Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2905334] 08.02.21 16:17 · odgovor na: (#2905283)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [vickibedi]
> > Rojstvo otrok je pis of kejk. Problem je vzgoja. Ampak tudi tega ne rabimo (kot vidiš v tej epidemiji). Družina dejansko postaja skoraj povsem nepomembna. Kar se tiče samih odrok, imaš farmo otrok (v Afriki). Evropa je pred 45 leti imela 2-krat več prebivalcev kot Afrika, sedaj jih ima 2-krat manj. In my expected lifetime, jih bo imela vsaj 5-krat manj.
>
> Ja, pa očitno da ni ravno tak pis of kejk (Si izposojam link od hostamoxa :)
> data.worldbank.org/i...YN.TFRT.IN

To ne dokazuje, da je moja teza napačna. Št. rojstev bi lahko padlo tudi zaradi tega, ker je vzgoja postala težja.
Glej globalno, št. rojstev pada zaradi naraščujočega standarda, no qustion about it.
> Meni se zdi pa ravno obratno - danes družina postaja osnovna in edina celica za vzgojo otrok.
> Za prvo lahko rečem, da je prav, za drugo pa prav gotovo ne. Če bo tale korona norija še dolgo trajala, bo ta generacija otrok imela velike težave kasneje v življenju.

In prav to je namen. Razvrednotiti družine. V naslednji fazi se bo vključilo množica "strokovnjakov", ki bodo otrokom pomagali prebroditi vse stiske. Družina ni več tista, ki popelje otroka v svet, to bodo postali strokovnjaki. Če ne bo rezultatov, nič ne de. Tega nikogar več ne zanimajo, tako kot nikogar ne zanimajo stroški obvladovanja te kronane bolezni (približno toliko, kot jih vsako leto umre zaradi koronarnih obolenj), bi jih lahko COVID pokopal skupaj. Začuda takrat JJ nič ne predava na TV-ju, življenja so pred zdravjem in zdravje pred gospodarstvom. Strah pred minljivostjo je tisti, ki bo pokopal to civilizacijo. Zato pa vladajo histeriki in zakompleksanci.
Daj nehi, kaj pa to sploh ima zveze z JJ, čeprav bi se on gotovo z vesejem strinjal z znižanjem osebnih svoboščin :)
> Tudi v Afriki se bo pretirana rodnost sčasoma umirila (kot kaže link zgoraj).
> Višji standard prinese nižjo rodnost. Kar je na nek način dobro - ko si bolj informiran in imaš višji standard, naštepaš toliko otrok kolikor jih lahko preživiš.
> Ta efekt deluje globalno in Afrika tudi ni izjema.

Pravzaprav je Afrika kar velika izjema. Višji standard ne umiri rodnosti, večja možnost preživetja jo (otrok nastane iz vzgiba preživetja, večja kot je možnost preživetja, manjša je potreba po otrocih), res pa je, da je ta večinoma povezana z višjim standardom (zato ljudje mislijo, da je vzrok v višjem standardu, a je potrebno biti natančen pri iskanju vzrokov in posledic). Strokovnjake čudi, da v Afriki tako visoka rodnost vztraja. Seveda bo ta nekoč padla, ampak bomba bo vseeno eksplodirala (ker se nižja rodnost pozna z zamikom).
So na istem tracku, mi sicer mislimo de je družina (osnovna celica) pomembna , a ni edina in morda v resnici ni najbolj pomembna. V Afriki so plemena razvila družbeni sistem, ki deluje bolje kot naša družinska paradogma :

www.youtube.com/watc...2s&index=3
hostamox sporočil: 8.460
[#2905349] 08.02.21 18:31 · odgovor na: (#2905283)
Odgovori   +    0
Na prvo žogo.

Afrika je velika in niti nima tako slabih pogojev.
Vseeno je trenutno le 20% svetovnega prebivalstva tam doma.
Meni se ne zdi veliko.

data.worldbank.org/i...cations=ZG

Tudi zemlje imajo kar nekaj, za Slovenijo je npr 0.09 na prebivalca orne zemlje.
najobj sporočil: 31.983
[#2905367] 08.02.21 20:04 · odgovor na: hostamox (#2904906)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.02.2021 20:11
[hostamox]
Vseeno je v s koreji strog rezim in ker so rezultati dobro verjetno ni tezko dobit akreditacije.

Za one vasi pa ne bo sel noben probavat.


Tole s S. Korejo sam kaže, da tudi pamet ne pomaga k dobri vladi.
... OK, pozabi na rasizem, pozabi na oddaljena brezpotja in the middle of nowhere podsaharske Afrike, pozabi na oddaljeno hermetično zaprto - najprej so potrebne akreditacije, šele potem so lahko dobri rezultati - Severno Korejo in ostani doma v Sloveniji in me spomni, kdaj so toti Wicherts, Dolan in van der Maas v Sloveniji - mene so oćitno izpustili, ker bi pokvaril itak podpovprečno povprečje - merili IQ ljudi, ob tem pa malo pomisli na logistiko, ki je danes v številnih krajih po celi Sloveniji potrebna za bistveno enostavnejše bistveno krajše testiranje bistveno manjšega števila ljudi na korono ... evo, in ko boš v svoje razmišljanje o tehničnih(!) podrobnostih testiranja vključil - povprečje IQ desetih ali mogoče dvajsetih ljudi ne pomeni nič - še kakšnih šest milijard takrat živečih ljudi v skoraj 200 državah po celem svetu, boš mogoče razumel, o čem govorim ... khmm, čeprav ne bom nikoli razumel, kaj imajo ljudje od nekih "znanstvenih" raziskav, ki "dokazujejo", da so oni - sploh ne oni konkretno - kot pripadniki nekega naroda bolj "pametni" od nekoga - sploh ne koga konkretno - na drugi strani sveta ...

P.S.: Severna Koreja kaže predvsem na to, da niti Wicherts, Dolan in van der Maas ne morejo zanikat, da so Korejci na severu in na jugu en sam narod, ki ga delijo meje, ne more pa ga deliti količina "pameti", karkoli že to totim rasističnim psihopatom pomeni ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2905374] 08.02.21 20:51 · odgovor na: (#2905360)
Odgovori   +    0
Hočem le povedat, da ima afrika kar nekaj resursov, problem je eksplotacija in družbena nesoglasja.
hostamox sporočil: 8.460
[#2905382] 08.02.21 21:40 · odgovor na: (#2905375)
Odgovori   +    0
V kmetijstvu produktivnost ni vedno isto kot v industriji. In je večkrat bolje pridelat manj z manjšimi inputi, kot pa veliko z večjimi inputi.
Tudi large scale, kot npr v ameriki potrebuje najprej dobro infrastrukturo.
In le te v afriki še dolgo ne bo.

In na malem prostoru se da le s preprostimi metodami precej pridelat.
Tako da količina hrane na m2 je lahko večja v preprostejših sistemih kot bolj intenzivnih.

Menim, da se bo z mobilno telefonijo oz. pametnimi telefoni tudi v afriki povečala pridelava hrane in padala nataliteta; zaradi lažje dostopnosti do znanja.

Enkrat sem gledal fr. dokumentarec, kako se je afričanom bolj splačalo kupovat mleko v prahu iz EU, ki je dobivalo izvozne podpore, kot pa domače mleko.

Že samo če gledam sebe, pa imamo v Sloveniji dobro organizirano svetovanje, sem pobral precej znanja z neta.
hostamox sporočil: 8.460
[#2905383] 08.02.21 21:50 · odgovor na: najobj (#2905367)
Odgovori   +    0
Kolikor sem bral niso oni nič testirali, temveč so le zbirali podatke iz terena in jih uvrščali med bolj in manj relevantne.


Maš nazaj v temi, da so tudi ameri prišli do podobnih rezultatov, da so črni malo zaostajali.

Zakaj temu tako ne vem. Vendar če gledaš, da so črnci močni in z velkimi tiči; mogoče imajo mal počasnejše možgane. Ne moreš bit na vseh področjih top :).
In azijci imajo manjše tiče, posledično so inteligentnejši.

Tako da ne vem zakaj bi blo to omenjanje tako zelo rasistično.


Men tudi ni vseeno, da žele babe črnce le zaradi orng batine in mišic, se počutim zasmehovanega.
Ker zaradi pameti si jih očitno ne morejo želet.
hostamox sporočil: 8.460
[#2905399] 08.02.21 23:34 · odgovor na: (#2905387)
Odgovori   +    0
Ne bit toliko pesimista.

Kot zanimivost
www.worldbank.org/en...ran-africa
najobj sporočil: 31.983
[#2905577] 09.02.21 15:29 · odgovor na: hostamox (#2905383)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.02.2021 15:35
[hostamox]
Kolikor sem bral niso oni nič testirali, temveč so le zbirali podatke iz terena in jih uvrščali med bolj in manj relevantne.


Maš nazaj v temi, da so tudi ameri prišli do podobnih rezultatov, da so črni malo zaostajali.

Zakaj temu tako ne vem. Vendar če gledaš, da so črnci močni in z velkimi tiči; mogoče imajo mal počasnejše možgane. Ne moreš bit na vseh področjih top :).
In azijci imajo manjše tiče, posledično so inteligentnejši.

Tako da ne vem zakaj bi blo to omenjanje tako zelo rasistično.


Men tudi ni vseeno, da žele babe črnce le zaradi orng batine in mišic, se počutim zasmehovanega.
Ker zaradi pameti si jih očitno ne morejo želet.
... OK, očitno imam premali IQ, da bi razumel, komu kurcu na čast bi kdorkoli na svetu množično - deset ali dvajset ljudi je malo premalo - meril IQ svojim državljanom, če pa kljub svojemu - Slovenci ne dosegamo www.worlddata.info/i...ountry.php niti povprečnih 100 točk - podpovprečnemu IQ jaz zdaj tebe prav razumem, toti Wicherts, Dolan in van der Maas v nobeni državi nikjer po svetu nikoli niso merili IQ ljudi, ampak so v skladu s svojim privzgojenim rasizmom - človek se rasist ne rodi - takorekoč vse temnopolte ljudi za znanstvene raziskave relevantno - moški imajo prevelike kurce, ženske pa so samo za rojevat - uvrstili med mentalno zaostale debile z IQ manj kot 70 ... eh, jebiga ...

P.S.: sploh ne čudim, da ima lažnivi Trump na totem forumu toliko občudovalcev ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2905592] 09.02.21 16:37 · odgovor na: najobj (#2905577)
Odgovori   +    0
Ne bit zdej uzaljen.

Nekdo je nekje boljsi, drugacen drugi drugje.

In jaz cisto priznavam, da smo npr. bolj zabiti od azijcev, in bolj leni verjetno.

Crnci so pa npr. dobri atleti, to mislim, da ne rabis dokazovanja.

Itak se govori o povprecju, tako da mi ni jasno zakaj bi te ta drugacnost tako motila.


Mogoče ker bi bila nekomu podlaga za nekaj. A to ni trenutna tema.

Vceraj sem nasel zanimivo stran z razlicnimi bolj ali manj znanstvenimi clanki.
Tako sem danes bral kako postati genij.
Pise ucitelj, ki ima ta predmet na eni izmed ameriskih univer.

In naprimer, ce si zeli na zacetku predavanj tri cetr postati genij, jih je na koncu le se cetrina, ko enkrat spoznajo, da so geniji vecinoma egocentriki, ki jih briga le njihova stvar.
najobj sporočil: 31.983
[#2905924] 10.02.21 19:29 · odgovor na: hostamox (#2905592)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Ne bit zdej uzaljen.

Nekdo je nekje boljsi, drugacen drugi drugje.


In jaz cisto priznavam, da smo npr. bolj zabiti od azijcev, in bolj leni verjetno.

Crnci so pa npr. dobri atleti, to mislim, da ne rabis dokazovanja.

Itak se govori o povprecju, tako da mi ni jasno zakaj bi te ta drugacnost tako motila.


Mogoče ker bi bila nekomu podlaga za nekaj. A to ni trenutna tema.

Vceraj sem nasel zanimivo stran z razlicnimi bolj ali manj znanstvenimi clanki.
Tako sem danes bral kako postati genij.
Pise ucitelj, ki ima ta predmet na eni izmed ameriskih univer.

In naprimer, ce si zeli na zacetku predavanj tri cetr postati genij, jih je na koncu le se cetrina, ko enkrat spoznajo, da so geniji vecinoma egocentriki, ki jih briga le njihova stvar.
... eh, kot sem že napisal, ne bom nikoli razumel, kaj imajo ljudje od nekih "znanstvenih" raziskav, ki "dokazujejo", da so oni sami - sploh ne oni konkretno - kot pripadniki nekega naroda bolj "pametni" od nekoga - sploh ne nekoga konkretno - na drugi strani sveta, tako da res ne vem, zakaj bi bil užaljen ... no, definitivno pa mi grejo na kurac rasisti in tota www.worlddata.info/i...ountry.php karta ni nič drugega kot v "znanost" zapakiran rasizem, jebiga ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2905934] 10.02.21 20:51 · odgovor na: najobj (#2905924)
Odgovori   +    0
Mislim da sami niti ne, temveč tisti ki njihove ustanove, raziskave podpirajo.

Denar, kapital še nikoli ni bil merilo za pamet; je pa povod za marsikatero neumnost.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2921968] 14.04.21 14:18 · odgovor na: anon-573244 (#2904744)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 14.04.21 08:58
Problem je v tem, ker so pri človeku inteligenca, zavest in spomin eno in nedeljivo in nihče pravzaprav ne ve, kako to vse skupaj na sub-atomskem nivoju funkcionira. Pri AI pa je vse fizično ločeno. Procesna moč računalnikov se že vseh 75 let veča, zavesti računalnikov pa od nikjer in tudi ni videti, da bi lahko nastala. 85.000 sinaps, ki jih pri otroku v sekundi nastaja, je nemogoče umetno sproducirati. Je pa nedvomno, da človeške inteligence brez izkustva ni, AI pa izkustvo nič ne pomaga, saj, če programu ne poveš, za kaj vse in v katerih situacijah se izkušnja lahko na določen način uporabi, računalnik ne ve, za kaj gre. Sicer pa je tako, da je človek že milijon let popolnoma enak in je materijal v njegovi glavi skoraj ves ta čas porabil za to, da je v nekem trenutku lahko prišlo do kognitivne revolucije, ki je v bistvu šele omogočila civilizacijo.

Uriah Heep.

Strani: 1 2 3