Zasebnost

Strani: 1 2 3

Nolita sporočil: 148
[#467600] 31.03.09 09:42 · odgovor na: kzupanc (#467520)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):
Ne vem kako so slovenske budale lahko tako teroristično zmešane. V Švici so nas na prehodu lepo poslali na stran, kjer smo kupili vinjeto. Darsovci bedni nimajo kaj delati na meji takoj za prehodom. Na prehodu naj to delajo cariniki in mejni policisti, ki usmerijo vozila brez vinjete k nakupu. Raje naj zmešani darsovi kontrolorji kontrolirajo v notranjosti na bivših cestninskih postajah in na LJ obvoznici. Poznam osebo (odlično jo poznam :), ki se je letos tri mesece vsak dan vozila po obvoznici z lansko 6-mesečno zeleno vinjeto. Brez kazni. Sklepam, da ni bila edina in da bo takih vedno več. Sicer pa čez kakšno leto upam, da bodo bedniki uspeli sklamfat skupaj eno cestninjenje v prostem prometnem toku.
 
ne vem, kdo je tu budala - morda tisti, ki ne ve, da carinikov na mejnem prehodu z Avstrijo ni?
0704Avstr sporočil: 339
[#467607] 31.03.09 09:49 · odgovor na: Nolita (#467600)
Odgovori   +    0

neoriginalna je napisal(a):

 
ne vem, kdo je tu budala - morda tisti, ki ne ve, da carinikov na mejnem prehodu z Avstrijo ni?
 
HAHAHA
anon-58746 sporočil: 3.738
[#467613] 31.03.09 09:54
Odgovori   +    0
Če bi enako naredil v Avstriji se ne bi toliko napihoval, tako pa očitno misli da je na balkanu....glede na naše politike, ki se vseskozi nekaj "špecajo" po Bruslju nič čudnega. Kar pa se tiče Slovenskega jezika in pritožbe itak to je Slovenija in ne Nemčija, čeprav so se domobranci borili zato popolnoma podpiram DARS. Nisem še slišal da bi se lahko na kakšnem nemškem sodišču pritožil v Slovenskem jeziku?
anon-143577 sporočil: 315
[#467625] 31.03.09 09:59
Odgovori   +    0
Da so imeli darsovci jajca cepiti nemškega poslanca je pohvalno. Vprašanje pa je ali so sploh vedeli kdo je?

Pa to niti ni važno, vseeno menim, da bi ljudem morali dati možnost nakupa vinjete tudi v Sloveniji in šele potem postavljati zapore. Kaj pa če hozentregerjem vinjet zmanjka in nič hudega sluteč tujec prestopi mejo, nakar ga žandar cepi z globo.

Saj vem, da se na veliko izkorišča, sploh ponoči ker upajo da kontrol ni. Da ne govorim na primorki Škofije-Koper.

Ampak model k je omenu carinike in policijo da bi usmerjali je pa zmagu :-)
anon-18879 sporočil: 644
[#467635] 31.03.09 10:04
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-18879 31.03.2009 10:09
Strinjam se s tem, da so pred zakonom vsi enaki. Kljub temu tisti, ki izvajajo zakone, teh ne bi smeli zlorabljati. Nič drugega kot to pa je, da postavijo kontrolno točko  pred prvim bencinskem servisom, kjer bi bilo možno v SLOVENIJI kupiti vinjeto. Zadeva je podobna, kot da bi postavili radar pred prometnim znakom, ki omejuje hitrost! Stavim, da se bo omenjeni tujec pritožil. Tudi jaz bi se.

Sicer pa: v vseh normalnih državah je prva bencinska postaja odprta 24 ur. Slovenija pa s svojim novim turističnim sloganom poskrbi, da jo ljudje ZAČUTIJO takoj po vstopu. Taki občutki so močni in ostanejo v spominu.

www.zdomci.2hp.eu
anon-192267 sporočil: 19
[#467636] 31.03.09 10:04
Odgovori   +    0
Mislim.. in zdej če je nemški poslanec se nam morajo pa hlače tresti in mu še plačati vinjeto, ter bencin da se gospoda lahko vozi po naših cestah. Ko smo z alfa klubom šli družno pogledat tehnični muzej v munchen smo avstrijsko vinjeto kupili na bencinskem servisu na gorenjski avtocesti.
Drugače pa lahko kupiš slovensko vinjeto na Agipovem bencinskem servisu majčkeno ven iz munchna. Pa še prijazni prodajalci ti jo bodo ponudili, saj so jo v hecu tudi nam..
Tako da..150€ je še premalo za takega sprenevedneža.
Lp
anon-171197 sporočil: 814
[#467641] 31.03.09 10:06
Odgovori   +    0
Hahahahahahahah, Herr Manfred Schneider, Sie sind ein groß Arsch ahahahahaha

DARS enostavno SUPER. Edino kar vam zamerim je to, da mu niste odgovorili v Slovenscini. Drugace pa enostvano briljantno!!!!

Mene Nemci mecejo v Nemciji iz ceste vsak teden! Obravnavajo pa me vsakic kot tretjerazrednega prebivalca EU. Pravilno ste naredili, kar tako naprej. Budala se naj drugic pozanima in kupi vinjeto v AUT ali pa v Nemciji!!
sporočil: 24
[#467655] 31.03.09 10:17
Odgovori   +    0
Nemec gor ali dol,
Nemčeva Darsova prodajna služba ni dobro organizirana, izračunali pa so, kako čimveč zaslužiti in pobrati denarja s kontrolo. Še hujši pa je prometni minister Vlačič, ki se dela "ponosnega" v Bruslju glede cen vinje. Če je tak frajer in po drugi strani jamra, kako bo Dars (mi) plačeval kredite za avtoceste, naj pa še pove, zakaj imamo najdražji izgrajeni KM avtoceste v Evropi? Ja, da podpiramo gradbeno mafijo, a ne? Še malo, pa bo treba vinjete še podražiti, da bomo predMadžarsko, ki je menda najdražja.In naj mi menda kdo razloži, zakaj sploh imamo Dars? Naj ceste in investicije vodi ministrststvo za promet, ampak žal so tam tako kot povsod nesposobneži, saj še tam plačujejo 150 000 eur za zunanje svetovalce. Barabe in tajkune je treba podpirati!
anon-14898 sporočil: 15
[#467663] 31.03.09 10:24
Odgovori   +    1
Nemški poslanec ima prav, Slovenci smo žal premalo občutljivi na represijo naših organov.
anon-76818 sporočil: 4.031
[#467664] 31.03.09 10:24
Odgovori   +    0
Ehehehe...Enkrat za spremembo sem ponosen na DARS :)

Schwaben immer Geld haben, wir Slowenen müssen es nur nehmen.
anon-171197 sporočil: 814
[#467666] 31.03.09 10:25
Odgovori   +    0
Sej ne morem verjet, ko berem komentarje, da se najdete taksni neumnezi (mi je prov zal, da vas moram tako imenovati), ki se razburjate nad odnosom DARSA do nekega usranega Nemca. VSAK IMA MOZNOST KUPITI VINJETO in je to tudi NJEGOVA DOLZNOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nimas kej kupovat Vinjeto v Sloveniji. Ko stopis cez mejo, se vozis po slovenskih cestah, ki jih placujemo SLOVENCI, zato PLACAJ, pa ce tudi se peljes samo en meter!! Mene so tudi posrani jodlarji vrgli takoj za Sentilom dol s ceste, ker nisem imel vinjete..............kazen, veste kaksna je?! A to pomeni, da bom njim sedaj pisal v Slovenscini pritozbo?? ZA VSE SO ENAKI ZAKONI!!! Ni tukaj pardona, red in pravila se morajo upostevati. Kaj je pa mislil idiot, da je prisel v Slovenijo-divji zahod?!
novica sporočil: 5.397
[#467682] 31.03.09 10:36 · odgovor na: anon-171197 (#467666)
Odgovori   +    0

quetal je napisal(a):
Sej ne morem verjet, ko berem komentarje, da se najdete taksni neumnezi (mi je prov zal, da vas moram tako imenovati), ki se razburjate nad odnosom DARSA do nekega usranega Nemca. VSAK IMA MOZNOST KUPITI VINJETO in je to tudi NJEGOVA DOLZNOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nimas kej kupovat Vinjeto v Sloveniji. Ko stopis cez mejo, se vozis po slovenskih cestah, ki jih placujemo SLOVENCI, zato PLACAJ, pa ce tudi se peljes samo en meter!! Mene so tudi posrani jodlarji vrgli takoj za Sentilom dol s ceste, ker nisem imel vinjete..............kazen, veste kaksna je?! A to pomeni, da bom njim sedaj pisal v Slovenscini pritozbo?? ZA VSE SO ENAKI ZAKONI!!! Ni tukaj pardona, red in pravila se morajo upostevati. Kaj je pa mislil idiot, da je prisel v Slovenijo-divji zahod?!
 a ni?
novica
anon-132218 sporočil: 240
[#467688] 31.03.09 10:37
Odgovori   +    0
Če bo šlo takoj naprej, da se bo nad nami izživljal vsak peder ki ima potrebo, da umaknemo soglasje na Lizbonsko pogodbo. Razmisliti je tudi o vpalčevanju v EU budžet, če nam vsako izplačilo pogojujejo z samoponiževanjem oz. nam kratijo osnovne pravice! Sicer so pa že tako uredili, da vplačujemo več kot pa lahko dobimo, oz. če smo zjebal staro Jugo, zakaj ne bi še te kurčeve EU!
Vinci sporočil: 5.933
[#467689] 31.03.09 10:38 · odgovor na: (#467655)
Odgovori   +    0

SEKSULJA je napisal(a):
In naj mi menda kdo razloži, zakaj sploh imamo Dars? Naj ceste in investicije vodi ministrststvo za promet
Zato, ker bi se sicer dolg Darsa štel v javni dolg.
anon-53248 sporočil: 15
[#467690] 31.03.09 10:38
Odgovori   +    0
Jaz sem plačal v Nemčiji 450 eur kazni pri prehodu iz Luxemburga v Nemčijo ker nisem imel listka za njihovo cestnino za tovorno vozilo ,pa ga ni bilo možno nikjer kupit pa njihovega nadzornika to sploh ne zanima.Samo v vednost gospodu Manfredu in ostalim hlapčkom v Sloveniji ,kar naj plača kazen tako kot jih mi plačujemo v tujini. 
anon-91158 sporočil: 910
[#467696] 31.03.09 10:43
Odgovori   +    0
Zanimive reakcije večine "komentatorjev", a ne dojamete da ni pomembno ali je DARSov plen Nemec, Francoz, Slovenec ali Marsovec, problematičen je koncept zakona in njegovo izvajanje. Recimo da redno potujete z vlaki in bi to lahko počeli samo z letno karto, ali da bi elektriko, ogrevanje in druge podobne storitve morali plačati "Vinjetno" po nekem povrečnem izračunu nekih kretenov na ministrstvih. Podobno kot položnice bi tudi Vinjete morale biti za več časovnih intervalov od 1 dneva, tedna, ali meseca, pol letna in po želji specijalna 10 letna za vse predhodne "športne" navijače. Zaradi takih posameznikov ki so izgleda v večini lahko državna uprava natepava do iznemoglosti celotno prebivalstvo. Izgleda da so zadnjice državljanov že naravno dobro podmazane ker bi v nasprotnem morali še vazelin kupovati v "vinjetnem" stilu.
anon-171197 sporočil: 814
[#467698] 31.03.09 10:43 · odgovor na: novica (#467682)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):

 a ni?
novica
 
Odvisno kaj je za vas potem recimo................ ammm Srbija ;)?
anon-192169 sporočil: 260
[#467700] 31.03.09 10:44
Odgovori   +    0
MA DAJ kaj si te SCHNEIDER MISLI KAJ TE JE ON _ BUDALA smotana, očitni si misli ke je kaj VEČVREDEN! - če jaz grem v avsrtijo tudi vinjeto v sloveniji kupim - sicer pa se NAJ NE SPRAVLJA SPLOH NA POT če POJMA NIMA!
anon-143041 sporočil: 1
[#467701] 31.03.09 10:45 · odgovor na: anon-18879 (#467635)
Odgovori   +    0
Schatz

Nič novega. Enako so v prejšnjih časih ukrepali avstrijski policisti - na prehodu nemško-avstrijske meje in me nato  ustavili z vozilom z civilnimi tablicami na avtocesti, najbrž samo zato, ker se nisem ustavil na črpalki takoj izza mejnega prehoda.  Malo so se"zeznili", ker sem se vračal z še veljavno "Oestereichsche vingnete".
Pomembno je pač na kateri strani prodajnega pulta stojiš !!!!
anon-25024 sporočil: 472
[#467707] 31.03.09 10:50
Odgovori   +    0
Še to manjka, da bojo recimo italjani načrtno pošiljali poslance k nam brez vinjet, pol se pa bodo pritoževali kako jih je DARS ocuril. Kurc, EU mora spoznat,d a se z nami ni za hecat.
anon-115852 sporočil: 3.610
[#467723] 31.03.09 11:04
Odgovori   +    0
Le kako si upa delati tako galamo. Točno ve, da je kriv in točno ve, da imamo v Sloveniji vinjete.
anon-31139 sporočil: 621
[#467780] 31.03.09 11:47
Odgovori   +    0
Ni važmo kdo je te možakar. Ni pravično, da se nekoga oglobi ne da bi mu dali priložnost, da vinjeto na meji kupi. Ta da se vinjeta lahko dobi še pred mejo ni noben izgovor. S tem samo odstopamo zaslužek Avstrijcem, pa tudi kakšna je ta logika, da naj bi Avstrijci sredi noči prodajali naše vinjete, mi pa ne. Pa tako nam je všeč "načelo pravičnosti". Vse bolj me je sram da sem Slovenc!
Nolita sporočil: 148
[#467792] 31.03.09 11:52 · odgovor na: anon-31139 (#467780)
Odgovori   +    0

1216Petro je napisal(a):
Ni važmo kdo je te možakar. Ni pravično, da se nekoga oglobi ne da bi mu dali priložnost, da vinjeto na meji kupi. Ta da se vinjeta lahko dobi še pred mejo ni noben izgovor. S tem samo odstopamo zaslužek Avstrijcem , pa tudi kakšna je ta logika, da naj bi Avstrijci sredi noči prodajali naše vinjete, mi pa ne. Pa tako nam je všeč "načelo pravičnosti". Vse bolj me je sram da sem Slovenc!
Ha ha ha, ti ga pa pihneš!
RobinHood sporočil: 230
[#467793] 31.03.09 11:52 · odgovor na: anon-4578 (#467529)
Odgovori   +    0

XMINI59 je napisal(a):
Še avto bi mu morali vzet!
 
Pa z macolo po glavi in v rov z njim - nacistom ?
Nolita sporočil: 148
[#467800] 31.03.09 11:59 · odgovor na: anon-192169 (#467700)
Odgovori   +    0

Eltoro25 je napisal(a):
MA DAJ kaj si te SCHNEIDER MISLI KAJ TE JE ON _ BUDALA smotana, očitni si misli ke je kaj VEČVREDEN! - če jaz grem v avsrtijo tudi vinjeto v sloveniji kupim - sicer pa se NAJ NE SPRAVLJA SPLOH NA POT če POJMA NIMA!
 
Hm..tale odziv si zapisal na forum Borza&Skladi; me prav zanima, kaj si ti pri tem mislil in zakaj ima ta forum moderatorja?
anon-131168 sporočil: 126
[#467808] 31.03.09 12:05 · odgovor na: RobinHood (#467793)
Odgovori   +    0
Najprej obvestite Nemce, da imamo v Sloveniji avtoceste. Tako so pred casom naredili Kubanci in obvestili nazadnjaski zahodni svet, da imajo Kubanci dostop do interneta. Ce se ne motim tudi v Severni Koreji. Tako se to dela in cela Evropa bo zadovoljna s Slovenijo. In tako se Nemci iz tega tudi nekaj naucijo. Internet in mobi je ze prisoten , vinjet se ni , ampak kdo ve kaj se bo vsega v tem modernem svetu.
Nolita sporočil: 148
[#467848] 31.03.09 12:26 · odgovor na: anon-131168 (#467808)
Odgovori   +    0

poledavje je napisal(a):
Najprej obvestite Nemce, da imamo v Sloveniji avtoceste. Tako so pred casom naredili Kubanci in obvestili nazadnjaski zahodni svet, da imajo Kubanci dostop do interneta. Ce se ne motim tudi v Severni Koreji. Tako se to dela in cela Evropa bo zadovoljna s Slovenijo. In tako se Nemci iz tega tudi nekaj naucijo. Internet in mobi je ze prisoten , vinjet se ni , ampak kdo ve kaj se bo vsega v tem modernem svetu.
 
katere Nemce, tiste, ki so leta 1945 Slovenijo nazadnje videli, ali tiste, ki se vozijo skozi njo vsako poletje na Hrvaško, pa Slovenije dosedaj niso niti opazili?
ah, že vem, ti misliš na Nemca! Ja, on res pozna samo gradbišča, o avtocestah mogoče ne ve dosti.

sicer smo našim družinskim znancem iz Nemčije že 50 let nazaj razlagali (ne me držat za koledar), da smo zgradili avtocesto Bratstva in enotnosti ...le standarde smo imeli malo drugačne od nemških :-)
anon-18879 sporočil: 644
[#467890] 31.03.09 13:01
Odgovori   +    0
Petro,
popolnoma se strinjam s teboj - razen v enem: SRAM ni rešitev!
SRAM bi moralo biti tiste, ki so pred zadnjimi volitvami obljubljali spremembe in pozabili povedati, da bodo popeljali Slovenijo z dežja pod kap! Imamo sploh alternativo? Mislim da, a se skriva pod "molčečo večino". Prepričan sem, da v Sloveniji trenutno ni stranke, ki bi jo bilo vredno voliti. V situaciji, ko se vladi očitno obeta usoda, ki so jo že doživele nekatere druge (češka, madžarska...), je to zaskrbljujoče dejstvo...
Slovenija potrebuje novo stranko. Pa ja nimamo samo nakladačev, nesposobnežev, lažnivcev, povzpetnežev, grabežljivcev??



www.zdomci.2hp.eu
novica sporočil: 5.397
[#467920] 31.03.09 13:28 · odgovor na: anon-171197 (#467698)
Odgovori   +    0

quetal je napisal(a):

 
Odvisno kaj je za vas potem recimo................ ammm Srbija ;)?

srbija, bosna, albanija, kambodža...vse te države sodijo v kategorijo držav, po katerih se slovenija ne bi smela zgledovat. ali se ne, je stvar percepcije vsakega posameznika.novica
pobalin sporočil: 14.456
[#467933] 31.03.09 13:32
Odgovori   +    0
Ne rečem, da je kaznovani nedolžen, ampak:
1. So na (brez)mejnih prehodih postavljene jasno vidna (in ponoči osvetljena) obvestila o obveznih vinjetah?
2. Če bi se vrli nadzorniki postavili ZA bencinsko črpalko, bi odpadel tudi ta zadnji možni alibi.
3. Za razsojanje o njegovem dejanju bi bilo zanimivo vedeti tudi, kako je prevozil Avstrijo in kje je kupil vinjeto naših severnih sosedov.
Včasih je vse zadovoljstvo kupcev/državljanov lahko odvisno od drobnih nians v postopkih.
P.S.: Kako bo potekal nadzor vinjet v Švici zdaj, ko so v Schengnu?

Strani: 1 2 3