Zasebnost
32 sek
Vučić za FT: Leta 2022 je Srbija ustavila projekt rudnika litija, zdaj ga je pripravljena obuditi
17 min
Delničarji NLB potrdili dividendo in 3 nadzornike: "Za vas imamo v vsakem primeru le dobre novice"
47 min
Kako postati izvoznik leta 2024
47 min
Evropska uredba o obnovi narave je dokončno sprejeta, to je omogočila avstrijska ministrica
48 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
54 min
Stroški dela v EU v prvem četrtletju medletno višji za 5,5 odstotka
1 ura
Slovenija dobila prvega proizvajalca konstrukcijskega križno lepljenega lesa za hiše in bloke
1 ura
V Kopru je pristala kontejnerska ladja Astrid Maersk. Zakaj je to pomembna novica?
2 uri
Suzuki swift ostaja eden najpreprostejših avtov
2 uri
Dobra novica za Cinkarno Celje: Evropska komisija s carinami nad kitajske proizvajalce TiO2 1
3 ure
Tako Gradec in Celovec postajata gospodarsko območje z izjemnim potencialom (Oglas)
3 ure
SRC.SECURE – storitve, ki poskrbijo za zdravo IT-okolje (Oglas)
4 ure
Skok kupil še 500 delnic Cinkarne
4 ure
Pričakovati je spremembe jamstva za vloge pri bankah: kaj bo novega?
5 ur
Pri Marjanu Simčiču: Skrivnost idealne vinogradniške lege
5 ur
Kako vam sejmi v tujini odpirajo vrata do novih kupcev? (Oglas)
6 ur
(fotoreportaža) Siliko za BMW in AMG v Sevnici izdeluje kompleksne dele iz gume in plastike
6 ur
Inovativne pomnilniške rešitve IBM za doseganje nove ravni poslovanja (Oglas)
9 ur
Katere slovenske delnice ima v portfelju Norveški pokojninski sklad
10 ur
Kam vse je do zdaj šlo 465 milijonov evrov za okrevanje

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Katastrofa, imenovana javni sektor

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

philips sporočil: 6.715
[#733542] 04.03.10 08:44 · odgovor na: anon-181438 (#733382)
Odgovori   +    1
[perkmandelc]
Slišal sem, da bodo ustanovili novo ministrstvo "Ministrstvo za iskanje rude in tratenje časa", ker tega še nimajo. Gospodarstvo ali po novem nazivu Only fools and horses pa nove davke, trošarine, itd. Mislim, da državljanska vojna ni daleč
če citiraš navedi vir. Ne se igrati z življenjem!! Bilo kuda TNT svuda!
alfa55 sporočil: 2.730
[#733548] 04.03.10 08:49
Odgovori   +    1
Če se vlada ne bo hitro spopadla s težavo preveč zaposlenih v birokratsko dirigiranem javnem sektorju, se bodo s tem problemom spopadli volilci.

Dobesedno. S krampom in lopato...
Endimion sporočil: 10.440
[#733549] 04.03.10 08:49 · odgovor na: anon-166829 (#733339)
Odgovori   +    0
[Pia]
Končno odličen članek.

Čestitke za ugotovitev o dveh vzporednih sistemih.

O tem sem pisala že pred dvema letoma, pa me nihče ni jemal resno. Imam majhno pripombo; stanje je še bolj katastrofalno, kot je videti iz teh številk. Ni upoštevano, da je več kot 5 % zaposlenih mesečno na bolniškem dopustu. Niso upoštevani delavci, ki so doma na čakanju. Tudi brezposelnih je že veliko več. A to so le majhne korekcije, ki ugotovljeno porazno dejstvo, le še poslabšajo.

V razmislek. Profesor na pravni fakulteti, ki bi moral iti že davno v pokoj, vsako leto zasluži več kot še eno letno plačo s pisanjem zakonov. Tako odžira delo mladim kar dvakrat.

Zakoni so pa itak na nivoju primitivnega komunizma.
v razmislek: Ali Ti, Pia, danes razmišljaš enako, kot si razmišljala pred desetletjem? Jaz ne. To, da ljudje z izkušnjami pišejo zakone, ni nič narobe. Jaz osebno raje vidim, da mi zakone, po katerih se moram ravnati, piše nekdo, ki ima za sabo nekaj kilometrine, in ne oni frišen pravnik, ki je komaj pribajal s pravne fakultete... takih kilavih in quicky zakonov, ki nam jih servirajo nadebudneži iz vrste katerekoli koalicije imamo tako preveč...

In konec koncev je cilj te države, da drži populacijo aktivno čim dlje. Kje je torej težava, če dedek dela še naprej... Od tega plačuje davek. Kaki so zakoni in kako so spisani pa niti ni reč pisca (on ga spiše), stvar zakonodajalca - parlamenta pa je, da tak zakon sprejme ali zavrne... Ljudje pa imamo možnost korektiva z referendumom... in 4-letnim kolobarjenjem na volitvah...

Si pa me s tem sestavkom od dedija in odžiranja dela mladim spomnila še na nekaj: A veš kako narobe je, če polovica študentov danes sanja o službi, ki jo plačuje državni jošek? Ti po svoji definiciji ne ustvarjajo dodane vrednosti.... približno polovica vpisnih mest za fakultete letos je razpisanoih na družboslovnih fakultetah.. in folk še kar dere v njih.... potem pa imamo krdelo ekonomistov, krdelo filozofov, razni Slavoji Žižki se množijo, Mići Mrkaići in Roberti Ličeni pametujejo in modrujejo... nimamo pa zdravega jedra, ki bi know how znalo generirat, ga dodelat in dobro prodat....

Edini resni delodajalec slovencev v tujini.. je na žalost Bruselj.... in slavna palača EU
anon-213135 sporočil: 150
[#733550] 04.03.10 08:50
Odgovori   +    2
Mislim da bi delo v javni opravi enko kvaliteno opravljale dresirane opice, enako velja za našo nedejavno vlado...
anon-84561 sporočil: 1
[#733553] 04.03.10 08:52
Odgovori   +    1
Ne samo da je članek dober ter da imam občutek, kot da bi ga avtor iztrgal iz mojih misli, še več...zbudil je precej birokratov, ki so takoj prizadeto reagirali in članek komentirali. Dobrodošli v realni svet, kajti spet se v komentarjih kaže tipično SLOVENCELSTVO!!! Zakaj? Zato ker večina ponovno išče napake avtorja, njegova poličitčna ozadja itd., ne zanima pa jih vsebina in predstavljena dejstva. Še vedno je v glavah večine socializem, v denarnicah pa si želite kapitalizem. Dobro jutro Slovenija!!!
anon-168823 sporočil: 2.661
[#733557] 04.03.10 08:53
Odgovori   +    1
Celovški dvori. Upnik, ki je na sestanek z Vegradom prinesel pištolo, še čaka na denar.

www.zurnal24.si/slov...vce-162198
anon-15715 sporočil: 6.084
[#733560] 04.03.10 08:54 · odgovor na: anon-3325 (#733522)
Odgovori   +    1
[XFILB]
Odpustit 20%, ostalim pa znižat plače za 20%... Itak pa na malo daljši rok ne bo druge, samo veliko bolj bo bolelo...
To je skoraj neizvedljivo. Dosežek bi že bil, če ne bi ustvarjali novih delovnih mest in zaposlovali novih ljudi. Več privatnih vrtcev, šol, domov za ostarele, recimo ?

lp
anon-213908 sporočil: 1
[#733563] 04.03.10 08:55
Odgovori   +    1
Krasen članek!Naš javni sektor samo molze nas davkoplačevalce in prav besno spremljam vse te demagogije naših mislecev.
Endimion sporočil: 10.440
[#733568] 04.03.10 09:00 · odgovor na: anon-217896 (#733541)
Odgovori   +    4
[janbrezveznjak]
Vi, ki delate v gospodarstvu, primerjajte se z nekom iz javnega sektorja.
Imela sta priblizno enako izobrazbo, začela sta pred 15-20 leti, Vi ste sel v gospodarssvo, po moznosti med zasebnike, Vas kolega na davcno, policijo, upravno enoto, urad, ki je del Ministrstva za .., javno podjetje za oskrbo z ....
Primerjajta si kvaliteto zivljenja, izobrazbo po 15-20 letih,
obseg tezav, ki izhajajo iz dela, realen materijalni izplen v tem obdobju, vajini druzini, placo, prosti cas, ugled v okolju, stres.....
Ne vem kaj mi želiš povedat..... po 15 ali 20 letih je zasebnik na lepi poti da bankrotira, delat mora takrat ko naročnik to želi, konkurira še 50 drugim zasebnikom v fohu, uradnih ur nima, ker mora bit na preži 24/7 in 365 dni na leto, sicer ga trg izloči....

Javni uslužbenec pa... ima svojih 8 ur.. in 24 plačanih dni dopusta na leto. Njegova plača, oz. izplen ni tako velik kot pri zasebniku, je pa res da je njegov izplen reden, pravočasen, in se ne usklajuje z gospodarsko situacijo. Ko zasebniku zaradi krize zmanjka kinte, in mora zategovat pas, tega javnemu sisovleku ni treba... ker ga kriza ne tepe.

Ne pravim da je delat v javni službi, ali kot policaj, ali kot carinik, ali kot uradnik lahko.. pravim pa da je narobe, če mi javni sisovlek jada o tem kako jebeno hudo mu je, ker ima 600€ netto plače (moja sestra na UJP-ju juh ima toliko), pri tem pa pozablja, da se ne sprašuje o tem ali bo jutri še imel službo... pa mi jada da ne dobi božičnice... pišuka poldi, Božičnica ni nekaj kar delavcu kar pripada.. v gospodarstvu jo izplačajo ko jo lahko.... in to je nagrada zaposlenim za dobro opravljeno delo. A mi lahko nekdo prosim pove, kdaj je bila plača javnega uradnika pripeta na delovno uspešnost? Nikoli! In potem se dogaja da imamo v javni upravi na agencijah in javnih podjetjih pridne javne sisovleke, ki za vložen trud dobijo premalo, in imamo kilave sisovleke, ki dan prebijejo ob razmišljanju kako bi siso še malo bolj povlekli...
anon-188487 sporočil: 2.260
[#733575] 04.03.10 09:05
Odgovori   +    1
"... dela v državni upravi 157 tisoč..." Je to lapsus, zavajanje ali nepoznavanje?? Kaj pa ima učitelj, zdravnik, igralec,... z državno upravo ali z drugo besedo birokracijo?? Zaradi mešanja pojmov javni sektor - državna uprava se tudi ustvarja hudo kri. Ker verjetno nismo unicum, bi od takih strokovnjakov pričakoval primerjalno študijo, koliko te "državne uprave" na sto tisoč prebivalcev imajo kje drugje npr.! Upam, da je vsakemu jasno, da je 20% krčenje v zdravstvu ali pri čisti birokraciji nekaj drugega. MIslim pa, da bo težko, kajti samo površno je treba pogledati trende "slavnega" Bruslja - legla birokracije, pa je marsikaj jasno.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733578] 04.03.10 09:07 · odgovor na: anon-104671 (#733425)
Odgovori   +    7
[Leffe]
Jebiga - spet nekdo, ki ne loči javnega sektorja (150.000 +) od javne uprave (max. 30.000). Kdor tega ne loči, naj ne piše kolumnov za finance.
Okoli tega je res nastala cela zbrka.

Imamo ministrstvo za javno upravo. Drži?
Greš na njihovo stran in pogledaš kaj sodi pod ministrstvo, to je ena razlaga.

Tu je link www.mju.gov.si/si/po...vprasanja/ na njihovo pojasnilo za kaj so pristojni.

Jasno, da je javna uprava ožji pojem, kot javni sektor, do nesporazumov pa prihaja prav zaradi Ministrstva za javno upravo, ki je milo rečeno zelo ponesrečeno ime.

Število zaposlenih v organih državne uprave je res okoli 34.000 e-uprava.gov.si/ispo...cetna.ispo , vendar to niso vsi, ki spadajo pod javno upravo. Pod javno upravo spada državna uprava, nosilci javnih pooblastil in upravne lokalne skupnosti. Večina pa žal zamenjuje javno in državno upravo.

Ker poznamo tri vrste sektorjev, je jasno, da je javni sektor vse, kar ne sodi pod gospodarski sektor in pod prostovoljni sektor.

Žal solite pamet vsem vedno tisti, ki o zadevah veste malo in še to pomanjkljivo.
anon-220148 sporočil: 238
[#733583] 04.03.10 09:10
Odgovori   +    5
...Poleg tega imamo še 515 tisoč upokojencev, ki dobivajo pokojnine v glavnem na osnovi medgeneracijske pogodbe (mi za starše, naši otroci za nas) ... Naši otroci sigurno ne bodo plačevali prispevkov za nas... verjemite! Medgeneracijska pogodba bo kmalu zgodovina. Se pravi, da plačujemo v "ler-lauf". Denar, ki ga ne bomo nikoli koristili. Drugače povedano: vsak mesec sem dobrotnik 3 penzionistov.
anon-170731 sporočil: 2.226
[#733587] 04.03.10 09:13
Odgovori   +    2
Ni daleč čas ko bo potrebno zapitek zadolževanje države za javne uslužbence poravnati.Naj ga plačajo državni uslužbenci,saj se je država večinoma zadolževala za njih.Račun zadolževanja z obrestmi vred naj poravnajo javni uslužbenci saj so ga oni zapili in to naj plačajo v obliki odpuščanja,zmanjševanju plač,zvišanja produktivnosti,zmanjševanjem pravic zaposlenih v javni upravi.Naj pustijo realni sektor na miru ker ni imel čisto nič od zadolževanja države.
foore sporočil: 12.753
[#733588] 04.03.10 09:15 · odgovor na: anon-170731 (#733587)
Odgovori   +    1
[sentvid]
Ni daleč čas ko bo potrebno zapitek zadolževanje države za javne uslužbence poravnati.Naj ga plačajo državni uslužbenci,saj se je država večinoma zadolževala za njih.Račun zadolževanja z obrestmi vred naj poravnajo javni uslužbenci saj so ga oni zapili in to naj plačajo v obliki odpuščanja,zmanjševanju plač,zvišanja produktivnosti,zmanjševanjem pravic zaposlenih v javni upravi.Naj pustijo realni sektor na miru ker ni imel čisto nič od zadolževanja države.
Bilo bi prav, vendar verjemi,da se to ne bo zgodilo.....
anon-169640 sporočil: 1.426
[#733595] 04.03.10 09:17 · odgovor na: anon-52445 (#733447)
Odgovori   +    0
Sem nasel spet eno naso cvetko(sploh nevem cemu slucijo ti direktorati):

DIREKTORAT ZA ORGANIZACIJO IN KADRE

www.mju.gov.si/filea...r_2008.ppt


ne lupetaj, tako se že vsaj 10 let imenujejo "kadrovske in splošne službe"...ukvarjajo s s tistim, kar ponavadi nihče drug pameten v podjetju noče delat - treba pa je narest

ne vem točno kje prag, ampak po filingu: če imaš nad sto zaposlenih se pojavi potreba, da enega plačuješ full time za te stvari
tstih sporočil: 5.199
[#733599] 04.03.10 09:19 · odgovor na: anon-130825 (#733509)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: tstih 04.03.2010 09:21
Glede političnega ozadja Ličena: dan, ko bo Borut Pahor v praksi izvajal in javno zagovarja takšne ukrepe bo dan, ko nikogar razumnega ne bo več motilo politično ozadje Boruta Pahorja. Velja za vse. Ko zlomimo lobije bomo morali še naprej živeti z ljudmi, ki so jih vodili ali kolaborirali z njimi.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#733603] 04.03.10 09:22 · odgovor na: anon-123060 (#733508)
Odgovori   +    3
[miroko]
Včeraj sem bil na obisku pri prijatelju, ki ima za ženo učiteljico...
... Domov je prišla ob 12h (dvanajstih)... ... Letni dopust je dolg 30 dni... ...Plača z dodatkom 1550€ neto. Vsak mesec, redno in nobenih viškov, odpovedi itd.
No vidiš. Sedaj pa nagradno vprašanje: hipotetično si politik na oblasti; koliko ljudi boš totalno razp*zdil, če tej učiteljici znižaš plačo ali jo bognedaj odpustiš?

Gremo štet: njen mož, njeni in njegovi starši, še kakšna babica, morda tudi kak brat/sestra, morda prijateljice... ampak že samo v najožji družini imaš v momentu vsaj 4-5 ljudi, ki se jim boš zameril do konca (ker plača te učiteljice precej neposredno vpliva na njihovo finančno blagostanje). Ljudi, ki volijo. In na katerih volilni glas lahko vsaj naslednjih nekaj letih mirno pozabiš.
Čez par let bodo volilci postali tudi njeni otroci - marsikateri si bo zapomnil, da mu pred leti mama zaradi tebe ni mogla kupiti npr. dobrih superg.

In vse to samo pri enem javnem uslužbencu.

Sedaj pa na cesto vrzi (ali jim občutno sklesti plačo) 20.000 javnih uslužbencev.
Čestitam, pravkar si proti sebi obrnil cca 100.000 volilcev. Way to go, dude...
anon-166829 sporočil: 5.290
[#733605] 04.03.10 09:23 · odgovor na: Endimion (#733549)
Odgovori   +    6
[Endimion]
> [Pia]
> Končno odličen članek.
>
> Čestitke za ugotovitev o dveh vzporednih sistemih.
>
> O tem sem pisala že pred dvema letoma, pa me nihče ni jemal resno. Imam majhno pripombo; stanje je še bolj katastrofalno, kot je videti iz teh številk. Ni upoštevano, da je več kot 5 % zaposlenih mesečno na bolniškem dopustu. Niso upoštevani delavci, ki so doma na čakanju. Tudi brezposelnih je že veliko več. A to so le majhne korekcije, ki ugotovljeno porazno dejstvo, le še poslabšajo.
>
> V razmislek. Profesor na pravni fakulteti, ki bi moral iti že davno v pokoj, vsako leto zasluži več kot še eno letno plačo s pisanjem zakonov. Tako odžira delo mladim kar dvakrat.
>
> Zakoni so pa itak na nivoju primitivnega komunizma.

v razmislek: Ali Ti, Pia, danes razmišljaš enako, kot si razmišljala pred desetletjem? Jaz ne. To, da ljudje z izkušnjami pišejo zakone, ni nič narobe. Jaz osebno raje vidim, da mi zakone, po katerih se moram ravnati, piše nekdo, ki ima za sabo nekaj kilometrine, in ne oni frišen pravnik, ki je komaj pribajal s pravne fakultete... takih kilavih in quicky zakonov, ki nam jih servirajo nadebudneži iz vrste katerekoli koalicije imamo tako preveč...

In konec koncev je cilj te države, da drži populacijo aktivno čim dlje. Kje je torej težava, če dedek dela še naprej... Od tega plačuje davek. Kaki so zakoni in kako so spisani pa niti ni reč pisca (on ga spiše), stvar zakonodajalca - parlamenta pa je, da tak zakon sprejme ali zavrne... Ljudje pa imamo možnost korektiva z referendumom... in 4-letnim kolobarjenjem na volitvah...

Si pa me s tem sestavkom od dedija in odžiranja dela mladim spomnila še na nekaj: A veš kako narobe je, če polovica študentov danes sanja o službi, ki jo plačuje državni jošek? Ti po svoji definiciji ne ustvarjajo dodane vrednosti.... približno polovica vpisnih mest za fakultete letos je razpisanoih na družboslovnih fakultetah.. in folk še kar dere v njih.... potem pa imamo krdelo ekonomistov, krdelo filozofov, razni Slavoji Žižki se množijo, Mići Mrkaići in Roberti Ličeni pametujejo in modrujejo... nimamo pa zdravega jedra, ki bi know how znalo generirat, ga dodelat in dobro prodat....

Edini resni delodajalec slovencev v tujini.. je na žalost Bruselj.... in slavna palača EU
Ja, meni se zdi katastrofa, da ljudje z izkušnjami samo komunizma, ki pomeni enoumje in socializma, še vedno pišejo zakone. Oni zasledujejo čisto druge cilje, kot jih zasleduje demokratičen sistem in tega žal niso sposobni dojeti, Ti pa tudi ne.

Sicer pa si malo poglej delovanje ustavnega sodišča in boš videl, koliko takih krasnih zakonov, kot jim praviš ti, so morali razveljaviti, zaradi njihovega neskladja z ustavo. Temu ti praviš strokovno delo strokovnjaka s kilometrino? Jaz temu pravim šlamparija, nestrokovnost in neprofesionalnost.

Dedki lahko delajo naprej pogodbeno, če želijo. Možnost imajo tudi delati prostovoljno, če so taki strokovnjaki. Ni pa nobene potrebe, da ne odstopijo svojega delovnega mesta mlajšim, z novimi sodobnimi znanji in jim tako preprečujejo, da bi si tudi oni nabrali kilometrino, kot praviš temu ti. Dedki naj bodo mentorji, meceni, ne pa sive eminence na račun mladih in davkoplačevalcev. Si kdaj pomislil, da je ena njihova plača tako velika, kot bi bila plača mladega delavca in njihova pokojnina skupaj!

V ostalem se strinjam s teboj. Imamo kup ljudi, ki pametuje vse na državne stroške, državi in nam z njo, pa gre iz dneva v dan slabše.

Prav zato, ker članek govori točno o tem, na dokaj nov izviren način, se mi zdi tako dober.
anon-114042 sporočil: 1.236
[#733606] 04.03.10 09:23
Odgovori   +    3
7000 birokratov v policiji, d tega je le 3000 policistov na terenu...pol vojske ne rabimo, saj se gremo le tabornike v afganistau in v podobnih državah - dokler ne bodo naši fantje in dekleta začeli prihajati domov v krstah... na vsakem mnistrstvu je najmanj 20 takih, ki bi morali biti že davno v penzij, a z veseljem raje hodijo v službo časopise prebrat, saj za kaj drugega tudi niso sposobni - no so, za vlečenje velike plače...problem na vseh ministrstvih in vladnih službah je ta, da so si vsi podelili nazive, za aktere niso niti opravičeni, namesto njih pa delajo potem njihov podrejeni..
kdor je izopolnil pogoje za penzijo njagre v penzijo pa če hoče ali ne..bo namesto njega vsaj eden mlad izobražen dobl službo
anon-171153 sporočil: 4.257
[#733611] 04.03.10 09:25
Odgovori   +    7
Še dve cvetki v javnem sektorju: zaposleni imajo pred sabo karierni sistem. Vsake 3 leta napredovanje po nazivu in plačilnem razredu. Ko imaš enkrat višji naziv, ti ga nihče več ne more vzeti, ne glede kaj delaš.
V javni upravi imajo bistveno več letnega dopusta kot v gospodarstvu. Zakaj?
anon-217896 sporočil: 3.961
[#733613] 04.03.10 09:26 · odgovor na: Endimion (#733568)
Odgovori   +    3
Na lepi poti, da bankrotira ali pa se mu to zgodi vsakih 8-10 let in vedno po zaslugi bebcev ali uradnikov, ki poleg svojih prejemkov hlastajo za "bananami", ki se baje ponujajo, ce se med ali po delavnem casu povezujes z "biznisom". Spostovani, prijatelj, lahko Ti nastejem nesteto primerov.
Pravim le, da ce bi nas pustili delati v redu in zakonu, ne da bi vseh 30.000 ali 150.000 (kolega jih deli na javno upravo in javni sektor, jaz pravim , da je javni sektor posledicno prevelik tudi zaradi nekvalitete javne uprave) nacrtno in nenacrtno ovirali in onemogocali, saj je njihova morala komunisticnega oviranja zasebnega in njihova osabnost deliti in vladati posledica unicenih majhnih podjetij in jeze ter privoscljivosti, ces da ni vazno , da gre nam slabo, ce le bo se njim tako. Delali bi kvalitetno in pazljivo svoje delo, kot Ti, ki moras paziti, da ti posle ne propade zaradi skode, dela samo z eno stranko ali dvema, katere propad je posledicno tudi Tvoj in ni vazno ali je Tvoj urnik 8 ali si 24 na prezi. Odlocitev je Tvoja.
In izobrazba, katero si takoj zelis po dalec nazaj koncanem solanju, a si je casovno ne mores privosciti in vcasih se Ti zdi, da Ti hruske prodajajo, ki so manj ozavesceni kot Ti.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#733614] 04.03.10 09:26 · odgovor na: tstih (#733497)
Odgovori   +    6
[tstih]
> V javni upravi bi morala biti -kot v realnem sektorju- edina kvalifikacija sposobnost.
Eh, si mi ti ena naivčina...
Sliši se sicer dobro. Kdo pa bo preverjal sposobnost birokratov? Odgovor: njihovi šefi-birokrati. Vsaj nekateri med njimi (sicer vsekakor ne vsi) pa so zadnji, ki bi jim lahko zaupal, da bodo pošteno in strokovno ocenili sposobnost svojih podrejenih.
sopranos sporočil: 11.406
[#733615] 04.03.10 09:27
Odgovori   +    2
Se strinjam s konceptom zapisanega. Toda žal številke, ki jih je predstavil Ličen ne držijo povsem. Brezposelnih je 100.000 ljudi, zato je te potrebno odšteti od skupnega števila delovno aktivnih ljudi, ki živijo vse ostale. Poleg tega je številka upokojencev višja, nekje okoli 550.000 upokojencev. Posebna kategorija so tudi samozaposleni, ki se za takšen korak odločajo zato, ker nimajo druge možnosti. Poleg tega je v številko delovno aktivnih prebivalcev vključenih kar nekaj tujcev, ki pa jim podjetja ne plačujejo prispevkov in jim dajejo mizerne plače. Kar jim ostane pa tako in tako pošljejo v tujino, svojim družinam. Tako, da je takole po grobem izračunu ter oceni, ljudi, ki živijo vse ostale manj kot 700.000.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#733623] 04.03.10 09:33
Odgovori   +    3
Pa še nekoliko drugačno mnenje, kritično do realnega sektorja. Za nekatere stvari je kriva kriza, za nekatere pa podjetja sama in nihče drug. Primer: zelo malo je podjetij, ki imajo razvoj, rezvoj ki bi zaposloval inženirje, ki jih pri nas ne primanjkuje. Podjetja raje klestijo stroške na vse mogoče načine, ko pa jim zmanjka lastne substance, krivijo državo in prosijo za subvencije. Zelo malo je podjetij, ki bi vlagala v kadre, v njihovo izobraževanje. Strokovni kader zaradi avtoritarnega - diktatorskega - vodenja odhaja, ostaja pa nešolan, ubogljiv kader, s katerim pa si dolgoročno podjetja ne morejo pomagati. In ko pride do težav, čakajo kaj bo storila država.
Pa naj mi nekdo iz gospodarstva pove, če ni tako kot sem zapisal.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#733624] 04.03.10 09:33 · odgovor na: anon-166829 (#733605)
Odgovori   +    1
[Pia]

Dedki lahko delajo naprej pogodbeno, če želijo. Možnost imajo tudi delati prostovoljno, če so taki strokovnjaki. Ni pa nobene potrebe, da ne odstopijo svojega delovnega mesta mlajšim
Eh, pupa moja...
Potemtakem ni problem, da so nekateri prisesani na proračunske sise - enim je zgolj do tega, da bi se še kdo drugi zrinil zraven, očitno :)
anon-218629 sporočil: 51
[#733626] 04.03.10 09:35
Odgovori   +    1
Nič bat, Grški scenarij Slovenije je blizu. Tudi iz evro območja nas komt f..nejo .
anon-119197 sporočil: 9.214
[#733627] 04.03.10 09:36 · odgovor na: anon-37253 (#733463)
Odgovori   +    0
Huh, dvomim (ceprav ni nemogoce), da je uciteljev 100.000 od vseh 157.000 javnih sektorasev.

Nekdo, ki ima voljo, naj tele podatke importira in napravi razne analize in to poroca (mislim, da je pdf zaklenjen pred copy/paste in podobnimi izvozi - je pa se vedno ocr ;)

www.ajpes.si/doc/Sta...-redna.pdf
anon-127025 sporočil: 10
[#733629] 04.03.10 09:39
Odgovori   +    3
Vse bistveno, kar je g. Ličen povedal, je točno!
Zaenkrat ga ni junaka, ki bi si v vodenju države/vlade upal vsaj približno začeti delati prave stvari!

Milan Bajželj
bigl sporočil: 18.363
[#733638] 04.03.10 09:45 · odgovor na: anon-24706 (#733526)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 04.03.2010 09:48
[sappo]
Robert Ličen je strokovnjak za podjetja v krizi.

Potem pa piši o tem...
:-) Ko je kriza se ne piše, ampak dela, dela in še več dela. Lep dan.

P.S. Seveda je svojevrsten problem, če človek piše o stvareh, ki jih le približno pozna. V tem smo vsi strokovnjaki:-). In zato je potrebna redundanca:-).
anon-195447 sporočil: 2.753
[#733640] 04.03.10 09:47
Odgovori   +    0
paradoks zavedanja problema razpihnjene državne uprave je ideja, da naj bi to težavo rešila država.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8