Zasebnost
57 sek
Kislo vreme je odlično za proizvodnjo elektrike v hidroelektrarnah
2 uri
Odločanje Fursa: če vam vaše podjetje ni vrnilo posojila, bo davek ob zaprtju podjetja višji
2 uri
Skupščina Telekoma brez presenčenj
3 ure
EU s carinami nad kitajske proizvajalce TiO2; delnica Cinkarne navzgor, uprava utegne popraviti načrte 7
4 ure
Banke do konca aprila s 57 odstotkov več dobička kot v istem obdobju lani
5 ur
Kdo bo v Ljubljani najel sto tisoč kvadratnih metrov novih poslovnih prostorov?
5 ur
Načrt za zjokat: delež ljudi brez zdravnika bi zmanjšali šele do leta 2031 8
5 ur
NLB na borzi prvič vredna 2,5 milijarde evrov 8
6 ur
Dars v EIB po 120 milijonov evrov kredita za novomeško obvoznico 3
6 ur
Fiatova mestna panda je postala velika in tudi električna
7 ur
Vučić za FT: Leta 2022 je Srbija ustavila projekt rudnika litija, zdaj ga je pripravljena obuditi 2
7 ur
Delničarji NLB potrdili dividendo in 3 nadzornike
7 ur
Kako postati izvoznik leta 2024
7 ur
Evropska uredba o obnovi narave je dokončno sprejeta, kar je omogočila kljubovalna avstrijska ministrica 1
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
Stroški dela v EU v prvem četrtletju medletno višji za 5,5 odstotka
8 ur
Slovenija dobila prvega proizvajalca konstrukcijskega križno lepljenega lesa za hiše in bloke
8 ur
V Kopru je pristala kontejnerska ladja Astrid Maersk. Zakaj je to pomembna novica? 3
8 ur
Suzuki swift ostaja eden najpreprostejših avtov
9 ur
Tako Gradec in Celovec postajata gospodarsko območje z izjemnim potencialom (Oglas)

Strani: 1 2 3 4

FIN-330867 sporočil: 661
[#2310324] 11.01.14 15:00 · odgovor na: najobj (#2310301)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN-330867 11.01.2014 15:02
... evo, saj sem vedel, da se bo le našel nekdo, ki bo razumel poanto mojega komentarja ...
P.S.: ker je za forum najbolj značilno in se forumu reče forum glih zato, da ima vsak in tako torej tudi ti neodtuljivo pravico vmešat se v vsaki post in odgovarjat tisto (in tistemu), kar se ti zljubi in paše, bi se ti lahko večkrat vmešal v moje poste, da njihove poante ne bi ostale neodkrite ...

He,he A si vidu da gre. Pa še tvojo dilemo kdo od naju je bolj butast sva mimogrede rešila ;)
najobj sporočil: 32.021
[#2310332] 11.01.14 15:11 · odgovor na: FIN-330867 (#2310324)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.01.2014 15:29
[FIN-330867]
>... evo, saj sem vedel, da se bo le našel nekdo, ki bo razumel poanto mojega komentarja ...

>P.S.: ker je za forum najbolj značilno in se forumu reče forum glih zato, da ima vsak in tako torej tudi ti neodtuljivo pravico vmešat se v vsaki post in odgovarjat tisto (in tistemu), kar se ti zljubi in paše, bi se ti lahko večkrat vmešal v moje poste, da njihove poante ne bi ostale neodkrite ...
He,he A si vidu da gre. Pa še tvojo dilemo kdo od naju je bolj butast sva mimogrede rešila ;)
... alzo, prvi bolj butast nekaj napiše in potem drugi bolj butast napisano po svoje razume ... OK, zaradi mene ...
mimoidoci sporočil: 6.045
[#2310366] 11.01.14 17:33 · odgovor na: anon-127452 (#2310303)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: mimoidoci 11.01.2014 17:34
[Valuk]
> [mataj]
> Pri koncentracijskih taboriščih je vse odvisno od tega, ali so njihovi ustanovitelji izgubili kako vojno. Če so jo izgubili, so uničevalna. Če je niso, je uradni vzrok smrti nesreča, ali v najslabšem primeru birokratska napaka. Pač, nek birokrat je pozabil nabaviti dovolj hrane in so vsi taboriščniki pomrli. Se zgodi.
>
> Angleži so s pomočjo uničevalnih koncentracijskih taborišč v 2.burski vojni zatrli bursko gverilo. Iz vseh kmetij so odvlekli ženske in otroke, jih v koncentracijskih taboriščih pobili, kmetije pa podminirali. Uradna angleška zgodovina pravi, da so burske ženske in otroke hoteli rešiti pred vojno, ampak se na žalost je prišlo do napak pri upravljanju koncentracijskih taborišč.

Hitler je slab zato, ker je izgubil vojno. V ničemer drugem ni bil slabši od Angležev med bursko vojno, Stalina..

Po moje so bila angleška taborišča med Burskimi vojnami še veliko hujša od nacističnih koncentracijskih. V njih je namreč umrlo kar 14.154 črnih prebivalcev Afrike (1), kar je verjetno precej več črncev, kot v Auschwitz - Birkenau, pa i šire, v šestih letih skupaj.

(1) André Wessels (2010) A Century of Postgraduate Anglo Boer War Studies p.32, Sun Press ISBN 978-1-920383-09-1
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2310462] 11.01.14 21:24 · odgovor na: mimoidoci (#2310366)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-127452 11.01.2014 21:26
Številke niso pomembne, ko gre za množične smrti.

Sicer pa so Angleži v taboriščih ubili več Burov, kot črncev.
mimoidoci sporočil: 6.045
[#2310494] 11.01.14 22:37 · odgovor na: anon-127452 (#2310462)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: mimoidoci 11.01.2014 22:45
[Valuk]
Številke niso pomembne, ko gre za množične smrti.

Sicer pa so Angleži v taboriščih ubili več Burov, kot črncev.

Res je. Po istem viru (škoda, ker ne citiraš mailov na katere odgovarjaš) so Angleži zakrivili tudi 27.927 taboriščnih žrtev med Buri, kar bi bil lahko ekvivalent dnevnega učinka Auschwitza.

Glede prvega stavka pa, kaj je množična smrt pri kateri številke niso pomembne? Če je množica to kar jaz vem da je, in če velja tvoja in matajeva, da so angleži podobni nacistom, potem, bi bil danes lahko zaradi podobnosti v težavah tudi režim Janeza Zemljariča s sodelavci. Jaz z njegovimi težavami ne bi imel nikakršnih težav, ker zame in za Republiko Avstrijo npr. zločin ne zastara. Vidva z matajem in majdka potratova imate pa verejetno tule kake pomisleke.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2310691] 12.01.14 14:38 · odgovor na: mimoidoci (#2310494)
Odgovori   +    0
Če jaz ubijem 10 ljudi, ti pa 100, sem jaz tehnično 10-kart manjši zločinec, praktično sva pa oba zločinca.

Mene mešetarjenje s številkami ne prepriča. meni je bistveno, da so Angleži imeli koncentracijska taborišča. Bili so isti, kot kasneje Hitler.
mimoidoci sporočil: 6.045
[#2310746] 12.01.14 17:18 · odgovor na: anon-127452 (#2310691)
Odgovori   +    4
[Valuk]
Če jaz ubijem 10 ljudi, ti pa 100, sem jaz tehnično 10-kart manjši zločinec, praktično sva pa oba zločinca.

Mene mešetarjenje s številkami ne prepriča. meni je bistveno, da so Angleži imeli koncentracijska taborišča. Bili so isti, kot kasneje Hitler.

Super. Goli otok je bil tudi koncentracijsko taborišče, tako da spisek zločinskih režimov z lahkoto še razširiva.

Torej, kot vidiš. Ni problem v mešetarjenju s številkami. Problem je v razširitvi spiska zločinskih režimov. Predvsem imajo probleme navijaški in pristranski, kar pomeni tudi ideološko zaslepljeni. In deklaracija EU je tu jasna, samo pri nas je dosti "bolesnih majmuna", ki se imajo celo za kozmopolite.
anon-297611 sporočil: 1.622
[#2310749] 12.01.14 17:24 · odgovor na: mimoidoci (#2310746)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [Valuk]
> Če jaz ubijem 10 ljudi, ti pa 100, sem jaz tehnično 10-kart manjši zločinec, praktično sva pa oba zločinca.
>
> Mene mešetarjenje s številkami ne prepriča. meni je bistveno, da so Angleži imeli koncentracijska taborišča. Bili so isti, kot kasneje Hitler.


Super. Goli otok je bil tudi koncentracijsko taborišče, tako da spisek zločinskih režimov z lahkoto še razširiva.

Torej, kot vidiš. Ni problem v mešetarjenju s številkami. Problem je v razširitvi spiska zločinskih režimov. Predvsem imajo probleme navijaški in pristranski, kar pomeni tudi ideološko zaslepljeni. In deklaracija EU je tu jasna, samo pri nas je dosti "bolesnih majmuna", ki se imajo celo za kozmopolite.


Stalin je tudi imel polne gulage za svoja zmeneta. Če jih ne bi imel, bi Sovjetska zveza imela več mrtvih od svojih, kot od Hitlerja.

Enfrice.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2310833] 12.01.14 20:17 · odgovor na: anon-248359 (#2309880)
Odgovori   +    0
[bodijelen]
Zelo me motijo sovražni komentarji, ki letijo bodisi na zunanjost bodisi na izobrazbo Alenke Bratušek. Čudno, ampak ko gre za moške, takih komentarjev nikjer ne zasledim.
Ne, ne zagovarjam je. Moje mnenje je, da oseba, ki je sedela v nadzornem odboru banke v času, ko je v banki nastajala finančna luknja, preprosto ni primerna za javno funkcijo, kaj šele za premierko. Sram me je, da živim v državi, kjer predstavniki ljudstva obračajo resnico v skladu z interesi, in ne morem verjeti, da misli gospod Turk resno s kandidaturo v OZN po tem, kar je izjavil o povojnih pobojih, ampak take pritlehne o šiviljicah in prašičjih ksihtih povedo več o posameznikih, ki te besede izrekajo, kakor o Alenki Bratušek. Sramota.
tudi mene zelo moti, da se komentatorji tako nizkotno izzivljajo nad osebo z blago obliko downovega sindroma. samo zato, ker imajo osebe z downovim sindormom malo drugacne obrazne poteze se ne pomeni, da si ne zasluzijo enakega spostovanja kot ostali ljudje.

Strani: 1 2 3 4