Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Državi dolgujemo skoraj milijardo evrov

Strani: 1 2 3

anon-247811 sporočil: 1.234
[#2072913] 03.04.13 21:13
Odgovori   +    0
Proračunskega primanjkljaja letos ne bi bilo, če bi Slovenci in slovenska podjetja takoj poravnali svoje dolgove do države iz naslova neplačanih davkov
S takšnimi problemi naj bi se janšisti ukvarjale namesto, da so sortirali penzjoniste in pluvali na rdečo zvezdo.
2leva sporočil: 65
[#2072919] 03.04.13 21:24 · odgovor na: 878787 (#2072164)
Odgovori   +    0
...očitno eden redkih.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2072922] 03.04.13 21:27 · odgovor na: (#2072780)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [maxmaxlj]
> Potem pa brobajva zdefinirat kaj je to javni kapital
> Vsakič druga obrazložitev, če obrazložitvse dam skupaj nimajo nobene rdeče niti, nobene soodvisnosti.

Ne bova uspela, ker tega pač pri nas ni. Pri Nemcih npr. ni vse enostavno kar federalno, marsikaj v ZDA je v javni lasti lokalnih skupnosti, pa še vedno ne državno ali pa od občine npr., čisto preprosto javno itd. Reciva, da si upam to tu sploh reči, da pač večina tega, kar je pri nas v državni lasti, potem ne bi bilo več, bi bilo zasebna last davkoplačevalcev kot pravne osebe, niti ne več državni problem in da bi se potem marsikdo, ki je sedaj prisesan na seske, moral znajti po svoje, a ne tako, da kar sedaj smatra kot svoje, potegne to s seboj v stečaj. Reforma pač, prestrukturiranje, a niti ne vodeno z vrha, pač pa z vrha nadzirano, speljati bi jo moral pa kar vsak sam zase, nikakor pa ne v škodo davkoplačevalcev. V vmesnem obdobju bi pa nekaj časa država še vedno napajala tisto, kar bi sicer propadlo in se ne zna reorganizirati v pogodbenem smislu. Seveda bi pa država morala ob tem paziti, da tisto, kar je javno, javno tudi ostane, da se kaj ne prihvatizira, a tokrat drugače, ker bi javnost pazila, da si tudi država ne prihvatizira česa preveč. Tako nekako.
OK, ostaniva pri tem tekstu in se pogovarjajva okoli tega. Jaz te bom spraševal, kar mi nekako ne gre skupaj, ker imam drugače naštelano videnja in pričakovanja, ampak upam, da prideva skupaj.
Praviš:
Seveda bi pa država morala ob tem paziti, da tisto, kar je javno, javno tudi ostane,
Kaj naj bi bilo to javno?
In v diskurzu sem zasledil, da ima sedaj tudi Amerika neke javne stvari. Katere?
najobj sporočil: 32.023
[#2073290] 04.04.13 09:23 · odgovor na: anon-24983 (#2072869)
Odgovori   +    0
[fiston]
> [najobj]
> > [fiston]
> > > [maxmaxlj]
> > > Kako so pokvarjeni. A na to so pozabili, ko je država naredili vse, da podizvajalci nisi prišli do plačila za opravljeno delo, da so propadli, da se je lahko kradlo v nacionalnem imenu. Sedaj so se psravili še na tisti del, ki životari v razmerah, ki jih je ustvarila državna politika. Višek pokvarjenosti.
> > >
> > > P.s.. Jaz nisem državi nič dolžan.
>
> > Ja pri takem redu kot ga imamo, DDV od fakturirane realizacije res ne špila. Recimo vprašanje kdo je dolžan davek: Ali oni, ki je izstavil račun in ni dobil plačano, ali bi moral biti oni, ki je prejel račun in ga ni plačal, vstopni DDV je pa odbil.
> >
> > Po moji logiki zadnji. Jaz bi tega terjal da plača oni vstopni DDV, ki ga je odbil, ne pa onega ki ga je zaračunal in ni dobil plačanega računa.
> >
> > Ja in potem oni ne plača računa, pa tukaj "zasluži" pa še ono zasluži zraven, ko je odbijal DDV in plačal manj davka. Zdaj če grem v skrajnost, da oni sploh ne bi plačal nobenega računa, pa odbijal vstopni DDV potem bi mu država celo vrnila davek, ki ga sploh nikoli ni plačal.
> ... čuj, to ni nobena skrajnost, ker če se prav spomnim, se je nekaj podobnega že dogajalo ...
Kaj a misliš, da se skrajnosti ne dogajajo, saj obstajajo celo skrajneži :)
Dal sem to varianto, da sploh ne bi nič delal, nobenega prihodka, po drugi strani pa bi dobil račune, ki jih ne bi plačal in lepo odbijaš DDV, ki ti ga potem država celo vrne. :) Eto več kot naročiš, pa več kot ti delajo več zaslužiš. :)
... ja, in vse je lepo po predpisih ...
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2073583] 04.04.13 12:20 · odgovor na: (#2073436)
Odgovori   +    0
No, še vedno ne povlečeš vzporednice med javnim in državnim kapitalom. Več ko napišeš, večji mass je, manj je pregledno. Sem ti že rekel, da naredi razpredelnico.
To je kot bi me vprašan kaj bom jedel in jaz bi ti začel razlagat o ekonomski situaciji v Sloveniji, ker je to odvisno kaj bom jedel. In bi ti razlagal, kaj se prideluje in kaj ne v Sloveniji.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2073606] 04.04.13 12:34 · odgovor na: (#2073597)
Odgovori   +    0
Ja, druga tema
Ampak jaz bi rad ono razrešil, da bi se lahko pogovarjala. Zdi se mi zanimiva tema, pa nisem prišel do osnove, kakšna naj bi bila razlika.
To je kot v bivšem socializmu, ko so nam prodajali isti pralni stroj, samo, da so napopali kakšen SUPER, EXTRA gor in novo ceno, stroj je bil pa še naprej isti, extra, super najslabši in najdražji v trgovini.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2073677] 04.04.13 13:13 · odgovor na: (#2073638)
Odgovori   +    0
Ja, saj jaz govorim da je stvar ista, samo, da ima pisni dodatek. Tako kot nisem vedel kaj počet s tistim extra, super, tako si tudi ne morem pomagat s dodatnimi pojasnili.
Kot bi vprašal, zakaj je ta pralni stroj tak in tak, pa bi mi pripopali še delux zraven, ki naj bi razjasnil kvaliteto stroja.
Tako tebe sprašujem o osnovni razliki med javnim in državnim kapitalom in ti mi kar naprej daješ dodatke, po mojem mnenju, DeLux, SUPER, EXTRA in jaz iz teh dodatkov ne razberem nič novega, temveč me samo še bolj bega in mi dela zmedo.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074094] 04.04.13 18:32 · odgovor na: (#2073705)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [maxmaxlj]
> Ja, saj jaz govorim da je stvar ista, samo, da ima pisni dodatek. Tako kot nisem vedel kaj počet s tistim extra, super, tako si tudi ne morem pomagat s dodatnimi pojasnili.
> Kot bi vprašal, zakaj je ta pralni stroj tak in tak, pa bi mi pripopali še delux zraven, ki naj bi razjasnil kvaliteto stroja.
> Tako tebe sprašujem o osnovni razliki med javnim in državnim kapitalom in ti mi kar naprej daješ dodatke, po mojem mnenju, DeLux, SUPER, EXTRA in jaz iz teh dodatkov ne razberem nič novega, temveč me samo še bolj bega in mi dela zmedo.

Prav. Toda ti govoriš, da je stvar ista. Jaz se s tem ne strinjam. Sebi pripiši.

* Precej lasti in oblasti željnih je tule na forumu, ki mislijo, da so s tem kapitalisti. Pri tem pa niso sposobni priznati, da na istem stališču vztrajajo tehnokracije, fašizem... kot tudi socializem, pač na državnokapitalski shemi: državni kapital + oblast (ali last) nad državo. Odklon v desno pač ni noben odklon, pač pa zgolj vztrajanje pri starem.

** Liberalni kapitalizem je posebna oblika kapitalizma, neoblastna oblika. Za nekatere je to celo edino kapitalizem (spomni se člankov o koncu kapitalizma npr.). Liberalni kapitalizem potrebo po oblasti nad državo ukine ali ukinja, z opredelivijo pravnih subjektov in z vzpostavitvijo pogodbeno-podjetniških odnosov med temi subjekti, z vztrajanjem na tem, da je denar kredit itn.

Pomisli, na kakšnem stališču si, ker mogoče samo misliš, da razmišljaš po kapitalistično, pa tako tudi ne opaziš razlik, ko jih poskušam tolmačiti. Mislim, da je naš javni diskurz preskromen, da te možnosti ne bi bilo, da imamo pač umite mižgane kar vsi. Sam sebe pač skušam rešiti, se nekaj trudim pač, iščem informacije drugje in pri drugih; nenavsezadnje se vsi. V tvoji trditvi, da gre za isto, pa tega truda ne čutim.

Zavedati se je pa treba, da smo res v škripcih, če sistem ni skladen s tistim, kar od nas zahteva naše znanje in naša vest. Prisiljeni smo delati napake, obenem ko verjamemo in vemo, da bi morali delati nekaj drugega. To pa je problem, in te razumem, ker vem, da si praktičen in da želiš biti koristen ter operativen. Jaz tudi, a v nekem drugem poklicu, to pa, kjer se da narediti kaj več, če to človek lahko zdrži.
Ja, danes je oblačno, pas em mislil, da bo kaj sonca posijalo. ne vem kako drugi zdržito tako dolgo obdobje hladnega vremena, padavin. Saj to sploh ni pomlad.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074095] 04.04.13 18:33 · odgovor na: (#2073840)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
PS
Ničesar ne prodajam, ker pri nas tega, kar bi jaz prodajal, ni, liberalnega lapitalizma namreč. Vse je desno in oblastno, od nekdaj, in očitno vedno tako tudi bo, ker ekonomsko ne znamo ščititi šibkih na prostem trgu; ne mislim s tem nebogljenih kripljev, ki se ves čas nekaj derejo. Naj že poiščejo pomoč v tujini, če se na sugestije doma ne odzivajo, ne take in ne drugačne, obenem ko sami ne zmorejo najmanjšega napora in narediti preboja. Jasno je, da se bodo fajtali za oblast, ker za kakšno podporo, če ničesar novega ne ponujajo, nimajo niti šanse. Ljudje jih podpirajo pa samo zato, ker želijo zaščititi sebe, pa prav zaradi ničesar drugega več.

Zavidam tistim, ki so uspeli ustvariti podjetje in v njem ne le nekaj proizvajajo (reproducirajo), pač pa tudi naprej ustvarjajo (producirajo), in ki so uspeli postati od te naše oblasti in lasti željne politike neodvisni, ki jih tale naša 'politika' pravzaprav sploh ne briga več in so se je osvobodili. Ne da jaz ne bi imel kakšnih svojih idej, a je implementacija največkrat nemogoča, tako da iščem način in ideje za kakšne manjše korake, pa take, da le ne bi bili čisto majhni. Po mojem imamo vsi podoben problem, najti mero; na koncu s para čevljev prideš pa na tistih nekaj več čevljev...
Ja, sem se zadnjič peljal mimo Max Mare, pa je bila kar polna trgovina. Najbrž imajo dobro robo, da se tolko ljudi zanima za vse te razstavljene kose oblek.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074184] 04.04.13 20:38 · odgovor na: (#2074168)
Odgovori   +    0
Nič ne bi jaz imenoval
ker če nekaj poimenujem, približno vem, kaj naj bi to bilo
Jaz ne vem točno, kaj želiš poimenovati javni kapital.
Če te prav razumem, potem vsako stvar, kjer ima vsaj en član javnosti interes. Kar pomeni vse.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074208] 04.04.13 21:13 · odgovor na: (#2074198)
Odgovori   +    0
To se pravi
javni sektor je javni kapital ali kako?
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074218] 04.04.13 21:27 · odgovor na: (#2074214)
Odgovori   +    0
in kaj najema javni sektor?
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074227] 04.04.13 21:41 · odgovor na: (#2074221)
Odgovori   +    0
ok, kaj je ta javni kapital
kako izgleda?
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074294] 04.04.13 22:57 · odgovor na: (#2074235)
Odgovori   +    0
a javni sektor se ukvarja tudi s proizvodnjo?
mmhh, a res?
od kdaj pa to? oz. s kakšno pa?
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074391] 05.04.13 00:18 · odgovor na: (#2074312)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
> [maxmaxlj]
> a javni sektor se ukvarja tudi s proizvodnjo?
> mmhh, a res?
> od kdaj pa to? oz. s kakšno pa?

V tem smislu lahko. Ne plačuje ga več država, sam sebe mora vzdrževati. Sredstva si pridobiva pogodbeno. Je pa res, da delitev med proizvodnim (reprodukcija) in uslužnostnim delom družbe in gospodarstva ne bi bila več tako ostra. Večina uslužnostnih dejavnosti, npr. načrtovanje, je takoalitako že del proizvodnje, implementacije, le da ta, uslužnostni sektor, storitev opravi, potem pa ni več del proizvodnje, implementacije, lahko pa. Po drugi strani se pa razvojni oddelki v podjetjih krepijo in naj bi se, proizvodnja sama se v bistvu umika v nek servis za sam razvoj. Sicer pa tudi na delavca ne gledam kot na nek fizis. Njegova svobodna volja je, kaj in za koga bo delal, enako, kot se odločaš, od katrega podjetja delnice boš kupil; za prodajo intelekta povsod gre in svoje kredibilnosti. Sploh pa avtomatizacija zahteva vse bolj zahteven kader, ni treba da ravno šolanega, usposobljnega pa vsekakor. Ne bodi tako črnogled... Ko sem že omenil pa to besedo, tržno vrednost, kredibilnost, naj pa še enkrat poudarim, da šele lastnik kapitala je pravna oseba, priznan faktor pri sklepanju pogodb, kredibilen pač in da nam sedaj davkoplačevalcem engros kredibilnost niti priznana ni. S tem se odpre možnost za večje projekte, za javne projekte, pa, veliko več možnosti. Zaradi zahteve po pogobah bi se pa seveda začelo tekmovati na področju idej in pa znanja. V resnici bi znanost in strokovnost potem prišla šele do izraza. Trenutna referenca, kaj bo rekla in kako bo odločila oblast, je neumnost. Oblast naj skrbi za sistem, odpravlja napake in operativno intervenira, to je vse, kar je njena naloga, skrbeti za varnost (Mark Hamilton, ja)... V informacijski dobi oblasti, kot informatorja pa niti ne potrebuješ več (Zeitgeist, Fresco: ni se treba več pogajati za nivo vode, vso regulacijo in informatiko glede nivoja vode, npr. v plovnih kanalih, lahko prevzamejo avtomati npr.). Oblast bi se, ko bi morala o čem presoditi, znašla v drugačni situaciji, pred kupom predlogov, od katerih bi izbrala najboljše, kot kak filmski producent v ZDA, ki se mu na mizi vsak dan znajde čez sto novih scenarijev.
Ok, pa kaj je ta proizvodnja?
Proizvodnja koleškov, proizvodnja pisane besede?
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2074403] 05.04.13 00:45 · odgovor na: (#2074396)
Odgovori   +    0
nič nisem mislil
jaz ne berem tvojih podaljškov, če ne uspeš biti vsaj v prvih 2 stavkih skoncentriran na moje vprašanje.
samo želim si dobit približno predstavo, kaj naj bi bil javni kapital
po vseh teh postih še sedaj ne vem
bolj ko se držim osnovne stvari JAVNI KAPITAL, bolj dobivaš navdih in pišeš cele elaborate, celo dvojno sporočilo mi pošlješ
jaz pa še vedno ne vem, kaj je to javni kapital

Mislim, da bom zaprl poglavnje in ostal neveden glede tega. Jebi ga, vsega se tudi ne more vedet na tem svetu. Upam, da me nikoli več ne zanese, da bi me zamikalo izvedet kaj naj bi bilo to, v čem je razlika med javnim in državnim kapitalom.

Lahko noč

P.s.: Vsaj 3x sem ti postavil osnovno vprašanje, potem pa kar nekaj pisal, pravzaprav neumnosti. In ti sploh nisi odreagiral, da bi ti bilo kaj nerazumljivo, bedasto. No tako je meni nerazumliv tvoj diskurz, na kar sem te skoraj vsakič opozoril, tudi v pogovoru.

Strani: 1 2 3