Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Za božjo voljo: »Do something!*

Strani: 1 2 3

crt sporočil: 27.402
[#2563437] 16.11.15 08:23 · odgovor na: anon-268539 (#2563436)
Odgovori   +    2
[komendator]
> [crt]
> > [komendator]
> > Sem trdno prepričan, da bi bolj malo fantazirali in dadaizirali, če bi nam šlo za lastno rit in bi se hitro odločili, komu se pustimo osvoboditi.
> > Predlagam, da se prebere kakšno knjigo, ali pa vpraša po osebni izkušnji koga od še živih, ki so preživeli morijo.
>
> predlagam, da "se pogleda" sveze dogajanje po svetu, s posebnim poudarkom na osvobajanju severne afrike in bliznjega vzhoda.

Nikar ti meni o svežih dogajanjih po svetu, če imam informacije "iz prve roke" (severna Afrika)....
okej, in tvoje informacije iz severne afrike ti pravijo kaj?

(trudim se, da bi postalo jasno, kaj sploh zelis povedati oziroma kaksna je po tvoje ocitna izbira osvoboditelja)
anon-330984 sporočil: 476
[#2563444] 16.11.15 08:43 · odgovor na: crt (#2563437)
Odgovori   +    0
>
> Nikar ti meni o svežih dogajanjih po svetu, če imam informacije "iz prve roke" (severna Afrika)....

okej, in tvoje informacije iz severne afrike ti pravijo kaj?

(trudim se, da bi postalo jasno, kaj sploh zelis povedati oziroma kaksna je po tvoje ocitna izbira osvoboditelja)
Kateri naj bodo osvoboditelji, kavbojci ali indijanci?
Veselo2012 sporočil: 474
[#2563445] 16.11.15 08:43 · odgovor na: simona2 (#2563265)
Odgovori   +    15
NOBEN od njih dveh. Samo naj nas pustijo pri miru. In če kdo v EU rabi kakšnega begunca naj si ga naroči z direktnim letom ne da s tem zajebavajo nas kot ene kurirčke. Pa ne mi o sovražnem govoru. Mislim da je bilo 30 let solidarnosti, tolerance, humanosti in ne nazadne ovčarstva velesilam čisto dovolj.
anon-330984 sporočil: 476
[#2563446] 16.11.15 08:44 · odgovor na: crt (#2563437)
Odgovori   +    1

okej, in tvoje informacije iz severne afrike ti pravijo kaj?

(trudim se, da bi postalo jasno, kaj sploh zelis povedati oziroma kaksna je po tvoje ocitna izbira osvoboditelja)
Črt, ne rabimo ne Amerov ne Rusov tukaj v SLO. Ni potrebno klicati nobenih,....
crt sporočil: 27.402
[#2563447] 16.11.15 08:50 · odgovor na: anon-330984 (#2563446)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 16.11.2015 08:52
[FIN-557341]
>
> okej, in tvoje informacije iz severne afrike ti pravijo kaj?
>
> (trudim se, da bi postalo jasno, kaj sploh zelis povedati oziroma kaksna je po tvoje ocitna izbira osvoboditelja)

Črt, ne rabimo ne Amerov ne Rusov tukaj v SLO. Ni potrebno klicati nobenih,....
poskusal sem ti obsezno odgovoriti glede kavbojcev in indijancev, pa si k sreci napisal ta dodatni post.

na katerega ti lahko v celoti odgovorim tako, da se zelo strinjam.

dodal bi se, da je popoln idealizem predstava, da je (ce bi ravno zeleli) to nekaj, kar si lahko izberemo - poklicemo brezplacno stevilko 080-SVOBODA in pride "osvoboditelj" po narocilu. ni tako; pride tisti in takrat, kot se njemu zdi, lokalcem pa potem ostane ugotavljati, kako zelo osvobojeni se pocutijo.
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2563449] 16.11.15 08:53 · odgovor na: crt (#2563437)
Odgovori   +    0
[crt]
> [komendator]
> > [crt]
> > > [komendator]
> > > Sem trdno prepričan, da bi bolj malo fantazirali in dadaizirali, če bi nam šlo za lastno rit in bi se hitro odločili, komu se pustimo osvoboditi.
> > > Predlagam, da se prebere kakšno knjigo, ali pa vpraša po osebni izkušnji koga od še živih, ki so preživeli morijo.
> >
> > predlagam, da "se pogleda" sveze dogajanje po svetu, s posebnim poudarkom na osvobajanju severne afrike in bliznjega vzhoda.
>
> Nikar ti meni o svežih dogajanjih po svetu, če imam informacije "iz prve roke" (severna Afrika)....

okej, in tvoje informacije iz severne afrike ti pravijo kaj?

(trudim se, da bi postalo jasno, kaj sploh zelis povedati oziroma kaksna je po tvoje ocitna izbira osvoboditelja)
Vrniva se lepo dva posta nazaj, svoj trud lahko takole uporabiš;
1.) "Taraut en tenere" - Hči puščave" (ddr. Mira Delavec Touhami)
2.) "V tujih škornjih" - pričevanja mobilizirancev v nemški vojski (FORMAT Kranj, 2006),...,
kasneje pa bova morda kakšno rekla na "očitno izbiro"... ;)
crt sporočil: 27.402
[#2563451] 16.11.15 08:57 · odgovor na: anon-268539 (#2563449)
Odgovori   +    1
[komendator]
Vrniva se lepo dva posta nazaj, svoj trud lahko takole uporabiš;
1.) "Taraut en tenere" - Hči puščave" (ddr. Mira Delavec Touhami)
2.) "V tujih škornjih" - pričevanja mobilizirancev v nemški vojski (FORMAT Kranj, 2006),...,
kasneje pa bova morda kakšno rekla na "očitno izbiro"... ;)
lej, res se ne nameravam iti "kdo ima daljsega" - seznam prebrane literature, katere in zakaj. niti cigavi mrtvi so bolj mrtvi. glede na to, da nisi pripravljen odgovoriti na vprasanje, ti lahko samo se zelim lep dan.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2563453] 16.11.15 08:59
Odgovori   +    14
Pa dobro, zakaj urednica v vsak naslov in sestavek, ki ga ona napiše, tlači angleške besede? Izgleda to bolj učeno? Bo treba od sedaj pričeti Finance brati z angleškim slovarjem v eni roki in Financami v drugi, da boš lahko razvozlal vse kar je novinar(ka) hotel(a) povedati? Pa ne zamerit, tole se mi ne zdi ravno posrečeno. Zaenkrat je tu še Slovenija in slovenski jezik je v Sloveniji še vedno uradni jezik.
anon-330984 sporočil: 476
[#2563454] 16.11.15 09:02 · odgovor na: anon-182066 (#2563453)
Odgovori   +    6
[vrac]
Pa dobro, zakaj urednica v vsak naslov in sestavek, ki ga ona napiše, tlači angleške besede? Izgleda to bolj učeno? Bo treba od sedaj pričeti Finance brati z angleškim slovarjem v eni roki in Financami v drugi, da boš lahko razvozlal vse kar je novinar(ka) hotel(a) povedati? Pa ne zamerit, tole se mi ne zdi ravno posrečeno. Zaenkrat je tu še Slovenija in slovenski jezik je v Sloveniji še vedno uradni jezik.
Mogoče zato, ker ne zna francoščine ali celo latinščine :-)
anon-268539 sporočil: 2.339
[#2563457] 16.11.15 09:16 · odgovor na: crt (#2563451)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-268539 16.11.2015 09:17
[crt]
> [komendator]
> Vrniva se lepo dva posta nazaj, svoj trud lahko takole uporabiš;
> 1.) "Taraut en tenere" - Hči puščave" (ddr. Mira Delavec Touhami)
> 2.) "V tujih škornjih" - pričevanja mobilizirancev v nemški vojski (FORMAT Kranj, 2006),...,
> kasneje pa bova morda kakšno rekla na "očitno izbiro"... ;)

lej, res se ne nameravam iti "kdo ima daljsega" - seznam prebrane literature, katere in zakaj. niti cigavi mrtvi so bolj mrtvi. glede na to, da nisi pripravljen odgovoriti na vprasanje, ti lahko samo se zelim lep dan.
Že vprašanje lahko veliko pove o spraševalcu. Nisem pripravljen na poglobljeno tovrstno debato (še najmanj forumsko..) z nekom, ki mu očitno še toliko manjka (vedenja). In bolj malo je "ideološkega" v predlagani literaturi...
lp
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2563460] 16.11.15 09:21
Odgovori   +    5
4. Begunci: dokler ne bo na bližnjem vzhodu varno živeti - in to varno po ameriških in evropskih standardih - vam ne pomagata ne žica ne puška, samo Noetova barka, pa da potopite vse preostale, ki vam niso všeč. Boste begunec ali terorist? Če nočete, da v Evropo prihajajo po blagor in socialno pomoč, potem bo treba isti denar preusmeriti tja, kjer so doma. Vaš denar. Čim več in čim prej. Viri so: minus deset procentov za evropske institucije, birokrate, denimo.
Živeti je nevarno, še nihče ni preživel. Zaenkrat bi ZDA in Evropa skupaj z Rusijo in Kitajsko zelo veliko naredili,če bi prenehali tja izvažati demokracijo (beri, se pehati za njihovo nafto in druga naravna bogastva ter netiti vojne, da se proda tja čimveč orožja, da se še bolj pobijajo med seboj). To bi lahko bil 1.korak. Pa ni potrebno nikogar potopiti, samo ne smeš jim dovoliti, da se vkrca na čolne. Sicer pa ograje delujejo, le zakaj ne bi? Kdor misli, da lahko Nemčija in Švedska, pa Italija in Francija, k nam itak nihče na srečo noče, lahko rešijo vse ponižane in razžaljene na tem svetu je nor ali pa pokvarjen ali pa oboje.
matejzup sporočil: 3
[#2563462] 16.11.15 09:24
Odgovori   +    1
Odličen prispevek!!!
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2563463] 16.11.15 09:25
Odgovori   +    1
kdor pa to čudo od članka razume...po vsemu lahko rečem živi in pusti živeti, spoštuj in spoštovan boš, vsak v svojem okolju s svojimi običaji, kulturo...vsak naj upravlja s svojimi naravnimi viri, danostmi, dokler pa se bo kradlo, pobijalo, uničevalo in izvažalo demokracijo po meri kapitala se bo to dogajalo. Zakaj se to dogaja, zato ker očitno želijo ti ljudje pokazati evropi, kaj oni doživljajo vsak dan, pa nobenega odziva....in sedaj bomo poslušali predsedniške puhlice ki si bodo na las podobne...zopet hinavstvo, ki je prineslo taka ekstremna sprevržena dejanja tudi pred naša vrata.
crt sporočil: 27.402
[#2563464] 16.11.15 09:28 · odgovor na: anon-268539 (#2563457)
Odgovori   +    11
[komendator]
> [crt]
> > [komendator]
> > Vrniva se lepo dva posta nazaj, svoj trud lahko takole uporabiš;
> > 1.) "Taraut en tenere" - Hči puščave" (ddr. Mira Delavec Touhami)
> > 2.) "V tujih škornjih" - pričevanja mobilizirancev v nemški vojski (FORMAT Kranj, 2006),...,
> > kasneje pa bova morda kakšno rekla na "očitno izbiro"... ;)
>
> lej, res se ne nameravam iti "kdo ima daljsega" - seznam prebrane literature, katere in zakaj. niti cigavi mrtvi so bolj mrtvi. glede na to, da nisi pripravljen odgovoriti na vprasanje, ti lahko samo se zelim lep dan.

Že vprašanje lahko veliko pove o spraševalcu. Nisem pripravljen na poglobljeno tovrstno debato (še najmanj forumsko..) z nekom, ki mu očitno še toliko manjka (vedenja). In bolj malo je "ideološkega" v predlagani literaturi...
glej, ce nisi pripravljen na debato, potem je pac ne odpiraj.

ti si me nagovoril, jaz sem ti odpisal, v zameno sem izvedel, da imas menda vire iz prve roke iz severne afrike - karkoli naj bi ze to pomenilo.

ko sem poskusal izvedeti, kaj je s temi viri in kaj pravijo, si me namesto odgovora poslal brati dve knjigi, ces da se bova potem naprej pogovarjala.

moras razumeti, da moznost pogovora s tabo ni tako visoka motivacija, da bi clovek v ta namen prav posebej sel ekstra zate prebrati dve knjigi po tvoji izbiri. se posebej, ce se ne zelis izjasniti, kaj je sploh tvoja teza in zakaj si me nagovoril.

v naslednjem krogu se vedno ne odgovoris na vprasanje, kaj so povedali tvoji viri iz prve roke v severni afriki, temvec namesto odgovora izjavljas, da vprasanje veliko pove o sprasevalcu, in ugotavljas, da mi veliko manjka.

okej. poleg lepega dneva ti zdaj zelim se veliko zadovoljstva s to ugotovitvijo.

upam, da je zdaj to dovoljsnja bera lepih zelja, da bos lahko nekaj casa pomirjen. jaz pa se bom v prihodnje glede na to kruljavo izkusnjo skusal izogniti temu, da se odzivam na tvoje nagovore - zdaj, ko razumem, da gre pravzaprav za samogovore.
bigl sporočil: 18.363
[#2563468] 16.11.15 09:40
Odgovori   +    1
Spoštovana Simona, udarili so se različno močni nihilisti. Brez poznavanja tega pojava tudi ni razumevanja dogajanj. To je njihova igra na vse ali nič...Važna je igra sama. Lahko je prefinjena, lahko pa brutalna. Berte "Besi". Doma imam knjigo z izvrstno analizo tega pojava po 11/9 in glavni citiran vir je Dostojevski in njegov roman Besi. Naslov štiklca posredujem popoldan. Lep dan.
XKMET4 sporočil: 33
[#2563486] 16.11.15 10:15
Odgovori   +    6
Kaj je poanta tega članka?
anon-330984 sporočil: 476
[#2563487] 16.11.15 10:20 · odgovor na: XKMET4 (#2563486)
Odgovori   +    6
[XKMET4]
Kaj je poanta tega članka?
Večina nas ne ve...
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2563492] 16.11.15 10:49 · odgovor na: anon-330984 (#2563487)
Odgovori   +    6
ja vse skupaj je zmedeno brez repa glave, poante...
anon-115170 sporočil: 191
[#2563523] 16.11.15 13:13
Odgovori   +    2
1. Ali bližnji vzhod sam "hoče" biti stabilen?
Ali ni Sirija dovolj jasen pokazatelj kaj se zgodi če ZDA ne prevzamejo world police funkcije in pustijo prostor za Iran + Savdsko arabijo + Katar + Turčijo + Rusijo?

2. Ali je čas da malo razmislimo o levi doktrini "blame USA" in priznamo da mir ni nekaj tako samoumevnega da bi za prenehanje slednjega potrebovali nekega velikega playerja iz ozadja?
Ali ni Obama naredil bolje in več s tem ko je kriv ker ni posredoval v Siriji v obsegu, kot pa če bi bil kriv ker je posredoval v Siriji in ob ne veliko zmanjšanem kaosu, v tem momentu požel neizmerni srd levice širom sveta?

3 + 4
Ali bi levičarska geopolitična doktrina preživela ponovno vmešavanje zahoda v notranjepolitična dogajanja v Sirji v primeru da bi dol vrgli Assada, za kar verjetno malo ljudi verjame da bi prineslo trajni mir? Ali niste dobili svet z geopolitiko bolj v smeri kakršno ste v bistvu (tudi če nehote) želeli?

5. Isto kot sem gledal nanj prej. Smili se mi vsak ki je po krivic mučen - v bistvu grozno, ampak nisem prepričan če ni vsako ohranjeno življenje na ta račun vredno tega. Tistega ki so ga ujeli z kalašniki na relaciji Salzburg - mUenchen pa niti niso docela izprašali ker je zavračal sodelovanje...

6. Ne, levica bo pokopala samo sebe. Zato ker se ljudje ne bojijo toliko Sirskih beguncev, kot neracionalnih "out of this world" odzivov evropske levice, ki po 10ih letih družbenopolitičnih zmag ni sposobna prepoznati poraza, ni sposobna izpreči iz utopizma in verjame da mora za svoj prav samo še malo bolj se potrudit, trikrat v javnosti ponovit primerne parole, da prva pride na cilj, vsakič ko to naredi preko predstavnikov, medijev ali pa civilne družbe, parim desničarjem postane še bolj vseeno za kakršnekoli opazke ki bi jih morda slišali na ta račun in samo postanejo še bolj odločni da čez to "mejo", tako ali drugače, ne bo šlo.
Potrebno se bo sprijaznit da meje obstajajo fizične, v glavah ali pa tiste do kje je nekdo pripravljen še popuščat in pa da če res želimo politiko konsenza in sredine, je ta obstoječi velik procent ljudi ki se z "open borders" doktrino zelo izrazito ne strinjajo pač potrebno upoštevat namesto da se računa da bi se jih morad dalo pregazit...
bc123a sporočil: 48.253
[#2563541] 16.11.15 14:11 · odgovor na: anon-115170 (#2563523)
Odgovori   +    6
[MT1519]
2. Ali je čas da malo razmislimo o levi doktrini "blame USA" in priznamo da mir ni nekaj tako samoumevnega da bi za prenehanje slednjega potrebovali nekega velikega playerja iz ozadja?
ZDA so se spravile rusiti bliznjevzhodne diktatorje pod krinko "demokracije" za katero je jasno, da vedno na oblast prinese skrajneze. Diktatorje so rusili zato, ker so bili levicarsko usmerjeni, in seveda ne zaradi clovekovih pravic; ce bi jim bilo kaj do clovekovih pravic, bi v prah zbombardirali saudovo arabijo.

Zaradi zrusenja Sadama, Gadafija, in oslabljenega Assada je sedaj bliznji vzhod postal igrisce teroristov.
najobj sporočil: 32.035
[#2563558] 16.11.15 15:32 · odgovor na: bc123a (#2563541)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 16.11.2015 15:38
[bc123a]
> [MT1519]
> 2. Ali je čas da malo razmislimo o levi doktrini "blame USA" in priznamo da mir ni nekaj tako samoumevnega da bi za prenehanje slednjega potrebovali nekega velikega playerja iz ozadja?
ZDA so se spravile rusiti bliznjevzhodne diktatorje pod krinko "demokracije" za katero je jasno, da vedno na oblast prinese skrajneze. Diktatorje so rusili zato, ker so bili levicarsko usmerjeni, in seveda ne zaradi clovekovih pravic; ce bi jim bilo kaj do clovekovih pravic, bi v prah zbombardirali saudovo arabijo.

Zaradi zrusenja Sadama, Gadafija, in oslabljenega Assada je sedaj bliznji vzhod postal igrisce teroristov.
... čuj, meni je pri totih kao desničarjih hecno, da so oni po defaultu vedno za Američane, pa sploh ni važno, kdaj, kje in kaj Američani naredijo in se toti kao desničarji sploh ne sprašujejo, kaj je bilo prej, preden mir mogoče res ni bil nekaj tako samoumevnega, definitivno pa mir je bil in ga je nekdo tudi zagotavljal ... khmm, še bolj hecno pa je, ko pri vsaki "čorbi", ki jo Američani brez najmanješga dvomi namešajo čisto sami ali s svojo koalicijo voljnih, toti kao desničarji probajo vedno še Ruse zraven primešati, ker ima tista "čorba" za kao desničarje verjetno boljši okus ...
anon-264394 sporočil: 76
[#2563579] 16.11.15 16:40 · odgovor na: najobj (#2563558)
Odgovori   +    4
A mir da je bil prej? Na tisoče "zaplinjenih" Kurdov še vedno spada v kategorijo mir, ali kaj? Govorim o preko 180.000 pobitih Kurdih samo v letu 1988. Lahko bi še kaj napisala o nekaj desettisočih pobitih Kurdov in šiitov v nekaj naslednjih letih, ampak to je očitno še vedno mir po kriterijih nekaterih. Folk, če že imate spomin rdeče ribice, se vsaj dokumentirajte, preden napišete totalne bedarije zgolj zato, da ste moderno anti-ameriški. Fuj.
bigl sporočil: 18.363
[#2563582] 16.11.15 16:47 · odgovor na: bigl (#2563468)
Odgovori   +    1
[bigl]
Spoštovana Simona, udarili so se različno močni nihilisti. Brez poznavanja tega pojava tudi ni razumevanja dogajanj. To je njihova igra na vse ali nič...Važna je igra sama. Lahko je prefinjena, lahko pa brutalna. Berte "Besi". Doma imam knjigo z izvrstno analizo tega pojava po 11/9 in glavni citiran vir je Dostojevski in njegov roman Besi. Naslov štiklca posredujem popoldan. Lep dan.
Naslov knjige: Dostojevski na Manhattnu od Adree Glucksmanna, v letu 2003, pri nas založila Slovenska matica v Ljubljani. Lep dan.
bc123a sporočil: 48.253
[#2563619] 16.11.15 18:55 · odgovor na: anon-264394 (#2563579)
Odgovori   +    11
[zelenalisica]
A mir da je bil prej? Na tisoče "zaplinjenih" Kurdov še vedno spada v kategorijo mir, ali kaj?
Spada. Ce je moja izbira moje ALI njihove clovekove pravice, izberem moje. Ne more evropa resiti celega sveta in ce se kurdi ne morejo sprijazniti, da bodo ziveli brez kurdistana v dveh drzavah, je to njihov problem, ne moj.
Govorim o preko 180.000 pobitih Kurdih samo v letu 1988. Lahko bi še kaj napisala o nekaj desettisočih pobitih Kurdov in šiitov v nekaj naslednjih letih, ampak to je očitno še vedno mir po kriterijih nekaterih. Folk, če že imate spomin rdeče ribice, se vsaj dokumentirajte, preden napišete totalne bedarije zgolj zato, da ste moderno anti-ameriški. Fuj.
Sploh ne. Kot sem ze rekel, ne vem zakaj bi se jaz naj odpovedal svojim clovekovim pravicam zaradi kurdistana. Ali pa zato, da bodo tisti, ki clovekovih pravic sploh ne cenijo, te imeli.

Skratka, prislo je do tega: ali mi ali oni. Moj odgovor je: MI.
najobj sporočil: 32.035
[#2563623] 16.11.15 19:22 · odgovor na: anon-264394 (#2563579)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 16.11.2015 19:26
[zelenalisica]
A mir da je bil prej? Na tisoče "zaplinjenih" Kurdov še vedno spada v kategorijo mir, ali kaj? Govorim o preko 180.000 pobitih Kurdih samo v letu 1988. Lahko bi še kaj napisala o nekaj desettisočih pobitih Kurdov in šiitov v nekaj naslednjih letih, ampak to je očitno še vedno mir po kriterijih nekaterih. Folk, če že imate spomin rdeče ribice, se vsaj dokumentirajte, preden napišete totalne bedarije zgolj zato, da ste moderno anti-ameriški. Fuj.
... ja, in Sadam je imel WMD, Gadafi pa še sam ni vedel, kaj vse je imel ... khmm, da niti ne govorim o Iranu in njihovih raketah, proti katerim so Američani postavili raketni ščit na Poljskem samo zato, ker je bilo tam čisto slučajno Rusom pred nosom na voljo Iranu najbližje komunalno opremljeno zemljišče z gradbenim dovoljenjem za gradnjo raketnega ščita za potrebe NATO pakta, ker se iz pet tisoč kilometrov oddaljene Poljske iranske rakete lažje zadenejo kot iz sosednjih članic NATO pakta Turčije in le nekaj več kilometrov oddaljene Grčije ... evo, res ne vem, kaj vse poleg raketnega ščita na Poljskem še imajo Američani, vsekakor pa vem, da imajo fenomenalno propagandno mašinerijo ...

P.S.: ko si glih Kurde omenila, sem se zdaj spomnil, da jih je 30.000.000 (trideset milijonov), da nimajo svoje države, da jih poleg Iraka, Irana in Sirije polovica živi v Turčiji, da so jih zahodni zavezniki dobro oborožili in da so se sami izurili za boj, ti pa se čez nekaj cajta spomni, kaj boš povedala, ko se bodo nove nepregledne množice valile čez Slovenijo, če bo od aktualnih množic od Slovenije sploh še kaj ostalo ... khmm, pa se skoraj 175.000.000 (stopetinsedemdeset milijonov) ljudi v Nigeriji niti ne rabi spomnit, da pri njih že nekaj cajta divja državljanska vojna in da se v Evropi boljše živi ...
anon-264394 sporočil: 76
[#2563625] 16.11.15 19:30 · odgovor na: bc123a (#2563619)
Odgovori   +    2
Moj odgovor je tudi MI. S tem, da se (zaenkrat še) trudim misliti o MIRU in ne o NAŠEM ali NJIHOVEM miru. Mi pa obenem ratuje povsem jasno, da tako razmišljanje ratuje luksuz, katerega si najbrž kmalu ne bom mogla več privoščiti. Ali pa si ga v resnici že danes ne morem več privoščiti, pa še nisem opazila.
simona2 sporočil: 2.206
[#2563865] 17.11.15 23:22 · odgovor na: bigl (#2563582)
Odgovori   +    0
Hvala

Strani: 1 2 3