Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mićo Mrkaić: Odmev na Štrovsa

Strani: 1 2 3 4

anon-9939 sporočil: 17.846
[#48280] 13.02.07 17:54 · odgovor na: anon-9303 (#48274)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):


Gustl, prosim da tega nikakor ne zbrises. To je post of the century! Vedno so mi bili vsec iskreni ekstremisti in zadnje dni sem jih kar nekaj zbezal na plano :))

Se najbolj pa je zabavno, da je identiteta tega tipa javno znana, to je Marjan Starc iz Kopra.

MM

To pa ja ni skrivnost.
anon-108912 sporočil: 115
[#48285] 13.02.07 18:05
Odgovori   +    0
Komentatorji,vsi ki pišete proti Miču kažete svojo kulturo in vam je Mičo že dosti povedal v enem svojih člankov.MIČO KAR TAKO NAPREJ.
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48288] 13.02.07 18:16 · odgovor na: anon-108912 (#48285)
Odgovori   +    0

cebos je napisal(a):
Komentatorji,vsi ki pišete proti Miču kažete svojo kulturo in vam je Mičo že dosti povedal v enem svojih člankov.MIČO KAR TAKO NAPREJ.
 
Hvala!

LP, Mico
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48289] 13.02.07 18:19 · odgovor na: (#48277)
Odgovori   +    0

NavadniNimda je napisal(a):

raznoraznih projinih nadomestkov za opozicijo.
 
To si krasno in izvirno napisal, projini nadomestki! Kacin = projin nadomestek

MM
anon-10743 sporočil: 2.011
[#48292] 13.02.07 18:23 · odgovor na: anon-75371 (#48127)
Odgovori   +    0

gillan je napisal(a):
 Le čemu se Slovenci na avstrijskem Koroškem tako krčevito borijo za svoje pravice, ko bi bilo pa veliko enostavneje in tudi ekonomsko koristneje se enostavno ukloniti Heiderju?
Od tega, da jih ostali slovenci hujskajo?
dani14 sporočil: 6.657
[#48297] 13.02.07 18:35 · odgovor na: anon-10743 (#48292)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):

Od tega, da jih ostali slovenci hujskajo?

In kje opaziš hujskanje? V medijih ali na ulici? Ali morda kar čez mejo uletavajo z bombami okoli pasov?
anon-45015 sporočil: 760
[#48300] 13.02.07 18:38 · odgovor na: anon-9303 (#48274)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Gustl, prosim da tega nikakor ne zbrises. To je post of the century! Vedno so mi bili vsec iskreni ekstremisti in zadnje dni sem jih kar nekaj zbezal na plano :))

Se najbolj pa je zabavno, da je identiteta tega tipa javno znana, to je Marjan Starc iz Kopra.

MM
 
Mićo,
jaz nisem in ne pišem nič proti tebi.
V tem primeru te samo pozivam, da daš "svoja jajca na mizo" in objaviš tvoj komentar na gornje moje tri točke v ameriških medijih, potem pa bomo govorili naprej.
To, da se junačiš tu v Financah ( v Sloveniji) je navadni pičkin dim.
Poleg tega pa  ste "liberalci-libertarci" tega Foruma izumili tudi neko "Ignore List" in pokazali vso svojo DEMOKRATIČNO odprtost in toleranco.
 Najbolj me je zasrbelo pred dvemi leti, ko sem videl, da je JJ resno vzel vas mlade luftarje, vendar je hvala Bogu, kmalu spregledal, da ste "kukavičja jajca" slovesnkih KOMUNISTOV s katerimi so hoteli slovenski KOMUNISTI minirati novo vladno koalicijo.
MIćo, "znam te puško još od kad si bio pištolj !",
Lp, Marjan Starc - Koper
anon-29419 sporočil: 107
[#48301] 13.02.07 18:42 · odgovor na: anon-9303 (#48249)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Od kdaj se pravilnost argumentov ugotavlja z glasovanjem? Daj, pojasni mi to, verjetno ne bom edini, ki bo srecen ob tvoji razlagi. Daj, potrudi se. Seveda moras podati reference, da se bomo lahko vsi ucili od tebe.

Se pravi, da delujes po nacelu: sestejes sto opicnjakov, pa dobis enega Einsteina?

MM
 pravilnost argumentov ?? spet ena cvetka našega mm-a. kdo pa pravi, da so tvoji argumenti pravilni ???
 po tolikem pisanju in teženju bi namreč lahko vedel, da je polemika " umetnost" prepričevanja.
tvoje prepričevanje pa se ponavadi sprevrže v zmerjanje in žaljenje.
 Reference ??! tu se mora človek resnično zamisliti.
pa ja ne mislis, da bomo zaradi tvojga doktorata v ameriki vsi " dol padli"
lepo te prosim, bodi resen !! ( mogoče pred dvajsetimi leti )
pa še mal heca-
ne morem si predstavljatii, kaj bi dobili, če bi sešteli sto mrkaičev?
mislim, da je eden več kot dovolj.





 
anon-86509 sporočil: 2.820
[#48303] 13.02.07 18:45 · odgovor na: anon-36971 (#48056)
Odgovori   +    0

1 € je napisal(a):
Naj končam, moj čas je dragocen, Štrovsov subvencioniran; mene čaka resno delo, njega metanje barve na platno.

resno delo? metanje česa drugega na roke?
 
Vsaj to, če že ne drugega; Čeprav se oksitocin baje sprošča le pri koitusu, pri masturbaciji pa ne, ali neznatno. In odsotnost omenjenega hormona je pri spoštovanem gospodu dokaj očitna. Ta se namreč manifestira tudi širše kot zgolj v vedenjski devianci: s problemi pri družbeni integraciji in obči komunikaciji (konfliktnost!).
Ali po domače: treba ga je vsaj kdaj tudi namočiti, sicer začne psiha takole ječati pod nakopičenimi tenzijami....
Otac
anon-9013 sporočil: 5.146
[#48307] 13.02.07 18:54
Odgovori   +    0
starmar, veš česa sem se zbal? Če zmaga tvoja konzervativna renesansa, se bojim da jo bodo pravi Slovenci bolj slabo zapopadli in da bo potem slovenska nacija sestavljena iz samih Neslovencev.

Enfrice.
anon-73026 sporočil: 830
[#48308] 13.02.07 18:59
Odgovori   +    0
No, pričakoval sem vsaj kolikor toliko luciden odgovor, pa se pojavi to cepetanje. Pa začnimo.

Stavil sem, da k podpisu ni potrebno dodajati ničesar, ker bo Mrkaić nemudoma začel prodajati moje slike. Stavo sem dobil.

@1: Brez slabe vesti se imam za funkcionalno pismenega. Še več, podoben status pogojno priznavam tudi Mrkaiću. Kar se pa tiče statusa svobodnega umetnika, do česar imam, kot je očitno, nekoliko ambivalenten odnos, če ne celo podobnega njegovemu, je pa tako: pravila so znana, legalist Mrkaić, ki je svetoval Petrolu v nasprotju z mojo moralo, a baje po črki zakona, lahko za podoben status svobodno kandidira. Menda obstajajo tudi pravila, po katerih ima Mrkaić po povratku iz širnega sveta zagotovljeno službico na eni najslabših svetovnih univerz, kranjski Sorboni – prav, dokler so za vse enaka. Naj spremenijo pravila in se bomo prilagodili.

Ironijo razumem – Mrkaić si je duhovit odmev zaslužil in ga tudi dobil.

@2: Najbolj duhovit del odmeva je Mrkaič dobil v razdelku pod naslovom Vesela šola . Ker ga pa kljub pogojni funkcionalni pismenosti ni zastopil, naj mu ga razložim:
Za jamranje o očitnem imamo vsaj 2 zelo lepa izraza – tavtologija in, naravnost idealnega, larpurlartizem. Da bi Mrkaićev izračun, katerega edini smisel je, kot zatrjuje avtor, umetniška vrednost, vsaj nekoliko osmislil, sem pokazal, kako veliko se lahko vsi skupaj iz njega naučimo. Nisem namreč imel srca, da bi ob dejstvu, da je 90 milijonsko omrežje večje od dvomilijonskega, Mrkaičev učeni izračun zavrgel kot nepotrebno razmetavanje njegovega dragocenega časa.

@3: Pogojno funkcionalno pismeni Mrkaić bi se po vsej verjetnosti lahko sam prikopal do zaključka, da se besede: “zgrešiti se ne da niti Mrkaićeve napake pri prepisovanju formule, ko produkt števila in njegovega logaritma zapiše kot njuno razliko, ampak to lahko velikodušno vzamemo za lapsus ”, ne nanašajo nujno na bližnji link, ampak so smiselne tudi same po sebi. Iz njih namreč nedvoumno sledi domneva, da je Mrkaič enačbo prepisal, ne pa na novo izumil. Iz dela za vejico pa bi celo velika večina slovenskih osnovnošolcev razbrala, da Mrkaiču nočem nič hudega. Ker pa se iz citiranega resnici na ljubo ne vidi tudi, da lapsusa ni nujno zagrešil Mrkaić, pač pa famozni stavci časopisov, se Mrkaiću za to krivico na tem mestu globoko in iskreno opravičujem.

Posvetimo se sedaj še Mrkaićevemu stavku: “ Če bi bila formula napisana napačno, kot laže Štrovs, bi bil rezultat 45 in ne 57, kot sem pravilno izračunal in napisal ,” ki predavatelja kranjske Sorbone pokaže v naravnost bleščečem sijaju. Soočimo torej mojstra logike Mrkaiča s tem briljantnim rezoniranjem, založeni z dejstvom, da je v izvirnem članku napisano: “ Andrew Odlyzko in Benjamin Tilly sta kritizirala Metcalfov rezultat in trdila, da vrednost omrežja narašča kot N-log(N), kot produkt števila uporabnikov in njegovega logaritma ”.

Imamo 4 podatke – avtorja enačbe, s katerima je enačba enoznačno definirana, sumljivo enačbo, razumljiv opis (…produkt…) in rezultat. Jaz sem stvari sicer preračunal, ampak tudi brez tega bi se dalo zaključiti, da gre pri zapisu enačbe za lapsus, kot sem velikodušno zaključil.

Logik Mrkaić pa je izračunal, da bi bil, če bi bila formula napisana napačno, rezultat 45, in da sem jaz lažnivec. Ja ljuba Marija – Mrkaić bi moral nemudoma dobiti profesuro najmanj na MIT!

Peter Štrovs
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48315] 13.02.07 19:47 · odgovor na: anon-73026 (#48308)
Odgovori   +    0

peter20 je napisal(a):

@1: Brez slabe vesti se imam za funkcionalno pismenega.
Saj v tem je jedro problema. Strovs je funkcionalno nepismen, kar dokazuje s svojim onaniranjem ob najmanj relevantnih tockah clanka, ne razume (oziroma noce razumeti) pa glavnega sporocila, to je nizke vrednosti slovenscine kot omrezja.

"Slikarski genij", ki svoje slike verjetno ponuja na vaskih sejmih in na ostalih zakotnih priozoriscih, nikoli niti poskusil ni polemizirati z mojo glavno tezo, to je inferiornostjo slovenscine kot komunikacijskega omrezja. Priznati pa mu je treba, da je v zamegljevanju nenavadno spreten.

Skoda, zelo beden odgovor subvencioniranca, ki sicer legalno, a v nasprotju z elementarno spodobnostjo, molze davkoplacevalce in me skorajda poziva, da se mu lahko pridruzim v tem zaziranju soljudi. Ne, hvala.

MM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48317] 13.02.07 19:49 · odgovor na: (#48312)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9303 13.02.2007 19:51

ver je napisal(a):
Ne vem, zdaj si verjetno misliš, da imaš daljšega kot on. Si imel pri vsem pisanju še kaj drugega v mislih?
 
Ne, iskal je zastonj reklamo za svojo slikopleskarsko obrt! Ali pa je iskal nove clane za drustvo Painters Anonimous :))

MM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48324] 13.02.07 20:02 · odgovor na: (#48321)
Odgovori   +    0

ver je napisal(a):

Enako velja za knjige. Kdor se omejuje na slovenščino, je obsojen na zaplankanost.
 
Ja, ampak lahko pa molze subvencije. Kar poglej slikopleskarja Strovsa. Brez sramu molze davkoplacevalce. Se najbolj bedno pa je, da ga slovenscina pri malanju ne ovira, ce bi bil kaj prida, bi razstavljal in prodajal po celem svetu, pa tega ni sposoben. Fant je v bistvu sodobni ekvivalent prodajalcev suhe robe :))

MM
anon-76887 sporočil: 18.121
[#48327] 13.02.07 20:08 · odgovor na: anon-9303 (#48324)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 13.02.2007 20:12
....mokre robe... vsaj dokler se plesk ne osuši ;-)

Pozicija: ne strinjam se z Mičotovim psovanjem, vendar pa dajem kapo dol njegovemu znanju.
(Pa še pošteno mero foušije gojim, ker živi in dela v ZDA.)
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48331] 13.02.07 20:16 · odgovor na: anon-29419 (#48301)
Odgovori   +    0

menges je napisal(a):

 pravilnost argumentov ?? spet ena cvetka našega mm-a. kdo pa pravi, da so tvoji argumenti pravilni ???
 po tolikem pisanju in teženju bi namreč lahko vedel, da je polemika " umetnost" prepričevanja.
tvoje prepričevanje pa se ponavadi sprevrže v zmerjanje in žaljenje.
 Reference ??! tu se mora človek resnično zamisliti.
pa ja ne mislis, da bomo zaradi tvojga doktorata v ameriki vsi " dol padli"
lepo te prosim, bodi resen !! ( mogoče pred dvajsetimi leti )
 
No ja, ocitno se nikoli nisi slisal za argument ad populum, ki je seveda logicna napaka in tocno to, kar zagovarjas ti. (Razen ce niso v zadnjem tednu revidirali vseh logicnih knjig, kar pa enkako ne verjamem.)

Naj ponovim, ker ocitno ne razumes, ti navihani vaski fantic: z glasovanjem se ne ugotavlja pravilnost argumentov. Polemika pa je "umetnost" dokazovanja napaka pri drugem in svojega prav. Umetnost prepricevanja je propaganda, nekaj bolj dojemljivo tebi in podobnim, nekaj v stilu: kdor ne skace, ni slovenc. Vidis, to je tvoj nivo, to ti razumes.

Sicer pa: kdaj se bos naucil slovensko? Ce nekoga vprasas po referencah (virih) njegovih trditev, to ne pomeni, da mora navesti svoje kvalifikacije (kar bi bila napaka ad hominem), pac pa vire, iz katerih je crpal. Jej, jej, res si neizobrazen. A ni domacih nic sram, da te imajo za sorodnika? A hodijo s poveseno glavo?

MM
anon-9939 sporočil: 17.846
[#48332] 13.02.07 20:18 · odgovor na: anon-9303 (#48324)
Odgovori   +    0
Gre za ceno nacionalne neodvisnosti in obstoja.

Kljub vsem floskulam je natanko jezik tisto kar naredi iz človeka in kristjana (če prevzamemo, da je v določenem obdobju slovensko-slovansko pleme opustilo poganska verovanja in prevzelo krščanstvo, vsaj tako piše Helmoldus v Chronica Slavorum: " Chronicon Slavorum (Chronica Slavorum) is a historical record attributed to Helmold . It is a continuation of Deeds of bishops of the Hamburg Church by Adam von Bremen . Chronicon describes events related to North-West Slavic tribes known as the Wends up to 1171 . Cronicon is a very significant historic record of pre-Christian culture and religion of Slavs . It was continued by Arnold von Lübeck .") Slovenca.

Leta 1990/91 so se Slovenci odločili za povsem samostojno pot. To pa nekaj stane, ker Slovenija ima "vse kar imajo veliki", razen veliko prebivalstva. Zatorej se "strošek države" same že razdeli na manj prebivalstva, država pa je toliko dražja.

Da ne bo pomote. Kultura in jezik sta v samem temelju slovenstva, kot se ga razume danes, ne pa Piranski zaliv, Ljubljanska banka, EURO, Nuklearka, cerkev na blejskem otoku, itn.

Za slovenstvo več naredi en subvencioniran in obubožan poet-boem, kot desetnija pridnih in ubogljivih birokratov. Slednje se dobi deset za eurocent na kitajskem, le štiri računske operacije se morajo naučit in dva zakona, Zakon o davku na dodano vrednost in Zakon o davku od dohodkih pravnih oseb.

LP
D.
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48333] 13.02.07 20:20 · odgovor na: anon-45015 (#48300)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9303 13.02.2007 20:33

starmar6 je napisal(a):

Mićo,
jaz nisem in ne pišem nič proti tebi.
 
No ja, tvoje pisanje si bo ogledala moja odvetnica, pa bomo videli, ali si "pisal proti meni" ali ne. Dolgcas ti ne bo :))

Saj ves, kako pravijo: Innocent have nothing to fear :))

MM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48335] 13.02.07 20:22 · odgovor na: anon-9939 (#48332)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Gre za ceno nacionalne neodvisnosti in obstoja.
 
Darko, pokazi kaj znas iz prava in malo seciraj napis Marjana Starca glede razzalitve in podobnih "vrednot"? Bolje to, kot pa da pises o obubozanih poetih :))

MM
anon-76887 sporočil: 18.121
[#48339] 13.02.07 20:40 · odgovor na: anon-9303 (#48335)
Odgovori   +    0
Sicer nisem Darko in tudi ne pravnik, ampak iz zgoraj napisanega bi se po mojem dalo narest "case" na temo:
a) rasne nestrpnosti (bosansko govno)
b) verske nestrpnosti (tisto o judih in etnično čistem Izraelu) in vse skupaj začiniti še s
c) holokavstom.

Hodiš pa po robu tudi ti s svojimi "izmečki", pa "pljunki v obraz", itd...

Just my $0.02 ;-)
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48342] 13.02.07 20:49 · odgovor na: anon-76887 (#48339)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Hodiš pa po robu tudi ti s svojimi "izmečki", pa "pljunki v obraz", itd... 
 
Ja, to je morda celo res, ampak jaz tako obravnavam striktno samo anonimne pisuncke na forumu. Kdor razkrije identiteto, je obravnavan povsem drugace. Anonimno pljuvanje po nekom, ki je razkrit, je visek nespodobnosti in zato taki ne zasluzijo usmiljenja. Ce pa se razkrijejo, pa je vse drugace.

MM
anon-4731 sporočil: 1.585
[#48351] 13.02.07 21:11
Odgovori   +    0
Kaj si se spravil na revčka!
anon-45015 sporočil: 760
[#48357] 13.02.07 21:18 · odgovor na: anon-9303 (#48333)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
No ja, tvoje pisanje si bo ogledala moja odvetnica, pa bomo videli, ali si "pisal proti meni" ali ne. Dolgcas ti ne bo :))

Saj ves, kako pravijo: Innocent have nothing to fear :))

MM
 
Ej, Mićo junačina,
najprej vsevprek zmerjaš, pljuvaš, žališ, celo na slovenski kulturni praznik vsevprek nesramno izzivaš, potem pa začneš rožljati "z odvetnico", ko sem ti predlagal, da  napišeš svoj komentar v ameriškem mediju na gornje tri točke.
 Plemeniti "demokrat", pravi "liberalec-libertarec",
Lp, M.S.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#48361] 13.02.07 21:27 · odgovor na: anon-9303 (#48315)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):


"Slikarski genij", ki svoje slike verjetno ponuja na vaskih sejmih in na ostalih zakotnih priozoriscih
Ma ne budalasti. Tega slovenski umetniki ponavadi ne pocnejo. Njihove slike so prevec visoko cenjena umetniska dela, da bi jih kar po nekih vaskih sejmih prodajali. ZA DENAR! Si mislis kaksno razvrednotenje njihovega dela bi bilo to!?  Ponavadi se tu pa tam udelezijo kaksnega sprejema, organizirajo kaksno samostojno razstavo, prispevke jim pokrije ministrstvo za kulturo, davka so oprosceni, kandidirajo na razpisih za kaksne drzavne umetniske projekte...
anon-98937 sporočil: 55
[#48363] 13.02.07 21:29 · odgovor na: anon-45015 (#48357)
Odgovori   +    0
E, junacina Starman, kako grdo je zasmrdelo iz tvojih hlac.
V trenutku ti je zmanjkalo poguma.
Tomaz
anon-10743 sporočil: 2.011
[#48364] 13.02.07 21:32 · odgovor na: anon-29419 (#48301)
Odgovori   +    0

menges je napisal(a):

pravilnost argumentov ?? spet ena cvetka našega mm-a. kdo pa pravi, da so tvoji argumenti pravilni ???

Zalostno je, da sploh kdo rabi matematicni izracun, da je recimo znanje anglescine bistveno koristnejse od znanja slovenscine. Verjetno samo zaplankani nacionalisti brez znanja tujih jezikov.
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48369] 13.02.07 21:37 · odgovor na: anon-45015 (#48357)
Odgovori   +    0

starmar6 je napisal(a):

 
Ej, Mićo junačina,
najprej vsevprek zmerjaš, pljuvaš, žališ, celo na slovenski kulturni praznik vsevprek nesramno izzivaš, potem pa začneš rožljati "z odvetnico", ko sem ti predlagal, da  napišeš svoj komentar v ameriškem mediju na gornje tri točke.
 Plemeniti "demokrat", pravi "liberalec-libertarec",
Lp, M.S.
Napisal si tudi, da sem "komunisticno kukavicje jacje, ki ga je podstavila ..." in tako naprej. A se ti ne zdi, da malo pretiravas? Pa se ena bistvena razlika je: jaz "pocakam", da me drugi zalijo, potem pa "udarim" nazaj, vi pa pljuvate name, ne da bi vas sploh omenil. Razlika je ocitna!

MM
drugmirko sporočil: 1.301
[#48376] 13.02.07 22:06
Odgovori   +    0
he.... že lep cajt nisem nikjer prebral tako lepo artikulirane in vljudne kajle v rit! hvala peter20!
anon-9303 sporočil: 1.074
[#48439] 13.02.07 23:56 · odgovor na: anon-10743 (#48364)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):

Zalostno je, da sploh kdo rabi matematicni izracun, da je recimo znanje anglescine bistveno koristnejse od znanja slovenscine. Verjetno samo zaplankani nacionalisti brez znanja tujih jezikov.
 
Ocitno je zaplankanih nacionalistov veliko. Kar poglej, kako se tripajo na soboslikarjevo izvajanje. Provincializem Slovenije je neskoncen.

MM
anon-17378 sporočil: 8.998
[#48460] 14.02.07 04:37 · odgovor na: (#48277)
Odgovori   +    0

NavadniNimda je napisal(a):

Dokler Finance ne bodo cenzurirale prispevkov novinarjev, zunanjih dopisnikov in Forumskih pametnjakovičev bom vedno tukaj in redno prebiral vsebino. Ko se bo pričelo enostransko omejevanje mišljenja ( kao u onim dobrim vremenima ), pa se bo šlo drugam, kjer je več Svobode.

Konec koncev so časnik Finance ena bolj neodvisnih medijskih silnic v tem strogo nadzorovanem semi-svobodnem medijskem prostoru, ne pa javno trobilo vladajoče kokodakalicije ali raznoraznih projinih nadomestkov za opozicijo.
Tale izjava pa si definitivno zasluži lasten članek. Ne boš uganil kje - v Finanacah !

ROLF

P.S. Ne bom užaljen, če ne boš dojel bistva.

Strani: 1 2 3 4