Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Metastaze

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-247964 sporočil: 6.948
[#1810729] 10.09.12 09:52
Odgovori   +    9
Silna razočaranost g. Pezdirja izvira iz njegovega pomankljivega (namirno ali ne) dojemanja slovenske realnosti. Kaj še zdaj ni ugotovil kdo je kdo v našem prostoru? Ali ne opazi kdo blokira vse spremembe, kdo je ugrabil državo in jo drži kot svoj plen? Kdo se boji prodati in še prej očistiti banke, ki so bile in so podstat za krajo države? Ali res ne razume izvirnega greha te nove, mlade države?
Šolski sistem je ostal nespremenjen iz časov neke drugačne usmeritve, indoktrinacija se nadaljuje. Sodstvo je ostalo nespremenjeno, v novih razmerah nedelujoče itd. Več ali manj vsi družbeni podsistemi ostajajo nespremenjeni.
Gospod Pezdir brez tega zavedanja boste tudi vi sami del tega problema, okuženi z metastazami nekega drugega časa, ki bi ga radi nekateri, bojim se, da večina, obdržali za vedno. Žal!
crt sporočil: 27.402
[#1810733] 10.09.12 09:54 · odgovor na: (#1810716)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: crt 10.09.2012 09:56
[rava]
zasrali so v trenutku, ko so šli v španovijo z janšem. morali bi ostati v opoziciji in samo v takšnem primeru bi se dalo kaj izsiliti in narediti v smeri liberalizacije.
ker tega ni več možno popraviti imajo samo dve možnosti:
1. da ostanejo not in sdsu držijo malho in pomagajo ropati narod
2. časten izstop
pri cemer tocka 2 pomeni, da bodo avtomaticno izdajalci, rusilci vlade jj, hinavski zabijalci noza v hrbet, jankovicevi placanci, agenti udbe, etc... enako kot so bili pet sekund prej hinavci, rusilci vlade zj, jansevi placanci, ameriski agenti, etc...

skratka ce ne zelis biti niti pikcast niti progast, potem se pikcasti in progasti zdruzijo v tem, kako zelo te sovrazijo. what else is new :) (lahko pa potem ironicno upraviceno reces, da si primaknil svojih 5 centov k prakticni izvedbi sprave med plemenoma, hehe)
anon-293506 sporočil: 83
[#1810735] 10.09.12 09:57
Odgovori   +    5
...g. Pezdir hvala vam za ta članek. Trenutek streznitve, prebujanja, resnice.. !? Ampak mi to vemo in smo postali že apatični. Zgodi se nič. Ukradli so nam državo, vrednote, bodočnost, sanje...proti komu naj se borim in navsezadnje....zakaj ? ...za nove "papke" !? In vse kar lahko naredimo je, da počakamo na nove volitve, kaka druga opcija, čeprav bi bila še kako koristna, bi bila nesprejemljiva. In potem...? Efekt vrtljivih vrat se pa nadaljuje...čas pa neusmiljeno beži...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1810736] 10.09.12 09:58 · odgovor na: najobj (#1810714)
Odgovori   +    5
eh, toti Rado je ponosen na svoje ideje in umotvore, ampak ne razume preprostega dejstva, da v praznem bazenu ne moreš plavat, pa je čisto vseeno kakšen stil si treniral in za kateri klub nastopaš...

tega seveda ne more vedeti, saj ga še nikoli niso spustili v bazen...
Brane sporočil: 2.077
[#1810743] 10.09.12 10:01 · odgovor na: anon-294053 (#1810539)
Odgovori   +    8
[svetjane]
Tudi meni se smili Pezdir, ki je s svojim cviljenjem prav tako del problema in ne ponuja nobene rešitve.
Namesto cviljenja bi lahko kaj konkretnega predlagal ali vsaj natočil čistega vina. Slovenijo lahko iz dvojne krize, krize globalne ekonomije nadgrajeno s krizo domače dogovorne ekonomije izvleče le naslednje:
- zlato pravilo v ustavo
- Evropska pomoč za sanacijo bank
- tehnična vlada ki bo dosledno izpeljala reforme pod ndzorom EU.
Ti ki se smilijo Pezdirju pa na smetišče zgodovine s Pezdirjem vred.

Sovenije ne bo rešila nobena od teh fars v treh alinejah, ki ti jih preko medijev podtikajo politiki.
Slovenijo lahko rešijo le naša podjetja v mednarodni tekmi. Na tem področju pa vendar nismo tako "bankrotirani", kot nas "prodajalci strahov" želijo prepričati. Poglej si našo menjavo s tujino in boš videl, da bistveno ne odstopa od prešnjih let.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#1810744] 10.09.12 10:04 · odgovor na: (#1810732)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Naša ustavnopravna 'definicija', skoraj na vrhu ustave: "Državljani smo (lastniki) države." (Lastniki) v oklepaju. Zelo težko je to definicijo interpretirati, a bom poskusil. (Lastniki) = ob(lastniki)?
Ne trudi se z interpretacijo definicij iz moje knjige www.zdravasol.si/zdrava-sol/ brez da bi navedel vir!
anon-69279 sporočil: 2.669
[#1810748] 10.09.12 10:06 · odgovor na: crt (#1810733)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-69279 10.09.2012 10:12
[crt]
> [rava]
> zasrali so v trenutku, ko so šli v španovijo z janšem. morali bi ostati v opoziciji in samo v takšnem primeru bi se dalo kaj izsiliti in narediti v smeri liberalizacije.
> ker tega ni več možno popraviti imajo samo dve možnosti:
> 1. da ostanejo not in sdsu držijo malho in pomagajo ropati narod
> 2. časten izstop

pri cemer tocka 2 pomeni, da bodo avtomaticno izdajalci, rusilci vlade jj, hinavski zabijalci noza v hrbet, jankovicevi placanci, agenti udbe, etc... enako kot so bili pet sekund prej hinavci, rusilci vlade zj, jansevi placanci, ameriski agenti, etc...

skratka ce ne zelis biti niti pikcast niti progast, potem se pikcasti in progasti zdruzijo v tem, kako zelo te sovrazijo. what else is new :) (lahko pa potem ironicno upraviceno reces, da si primaknil svojih 5 centov k prakticni izvedbi sprave med plemenoma, hehe)
inteligentni ljudje v življenju počnejo stvari zaradi lastnih prepričanj, strokovnosti, vesti..., tako kot je naredil MM.

ko vidijo da ne gre več, da ni več prostora za dogovor, pogajanja, ko se ne da nič več spremeniti, le slabše je lahko se odločijo za odhod.
njihova presoja je zagotovo natančenjša in tudi zato je njihova odločitev odločno dejanje kot pa npr., ko je jj okarkaterziriral MM & co. da so oportunisti in se jim gre za denar. jasno, preprostemu/ hard-core-zabitemu je lažje absorbirati, razumeti in verjeti preproste zadeve, besede.

to kar vsi pravite naj ostanejo in ne vem kaj, kaj bi rekli ženi katere mož popiva že 10 let, jo po vsakem pijančevanju malo za hec malo za res prebuta, porabi ves denar, nič ne prinese domov, kvečjemu odnese? kaj bi ji svetovali, potrpi, bo bolje, ali odjebi prasca nemarnega, takoj, zdaj, včeraj je že prepozno. vpšranje je retorične narave.
pcs sporočil: 5.472
[#1810749] 10.09.12 10:06 · odgovor na: crt (#1810733)
Odgovori   +    6
[crt]
pri cemer tocka 2 pomeni, da bodo avtomaticno izdajalci, rusilci vlade jj, hinavski zabijalci noza v hrbet, jankovicevi placanci, agenti udbe, etc... enako kot so bili pet sekund prej hinavci, rusilci vlade zj, jansevi placanci, ameriski agenti, etc...
Količine zlite gnojnice iz obeh taborov bi bile neizmerne. JJ itak nikoli ni prebolel tiste prve "izdaje", če kaj takega storiš paranoiku ga zacementiraš v njegovih najbolj temnih blodnjah.

M
tilko sporočil: 125
[#1810750] 10.09.12 10:06
Odgovori   +    7
JA ! Odgovor je JA , čakali bomo ,da ti stari politični geniji potegnejo novega asa iz rokava.
Nažalost smo pač hlapčevski in strahopeten narod. Upanje mi je dajala DL, vendar kot navedeno se tudi ona obrača po vetru. Sicer pa druge možnosti nima.
Spomnite se predvolilnega odbobja ,iz 25% v 14dneh padec podpore na 5% in to zaradi vrnjenega denarja v proračun. Še eden od dokazov brezveznosti slovenskega volivca!! lp
anon-69279 sporočil: 2.669
[#1810753] 10.09.12 10:07 · odgovor na: anon-256011 (#1810671)
Odgovori   +    3
[maiale]
Kaj bomo takrat? Verjetno bomo uvedli tolar in severnokorejski ekonomsko-politični model.
javni sektor se pripravlja na okope. to je mail, ki kroži.

Koliko časa je Holland predsednik Francije? Dobra dva meseca. Tako
dolgo,ja, da o Franciji Evropski in Slovenski mediji sploh ne poročajo
več. Tudi Janševa vlada omenja zgolj še Merklovo, pa čeprav ji je tudi
v Nemčiji padlo zaupanje na zgolj 33%. Naši še vedno govorijo o Grčiji
in Španiji, Francija in Islandija sta TABU!

Holland pa je v 2 mesecih naredil:
100% je ukinil vsa protokolarna vozila , jih dal na licitacijo,
izkupiček pa namenil za izgradnjo infrastrukture večjih, do zdaj
neurejenih predmestij. Objavil je dokument, ki vsebuje 12 alinej, kjer
vsem državnim podjetjem ukinja službena vozila. Holland je prepričan,
da si vsak poslovnež, ki letno zasluži 600.000 EURO ali več, brez težav
lahko sam kupi avto. Če tega ne naredi je škrt, nesposoben ali
pokvarjen in takih ljudi državna podjetja ne potrebujejo. Pozor. S tem
je prihranil 345 milijonov EURO, ki jih bo do 15.avgusta letos investiral
v nove raziskovalne inštitute sodobnih tehnologij in, spet POZOR,
zaposlil 2560 mladih nezaposlenih razvojnih znanstvenih raziskovalcev.
A si predstavljate Vizjaka, da bi se moral peljati s svojim avtom? Si
predstavljate Janševe in Pahorjeve kadre, da izgubijo službene
limuzine? Ali da bi vlada kakšno spodbudo zaposlovanju mladih,
izobraženih?

Da je zavrnil vpis fiskalnega pravila v ustavo je edino znano širši
javnosti, ker je to pač neumno, je pa za 75% zvišal, z urgentnim
predsedniškim dekretom, davek vsem družinam, ne osebam, katerih neto
prihodek letno presega 5 milijonov EURO. S tem denarjem, ne da bi se
dotaknil državnega proračuna, je LETOS zaposlil 59.870 brezposelnih
izobraženih kadrov, od tega s 1. julijem 6900 in 1. septembrom še
12.500 učiteljev in profesorjev v državnih izobraževalnih ustanovah.

Pa spet POZOR!. Cerkvi je ukinil podporo v višini 2,3 milijarde EURO!!!,
s katerimi je RKC financirala privatne liceje in šole, s tem denarjem
pa bo izgradil 4500 otroških vrtcev in 3600 Osnovnih šol, ne
zasebnih!!!! Žiga Turk bi mu najraje zalepil usta in ga razrešil!
Ljudomila pa se križa in prosi boga, da se kaj takega ne bi zgodilo
pri nas!

Uvedel je davčne olajšave na področju >>bonus kulture
ivon sporočil: 1.349
[#1810767] 10.09.12 10:14
Odgovori   +    8
" Kaj boste pa vi, državljani in državljanke Slovenije? Kaj boste, ko bo konec oktobra zmanjkalo za plače v javnem sektorju, spomladi naslednje leto pa bodo izčrpane vse rezerve? Kaj boste, ko boste ....."

Ja kaj, v najlepših Stožicah bodo "Slovenčki" ob pitju piva poslušali "Severine", na partizanskih proslavah obkroženi s ta-pravimi zastavami in nacionalnimi junaki iz skupne sklede jedli golaž, zelo vprašljivo pa je, če bo konvertiranim komunistom uspelo mlade navdušiti za delovne brigade. Ugibajte zakaj!
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1810768] 10.09.12 10:14 · odgovor na: (#1810716)
Odgovori   +    13
[rava]
> [COP]

ne vem, kaj si mislil s tem, da naj liberalci ostanejo pragmatični v teh razmerah, ko antikomunistična zveza komunistov po tekočem traku producira predloge, ki so enako ali še bolj roparski kot predlogi komunistične zveze komunistov.
kaj pa če je Janša zadnji skriti adut v rokavu Milana Kučana, vse ostalo pa samo odigrana predstava za zavajanje javnosti?

potem so vse stvari na svojem mestu in vse teče po planu...
crt sporočil: 27.402
[#1810773] 10.09.12 10:16 · odgovor na: anon-238577 (#1810768)
Odgovori   +    5
[fibonaci]
kaj pa če je Janša zadnji skriti adut v rokavu Milana Kučana, vse ostalo pa samo odigrana predstava za zavajanje javnosti?
potem so vse stvari na svojem mestu in vse teče po planu...
ni prvic, da sem pomislil na to, ker je to nacin, kako naenkrat vse postane tip top racionalno... v bistvu se komaj zadrzujem, da ne bi povedal enega le carre tipa scenarija za film :))
MD-471480 sporočil: 837
[#1810775] 10.09.12 10:16
Odgovori   +    5
Dragi vizionar, še nikoli ni bilo tako, da nekako ne bi bilo, pravijo prostodušno v moji okolici.S svojim mnenjem v F. dosežete le nekaj občinstva, žal je večina izven tega dometa niti ga ne želi poslušati.Strinjam se z vami zelo- novinarji so popolnoma odpovedali! Izjeme le potrjujejo pravilo. Škoda na terenu je evidentna.
Le udarec po žepu bo treznil zavedene(ne zavajalcev).
crt sporočil: 27.402
[#1810782] 10.09.12 10:20 · odgovor na: anon-69279 (#1810753)
Odgovori   +    9
[jobaa]
Da je zavrnil vpis fiskalnega pravila v ustavo je edino znano širši
javnosti, ker je to pač neumno, je pa za 75% zvišal, z urgentnim
predsedniškim dekretom, davek vsem družinam, ne osebam, katerih neto
prihodek letno presega 5 milijonov EURO. S tem denarjem, ne da bi se
dotaknil državnega proračuna, je LETOS zaposlil 59.870 brezposelnih
izobraženih kadrov, od tega s 1. julijem 6900 in 1. septembrom še
12.500 učiteljev in profesorjev v državnih izobraževalnih ustanovah.
predvsem se drzavnega proracuna ni dotaknil se noben priliv iz naslova tega davka, ker se se ne uporablja, ko pa se bo, je veliko vprasanje, a bo takrat veljalo trenutno ocenjena davcna osnova krat stopnja je enako pobrani davek.

tako da karkoli je bilo na strani porabe sredstev narejeno v imenu tega davka, na primer zaposlitve, ki jih navajas, bo moralo biti nekaj casa financirano v celoti brez teh prilivov, ko pa prilivi bodo, je veliko vprasanje, a jih bo dovolj.

nisem se poglabljal, kako je z drugimi navedbami v tem sicer zadnje case zelo priljubljenem mailu, ampak ce so take buce kot v tem delu, potem lahko mirno brises.
153 sporočil: 9.333
[#1810784] 10.09.12 10:20
Odgovori   +    1
Se mar kar sam sebi smili,
ko se drugim penasto slini,
zna drčati celo po ravnini,
ko nabija po znani praznini ?

Sodražan
crt sporočil: 27.402
[#1810792] 10.09.12 10:23 · odgovor na: anon-69279 (#1810748)
Odgovori   +    4
[jobaa]
inteligentni ljudje v življenju počnejo stvari zaradi lastnih prepričanj, strokovnosti, vesti..., tako kot je naredil MM.
ko vidijo da ne gre več, da ni več prostora za dogovor, pogajanja, ko se ne da nič več spremeniti, le slabše je lahko se odločijo za odhod.
zelo se strinjam.

to kar vsi pravite naj ostanejo
kdo vsi? osebno menim, da je boljse, da dlgv gre. kot sem tudi menil, da naj po jankovicu da kosarico tudi jansi, o cemer sem pred sestavo vlade objavil komentar.

kar seveda ne spremeni tega, da se bo potem zacela totalna gonja. ampak to je pac nekaj, kar dajes zraven na tehtnico kot neodvisno spremenljivko okolja.
crt sporočil: 27.402
[#1810793] 10.09.12 10:24 · odgovor na: (#1810790)
Odgovori   +    3
[rava]
daj se odreši muke zadrževanja pa povej :)
ljudstvo se ni zrelo za to :P
anon-69279 sporočil: 2.669
[#1810797] 10.09.12 10:25 · odgovor na: crt (#1810782)
Odgovori   +    6
[crt]
> [jobaa]
> Da je zavrnil vpis fiskalnega pravila v ustavo je edino znano širši....blablabla

predvsem se drzavnega proracuna ni dotaknil se noben priliv iz naslova tega davka, ker se se ne uporablja, ko pa se bo, je veliko vprasanje, a bo takrat veljalo trenutno ocenjena davcna osnova krat stopnja je enako pobrani davek.

tako da karkoli je bilo na strani porabe sredstev narejeno v imenu tega davka, na primer zaposlitve, ki jih navajas, bo moralo biti nekaj casa financirano v celoti brez teh prilivov, ko pa prilivi bodo, je veliko vprasanje, a jih bo dovolj.

nisem se poglabljal, kako je z drugimi navedbami v tem sicer zadnje case zelo priljubljenem mailu, ampak ce so take buce kot v tem delu, potem lahko mirno brises.
navedel sem mail zgolj zaradi tega, ker je čista megla in bučke na skalah.

point je bil da javnosektorska zalega se pripravlja da bo šla na okope. temu je ta mail namenjen. dobil sem ga pa, glej ga zlomka, od javenga uslužbenca in vsi ostali prejemniki v mailu so bili iz javnega sektorja. :-)))
lih meni ga je poslal, meni, ki sem smrtni sovražnik javenga sektorja. ROTFL
crt sporočil: 27.402
[#1810801] 10.09.12 10:28 · odgovor na: anon-69279 (#1810797)
Odgovori   +    9
[jobaa]
dobil sem ga pa, glej ga zlomka, od javenga uslužbenca in vsi ostali prejemniki v mailu so bili iz javnega sektorja. :-)))
moja izkusnja s tem mailom je bila zelo podobna tvoji :)
anon-69279 sporočil: 2.669
[#1810803] 10.09.12 10:29 · odgovor na: crt (#1810792)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-69279 10.09.2012 10:31
[crt]
> [jobaa]
> inteligentni ljudje v življenju počnejo stvari zaradi lastnih prepričanj, strokovnosti, vesti..., tako kot je naredil MM.
> ko vidijo da ne gre več, da ni več prostora za dogovor, pogajanja, ko se ne da nič več spremeniti, le slabše je lahko se odločijo za odhod.

zelo se strinjam.


> to kar vsi pravite naj ostanejo

kdo vsi? osebno menim, da je boljse, da dlgv gre. kot sem tudi menil, da naj po jankovicu da kosarico tudi jansi, o cemer sem pred sestavo vlade objavil komentar.
očitno sem prehitro preletel tvoj komentar. stupid me.
kar seveda ne spremeni tega, da se bo potem zacela totalna gonja. ampak to je pac nekaj, kar dajes zraven na tehtnico kot neodvisno spremenljivko okolja.
to so zadeve, ki jih vzameš v zakup. zato pa je nekdo inteligenten in se razlikuje od okolice.

moje mnenje je, če hoče šutešršič ohraniti kredibilnost in strokovno avtoriteto je čas da odide, ker dlgv je zabredla globoko. Štih enako kot Šušteršič. ne vem s kakšno magijo jih drži teta virant v stranki. ne vem s kakšnimi praznimi obljubami jim polni glavo.

dlgv, zabredli so pa tako hard core da ni več poti nazaj. to je vlak, ki drvi v brezno in nihče več ga ne ustavi.
crt sporočil: 27.402
[#1810804] 10.09.12 10:30 · odgovor na: (#1810798)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 10.09.2012 10:30
[rava]
:)))))) itak nikoli ni.
ampak zdajle še nimajo mačet nabrušenih.
Und der Haifisch, der hat Zähne,
Und die trägt er im Gesicht.
Und der Mann, der hat ein Messer,
Doch das Messer sieht man nicht.
MD-471480 sporočil: 837
[#1810807] 10.09.12 10:30 · odgovor na: bozga (#1810591)
Odgovori   +    0
šele, ko bodo presekani parazitski denarni tokovi...
...tudi neke Udbe so kao izgubile vse niti iz rok a kaj, ko ljudje delajo zla dejanja.Denar je samo povod in se vleče kot jara kača od iste klientele izpred 60.,20....let. Denar je ljudem nerešljiva uganka.Večina se ustavi pri imeti!
MD-471480 sporočil: 837
[#1810810] 10.09.12 10:33 · odgovor na: temnik (#1810627)
Odgovori   +    0
Bi rekel, da ja pa tudi ,da ne.Usmiljenje pričakovati od Boga in živeti še naprej po starem...
crt sporočil: 27.402
[#1810811] 10.09.12 10:33 · odgovor na: anon-69279 (#1810803)
Odgovori   +    3
[jobaa]
očitno sem prehitro preletel tvoj komentar. stupid me.
www.finance.si/zivel...a_1_318410
to so zadeve, ki jih vzameš v zakup. zato pa je nekdo inteligenten in se razlikuje od okolice.
ja.

... in potem na smrtni postelji rece: koji kurac sem to rabil v zivljenju... :))
(vsaj po moje se zbirajo vtisi v to smer, podrobnosti javim, ko bo tako dalec)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1810821] 10.09.12 10:39
Odgovori   +    4
+10. Ni kaj dodati. Amen.

Zadnji naj ugasne luč.
MD-471480 sporočil: 837
[#1810823] 10.09.12 10:39 · odgovor na: (#1810798)
Odgovori   +    3
ampak zdajle še nimajo mačet nabrušenih...

Eni že.
MD-471480 sporočil: 837
[#1810827] 10.09.12 10:41 · odgovor na: crt (#1810804)
Odgovori   +    1
Himna za naivneže;P
anon-294053 sporočil: 13
[#1810833] 10.09.12 10:43 · odgovor na: Brane (#1810743)
Odgovori   +    0
Sploh ne vidim protislovja v navedenem. Prvo je le pogoj za odpravo metastaz, da bo drugo lahko pognalo obrate.
anon-221428 sporočil: 130
[#1810834] 10.09.12 10:45
Odgovori   +    1
Rado, kaj boš pa ti naredil? Ti ki si, predvidevam, volil eno izmed teh metastaz? Povej, da bomo še mi to naredili.

Strani: 1 2 3 4 5 6