Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bernanke na svoji koži občutil nepremičninsko krizo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (4)

Strani: 1 2

anon-8865 sporočil: 3.125
[#221931] 21.03.08 15:31 · odgovor na: anon-87530 (#221870)
Odgovori   +    0

mitja007 je napisal(a):


Upam samo, da se zivelj tvojega tipa cimprej... reinkarnira :-)
 
LOL

*****
hostamox sporočil: 8.460
[#222022] 21.03.08 18:23 · odgovor na: anon-89 (#221819)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 21.03.2008 18:39

Bob je napisal(a):


. in tako naprej. zakaj misliš, da ni bilo reform in jih tudi nikoli ne bo? ker je večini slovencev ala maj v tem sistemu super lepo in se niti slučajno ne mislijo odpovedati svojim privilegijem.
se strinjam. Slovenija je unikum kar se tiče visokih davkov, prispevkov ipd., vendar menim, da če je nekdo uspešen se bo prilagodil vsakemu sitemu, ker mu to omogočajo njegove zmožnosti, in bo tudi relativno dobro živel. Nekdo, ki dela za nadpovprečno plačo, je v bistvu prisiljen narediti še kaj drugega, kot pa le delati v svojem poklicu ( si omisliti svoje podjetje, trgovati na borzi ipd., kjer so davki nižji ), da si privošči iste stvari (sem ne štejem stanovanja, zdravstvenih storitev) kot njegov kolega v tujini, res pa je, da zaradi tega trpi njegova delovna uspešnost.

Mislim da je na trgu dovolj možnosti za tiste, ki si želijo več, če pa nekateri bentijo nad visokimi davki si pač očitno ne želijo dovolj potrudit oz. poiskati kake druge možnosti izplačevanja dohodka.Slej ko prej bo najbrž sistema kot je konec, oz. se bodo morali davki plačevat drugače, ne prek davčno preobremenjenega dela, ampak dokler gre pač gre.

Kolikor mi je znano, je po različnih anketah večina Slovencev relativno srečna (virov ne bom navajal, nazadnje se spomnim da smo bili Slovenci med najzadovoljnejšimi z EU po anketi eurostata).Srednji sloj je zaenkrat še kar obsežen.Ob tako velikih socialnih pravicah kot so pri nas tudi ni neke hujše revščine, oz večina je sitih in na toplem in si lahko privošči počitnice ter malo luksuza (luksuz-vse kar ni nujno potrebnega za eksistenco). S tem hočem omeniti, da ni nekega obsežnega socialnega dna, ki bi delovalo anarhistično in destruktivno na celotno družbo (kraje, izsiljevanja, geti ipd ). In še vedno raje živim v okolju, kjer mi ni treba srečevati razcapancev z gnilimi zobmi, ker si enostavno ne morejo privoščit, in če je zato treba dati tistih 41 % dohodnine ok- pa naj jo imajo.

Tle bi še enkrat napisal citat, ki sem ga zasledil na forumu :" Bolje da dam jaz njim kot oni meni "

P.S : Sicer ne vem kaj skuša Bob dopovedati Maju oz. mu razložit, oz. sploh ne vem zakaj se trudi- je pa zanimivo prebrat kdaj kaj tacga (common people thinking)
-sem za EDS pa tudi za univerzalni dohodek
anon-53227 sporočil: 201
[#222365] 22.03.08 20:49
Odgovori   +    0
Maj, Maj, Maj,...., cakam na maj!!!!!!!!!!

Strani: 1 2