Zasebnost

Strani: 1 2 3

anon-9939 sporočil: 17.846
[#1047748] 04.01.11 10:29 · odgovor na: anon-166829 (#1047741)
Odgovori   +    0
[Pia]
> [0219K21]
>
> Jaz govorim o dejstvih in ne o tem kako bi moralo biti.

Jaz govorim o dejstvih in ne kako bi moralo biti, temveč kako pri nas je!
Ah, saj je vseeno..
anon-166829 sporočil: 5.290
[#1047771] 04.01.11 10:37 · odgovor na: anon-9939 (#1047748)
Odgovori   +    4
[0219K21]
> [Pia]
> > [0219K21]
> >
> > Jaz govorim o dejstvih in ne o tem kako bi moralo biti.
>
> Jaz govorim o dejstvih in ne kako bi moralo biti, temveč kako pri nas je!

Ah, saj je vseeno..
Hudiča, nič ni vseeno.

Če bi bilo vseeno, bi bil ti demokrat in/ali sposoben pravnik, tako si pa samo pri Zares.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1047774] 04.01.11 10:39 · odgovor na: anon-166829 (#1047771)
Odgovori   +    0
[Pia]
> [0219K21]
> > [Pia]
> > > [0219K21]
> > >
> > > Jaz govorim o dejstvih in ne o tem kako bi moralo biti.
> >
> > Jaz govorim o dejstvih in ne kako bi moralo biti, temveč kako pri nas je!
>
> Ah, saj je vseeno..

Hudiča, nič ni vseeno.

Če bi bilo vseeno, bi bil ti demokrat in/ali sposoben pravnik, tako si pa samo pri Zares.
Hmm, kaj zopet gremo eno rundo "ad personam"?!
anon-166829 sporočil: 5.290
[#1047782] 04.01.11 10:42 · odgovor na: anon-9939 (#1047774)
Odgovori   +    5
[0219K21]
>
Hmm, kaj zopet gremo eno rundo "ad personam"?!
Ti tako vedno deluješ in to imenuješ dejstva in zdravi argumenti!
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1047814] 04.01.11 10:53 · odgovor na: anon-166829 (#1047782)
Odgovori   +    0
[Pia]
> [0219K21]
> >
> Hmm, kaj zopet gremo eno rundo "ad personam"?!

Ti tako vedno deluješ in to imenuješ dejstva in zdravi argumenti!
O hudo. Torej, kadar ti moji argumenti ne ustrezajo napadeš mene osebno, namesto, da bi v mojih argumentih odkrila pomankljivosti.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#1047851] 04.01.11 11:06 · odgovor na: anon-9939 (#1047814)
Odgovori   +    6
[0219K21]
> [Pia]
> > [0219K21]
> > >
> > Hmm, kaj zopet gremo eno rundo "ad personam"?!
>
> Ti tako vedno deluješ in to imenuješ dejstva in zdravi argumenti!

O hudo. Torej, kadar ti moji argumenti ne ustrezajo napadeš mene osebno, namesto, da bi v mojih argumentih odkrila pomankljivosti.
Kje imaš kake agrumente, človek. ZARES, kje so!
anon-245627 sporočil: 69
[#1047860] 04.01.11 11:10
Odgovori   +    0
Toliko vpliven, da je tihi solastnik Varnost Koper?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1048055] 04.01.11 12:47 · odgovor na: (#1047910)
Odgovori   +    0
[rename]
> [0219K21]
> > [Pia]
> > > [0219K21]
> > > >
> > > Poštenih so polni zapori, to si zapomni.
> >
> > Bravo!
> >
> > Zato so naši "poštenjaki" vsi na prostosti! Še več; so med političnogospodarsko elito!
> >
> > E viva komunizem!
>
> Jaz govorim o dejstvih in ne o tem kako bi moralo biti.
>

Ok. Govoriš o dejstvih.
Kaj praviš na naslednje dejstvo:
Leta 2008 je sedanji minister Zalar delal v odvetniški pisarni Senica v času, ko je še imel status sodnika. To je bila eklatantna kršitev zakona. Na seji Državnega zbora minister na to dejstvo ni odgovoril.

Ali pa na tole:
Novinarji so namreč že lani pisali, da minister Zalar neverjetno veliko potuje in za svoja potovanja v krznih časih še posebej neracionalno troši davkoplačevalski denar. V tistem času je na Ministrstvu za pravosodje delala študentka, ki je spisala diplomo, v kateri je analizirala porabo sredstev ministrstva. Med drugim je ugotovila, da je minister Zalar v primerjavi s prejšnjim ministrom dr. Šturmom v enakem primerjalnem obdobju petnajstih mesecev za potovanja porabil veliko več sredstev kot minister dr. Šturm. In kaj se je zgodilo?
Minister Zalar je odločil: "V pol ure naj izgine iz hiše". Tudi to smo mu povedali na izredni seji Državnega zbora, a odgovora ni bilo.
Uvodoma naj povem, da na zadeve gledam pozitivno. To pomeni, da v vsaki zadevi najprej vidim dopustno, pravilno in potrebno ravnanje, ter, šele, če gre za očitno nepravilnost (nezakonito, kaznivo) pa dodatno poiščem argumente za eno ali za drugo plat.

Ad 1.

Prav gotovo ni mogel biti zaposlen v pisarni Senica, če je še bil zaposlen na sodišču kot sodnik, lahko pa, da je sodeloval pri delu pisarne kako drugače. Res pa je, da je zakon o sodnikih pri tem dokaj ekspliciten in sodnikom prepoveduje vrsto dejavnosti, med ostalimi tudi odvetniško delo. Tako 41. čl. Zakona o sodniški službi (ZSS) določa naslednje:

"41. člen

Sodnik ne sme opravljati odvetniških ali notarskih poslov oziroma gospodarske ali druge pridobitne dejavnosti.

Sodnik ne sme opravljati poslovodskih poslov in ne sme biti član upravnega ali nadzornega odbora gospodarske družbe ali druge pravne osebe, ki se ukvarja s pridobitno dejavnostjo."

Toda, pozor, že drugi odstavek 42. člena določa izjemo:

"42. člen

Sodnik ne sme sprejeti nobene zaposlitve ali dela, ki bi ga oviralo pri opravljanju službe ali nasprotovalo ugledu sodniške službe oziroma vzbujalo vtis, da pri opravljanju svoje službe ni nepristranski.

Sodnik sme opravljati pedagoška, znanstvena, publicistična, raziskovalna ali druga podobna dela v pravni stroki, če s tem ni ovirano opravljanje sodniške službe.

Za opravljanje del iz prejšnjega odstavka ali drugih del, ki jih sodnik lahko opravlja poleg sodniške službe, sodnik ne sme skleniti delovnega razmerja."

Če je, torej, še vedno kot sodnik opravljal pedagoško, znanstveno, publicistično, raziskovalno ali drugo podobno delo v pravni stroki in pri tem ni bilo ovirano opravljanje sodniške stroke, no tedaj ne gre za prepovedano dejavnost.

Dvome odpravlja 43. člen:

"43. člen

O sprejemu dela, ki ga sodnik lahko opravlja poleg sodniške službe, mora sodnik predhodno pisno obvestiti predsednika sodišča, predsednik sodišča pa predsednika neposredno višjega sodišča.

Če predsednik sodišča meni, da gre za delo, ki ga sodnik po določbah tega zakona ne sme opravljati, predlaga sodnemu svetu, da odloči o nezdružljivosti dela s sodniško funkcijo, in o tem obvesti sodnika.

Če sodni svet odloči, da je delo nezdružljivo s sodniško funkcijo, ga sodniku prepove sprejeti."


Ad. 2.

Poraba sredstev za potovanja je zanimiva reč. Namesto, da bi ti odgovarjal o zadevi, ki je poznam tako kot ti (torej nič in le na nivoju rekla-kazala) bom raje rekel, da, evo, severnokorejski vodja pa res ne potuje nikamor. Torej mora, po tej plati varčevanja, pa res biti super, a ne?

Potovanje ali ne-potovanje ne more samo po sebi biti merilo. V času mandata ministra za pravosodje Dr. Lovra Šturma je Slovenija bila tudi predsedujoča Svetu EU, kar pomeni, da so v teh pol leta 2008 ministri verjetno prihajali tudi v Slovenijo.

Če je dejavnost EU na pravosodnem področju ali dejavnost pravosodnega ministrstva v določenem obdobju imela več mednarodnih aktivnosti pri katerih se pričakuje udeležba na ministrski ravni je logično, da bo minister potoval in ne bo merkal raziskave, ki zgolj trdijo, da je minister ta-in-ta porabil več ali manj sredstev za potovanja.

O tem ali je študentko res nagnal ali ne je brez poznavanja dejanskega stanja nespametno govoriti.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1048140] 04.01.11 13:51 · odgovor na: (#1048113)
Odgovori   +    0
[rename]
Darko, spet si se na dolgo in široko potrudil braniti lik i djelo :-)))
Se strinjam, da zadeve niso črnobele, ampak tale vaš minister je v parlamentu obmolknil, namesto, da bi odgovoril na zastavljene očitke.
Dovolj zgovorno, se ti ne zdi?
(to je zgolj retorično vprašanje)
Minister Zalar ni "moj minister", je pa minister Vlade RS in je pomemben član koalicijske LDS.

Če je v parlamentu dobil vprašanje se več kot spodobi na vprašanje tudi odgovoriti. Lahko le upam(o), da za molkom ne stoji zgolj neka užaljenost ali trmoglavost, temveč želja, da se s preuranjemim in nenatančnim odgovorom ne podajajo napačne informacije.

Drugače sem podal le argumente, ki naj bi šli v smeri pozitivnega. Negativnih pa je lahko tudi veliko, a brez tega, da se ve do podrobnosti za kakšne vrste domnevnega sodelovanja s pisarno Senica naj bi šlo, ter ali je za to imel dovoljenje predsednika sodišča, pa je nespametno komentirati. Takisto za tiste stroške potovanj v tujino. Po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja je možno, kolikor vem, priti do podatkov o vseh službenih ministrovih potovanjih v tujino. Brez tega, da se naredi analiza vsakega izmed teh potovanj, ter preveri ali je bilo potrebno ali ne, je res nespametno zgolj primerjati kdo je več porabil na službena potovanja. Ta podatek nima prav nobene vrednosti ali pomena.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1048170] 04.01.11 14:03 · odgovor na: (#1048158)
Odgovori   +    0
[rename]
> [0219K21]
> > [rename]
> > Darko, spet si se na dolgo in široko potrudil braniti lik i djelo :-)))
> > Se strinjam, da zadeve niso črnobele, ampak tale vaš minister je v parlamentu obmolknil, namesto, da bi odgovoril na zastavljene očitke.
> > Dovolj zgovorno, se ti ne zdi?
> > (to je zgolj retorično vprašanje)
>
> Minister Zalar ni "moj minister", je pa minister Vlade RS in je pomemben član koalicijske LDS.
>

No, ker si ti član Zares in ker je Zares člank vladne koalicije, je to tudi tvoj minister.
Moj zagotovo ni ;-)

> Če je v parlamentu dobil vprašanje se več kot spodobi na vprašanje tudi odgovoriti. Lahko le upam(o), da za molkom ne stoji zgolj neka užaljenost ali trmoglavost, temveč želja, da se s preuranjemim in nenatančnim odgovorom ne podajajo napačne informacije.
>

Na tako preprosta vprašanja ne rabi dodatnega pripravljanja za odgovor.
Molk je bila kot kaže ignoranca, sicer bi izrekel vsaj kakšno frazo v slogu, da ni seznanjen in da bo naročil pristojnim službam, da pripravijo poročilo ;-)



> Drugače sem podal le argumente, ki naj bi šli v smeri pozitivnega. Negativnih pa je lahko tudi veliko, a brez tega, da se ve do podrobnosti za kakšne vrste domnevnega sodelovanja s pisarno Senica naj bi šlo, ter ali je za to imel dovoljenje predsednika sodišča, pa je nespametno komentirati. Takisto za tiste stroške potovanj v tujino. Po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja je možno, kolikor vem, priti do podatkov o vseh službenih ministrovih potovanjih v tujino. Brez tega, da se naredi analiza vsakega izmed teh potovanj, ter preveri ali je bilo potrebno ali ne, je res nespametno zgolj primerjati kdo je več porabil na službena potovanja. Ta podatek nima prav nobene vrednosti ali pomena.

Dopovej to vašemu ministru, da je odpustil študentko, ki je primerjala zgolj nespametne podatke, namesto, da bi jo podučil o tem, kako se naredi strokovna primerjava potnih stroškov :-)))
Kot rečeno, minister Zalar je minister Vlade RS in ne moj minister. Drugega ne bom komentiral.
anon-103583 sporočil: 2.569
[#1048683] 05.01.11 01:22 · odgovor na: anon-166829 (#1047576)
Odgovori   +    1
[Pia]
> [jacktop]
>
> > > > JJ: "Po naravi sem pošten človek in komunist ..."

Topi Jack, tvoj stavek se bi pravilno glasil takole:

JJ: "Po naravi sem pošten človek in ne komunist ..."

ali

JJ: "Je naravno, da je pošten človek tudi komunist ..."

ali

JJ: "Učili so nas, da je po naravi pošten človek komunist ..."
Spoznali smo, da je po naravi redek človek pošten komunist ...
murje sporočil: 5.120
[#1048948] 05.01.11 09:36
Odgovori   +    1
Hlepenje po sladko-toplem mleku avtoritarne matere
Laibach, ki že trideset let reflektirajo spogledovanje Slovenije z oblastjo, so na Dnevnikova vprašanja o tem, kakšno avtoriteto išče Slovenija, odgovorili z vpogledom v ozadje: "Slovenci so infantilna, nereflektirana nacija analnega tipa, pretežno rovtarskega karakterja, s samodestruktivno shizofreno kombinacijo superiorne inferiornosti. Nacija, ki je zlahka zavrgla samoupravljanje kot preveč utopični sistem in ki zdaj demokracijo razume kot čudežen sistem odrešitve, ki pa naj bi po njenem deloval izključno kot prelaganje odgovornosti na druge. Zaradi svojih karakternih lastnosti se Slovenci niso nikoli zares rešili želje po gospodarju dobrohotnega, a strogega, očetovskega tipa, z zavitimi, košatimi oziroma kvadratnimi brki. Še bolj kot po očetu pa ta nacija nedonošenčkov hlepi po sladko-toplem mleku avtoritarne matere. Zato bi bil za slovenski političen prostor v principu še vedno najbolj idealen tip vodenja razsvetljeni absolutizem monarhičnega ali partijskega tipa, ki bi državljane a priori odvezal vsake odgovornosti in na čelu katerega bi sedela velika mati (hobotnica) oziroma matica z brki. Pravzaprav bi se v organizacijskem smislu morali zgledovati kar po klasičnem slovenskem čebelnjaku, ki je v veliki meri bil zgled tudi Kardeljevemu modelu samoupravljanja, vendar je Kardelj čebelicam v teoriji naložil preveč odgovornosti, do trotov pa je bil v praksi preveč popustljiv. Z nekaj zdrave modifikacije bi zatorej takšno samoupravljanje čebelnjaškega tipa pri Slovencih lahko odlično funkcioniralo."
www.dnevnik.si/novic...1042414779
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1048975] 05.01.11 09:50 · odgovor na: (#1048967)
Odgovori   +    0
[rename]
> [0219K21]
> > [rename]
> > > [0219K21]
> > > > [rename]
> > > > Darko, spet si se na dolgo in široko potrudil braniti lik i djelo :-)))
> > > > Se strinjam, da zadeve niso črnobele, ampak tale vaš minister je v parlamentu obmolknil, namesto, da bi odgovoril na zastavljene očitke.
> > > > Dovolj zgovorno, se ti ne zdi?
> > > > (to je zgolj retorično vprašanje)
> > >
> > > Minister Zalar ni "moj minister", je pa minister Vlade RS in je pomemben član koalicijske LDS.
> > >
> >
> > No, ker si ti član Zares in ker je Zares člank vladne koalicije, je to tudi tvoj minister.
> > Moj zagotovo ni ;-)
> >
> > > Če je v parlamentu dobil vprašanje se več kot spodobi na vprašanje tudi odgovoriti. Lahko le upam(o), da za molkom ne stoji zgolj neka užaljenost ali trmoglavost, temveč želja, da se s preuranjemim in nenatančnim odgovorom ne podajajo napačne informacije.
> > >
> >
> > Na tako preprosta vprašanja ne rabi dodatnega pripravljanja za odgovor.
> > Molk je bila kot kaže ignoranca, sicer bi izrekel vsaj kakšno frazo v slogu, da ni seznanjen in da bo naročil pristojnim službam, da pripravijo poročilo ;-)
> >
> >
> >
> > > Drugače sem podal le argumente, ki naj bi šli v smeri pozitivnega. Negativnih pa je lahko tudi veliko, a brez tega, da se ve do podrobnosti za kakšne vrste domnevnega sodelovanja s pisarno Senica naj bi šlo, ter ali je za to imel dovoljenje predsednika sodišča, pa je nespametno komentirati. Takisto za tiste stroške potovanj v tujino. Po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja je možno, kolikor vem, priti do podatkov o vseh službenih ministrovih potovanjih v tujino. Brez tega, da se naredi analiza vsakega izmed teh potovanj, ter preveri ali je bilo potrebno ali ne, je res nespametno zgolj primerjati kdo je več porabil na službena potovanja. Ta podatek nima prav nobene vrednosti ali pomena.
> >
> > Dopovej to vašemu ministru, da je odpustil študentko, ki je primerjala zgolj nespametne podatke, namesto, da bi jo podučil o tem, kako se naredi strokovna primerjava potnih stroškov :-)))
>
> Kot rečeno, minister Zalar je minister Vlade RS in ne moj minister. Drugega ne bom komentiral.

Saj ni treba. Je vajin molk dovolj zgovoren :-)))
To je vendar smešno.

Vprašanje je bilo postavljeno ministru Alešu Zalarju. Če bo konkretno odgovoril, bo odgovoril.

Nekomu na forumu se je zazdelo, da bo dobil odgovor tukaj na forumu, lahko pa je (od mene) dobil le nekaj iztočnič in nič več. Če pa je pričakoval kaj več si je kriv sam.

Naslednjič, priporočam, da za pojasnilo zakaj mu doma ne dela hladilnik pokliče vodovod.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#1048982] 05.01.11 09:54 · odgovor na: murje (#1048948)
Odgovori   +    0
[murje]
Hlepenje po sladko-toplem mleku avtoritarne matere
Laibach, ki že trideset let reflektirajo spogledovanje Slovenije z oblastjo, so na Dnevnikova vprašanja o tem, kakšno avtoriteto išče Slovenija, odgovorili z vpogledom v ozadje: "Slovenci so infantilna, nereflektirana nacija analnega tipa, pretežno rovtarskega karakterja, s samodestruktivno shizofreno kombinacijo superiorne inferiornosti. Nacija, ki je zlahka zavrgla samoupravljanje kot preveč utopični sistem in ki zdaj demokracijo razume kot čudežen sistem odrešitve, ki pa naj bi po njenem deloval izključno kot prelaganje odgovornosti na druge. Zaradi svojih karakternih lastnosti se Slovenci niso nikoli zares rešili želje po gospodarju dobrohotnega, a strogega, očetovskega tipa, z zavitimi, košatimi oziroma kvadratnimi brki. Še bolj kot po očetu pa ta nacija nedonošenčkov hlepi po sladko-toplem mleku avtoritarne matere. Zato bi bil za slovenski političen prostor v principu še vedno najbolj idealen tip vodenja razsvetljeni absolutizem monarhičnega ali partijskega tipa, ki bi državljane a priori odvezal vsake odgovornosti in na čelu katerega bi sedela velika mati (hobotnica) oziroma matica z brki. Pravzaprav bi se v organizacijskem smislu morali zgledovati kar po klasičnem slovenskem čebelnjaku, ki je v veliki meri bil zgled tudi Kardeljevemu modelu samoupravljanja, vendar je Kardelj čebelicam v teoriji naložil preveč odgovornosti, do trotov pa je bil v praksi preveč popustljiv. Z nekaj zdrave modifikacije bi zatorej takšno samoupravljanje čebelnjaškega tipa pri Slovencih lahko odlično funkcioniralo."
www.dnevnik.si/novic...1042414779
Izvirno, duhovito, trpko, s kančkom ostrine. Zadeve niso tako tragične, so pa videti takšne, kar je pravzaprav ironija. Slovencem (in slovenkam) še kar dobro gre.
anon-216391 sporočil: 3.795
[#1049788] 05.01.11 20:30 · odgovor na: anon-166829 (#1047281)
Odgovori   +    0
[Pia]
> [dostiimam]
> > [Pia]
> > GG: "Po naravi sem pošten človek in komunist ..."
>
> Skratka sem "ČEKA"!

Kaj pa je to čeka?

Poznam dva čeka, takega brez in tekega s kritjem.

GG je brez kritja dobro krit!

Vem pa tudi za "Vserusijaskajo črezvičanjajo komisijo po borbe s kontrrevoljucijej i sabotažem", tako nekako se je imenovala prva ruska tajna policija imenovana tudi ČEKA.
Mislil sem seveda na kratico 1. izdaje ruskega gestapa, ki ga lahko fonetično tvorimo iz Človek in Komunist. Malo igre koristi starim sivim celicam.

Lep dan in preostanek leta 2011 želim.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#1056706] 11.01.11 09:32 · odgovor na: anon-103583 (#1048683)
Odgovori   +    5
[ostroge]

Spoznali smo, da je po naravi redek človek pošten komunist ...
Celo tako: "Spoznali smo, da je po naravi redek pošten komunist Človek."

Strani: 1 2 3