Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nepremičninski davek prihaja

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (216)

Strani: 1 2

anon-76887 sporočil: 18.121
[#397662] 30.12.08 12:27 · odgovor na: anon-128015 (#397592)
Odgovori   +    0

virtu je napisal(a):
Pa bo cerkev zopet izzvzeta iz plačevanja?

Še sprašuješ?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#397663] 30.12.08 12:29 · odgovor na: purinoli (#397559)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Ness, ni ne sol ne smodnik. Smodnik gori s hitrostjo kakih 340 m/s. Prepočasi. Ta davek bo HMX (Octogen, tudi ljubkovalno imenovan H er M ajesty e X plosive, ciklotetrametilentetranitramin). Ko tega iniciraš, poči s hitrostjo eksplozije ( brizanca) kakih 10.000 m/s ! Vem, ker sem ga delal 1991, ko je bil embargo na orožje in so ga naši potrebovali.

Ta davek je nekaj takega. Ljudem bo enkrat počil film od davkov na davke na davke.....Lep pozdrav, Purinoli

P.S. davek na nepremičnino, v kateri živiš ( in si za njen nakup ali izgradnjo že plačal morje davkov) je enako, kot davek na zrak, ki ga dihaš. Psssssst, sem ga že pobiksal. Infrardeči utegnejo idejo uporabiti....

Dragi kolega Purinoli, jaz ne dvomim, da se na to spoznaš.
Vendar mislim, da ta davek ne bo tako hiter, zato mislim, da je po naravi bližje navadnemu smodniku.
purinoli sporočil: 8.690
[#397688] 30.12.08 12:57 · odgovor na: anon-76887 (#397663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 30.12.2008 13:00

0902ISXdX je napisal(a):


Dragi kolega Purinoli, jaz ne dvomim, da se na to spoznaš.
Vendar mislim, da ta davek ne bo tako hiter, zato mislim, da je po naravi bližje navadnemu smodniku.
 
Obstaja en lep escive od tega davka. Razglasiš svojo bajto za planetarno katedralo edine zveličavne vere (npr GEM) in po načelu enakosti pred zakonom te ne morejo obdavčiti, ker tudi cerkve niso obdavčene kot nepremičnine, čeprav so kar lepo pridobitne firme. Nabirke, koncerti, poroke, maše zadušnice....vse to lepo laufa in celo s kešem brez DDV! Pa še nihče ne prenočuje tam, kolikor vem ( vsaj klošarjem bi lahko uredili nekaj žimnic, kuhinjico za župco in čaj...ker jih pozimi veliko zvije mraz).

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#397707] 30.12.08 13:17 · odgovor na: purinoli (#397688)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Obstaja en lep escive od tega davka. Razglasiš svojo bajto za planetarno katedralo edine zveličavne vere (npr GEM) in po načelu enakosti pred zakonom te ne morejo obdavčiti, ker tudi cerkve niso obdavčene kot nepremičnine, čeprav so kar lepo pridobitne firme. Nabirke, koncerti, poroke, maše zadušnice....vse to lepo laufa in celo s kešem brez DDV! Pa še nihče ne prenočuje tam, kolikor vem ( vsaj klošarjem bi lahko uredili nekaj žimnic, kuhinjico za župco in čaj...ker jih pozimi veliko zvije mraz).

Lep pozdrav, Purinoli

Zakon o verskih skupnostih bo treba naštudirati.
Bi se lahko združili enakomisleči v GEM in bi potem vsako naše posestvo bilo hram Zveličavne GEM.
Bo treba kar mailing listo začeti pripravljati, da nas bo dovolj kot zahteva zakon.
(Enkrat pridemo k tebi na pršut, drugič k meni, tretjič k naslednjemu in tako lepo naprej ;-)))
anon-106499 sporočil: 3.507
[#397711] 30.12.08 13:19 · odgovor na: (#397666)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Tak davek se uvede v času konjukture (da so trgovci z novci in stanovanji prisiljeni le-te obračat na trgu) in se ga ukine v času recesije, da se dodatno ne prizadene že tako prizadete populacije. Ne me razumet narobe, sam tudi navijam za pošten padec cen nepremičnin in sem nekje do sredine leta 2008 še bil pristaš takih davkov. Sedaj pa nič več. Edino, kar pa res rabimo na trgu nepremičnin je nevmešavanje lokalnih šerifov z družbenim denarjem v trg in predvsem se ne sme zgoditi gradbeno podjetje Država d.o.o.

Saj vem, državi bo zmanjkalo keša za vse in mende bo res obdavčen kmalu še zrak, ki ga dihamo. Da bomo potem bankrotirancem zaradi davkov, iz naslova teh davkov izplačevali socialno pomoč. Ker smo socialna država.
 Seveda, ampak je pri nas vse zamaknjeno in zblojeno. Tako se zna ta davek pokriti ravno z ostalimi pizdarijami, ki jih prinaša kriza. Pa davek sam kmalu sploh ne bo tako  pomemben, že tole opletanje in napoved zna biti dovolj v taki klilmi. :)
purinoli sporočil: 8.690
[#397762] 30.12.08 14:02 · odgovor na: (#397717)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Evo mene zraven. Samo, da jaz nimam še svoje cerkve GEM, ampak majhno najeto kapelico GEM in bomo morali it žret na osmico :)

In moramo si omislit centralni praznik (ali pa kar 2, po zgledu krščanstva), ko nas bo obiskala dobra bejba. Vsi imajo neke gej tipe z bradami, mi bomo imeli pa mično gospodično s pršutom in vinom za naš ekvivalent božiča in velike noči.
 
Ti, pa Ness, pa jaz; to je že množina. Kot pravi Ness, je treba preštudirat zakon o religijah in potem gremo naprej. Zahtevali bomo pravico imenovati kurate v vojsko in policijo, operirali bomo se kešem brez DDV, uveljavljali lastnino nad vsemi sakralnimi objekti v SLO, ki so bili pred stoletji uzurpirani od strani tujega Holdinga Vatikan. Tudi Yankowitz mosque ne bo od Vahabitov, ampak bomo zahtevali 50% solastništvo ( seveda bomo prej pametno počakali, da jo zgradijo...).

Za centralni praznik predlagam kar dobro uveljavljeni menda edini poganski praznik v SLO, ki ga RKC ni uspela falsificirati : PUST. Ostalo : zimski solsticij (praznik vsemogočnega Sonca, oz Božič po njihovo), velika noč ( pribl pomladanski ekvinokcij)......naj kar imajo, mi bomo imeli PUST pa še enkrat v jeseni, ko se mošt spremeni v vino bi kar prav prišlo. Martina pustimo njim, oni pa nam vino he he.

Tvoja ideja o svečenicah, vestalkah ali kaj podobnega je super. V smislu zadovoljstva nas, kardinalov GEM Foruma Financ in tudi kot dober PR prijem za novačenje novih zarotnikov proti vsakemu novemu obdavčenju he he.

Res bo treba razmisliti. Če nas je kaj med ušesi, moramo biti vedno dva koraka pred "izumitelji" skupnoskledarskih inovacij.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#397872] 30.12.08 15:33 · odgovor na: (#397717)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):


Evo mene zraven. Samo, da jaz nimam še svoje cerkve GEM, ampak majhno najeto kapelico GEM in bomo morali it žret na osmico :)

In moramo si omislit centralni praznik (ali pa kar 2, po zgledu krščanstva), ko nas bo obiskala dobra bejba. Vsi imajo neke gej tipe z bradami, mi bomo imeli pa mično gospodično s pršutom in vinom za naš ekvivalent božiča in velike noči.

Pršut bo nosila vremenarka Katja, ker s tem smo pridobili še Shamana ;-)
Se bom jaz z njo zmenil, da bo pristopicala zraven hehehe.
anon-75036 sporočil: 79
[#397875] 30.12.08 15:35 · odgovor na: sopranos (#397426)
Odgovori   +    0
zato pa jaz pravim, ljudje ne kupujte hiš, niti stanovanj, dokler ne bo sprejet novi zakon o nepremičninah, da ne bo kdo presenečen nad višino davka. ko sem jaz gradil hišo, sem planiral le majhno enostanovanjsko 130 kvadratov, čeprav imam tri otroke. nekateri pač razmišljamo naprej, ker davek na nepremičnine bo slej ko prej prišel, to se je vedelo že pred 10 leti.
purinoli sporočil: 8.690
[#397883] 30.12.08 15:54 · odgovor na: anon-91864 (#397778)
Odgovori   +    4

shaman je napisal(a):

 
Če boste v misijo te sekte zapisali " prizadevanje za seksualno potešitev brhkih napovedovalk vremena na komercijalnih TiVu postajah, se vam tudi sam pridružim". Šifra: Tudi Katja je lepo slovensko ime.

LP shaman
 
Poleg volitev, ki bodo najkasneje čez 122.891.000 sek, je dober gradualizem ( ki ga zagovarja Gsavli) tudi zgoraj razvijajoča se debata o eskiviranju davkov z razglasitvijo nove religije in povabilom vsem davčno (pre)tepe(a)nim Slovencem, da se včlanijo vanjo, ker nas potem z davki po zakonu ne morejo več privijat, ker bomo vsi podobni Rodetu in odebeljenemu & obogatenemu Uranu ( kar se denarnic tiče, upam, da ne po fasadi, preferencah in reliefu).

Iniciator in papež GEM bo skrbno preučil in skeniral izgled, atribute, hotnost in voljnost napovedovalk vremena s posebnim povdarkom na oni z lepim slovenskim imenom Katja, ki je morda še edina prepreka, da Shaman morda koleba z vstopom v GEM. Shamanu se z ediktom & bulo prizna pravica do zasebne iniciacije tote Katrce. Obred iniciacije določi Shaman sam, vendar mu svetujemo, da prisluhne nasvetom izkušenih. Ne bi bilo odveč, če bi šef GEM predhodno poskusno izvedel iniciacijo tote Katje, da bi lahko dal potem relevantne nasvete Shamanu he he ( nima nobene zveze s kako Ius Primae Noctis, gre le za pomoč mlajšim silam !)

Če pa damo te resne predloge na stran, in se posvetimo humornim ( humor je to samo v Dementiostanu), pa lahko rečemo tole :

1. Nobenih novih dafkof, porka fiks !
2. Če ne gre z glavarino, pa gradualizem : EDS 14%
3. Davke se pobira izključno v potrošnji, delu in profitu
4. Delež zaposlenih v javnem sektorju ( pribl. 23%) se zniža na 3-5% s privatizacijo sektorjev, kjer država nima kaj iskati
5. Število ministrstev se zreducira iz 19 na 6

S tem bi kmalu še 14% EDS postala previsoka, ker bi se nagrmadilo preveč denarja v proračunu. Kar se pa obdavčenja nepremičnin tiče, je nepotrebno, ker se tudi v nekaterih državah EU že počasi opušča in tudi sicer ni dobro kopirati vsake oslarije iz EU. Za popis nepremičnin so porabili nekaj deset mio €. Vse potrebne podatke bi lahko dobili iz katastra in iz popisa prebivalstva vsakih 10 let ( kot je to v Italiji in še kje). Ti kreteni so pa popisali kvaliteto oken, talnih oblog, vrat, način ogrevanja......cel kup volatilnih podatkov, ki se spreminjajo skorajda kvartalno. KRETENIZEM, da bi po nagi riti s šibo tistega, ki si je to izmislil in kradel čas in denar.

Veliko je govora o ugodnem vplivu tega davka na trg nepremičnin. Ni govora. Vsak dodatni davek se vedno prelije v cene tu ali tam, in kar je še huje, generira nove polke birokratov, ki nekaj merijo, računajo....in potem od davkov 40% pokurijo za to, da je njihova rit varno spravljena in oblazinjena. Kot je bil to primer na cestnih barikadah.

Da ne bom predolg, Slovenke in SLovenci, pridružite se GEM ! Obljubljamo brezdavčno okolje, prijetno klimo, dobro družbo, svobodno izražanje in občasno še poglede v jasno nebo skozi teleskop.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#397898] 30.12.08 16:15 · odgovor na: (#397881)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):


Tole se zna izroditi v nekaj drugega. A prinesem kamero? :)))

Saj ima Shaman ajfon :-)
anon-46228 sporočil: 139
[#397899] 30.12.08 16:16
Odgovori   +    0
Kaj ni in kaj ne bo obdavčeno?

Dobra fotka - represivni organ Republike Slovenije
anon-76887 sporočil: 18.121
[#397900] 30.12.08 16:20 · odgovor na: purinoli (#397883)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

Da ne bom predolg, Slovenke in SLovenci, pridružite se GEM ! Obljubljamo brezdavčno okolje, prijetno klimo, dobro družbo, svobodno izražanje in občasno še poglede v jasno nebo skozi teleskop.

Lep pozdrav, Purinoli


Tole bo garant drobižkovo prepričalo. Njej pa bo Bob sledil for sure ;-)
Evo, nas je že skoraj desetina pa še začeli nismo orenk.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#397935] 30.12.08 17:34
Odgovori   +    2
V reviji "Forbes" je pisalo, da smo Slovenci najbolj obdavčeni državljani zelo davkov tvorne države na svetu. Zraven je bila slika lepih ovc. 
Postopna ukinitev davka na plačno listo se še ni iztekla , že je sanjska vlada nasanjala nov davek. Prodajalec nepremičnine plača davek, kupec pa davek od uporabe stavbnega zemljišča. Že tu je dvojni davek, sedaj pa so si izmislili še davek na dvojni davek.
Vsak dan preberem nekaj zopernega kar si je ta vlada zamislila na račun državljanov. Potem pa govorijo komu oni ne zaupajo. Mi bi morali govoriti o zaupanju, ne pa naši vladarji.
anon-182839 sporočil: 434
[#398029] 30.12.08 23:38 · odgovor na: (#397580)
Odgovori   +    0
hvala bogu tako je bilo zmerom da najemnik placa
anon-102577 sporočil: 1.544
[#398174] 31.12.08 10:04 · odgovor na: anon-91864 (#397999)
Odgovori   +    0
:-)))   slikovito in zabavno si to povedal, shaman.  *****
anon-159060 sporočil: 2.115
[#398388] 31.12.08 16:50
Odgovori   +    0
Poglejte si sliko, in, a vam ni jasno, da ta človek ni normalen. V parlament ni bil izvoljen je pa stranka prisilila Pahorja, da kretena postavi za generalnega sekretarja vlade. Prevzvišeni M.M. Cvikl je sedaj prepričan, da je glavni v državi. Halo! Upam, da je večina parlamentarcev pametnejših.
anon-61636 sporočil: 805
[#398950] 03.01.09 14:50
Odgovori   +    0
Bolj ko teče čas bolj vidim, da bo treba čimprej zamenjati Pahorja, čigar lobijem, katerim se ne zna in ne upa zoperstaviti je država in mi - zgolj peskovnik. Banda prekprokleta. Res, kar tanke naj si nakupijo Cvikli, Ropi in vsi ostali...rabili jih bodo! Iz SLO vedno bolj ustvarjajo Yugo-venijo.
anon-151592 sporočil: 1.355
[#398982] 03.01.09 16:52
Odgovori   +    0
Bemu, moj Fiat bo kmalu praznoval 12.r.d. in grozi, da bo kmalu postal nepremičnina.
Plačal bom v vsakem primeru - kredit za nov(ejš)i avto al pa davek na nepremičnino :)
bc123a sporočil: 48.253
[#398984] 03.01.09 17:01 · odgovor na: anon-106499 (#397462)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):
Ajme, timing za ta davek je pa morilski. Zdaj bi še malo soli nasuli na rane nepremičninarjev :)
 
O pizda, zgleda da ni dovolj da se je rast ustavila in so cene zacele padati , evo pahorja s sulico nad balon :)

To bo pa en tak velik KABOOOM. In se leta bodo banke sanirale terjatve do nepremicninskih spekulantov.
anon-25464 sporočil: 2.725
[#399037] 03.01.09 19:29 · odgovor na: anon-91864 (#397999)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Za razliko od nekaterih nazadnjaških verstev, katerih evangelij oznanja, da bi naj fsak moški imel zgolj eno samo vremenarko in izključno zase, vem, da naše verstvo lahko toto Katjo ima za fse moške v verstvu in fsi moški imajo lahko poljubno število vremenark, seveda.

Evangelij po shamanu se začne z naslednjim stavkom: Če ni fovšije, je za fse dovolj, kar je neposreden prevod iz jezika Eskimov, iz naslednjega eskimskega pregovora: ”Ako čeljad nije bijesna, kuća nikad nije tijesna".   Kdor pozna Katjo, ve dobro mona, da jo je dosti za fse. A bogami i šire!

LP shaman
 
Če bo kdo prakticiral grdualizem pri Katji, se utegne vse skupaj malo zavleči. Na dolgi rok pa smo vsi mrtvi.

Gradualizem je v nekaterih situacijah ali z nekaterimi osebki vseeno hvalevreden (če si prvi v čakalni vrsti seveda :))
anon-11443 sporočil: 708
[#399875] 05.01.09 12:46
Odgovori   +    0
Samo bedak nima pojma, da zvišanje davkov in ustvarjanje novih obdavčitev v času recesije vodi v totalno finančno depresijo. Ni problem naj obdavčijo tiste nepremičnine, ki se oddajajo in tiste, ki so bile zgrajene brez računov od izvajalcev del ne pa kar vse po vrsti. Namreč od tistih, katere so bile zgrajene z gradbenimi podjetji je država že enkrat dobila davek, namreč zaposleni delavci so plačali od plače davek in DDV je bil obračunan in plačan, pa davek od dobička gradbenega podjetja in davek od dobička banke kjer smo najemali kredite za gradnjo itd. Tako, da take bedne in patetične izjave neizvoljenega poslanca in sedaj sekretarja vlade so hudičevo na trhlih temeljih in skrajno neodgovorne. Še največji problem vidim v tem, da ne ločijo osebnih nepremičnin od tistih, ki jih nekdo oddaja to je pa seveda druga zgodba oz zgodba za finančno policijo oz za naše dacarje v katero pa ne spada določba koliko m2 imam lahko neobdavčeno oz koliko od mojega mi pripada. Tako določbo lahko predlaga samo zavistni lenuh, ki v svojem patetičnem življenju ni ustvaril nič, zero, nula .
anon-11443 sporočil: 708
[#399878] 05.01.09 12:48 · odgovor na: anon-76887 (#397488)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Vsekakor je Janša kriv saj je njegova vlada naredila popis nepremičnin :-))))
 
Ropova vlada je naložila geodetom naj popišejo nepremičnine
anon-76887 sporočil: 18.121
[#399883] 05.01.09 12:54 · odgovor na: (#399110)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Jah, niste še začeli, pa že mahate naokoli, recimo s teleskopom; ja, vedno sem zanj... .:)

Tudi če smo skupaj pod istim nebom in zvezdicami, nimamo istega horizonta; ženski in moški princip pač.. meni boste morali na vsake kvatre popustit' glede romantike, ki se me včasih loti...jej jej

(A pršutka ste pa že razrezal' ? :-P

Ga bo Purinoli prinesel s seboj, ko se pri meni dobimo, ker nimam praktično nobenega svetlobnega onesnaženja.
Če pa bo megla, bomo šli pa na višje ležečo parcelo, na opazovalnico namontiramo pa direkt v nebo ;-)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#399886] 05.01.09 12:57 · odgovor na: anon-11443 (#399878)
Odgovori   +    0

scorpio je napisal(a):


Ropova vlada je naložila geodetom naj popišejo nepremičnine

Janševa jih pa ni zaustavila ;-)
Vinci sporočil: 5.933
[#399912] 05.01.09 13:20 · odgovor na: anon-76887 (#399883)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Če pa bo megla, bomo šli pa na višje ležečo parcelo, na opazovalnico namontiramo pa direkt v nebo ;-)
Megla bo najbrž tudi višje, ker ste stari in vidite megleno.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#399924] 05.01.09 13:28 · odgovor na: Vinci (#399912)
Odgovori   +    1

Vinci je napisal(a):

Megla bo najbrž tudi višje, ker ste stari in vidite megleno.

A zato poje Josipa tisto Magla svuda oko nas? :-)))
Sicer pa je EMŠO zgolj stvar odnosa do samega sebe ;-)
anon-176921 sporočil: 161
[#400682] 06.01.09 14:12
Odgovori   +    0
Davek na nepremičnine je en prvih ukrepov, da posamezniki al podjetja ne držijo v lasti 10 stanovanj in iz njega vlečejo dobiček, mlade družine pa nimajo za bogo garsonjero. Sploh pa se mi zdi, da bodo obdavčena samo druga stanovanja.
Kar se tiče finančne policije...mogoče bodo podjetniki začeli spoštovat zakone.
Prva pametna stvar, ki jo bo uvedla ta vlada...če jo bo.

Strani: 1 2