Zasebnost
8 min
Kdo bo v Ljubljani najel sto tisoč kvadratnih metrov novih poslovnih prostorov?
20 min
Načrt za zjokat: delež ljudi brez zdravnika bi zmanjšali šele do leta 2031 1
34 min
NLB na borzi prvič vredna 2,5 milijarde evrov 1
59 min
Dars v EIB po 120 milijonov evrov kredita za novomeško obvoznico 1
1 ura
Fiatova mestna panda je postala velika in tudi električna
2 uri
Vučić za FT: Leta 2022 je Srbija ustavila projekt rudnika litija, zdaj ga je pripravljena obuditi 2
2 uri
Delničarji NLB potrdili dividendo in 3 nadzornike: "Za vas imamo v vsakem primeru le dobre novice"
3 ure
Kako postati izvoznik leta 2024
3 ure
Evropska uredba o obnovi narave je dokončno sprejeta, kar je omogočila kljubovalna avstrijska ministrica 1
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Stroški dela v EU v prvem četrtletju medletno višji za 5,5 odstotka
3 ure
Slovenija dobila prvega proizvajalca konstrukcijskega križno lepljenega lesa za hiše in bloke
3 ure
V Kopru je pristala kontejnerska ladja Astrid Maersk. Zakaj je to pomembna novica? 3
4 ure
Suzuki swift ostaja eden najpreprostejših avtov
4 ure
Dobra novica za Cinkarno Celje: Evropska komisija s carinami nad kitajske proizvajalce TiO2 3
5 ur
Tako Gradec in Celovec postajata gospodarsko območje z izjemnim potencialom (Oglas)
5 ur
SRC.SECURE – storitve, ki poskrbijo za zdravo IT-okolje (Oglas)
6 ur
Skok kupil še 500 delnic Cinkarne
6 ur
Pričakovati je spremembe jamstva za vloge pri bankah: kaj bo novega?
7 ur
Pri Marjanu Simčiču: Skrivnost idealne vinogradniške lege

Strani: 1 2

anon-108806 sporočil: 10
[#370554] 21.11.08 09:29
Odgovori   +    1
Pred nekaj časa sem imel opravek v Celjski bolnišnici in sicer pred ambulanto za magnetno resonanco.Na vratih ambulante je pisalo ,da je čakalna vrsta (vsaj zdi se mi)9 ali 12 mesecev,vendar v času,ko sem bil pred temi vrat(vsaj 3 ali 4 ure)i, ni bilo niti enega pacijenta.Zaposleni je večkrat prišel vprašat,če je kdo za njih pa ni bilo nobenega.Torej osebje je bilo na svojem delovnem mestu-torej so bili tudi plačani,delali pa niso ker ni bilo denarja preiskave(sem iz gospodarstva in mi ta logika na noben način ne gre v glavo).Nisem strokovnjak za zdravstvo in dopuščam možnost ,da stvari ne razumem,vendar imam občutek,da se bi dalo v zdravstvu za denar,ki je na razpolago več narediti pa tudi operativci bi lahko imeli večje plače ,seveda z boljšo organizacijo pa manjšo požrešnostjo nekaterih vodilnih(v periferiji veliko vemo o skoraj bajno plačanih  šefih majhnih zdravstvenih domov,ki bi v večjih ustanovah tenko piskali)
anon-129959 sporočil: 13.643
[#370613] 21.11.08 10:19 · odgovor na: anon-108806 (#370554)
Odgovori   +    0
eeh, pa ni samo to in niso samo plače tiste, ki "štrlijo" ven iz denarnic direktorjev zdravstvenih domov, ki so običajno po/na stavljeni/reelektirani kar brez objave javnega razpisa ( so že specifični drugi interesi zadaj, knede !?_ _ _ ); iz javno neznanih razlogov, namreč, pa potem, takšni direktorji poleg direktorske "funkcije" oziroma direktorske plače ( za nagrado ali nagrade?) zraven lahko ( morda celo po "različnih" direktivah ?_ _ _ ) dobijo še funkcijo oziroma plačo raznih članov nadzornih svetov podjetij v večinski družbeni lasti, itd.,ipd. _ _ _ _ _ _

namreč, pa saj so vsa ta korita, ups, pardon - resorji & resursi družbeni, nda ?_ _ _ in po sistemu "veznih posod", ipd._ _ _ _ _ _ roka roko, miš pšeničko, ..."a stampo mafioso", in/ali podobno-

... in vse skupaj gre počasi, ampak vztrajno : FPIZDOMATERINOVRS !!!_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
anon-27449 sporočil: 1.610
[#370644] 21.11.08 10:44
Odgovori   +    0
bognedaj, da bi viške usmerili v nakup prepotrebnih aparatov .. ne oni takoj talajo "uspešnost" :(
anon-167390 sporočil: 10
[#378772] 01.12.08 21:21
Odgovori   +    0
Sramota! Vsi moramo zategovati pasove, oni v bolnišnici Celje pa razmetavajo naš denar, kako jih ni sram.Kako delajo in kako so prijazni do pacientov pa je druga zgodba.

Strani: 1 2