska, čisto ob Beringovem prelivu, med medvedi in losi, samimi samotarji.
odam sporočil: 368
[#503937] 22.05.09 10:31
Odgovori   +    0
Mićo, vsa čast, moj idol si bil in s tem člankom si to samo še potrdil! Pri svojih 21 se držim teh načel že 3 leta in vedno se jih bom, potem pa mi folk zavida, kako imam lahko toliko delnic, skladov, zlata....ja pač, odrekam se stvarem in si pravim kakor si bom postlav tako bom spav!
Lp, študent ekonomije!
anon-9644 sporočil: 1
[#503938] 22.05.09 10:31
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9644 22.05.2009 10:37
Same neumnosti!

MM s tem člankom dokazuje, že dolgo znano domnevo, da je navaden egocentričen materialist! Kopiči denar kot nek hrček. In kaj bo s tem silnim denarjem? Bo vzel denar s seboj na drug svet? Denar je na svetu za to, da kroži. Potrebno ga je porabiti čimprej! Še več, v času recesije mora krožiti še hitreje, da se rešimo recesije! Napotki so res zanič!
anon-128015 sporočil: 924
[#503942] 22.05.09 10:33
Odgovori   +    0
Mičo :) Ti varčuješ z življenjem :) Vseeno dober prispevek, vsaj zaradi majhne količine arogatnega psovanja :P
jurijjurij sporočil: 4.944
[#503947] 22.05.09 10:35 · odgovor na: anon-100579 (#503754)
Odgovori   +    0

Andreja32 je napisal(a):
Spoštovani g. Mićo Mrkaić, Običajno ne komentiram člankov ampak tokrat bom naredila izjemo:) Ko vas takole redno prebiram ugotavljam, da nujno ampak res nujno potrebujete Ženo in seveda posledično potomce, ker taki geni ne smejo kar izumreti....
 
ROFL!!
anon-159528 sporočil: 4.450
[#503958] 22.05.09 10:43 · odgovor na: anon-100579 (#503754)
Odgovori   +    0

Andreja32 je napisal(a):
Spoštovani g. Mićo Mrkaić, Običajno ne komentiram člankov ampak tokrat bom naredila izjemo:) Ko vas takole redno prebiram ugotavljam, da nujno ampak res nujno potrebujete Ženo in seveda posledično potomce, ker taki geni ne smejo kar izumreti....
ROFL
Taka škrtica pa ženo? Je predrago. Res, da se škrt stopnjuje Medvode, Kranj, Jesenice, ampak da se je Mićo v Kranju tako močno nalezel, pa nisem vedel ;)
anon-182331 sporočil: 81
[#503959] 22.05.09 10:49
Odgovori   +    0
več bo komentarjev, večjo uslugo bomo naredili temu bebcu. danes je pač v "novinarstvu" tako, da so članki več ali manj zato, da folk ostane prikljenjen na netu, se krega in občasno klikne na kakšen oglas. zato tipi aka sveta krava dobro prosperirajo, ampak samo virtualno. v praksi smo pa že več ali manj pogruntali, da ni za nikamor, beri: vsak, ki je rabil kakšno konkretno rešitev, je na koncu pogruntal, da bo najboljša inveticija brca v (debelo)rit.
havk.
anon-22053 sporočil: 2.869
[#503965] 22.05.09 10:52 · odgovor na: anon-182331 (#503959)
Odgovori   +    0

izostar je napisal(a):
več bo komentarjev, večjo uslugo bomo naredili temu bebcu. danes je pač v "novinarstvu" tako, da so članki več ali manj zato, da folk ostane prikljenjen na netu, se krega in občasno klikne na kakšen oglas. zato tipi aka sveta krava dobro prosperirajo, ampak samo virtualno. v praksi smo pa že več ali manj pogruntali, da ni za nikamor, beri: vsak, ki je rabil kakšno konkretno rešitev, je na koncu pogruntal, da bo najboljša inveticija brca v (debelo)rit. havk.
 
ampak najboljše pa je to, da se sam svobodno odčločim, kdaj berem , kdaj skenslam .
XLJUB5 sporočil: 183
[#503968] 22.05.09 10:53 · odgovor na: anon-128015 (#503942)
Odgovori   +    0
Jap, prav si povedal virtu.
Si ne morem predstavljati bolj dolgočasnega načina življenja.
anon-177803 sporočil: 3
[#503972] 22.05.09 10:55
Odgovori   +    0
mićo je pač lenuh in svojo lenobo upravičuje z neumnimi razlogi, ker se mu ne da športat. Kreten je videl da njegova "življenjska" ekonomija popušila na celi črti, zdaj pa pametuje. On nej kar lepo sedi na svojem kavču, naj se redi še naprej in naj čimanj deli nasvete.
anon-182658 sporočil: 3
[#503975] 22.05.09 10:58
Odgovori   +    0
mićo...pa ti si pravi hmmm...hrček
anon-9939 sporočil: 17.846
[#503979] 22.05.09 11:05 · odgovor na: Gustl (#503838)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
To, kar si napisal je seveda čisto res, vendar tako se začne klasični rat race , ki pa je (vsaj meni) hudo brez vezen.

Se strinjam, da ljudje premalo naredijo, da bi si izboljšali stanje na prihodkovni strani (večinoma le pizdijo in se čudijo, da ne pomaga), vendar če jim že tu ne gre, zakaj potem ne naredijo sprememb na odhodkovni strani, kar je za marsikoga mnogo lažje (poudarjam marsikoga, torej ne vse, da ne bo nepotrebnih debat).

Tako pa imamo sedaj fiksirane (zadnje čase celo padajoče) prihodke in odhodke čez njih s pomočjo kreditov, pogosto za ne tako nujno potrebne dobrine.


Ta "rat race" absolutno ni vedno nujen. Predstavlja ekstrem v tekmovalnosti. Ko gre za Slovenijo pa ga je itak nesmiselno omenjati, saj je tekmovalnost v Sloveniji skoraj psovka in ne nekaj normalnega in sprejemljivega. Tukaj je doma javna vrednota "uravnilovka", pa čeprav zasebno vsak posameznik še kako želi izboljšati svoj življenski standard (kar je tudi logično). Pri tem, torej, gre v dobrem delu populacije za licemerni in dvolični obraz.

Naj obvelja.. Varčevanje krizo le še poglablja. Logično je, da tisti, ki nimajo kaj za trošiti tudi ne morejo trošiti, a vprašanje je kaj naj naredi tisti, ki pa LAHKO troši in se ga v javnosti bodisi poučuje, da je treba varčevati ali pa se ga vidi kot zapravljivca. Ne vem, vem samo, da se z varčevanjem kotanja v katero smo padli le še poglablja.
iskreni68 sporočil: 1.225
[#503990] 22.05.09 11:14
Odgovori   +    0
V bistvu ima g. Mrkaić prav, potrebno je živeti skromno in varčno...pa vendar, človek je bitje, ki potrebuje aktivno gibanje, stik z naravo, druženje, hobije, umetnost, ljubezen in ljubljenje....
Lp Iskreni
macon sporočil: 12.861
[#503996] 22.05.09 11:17 · odgovor na: Skippy (#503692)
Odgovori   +    0

Skippy je napisal(a):
---------Kadar srečam takega, najverjetneje rahlo zakompleksanega občana, začnem voziti še posebno "varčno" in opazujem njegov zaripel obraz. --------- Od takega intelektualca (drugače rad berem njegove prispevke) in pri tej starosti ne bi pričakoval takšnega otročjega obnašanja.
 
Ves članek je otročji. Naprimer gledanje z daljnogledom ali super dragi nalivniki.

Človek naj piše o ekonomiji o kateri nekaj ve. namesto, da se smeši s člančiči, ki se mu dozdevajo duhoviti. Patetično.
anon-9303 sporočil: 1.074
[#503999] 22.05.09 11:18
Odgovori   +    0
@Gustl: razumevanje osnovne ideje clanka je "tezka stvar", dosti lazje je avtorja (neosnovano) zmerjati, da je smrdljiv kreten brez zenske :) Sicer pa imas prav, za $40 sem na razprodaji dobil zelo dober Bushnell daljnogled.

Se nekaj obcanu, ki mi ocita, da ne razumem fizike: uporabljena moc motorja (P) je P=Fv, kjer je F sila in v hitrost. F je sorazmerno v^2 (vsaj tama, kjer zracni upor dominira), zato je P sorazmerno v^3, torej P=konst v^3. Nato mnozimo obe strani s casom in sledi A=Pt=konst v^3 t = konst v^2 l, kjer je l dolzina poti. Ergo, opravljeno delo na enoto poti (in pokurjen bencin) je sorazmerno s KVADRATOM hitrosti. Preden mi kak zaletav obcan spet ocita neznanje fizike, naj se zave, da se iz nje diplomiral.
anon-11625 sporočil: 118
[#504001] 22.05.09 11:18
Odgovori   +    0
MIĆO- EVO NAČELO MOJE BABICE, KI JE BILA MILIJONKRAT VEČJA EKONOMISTKA, KOT VSI VI, KI NAM DANES SOLITE PAMET: "SINE MOJ, ŠPARATI MORAŠ TAKRAT KO IMAŠ DOVOLJ IN NE TAKRAT, KO SE TI ZAČNE DENARNICA TANJŠAT!"
... IN TO JE VSE...
anon-22053 sporočil: 2.869
[#504005] 22.05.09 11:22 · odgovor na: anon-177803 (#503972)
Odgovori   +    0

perkins je napisal(a):
mićo je pač lenuh in svojo lenobo upravičuje z neumnimi razlogi, ker se mu ne da športat. Kreten je videl da njegova "življenjska" ekonomija popušila na celi črti, zdaj pa pametuje. On nej kar lepo sedi na svojem kavču, naj se redi še naprej in naj čimanj deli nasvete.
 
Pa si mu nasedel ,s ise oddzval točno tako kot želi ,pokazal nedojemnje na sončni strani,  te  sprovociral -:) hi, hi-dosegel svoj cilj-spet je winner!
anon-7780 sporočil: 266
[#504012] 22.05.09 11:25
Odgovori   +    0
To si napisal, da sekiraš ljudi, za publiko! Danes velja pavilo, več kot imaš, v večji Piz... si!
Če pa je vsaj malo res, kar si napisal, pa sigurno ne znaš uživat življenja.
anon-53985 sporočil: 5
[#504014] 22.05.09 11:27
Odgovori   +    0
bravo MM. konco prava tema in pravi stil. najboljsi clanek do zdaj. cestitke.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#504028] 22.05.09 11:37 · odgovor na: anon-9939 (#503662)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Otrok tudi ne. Varčuješ lahko na sebi, na družni ne moreš/ne smeš, če si le ti tisti, ki naj bi je preživljal. Drugače raje ne imej družine.
Moj prijatelj iz Srbije z veliko denarja ima dve soprogi in tri otroka!  Dve hisi in vec stanovanj. Da se vidi raskos :-) 
anon-28336 sporočil: 36
[#504029] 22.05.09 11:37
Odgovori   +    0
Zdrav duh v zdravem telesu.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#504030] 22.05.09 11:38 · odgovor na: anon-9303 (#503999)
Odgovori   +    2

micom je napisal(a):
@Gustl: razumevanje osnovne ideje clanka je "tezka stvar", dosti lazje je avtorja (neosnovano) zmerjati, da je smrdljiv kreten brez zenske :) Sicer pa imas prav, za $40 sem na razprodaji dobil zelo dober Bushnell daljnogled. Se nekaj obcanu, ki mi ocita, da ne razumem fizike: uporabljena moc motorja (P) je P=Fv, kjer je F sila in v hitrost. F je sorazmerno v^2 (vsaj tama, kjer zracni upor dominira), zato je P sorazmerno v^3, torej P=konst v^3. Nato mnozimo obe strani s casom in sledi A=Pt=konst v^3 t = konst v^2 l, kjer je l dolzina poti. Ergo, opravljeno delo na enoto poti (in pokurjen bencin) je sorazmerno s KVADRATOM hitrosti. Preden mi kak zaletav obcan spet ocita neznanje fizike, naj se zave, da se iz nje diplomiral.
 
Mićo, resnici na ljubo povej, da gre za ZELO POENOSTAVLJEN račun, ki upošteva zgolj zračni upor. Žal, varčevanje z gorivom ne gre pod določeno raven, saj pri nižjih hitrostih prevladujejo kotalni upor in upor, ki ga proizvajajo premični (rotirajoči) deli, npr. menjalnik, ležaji, itn. Kotalni upor je funkcija hitrosti (ampak ne s kvadratom). Upor rotirajočih delov je funkcija kotne hitrosti teh delov, ki pa je tipično soodvisen od RPM (obratov na minuto) glavne gredi motorja, ter prestave v kateri je menjalnik. Poraba goriva na prevoženo pot (merjeno v litrih na 100 km) je tako sestavljena polinomna funkcija, kjer nastopajo različni členi od katerih so nekateri res odvisni od hitrosti (celo kvadrata oz. s tretjo potenco hitrosti), nekateri od prestavnega razmerja, nekateri od kotne hitrosti glavne gredi motorja in nekateri zagotovo samo od časa delovanja motorja ne glede na pot ali hitrost.
anon-128100 sporočil: 6
[#504033] 22.05.09 11:41
Odgovori   +    0
Novi dokaz da Mićo ni ekonomist. Mićo je genije!

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8