Zasebnost
10 ur
Najbolj brani članki danes
12 ur
Težave že na začetku: davkarije EU ne zmorejo učinkovito pošiljati podatkov o trgovanju prek spletnih platform
13 ur
Ministrstvo za okolje izdalo Darsu okoljevarstveno soglasje za širitev štajerske avtoceste pred Ljubljano
15 ur
Švica in prenova finančnega sistema po bančnem zlomu
15 ur
Danes se začenja Vinsko LENTanje pred Hišo Stare trte
17 ur
Mol sprožil spor zaradi ukrepov Hrvaške na trgu plina
18 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
18 ur
Narobe svet na slovenskem trgu stanovanj 5
19 ur
Pri mestnem in medkrajevnem javnem linijskem prevozu prepeljanih več potnikov kot leto prej
20 ur
Bodo banke v letu 2024 presegle rekordne poslovne dosežke prejšnjega leta?
21 ur
Povprečno mesečno bruto plačo, nižjo od slovenskega povprečja, prejelo 64 odstotkov zaposlenih
21 ur
Inšpektorat za delo preverja tudi, ali je zaposlenim prevroče 1
22 ur
AKOS pred počitnicami: tako lahko varno uporabljate mobilne telefone
1 dan
Najbolj brani članki danes
1 dan
Ženske za delo v oktobru lani neto zaslužile manj kot moški
1 dan
JEK 2: zakaj bi lahko bila ponudba Južne Koreje za gradnjo novega reaktorja v Krškem zelo zanimiva 3
2 dni
Elektro Ljubljana: dividenda bo štiri cente na delnico
2 dni
Cene industrijskih proizvodov pri proizvajalcih na mesečni ravni v povprečju nespremenjene
2 dni
Slovo Babiševe stranke je nov udarec liberalni Renew, ki v EP izgublja vlogo jezička na tehtnici 2
2 dni
Klemen Boštjančič za Politico: Lahko bi sodeloval s skrajno desnico Le Penove 13

Strani: 1 2 3 4

macon sporočil: 12.861
[#2810895] 08.01.20 14:19 · odgovor na: (#2810893)
Odgovori   +    2
[rename]
> [macon]
> > [PyotrNovak]
> > EU armada je FUMIS VAGINALIS. Edina resna je GB, pa je v odhajanju. EU je naga in čaka kdo bo prvi.
>
> Francozov ne bi odpisal. Imajo letalstvo in Legijo.
>
> Resnost vojske meri po tem, koliko vojaških spopadov se udeležujejo, v čemer je material za testiranje tehnologije in ljudi, za medalje in napredovanja. Edini, ki se gredo kaj takega so ZDA, VB, Rusija, Francija, Izrael, po novem tudi Turki.

Tudi Hrvaška je močna.
Imajo terensko izkušen kader.
Pa tudi vedno bolje so opremljeni.
Ja, samo pridobljenega znanja že 25 let ne obnavljajo, medtem, ko ga moji našteti vsaj enkrat v desetletju.
1126DXSXU sporočil: 273
[#2810898] 08.01.20 14:23 · odgovor na: shevchenko (#2810825)
Odgovori   +    5
[shevchenko]
> To ne bo odneslo Trumpa, kvečjemu ga bo utrdilo na položaju. Vendar pa jaz dvomim, da je bil to glavni motiv za eliminacijo Sulejmanija.

seveda ni bil glavni, bil je edini.
politizoom.com/2020/...ssination/
Tale krog od Richarda Goldberga naj bi bil v ozadju. Je glihkr odstopil v beli hiši, ko he zgleda Trump ugotovil, kaj mu je podtaknil.
Cilj je bil spraviti Iran in ZDA v vojno. Placale bi jo tako ali drugace ZDA (in Iran, oa se kdo v kolaterali), korist pa naj bi imeli neki krogi blizu židov, Izraela, ipd. Vsaj takole mislijo, da bi imeli korist, pa se bojim da bi vmes tudi pol Izraela podrli.
Kar pa seveda kurjaškega 'Think tanka", ki je na varnem v DC nic ne vznemirja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2810917] 08.01.20 15:27 · odgovor na: robi2107 (#2810836)
Odgovori   +    5
[robi2107]
> [bc123a]
> Glede na to, kako je letalo padlo na tla (zagorelo v zraku), in da je vzletelo iz Teherana, in je na njem bilo verjetno kar nekaj Irancev, obstaja velika moznost, da so ga Iranci sesuli sami, po nesreci, z izstreljeno raketo.

Pravzaprav je bilo gor še največ Irancev - 82. 63 je bilo Kanadčanov in samo 11 Ukrajincev. Vzrok je menda tehnična okvara in nima veze z raketami.
Ti si pa ful hitro to diagnosticiral... mislim da imas neizkoriscene potenciale kot preiskovalec letalskih nesrec.

Ravno to da so iranci TAKOJ objavili da gre za okvaro motorja, znano pa je da ni bilo nobenega klica na pomoc, da je avion zagorel in stmoglavil kot gorec komet mi da misliti da JE slo za raketo, in da so jo izstrelili Iranci.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2810932] 08.01.20 16:08 · odgovor na: bc123a (#2810917)
Odgovori   +    0
Nič nisem diagnosticiral ampak povzel razlog, ki ga navaja link iz čivka.
macon sporočil: 12.861
[#2810936] 08.01.20 16:37 · odgovor na: (#2810926)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [macon]
> Dien Bien Phu je bil težka napaka francoskega vodstva, ki so oporišče in letališče namestili v kotlino med gozdnatimi hribi, na katere so Vietnamci privlekli topove in jih potem imeli kot na pladnju. Legija je samo izvrševala ukaze in predstavljala samo en del posadke.

Jaz ti lahko prav tako argumentiram, da so nasprotniki legionarjev bili poraženi v Afriki , ker so bili slabše opremljeni. Pa še prav bi imel. Kaj me briga, zakaj so izgubili. Dejstvo je, da so izgubili... Če iščeš izgovor za poraz, ga daj tudi za poraz nasprotne strani...

> Legija deluje proti komurkoli, če so nasprotniki pač slabše opremljeni in izurjeni je njihov problem. So pa na svojem terenu in jih je veliko več, Legija se skoraj vedno bori proti številčni premoči, ki gre proti desetkrat in več.

Ah, daj no mir... V nobeni resni vojni v zadnjih 30 letih legionarji niso sodelovali, nobene izjemno uspešne operacije v zadnjih 30 letih niso izvedli. Tako kot piše na linku. Povozil jih je čas... Verjetno pa so dobri za neokolonialne operacije...
Če so resna vojna zate ogromne izgube zahodnih vojsk, potem ves zahod ni bil v resni vojni od korejske dalje. Legija je dobra pehota in vse skupaj jih je 5 ali 6 regimentov (vmes en padalski in en oklepni in en inženirski) ali 6000 mož. S tem ravno ne napadaš držav kot je Irak, so bili pa vedno in povsod zraven, kjer so bili Francozi.
moon sporočil: 1.623
[#2810945] 08.01.20 17:19 · odgovor na: anon-317028 (#2810831)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]

Trumpova nepremišljenost je združila muslimane, razen manjšine v Savdovi Arabiji, ni pa rečeno, da se v SA ne bo zgodilo tisto kar napoveduješ Iranu. Kako je lahko Trump kljub vsem najboljšim vrhunskim svetovnim univerzam in neštetih nobelovcih spregledal vse te okoliščine?
Le kako, da ni tebe vprasal :lol
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2810967] 08.01.20 18:22 · odgovor na: (#2810861)
Odgovori   +    5
YU: PREPOVEDAN uvoz PC!!!!
Kurčev ZX81 smo morali švercat čez mejo. Eni imate spomin, ki je časovno komaj še merljiv, kakšna femtosek.
Pa pizda KEJ se najdete??????
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2810970] 08.01.20 18:35 · odgovor na: (#2810892)
Odgovori   +    9
RAVNO takrat sem bil v SMB uniformi v Novem Sadu. Pa sem imel še srečo, ker sem bil ABH. Sosednje reveže so držali TRI TEDNE na polju, v šotorih pri JEBENIH -24C ponoči, podnevi pa -7. Ko so prišli nazaj so zgledali kot z ruske fronte.
JLA je bil stroj za jebanje mladeničev v glavo, kot vojska pa je bila NULA. Življenje v kasarni pa še par nivojev pod znamenito Cvetličarno.
V enem letu se nisem naučil NIČ, vse skupaj ni bilo za pol lažjega izpita. Sedel sem 6 mesecev v učilnici, skupaj z genialci, ki niso znali najti Beograda na 2x3 m zemljevidu.
NE NABIJAT. JLA bi bila adijo v enem tednu, tako vse "četrte" armade na svetu dosedaj.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2810973] 08.01.20 18:46 · odgovor na: moon (#2810945)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 08.01.2020 18:53
[moon]
> [FIN-311684]
>
> Trumpova nepremišljenost je združila muslimane, razen manjšine v Savdovi Arabiji, ni pa rečeno, da se v SA ne bo zgodilo tisto kar napoveduješ Iranu. Kako je lahko Trump kljub vsem najboljšim vrhunskim svetovnim univerzam in neštetih nobelovcih spregledal vse te okoliščine?

Le kako, da ni tebe vprasal :lol
Zdaj kar je je, upam, da bo v prihodnje bral Finance in spremljal pametne in modre misli na forumu. Mladeniči so pametnejši, starejši smo modrejši.
najobj sporočil: 32.026
[#2810982] 08.01.20 19:35 · odgovor na: bc123a (#2810917)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [robi2107]
> > [bc123a]
> > Glede na to, kako je letalo padlo na tla (zagorelo v zraku), in da je vzletelo iz Teherana, in je na njem bilo verjetno kar nekaj Irancev, obstaja velika moznost, da so ga Iranci sesuli sami, po nesreci, z izstreljeno raketo.
>
> Pravzaprav je bilo gor še največ Irancev - 82. 63 je bilo Kanadčanov in samo 11 Ukrajincev. Vzrok je menda tehnična okvara in nima veze z raketami.
Ti si pa ful hitro to diagnosticiral... mislim da imas neizkoriscene potenciale kot preiskovalec letalskih nesrec.

Ravno to da so iranci TAKOJ objavili da gre za okvaro motorja, znano pa je da ni bilo nobenega klica na pomoc, da je avion zagorel in stmoglavil kot gorec komet mi da misliti da JE slo za raketo, in da so jo izstrelili Iranci.
... čuj, od kod je znano, da ni bilo nobenega klica na pomoč, če pa črne skrinjice ni še noben pregledal ...

P.S.: če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2810988] 08.01.20 20:11 · odgovor na: (#2810876)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207617 08.01.2020 20:12
[abohte]
Prav bi mu prišla, vendar mu kongres ne bo dovolil. Še manj svetovna skupnost.
ja, sam on lahko z droni in tudi raketnimi napadi dela stalo brez da kongres sprasuje, ker formalno lahko gre za neke operacije znotraj ze potrjenega, ali pa za samoobrambo (Iran je svojo drzavo ZE SPET ful priblizal nasim vojaskim bazam, ki so morale odgovoriti na groznjo). Ta izvajanja so vec kot dovolj podobna cisto realni vojni, tudi ce se ji formalno ne rece vojna.

No, upajmo da ne bo tako.
1126DXSXU sporočil: 273
[#2810991] 08.01.20 20:28 · odgovor na: anon-317028 (#2810831)
Odgovori   +    2
. Kako je lahko Trump kljub vsem najboljšim vrhunskim svetovnim univerzam in neštetih nobelovcih spregledal vse te okoliščine?

Kako neki? Trump ni tako studiozen tip, kot smo mi tukaj na forumu:-)
In medtem, ko je igral golf so mu svetovalci in "svetovalci" pripravili predloge. In on samo pokima, po minuti razmišljanja med igranjem golfa, kateri mu je najbolj vsec. Z dodatno razlago "svetovalca" za katero nikoli ne bomo zvedeli, kako je zamaskiral not atentat na službojočega generala države s katero ZDA niso v vojni
Svetovalci pa... no tale Boltonov kader je bi taglaven. Za koga dela pa sta NYT in nation že dobro razložla.

www.thenation.com/ar...cies-iran/

In nič ne ponagajo vsi nobelovci, če se med golfom sprejemajo na brzaka odločitve, ki so v preteklosti pripeljale že dondvetovnih vonj
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2810992] 08.01.20 20:54 · odgovor na: PyotrNovak (#2810970)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
RAVNO takrat sem bil v SMB uniformi v Novem Sadu. Pa sem imel še srečo, ker sem bil ABH. Sosednje reveže so držali TRI TEDNE na polju, v šotorih pri JEBENIH -24C ponoči, podnevi pa -7. Ko so prišli nazaj so zgledali kot z ruske fronte.
JLA je bil stroj za jebanje mladeničev v glavo, kot vojska pa je bila NULA. Življenje v kasarni pa še par nivojev pod znamenito Cvetličarno.
V enem letu se nisem naučil NIČ, vse skupaj ni bilo za pol lažjega izpita. Sedel sem 6 mesecev v učilnici, skupaj z genialci, ki niso znali najti Beograda na 2x3 m zemljevidu.
NE NABIJAT. JLA bi bila adijo v enem tednu, tako vse "četrte" armade na svetu dosedaj.
Dobra je bila za snemanje partizanskih filmov. Na enem od manevrov, sem imel priliko videti vojsko iz različnih kasarn in rodov. Resno sem se ustrašil, da sem sredi partizanskega filma, samo Nemci so manjkali :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2810997] 08.01.20 21:54 · odgovor na: rx170 (#2810774)
Odgovori   +    0
[rx170]
Zanimiv odziv. To je verjetno prvič v novejši zgodovini (po 2000), da so ameriške sile tarče ofenzivnega delovanja tuje vojske (če ne štejemo omejenega napada letalstva ZRJ na bazo helikopterjev v Albaniji leta 1999 za katerega pa ve izjemno malo ljudi).


ZDA se bodo verjetno odzvale z lastnim raketnim napadom.
Ta napad je seveda bil vojna propaganda, kasneje pa urbana legenda...
Šlo je za omejen napad specialnih enot, v katerem so bojda uničili dva helikoptera..
www.youtube.com/watc...c6HCHtMa14
www.paluba.info/smf/...861.0;wap2

..pa še to ni ziher, da se je res zgodilo.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2811004] 08.01.20 23:42 · odgovor na: anon-204390 (#2810992)
Odgovori   +    5
Ah, (udarec po ćelu), na TO, sem pa čisto pozabil. KJE bi bili filmi kot Sutjeska, Neretva.
Drugače pa ALan Ford nima za burek proti JLA. POZIMI, ko brije košava in je temperatura ponoči pod -20, smo kurili spalnico cca 50m2, ki je imela na eni strani strop visok vsaj 4m z KIPPERBUSCH pečico za premog in to z drvmi. Februarja je zmajkalo premoga in smo po parku sekali suha drevesa in tlačili v pečico. Zjutraj je bila voda v vrču zamrznjena.
Tople vode za umivanje NI bilo. Enkrat na teden tuš 3x po minuto tople vode v skupnih tuših. So Šipci pustili tipa, ki je malo zamudil, namiljenega, da je na kolenih prosil za vodo. Ko se je razbila šipa na oknu kopalnice, pri -10C, so jo menjali par tednov. BLJAK
Odlom od odloma. In budale tule si želijo to greznico nazaj???
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2811010] 09.01.20 06:15 · odgovor na: dronyx (#2810845)
Odgovori   +    6
čas vnosa: 09.01.20 01:42
Ni šlo samo za medije in propagando. Tako kot pri Mussoliniju in Hitlerju je tudi pri Titu bilo še nekaj zraven, nekaj, poleg oblasti same. Nekakšen filing, ki se je v družbi verjetno pojavljal samo v tistem času. Veliko ljudi je čutilo nek šarm oblasti, katerega danes ni nikjer. Bilo je tako, kot potovati z veliko ladjo po velikem morju v času, ko še ni bilo radarjev in drugih sodobnih navigacijskih in komunikacijskih sredstev. Titoistična oblast je sicer marsikaj prepovedovala, ni pa bila zajedalska, kot je recimo Šarčeva. Je pa seveda marsikaj tudi nudila. Gradnja hiše ali nakup stanovanja sta bila zelo dostopna, ker je kredit na kredit zelo hitro požirala inflacija, plače pa so se redno usklajevale z rastjo cen. Razpon med plačami je bil nizek in bi bil glede na popolno nesposobnost slovenskega menedžemnta, univerzitetnih profesorjev in politikov v Sloveniji lahko še danes tak, oziroma, bi moral biti tak. Poglej samo Brodnjaka. Popoln brezveznik. Namesto, da bi začel investirati na Wall Streetu in fizičnim osebam priskrbel discount brokerja, mu gre po glavi samo lizing u Srbiji i šire. Zakaj? Zato, ker Brodnjak ve, da na Balkanu izgine tudi tisto, česar nikoli ni bilo. Kaj češ boljšega z vidika kao bankirja, ki nima ene čiste o investiranju in trgovanju z vrednostmi. Vsi papirji bodo O.K., samo robe po teh mescih in treh plačanih obrokih ne bo več. Ne izgine na Balkanu samo avto ali kamion, izgine tudi hiša ali ladja. Vse je vnaprej jasno, pa bo kljub temu zagotovo sledilo že deset krat videno:

nismo vedeli,

zavarovalnica plačaj,

ali proračun plačaj.

V čem je pravzaprav problem? Veliko let sem delal v državni banki. Tudi v Ljubljanski. Nikoli nad sabo nisem imel enega samega šefa, ki ne bi bil popoln bebec. Ne samo, da o financah, ki so presegale dvostavno računovodstvo, nobeden ni ničesar vedel, amapk tudi možnosti svojega posla, ne v strateškem in ne v operativnem smislu, niso poznali. Vedno sem se spraševal, kaj ti osli v službi sploh delajo. Zato se je problem šlepanja Slovenije skozi roke idiotov v kapitalizem začel že v času, ko je titoizem v SFRJ še imel polno veljavo. V veliki meri je bil za razvoj dogodkov, tako kot se je bil kasneje odvil, Broz sam kriv. Ni bil sicer zabit človek in verjetno tudi krvoločen ne, vendar pa ni bil izobražen. Na nek način ga je po moje to osebno bremenilo, vendar pa se je iz situacije, namesto z pridobivanjem novih znanj, reševal s hohštaplerstvom in utapljanjem v ideologiji in nekih čisto svojih fantazmagorijah, kot je sta bili bratstvo in enotnost..

Vidimo, da je kučanovska Slovenija samo nadaljevanje tega istega sranja in drugačnega pakovanja. Temeljna razlika med SFRJ in Slovenijo je v tem, da so v SFRJ kraje bile kolateralna škoda sistema, v Sloveniji pa sistem deluje na osnovi od države injiciranega in od nje varovanega organiziranega kriminala, kateremu formalno pravno načeljuje sodni sistem. Slovenija je gotov ena izmed zelo redkih držav na svetu, ki ima sodišča zato, da ta varujejo od države ustanovljen ustanovljen in v zakonodajno silo spremenjen organiziran kriminal. Dejanski stan izvrševanja sodne oblasti v Sloveniji je torej kriminal sam. Šarec to dokazuje vsak dan.
Tako v Sloveniji vlada ne gleda na pogoje, ki bi bili za gospodarstvo optimalni, ampak skrbi za to, da koalicija na osebni ravni lahko dovolj pokrade. Tega recimo v titoizmu praktično ni bilo, saj je za vsako javno ali privatno transakcijo stal SDK. Moti se tisti, ki misli, da je SDK bil neka tehnična kontrola jugoslovanskih financ, nasprotno, SDK je predstavljal vsebinsko kontrolo vsake transakcije v dnevnem prometu. To dejavnost imajo danes Kitajci popolnoma digitalizirano kot predsistem njihovega davčnega sistema. Na začetku krize pa je celo Bush ugotavljal, da bi bilo dobro, če bi Amerika imela kaj podobnega, kot smo mi ukinili. Zato v SFRJ skoraj ni bilo kriminala belih ovratnikov, danes pa v Sloveniji skoraj ni drugega kot samo to. Namesto, da bi slovenski bankirji 30 let vlagali v ameriške tehnološke velikane in želi velikanske dobičke, so si 30 let pod mizo delili, kar so delavcem pokradli. Recimo, danes banda na oblasti vsakega delavca v proizvodnji v povprečju krade po 850 evrov neto na mesec, to je 11.000 evrov letno. Seveda poleg vseh davkov in prispevkov. Če naj ta izračun ne drži, kar kučanovske opice neprestano kao dokazujejo, potem Nemčija razpolaga s specialnim najnižjim tehnološkim načinom produkcije, ki je namenjen samo Sloveniji, kar je seveda nesmisel.

Kučanovske opice, ki po slovenskih univerzah predavajo ekonomijo, delajo vse, da bi tako razlago prikrile. Zakaj? Zato, ker v Sloveniji ni enega samega profesorja ekonomije (več), ki bi imel eno čisto o tem, kako se iz enega milijona naredi en evro, če se zraven nima delavca, da se ga lahko zakonito okrade.

Uriah Heep.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2811018] 09.01.20 07:46 · odgovor na: PyotrNovak (#2811004)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
So Šipci pustili tipa, ki je malo zamudil, namiljenega, da je na kolenih prosil za vodo.
Da vode zmanjka pod tušem mi je organiziral že kak slovenski vodovod tudi.
To, da je vojak prosil na kolenih za vodo, ker je namiljen, bi bil zame znak, da ga pošljem k psihiatru.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2811150] 09.01.20 22:15 · odgovor na: anon-154083 (#2811018)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-204390 09.01.2020 22:17
[jani1974]
> [PyotrNovak]
> So Šipci pustili tipa, ki je malo zamudil, namiljenega, da je na kolenih prosil za vodo.

Da vode zmanjka pod tušem mi je organiziral že kak slovenski vodovod tudi.
To, da je vojak prosil na kolenih za vodo, ker je namiljen, bi bil zame znak, da ga pošljem k psihiatru.
Sam sem uporabljal takšno taktiko , da sem do tuš lagerja prišel kot eksibicionist (spodaj napol slečen), tako sem prihranil dragocenih par minut in skoraj vedno prišel do svojega tuš kabla. Zamudniki so se izmenjevali po dva, včasih celo trije na eno prho. Če si ostal namiljen , pa ti je še vedno preostala mrzla pipa v kasarniški koritni umivalnici :)

*pa hiteti je bilo treba tudi zato, da ti medtem, ko si se tuširal niso izginile čiste gate (če si jih slučajno imel)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2811172] 10.01.20 07:56 · odgovor na: anon-204390 (#2811150)
Odgovori   +    2
Smo imeli med oficirji v bateriji tudi enega t.i. poštarja (plava uniforma zaradi roda - ARJ PVO), ki se je malo preveč vživel, in je dal komando: "Sa sapunjanjem.... počni." Ne moreš verjeti, kakšne budale je premogla armija. Vemo tisti, ki smo jo morali služit, ostali pa si to težko predstavljajo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2811179] 10.01.20 08:19 · odgovor na: robi2107 (#2811172)
Odgovori   +    3
[robi2107]
Ne moreš verjeti, kakšne budale je premogla armija. Vemo tisti, ki smo jo morali služit, ostali pa si to težko predstavljajo.
So vas vsaj pripravili na šefe v službi in šefico doma :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2811440] 11.01.20 15:49 · odgovor na: robi2107 (#2811172)
Odgovori   +    2
[robi2107]
Smo imeli med oficirji v bateriji tudi enega t.i. poštarja (plava uniforma zaradi roda - ARJ PVO), ki se je malo preveč vživel, in je dal komando: "Sa sapunjanjem.... počni." Ne moreš verjeti, kakšne budale je premogla armija. Vemo tisti, ki smo jo morali služit, ostali pa si to težko predstavljajo.
Enkrat sem se nekaj pizdil in mi je en oficir dejal: Dečko, armija ti je škola života.
Takrat sem to, (v svojem mladostnem idealizmu), z gnusom zavračal.
Danes pa vem, da je imel, (sicer morda v prenesenem pomenu), še kako zelo prav.
bc123a sporočil: 48.253
[#2811591] 13.01.20 07:42 · odgovor na: najobj (#2810982)
Odgovori   +    5
[najobj]
P.S.: če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...
Kaj pa zdaj, najobjestnejsi?

Pazi to, na forumu airliners.net (kjer, kot zanimivost v moderatorski vlogi sodeluje vsaj tudi en preiskovalec nesrec) je kolektivna pamet za cca 24 ur prehitevala tako novinarsko porocanje kot tudi uradna sporocila. Vedno ko je prisla kaksna informacija ven, je potrdilo tisto, kar smo "internet sleuths" poguntali ze sami iz javno objavljenih podatkov. Ja, mnozicne komunikacije imajo lahko tudi pozitiven ucinek, ce je na mediju vec tistih, ki se na zadeve spoznajo, kot tistih, ki se ne. Prav fascinantno je, da so ljudje nagruntali podobno trajektorijo aviona, rakete, razbitin in tocke zadetka, kot jo je prikazal iranski poveljnik zracne obrambe takrat, ko so iranci koncno priznali sestrelitev.

"crowdsourced forensics" bi lahko rekli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2811594] 13.01.20 07:49 · odgovor na: anon-204390 (#2811440)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [robi2107]
> Smo imeli med oficirji v bateriji tudi enega t.i. poštarja (plava uniforma zaradi roda - ARJ PVO), ki se je malo preveč vživel, in je dal komando: "Sa sapunjanjem.... počni." Ne moreš verjeti, kakšne budale je premogla armija. Vemo tisti, ki smo jo morali služit, ostali pa si to težko predstavljajo.

Enkrat sem se nekaj pizdil in mi je en oficir dejal: Dečko, armija ti je škola života.
Takrat sem to, (v svojem mladostnem idealizmu), z gnusom zavračal.
Danes pa vem, da je imel, (sicer morda v prenesenem pomenu), še kako zelo prav.
Crt je nekdaj rekel, da obstajata dva nacina, kako si lahko upper-middle class (to smo tule cisto vsi) mladic pridobi verodostojno podobo o preseku populacije: sluzenje v naborni vojski, ali pa (popolnoma necenzurirani) spletni forumi. Vsepovsod drugje ljudje zivimo v mehurckih, ki se jih ne zavedamo. Aja, pa nabor so ukinili.
mimoidoci sporočil: 6.048
[#2811629] 13.01.20 10:46 · odgovor na: najobj (#2810982)
Odgovori   +    5
[najobj]

... če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...

... čuj, če bi bil jaz sedaj žleht bi rekel, da se v tvojih 27.167 forumskih prispevkih lahko znajde tudi kakšna resnica. Namreč tista, da se slovensko pravilno reče "iranska raketa zadene civilno letalo", ne pa "iranska raketa zadane civilno letalo".
najobj sporočil: 32.026
[#2811646] 13.01.20 11:47 · odgovor na: bc123a (#2811591)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...
Kaj pa zdaj, najobjestnejsi?

Pazi to, na forumu airliners.net (kjer, kot zanimivost v moderatorski vlogi sodeluje vsaj tudi en preiskovalec nesrec) je kolektivna pamet za cca 24 ur prehitevala tako novinarsko porocanje kot tudi uradna sporocila. Vedno ko je prisla kaksna informacija ven, je potrdilo tisto, kar smo "internet sleuths" poguntali ze sami iz javno objavljenih podatkov. Ja, mnozicne komunikacije imajo lahko tudi pozitiven ucinek, ce je na mediju vec tistih, ki se na zadeve spoznajo, kot tistih, ki se ne. Prav fascinantno je, da so ljudje nagruntali podobno trajektorijo aviona, rakete, razbitin in tocke zadetka, kot jo je prikazal iranski poveljnik zracne obrambe takrat, ko so iranci koncno priznali sestrelitev.

"crowdsourced forensics" bi lahko rekli.
... evo, to forum.finance.si/?m=...403&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...

P.S.: v trenutku tvojega posta, ki sem ga komentiral, kolektivna pamet ni mogla za cca 24 ur prehitevat ničesar, ker se nesrečna sestrelitev sploh še ni zgodila in si ti skupaj z mano lahko samo ugibal ... khmm, le da sem jaz v tistem trenutku verjel, da iranska protiletalska obramba ni Mujo, ki so mu v JNA dali puško in ga poslali na stražo ...
najobj sporočil: 32.026
[#2811648] 13.01.20 11:53 · odgovor na: mimoidoci (#2811629)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
>
> ... če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...
... čuj, če bi bil jaz sedaj žleht bi rekel, da se v tvojih 27.167 forumskih prispevkih lahko znajde tudi kakšna resnica. Namreč tista, da se slovensko pravilno reče "iranska raketa zadene civilno letalo", ne pa "iranska raketa zadane civilno letalo".
... čuj, mimoidoči ... evo, ti pa to forum.finance.si/?m=...646&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2811651] 13.01.20 11:58 · odgovor na: najobj (#2811646)
Odgovori   +    4
[najobj]
P.S.: v trenutku tvojega posta, ki sem ga komentiral, kolektivna pamet ni mogla za cca 24 ur prehitevat ničesar, ker se nesrečna sestrelitev sploh še ni zgodila in si ti skupaj z mano lahko samo ugibal ... khmm, le da sem jaz v tistem trenutku verjel, da iranska protiletalska obramba ni Mujo, ki so mu v JNA dali puško in ga poslali na stražo ...
Brihta, to da iranci recejo da je bila tehnicna napaka prakticno takoj po tistem, ko avion dol tresci, je bila najbolj ocitna indikacija da ni bila tehnicna napaka. Tako da ko sem se tisti dan zbudil in pogledal novice, kjer je pisalo "slo je za tehnicno napako" mi je stvar postala tisti moment sumljiva. Razen ce imajo iranci najboljse preiskovalce nesrec na svetu ki ze telepatsko ugotovijo da ni bila napaka pilota, letaliskega osebja, bomba na letalu, recimo.
najobj sporočil: 32.026
[#2811653] 13.01.20 12:02 · odgovor na: bc123a (#2811651)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.01.2020 12:05
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: v trenutku tvojega posta, ki sem ga komentiral, kolektivna pamet ni mogla za cca 24 ur prehitevat ničesar, ker se nesrečna sestrelitev sploh še ni zgodila in si ti skupaj z mano lahko samo ugibal ... khmm, le da sem jaz v tistem trenutku verjel, da iranska protiletalska obramba ni Mujo, ki so mu v JNA dali puško in ga poslali na stražo ...
Brihta, to da iranci recejo da je bila tehnicna napaka prakticno takoj po tistem, ko avion dol tresci, je bila najbolj ocitna indikacija da ni bila tehnicna napaka. Tako da ko sem se tisti dan zbudil in pogledal novice, kjer je pisalo "slo je za tehnicno napako" mi je stvar postala tisti moment sumljiva. Razen ce imajo iranci najboljse preiskovalce nesrec na svetu ki ze telepatsko ugotovijo da ni bila napaka pilota, letaliskega osebja, bomba na letalu, recimo.
... ja, ampak indikacija ni črna skrinjica in ko si ti napisal svoj post, enako kot jaz nisi vedel nič, jebiga ... khmm, oziroma sem jaz vsaj vedel, da črne skrinjice ni še noben pregledal, ker so jo šele takrat našli ...
mimoidoci sporočil: 6.048
[#2811656] 13.01.20 12:18 · odgovor na: najobj (#2811648)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: mimoidoci 13.01.2020 12:27
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> >
> > ... če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...

> ... čuj, če bi bil jaz sedaj žleht bi rekel, da se v tvojih 27.167 forumskih prispevkih lahko znajde tudi kakšna resnica. Namreč tista, da se slovensko pravilno reče "iranska raketa zadene civilno letalo", ne pa "iranska raketa zadane civilno letalo".

... čuj, mimoidoči ... evo, ti pa to forum.finance.si/?m=...646&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...

... čuj, če bi bil jaz še naprej žleht bi ti razložil, da ti niti ne očitam napačne (beri: ideološko pogojene) anticipacije nekega konkretnega dogodka, ampak način kako venomer pristransko konstruiraš katerakoli dejstva: bodisi prihodnja, pretekla ali sedanja. Seveda je dokaz za to bolj zanimiv in nazoren takrat, ko te diskreditirata kar realnost in konkretnost, kot je bilo to v tem primeru.
najobj sporočil: 32.026
[#2811659] 13.01.20 12:26 · odgovor na: mimoidoci (#2811656)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.01.2020 12:27
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > >
> > > ... če bi bil žleht, bi zdaj napisal, da imaš neizkoriščene potenciale kot preiskovalec letalskih nesreč, vsekakor pa si boljši od iranskih obveščevalcev, ki z iranskimi podatki iranskih letalskih oblasti na iranskem letališču niso vedeli, da so dali nalog iranski vojski, naj pol ure po maščevalnem napadu na ameriške cilje v Iraku kot dodatno maščevanje Američanom sklatijo ukrajinsko letalo, na katerem je bilo med 167 potniki daleč največ kar 82 Irancev in niti enega samega Američana ...
>
> > ... čuj, če bi bil jaz sedaj žleht bi rekel, da se v tvojih 27.167 forumskih prispevkih lahko znajde tudi kakšna resnica. Namreč tista, da se slovensko pravilno reče "iranska raketa zadene civilno letalo", ne pa "iranska raketa zadane civilno letalo".
> ... čuj, mimoidoči ... evo, ti pa to forum.finance.si/?m=...646&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...
... če bi bil še naprej žleht bi ti razložil, da ti niti ne očitam napačne (beri: ideološko pogojene) anticipacije nekega konkretnega dogodka, ampak način kako venomer pristransko konstruiraš katerakoli dejstva: bodisi prihodnja, pretekla ali sedanja. Seveda je dokaz za to bolj zanimiv in nazoren takrat, ko te diskreditirata realnost in konkretnost, kot je bilo to v tem primeru.
... alzo, noh ajn mal ... čuj, to forum.finance.si/?m=...653&single preberi in mi povej, kje ti vidiš kakšno ideologijo oziroma kaj imajo Iranci s partizani in domobranci, ki so za tebe osnova za ideološko delitev sveta ...

Strani: 1 2 3 4