Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Jure Janković: »Daj, ubij tega.«

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 21

Gustl sporočil: 13.632
[#956447] 14.10.10 08:08 · odgovor na: anon-198017 (#956441)
Odgovori   +    6
[sajtrga]
Hej, Gustl. Kaj pa "ignore" funkcija?
Če se ne strinjaš z mnenjem nekoga oz. je to mnenje drugačno od tvojega, se ga pač znebiš, ga enostavno odstraniš, ga likvidiraš.
"Te bom dal na ignore = te bom ubil?"
...in nato iz foruma na ulico...
Ja pa kaj še. Imaš daljinca in ko ti nekdo serje po glavi, stisneš knof "mute". Serator ni mrtev, še vedno serje okoli, ampak ti ga ne slišiš.
Gustl sporočil: 13.632
[#956538] 14.10.10 09:12 · odgovor na: anon-233208 (#956041)
Odgovori   +    1
[MacAdam]
Vendar pa se mi zdi, da je v današnjih časih to hudo površen in pavšalen odgovor in argument. Najlažje je nekoga odsloviti v stilu "Če ti kaj ni všeč pa pojdi drugam". Ampak, a ni to početje popolnoma, popolnoma enako temu, kar tako odločno črtite in očitate oblastnikom in javnemu življu? Kaj ni to ravno tako igra iz pozicije moči? Vse kar se v tej temi recimo tudi odločno in ogorčeno očita?
Kaj ni delitev piscev na boljše in slabše forumaše, všečne in manj všečne, popolnoma indentično temu, kar očitate nekaterim politikom, ki naj bi posegali v medije in izvajali cenzuro? Kaj ne krojite s tem mnjenje, ker si marsikdo v želji po všečnosti ne bo upal izraziti svojega iskrenega mnenja?
Kaj ni vsaj malo hinavsko in nedosledno, če človek pozorno spremlja vaša pisanja in stališče in na drugi strani dejanja?

Glej, meni je popolnoma jasno, da je rokovanje z dotičnim forumom hudo nadležna zadeva, jaz osebno si tega ne bi želel delati, pa če mi dajo milijone za to.
Ampak se mi zdi pa vseeno izjemno pomembno, da kljub vsemu, še vedno admin, novinarji ohranite tisto "neodvisnost", ki je nujna za profesionalce (če je seveda vaša vizija narediti nekaj dobrega za skupnost in ni to res samo pobiranje gnilih jabolk po gnojiščih, zaradi par evrov dodatka).

Jaz osebno forumov ne jemljem več tako lahkotno, kot 10 let nazaj. Zadeva je bistveno bolj resna, kot mogoče izgleda na prvo žogo. In dokler bodo poslanci v DZ citirali anonimne pisce iz forumov in jih uporabljali kot argument za interpelacije, do takrat bom mnenja, da je OGROMNA odgovornost na strani razno raznih adminov, predvsem zelo obiskanih forumov.
Zavedati se morate, da se po teh forumih pase neskončno število nekih študentov, ki se jim v resnici še nikoli ni nič hudega godilo, ki nikoli niso še resnemu življenju pogledali v oči. V njih pa več kot očitno raste snobizem, mržnja, vzvišenost in nespoštovanje. In ja, mnogim so novinarji Financ, pisci po tem forumu tudi vzorniki.

Zato tudi menim, da je prav, da mediji prevzamete na svoja pleča del odgovornsoti za stanje duha v družbi in mogoče začnete delovati bolj nepristransko, neodvisno in profesionalno.

In kar se mene tiče, je najbolj demokratična oblika foruma v tem, da vsakemmu posamezniku ponudiš opcijo ignore, prijatelj in kaj podobnega. Pa naj vsak sam odloči, kaj želi brati, kdaj in v kakšni obliki.
Admin, pa naj poskrbi za vse nestrpne pisce, ki prestopijo prag in mero dopustnega.

Hm. Pa saj točno to, kar si napisal v zaključku, delamo. Do pregovarjanj pa pride zato, ker se mora admin odločit, kaj je mera dopustnega in tisto kar je zame nedopustno, je za nekoga (predvsem za avtorja takega spročila) povsem dopustno. In potem mora pač admin zavzet pozicijo boga - tko je in nič drugače, če ti kaj ni všeč, zamenjaj religijo/forum.

NE vem, koliko si aktiven po drugih forumih, ampak do teh pregovarjanj prihaja na vseh, skoraj brez izjeme. Če jih ne vidiš, ne pomeni, da jih ni. Nekateri forumi so namreč tako močno moderirano, da ne dovolijo sploh diskutiranja o tem. Jaz diskutiranje vedno dovolim, se pa seveda selektivno odločam, s kom in kdaj sploh želim o tem diskutirat.
anon-79753 sporočil: 286
[#959196] 16.10.10 16:37
Odgovori   +    1
Oba z Elikanom sva ob tem prebledela, besede Jureta Jankovića sva razumela kot resno grožnjo, Elikan pa je ob tem Juretu Jankoviću pretresen zajecljal: "Ne moreš mi tega reči, ne moreš me kar likvidirati." ________________________________________ ma dej človek, kdo verjame takšnim bedarijam???? Japajade, pa prav vi novinarji tako olikano govorite, ha ha ha ha .... ne lapaj neumnosti, piskaralo bedno....
anon-79753 sporočil: 286
[#959198] 16.10.10 16:37
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-79753 16.10.2010 16:39
dvakrat...

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 21