Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Je Slovenec rad posiljen?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-126428 sporočil: 319
[#267272] 18.06.08 13:02 · odgovor na: (#266997)
Odgovori   +    0
brez zamere, na tvojem mestu bi se raje držal Hipokrata in bele halje. ker se verjetno spoznaš na svoje posle. pravno varnost pa dobiš, če zanjo plačaš, kar je edino pravilno.

zdravnike pa plačujemo vsi iz proračuna, pa žal nismo vedno deležni njihovih storitev kot bi morali, zato sem sam, če mene vprašaš za striktni kapitalizem in niti slučajno za kakšno solidarnost, kot jo imamo na primer sedaj.

potem se namreč vidi, kdo je sposoben tako pa je vse preveč pijavk. v kapitalizmu dobiš tudi toliko kot plačaš.pika.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#267302] 18.06.08 13:44 · odgovor na: anon-126428 (#267272)
Odgovori   +    0

  Je že v redu Majk, da dobiš kar plačaš. Nekaj vem o notarskih poslih, saj sem kot bančni pravnik bil pogosto pri njih. Ne glede na zlorabe nekaterih, vestno delo notarja lahko pomeni veliko za stranko, ki včasih niti ne zna pogledati v zemljiško knjigo.

Morda pa bi vseeno lahko razmišljali o tem, da poklici, katerim zakonski monopol zagotavlja nepresušen "pool" strank, sicer so plačani dostojno in solidno, vendar nič več kot to, kdor si želi izredno visokih zaslužkov pa naj gre v odvetništvo.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#267305] 18.06.08 13:53 · odgovor na: anon-167067 (#267302)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

Je že v redu Majk, da dobiš kar plačaš. Nekaj vem o notarskih poslih, saj sem kot bančni pravnik bil pogosto pri njih. Ne glede na zlorabe nekaterih, vestno delo notarja lahko pomeni veliko za stranko, ki včasih niti ne zna pogledati v zemljiško knjigo.

Morda pa bi vseeno lahko razmišljali o tem, da poklici, katerim zakonski monopol zagotavlja nepresušen "pool" strank, sicer so plačani dostojno in solidno, vendar nič več kot to , kdor si želi izredno visokih zaslužkov pa naj gre v odvetništvo.
Zakaj je potrebno omejevati število notarjev? Naj se omogoči vsakemu, ki izpolnjuje pogoje (diplomirani jurist, pravosodni izpit, določena doba prakse), da odpre notarsko pisarno (in njih podružnice)!
anon-126428 sporočil: 319
[#267315] 18.06.08 14:06 · odgovor na: anon-167067 (#267302)
Odgovori   +    0
s tem pa se popolnoma strinjam. je pa res, da je v tem primeru situacija specifična, notariat je sicer javna služba, ampak kljub temu so notarji na trgu in so odvisni zgolj od svojih strank.

kje pa piše, da moraš po storitev prav k temu notarju ? saj imaš izbiro. če notar ne bi imel niti ene stranke, bi bil njegov dohodek 0,0 EUR.
anon-108481 sporočil: 207
[#267318] 18.06.08 14:08
Odgovori   +    0
če takole pogledam malj bolj sliko,mislim da je.
anon-126428 sporočil: 319
[#267323] 18.06.08 14:12 · odgovor na: anon-36971 (#267305)
Odgovori   +    0
to pa je vprašanje za  trenutnega ministra proti pravosodju, g. Šturma.
anon-108481 sporočil: 207
[#267324] 18.06.08 14:12
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-108481 18.06.2008 14:17
Najbolj butast mi je,ko ekonomist napiše:jaz sem že pisal takrat in takrat.... To je ravno tako kot bi rudar napisal,jaz sem povedal že takrat da se bo jašek zrušil,ampak ker sem tele sem pustil da se zruši.Tako kot sem že večkrat povedal,Ekonomska fakulteta meče vn hude teoretike,ki pišejo.pišejo sicer lepo in čitljivo,samo so želel bi da se mi pove,katera fakulteta je tista ki meče vn ljudi da bi kaj naredili.se mi zdi da smo dežela teoretikov,ki ji ploska 95 posto ljudi.

Saj piše tale fant lepo,samo stvar je v tem da mi to že vemo in ne rab pisat.napiše naj raje kako privabit v politiko in gospodarstvo ljudi ,ki so iz svoje stroke in znajo kaj nardit,ker drugače nam bo telih 90 mandeljcev v parlamentu snedel tud gate.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#267338] 18.06.08 14:23 · odgovor na: anon-45881 (#267019)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):


Stanislav, ali ti sploh znaš napisati komentar brez omenjanja te tvoje delnice države?

Znam, ampak v ekonomiji brez minimalnega poznavanja bilance stanja podjetja pač ne gre.
anon-61636 sporočil: 805
[#267434] 18.06.08 16:10
Odgovori   +    0
Tudi vprašanje o tem pojavu (da ne govorim o stotinah drugih krajah..) je treba postaviti Pahorju v predvolilnem obdobju.

Rad bi bil šef države...le kaj bo povedal kot odgovor na ta konkreten pojav. Naj spregovori.

Slovenija je vedno bolj podobna državi, kjer državi vlada nekaj sto majhnih zanikrnih tolp kot so denimo notarji in še veliko ostalih..in krade, krade.... - ljudstvo pa medtem gloda kosti in koščice, ki mu jih pridno trosijo iz RTV, POP TV,A kanala, časopisev itd.!!
anon-29419 sporočil: 107
[#267443] 18.06.08 16:18
Odgovori   +    0
članek pa tak !!
doktorsko vprašanje za dr.mm-a.
sem ravnokar od zobotehnika s.p.( srednja šola )
pri zgornji protezi zamenja dve gumici, levo in desno velikosti 1 mm, čas dela 2 minuti, cena 40,00 EUR brez računa.
so za to krivi levičarji ali desničarji ali ups prihajajoča
amerika ?? spoštovani doktor vnaprej hvala za odgovor.
anon-129543 sporočil: 26
[#267445] 18.06.08 16:23
Odgovori   +    0
Vsaka čast članku, ki je dobesedno pogumen in destigmatizira najbolj problematične, a vendar navadnemu državljanu slabo vidne mreže zaslužkarstva, ma račun precenjenih storitev. Dejstvo pa je , da si vsaka branža želi klientov, ker le trajna dostava le-teh, jim lahko zagotavi ogromne kontinuirane prihodke, če odštejemo 20% davek od dobička.
bc123a sporočil: 48.253
[#267455] 18.06.08 16:45
Odgovori   +    0
Seveda je rad posiljen, a ni ocitno?
bc123a sporočil: 48.253
[#267462] 18.06.08 16:53 · odgovor na: anon-20877 (#266922)
Odgovori   +    0

tom70 je napisal(a):
MM Ponavadi se ne strinjam stabo. Tokrat pa mislim, da si zadel point. Ne država ampak posamezniki, večinoma vemo od kod in kdaj izvirajo, so tisti, ki nas neupravičeno molzejo. Ne samo, da samo podpisujejo nekaj kar je pripravljeno. Niti ne odgovarjajo, če potrdijao nekaj kar ni pravno korektno: primer overovitev prodaje stanovanja pred letom v Izoli. Stanovanje ni bilo last tistega, ki ga je prodajal, pa je notar vseeno overovil pogodbo,
Nimas prav.

Ne branim notarjev in se strinjam z mrkaicem.

Problem je, da vecina slovencev sploh ne razume notarskega dela (zato tudi ne razumejo, kako usrano so precenjene njihove storitve)

Pri overitvi pogodbe notar NE PREVERJA IN NE JAMCI, ali je stanovanje last tistega, ki prodaja.

Notar samo ugotavlja istovetnost osebe, ki podpisuje pogodbo - torej, sciti prodajalca (NE KUPCA!).

Recimo, ce hocem jaz prodati stanovanje v imenu mojega soseda (ki seveda nima pojma o tem da nekdo v njegovem imenu prodaja stanovanje), sestavim pogodbo, jo podpisem s sosedovim imenom, in greva s kupcem k notarju - to je edini scenarij, kjer notar ne sme overiti pogodbe (ker jaz nisem sosed v imenu katerega stanovanje prodajam, in nimam pooblastila da bi to pocel).

Kupca notar NE SCITI.

Seveda je vprasanje, zakaj te overovitve sploh delajo notarji, ce rabis za taksno preverko samo administratorko ki zna preverjati osebne dokumente. In zakaj je za taksno overitev treba placati tam nekje 60 EUR.
bc123a sporočil: 48.253
[#267465] 18.06.08 16:56 · odgovor na: anon-132339 (#266943)
Odgovori   +    0

podravje1 je napisal(a):
Ne samo notarji, tudi odvetniki znajo pošteno zaračunati,tudi prvo svetovanje, ki bi naj bilo praviloma zastonj. To sem sama doživela v praksi, saj je morala odvetnica proučiti akte in to je bilo silno težko delo, rezultata pa nobenega. Odstopila sem od zadeve, saj je bila predraga. Saj ni čudno, da mi navadni nepoučeni državljani ne upamo stopiti do odvetnika, ker se bojimo na koncu kakšen račun bomo morali poravnati (ne glede na uspešni ali neuspešni izid zadeve). In prav je, da se bodo tudi odvetnikom določile cene in vrednotenje dela glede na težavnostno stopnjo.
Ti si pa rada posiljena se bolj kot sedaj, ali ne?

Ti bi se dodatno predpisovala tarife?

Jao mrkaicu, ko ima taksne neumne bralce.

Mrkaic se zavzema za odpravo skupnih tarif, ki jih dolocajo zbornice!
bc123a sporočil: 48.253
[#267469] 18.06.08 17:01 · odgovor na: anon-36971 (#267305)
Odgovori   +    0

Moneta je napisal(a):

Zakaj je potrebno omejevati število notarjev? Naj se omogoči vsakemu, ki izpolnjuje pogoje (diplomirani jurist, pravosodni izpit, določena doba prakse), da odpre notarsko pisarno (in njih podružnice)!

Jasno, mico ni proti notarjem, ampak proti kartelu notarjev. Kartelov je po sloveniji pa se kar nekaj, skupno je vsem, da postavljajo velike vstopne ovire (notarji najbolj eksplicitno, kar z stevilom notarskih mest), ostali pa bolj prefinjeno. Ko je potem valjda tako reguliranih storitev premalo, je samoumevno, da morajo omenjeni imeti velike place, saj bodo le tako lahko dobro delali. Banda.
anon-164506 sporočil: 579
[#267476] 18.06.08 17:14 · odgovor na: anon-104023 (#267229)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):
Čestitam! To je resnica.Notarski zapis je dejansko zelo drag brezvreden papir s katerim si lahko obrišeš rit,ker moraš najet odvetnika in čakat deset let na rešitev nepremičninskega spora na Sodišču.Pa so trdili da bo Notarski zapis izvršljiv.Natega stoletja.Vsaka podpisana stranka v Notarskem zapisu lahko že čez pol ure (ko je prejela denar-kupnino)razveljavi vsak Notarski zapis.Tako ostaneš čez noč brez stanovanja in brez denarja.Fino ane!!Ostanejo ti tožbe za 15 let.
 
no ... tole je pa nmal na pamet, a ne? 
bc123a sporočil: 48.253
[#267478] 18.06.08 17:24 · odgovor na: anon-104023 (#267229)
Odgovori   +    0

majakrizaj je napisal(a):
Čestitam! To je resnica.Notarski zapis je dejansko zelo drag brezvreden papir s katerim si lahko obrišeš rit,ker moraš najet odvetnika in čakat deset let na rešitev nepremičninskega spora na Sodišču.Pa so trdili da bo Notarski zapis izvršljiv.Natega stoletja.Vsaka podpisana stranka v Notarskem zapisu lahko že čez pol ure (ko je prejela denar-kupnino)razveljavi vsak Notarski zapis.Tako ostaneš čez noč brez stanovanja in brez denarja.Fino ane!!Ostanejo ti tožbe za 15 let.

Pa ti bi znala razpoznati notarski zapis, ce bi ga videla?
anon-170701 sporočil: 489
[#267479] 18.06.08 17:30 · odgovor na: bc123a (#267478)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Pa ti bi znala razpoznati notarski zapis, ce bi ga videla?

 
Zakaj si tak butelj, da zajebavaš ljudi? Povej kaj konkretnega, če zmoreš in znaš, iz ljudi pa se ne norčuj. Vse kar je zapisala MajaKrižaj, je še kako res. Če ti tega ne veš in ne vidiš, še ne pomeni da tega ni.
bc123a sporočil: 48.253
[#267480] 18.06.08 17:36 · odgovor na: anon-170701 (#267479)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):


Zakaj si tak butelj, da zajebavaš ljudi? Povej kaj konkretnega, če zmoreš in znaš, iz ljudi pa se ne norčuj. Vse kar je zapisala MajaKrižaj, je še kako res. Če ti tega ne veš in ne vidiš, še ne pomeni da tega ni.
Notarski zapis je izvrsljiva listina, v komentarjih na micotov clanek pa vidim, da ljudje pojma nimajo o tem, kaj so sploh notarske listine, za kaj notarju placajo, in tako naprej.

Kolikor vem, je notarski zapis kar lepo izvrsljiv, zelo veliko vprasanje pa je, ali je tisto, s cim ona maha okrog res notarski zapis. Glede na komentarje ljudi sem skoraj preprican, da ljudje pojma nimajo, kaj pri notarju sploh "kupijo". (in s tem ne branim notarjev, nasprotno, ce bi se ljudje pozanimali, kaj dolocena notarjeva storitev pomeni - npr. overovitev podpisa na kupoprodajni pogodbi - bi sele videli, kako oderuske so tarife).

Kako lahko nekdo recimo kupi stanovanje, in je preprican da notar garantira da je stanovanje v lasti tistega, ki trdi, da je? marija pomagaj...
anon-164506 sporočil: 579
[#267482] 18.06.08 17:41 · odgovor na: bc123a (#267462)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-164506 18.06.2008 18:09

bc123a je napisal(a):

Nimas prav.

Ne branim notarjev in se strinjam z mrkaicem.

Problem je, da vecina slovencev sploh ne razume notarskega dela (zato tudi ne razumejo, kako usrano so precenjene njihove storitve)

Pri overitvi pogodbe notar NE PREVERJA IN NE JAMCI, ali je stanovanje last tistega, ki prodaja.

Notar samo ugotavlja istovetnost osebe, ki podpisuje pogodbo - torej, sciti prodajalca (NE KUPCA!).

Recimo, ce hocem jaz prodati stanovanje v imenu mojega soseda (ki seveda nima pojma o tem da nekdo v njegovem imenu prodaja stanovanje), sestavim pogodbo, jo podpisem s sosedovim imenom, in greva s kupcem k notarju - to je edini scenarij, kjer notar ne sme overiti pogodbe (ker jaz nisem sosed v imenu katerega stanovanje prodajam, in nimam pooblastila da bi to pocel).

Kupca notar NE SCITI.

Seveda je vprasanje, zakaj te overovitve sploh delajo notarji, ce rabis za taksno preverko samo administratorko ki zna preverjati osebne dokumente. In zakaj je za taksno overitev treba placati tam nekje 60 EUR.
 
Jejhata, kaj se je tule zapisalo :-)?.
Ena zadeva je overitev podpisov na listini, kar pomeni, da notar preveri le identiteto podpisnikov (praviloma se overja le podpis prodajalca, če pa se na primer na nepremičnini, ki se prodaja, ustanavlja kakšna služnost v korist prodajalca, pa se overi tudi podpis kupca) listine, drugo pa je sestava listine v obliki notarskega zapisa, kjer notar prodajalca in nepremičnino nekoliko potipa in za pravilnost svojih ugotovitev ustrezno odgovarja. Ena varnejših zadev pri pravnem prometu z nepremičninami je po mojem mnenju ureditev listin pri notarju in deponiranje kupnine pri slednjem - tega se na veliko poslužujejo v npr. v Avstriji. Ko je zadeva preverjeno "čista", notar izroči prodajalcu kupnino, kupcu pa pogodbo, ki je sposobna za vpis v zemljiško knjigo. In se srečno razidejo. (Za vpis lahko poskrbi tudi notar). No ta institut pri nas ni prav pri življenju, ker notarje povečini odlikujeta oderuštvo in brezbrižnost. Za tistega, ki mu je zemljiška knjiga nekoliko tuja, prijateljske pravne pomoči pa se ne more nadejati, pa je vseeno bolje, da mu listino - npr. pri prodaji nepremičnine - vendarle sestavi notar. Ko gre pri teh poslih kaj narobe, gre narobe zelo zelo. Ne urejajte zadev z notarjevimi 'tajnicami', zahtevajte pogovor z notarjem. Do tega ste upravičeni. Notarjeve 'tajnice' namreč mnogokrat ne vedo, da imamo vrsto predpisov, ki pravni promet z nepremičninami na določenih geografskih območjih pogojujejo z dodatnimi listinami. Pogoj za vpis v zemljiško knjigo pa je predložitev vseh predpisanih listin. Da ne bi kdaj kasneje kot kupci, ki svoje lastninske pravice ne morete vpisati v zemljiško knjigo, tekli maraton za prodajalcem, da bi vam priskrbel, kar manjka.   
azraazra sporočil: 994
[#267483] 18.06.08 17:42
Odgovori   +    0
Kdo je kriv - tisti, ki izkoristi situacijo ali tisti,ki mu je to omogočil?
anon-164506 sporočil: 579
[#267484] 18.06.08 17:43 · odgovor na: anon-126428 (#267323)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-164506 18.06.2008 18:02

majk je napisal(a):
to pa je vprašanje za  trenutnega ministra proti pravosodju, g. Šturma.
 
Majk, ne s***, dr. Šturm je 'jack'. On se zdej bode z lobiji, ki so jih obilno nahranili ter jim podelili večne privilegije in posel levaki v svoji predolgi vladavini. Pravo, Majk, ni nastalo na Slovenskem, zato ne škodi tu in tam pogledati malo čez mejo. Tja, kjer vlada pravo evropske civilizacije in kjer pravna država, morda ne boš verjel, deluje. Aja, pa še tole, ne nasedat, da so odvetniki in notarji odvisni od tržnih razmer. Dokler predpis določena tvoja dejanja pogojuje z asistenco odvetnika (npr. pred okrožnim sodiščem) ali notarja (predlagam, da znova prebereš Zakon o notariatu), potem to pomeni, da imajo tipčki zagotovljen posel. Ja?
bc123a sporočil: 48.253
[#267488] 18.06.08 17:55 · odgovor na: anon-164506 (#267482)
Odgovori   +    0

antje je napisal(a):


Jejhata, kaj se je tule zapisalo :-)?.
Na dolgo razlagas stvari, ki jih poznam.

Kaj se mi je zapisalo?

Tisto ko se "gre k notarju" pri nepremicninskem poslu je overovitev podpisa, in to je edina obvezna zadeva. In ljudje si tole razlagajo, kot da sedaj notar garantira da je vse ok. Ni res. Garantira da je pogodbo podpisal tisti, ki je na pogodbi napisan kot prodajalec, to je vse.

Tega ljudje ne razumejo.

Vem da znajo notarji delati se marsikaj, ampak povprecen slovenec se tega ne posluzuje.

Se razumeva?

Slovenci so hudo funkcionalno nepismeni, ene pol leta nazaj sem na zboru lastnikov le s tezavo ljudem razlagal, da NE MOREJO prodati skupnega hisniskega stanovanja (100+ solastnikov) tako, da "zbirajo podpise" po stanovanjih.

Tako zabit je povprecen slovenec.
anon-164506 sporočil: 579
[#267491] 18.06.08 17:59 · odgovor na: anon-170701 (#267479)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):

 
Zakaj si tak butelj, da zajebavaš ljudi? Povej kaj konkretnega, če zmoreš in znaš, iz ljudi pa se ne norčuj. Vse kar je zapisala MajaKrižaj, je še kako res. Če ti tega ne veš in ne vidiš, še ne pomeni da tega ni.
 
Vaša svetost Raa, majakrižaj ne ve natančno, kaj piše. Oziroma ne ve, da ni natančna. Illumine her :-)
anon-164506 sporočil: 579
[#267494] 18.06.08 18:04 · odgovor na: bc123a (#267488)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-164506 18.06.2008 18:14

bc123a je napisal(a):

Na dolgo razlagas stvari, ki jih poznam.

Kaj se mi je zapisalo?

Tisto ko se "gre k notarju" pri nepremicninskem poslu je overovitev podpisa, in to je edina obvezna zadeva. In ljudje si tole razlagajo, kot da sedaj notar garantira da je vse ok. Ni res. Garantira da je pogodbo podpisal tisti, ki je na pogodbi napisan kot prodajalec, to je vse.

Tega ljudje ne razumejo.

Vem da znajo notarji delati se marsikaj, ampak povprecen slovenec se tega ne posluzuje.

Se razumeva?

Slovenci so hudo funkcionalno nepismeni, ene pol leta nazaj sem na zboru lastnikov le s tezavo ljudem razlagal, da NE MOREJO prodati skupnega hisniskega stanovanja (100+ solastnikov) tako, da "zbirajo podpise" po stanovanjih.

Tako zabit je povprecen slovenec.
 
Se razumeva. Tudi glede prodaje hišniškega stanovanja.

Aja, še tole: notarski zapis ni nujno neposredno izvršljiv. Zavezanec mora namreč ob njegovi sestavi izrecno soglašati z njegovo neposredno izvršljivostjo.
anon-116591 sporočil: 2.641
[#267498] 18.06.08 18:13 · odgovor na: (#266896)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):

 ... je pa tvoja žena, pa sestrična, pa hčerka je poročena z notarjem.... Ampak ti pa nisi in si zato objektiven kar se da, in ti zato verjamem.
 
Pozabil si še eno varianto : on je poročen z notarjem.
bc123a sporočil: 48.253
[#267500] 18.06.08 18:17 · odgovor na: anon-164506 (#267494)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 18.06.2008 18:18

antje je napisal(a):


Se razumeva. Tudi glede prodaje hišniškega stanovanja.

Aja, še tole: notarski zapis ni nujno neposredno izvršljiv. Zavezanec mora namreč ob njegovi sestavi izrecno soglašati z njegovo neposredno izvršljivostjo.

Tega nisem vedel, a ce zavezanec ne soglasa - mora to notar verjetno drugi stranki povedati?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#267501] 18.06.08 18:18 · odgovor na: bc123a (#267488)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Na dolgo razlagas stvari, ki jih poznam.

Kaj se mi je zapisalo?

Tisto ko se "gre k notarju" pri nepremicninskem poslu je overovitev podpisa, in to je edina obvezna zadeva. In ljudje si tole razlagajo, kot da sedaj notar garantira da je vse ok. Ni res. Garantira da je pogodbo podpisal tisti, ki je na pogodbi napisan kot prodajalec, to je vse.

Tega ljudje ne razumejo.

Vem da znajo notarji delati se marsikaj, ampak povprecen slovenec se tega ne posluzuje.

Se razumeva?

Slovenci so hudo funkcionalno nepismeni, ene pol leta nazaj sem na zboru lastnikov le s tezavo ljudem razlagal, da NE MOREJO prodati skupnega hisniskega stanovanja (100+ solastnikov) tako, da "zbirajo podpise" po stanovanjih.

Tako zabit je povprecen slovenec.

Ne vem kdaj si bil nazadnje pri notarju, vendar ti zagotavljam, da odkar so jih vzeli pod drobnogled (Zbiljski gaj, Orion), so notarji zelo previdni in na dolgo in široko razlagajo strankam, kakšna je razlika med notarskim zapisom in overitvijo podpisa. Še več: prav posiljujejo in večkrat povedo, da priporočajo sestavo notarskega zapisa.

P: vem iz lastnih izkušenj, bil pri različnih notarjih v zadnjih dveh letih.
bc123a sporočil: 48.253
[#267502] 18.06.08 18:20 · odgovor na: anon-76887 (#267501)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Ne vem kdaj si bil nazadnje pri notarju, vendar ti zagotavljam, da odkar so jih vzeli pod drobnogled (Zbiljski gaj, Orion), so notarji zelo previdni in na dolgo in široko razlagajo strankam, kakšna je razlika med notarskim zapisom in overitvijo podpisa. Še več: prav posiljujejo in večkrat povedo, da priporočajo sestavo notarskega zapisa.

P: vem iz lastnih izkušenj, bil pri različnih notarjih v zadnjih dveh letih.

Bil sem pred enimi petimi leti. Notarja nisem videl. In mi je bilo iz postopka kristalno jasno, kaj pravzaprav preverja. In da v tistih 3 minutah ziher ne odleti s helikopterjem v ZK pogledat cigavo je stanovanje :)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#267506] 18.06.08 18:26 · odgovor na: bc123a (#267502)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Bil sem pred enimi petimi leti. Notarja nisem videl. In mi je bilo iz postopka kristalno jasno, kaj pravzaprav preverja. In da v tistih 3 minutah ziher ne odleti s helikopterjem v ZK pogledat cigavo je stanovanje :)

Torej ste samo podpis overjali?
Notarski zapis"tajnica" ne overi, ampak notar.
In so tudi pred petimi leti vztrajali na branju od vrstice do vrstice, čeprav smo ga vsi prisotni moledovali, da bi branje preskočili ;-)

Strani: 1 2 3 4 5 6