Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hypo Alpe Adria bodo podržavili

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (2)   Borza (2)

Strani: 1 2 3

anon-17087 sporočil: 1.583
[#656658] 14.12.09 18:41 · odgovor na: anon-168823 (#656030)
Odgovori   +    0
Leta 1989 je v ZDA propadlo 430 bank,letos pa ¨šele¨133 manjših in regionalnih bank!
Primerjava je zanimiva ker je istega leta padel berlinski zid in se je vse obrnilo v pozitivni luči,novi trgi,fantazije etc!
Danes ta faktor nedvomno manjka,tako da...bomo videli!
Slavni koroški deželni glavar JH je deželana Koroške zadolžil za ca. 6000 evrov po osebi,tako da morda bi lahko bila kaka povezava med težavami kake banke in njegovim domnevno uspešnim uradovanjem v funkciji deželnega glavarja!
HAAB je Bayern LB kupila domnevno predrago(take so bile interne in politične ocene),potem so jo lani dokapitalizirali za kako mrd,sedaj pa imajo vsaj en evro v rokah!
najobj sporočil: 32.044
[#656670] 14.12.09 18:58 · odgovor na: mimoidoci (#656523)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.12.2009 19:09

shevchenko je napisal(a):
bailouti da so vir zaslužka? kaj pa zadolževanje, ki se mora dogajati, da so bailouti na koncu vir zaslužka ? a na to si pa popolnoma pozabil? kolikor spremljam, močno pizdiš nad tem, da se slovenija zadolžuje, a kar se malikovanja ameriškega finančnega sistema tiče, še stari grki so bolj dvomili v svoje bogove, kakor ti v paulsona, geithnerja in bernankeja.


mimoidoci je napisal(a):

 

Poglej.

Ameriško zadolževanje: Jaz danes iz državne blagajne poberem 1 mlrd za bailout, čez eno leto pa vrnem 2 mlrd.

Kolika je letna stopnja donosnosti v USA pobranega davka za naveden primer?


Slovensko zadolževanje: Jaz danes iz državne blagajne poberem 1 mlrd za avtoceste in za Zidarjevega ata, čez eno leto pa bom avtoceste prodal tujcu po 0,5 mlrd, Zidar pa mi bo poslal voščilnico za Novo leto.

Kolika je letna stopnja donosnosti v SLO pobranega davka za naveden primer?

Evo dve uporabni nalogi za enega učenca. Izvoli: sklep, izračun, odgovor .
 
... sicer zgoraj sprašuješ shevchenka, ampak se nič ne oglaša, pa naj ti probam jaz odgovoriti ...

... khmm, če velja formula donosnost kapitala = dobiček / kapital ... in ko že omenjaš našega Zidarjevega ata, potem je donosnost njegovega kapitala neskončna ...

... in ker je več kot neskončno težko doseči, kaj šele preseči ... to seveda brez dvoma pomeni, da je slovensko zadolževanje bolj donosno od ameriškega ... khmm, da pod "slovensko zadolževanje" razumem Zidarjevega ata osebno, mi, upam, zdaj ni treba posebej pojasnjevati ...

... hja, kaj je zdaj, mimoidoči profesor ? ... a sem naredil izpit ? ... hahaha ...


P.S.: se opravičujem shevchenku, ker sem odgovarjal namesto njega ...

... aja ... hej, shevchenko, če pa prineseš svoj index, ga lahko mimogrede podvaliva mimoidočemu profesorju ... itak je on, kot vse kaže, že bolj betežen in rahlo ćorav ... pa sem ziher, da sploh ne bo opazil, da index ni moj, pač pa tvoj ... mi komunajzarji pa smo itak menda že od nekdaj navajeni na take čisto majhne trike ... poglej samo Zidarjevega ata, kako on to dobro zna ... hahaha ... ampak, pssst ... ne zdaj tega naokoli razglašat ...
mimoidoci sporočil: 6.051
[#656675] 14.12.09 19:04 · odgovor na: najobj (#656670)
Odgovori   +    0

najobj je napisal(a):

 
... sicer zgoraj sprašuješ shevchenka, ampak se nič ne oglaša, pa naj ti probam jaz odgovoriti ...

... khmm, če velja formula donosnost kapitala = dobiček / kapital ... in ko že omenjaš našega Zidarjevega ata, potem je donosnost njegovega kapitala neskončna ...

... in ker je več kot neskončno težko doseči, kaj šele preseči ... to seveda brez dvoma pomeni, da je slovensko zadolževanje bolj donosno od ameriškega ... khmm, da pod "slovensko zadolževanje" razumem Zidarjevega ata osebno, mi, upam, zdaj ni treba posebej pojasnjevati ...

... hja, kaj je zdaj, mimoidoči profesor ? ... a sem naredil izpit ? ... hahaha ...


P.S.: se opravičujem shevchenku, ker sem odgovarjal namesto njega ...

... aja ... hej, shevchenko, če pa prineseš svoj index, ga lahko mimogrede podvaliva mimoidočem profesorju ... itak je on, kot vse kaže, že malo ćorav, pa sploh ne bo opazil, da index ni moj, pač pa tvoj ... mi komunajzarji pa smo itak menda že od nekdaj navajeni na take čisto majhne trike ... poglej samo Zidarjevega ata, kako on to dobro zna ... hahaha ... ampak, pssst ... ne zdaj tega naokoli razglašat ...
 


Ti si se pa res pripravljen ponižat, samo da imaš zadnjo besedo.
najobj sporočil: 32.044
[#656682] 14.12.09 19:27 · odgovor na: mimoidoci (#656675)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.12.2009 19:38

mimoidoci je napisal(a):

 


Ti si se pa res pripravljen ponižat, samo da imaš zadnjo besedo.
 
... hahaha ... sicer ne vem glih točno, s čim sem se zdaj ponižal ... ampak, jebiga, pa naj bo ... recimo, da imam svoje moralne kriterije postavljene tako nizko, da svojega vsakokratnega poniževanja pravzaprav sploh ne morem več dojeti ... razumi me, mimoidoči, saj zmoreš, če hočeš ... eh, pa saj ni važno ... samo še to, pa da zaključimo ...

... ajde, mimoidoči profesor ... naj bo tvoja zadnja, zato samo še ta tvoj odgovor ... a sem naredil izpit, ha ? ... me tako firbec matra ... hahaha ...
anon-195447 sporočil: 2.753
[#656692] 14.12.09 19:53 · odgovor na: najobj (#656670)
Odgovori   +    0

najobj je napisal(a):

 khmm, da pod "slovensko zadolževanje" razumem Zidarjevega ata osebno, mi, upam, zdaj ni treba posebej pojasnjevati ...

 vsekakor ne. nepoučenim moraš le razložiti, kje vidiš kakšno zadolževanje zidarja in zakaj ne ločiš hrušk od jabolk. 

ps: tvoj odgovor deluje kot prijava na izpit za kuharja s strani osebe, ki si ne zna pripraviti kozarca hladne vode.
shevchenko sporočil: 21.898
[#656717] 14.12.09 20:31 · odgovor na: mimoidoci (#656523)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

Ameriško zadolževanje: Jaz danes iz državne blagajne poberem 1 mlrd za bailout, čez eno leto pa vrnem 2 mlrd.

Kolika je letna stopnja donosnosti v USA pobranega davka za naveden primer?

Slovensko zadolževanje: Jaz danes iz državne blagajne poberem 1 mlrd za avtoceste in za Zidarjevega ata, čez eno leto pa bom avtoceste prodal tujcu po 0,5 mlrd, Zidar pa mi bo poslal voščilnico za Novo leto.
 kaj zdej spet nekaj lapetaš? saj obresti niti približno niso dovolj visoke, da bi v enem letu iz 1 mrd naredili 2 mrd. tako pavšalno pač o milijardah dolarjev ne bom debatiral.

kar se AC tiče, če jih bodo res prodali, je to katastrofa, a to še ni dejstvo. kar je dejstvo, v zda so na finančne trge zmetali na bilijone novih dolarjev. in bogsigavedi, kaj še sledi. za to, da trg preplaviš s poceni denarjem ti res ni potrebno biti genialni finančnik.
elite se skušajo na vsak način obdržati na oblasti, ko jih jebe.
shevchenko sporočil: 21.898
[#656718] 14.12.09 20:34 · odgovor na: (#656714)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Mene vseeno firbca, kako bosta vrnila keš AIG in FRM,FNM.
 ajej, zdej boš doživel lekcijo, kako so za FNM in FRE krivi politiki, AIG pa da verjetno že vrača denar.

da bi mimoidoci priznal, da so si lastniki, bankirji, menedžerje in kongresniki drug drugemu držali štango, to pa ne bo nikoli. kvečjemu bo na to odgovoril, češ da jaz enačim lastnike in menedžerje, kar niti slučajno ni res. držanje štange še ne pomeni izenačitve, ampak kaj bi to. za pljuvalno debato si lahko kdorkoli izmisli karkoli.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#656745] 14.12.09 21:18 · odgovor na: (#656714)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Mene vseeno firbca, kako bosta vrnila keš AIG in FRM,FNM.
 
Poenostavljeno:

Vse te družbe so bile desetletja profitabilne. Njihove delnice je trg ocenjeval recimo na 40 USD, država pa je do njih prišla krepko (nekaj desetkrat) nižje, ker so izgube dosegle kapital. Večina poslov jim ni propadla, imajo isti know how, pretežno večino istih kadrov in izkušenj (baje so delavci kapital družbe he,he). Večina ameriških hipotek bo na koncu poravnana, ker ljudje večinoma kupujejo nepremičnine, hiše, skladišča, industrijske objekte, poslovne stavbe in pisarne zato, da z njimi razpolagajo.

Je pa vsak bailout specifična zgodba in računica zase. Država od bailoutanih družb, ki jih drugače ne bi bilo več, pobira tudi davke, zaposleni, ki ostajajo še zaposleni dobijo plače, ki so obdavčene in ki jih porabijo itd itd. Napis AIG je še vedno tudi na dresih nogometašev Manchester Uniteda.

In komu so v časih norih gradenj družinskih nepremičnin v Ameriki plačevali davke nepremičninarji, homebuilderji in vsi njihovi podizvajalci. Oni so te hiše dejansko izgradili, prodali in zaslužili. Vsa neplačana masa hipotek za hiše je bila investitorjem v izgradnjo hiš plačana in premije za zavarovanja tveganj teh poslov, plačane pri zavarovalnicah, niso zapadle v odškodninske zahtevke. Dobro za zavarovalnice he, he.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#656767] 14.12.09 21:39 · odgovor na: (#656758)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Morebiti pa rata, sej desetletje ali dve za naložbo tudi ni taka reč. Stranski učinki (pobrani davki, zaposlenost) so tudi tu. Kdo tudi ne bo mogel odplačat, ampak verjetno je tveganje všteto v obresti. A mogoče veš, po kolk so obrestovana ta TARPovska posojila?
 
Ne, ne vem, ker gre zraven še za komplikacije s prednostnimi delnicami, delniškimi opcijami in ostalimi podvariantami se v to nikoli nisem spustil. Je pa za podrobneje pogledat verjetno zanimivo.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#656769] 14.12.09 21:43 · odgovor na: shevchenko (#656718)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

 ajej, zdej boš doživel lekcijo, kako so za FNM in FRE krivi politiki, AIG pa da verjetno že vrača denar.

da bi mimoidoci priznal, da so si lastniki, bankirji, menedžerje in kongresniki drug drugemu držali štango, to pa ne bo nikoli. kvečjemu bo na to odgovoril, češ da jaz enačim lastnike in menedžerje, kar niti slučajno ni res. držanje štange še ne pomeni izenačitve, ampak kaj bi to. za pljuvalno debato si lahko kdorkoli izmisli karkoli.
 

Tvoj svet ni moj svet. Jaz stvari kolikor toliko razumem, ali vsaj probam razumeti.
najobj sporočil: 32.044
[#656938] 15.12.09 09:30 · odgovor na: (#656774)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
No, v primeru GSja je blo enih 20 % obresti , če se ne motim (10mrd tarpa = 12 mrd vrnjenih). Tko, za pol leta. Not bad. V priemru BACa in Cja ne vem, vemo pa tudi za švicarje, da so naredili orenk biznis z UBSom.
 
... khmm, če smem ... take donose v normalnem poslovnem svetu lahko doseže le tisti, ki na svojem dvorišču odkrije bogato nahajališče nafte ... no, ja ... pa še kakšen kolumbijski kokainski kartel bi se našel ... in da ne pozabim ... naš Zidarjev ata, se razume ... khmm, not bad ...

Strani: 1 2 3