Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-169378 sporočil: 945
[#1497255] 19.12.11 16:05
Odgovori   +    9
Kmetje ne vedo da je Mercator treba nujno prodati, ker je preveč zadolžen. V glavnem zaradi "uspešnega" menedžerja Zorana Jankovića, ki je od botra Milana Kučana dobival iz bank izjemno visoka posojila, da je sovražno prevzel vse slovenske trgovine, razen Tuša.
anon-257757 sporočil: 483
[#1497291] 19.12.11 16:25 · odgovor na: anon-258736 (#1496831)
Odgovori   +    2
Oboje drži. "domača" hrana je predraga in sploh ni domača. Saj prav slovenske hrane iz soseščine je prav malo. In po moje bi vsak z veseljem plačal direktno kmetu pošteno ceno, brez superprofitov korporacijskim oderuhom. Koliko pa stane ridelava neplantažno pridelane hrane pa se lahko "mestni" pozanimajo pri lokalnem kmetu. ;S
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1497405] 19.12.11 17:32 · odgovor na: anon-255637 (#1496712)
Odgovori   +    1
[sanator]
Tudi avtobus je tuj na cestah a ni?
Nekoc TAM danes Mercedes.
Tistih par, ki se še vozi z avtobusi ti bo dalo kakšen plus, tistih par tisoč, ki so včasih delali v Tamu pa kakšen minus, :)
anon-42991 sporočil: 689
[#1497418] 19.12.11 17:38
Odgovori   +    0
So plačevali, da so imeli blago na policah. Počasi prihaja čas, ko bodo plačevali, da bo kdo kaj kupil.
anon-70034 sporočil: 708
[#1497424] 19.12.11 17:40
Odgovori   +    0
Pa kaj norite, pohjdite v Spar pa poglejte kaj vam prodajajo! En sam drek ki ga nikjer drugje ne morejo prodati. Dragi slovenski kmetje in dobavitelji Mercatorju, še par mesecev nazaj ste krompir na gnoj metali, ker ga niste hoteli prodat.
azraazra sporočil: 994
[#1497446] 19.12.11 17:54
Odgovori   +    0
"Neodvisni" časopisi poročajo, da hrane v svetu primanjkuje, da Slovenija pridela le 30% hrane za lastne potrebe. Ponudba je manjša od povpraševanja. V čem je potem problem? A mogoče ni vse res, kar piše?
anon-16255 sporočil: 473
[#1497471] 19.12.11 18:24
Odgovori   +    5
Za nas državljane je pomembno predvsem to, da kupujemo kvalitetno in ceneje, ne glede na proizvajalca. Zagovarjam pravila tržnega gospodarstva in naj se politika že enkrat neha vtikati v gospodarstvo.
anon-255637 sporočil: 1.284
[#1497474] 19.12.11 18:25
Odgovori   +    4
Čas je ,da se tudi kmet začne obnašat tržno in ponosno in ne stokajoce "Jao meni"
Ce bo njegov krompir boljsi ga bo sigurno prodal,ne se bat.
Kupci na drobno namrec nimamo zaenkrat se sklenjene pogodbe z MERCATOR -jem da bi kupovali pri njemu.
Z tem nisem proti kmetu,ce bom kupil direkt,Mercatorju bo pa zgnil na policah.
anon-97761 sporočil: 5.181
[#1497477] 19.12.11 18:28 · odgovor na: anon-116402 (#1497175)
Odgovori   +    1
[usimoncic]
> [posavski]
> > [usimoncic]
> > > [posavski]
> > > > [usimoncic]
> > > > Bedaki! Pojdite pogledat v Hofer in boste (na svoje začudenje) našli tudi slovenski kruh, slovenska vina, slovensko meso in slovenske mlečne izdelke.
> > > >
> > > > Hofer pač prodaja tisto, kar ljudje kupujemo. That's it!
> > >
> > > večini ljudi se pač vrednostni občutek začne in konča pri ceni.
> >
> > Prej bi rekel, da je ključno razmerje med kvaliteto in ceno. Vsaj pri meni je tako.
>
> pozabi na kvaliteto, si preslabo obveščen. pojma nimaš, kaj se dogaja s hrano od zemlje do tvoje riti.

Deloma je res. Seveda velja to tudi za slovensko hrano.

>
> potrušnika glede na ponudbo na policah pa niti okus več ne zanima.

Oh ja, mene zanima. Pa še kaj drugega me zanima.

>
> oni friedman bi rekel, da si je sam kriv jaz pa pravim, da sploh nima izbire, ni dovolj obveščen.

Če je slovensko res toliko boljše, bi bilo smiselno, da se slovenski proizvajalci borijo za bolj temeljito tržno inšpekcijo in boljšo zakonodajo, ki bi ščitila potrošnika pred nekvalitatno robo s pomankljivo deklaracijo. Verjetno pa se zavedajo, da taka roba ne prihaja samo iz tujine, zato raje zagovarjajo protekcionizem.

>
> > In če domači kmetje ne morejo biti konkurenčni kitajskim ali španskim, ne vem zakaj bi to pričakoval od domačih inženirjev in delavcev. Nenazadnje, pralni stroj je precej lažje pripeljati iz Kitajske, kot pa zelenjavo v protivrednosti pralnega stroja. Če se kmetje jezijo na Kitajce, se še toliko bolj lahko jezijo zaposleni v kakšni drugi panogi, kjer je zaradi objektivnih razlogov globalna konkurenca manj otežena.
> >
> > Torej, če se gremo protekcionizem, se gremo protekcionizem za vse, ne samo za določene profile. Ampak v taki državi jaz ne mislim živeti.
>
> višje uvozne dajatve, strožji pogoji nastopanja na trgu,

A ni tukaj govora o našem, slovenskem trgu? Kolikor razumem, naj bi bil Merkator pomemben za to, da slovenski kmetje plasirajo svoje produkte na slovenski trg.

> manj subvencij kmetom

Pri subvencijah vemo v čem je problem - to, da jih mora nekdo sponzorirati in trenutno ni pravega prostovoljca za to, kreditov pa tudi ne bomo mogli jemati v nedogled. Zato se bodo vsi podjetniki (vključujoč kmete) morali navaditi delati brez subvencij.

> in boljša informiranost potrošnikov (datum pridelave svežega sadja in zelenjave nujno 1 mesec stara solata pač NI SVEŽA zelenjava).

Če je slovensko res toliko boljše, bi bilo smiselno ... Preberi si zgoraj, da ne bom celega teksta kopiral.
naključni slovenski korenček ni nujno kvalitetnejši od naključnega kitajskega. ampak ker zadostnih informacij o poreklu hrane ni, se potem nekdo raje drži domačega in verjame, da bo v povprečju na boljšem. dejstvo je, da je domača hrana je zaradi krajših dobavnih poti bolj sveža, zato manj izpostavljena kemiji transporta, ima manjši ogljični odtis, ter sledljiv izvor. hočeš nočeš skoraj popolnoma pod kontrolo imaš hrano, ki jo pridelaš sam, skoraj nič pa, če hrano pridela incognito z drugega konca sveta. vse objektivne prednosti tuje hrane so glede na opisano več ali manj skoncentrirane zgolj v njeni ceni.
153 sporočil: 9.333
[#1497517] 19.12.11 19:05
Odgovori   +    0
Agrokorjevo vsiljivo "kupovanje" našega Mercatorja
izhaja iz enakih pobud kot je bilo hrvaško
prisvajanje morja, z nameščanjem in zatem ohranitvijo
školjčišč v Piranskem zalivu ter nagla izgradnja
obsežnega naselja na severu Savudrije...

Sodražan
anon-61724 sporočil: 427
[#1497622] 19.12.11 20:17
Odgovori   +    1
...zadnjič sem v Mercatorju kupil suhe slive in na moje presenečenje ugotovil, da so uvožene iz Čilea?!...
anon-187668 sporočil: 5.835
[#1497671] 19.12.11 20:53 · odgovor na: anon-61724 (#1497622)
Odgovori   +    0
[bdrs]
...zadnjič sem v Mercatorju kupil suhe slive in na moje presenečenje ugotovil, da so uvožene iz Čilea?!...
Te suhe slive so čudno označene. Zapakirane so v embalažo, ki ima znak Mercatorja. Na embalaži od teh sliv pa piše, da je država porekla Čile, da so uvožene iz Slovenije in proizvedene v Italiji.
turkda sporočil: 1.906
[#1498224] 20.12.11 09:29
Odgovori   +    0
Vsem pametnjakovičem, kako lahka da je odločitev o prodaji...

Kako pa nabavnik v podjetju izbira od koga bo vzel robo?
Od tega kaj jaz zahtevam v trgovini? Kje pa izzve za moje želje?
Od tega kako je kvalitetna roba? Včasih da, a to ni glavna utež.
Od cene? Včasih da, a to ni glavna utež.
Od porekla dobavitelja? Včasih da, a to ni glavna utež.
Od poznanstva z dobaviteljem? Včasih da, a to ni glavna utež.


WTF je pa potem glavna utež pri izbiri dobavitelja? JE NI!!
Če se bo Todorovič zainatil (morebiti zaradi zaliva, ali česarkoli) bodo na policah samo hrvaški izdelki, pa pika.
Tisto teoretiziranje, kako bi moralo biti, pa si vsi, ki si na juriš želite prodajo lahko zatlačite v rit.
anon-82925 sporočil: 801
[#1498256] 20.12.11 09:40
Odgovori   +    1
To je bil še en shod, kot tisti v trenirkah. Samo, da se g. Janković pokaže in nam postaja jasno, da je on pravičen, proti razlikovanju... Skratka, najpopolnejši za premierja.
Dajte no. Saj nismo tako neumni. Ali pač?

Strani: 1 2 3