Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski levičar in sirski begunec

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

bc123a sporočil: 48.253
[#2545986] 04.09.15 14:51 · odgovor na: (#2545984)
Odgovori   +    1
[gsavli]
> [Gustl]
>
> Danes sem recimo prvič videl malo več demografije...še največ jih je iz Juge: www.welt.de/politik/...hland.html

zelo zanimivo, če je res in ni nekega razloga, da ne bi bilo.

bi tudi pojasnilo, zakaj vsi v nemčijo al pa raje nazaj v njegovo sirijo (glede na infografiko se lahko utemeljeno sklepa, da je njegovemu sirskemu mestu ime "priština").

20% sircev, ostalo raznorazni krš iz balkana. naj simona in peter napišeta še kak članek o integraciji ubogih beguncev. :)
to so podatki se iz 2014, ko je sircev bilo zanemarljivo, kosovarjev pa se je odpravilo na pot toliko, da so ze takrat nemci zagnali paniko.

sicer pa je zanimivo tole gledati, ce razumes nemsko:

grabyo.com/g/v/Rid0See8gmV
bc123a sporočil: 48.253
[#2545987] 04.09.15 14:52 · odgovor na: (#2545985)
Odgovori   +    0
[rava]
> [gsavli]
> no, in ko tako izgubljen razmišljam, kaj ima ta nemčija

Nemčija vabi.
Kar predstavljaj si - ti si tam na pol pismen v begunskem kempu, okoli hodijo biznismeni, ponujajo prevoz in ti kažejo propagandni filmček nemškega urada za begunce. www.bamf.de/SharedDo...nn=1363214
Filmček je ful dolg, povzetek pa je tak - pride begunec v Nemčijo, oni so fuuuuuul veseli, da je prišel, potem še podučijo, da ne sme dat prstnih odtisov nikjer drugje kot v Nemčiji, Nemci zgledajo srečni, begunec zgleda srečen - kaj češ lepšega.

Pol se pa v eni zahojeni Avstriji znajdeš - saj bi znoru ;)
grabyo.com/g/v/Rid0See8gmV
crt sporočil: 27.324
[#2545990] 04.09.15 14:55 · odgovor na: bobek13 (#2545974)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 04.09.2015 14:57
trenutno ga ne vidim akutno, vendar je moj obicajni pogled 5-10 let in zdajle se je tako nabralo krasnega fundamenta, da bi bil pravi cudez, ce se zadeva ne bi nadaljevala v tej smeri.

kot omenjeno v nekaj clankih je moje edino, a le na prvi pogled skromno upanje glede ze doslej videne krize to, da jo odnesemo brez vojne v evropi, kar bi bil cudovit in povsem nezasluzen uspeh. mislim pa, da ta novi element sanse bistveno poslabsa. tudi ce ne racunamo, da je z ukrajino v bistvu stvar ze padla.

kot razumes, za slab izid ni treba, da je to ravno rusilna vojna, zadosca tudi tehnolosko podprta diktatura, ki v povprecju niti ne rabi bit zelo represivna, saj jo publika ljubi, ker jo psiholosko podpira strah pred Sovraznikom, na voljo pa ima (kar jo razlikuje od prejsnje inkarnacije) tudi mocne sladkorcke.

katere politicne barve je nominalno taka diktatura, je pri tem highly irrelevant (tako za ucinek kot za izvedbo). mogoce je komu to glavna stvar v zivljenju... ta se sploh ne zaveda, kaksen luksuz ima :) (ce se omejimo samo na to stvar, ki se je ne zaveda)

tako da ne brat orwella in huxleya, ce se nisi, kajti na ta nacin se vsaj ne bos vnaprej sekiral.

nova zelandija je siroko odprta za dovolj mlade ljudi. proso je taj voz :) lahko pa bo hcerka kaj imela od tega. poznam nekaj ljudi tam.
anon-308559 sporočil: 211
[#2545993] 04.09.15 14:57 · odgovor na: (#2545976)
Odgovori   +    3
[gsavli]
> [Gustl]
> > [gsavli]
> > in se ozrem v zgodovino, kako so stvari šibale pri mojih sorodnikih, ki so nekoč bili ekonomski migranti in kako je bilo z begunci, ki so bežali pred vojno, lakoto in zelo realno grožnjo smrti. so irci uleteli v ZDA in se drli, da hočejo boljše zdravstvo? so se kjerkoli drugje drli "raje še enkrat v vojno, kot da bi bil v zbirnem taborišču v državi tipa današnja madžarska?"
> >
> > and it still does not compute.
>
> Po mojem je tu treba upoštevati še to, da je šla tehnologija naprej in da ena izjava "hočem boljše zdravstvo" danes lahko odmeva precej glasneje in dlje kot pred xy leti. In ko pride to na naslovnice, kar pride, je že kar vsesplošni fakt - tako razmišljajo. Najbrž kar vsi.
>
> Ne trdim, da tako ne razmišljajo, ne vem, koliko je takih. Pravim predvsem to, da ne vem. Pa še marsikdo drugi tudi ne.
>
> Podobno je bilo včeraj s tistimi slikami nesrečnega malčka. Kar naenkrat pol sveta na nogah, kako grozno. Ostalih tisoče utopljenih od prej pač ni prišlo na naslovnice slike so sicer bile, ma niso bile tako medijsko fotogenične).
>
> Tako da...kot je fino, ker imamo danes več informacij, je na drugem koncu rezila tudi preveč informacij oz. prekomerno odmevanje nekaterih informacij.
>
> Danes sem recimo prvič videl malo več demografije...še največ jih je iz Juge: www.welt.de/politik/...hland.html

true, tudi sam se zavedam, da ena taka izjava ne pomeni nič in bi jo ignoriral, če ne bi skoz gledal slik natrpanih vlakov za nemčijo, opazoval, pazi ti to, gladovne stavke, ne več enega,ampak par deset (par sto) beguncev, ki bodo s stavko vztrajali vse, dokler jih ne prepeljejo v nemčijo. in novice tipa:

> Prav tako pa so posebne policijske enote obkolile begunski center, saj obstaja nevarnost, da bi iz njega pobegnilo preostalih 2.300 prebežnikov. Ti namreč zahtevajo, da so dveh urah izpolnjene njihove zahteve, sicer bodo pobegnili. Kakšne so zahteve, ni znano, poroča agencija Reuters.

ali:

> "Ne potrebujemo vode in hrane. Spustite nas v Nemčijo." Od približno 500 prebežnikov jih je le 30 privolilo v odhod in registracijo v omenjenem begunskem taborišču v Bicskeju

no, pol pa mi useka, "does not compute". kaj ima ta nemčija in kaj je tako staršnega v madžarskih begunskih centrih, da vsi želijo stran. v nemčijo. vsi. begunci, ki so ušli iz svoje države, ker jim tam grozi smrt in neživljenjske razmere, ki se jim gre za golo preživetje, vsi želijo v nemčijo.

kaj ima ta nemčija, da je tako privlačna za ljudi, ki so pravkar ušli smrti? edina podnebje, ki ga povprečen sirec prenese? ali ravno pravšnjo kombinacijo kisika, dušika, CO2 in ozona v zraku, kot ga povprečen sirec prenese? nekaj mora bit na tej nemčiji, kaj praviš?

no, in ko tako izgubljen razmišljam, kaj ima ta nemčija, da je edina sprejemljiva varianta za povprečnega sirca, se oprem na to edino izjavo, ki sem jo doslej zasledil, zakaj sirci ne želijo v taborišča, ampak ravno v nemčijo - ker ima najboljše zdravstvo. doslej ni še nihče od teh beguncev nič drugega pametnega povedal, zakaj ravno v nemčijo.( še enkrat tale citat od zgoraj: "Kakšne so zahteve, ni znano, poroča agencija Reuters.")
Kaj ima Nemčija ? Morda si spregledal :) :
www.bamf.de/SharedDo...nn=1363224

ti ljudje so po zaslugi tupe politike napumpani z nekimi iluzijami o Nemčiji
Gustl sporočil: 13.631
[#2545994] 04.09.15 14:57 · odgovor na: bc123a (#2545986)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [gsavli]
> > [Gustl]
> >
> > Danes sem recimo prvič videl malo več demografije...še največ jih je iz Juge: www.welt.de/politik/...hland.html
>
> zelo zanimivo, če je res in ni nekega razloga, da ne bi bilo.
>
> bi tudi pojasnilo, zakaj vsi v nemčijo al pa raje nazaj v njegovo sirijo (glede na infografiko se lahko utemeljeno sklepa, da je njegovemu sirskemu mestu ime "priština").
>
> 20% sircev, ostalo raznorazni krš iz balkana. naj simona in peter napišeta še kak članek o integraciji ubogih beguncev. :)

to so podatki se iz 2014, ko je sircev bilo zanemarljivo, kosovarjev pa se je odpravilo na pot toliko, da so ze takrat nemci zagnali paniko.
Podatki izvora so za prvo polovico 2015. Starost za 2014.

Je pa poletni val verjetno bolj Sirijski kot je bila porazdelitev prej.
crt sporočil: 27.324
[#2545999] 04.09.15 15:03 · odgovor na: (#2545976)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: crt 04.09.2015 15:04
[gsavli]
no, in ko tako izgubljen razmišljam, kaj ima ta nemčija, da je edina sprejemljiva varianta za povprečnega sirca, se oprem na to edino izjavo, ki sem jo doslej zasledil, zakaj sirci ne želijo v taborišča, ampak ravno v nemčijo - ker ima najboljše zdravstvo. doslej ni še nihče od teh beguncev nič drugega pametnega povedal, zakaj ravno v nemčijo.( še enkrat tale citat od zgoraj: "Kakšne so zahteve, ni znano, poroča agencija Reuters.")
ves ono...

- mujo, sta bi ti uradio ako saznas da ce sutra da bude kraj sveta?

- uhhh.... ako saznam da ce da bude kraj sveta... ja bezim za nemacku!!

hocem reci, da ta fascinacija ni nek nov izum.

sicer je to cisto stvar cost benefita, po moje.

cost si ze ves pokasiral - pustil si dom, mogoce se druzino, potujes kot polz (s taksno hitrostjo + omnia mea mecum porto), placujes ilegalne prehode, cudne prevoze in banane po 10 eur... in zdaj bos valjda iz vsega tega sunken costa vsaj potegnil cim vecjo pricakovano korist.

(kot je tudi jasno, da ce ti bo igralec na drugi strani zacel dovolj resno groziti s se dodatnim costom, potem bos eventually na novo stehtal. vmes si bosta pa oba prizadevala za max zase in mogoce tudi malo pozirala. tezko reci. bilo pa bi clovesko.)

lahko pa gledas tudi tako: ti si v situaciji, da moras priti v malezijo. poznas je pol kurca nic, razen da vsi okoli tebe razlagajo, da to pa res rules. prides nekam v tisto sosesko in si izgubljen. kambodzda? laos? mogoce vietnam? a indonezija ni dovolj dobra? kaj pa singapur, a? lej, ne vem, to mi vse nic ne pomeni, samo to vem v zivljenju, da je malezija cista zmaga in da moram tja prit...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2546000] 04.09.15 15:04 · odgovor na: crt (#2545990)
Odgovori   +    3
[crt]
trenutno ga ne vidim akutno, vendar je moj obicajni pogled 5-10 let in zdajle se je tako nabralo krasnega fundamenta, da bi bil pravi cudez, ce se zadeva ne bi nadaljevala v tej smeri.

kot omenjeno v nekaj clankih je moje edino, a le na prvi pogled skromno upanje glede ze doslej videne krize to, da jo odnesemo brez vojne v evropi, kar bi bil cudovit in povsem nezasluzen uspeh. mislim pa, da ta novi element sanse bistveno poslabsa. tudi ce ne racunamo, da je z ukrajino v bistvu stvar ze padla.

kot razumes, za slab izid ni treba, da je to ravno rusilna vojna, zadosca tudi tehnolosko podprta diktatura, ki v povprecju niti ne rabi bit zelo represivna, saj jo publika ljubi, ker jo psiholosko podpira strah pred Sovraznikom, na voljo pa ima (kar jo razlikuje od prejsnje inkarnacije) tudi mocne sladkorcke.

katere politicne barve je nominalno taka diktatura, je pri tem highly irrelevant (tako za ucinek kot za izvedbo). mogoce je komu to glavna stvar v zivljenju... ta se sploh ne zaveda, kaksen luksuz ima :) (ce se omejimo samo na to stvar, ki se je ne zaveda)

tako da ne brat orwella in huxleya, ce se nisi, kajti na ta nacin se vsaj ne bos vnaprej sekiral.

nova zelandija je siroko odprta za dovolj mlade ljudi. proso je taj voz :) lahko pa bo hcerka kaj imela od tega. poznam nekaj ljudi tam.
zanimiv pogled, dokaj črnogled sicer pa dokaj realen (žal)...

kar se NZ tiče pa tudi za tvoja leta ni problem, kolko sem se informiral, če imaš kapil na sebi (mislim, da je bilo govora o 250K€) in voljo štartat svoj biznis tam, te takoj vzamejo...

tako zadnja leta množično prihajajo azijci, skup zberejo keš, en gre naprej in štarta biznis, potem pa "uvaža" ostale, ki imajo tako zagotovljeno delo pri znanem delodajalcu (druga pot da dobiš viso)... :)))

lpA
crt sporočil: 27.324
[#2546002] 04.09.15 15:06 · odgovor na: bobek13 (#2546000)
Odgovori   +    2
[bobek13]
zanimiv pogled, dokaj črnogled
saj sva ze parkrat vzela, da ne mene sprasevat, kaj mislim :)
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2546007] 04.09.15 15:25
Odgovori   +    4
čas vnosa: 04.09.15 15:20
Mogoče bi pa Janković ali Karner k sebi sprejela kakšnega begunca ??? buchela.blogspot.si/...kovic.html
najobj sporočil: 31.987
[#2546016] 04.09.15 15:48 · odgovor na: crt (#2545962)
Odgovori   +    1
[crt]
> [bc123a]
> > [crt]
> > > [gsavli]
> > > a čmo ugibat, kako bo ta zgodba šla naprej, če usečemo scenarij the economista in financ "dajte jim službe!" in sforsiramo na hitro njihovo integracijo v našo družbo?
> > ni kaj dosti ugibat, tisti mail, ki ga je bc vceraj prilepil, je bil moj :) ...
>
> tako ja. namen pa dirty trick zvabiti te nazaj na forum :)
fuck you very much sir :)
... čuj, če sem kaj pomagal, sem jaz tudi zadovoljen ...
simona2 sporočil: 2.205
[#2546021] 04.09.15 16:08
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: simona2 04.09.2015 16:09
1. najprej nekaj slovenske statistike o beguncih - zadnje je za 2014 in je tukaj www.mnz.gov.si/si/mn...tatistika/
poročilo za 2014 je vredno ogleda, ni pa tako slikovito kot welt, ampak daje vtis, kaj se dogaja; nima not seveda letošnjega navala, tako kot poletnega tudi welt nima - razmerja se hudo spreminjajo;
2. ne vem, če orban nima drugačne vloge, kot je videti - po mojem gre prej za pomoč nemčiji, kot karkoli drugega - kakšno bo plačilo za tole asistenco, da nikogar ne spusti v d in a, dokler nemčija ne naredi prisilne razporeditve, bomo videli..
3. če pogledamo sistem ellis islanda: vse so jih natrpal not, pregledal dohtarji, pregledal izvor - jim dal kartončke, tebe spustimo, tebe ne - ful so zanimive slike in identifikacija teh beguncev, stojiš pred steno, gor sami approved, approved, approved - pol pa prideš do enega iz bivše juge - pa zavrnjeno , in pol spet deset ok... skratka ja, izbirali so, katere spustijo not in katere pošljejo nazaj; tudi tu bo enako - s tem, da ne bo identifikacija samo ja ali ne - ampak tudi kam... če nočeš - te bodo pač zlifrali nazaj v sirijo, pa umri pod tistimi teroristi, za katere vsaj veš, da so teroristi -- ne bo milosti - in kakorkoli je grozno, rešena bodo življenja tistih, ki bodo ostali v eu pod pogoji eu.. drugim pa bog pomagaj...
4. očitno usa ne bo delala intervencije v siriji in ne bo zavzela damaska - spet grozno - postavljam samo vprašanje in se ne opredeljujem - ali je sploh kakšna druga rešitev kot zavzetje damaska - podobno kot intervencija v srbiji za kosovo... kar me seveda skrbi, ker ko je kdorkoli iz evrope karkoli delal - je bila šele klavnica ...

zdaj pa pls - zažgite me...
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2546025] 04.09.15 16:19
Odgovori   +    27
Peter, a tole pa ni sovražni govor: "slovenski mešanci med pijanimi nacističnimi nogometnimi navijači in italijansko publicistko Oriano Fallaci"

Meni deluje kot, da si zelo nestrpen do drugače mislečih. Jaz mislim, da se vam je vsem zmešalo, ker vsi gledate samo tragične slike nekaj trpečih ljudi, ne vidite pa vseh ostalih, ki trpijo in umirajo po celem svetu - tudi pod režimi, s katerimi smo v prijateljskih odnosih. Oprosti, ampak ne moremo rešiti težav vsega sveta in jaz tudi ne vidim, kako bi lahko begunci rešili problem Evrope. Tako govorite, kot da ne bi bilo brezposelnih v Evropi! Katere službe bi jim ti dal? Prosim za konkretne navedbe. Koliko služb imate na Financah pripravljenih za sirske in iraške begunce? Imam konkretne izkušnje s tem, kako je, ko se tujec preseli v našo ljubo deželo - službe ne dobi, pa če se perfektno nauči slovensko, ker se pri nas službe dobi samo po vezah in poznanstvih. Pa zbudi se že enkrat, no. Saj vidite, kaj se dogaja v Sloveniji. Slovenija je tako zaprta za tujce, da še Hrvatov in Avstrijcev nočemo za lastnike "naših" podjetij, še Bosance komaj sprejmemo za težaška dela, ki jih razvajeni Slovenci nočejo.

Človeška populacija je eksplodirala in če je ne bomo zajezili, se bo planet sesul pod težo našega onesnaževanja in izkoriščanja naravnih virov. A si pogledal, kakšno svinjarijo za sabo puščajo begunci? Poglej si malo slike parkov in postaj, ki jih okupirajo. A seveda, to ni pomembno, ker oni bežijo pred streli, preganjanjem in lakoto - ampak zato ne rabijo bežat vse tja do Nemčije, že v Turčiji so na varnem, se pa strinjam, da v begunskih taboriščih nimajo ekonomske prihodnosti. Verjetno bi mi vsi podobno razmišljali na njihovem mestu in bi poskušali kaj podobnega.

Zakaj je vam novinarjem tako težko sprejeti tudi druge možnosti? Ravno vi bi morali biti najbolj odprti za različne možnosti. Čisto možno je, da gre za usmerjeno invazijo, zakaj pa ne? Saj SO ISIS sami to napovedali in mi to zavračamo, kot da je slaba šala. Za moje pojme se varnostni vidik premalo poudarja, kajti meni je zelo čudno, da so se kar naenkrat takšne množice odločile odditi v Nemčijo. A misliš, da jim bodo tam dali službe kar tako? Ne. In kaj se bo zgodilo po enem letu, ko bomo imeli opravka z milijonom ali več nezadovoljnih beguncev? Poglej na Madžarsko in ko se boš nehal zgražat nad njihovimi represivni organi, boš videl, kaj bo.

Če pravijo,d a nimajo ničesar za boj proti IISU in da ne bi bežali, če bi imeli, zakaj so potem Kurdi ostali na teh ozemljih in se borijo? Zakaj jim ne damo orožja, da se lahko borijo? Če bi imeli res interes za boj proti sovražniku, bi ženske poslali na varno, sami pa bi prosili za orožje in se borili. Po moje bi bilo najbolje v tej situaciji skleniti mednarodno zavezništvo na nivoju EU, ZDA, Rusije, Kitajske in zradirati ISIS. Za temi državami je takšna vojaška moč, da se jim nihče ne bi mogel zoperstaviti in morije bi bilo konec zelo hitro. Ampak očitno za to ni interesa, ker so na zahodu same mevže, ker se bojijo bolj javnega mnenja kot pa teroristov, ki lahko uničijo prihodnost njihovih potomcev. Očitno že nekomu ustreza, da je stanje takšno, kot je. Evropo bo to samo oslabilo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2546026] 04.09.15 16:25 · odgovor na: simona2 (#2546021)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: bc123a 04.09.2015 16:27
[simona2]
zdaj pa pls - zažgite me...
zakaj pa? sedaj ko si napisala prvi trezen sestavek na to temo po nekaj dneh?

glede orbana jaz predvsem mislim, da vedno, ko poslje naprej kak vlak, sledi totalno kolericen klic kaksnega nemskega ministra (ali pa nizjega uradnika) da naj se neha zajebavat, ce ne bo joj.

mene predvsem moti da tako brez rezerve padas na nemsko propagando, ki po eni strani "na siroko odpira vrata", po drugi strani pa jebe v glavo juzne drzave (ajd, recimo da nam to, da se je v tem jebanju znasel ravno orban, izgleda verjetno kot poetic justice, pa vendarle).

skratka, nemci pravijo, pridite, pridite, mi smo vsi multikulti, pri nas folk ni tako ksenofobicen kot na madzarskem, evo, prostovoljcev da se tare, vsi smo prijazni, evo, potem pa se obrnejo in "psst ona pizda orbanova nam je spet en vlak spustil, matr onih 4000 na bavarskem nas je cist overloadalo, dajmo mu pokazat da z nami ni sale".

v bistvu tocno tako kot odnos nemcija-grcija. ko so nemci pokrpali svoje bancne rane z denarjem cele evrocone, so strasno pametni glede svoje preudarnosti in varcnosti (o kateri v casu, ko so masivno kupovali grske obveznice ni bilo kaj dosti sluha).
simona2 sporočil: 2.205
[#2546027] 04.09.15 16:28 · odgovor na: bc123a (#2546026)
Odgovori   +    2
kaj pa, če imaš ti samo težave z razumevanjem daljši besedil...
bc123a sporočil: 48.253
[#2546028] 04.09.15 16:34 · odgovor na: simona2 (#2546027)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: bc123a 04.09.2015 16:41
[simona2]
kaj pa, če imaš ti samo težave z razumevanjem daljši besedil...
potem nas je glede na komentarje taksnih precej vec in boste morali pac pisati krajsa besedila?

Sicer pa, merklca je tu fasala vlogo Varoufakisa. Ker dobro ve, da nemciji gospodarsko koristijo begunci, ki bi drzali dol stroske dela in v evrookolju se bolj potencirali "nemski cudez".

ampak "drzati dol stroske dela" je pac drugi obraz tega, da Hansu za strojem v nemskem Wolfsburgu ne dvignes place tako, da mu zraven postavis enega sirca, ki je ravno tako pripravljan delati v Volkswagnu.

In potem je jasno, da oni hans tega ne bo mirno gledal, multikulti in toleranca gor ali dol. In merklca sedaj, tako kot varoufakis v grciji, koleba med tem, kako narediti stvari, ki so dobre za nemsko konkurencnost ob tem da ji domaci Hans ne popizdi in zacne metati molotovke na begunce.

in obnasa se ravno tako eraticno kot varoufakis v grciji, eto. ker je problem, tako kot grski obstoj v evroconi, v bistvu neresljiv brez velikih druzbenih pretresov.

skratka je ze fajn reci "rabimo delovno silo, vzamimo begunce", ampak hansova kratkorocna prosperiteta je odvisna predvsem od tega, da za njim ne bo stal en brezposelni Ahmed, ki je pripravljen delati za 1/3 nizjo placo, a ne?
simona2 sporočil: 2.205
[#2546031] 04.09.15 16:46 · odgovor na: bc123a (#2546028)
Odgovori   +    0
mhm, kaj pa tisti, ki ne komentirajo, pa, ki ne komentirajo na forumu, pa ki komentirajo samo meni... al pa osebna pošta :) ne pa, da mi pošlješ sliko madžarske in beguncev... a ti veš, zakaj se uporablja ?! zato, da me povabiš na kavo, da mi pošlješ penino in da me zabavaš... sam ti ne razumeš... jebiga...
bc123a sporočil: 48.253
[#2546032] 04.09.15 16:51 · odgovor na: simona2 (#2546031)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 04.09.2015 16:53
[simona2]
mhm, kaj pa tisti, ki ne komentirajo, pa, ki ne komentirajo na forumu, pa ki komentirajo samo meni... al pa osebna pošta :) ne pa, da mi pošlješ sliko madžarske in beguncev... a ti veš, zakaj se uporablja ?! zato, da me povabiš na kavo, da mi pošlješ penino in da me zabavaš... sam ti ne razumeš... jebiga...
nisem crn :)

ce odgovorim malo resneje: z drugimi forumasi imamo kar resne in zanimive debate po zasebni posti na financah.

ne vabimo se na kofe, ker drugace ne bi rabili zasebne poste financ.

za ostale: simoni sem poslal tole:

Kako se ti zdi tole "razporejanje bremena po drzavah eu?"

img.welt.de/img/ausl...Bicske.jpg

Se vedno tako kul?
simona2 sporočil: 2.205
[#2546033] 04.09.15 16:53 · odgovor na: bc123a (#2546032)
Odgovori   +    0
vidiš, spet ne razumeš - jaz nisem drug forumaš :) v bistvu - sorry - te mal j.. osnove :) in ja - nisi črn... back to the basics :) zdej pa moram spet delat, sorry :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2546034] 04.09.15 16:55 · odgovor na: simona2 (#2546033)
Odgovori   +    7
[simona2]
vidiš, spet ne razumeš - jaz nisem drug forumaš :) v bistvu - sorry - te mal j.. osnove :)
okej. ampak je kriza ko te narocniki cajtnga ne razumejo, ves....
simona2 sporočil: 2.205
[#2546035] 04.09.15 17:13 · odgovor na: bc123a (#2546034)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: simona2 04.09.2015 17:18
se strinjam, katastrofa, po mojem bolš razumeš mladino :) ampak zdej si zelo grdo zmanipuliral - ker v resnici, you don't get social hints, ane? :)
pa tudi vem, kaj tebe zmoti v dolgem tekstu - obesiš se na neki, kar misliš, da si prebral.. pa v bistvu tam ne piše ... :) v mojih dolgih tekstih že skoz piše to, kar piše v temle kratkem - pa še kej zraven...
zdej pa res tudi grem - že tri dni se ukvarjam z dematerializacijo ... sam, da me ne bo kdo obtožu, da sem nevljudna. sam preber še enkrat, zakaj je zasebno sporočilo... če je blo predolgo, ena beseda: penina hint :) Lep vikend. LPS
bc123a sporočil: 48.253
[#2546036] 04.09.15 17:16 · odgovor na: simona2 (#2546035)
Odgovori   +    0
[simona2]
ampak you don't get social hints, ane? :)
ne, zal.
simona2 sporočil: 2.205
[#2546037] 04.09.15 17:18 · odgovor na: bc123a (#2546036)
Odgovori   +    0
probi zdej:)
dzoni2k2 sporočil: 679
[#2546038] 04.09.15 17:32 · odgovor na: anon-45881 (#2545783)
Odgovori   +    15
[markoff]
Cenen pamflet neodgovornega urednika Flanc. Kdor ni z menoj, je radikalni ekstremist, kdor je z menoj, je premalo z menoj in je navadno razočaranje. Razgalitev levičarskega ekstremizma, skritega v navidezno sredinskost / uravnoteženost poslovnega časnika.

"slovenski mešanci med pijanimi nacističnimi nogometnimi navijači"
Po tem članku bi rekel, da je med navedenimi mešanci in Franklom razlika samo še v tem, kdo ima večje stanovanje in udobnejši kavč. Sovražni govor par excellence. Dvomiš v politiko sprejemanja beguncev, četudi priznaš, da moramo izkazovati humanitarnost in sočutje do teh ljudi, pa te neodgovornež označi za mešanca (beseda, ki v povezavi s človekom že dolgo časa pomeni rasistično oznako).

Potem pa ti levičarski ekstremni radikalec napiše še tole in s tem pove vse:
"ki jih bomo sprejemali tako zaradi človekoljubnih kot tudi pragmatičnih motivov"
Pragmatičnih? PRAGMATIČNIH? Državam v vojni KRADEMO njihov človeški potencial! S tem jih bolj izropamo, kot če jim poberemo vso nafto, vse rude in pol hrane! Poberemo jim prihodnost, potencial! Če naj bi bil t.i. neo(sic!)liberalizem desničarski izgovor za ropanje teh dežel, je odprta in neomejena imigracija neosocialistični izgovor za popolno in dokončno izropanje prihodnosti teh dežel!

Obstaja razlog, zakaj se je nazi party imenovala nacionalSOCIALISTIČNA stranka. Ker je predstavljala levi radikalizem. Ker levi in desni radikalizem se v svojem bistvu prav nič ne razlikujeta - oba sovražita kakršnakoli drugačna mnenja, ne poslušata moči argumentov, le argument moči. Eni bi v imenu lastne kulture pustili, da cele trume ljudi umrejo, drugi bi pustili, da zaradi trume ljudi trpijo sonarodnjaki, da mu pred očmi izginja cela kultura. Kosovo je empirični dokaz tega, kaj se zgodi, ko neka kultura demografsko preplavi drugo. Ameriški Indijanci drugi. Avstralski Aborigini tretji.

Ne sme nas biti strah konkurence, ki naj bi jo ti ljudje predstavljali, ali barve kože, ali jezika, ki ga govorijo. Morda niti ne toliko islama (čeprav se moramo zavedati, da islam ni samo vera in da je med njimi zagotovo mnogo pripadnikov ISISa). Strah nas je lahko le, da se imigranti ne bodo integrirali in na koncu asimilirali. Moramo jim dati priložnost, a tudi obveznosti. Eno brez drugega ne more obstajati. O obveznostih pa seveda radikalni levičarski ekstremist - NIČ! In asimilacija MORA biti cilj imigracije, ne pa neka multikulti zabloda. That shit does not exist! ZDA, največji melting pot na svetu, pogojno deluje le zato, ker se večina prišlekov še vedno asimilira. Marsikdo pa se ne, zato imajo posebne komune (kitajske, kubanske, mehiške, pakistanske, indijske, albanske, ...). Samo boh obvari ZDA, če se te nacionalne komune razširijo preko vseh meja in postanejo država v državi. People carry guns there!

In še to: na Švedskem multikulti ne deluje, pa če se Frankl še tako spreneveda. Malo se naj naklika na trende imigracije iz muslimanskih držav in porast VSEH vrst kriminala, nato pa naj se ozre na Norveško in pogleda korelacijo med deportacijo KRIMINALCEV imigrantov (ne vseh!) in padcem stopnje kriminala. It's criminal, I tell you! Zakaj ne deluje multikulti? Ker gre za sistem, ki samo daje in nič ne zahteva nazaj. Zato morajo obstajati pravice IN odgovornosti! Imigracija --> asimilacija in NE multikulti! In asimilacija ni enako pokristjanjevanje, če bo morda komu padla takšna neumnost v glavo, temveč popolna vključitev v družbo - znanje slovenskega jezika, služba, plačevanje davkov, spoštovanje lokalne zakonodaje ter vrednot in kulture družbe, v kateri živiš. Katere vere si, političnega prepričanja, barva kože, oči in las, kje si se rodil, who cares.

Kaj se je zgodilo s teboj, Frankl? Lobotomija? Neuspešna operacija na glavi? Debele kuverte? Kje je tvoje uravnoteženo podajanje mnenj, argumentov, širši pogled na problem? Tvoja pisarija postaja kričeč ničvreden skret papir, ki ni primeren niti za objavo v Mladini, niti Demokraciji.

PS: zakaj se je Merklca iz "multikulti ne deluje" spreobrnila za 180°, pa verjetno ve samo njen financer. Saj sama morda niti ne ve, katerega prepričanja je. Pojutrišnjem bo morda napol naci?
To je pa tko dobr post, da bi ga se 100x citiral.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2546039] 04.09.15 17:41 · odgovor na: dzoni2k2 (#2546038)
Odgovori   +    6
Prepričaj v to druščino levih liberalcev, ki edini še debatirajo (med sabo) na to temo.
pcs sporočil: 5.465
[#2546041] 04.09.15 17:54 · odgovor na: (#2545985)
Odgovori   +    5
[rava]
Hell has frozen over, both CRT and RAVA back in Finance :)

Happy days...

Lp,
M
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2546073] 04.09.15 22:19
Odgovori   +    10
Ne razumem dometa liberalnih komentarjev - kaj vam res ni jasno, kaj se bo zgodilo v Nemčiji, ko bo šest milijonov "čefurjev" hodilo po nemških živcih, občasno posiljevalo same arijke, klicalo z minaretov in se igralo šerijo na tleh Velike Nemčije? Da se Angelca igra z ognjem novega Reicha, morda zavestno ob ponovo vznikli nemški ekonomski moči? Blagor vam.
rub15 sporočil: 1.344
[#2546078] 05.09.15 00:31 · odgovor na: (#2546054)
Odgovori   +    6
[Inside]
za ostalimi zakoni
Ja...

To je zelo zanimiva zgodba, ki pa se je vsi izogibajo, je pa odločilna za obstoj evropske civilizacije, kot jo poznamo. Je pa tudi odurna politična zgodba. Če bodo v VB, zibelki državljanski pravic in svoboščin še naprej podpirali šeriatsko pravo potem smo v kurcu. Politika v VB raje podpira ekstremne islamiste z njihovim šeriatskim pravom kot pa zmerne muslimane in muslimanske ateiste (ateiste z muslimanski pedigrejem) pri njihovem prizadevanju za sekularno pravo.

Enkrat sem že nalepil sem link od www.onelawforall.org.uk/ , sedaj pa si bom vzell čas in skopiral še vse* muslimanske skupine, ki se zavzemajo za sekularno pravo in jih nobeden ne jebe.

Ali al Razi, Ex-Muslims Forum
Ani Zonneveld, President of Muslims for Progressive Values
British Muslims for Secular Democracy
Council of Ex-Muslims of Britain
Ibrahim Abdallah, Muslimish NYC Organizer
Javed Anand, General Secretary of Muslims for Secular Democracy in India
Maryam Namazie, Spokesperson, One Law for All and Council of Ex-Muslims of Britain
Muhammad Syed, President of Ex-Muslims of North America
Nazanin Borumand, Council of Ex-Muslims of Germany
One Law for All
Rafai Aadam, Leader of the SOAS Ex-Muslim Society & The Student Room Ex-Muslim Society Organiser
Ramin Forghani, Ex-Muslims of Scotland Founder
Salim Mansur, Vice President of Muslims Facing Tomorrow
Sarah Haider, Director of Development of Ex-Muslims of North America
Tehmina Kazi, Director of British Muslims for Secular Democracy
Waleed Al-Husseini, Palestinian blogger and Founder of the Council of Ex-Muslims of France
Women Living Under Muslim Laws
Council of Ex-Muslims of Morocco
Imad Iddine Habib, Founder of Council of Ex-Muslims of Morocco
Rayhana Sultan, Activist of Council of Ex-Muslims of Britain
Mina Ahadi, Spokesperson, Council of Ex-Muslims of Germany; Coordinator, International Committee against Stoning, Germany
Council of Ex-Muslims of Britain, UK
Council of Ex-Muslims of France, France
Council of Ex-Muslims of Germany, Germany
Council of Ex-Muslims of Morocco, Morocco
Council of Ex-Muslims of Scandinavia, Sweden
Afsaneh Vahdat, Coordinator, Council of Ex-Muslims of Sweden, Sweden

*To so skupine in posmezniki, ki so opredeljeni kot muslimani, vsak pa lahko iz seznama na zgoraj omenjeni strani po lastni presoji oceni kdo še spada v to skupino. Sigurno jih je še več.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2546081] 05.09.15 08:29
Odgovori   +    25
Iz usode Indijancev in Aboridžinov se vidi, kaj se zgodi ko ne kontrolirate navala imigrantov.

LP
Tupamaros
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2546089] 05.09.15 09:49
Odgovori   +    12
čas vnosa: 05.09.15 09:15
Najprej avtor prispevka zapiše tole
Četudi je ta sovražni govor več kot obsojanja vreden, ni presenetljiv.
Potem pa od istega avtorja preberemo naslednjo kvalifikacijo mnogih prebivalcev SLO:
Seveda gre za begunce, ki jih slovenski mešanci med pijanimi nacističnimi nogometnimi navijači in italijansko publicistko Oriano Fallaci, intelektualko in borko za ohranitev Evrope pred invazijo islama, nagravžno nabijajo po vsakem internetnem kotičku.
PS.
Vrstni red zapisanih povedi ni čisto tak, je pa ohranjen smisel avtorjevih besed.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2546093] 05.09.15 09:57 · odgovor na: FIN-527377 (#2546073)
Odgovori   +    1
[FIN-527377]
Ne razumem dometa liberalnih komentarjev - kaj vam res ni jasno, kaj se bo zgodilo v Nemčiji, ko bo šest milijonov "čefurjev" hodilo po nemških živcih, občasno posiljevalo same arijke, klicalo z minaretov in se igralo šerijo na tleh Velike Nemčije? Da se Angelca igra z ognjem novega Reicha, morda zavestno ob ponovo vznikli nemški ekonomski moči? Blagor vam.
Blagor tebi.

Razpravljanje, da bo šest milijonov "čefurjev" hodilo po nemških živcih, občasno posiljevalo same arijke, klicalo z minaretov in se igralo šerijo, je milo rečeno ponižujoče tako do Nemcev, kot do beguncev. Saj pravite, da so begunci, ki so zbežali pred vojno, militantni šeriatski posiljevalci, Nemci pa ubogi nesposobneži, ki se bodo pustili posiljevati.

Vi to resno?

Dejstvo je, da je zaradi spleta okoliščin, katere smo aktivno in pasivno pomagali ustvariti tudi sami (napad na Afganistan, Irak, Libijo, Sirijo...), prišlo do največje humanitarne katastrofe po 2.svetovni vojni. Ker preteklih napak, ki so vodile do katastrofe, ne moremo spremeniti, je prav, da aktivno sodelujemo pri popravljanju le teh. Zaradi popolnega kaosa na kraju samem in v okoliških državah, ki so že sprejele 4 milijone beguncev, je zatiskanje oči pred temi, ki trkajo na naša vrata, neodgovorno in predvsem nehumano.

Očitno je, da se državljanska vojna v Siriji ne bo umirila, saj za to ni politične volje. Ameriški NATO, ki se drugače z veseljem zapleta v spopade, si je že umil roke in prepustil vpliv in bojevanje okoliškim državam. Poleg Saudske Arabije, ki je zaveznik(!) NATA in v regiji uveljavlja skrajno verzijo islama, se v spopad vključuje tudi članica NATA Turčija, ki z bombardiranjem Kurdov pravzaprav aktivno podpira ISIS državo pri njenem širjenju. Ker ima vsak svoje interese, miru še dolgo ne bo. Res pa je tudi, da je Turčija že sprejela največ beguncev iz Sirije, skoraj 2 milijona.

Kaj mora torej storiti EU? Marsikaj. Prvič, predvsem si priznati, da begunci so tukaj in zdaj in jim pomagati z nastanitvijo na ozemlju EU, drugič, pomagati okoliškim državam Sirije z humanitarno in denarno pomočjo, da sprejmejo in primerno nastanijo čimveč beguncev, tretjič, EU voditelji (predvsem Merklova) morajo nenehno, nenehno, nenehno pritisniti na voditelje ZDA, Rusijo in Kitajsko, če želijo imeti vpliv v regiji, in očitno ga želijo, naj prevzamejo tudi svoj delež odgovornosti. (Podpirate Asada? Odlično, tukaj imate 300.000 beguncev, poskrbite za njih! Ste za ISIS? Še bolje, tukaj imate 500.000 beguncev! itd.)

In kaj lahko storite vi? Predvsem nehajte razpravljati, da so begunci šeriatski posiljevalci, ljudje, ki se trudijo urediti razmere za begunce pa nesposobneži. Predvsem pa se ne sprenevedajte, da nimate nič s tem. Ste državljan Slovenije, Slovenija je članica NATO, NATO pa je do vratu vpleten v Bližnjevzhodne konflikte.

No, lahko pa se sprenevedate še naprej. Blagor vam.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8