Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

0329Softb sporočil: 3.757
[#2158592] 28.06.13 11:57 · odgovor na: crt (#2158540)
Odgovori   +    15
[crt]
... se nekaj o cerkvi, denarju in kulturi... glede na to, da v tej temi berem, da je tako rekoc cerkev kljucni element kulture in slovenstva - gre pa seveda dejansko za denar, saj je na tapeti obdavcitev.

ondan sem bil povabljen na pogreb. druzina, ki je izgubila clana, vsebuje tako katolike kot ateiste in tako pisani smo bili tudi prisotni.

tam se je zgodilo, da je v cerkvi sredi obreda usluzbenec cerkve zacel naokoli stegovati palico z vrecko. nekateri ateisti smo debelo pogledali. zase lahko recem, da kar nisem mogel verjeti, da tip dejansko zbira denar in to direkt v obraz in sredi poslavljanja od umrlega. to se mi je zdelo skrajno nekulturno. mnogi pa so to ocitno sprejeli kot normalno. kaj naj recem. it takes all kinds to make the world.
Sem ateist ampak "ufer" razumem.
Obred je potekal tudi v cerkvi in še kasneje ob grobu. Ne vem, zakaj si šel v cerkev?? Vse kar si tam slišal je zate (tudi zame) pravljica.

A bi bilo bolj kulturno, če bi, tako kot na kulturnih predstavah, pobirali vstopnino pri vhodu? V cerkev grem zelo redko (poroke, pogrebi), kadar grem, si vtaknem par evrov v žep.

V kolikor cerkev ne bi zbirala denarja preko prostovoljnih prispevkov, bi težko obstala. Menda ne misliš, da bi vsak župnik zmogel delati iz vode vino in se s koščkom kruha prehranjevati celo leto!? Tudi ostali pogrebniki na pogrebu niso sodelovali volontersko! Račun so jim plačali svojci umrlega, v "vrečko" pa je lahko vsak porinil toliko evrov, kot je želel. In, če analiziraš "nastopajoče", župnikov "nastop" je verjetno bil najdaljši. Tisto uro njegovega mrmranja si imel čas s spominom počastiti umrlega in se spomniti lepih trenutkov, ki si jih preživel z njim

Ne glede na vse kar si mislimo, smo vsi, katerih predniki izhajajo iz tega okolja, deležni močnih vplivov krščanske vzgoje. Vsi (ajde, največji asi ne) se bojimo že skoraj od rojstva kač, čeprav nas velike večine še niso ugriznile, več ali manj upoštevamo božje zapovedi (morda ne ravno vseh 10), "se gremo" dan mrtvih in božič , itd.

btw.,
A se bodo obdavčili tudi spomeniki (na papirju) najhrabrejšim borcem v zgodovini vesolja, ki jih mrgoli po Sloveniji? Zveza borcev ima dovolj denarja. Celo od države ga dobi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2158593] 28.06.13 11:59 · odgovor na: dani14 (#2158588)
Odgovori   +    1
[dani14]
Najprej ustanovim svojo Cerkev in spremenim svoje bivališče v sakralni objekt, nato sem oproščen davka in vse moje ovčice prav tako.
ne, ne bo tako. ti ne bos naredil nicesar in bos placal davek, cerkev pa bo itak izvzeta.
Endimion sporočil: 10.440
[#2158595] 28.06.13 12:00 · odgovor na: anon-124848 (#2158555)
Odgovori   +    5
in da nadaljujem.. a veš kake davke na tole bodo palili prebivalci ljubljane, ker so pač najdražje ocenjene nepremičnine prav tu????

Kot že rečeno, se lah kregamo o tem ali naj bi davekk imeli ali ne. Če pa ga imamo, je prav da velja za vse privatne subjekte. Cerkev ne sme bit izvzeta, nit za sakralne objekte ne.

In četudi so bile te cerkve zvonovi, turni in podobno zgrajeni s prostovoljnim prispevkom vernikov, gre de-facto za darilo cerkvi. To, da si se odločil del tvojega premoženja - dohodkov, namenit verski skupnosti, je povsem tvoja svobodna odločitev, in neodtuljiva pravica. A moraš priznat, da si s tem neki pravni entiteti povečal premoženje. Cerkev, kapela, ali pa džamija, tempelj, karkoli sakralnega, NI TVOJA LAST.
bc123a sporočil: 48.253
[#2158597] 28.06.13 12:02 · odgovor na: crt (#2158576)
Odgovori   +    5
[crt]

> S temi stvarmi se ni za hecati, to je igra z ognjem.

je. pripravljenosti za poseganje po ognju je pa precej in je razprsena.
kot je bil ciper dober primer za preizkusanje inovativnosti na podrocju resevanja bank je slovenija verjetno dober primer za preizkusanje na podrocju odnosa do cerkve (velik delez neverujocih, odklonilno mnenje do cerkve v velikem delu populacije).
shevchenko sporočil: 21.898
[#2158606] 28.06.13 12:08 · odgovor na: 0329Softb (#2158592)
Odgovori   +    6
A bi bilo bolj kulturno, če bi, tako kot na kulturnih predstavah, pobirali vstopnino pri vhodu?
ja, definitivno bi bilo tole bolje. vsaj ne bi bilo pritiska, da moras dati cimvec, pa karto bi lahko kupil v miru vnaprej.
V kolikor cerkev ne bi zbirala denarja preko prostovoljnih prispevkov, bi težko obstala.
tega, da tale multinacionalka z 2000 let tradicije ne bi obstala, se po mojem ni bati.
Ne glede na vse kar si mislimo, smo vsi, katerih predniki izhajajo iz tega okolja, deležni močnih vplivov krščanske vzgoje.
in to je argument za to, da ne bi obdavcili cerkvenih ceglov ali kako?
crt sporočil: 27.391
[#2158608] 28.06.13 12:11 · odgovor na: 0329Softb (#2158592)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: crt 28.06.2013 12:21
[0329Softb]
Obred je potekal tudi v cerkvi in še kasneje ob grobu. Ne vem, zakaj si šel v cerkev??
ker je bila v njej druzina, ki me je povabila in je zame normalno, da se z njimi srecam in prisostvujem zadevi, kot so si zazeleli. ce bi bili v dzamiji, bi sel v dzamijo in ce bi bili v garazi, bi sel v garazo. in ja, ce bi hoteli imet v drazgosah, potem bi sel tja.
Vse kar si tam slišal je zate (tudi zame) pravljica.
ja.
A bi bilo bolj kulturno, če bi, tako kot na kulturnih predstavah, pobirali vstopnino pri vhodu? V cerkev grem zelo redko (poroke, pogrebi), kadar grem, si vtaknem par evrov v žep.
kolikor mi je znano, je cerkev s strani vec kot ene druzine ze dobila placilo za svojo storitev, zato me je vse skupaj se toliko bolj zacudilo. recimo, kot da bi nekdo organiziral poroko, najel tudi glasbenike, nakar bi taisti glasbeniki hoteli se direktno zaracunati obiskovalcem. kaj bi rekel taksnim - a) a ste vi normalni, b) pizda ste pohlepni, c) all of the above?

vsekakor bi bilo za moje pojme (razumem, da so okusi razlicni) bolj normalno, da ce se ze pobira od vseh udelezencev, se to ne pocne sredi nagovora pokojniku. ker nekako daje signal "vi ste tu zaradi njega, mi pa samo zaradi kesa". ceprav razumem, da je konec koncev lahko to tudi res in da gre samo za odkritost.
V kolikor cerkev ne bi zbirala denarja preko prostovoljnih prispevkov, bi težko obstala. Menda ne misliš, da bi vsak župnik zmogel delati iz vode vino in se s koščkom kruha prehranjevati celo leto!? Tudi ostali pogrebniki na pogrebu niso sodelovali volontersko! Račun so jim plačali svojci umrlega, v "vrečko" pa je lahko vsak porinil toliko evrov, kot je želel.
glej zgoraj. dodal bi samo, da cerkev vendarle ni ravno puscavniska in prisiljena v klosarjenje. hocem reci, po moje tisto, kar je na primer mirko krasevec tako fino zagonil, ni nastalo le iz pusice.
A se bodo obdavčili tudi spomeniki (na papirju) najhrabrejšim borcem v zgodovini vesolja, ki jih mrgoli po Sloveniji? Zveza borcev ima dovolj denarja. Celo od države ga dobi.
glede na to, da se v spomenikih ne opravlja pridobitna dejavnost, bi to sicer bilo mogoce malo nenavadno, ampak ok, zmenjeno.
dani14 sporočil: 6.657
[#2158631] 28.06.13 12:32 · odgovor na: shevchenko (#2158593)
Odgovori   +    7
[shevchenko]
> [dani14]
> Najprej ustanovim svojo Cerkev in spremenim svoje bivališče v sakralni objekt, nato sem oproščen davka in vse moje ovčice prav tako.

ne, ne bo tako. ti ne bos naredil nicesar in bos placal davek, cerkev pa bo itak izvzeta.
Ne sodi drugih po sebi.
najobj sporočil: 32.022
[#2158632] 28.06.13 12:32 · odgovor na: (#2158475)
Odgovori   +    9
[NavadniNimda]
> [shevchenko]
> > Pa čudno, da se Möderndorfer ni spomnil še davka na zvonove! potem je treba uvest še davek na pasje procesije in mujezinovo oglašanje,...prosto po Kardelju; tolk idej imajo še, narod pa crknil!
>
> zvonove bi bilo potrebno enostavno ukiniti. pa ne mi prosim z neko tradicijo, gre za navadno oglasevalsko kampanjo in zganjanje trusca.
Upam, da si uravnotežen glede tega vprašanja, in podpiraš tudi ukinitev FDV zvonov, recimo RTVSLO zvonenje je res glasno in moreče...
... čuj, če ti svoje TV ne znaš dat bolj na tiho ali pa prešaltat drugam, si sam kriv, ne pa RTVSLO ...
anon-125191 sporočil: 3.718
[#2158638] 28.06.13 12:37 · odgovor na: anon-178433 (#2158557)
Odgovori   +    1
[vidim]
A boš klošarjem tudi nabil fiskalne blagajne?
Hja, če bi se klošarji združili v konzorcij ali multinacionalko, bi jih ziher obdavčili kot ostale subjekte na trgu..
fabiani sporočil: 4.454
[#2158639] 28.06.13 12:38 · odgovor na: (#2158483)
Odgovori   +    9
[NavadniNimda]
> [Jansaimamajhnega]
> > [NavadniNimda]
> > Cerkev kar naenkrat ni več ločena od države. Kot v Stalinovih in Josipbrozovih časih. Upajmo, da ne bodo začeli vernikov še zapirati, kot so to delali takrat.
> >
> > (Obdavči se lahko samo tiste objekte in površine, ki opravljajo komercialne dejavnosti, ne pa strogo verskih. Tole je en hud FAIL za vstajniško-komunajzarske opice.)
>
> A verske dejavnosti mogoče niso komercialne ?!

Ne, mislim, da se to zlahka izvzame.

> Vse je biznis in nič drugega kot to - vera, politika, itd. .

Itak. Vendar tule ni treba iti v skrajnost, sicer lahko jaz takoj proglasim FDV za Vatikan socializma, RTVSLO pa za njegovo prvo katedralo.
.....razgrajaško trnovsko plažo in KUD FP od 12-5 zjutraj pa za njihov naprednoliberalnoateistično pijansko zadrogiran podmladek. In bodo vsi zgoraj imenovani takoj skočili, da je treba v rokavicah in jim dat možnost in alternativo. Skratka cel katekizem levih brezvrednot!

če pogledaš okoliške trgovine; Prule, Krakovski nasip, Trnovo pa polne police in zaklenjeni ciboriji cenene vodke.
anon-125191 sporočil: 3.718
[#2158643] 28.06.13 12:44 · odgovor na: crt (#2158608)
Odgovori   +    2
[crt]
glede na to, da se v spomenikih ne opravlja pridobitna dejavnost, bi to sicer bilo mogoce malo nenavadno, ampak ok, zmenjeno.

Ja.. in kakšno je razmerje med številom spomenikov in vsemi objekti sakralne simbolike?... 1 proti xx?
anon-285917 sporočil: 621
[#2158645] 28.06.13 12:45 · odgovor na: (#2158625)
Odgovori   +    3
[NavadniNimda]
> [Seraf]
> > [vidim]
> > > [Seraf]
> > > A nabirk in ostalih dohodkov jim pa še ne bomo obdavčili?
> >
> > A boš klošarjem tudi nabil fiskalne blagajne?
>
> ne žali klošarje.

Kaj so pa potem FDV+RTVSLO, ki se napajajo kar iz proračuna, in jim niti fehtat ni treba, pokvarjencem? :D
a ti FDV tudi v hladilniku vidiš?
anon-125191 sporočil: 3.718
[#2158647] 28.06.13 12:46 · odgovor na: najobj (#2158632)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, če ti svoje TV ne znaš dat bolj na tiho ali pa prešaltat drugam, si sam kriv, ne pa RTVSLO ...
Jz gledam Voduškov kanal, ki je Dursu dolžan keš... :)
anon-124848 sporočil: 1.700
[#2158654] 28.06.13 12:50 · odgovor na: Endimion (#2158595)
Odgovori   +    1
lahko se tudi strinjam, ampak cerkev ni privatna, je pa civilna (do neke mere, pa ne bi o tem). če gre za darila, je kvečjemu treba upoštevati obstoječe obdavčenje na tem področju. moj povdarek je bil bolj na sredi mojega komentarja, kaj je stimulativno in kaj ne. lp
najobj sporočil: 32.022
[#2158662] 28.06.13 12:57 · odgovor na: (#2158640)
Odgovori   +    6
[NavadniNimda]
> [najobj]
> > [NavadniNimda]
> > > [shevchenko]
> > > > Pa čudno, da se Möderndorfer ni spomnil še davka na zvonove! potem je treba uvest še davek na pasje procesije in mujezinovo oglašanje,...prosto po Kardelju; tolk idej imajo še, narod pa crknil!
> > >
> > > zvonove bi bilo potrebno enostavno ukiniti. pa ne mi prosim z neko tradicijo, gre za navadno oglasevalsko kampanjo in zganjanje trusca.
>
> > Upam, da si uravnotežen glede tega vprašanja, in podpiraš tudi ukinitev FDV zvonov, recimo RTVSLO zvonenje je res glasno in moreče...
> ... čuj, če ti svoje TV ne znaš dat bolj na tiho ali pa prešaltat drugam, si sam kriv, ne pa RTVSLO ...
Znam, ampak to ni dovolj: rdečerite mesojede fehtaške opice mi vsake 3 mesece pošljejo račun. Jebeš take klošarje, ki imajo zakonsko predpisano "pravico", da krempljajo tujo lastnino. Kje je pravna država? Kje je enakost pred ustavo? Da se ne bi hecali.
... evo, prav imaš, kje je pravna država in kje je enakost pred ustavo ? ...

P.S.: meni račun pošljejo vsaki mesec in ne samo vsake tri mesece kot tebi ...
anon-285917 sporočil: 621
[#2158663] 28.06.13 12:58 · odgovor na: (#2158658)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [Seraf]
> > [NavadniNimda]
> > > [Seraf]
> > > > [vidim]
> > > > > [Seraf]
> > > > > A nabirk in ostalih dohodkov jim pa še ne bomo obdavčili?
> > > >
> > > > A boš klošarjem tudi nabil fiskalne blagajne?
> > >
> > > ne žali klošarje.
> >
> > Kaj so pa potem FDV+RTVSLO, ki se napajajo kar iz proračuna, in jim niti fehtat ni treba, pokvarjencem? :D
>
> a ti FDV tudi v hladilniku vidiš?

Ma kavi! Vidim ga le tam, kjer je govora o neenakosti med verstvi in čislanju edine uradne države religije: socializma. Isti faking Iran, ti povem. :S
Ti si ko un japonc, ki leta 70 ni verjel, da je vojne konec.
anon-239836 sporočil: 996
[#2158668] 28.06.13 13:01
Odgovori   +    9
Obdavčitev moje hiše,pa pomeni kratenje moje svobode.Toliko o svobodi
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2158672] 28.06.13 13:05 · odgovor na: anon-239836 (#2158668)
Odgovori   +    11
Dejansko je to razlastitev. Za svojo lastno hišo moraš plačevati najemnino.
bc123a sporočil: 48.253
[#2158677] 28.06.13 13:08 · odgovor na: crt (#2158540)
Odgovori   +    4
[crt]
tam se je zgodilo, da je v cerkvi sredi obreda usluzbenec cerkve zacel naokoli stegovati palico z vrecko. nekateri ateisti smo debelo pogledali.
To si dozivel v Prekmurju? Tudi za katolike iz drugih delov slovenije je to kulturni sok, drugje se, kolikor sem slisal, pobira precej bolj diskretno.
najobj sporočil: 32.022
[#2158680] 28.06.13 13:10 · odgovor na: crt (#2158608)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.06.2013 13:17
[crt]
> [0329Softb]
> Obred je potekal tudi v cerkvi in še kasneje ob grobu. Ne vem, zakaj si šel v cerkev??

ker je bila v njej druzina, ki me je povabila in je zame normalno, da se z njimi srecam in prisostvujem zadevi, kot so si zazeleli. ce bi bili v dzamiji, bi sel v dzamijo in ce bi bili v garazi, bi sel v garazo. in ja, ce bi hoteli imet v drazgosah, potem bi sel tja.

> Vse kar si tam slišal je zate (tudi zame) pravljica.

ja.

> A bi bilo bolj kulturno, če bi, tako kot na kulturnih predstavah, pobirali vstopnino pri vhodu? V cerkev grem zelo redko (poroke, pogrebi), kadar grem, si vtaknem par evrov v žep.

kolikor mi je znano, je cerkev s strani vec kot ene druzine ze dobila placilo za svojo storitev, zato me je vse skupaj se toliko bolj zacudilo. recimo, kot da bi nekdo organiziral poroko, najel tudi glasbenike, nakar bi taisti glasbeniki hoteli se direktno zaracunati obiskovalcem. kaj bi rekel taksnim - a) a ste vi normalni, b) pizda ste pohlepni, c) all of the above?

vsekakor bi bilo za moje pojme (razumem, da so okusi razlicni) bolj normalno, da ce se ze pobira od vseh udelezencev, se to ne pocne sredi nagovora pokojniku. ker nekako daje signal "vi ste tu zaradi njega, mi pa samo zaradi kesa". ceprav razumem, da je konec koncev lahko to tudi res in da gre samo za odkritost.

> V kolikor cerkev ne bi zbirala denarja preko prostovoljnih prispevkov, bi težko obstala. Menda ne misliš, da bi vsak župnik zmogel delati iz vode vino in se s koščkom kruha prehranjevati celo leto!? Tudi ostali pogrebniki na pogrebu niso sodelovali volontersko! Račun so jim plačali svojci umrlega, v "vrečko" pa je lahko vsak porinil toliko evrov, kot je želel.

glej zgoraj. dodal bi samo, da cerkev vendarle ni ravno puscavniska in prisiljena v klosarjenje. hocem reci, po moje tisto, kar je na primer mirko krasevec tako fino zagonil, ni nastalo le iz pusice.
> A se bodo obdavčili tudi spomeniki (na papirju) najhrabrejšim borcem v zgodovini vesolja, ki jih mrgoli po Sloveniji? Zveza borcev ima dovolj denarja. Celo od države ga dobi.

glede na to, da se v spomenikih ne opravlja pridobitna dejavnost, bi to sicer bilo mogoce malo nenavadno, ampak ok, zmenjeno.
... čuj, če se davek plačuje po kvadraturi zemljišča, si od njih ne bi noben "omastio brkove", pa če bi čisto vsi spomeniki stali na sredi Portoroža ...
anon-84062 sporočil: 1.393
[#2158681] 28.06.13 13:11 · odgovor na: anon-116402 (#2158405)
Odgovori   +    6
[usimoncic]
OK, še N-tič na tem forumu: To je vsekakor neumna ureditev, a je del kravjih kupčij, po katerih moramo vsi davkoplačevalci podpirati vse večje prisklednike in vsak davkoplačevalec lahko najde kakšnega prisklednika, ki ga mora podpiratu navkljub dejstvu, da ta prisklednik deluje celo v nasprotju z idejami tega dotičnega davkoplačevalca. Tudi jaz ne razumem zakaj bi moral borcem NOB plačevati nezaslužene penzije in ostale benefite, pa raznim mirovnikom in liberalno-akademskim nakladačem njihove rente.
Rešitev seveda ni v tem, da se "naše" pusti pri koritu, "vaše" pa nažene (ali obratno), ampak v tem, da se vse hkrati nažene - bo največji finančni učinek, predvsem pa najmanj razlogov za občutek opeharjenosti pri komurkoli.
Je pa kljub vsemu prejšnja vlada prispevke za verske delavce zmanjšala s 60% na 40%, torej za 33% (podrobnosti o tem, koliko se to na koncu pozna v njihovih denarnicah sicer ne vem), onim drugim pa privilegirane penzije za 15%. Kateri od teh dveh ukrepov je "protiusteven" smo pa videli.
anon-298410 sporočil: 5
[#2158685] 28.06.13 13:14
Odgovori   +    1
čas vnosa: 28.06.13 12:37
Ja denac, so ti objekti nasa last, prav tako kot tudi vsi cerkveni pufi, ki jih bomo placali.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2158686] 28.06.13 13:14 · odgovor na: crt (#2158540)
Odgovori   +    4
[crt]
... se nekaj o cerkvi, denarju in kulturi... glede na to, da v tej temi berem, da je tako rekoc cerkev kljucni element kulture in slovenstva -
to so zgrešene in enostranske predstave mnogih, ki ne poznajo niti zgodovine, čeprav so istočasno zelo ponosni na svojega blaženega A.M. Slomška, pa ne vedo niti kaj je sploh govoril ...

krščanstvo seveda je eden od temeljev današnje evropske civilizacije, ne more pa biti ključno, že Slomšek je govoril, da je najpomembnejša narodnost, narodna zavest in pripadnost, ki je temeljna vrednota in samo na njej je mogoče graditi verske in politične vrednote.
Endimion sporočil: 10.440
[#2158694] 28.06.13 13:22 · odgovor na: (#2158692)
Odgovori   +    4
Cela juga je imela leta 90 manj pufov kot jih ima danes slovenija...

A resnica vseeno velja. MB farji so v bančni sistem zvrtali skoraj miljardno luknjo... od tega največ faše rudeča komunajzerska NLB :) Od farjev :)
crt sporočil: 27.391
[#2158697] 28.06.13 13:26 · odgovor na: bc123a (#2158677)
Odgovori   +    3
[bc123a]
To si dozivel v Prekmurju? Tudi za katolike iz drugih delov slovenije je to kulturni sok, drugje se, kolikor sem slisal, pobira precej bolj diskretno.
ne, na drugem bregu :)
crt sporočil: 27.391
[#2158704] 28.06.13 13:30 · odgovor na: (#2158664)
Odgovori   +    7
[denac]
Je pa tako. Evropo in zahodni svet zaenkrat opredeljujejo krščanske vere, arabaskega islam in v tem stilu tako naprej po vsem svetu.
Zahodna civilizacija temelji na antično-judovskem-krščanskem izročilu. Kar tako tega ne moremo zanikati.
to se lepo zvenece slisi, mene pa se vedno zanima:
ali so osebe, ki niso kristjani, lahko slovenci ali pa s(m)o to nekaksni nepravi slovenci?
kzupanc sporočil: 10.523
[#2158706] 28.06.13 13:31
Odgovori   +    8
Nisem hotel tega omenjati, ker je nastrojenost proti RKC izjemna. Ampak dejstvo je, da je obdavčitev sakralnih objektov kot tudi šol, vrtcev itd. neumnost in nesprejemljiva. Sicer je veliko odvisno od cenitve. Najbrž neka ljubljanska stolnica ne more biti na kvadrat ocenjena dosti več kot zazidljivo zemljišče.
kzupanc sporočil: 10.523
[#2158711] 28.06.13 13:35 · odgovor na: Endimion (#2158384)
Odgovori   +    4
[Endimion]
Ne gre za to da naj država to popleni.

Gre za to da če država predpiše nek davek na premoženje, je edino pravično da ga predpiše vsem. ne pa da je neka RKC ali pa katerakoli druga verska skupnost deležna drugačne obravnave. Zakaj bi denimo Cerkev (napisano z veliko, ker imam v mislih institucijo) imela nek poseben status?

Pišuka vseh vas je tukaj poln gobec o tem kako naj država (ali pa posameznik) pametno gospodari...

kako je mariborska nadškofija nagospodarila, smo že imeli čast videt. In tudi pri tem bo morala ravnat pragmatično. Če si nečesa ne moreš privoščit pač tega ne moreš imeti.. A ne.. ko gospodinja...
To je res. Samo ne razumem, zakaj potem enkrat 0,15%, enkrat 0,5 in enkrat 0,8%? Naj bo za vse 0,1%, pa bo volk sit in koza cela.
anon-188487 sporočil: 2.260
[#2158728] 28.06.13 13:56
Odgovori   +    3
Verska svoboda pa davek na nepremičnine! Ma dajte no, si ne more nihče izmisliti še kaj bolj butastega!!!? Kakšno zvezo pa ima to?? Če je davek na nepremičnine, je pač na nepremičnine (stopnja ali višina je lahko vprašanje) brez izjeme! Pa imam tudi sam vse zakramente, da ne bo pomote, zato skušam biti pravičen.
anon-84062 sporočil: 1.393
[#2158738] 28.06.13 14:03 · odgovor na: anon-84062 (#2158681)
Odgovori   +    3
Je pa kljub vsemu prejšnja vlada prispevke za verske delavce zmanjšala s 60% na 40%, torej za 33%
Pardon, sem preveril in se popravljam: zmanjšala jih je na 48%, torej za 20%. Tudi tistih 15% pri privilegirancih je neko povprečno zmanjšanje, odstotek je lahko od primera do primera različen. Vse ostalo drži.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9