Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bi se bojeval za svojo državo?

Strani: 1 2

odvisnik sporočil: 1.096
[#3047031] 28.08.24 09:45 · odgovor na: primvla (#3047029)
Odgovori   +    0
V ukrajini je bil problem 10 plus let, če si pravi big brother posreduješ takoj, ne pa šele ko imaš ravno čas.
Za razliko izraelci npr zaposljujeo palestince, zanje so celo pobirali davke.
rx170 sporočil: 6.517
[#3047035] 28.08.24 10:26 · odgovor na: odvisnik (#3047023)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Napad ukrajine, zapiranje nasprotnikov, sprememba trajanja mandata, smrti v nenavadnih okoliščinah niso nič projekcije, temveč dejstvo.
Sedaj če meniš, da so to le izmišljotine in je vse skup le igra, pojdi na fronto, stran lahko izbereš, povsod te bojo veseli
Tudi kijevski napad na DOnbass leta 2014 (t.i. ATO) in nasilna menjava oblasti v Kijevu nista projekcija. Obstaja sicer še nekaj drugih elementov toda dvomim, da bo razprava kakorkoli konstruktivna. Priporočam, pa ogled filma Admiral Ušakov (ne glede filmske poenostavitve in ruski zorni kot so nekatere podobnosti z današnjim časom prav fascinantne).

Na kanalu MOSFILM je zastonj.

www.youtube.com/watc...B1c2hha292
najobj sporočil: 32.187
[#3047044] 28.08.24 13:12 · odgovor na: odvisnik (#3047031)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.08.2024 13:14
[odvisnik]
V ukrajini je bil problem 10 plus let, če si pravi big brother posreduješ takoj, ne pa šele ko imaš ravno čas.
Za razliko izraelci npr zaposljujeo palestince, zanje so celo pobirali davke.
... čuj, odvisnik ... evo, čeprav se midva dostikrat ne strinjava, si ti po mojem pravzaprav čisto v redu ded, ampak če komentiraš slovensko politiko, davke ali kmetijstvo si še boljši ... khmm, ker roko na srce o vzrokih od Američanov sprovocirane - pred 24.02.2022 je "big brother" Američane vsaj 15 let po diplomatskih poteh dobesedno prosil, naj nehajo provocirat - proxy vojne v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini nimaš pojma in je res boljše, da nič ne komentiraš ...

P.S.: ne bom več limal vseh linkov o zgodovinskih dejstvih, ker sem jih do zdaj nalimal več kot preveč, sploh pa jih je na spletu v vseh teh letih iz "neznanih" razlogov še več izginilo ... no, to www.youtube.com/watc...L7cgMiGKL0 pa je edini link, ki ga še najdem na Youtube, preden so "demokratično" pobrisali vse linke, ki so še bolj obširno prikazovali, kako sta Victoria "Fuck the EU" Nuland in ameriški veleposlanik Geoffrey Pyatt v Kijevu kar v telefonskem pogovoru samostojno in suvereno "izvolila" novo vlado države na drugi strani sveta - bad guys so seveda bili Rusi, ker so prisluškovani pogovor objavili - zato bom za ilustracijo nalimal zgolj link kmalu po začetku ruske vojaške agresije - BTW, ko Ukrajinci z vojsko na ozemlju Rusije pobijajo civiliste, to za "demokratični" zahod ni oborožena agresija na sosednjo državo, ampak je to ukrajinski vpad(WTF?) na rusko ozemlje - na nekdanjo sovjetsko republiko Ukrajini, ker sem se zdaj spomnil na našega diplomata Dimitrija Rupla, ki je ob začetku vojne v Odmevih od 12:30 naprej www.rtvslo.si/rtv365...56906?s=tv zelo nediplomatsko povedal - Rupel res nima razloga, da bi se o takšnih zadevah lagal - češ kako so po izgubljeni sprovocirani gruzijski vojni svojega v Ameriki šolanega gruzijsko-ukrajinskega politika, danes pa ameriškega upokojenca Sakašvilija preko Ukrajine in Belorusije z "demokratično" revolucijo Američani planirali osvajalski pohod na Kremelj ... no, ampak za forumskega rusofoba 0531Zavar in z "demokratično" propagando opranimi možgani na totem forumu sploh ni edini, je itak Putin bil že leta 2003 vsega kriv, čeprav se je še leta 2013 sproščeno sprehajal upload.wikimedia.org...C_2013.jpg med hinavskimi "demokratičnimi" pizdami (= oznaka karakterja), ki so mu za hrbtom v tistem času že 10 let pripravljali "demokratični" državni udar ...
odvisnik sporočil: 1.096
[#3047051] 28.08.24 13:42 · odgovor na: najobj (#3047044)
Odgovori   +    0
Komentiram zgolj in samo zaradi naslova.
Ker razni podpihovalci te ali one strani, spizdijo ob prvi priliki iz terena.
Narod ga pa najebe.
Ti si volil za levico, ko je njihov poslanec že imel tisti slavni stavek o bajonetih. Takih zadev vsak razumni ne voli.
najobj sporočil: 32.187
[#3047094] 28.08.24 20:08 · odgovor na: odvisnik (#3047051)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.08.2024 20:12
[odvisnik]
Komentiram zgolj in samo zaradi naslova.
Ker razni podpihovalci te ali one strani, spizdijo ob prvi priliki iz terena.
Narod ga pa najebe.
Ti si volil za levico, ko je njihov poslanec že imel tisti slavni stavek o bajonetih. Takih zadev vsak razumni ne voli.
... OK, sicer mojega komentarja - sploh tvoj komentar Ruplovega komentarja v Odmevih 365.rtvslo.si/arhiv/.../174856906 od 12:30 naprej bi res rad slišal - že spet nisi komentiral, ampak ni problem - tudi oni 0531Zavar namesto odgovora na konkretno vprašanje vedno prešalta na nekaj drugega - ker sem že navajen ...

P.S.: svojo odločitev na volitvah za Levico sem na totem forumu pojasnil že večkrat - kdo bo poskrbel za deprivilegirane mlade, če ne mladi sami - zato bom zgolj nalimal svoj post forum.finance.si/?m=...938&single mimoidočemu, ko me je pred časom spraševal, če poznam koga približno normalnega - jaz imam "demokracije" za nekaj cajta dovolj - da bi ga volil na prihodnjih volitvah ... aja, sicer ne vem, kdo se danes še matra z bajoneti, če pa res imaš bajonete, ti to ne pomaga kaj dosti, ker moraš poleg (pre)dolgega jezika - BTW, kam je Kordiš izginil, da ga ni več niti videt niti slišat, kaj šele da bi opletal z bajoneti - imeti še dovolj moči, da jih uporabiš ... khmm, in za tvoje dobro srčno upam - v nasprotnem res bolj slabo spiš - da čeprav samo figurativno malo preveč bojevitega Kordiša nisi vzel čisto zares ...
odvisnik sporočil: 1.096
[#3047101] 28.08.24 20:48 · odgovor na: najobj (#3047094)
Odgovori   +    0
Rupel govori o neki revoluciji in da se je Putin boji.
Oboje ni nič nenavadnega za tiste kraje.
Lukasenko tudi omenjen jo je zatrl.
Tudi pri nas smo jo imeli, ko smo glasovali za osamosvojitev, in kasneje vojno.
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3047104] 28.08.24 21:52 · odgovor na: najobj (#3047011)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [odvisnik]
> > Kak je putinov končni cilj oz je bil?

> Putin je otrok hladne vojne in je v svojem razmišljanju ostal še vedno tam (po njegovem je bil razpad SZ največja katastrofa 20tega stoletja). Njegov končni cilj je restavracija nekdanje moči in globalnega vpliva te propadle države (ne komunizma, da ne bo pomote, Lenina namreč prezira, za razliko od Stalina, katerega po tihem občuduje, zaradi njegove brezkompromisne kolonialne politike).
> Center njegove obcesije je prav Ukrajina, kateri ne priznava državnosti (kliče jo bivša sovjetska republika Ukrajina - to kar papagajsko ves čas ponavlja najobj), prav tako Ukrajincem ne priznava enakopravne nacionalne suverenosti (to je zgolj nadaljevanje nekoč še carske, kasneje sovjetske zatiralske politike)
> Na kratko:
> www.atlanticcouncil....obsession/
>
> Ta mešanica neokolonialnih apetitov, osebnih frustracij (ob razpadu SZ), zgodovinskih fiksnih idej (on namreč ni zgodovinar, zgodovino razume in interpretira zgolj parcialno) in pa seveda bolestnega boja za oblast, ter osebnega boja za lastni obstoj (dobro se zaveda kaj se v Rusiji zgodi s padlimi diktatorji) je predvsem gorivo te vojne.

... holy shit ! ... čuj, najprej moram priznati in te pohvalit, da imaš neverjetno sposobnost videti v glave drugih ljudi, kar pa se mojega papagajstva tiče, pa sicer vem, da mi ne boš verjel, ampak res še nikoli nisem slišal Putina - razen njegovih starih na toti forum nalimanih govorov in kratkih aktualnih posnetkov pri poročilih na TV, Putina ves čas vojne sploh še nisem slišal govoriti - da bi on nekdanjo sovjetsko republiko Ukrajino imenoval bivša sovjetska republika Ukrajina ... no, vsekakor pa se priporočam za en sam link - danes to ni težko - kjer Putin nekdanjo sovjetsko republiko Ukrajino - jaz gledam rdeče obarvano liveuamap.com/ in po dveh letih in pol vem, da kljub vedno močnejšemu orožju in asistenci strokovnjakov NATO pakta Ukrajina nikoli ne bo več v svojih nekdanjih mejah, ker bo prej z atomskim armagedonom konec Rusije, s koncem Rusije pa konec sveta - imenuje bivša sovjetska republika Ukrajina ...

P.S.: čeprav ti raje gledaš v Putinovo glavo - ker tega www.youtube.com/watc...6EZUKGBkPA nič ne komentiraš, imaš očitno težave s švicarsko nemščino švicarskega zgodovinarja dr. Daniele Ganserja - za spremembo probaj v angleščini poslušat www.youtube.com/watc...ksYzAqdmrI , kaj o že nekaj časa nič več skrivani vojni NATO pakta z Rusijo razmišljajo Glenn Diesen, John Mearsheimer, Chas Freeman, Jeffrey Sachs in Lawrence Wikerson, kar sem slučajno ujel na forumu MMC Slovenija ...
Očitno tudi ti ne bereš člankov, ki jih navajam...
Ne gre za nobeno psihoanalizo, ampak za odkrite izjave in članke (putinov esej je sicer žal nedosegljiv, verjetno bi se ga dalo kje izbrskat, ampak dvomim da bi se ti dalo brati celotno nebulozo dolgo 5.000 besed)...

Po njegovem torej Ukrajina kod država in nacija sploh ne obstajata, oziroma vsaj nista nikoli obsstajali v preteklosti.
Ruse deli na VelikoRuse (prebivalci sedanje Rusije), Maloruse (prebivalci Ukrajine) in Beloruse.
Prihodnost vidi v integraciji teh področij v Mamo Rusio. Ukrajina (tako po njegovem) sploh ni državni ali nacionalni pojem, ampak kvečjemu zgolj geografski (ukraina po rusko pomeni soseščina ali periferija), edino Lenein je (po njegovem) umetno ustvaril to republiko, zaradi česar je po razpadu SZ nastal problem:

Putin intensely dislikes Soviet leader Vladimir Lenin and frequently accuses him of having created today’s problems with Ukraine by fostering a separate sense of Ukrainian national identity and attaching historically Russian lands to Soviet Ukraine.

Ne razumem, kaj ti tukaj ni jasno, ne potrebuješ človeku gledat v možgane, saj je sam Putin
zapisal ta memorandum, v katerem razlaga svoj "blut und boden" koncept, ki pa je v osnovi zgrešen.
To se je dokazalo v obeh svetovnih vojnah in v zadnjih balkanskih vojnah (Srbi so imeli podobno propagando, da tamo gde su vekovna ognjšta i gde leže srpske kosti, tamo je Srbija)...
V nobene teorije zarote zlobnega zahoda ti ni potrebno verjet, dokler je na delu takšna uničujoča ideologija, ki povzroča vojno in devastira vse v okolici, oziroma vse kar ji je na poti.
najobj sporočil: 32.187
[#3047105] 28.08.24 22:10 · odgovor na: odvisnik (#3047101)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.08.2024 22:20
[odvisnik]
Rupel govori o neki revoluciji in da se je Putin boji.
Oboje ni nič nenavadnega za tiste kraje.
Lukasenko tudi omenjen jo je zatrl.
Tudi pri nas smo jo imeli, ko smo glasovali za osamosvojitev, in kasneje vojno.
... ne, Rupel ne govori o neki za tiste kraje običajni revoluciji, ampak Rupel govori o "demokratični" revoluciji 365.rtvslo.si/arhiv/.../174856906 in pri tem jasno pove - rahlo senilni starec se verjetno sploh ni zavedal, kaj je povedal - češ kako bodo po sicer izgubljeni sprovocirani gruzijski vojni s pomočjo svojega v Ameriki šolanega gruzijsko-ukrajinskega politika, danes pa ameriškega upokojenca Sakašvilija preko Ukrajine - leta 2014 so uspešno organizirali "demokratični" državni udar - in neuspešnem poskusu v Belorusiji z "demokratično" revolucijo Američani izvedli svoj osvajalski pohod na Kremelj, ki ga rahlo senilni Rupel poimenuje demokracija, ki se je Putin boji ... khmm, ali kot je v svojem prepoznavnem stilu več kot jasno povedal www.youtube.com/watc...8ZmkIhs8r0 nagravžna britanska spaka, z zmago v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini in kasneje s padcem Putina - takrat Kitajci še niso bili tako močni in za "demokratični" zahod nevarni - nadaljevali stoletno hegemonijo v svojih očeh večvrednega "demokratičnega" zahoda...
najobj sporočil: 32.187
[#3047106] 28.08.24 22:26 · odgovor na: 0531Zavar (#3047104)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.08.2024 22:40
Očitno tudi ti ne bereš člankov, ki jih navajam...
Ne gre za nobeno psihoanalizo, ampak za odkrite izjave in članke (putinov esej je sicer žal nedosegljiv, verjetno bi se ga dalo kje izbrskat, ampak dvomim da bi se ti dalo brati celotno nebulozo dolgo 5.000 besed)...

Po njegovem torej Ukrajina kod država in nacija sploh ne obstajata, oziroma vsaj nista nikoli obsstajali v preteklosti.
Ruse deli na VelikoRuse (prebivalci sedanje Rusije), Maloruse (prebivalci Ukrajine) in Beloruse.
Prihodnost vidi v integraciji teh področij v Mamo Rusio. Ukrajina (tako po njegovem) sploh ni državni ali nacionalni pojem, ampak kvečjemu zgolj geografski (ukraina po rusko pomeni soseščina ali periferija), edino Lenein je (po njegovem) umetno ustvaril to republiko, zaradi česar je po razpadu SZ nastal problem:

Putin intensely dislikes Soviet leader Vladimir Lenin and frequently accuses him of having created today’s problems with Ukraine by fostering a separate sense of Ukrainian national identity and attaching historically Russian lands to Soviet Ukraine.

Ne razumem, kaj ti tukaj ni jasno, ne potrebuješ človeku gledat v možgane, saj je sam Putin
zapisal ta memorandum, v katerem razlaga svoj "blut und boden" koncept, ki pa je v osnovi zgrešen.
To se je dokazalo v obeh svetovnih vojnah in v zadnjih balkanskih vojnah (Srbi so imeli podobno propagando, da tamo gde su vekovna ognjšta i gde leže srpske kosti, tamo je Srbija)...
V nobene teorije zarote zlobnega zahoda ti ni potrebno verjet, dokler je na delu takšna uničujoča ideologija, ki povzroča vojno in devastira vse v okolici, oziroma vse kar ji je na poti.
... čuj, jaz v nobene teorije zlobnega zahoda ne verjamem, jaz prakso(!) zlobnega zahoda že vsaj 20 let gledam ...

P.S.: strinjam se s tabo, da je lažje poslušat kot brat, ampak ker o ruščini nimam pojma, sem tole www.youtube.com/watc...kP44&t=64s moral bolj brat kot poslušat in - poglej datum - o nekdanji sovjetski republiki Ukrajini nisem slišal niti prebral niti ene same besede ...
odvisnik sporočil: 1.096
[#3047111] 29.08.24 07:14 · odgovor na: najobj (#3047105)
Odgovori   +    0
Ne vem, če je ravno rekel demokratična revolucija, temveč revolucija, ki bo prinesla demokracijo.
Podobno smo imeli povsod po vzhodni eu, ko so se znebili komunizma. V Belorusiji in rusiji je ta še vedno prisoten oz prisotno je avtoritarno vodenje.
najobj sporočil: 32.187
[#3047158] 29.08.24 13:06 · odgovor na: odvisnik (#3047111)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 29.08.2024 13:11
[odvisnik]
Ne vem, če je ravno rekel demokratična revolucija, temveč revolucija, ki bo prinesla demokracijo.
Podobno smo imeli povsod po vzhodni eu, ko so se znebili komunizma. V Belorusiji in rusiji je ta še vedno prisoten oz prisotno je avtoritarno vodenje.
... eh, seveda Rupel ni rekel demokratična revolucija, zato pa sem pridevnik "demokratična" dal v narekovaje, kar je nekaj podobnega kot "demokratični" državni udar, s katerim so nacifašisti iz Kijeva zrušili demokratično izvoljeno vlado in "razveljevili" rezultat upload.wikimedia.org...%85-en.png tudi za petino vseh prebivalcev Ukrajine Rusov zadnjih demokratičnih volitev in se je začelo ... khmm, čeprav o tem en.wikipedia.org/wik..._in_Donbas na "demokratičnem" zahodu 10 let nismo slišali nič, enako kot že več dve leti in pol nič ne slišimo o Slovencem - BTW, ker so bili Slovenci katoličani enako kot Italijani, jim za razliko od avtohtonih pravoslavnih Rusov niso mogli prepovedati vere - v času fašizma pred 100 leti podobno ukrajinizacijo en.wikipedia.org/wik...ucation%22 , kar je bilo od nacifašistov iz Kijeva z iztrebljenjem namenjeno več kot 8 milijonom lastnim državljanom ruske nacionalnosti ...

P.S.: se opravičujem, ker sem že spet nalimal nekatere linke, ki sem jih na totem forum nalimal že neštetokrat, ampak drugače preprosto nisem mogel, ker jih očitno nisi "opazil", ker bi v nasprotnem vedel, o čem govorim ...
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3047290] 31.08.24 13:57 · odgovor na: najobj (#3047106)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 31.08.2024 13:58
[najobj]
> Očitno tudi ti ne bereš člankov, ki jih navajam...
> Ne gre za nobeno psihoanalizo, ampak za odkrite izjave in članke (putinov esej je sicer žal nedosegljiv, verjetno bi se ga dalo kje izbrskat, ampak dvomim da bi se ti dalo brati celotno nebulozo dolgo 5.000 besed)...
>
> Po njegovem torej Ukrajina kod država in nacija sploh ne obstajata, oziroma vsaj nista nikoli obsstajali v preteklosti.
> Ruse deli na VelikoRuse (prebivalci sedanje Rusije), Maloruse (prebivalci Ukrajine) in Beloruse.
> Prihodnost vidi v integraciji teh področij v Mamo Rusio. Ukrajina (tako po njegovem) sploh ni državni ali nacionalni pojem, ampak kvečjemu zgolj geografski (ukraina po rusko pomeni soseščina ali periferija), edino Lenein je (po njegovem) umetno ustvaril to republiko, zaradi česar je po razpadu SZ nastal problem:
>
> Putin intensely dislikes Soviet leader Vladimir Lenin and frequently accuses him of having created today’s problems with Ukraine by fostering a separate sense of Ukrainian national identity and attaching historically Russian lands to Soviet Ukraine.
>
> Ne razumem, kaj ti tukaj ni jasno, ne potrebuješ človeku gledat v možgane, saj je sam Putin
> zapisal ta memorandum, v katerem razlaga svoj "blut und boden" koncept, ki pa je v osnovi zgrešen.
> To se je dokazalo v obeh svetovnih vojnah in v zadnjih balkanskih vojnah (Srbi so imeli podobno propagando, da tamo gde su vekovna ognjšta i gde leže srpske kosti, tamo je Srbija)...
>V nobene teorije zarote zlobnega zahoda ti ni potrebno verjet, dokler je na delu takšna uničujoča ideologija, ki povzroča vojno in devastira vse v okolici, oziroma vse kar ji je na poti.

... čuj, jaz v nobene teorije zlobnega zahoda ne verjamem, jaz prakso(!) zlobnega zahoda že vsaj 20 let gledam ...

P.S.: strinjam se s tabo, da je lažje poslušat kot brat, ampak ker o ruščini nimam pojma, sem tole www.youtube.com/watc...kP44&t=64s moral bolj brat kot poslušat in - poglej datum - o nekdanji sovjetski republiki Ukrajini nisem slišal niti prebral niti ene same besede ...
Za Putinove govore (sploh za tiste, ki jih je držal pred zahodnjaki) se mi v bistvu fučka, v bistvu so zanič (iz teatralnega vidika-pomanjšana Stalinova verzija), še Hitler je imel boljše govore.. :):)
www.youtube.com/watc...J3N_2r6R-o

Putin se je v svoji osvajalski (domači in tuji) politiki sicer že neštetokrat zlagal,
ampak edino v tej ukrajinski fiksaciji pa je kot kaže nedvomno iskren.
najobj sporočil: 32.187
[#3047326] 01.09.24 13:26 · odgovor na: 0531Zavar (#3047290)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.09.2024 13:34
> >V nobene teorije zarote zlobnega zahoda ti ni potrebno verjet, dokler je na delu takšna uničujoča ideologija, ki povzroča vojno in devastira vse v okolici, oziroma vse kar ji je na poti.
> ... čuj, jaz v nobene teorije zlobnega zahoda ne verjamem, jaz prakso(!) zlobnega zahoda že vsaj 20 let gledam ...
>
> P.S.: strinjam se s tabo, da je lažje poslušat kot brat, ampak ker o ruščini nimam pojma, sem tole www.youtube.com/watc...kP44&t=64s moral bolj brat kot poslušat in - poglej datum - o nekdanji sovjetski republiki Ukrajini nisem slišal niti prebral niti ene same besede ...
Za Putinove govore (sploh za tiste, ki jih je držal pred zahodnjaki) se mi v bistvu fučka, v bistvu so zanič (iz teatralnega vidika-pomanjšana Stalinova verzija), še Hitler je imel boljše govore.. :):)
www.youtube.com/watc...J3N_2r6R-o

Putin se je v svoji osvajalski (domači in tuji) politiki sicer že neštetokrat zlagal,
ampak edino v tej ukrajinski fiksaciji pa je kot kaže nedvomno iskren.
... alzo, če skrajšam, enako kot vedno znova omenjeni Hitler ti Ruse - z veliko večino Putina volijo že 20 let - preprosto sovražiš in zato podpiraš aktualni "Drang nach Osten" zaradi naravnih bogastev - razen tiskarne evrov v Frankfurtu je v Evropi za razvoj bolj malo koristnega in očitno www.politico.eu/arti...-vehicles/ , www.politico.eu/arti...ia-france/ je z litijem tudi Srbija dovolj dobra - ki ga je v svojo večvrednost prepričani "demokratični" zahod v tokrat nekoliko razširjeni zasedbi - nacifašisti iz Kijeva so zgolj orodje - po neuspešnem prvem poskusu "solista" Hitlerja ponovno začel po 80 letih ... no, v svojem navdušenju nad "demokratičnim" zahodom pa si pozabil, da smo enako kot Rusi tudi Slovenci manjvredni Slovani in za nagravžno britansko spako www.youtube.com/watc...8ZmkIhs8r0 ti niti slučajno ne spadaš v "Western hegemony", za katero svojim gospodarjem na "demokratičnem" zahodu prodani topnews.si/2023/09/2...ila-vojno/ umirajo od nacifašistov iz Kijeva ugrabljeni Ukrajinci ...
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3047330] 01.09.24 16:09 · odgovor na: najobj (#3047326)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 01.09.2024 16:24
[najobj]
> > >V nobene teorije zarote zlobnega zahoda ti ni potrebno verjet, dokler je na delu takšna uničujoča ideologija, ki povzroča vojno in devastira vse v okolici, oziroma vse kar ji je na poti.

> > ... čuj, jaz v nobene teorije zlobnega zahoda ne verjamem, jaz prakso(!) zlobnega zahoda že vsaj 20 let gledam ...
> >
> > P.S.: strinjam se s tabo, da je lažje poslušat kot brat, ampak ker o ruščini nimam pojma, sem tole www.youtube.com/watc...kP44&t=64s moral bolj brat kot poslušat in - poglej datum - o nekdanji sovjetski republiki Ukrajini nisem slišal niti prebral niti ene same besede ...

> Za Putinove govore (sploh za tiste, ki jih je držal pred zahodnjaki) se mi v bistvu fučka, v bistvu so zanič (iz teatralnega vidika-pomanjšana Stalinova verzija), še Hitler je imel boljše govore.. :):)
> www.youtube.com/watc...J3N_2r6R-o
>
> Putin se je v svoji osvajalski (domači in tuji) politiki sicer že neštetokrat zlagal,
> ampak edino v tej ukrajinski fiksaciji pa je kot kaže nedvomno iskren.

... alzo, če skrajšam, enako kot vedno znova omenjeni Hitler ti Ruse - z veliko večino Putina volijo že 20 let - preprosto sovražiš in zato podpiraš aktualni "Drang nach Osten" zaradi naravnih bogastev - razen tiskarne evrov v Frankfurtu je v Evropi za razvoj bolj malo koristnega in očitno www.politico.eu/arti...-vehicles/ , www.politico.eu/arti...ia-france/ je z litijem tudi Srbija dovolj dobra - ki ga je v svojo večvrednost prepričani "demokratični" zahod v tokrat nekoliko razširjeni zasedbi - nacifašisti iz Kijeva so zgolj orodje - po neuspešnem prvem poskusu "solista" Hitlerja ponovno začel po 80 letih ... no, v svojem navdušenju nad "demokratičnim" zahodom pa si pozabil, da smo enako kot Rusi tudi Slovenci manjvredni Slovani in za nagravžno britansko spako www.youtube.com/watc...8ZmkIhs8r0 ti niti slučajno ne spadaš v "Western hegemony", za katero svojim gospodarjem na "demokratičnem" zahodu prodani topnews.si/2023/09/2...ila-vojno/ umirajo od nacifašistov iz Kijeva ugrabljeni Ukrajinci ...
Najobj, mislim da bo spet čas za najino tabletko, ker ti spet prebija podolgem in počez :)

Rusov sploh ne sovražim, spoštujem njihovo glasbo, matematiko (Bronjšatjnov priročnik za matematiko .), tehnologijo (glede nato kar jim je bilo na voljo) kulturo in v resnici sem imel pred to vojno resen namen obiskati vzhodno-vzhodno Evropo: Kijev, St. Petersburg in Moskvo.
Zdaj bo to, kot kaže (zahvaljujoč tvojemu priljubljenemu diktatorju) to ostalo za moje drugo življenje :)

Vzhodna Evropa bo za zahod vedno nekako manjvredna, tako rekoč kot so za nas t.i. čefurji (v zadnjem času priseljenci iz večinoma muslimanskih držav), to je dejstvo, ampak ni problematično.
Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)

Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina in celo Rusija, ampak ta tvoj večno čislani diktator se je rajši odločil za svetovno vojno, v kateri bo najprej zganjal genocid nad sicer sorodnim narodom potem pa nad vsemi ostalimi.

Zaakaj ? Zato ker lahko. Zato ker ima fiksno idejo in pod marelo nuklearnega orožja lahko dela kar hoče.
Zato pa ti že ves čas limam Hitlerja, ker je isti model.
najobj sporočil: 32.187
[#3047337] 01.09.24 18:39 · odgovor na: 0531Zavar (#3047330)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.09.2024 18:55
Najobj, mislim da bo spet čas za najino tabletko, ker ti spet prebija podolgem in počez :)

Rusov sploh ne sovražim, spoštujem njihovo glasbo, matematiko (Bronjšatjnov priročnik za matematiko .), tehnologijo (glede nato kar jim je bilo na voljo) kulturo in v resnici sem imel pred to vojno resen namen obiskati vzhodno-vzhodno Evropo: Kijev, St. Petersburg in Moskvo.
Zdaj bo to, kot kaže (zahvaljujoč tvojemu priljubljenemu diktatorju) to ostalo za moje drugo življenje :)

Vzhodna Evropa bo za zahod vedno nekako manjvredna, tako rekoč kot so za nas t.i. čefurji (v zadnjem času priseljenci iz večinoma muslimanskih držav), to je dejstvo, ampak ni problematično.
Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)

Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina in celo Rusija, ampak ta tvoj večno čislani diktator se je rajši odločil za svetovno vojno, v kateri bo najprej zganjal genocid nad sicer sorodnim narodom potem pa nad vsemi ostalimi.

Zaakaj ? Zato ker lahko. Zato ker ima fiksno idejo in pod marelo nuklearnega orožja lahko dela kar hoče.
Zato pa ti že ves čas limam Hitlerja, ker je isti model.
... OK, mogoče je sovraštvo do Rusov res premočna formulacija, mogoče pa je tudi čas, da se vprašaš, kakšen je torej tvoj odnos do Rusov, ki za svojega vodjo že več kot 20 let z veliko večino volijo človeka, ki ga takorekoč fanatično sovražiš - za tvoje zaničljivo pisanje o Putinu na totem forumu pač ni druge besede - jaz pa ga spoštujem iz enakih razlogov, kot so nagrado "Person Of The Year 2007" utemeljili www.youtube.com/watc...xoBZkDfRhc novinarji ameriške revije Time ... aja, če že nimaš problemov, da te nagravžna britanska spaka www.youtube.com/watc...8ZmkIhs8r0 po njegovem upravičenim "Western hegemony" ima za manjvrednega zgolj zato, ker ne glede na vsestranski prispevek slovanskih narodov k vrhunski svetovni znanosti in umetnosti ti kot Slovenec pripadaš Slovanom, bi lahko probal prešteti v naseljih neizogibne civilne žrtve - tiste žrtve zaradi skrivanja nacifašistov Azova za ukrajinskimi in ruskimi civilisti odštej - po dveh letih in pol vojne in jih primerjaj s civilnimi žrtvami mesarja iz Tel Aviva, ko pišeš o genocidu Rusov nad sorodnim narodom Ukrajinci ...

P.S.: moje zanimanje za Ruse se je začelo več let pred sponzoriranim www.youtube.com/watc...uI8XI&t=1s "demokratičnim" državnim udarom nacifašistov v nekdanji sovjetski republiki Ukrajini, ko sem bil kot športni navdušenec - razen v okviru "common knowledge" me niti zgodovina niti politika ni preveč zanimala - zgrožen nad dobesednim izživljanjem ameriških plačancev od "demokratičnega" zahoda kontrolirane protidopinške organizacije WADA - njihovi "dokazi" so večinoma bili pričevanja za drag denar podkupljenih v Ameriko prebeglih nekdanjih ruskih športnih funkcionarjev - z absurdnimi obtožbami o dopingu ruskih športnikov, z njihovo diskvalifikacijo kar počez in posledično s prepovedjo državnih simbolov ob nastopanju vseh preostalih ruskih športnikov in ko so na vseh svetovnih športnih tekmovanjih - o medijski pokritosti le-teh ne rabim govoriti - Rusi morali 10 let trpeti poniževanje brez ruske zastave - Slovenci se pizdimo, ko polpismeni organizatorji slovensko zastavo včasih zamenjajo za slovaško - in ruske himne ob številnih osvojenih medaljah ... khmm, pa vse do razen tenisa - ATP in WTA sta privatni organizaciji - sedanje kompletne izključitve iz vseh tekmovanj - le kako "zmagovalno" se počutijo aktualni "svetovni" prvaki brez sodelovanja vrhunskih športnikov Rusov - športne velesile Rusije ...
najobj sporočil: 32.187
[#3047627] 05.09.24 20:32 · odgovor na: 0531Zavar (#3047330)
Odgovori   +    0
Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)

Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina
... eh, kdo pa pravi, da v Ukrajini ne znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo disk.yandex.ru/i/yPM...aTzsDKXtYA in se pridružiti eltnemu klubu ...

P.S.: just couldn't resist ...
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3047728] 07.09.24 14:44 · odgovor na: najobj (#3047627)
Odgovori   +    1
[najobj]
> Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)
>
> Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina

... eh, kdo pa pravi, da v Ukrajini ne znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo disk.yandex.ru/i/yPM...aTzsDKXtYA in se pridružiti eltnemu klubu ...

P.S.: just couldn't resist ...
Ja, Putin in njegova družina, ter ostali njegovi pribočniki (n njihove družine) pa medtem bivajo v rovih na fronti in se borijo z zlobnimi (z zahodnim kapitalom podprtimi nacisti (za dom spremni)) Ukrajinci :)
Daj prosim ne serji več teh tvojih standardnih klanmf, ker so malo brezveze ...

Me je pa ob tvoji provokaciji začelo zanimat naslednje*;
(moram priznat da si eden zadnjih zapriseženih putinofilov (poleg rusofila rx70) na tem forumu, ostali so nekako izginii (pomrli ali pa zgolj mrknili in čakajo svoj moment, bi lahko rekel :), ampak v SLO je rusofilov kar nekaj
(nekaj jih je panslovanskih prepričancev, nekaj zmotnih vernikov v komunizem (v to ideologijo Rusija namreč že vsaj 30 let več ne verjame, wake up guys :), nekaj jih je prepričancev v poceni energetske vire, nekaateri so samo US haterji (in bi se zbližali tudi s črnim hudičem, samo da jim ne bi bilo treba vstat s kavča :)

* kakšno je tvoje dejansko mnenje o tem konfliktu ?

(prosim ne mi servirat RT propagando)
Kako vidiš rešitev iz te krize, kje je možnost za sobivanje teh sorodnih narodov na vzhodu ?
Folk na obeh straneh fronte namreč hoče samo mir, delo, kruh in spoštovanje osnovnih človekovih pravic in svobodo gibanja, mnenja in izražanja - to vsi hočejo..
(prosim za osebno mnenje, ne pa zgolj ponavljat tvojo putinovo ropagando)
najobj sporočil: 32.187
[#3047757] 08.09.24 13:35 · odgovor na: 0531Zavar (#3047728)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.09.2024 13:43
[0531Zavar]
> [najobj]
> > Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)
> >
> > Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina
> ... eh, kdo pa pravi, da v Ukrajini ne znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo disk.yandex.ru/i/yPM...aTzsDKXtYA in se pridružiti eltnemu klubu ...
>
> P.S.: just couldn't resist ...
Ja, Putin in njegova družina, ter ostali njegovi pribočniki (n njihove družine) pa medtem bivajo v rovih na fronti in se borijo z zlobnimi (z zahodnim kapitalom podprtimi nacisti (za dom spremni)) Ukrajinci :)
Daj prosim ne serji več teh tvojih standardnih klanmf, ker so malo brezveze ...

Me je pa ob tvoji provokaciji začelo zanimat naslednje*;
(moram priznat da si eden zadnjih zapriseženih putinofilov (poleg rusofila rx70) na tem forumu, ostali so nekako izginii (pomrli ali pa zgolj mrknili in čakajo svoj moment, bi lahko rekel :), ampak v SLO je rusofilov kar nekaj
(nekaj jih je panslovanskih prepričancev, nekaj zmotnih vernikov v komunizem (v to ideologijo Rusija namreč že vsaj 30 let več ne verjame, wake up guys :), nekaj jih je prepričancev v poceni energetske vire, nekaateri so samo US haterji (in bi se zbližali tudi s črnim hudičem, samo da jim ne bi bilo treba vstat s kavča :)

* kakšno je tvoje dejansko mnenje o tem konfliktu ?

(prosim ne mi servirat RT propagando)
Kako vidiš rešitev iz te krize, kje je možnost za sobivanje teh sorodnih narodov na vzhodu ?
Folk na obeh straneh fronte namreč hoče samo mir, delo, kruh in spoštovanje osnovnih človekovih pravic in svobodo gibanja, mnenja in izražanja - to vsi hočejo..
(prosim za osebno mnenje, ne pa zgolj ponavljat tvojo putinovo ropagando)
... OK, če pozabim na tvojo pravzaprav pričakovano reakcijo www.merriam-webster....ataboutery , je tebi res težko dopovedat, da Putin v nekdanjo (= nikoli več ne bo v mejah od Rusov prostovoljni samorazpustitvi nekdanje Sovjetske zveze) sovjetsko republiko Ukrajino z vojsko ni padel direkt z Lune ... no, ampak ker ne glede na originalne linke jaz vedno znova serviram Putinovo RT propagando - sam Putina spoštujem iz enakih razlogov www.youtube.com/watc...xoBZkDfRhc , kot so nagrado "Person Of The Year 2007" utemeljili novinarji svetovno znane ameriške revije TIME - potem je vsako moje mnenje za tebe zgolj sranje standardnih klamf in je pravzaprav vsaka beseda res brezveze ... khmm, kaj šele da bi te vprašal, kdo ti je v možgane vcepil mentaliteto - Cankar je rekel, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni - ponižnega vsakemu gospodarju poslušnega hlapca, da nimaš problemov in ti je povsem normalno, ko te v svojo večvrednost prepričani britanski primitivec www.youtube.com/watc...Lk5aEZKHcA na osnovi "Western hegemony" še od časov odkritega kolonializma - zdaj kolonializem deluje malo drugače - ima za manjvrednega zgolj zato - celi "demokratični" zahod je podoben, naduvani Britanci pa so posebni - ker ne glede na vsestranski prispevek slovanskih narodov k vrhunski svetovni znanosti in umetnosti ti kot Slovenec pripadaš Slovanom ...

P.S.: seveda folk na obeh straneh fronte hoče mir, delo, kruh in spoštovanje osnovnih človekovih pravic in svobodo gibanja, mnenja in izražanja, ampak za tebe sem zapriseženi rusofilski putinofil, ker na totem forumu pišem o civilizacijski sramoti en.wikipedia.org/wik...ucation%22 , o kateri v dveh letih in pol vojne v nobenem mediju na "demokratičnem" zahodu nisem slišal ali prebral niti ene same samcate besede - zamolčana resnica je tudi laž - le da normalnega življenja ljudi nočejo tisti, ki so nacifašistom iz Kijeva s plačanim "demokratičnim" državnim udarom več kot 8 milijonom avtohtonim Rusom normalno življenje onemogočili in z NATO paktom nekdanji sovjetski republiki Ukrajini vojno dokončno sprovocirali - Putin je dolga leta svaril www.youtube.com/watc...kP44&t=64s in Američane dobesedno prosil, naj z NATO paktom na ruskih mejah nehajo provocirat - in jo bodo zaradi profitov svoje orožarske industrije očitno še zelo dolgo vzdrževali, tako da samo molimo lahko, da bo brez uporabe jedrskega orožja konvencionalna vojna samo na ozemlju nekdanje sovjetske republike Ukrajine tudi ostala ... no, kako pa se bo vojna končala, pa verjetno niti Vsemogočni ne ve, sploh ker je njegovega zemeljskega odposlanca papeža Frančiška zaradi mirovne pobude poblazneli nacifašistični glumac iz Kijeva ozmerjal s Putinovim plačancem in je ubogi Frančišek raje umolknil ...
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3047762] 08.09.24 16:06 · odgovor na: najobj (#3047757)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 08.09.2024 16:08
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [najobj]
> > > Vzhodna EU pridobiva svoj momentum, vsaj tisti ki znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo - beri poljaki, baltske republike, Čehi in celo Madžari :)
> > >
> > > Temu klubu bi se lahko pridružila tudi Ukrajina

> > ... eh, kdo pa pravi, da v Ukrajini ne znajo izkoristiti svojo zgodovinsko pozicijo disk.yandex.ru/i/yPM...aTzsDKXtYA in se pridružiti eltnemu klubu ...
> >
> > P.S.: just couldn't resist ...

> Ja, Putin in njegova družina, ter ostali njegovi pribočniki (n njihove družine) pa medtem bivajo v rovih na fronti in se borijo z zlobnimi (z zahodnim kapitalom podprtimi nacisti (za dom spremni)) Ukrajinci :)
> Daj prosim ne serji več teh tvojih standardnih klanmf, ker so malo brezveze ...
>
> Me je pa ob tvoji provokaciji začelo zanimat naslednje*;
> (moram priznat da si eden zadnjih zapriseženih putinofilov (poleg rusofila rx70) na tem forumu, ostali so nekako izginii (pomrli ali pa zgolj mrknili in čakajo svoj moment, bi lahko rekel :), ampak v SLO je rusofilov kar nekaj
> (nekaj jih je panslovanskih prepričancev, nekaj zmotnih vernikov v komunizem (v to ideologijo Rusija namreč že vsaj 30 let več ne verjame, wake up guys :), nekaj jih je prepričancev v poceni energetske vire, nekaateri so samo US haterji (in bi se zbližali tudi s črnim hudičem, samo da jim ne bi bilo treba vstat s kavča :)
>
> * kakšno je tvoje dejansko mnenje o tem konfliktu ?
>
> (prosim ne mi servirat RT propagando)
> Kako vidiš rešitev iz te krize, kje je možnost za sobivanje teh sorodnih narodov na vzhodu ?
> Folk na obeh straneh fronte namreč hoče samo mir, delo, kruh in spoštovanje osnovnih človekovih pravic in svobodo gibanja, mnenja in izražanja - to vsi hočejo..
> (prosim za osebno mnenje, ne pa zgolj ponavljat tvojo putinovo ropagando)

... OK, če pozabim na tvojo pravzaprav pričakovano reakcijo www.merriam-webster....ataboutery , je tebi res težko dopovedat, da Putin v nekdanjo (= nikoli več ne bo v mejah od Rusov prostovoljni samorazpustitvi nekdanje Sovjetske zveze) sovjetsko republiko Ukrajino z vojsko ni padel direkt z Lune ... no, ampak ker ne glede na originalne linke jaz vedno znova serviram Putinovo RT propagando - sam Putina spoštujem iz enakih razlogov www.youtube.com/watc...xoBZkDfRhc , kot so nagrado "Person Of The Year 2007" utemeljili novinarji svetovno znane ameriške revije TIME - potem je vsako moje mnenje za tebe zgolj sranje standardnih klamf in je pravzaprav vsaka beseda res brezveze
Pa menda ja ne verjameš celo sam v to gnilo zahodnjaško propagando, ki jo tako zelo preziraš.
Daj človek, TIME nagrada perason of the year je en navaden bullšit, ki naravnost kar vodi v svetovno vojno :)
time.com/archive/659...year-1938/

Ne vem sicer zakaj vedno limaš tega klovna Jihnsona, ki je surogatni politik (podobno kot pri nas Cerar, Golob in podobna druščina - nepomembnež ki bo izginil ...)

Britanski občutek več vrednosti izhaja še iz časa kolonializma. VB je bila nekoč kolonialna večlesila, celo po ww1, ko so se skoraj vse ostale kolonialne sile (Francija, Nemčija) sesule, je VB uspelo obdržati vsaj en del tega portfelja, seveda je potem tudi to vse šlo po svoje... tudi VB je prenehala biti kolonialna velesila ( cesarstvo v katerem sonce nikoli ne zaide), ampak takšen je še danes njihov zgodovinski attitude
(pač ne zastopijo, da niso več svetovna velesila - bilo pa prošlo, bi lahko rekli)
P.S.: seveda folk na obeh straneh fronte hoče mir, delo, kruh in spoštovanje osnovnih človekovih pravic in svobodo gibanja, mnenja in izražanja, ampak za tebe sem zapriseženi rusofilski putinofil, ker na totem forumu pišem o civilizacijski sramoti en.wikipedia.org/wik...ucation%22 , o kateri v dveh letih in pol vojne v nobenem mediju na "demokratičnem" zahodu nisem slišal ali prebral niti ene same samcate besede - zamolčana resnica je tudi laž - le da normalnega življenja ljudi nočejo tisti, ki so nacifašistom iz Kijeva s plačanim "demokratičnim" državnim udarom več kot 8 milijonom avtohtonim Rusom normalno življenje onemogočili in z NATO paktom nekdanji sovjetski republiki Ukrajini vojno dokončno sprovocirali - Putin je dolga leta svaril www.youtube.com/watc...kP44&t=64s in Američane dobesedno prosil, naj z NATO paktom na ruskih mejah nehajo provocirat - in jo bodo zaradi profitov svoje orožarske industrije očitno še zelo dolgo vzdrževali, tako da samo molimo lahko, da bo brez uporabe jedrskega orožja konvencionalna vojna samo na ozemlju nekdanje sovjetske republike Ukrajine tudi ostala ... no, kako pa se bo vojna končala, pa verjetno niti Vsemogočni ne ve, sploh ker je njegovega zemeljskega odposlanca papeža Frančiška zaradi mirovne pobude poblazneli nacifašistični glumac iz Kijeva ozmerjal s Putinovim plačancem in je ubogi Frančišek raje umolknil ...
Ja, nazadnje pa tudi Bog prav pride..za gluposti, ki jih pišeš.

To da so Ukrajinski jezik priznali kot prvi uradni jezik :

On September 25, 2017, a new law on education was signed by the President (draft approved by the Verkhovna Rada (Ukraine's national parliament) on September 5, 2017) which said that the Ukrainian language is the language of education at all levels except for subjects that are allowed to be taught in two or more languages, namely English or one of the other official languages of the European Union.

V Sloveniji je tudi Slovenščina prvi uradni jezik v šolah in prav je da tako tudi ostane.
Razen za predemete, ki se ne morejo poučevati v slovenščini (npr. če gre za tuje jezike)
Gre za to, da so v Ukrajini postavili standard uradnega jezika in to ni več Ruščina
Ruščina ni prepovedan jezik, ampak ni več uraden, pomoje gre samo za to istinkcijo,
Rusi v vzhodnih območjih se kot narodna manjšina še naprej lahko poslužujejo in izobražujejo v ruskem jeziku, ampak uradni jezik je Ukrjinski jezik. Podobno velja v baltskih republikah.
Kaj zavraga ti tukaj ni jasno ?
najobj sporočil: 32.187
[#3047769] 08.09.24 18:35 · odgovor na: 0531Zavar (#3047762)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 08.09.2024 18:38
... no, kako pa se bo vojna končala, pa verjetno niti Vsemogočni ne ve, sploh ker je njegovega zemeljskega odposlanca papeža Frančiška zaradi mirovne pobude poblazneli nacifašistični glumac iz Kijeva ozmerjal s Putinovim plačancem in je ubogi Frančišek raje umolknil ...
Ja, nazadnje pa tudi Bog prav pride..za gluposti, ki jih pišeš.

To da so Ukrajinski jezik priznali kot prvi uradni jezik :

On September 25, 2017, a new law on education was signed by the President (draft approved by the Verkhovna Rada (Ukraine's national parliament) on September 5, 2017) which said that the Ukrainian language is the language of education at all levels except for subjects that are allowed to be taught in two or more languages, namely English or one of the other official languages of the European Union.

V Sloveniji je tudi Slovenščina prvi uradni jezik v šolah in prav je da tako tudi ostane.
Razen za predemete, ki se ne morejo poučevati v slovenščini (npr. če gre za tuje jezike)
Gre za to, da so v Ukrajini postavili standard uradnega jezika in to ni več Ruščina
Ruščina ni prepovedan jezik, ampak ni več uraden, pomoje gre samo za to istinkcijo,
Rusi v vzhodnih območjih se kot narodna manjšina še naprej lahko poslužujejo in izobražujejo v ruskem jeziku, ampak uradni jezik je Ukrjinski jezik. Podobno velja v baltskih republikah.
Kaj zavraga ti tukaj ni jasno ?
... čuj, zdaj pa še povej, zakaj si me vprašal za moje mnenje, če pa se dobesedno poserješ na vsako besedo, ki jo napišem ...

P.S.: če pozabim, da si mirno pozabil, da so nacifašisti iz Kijeva 17,3% svojim ruskim državljanom po štetju 2001 cifro 8.334.100 (= 4 Slovenije) avtohtonim Rusom razen za štirimi stenami v stanovanjih dobesedno prepovedali biti Rusi, ampak ker si glede na zgoraj boldano končno prebral, kaj poleg prepovedanih šol, kulture, medijev, strank in po novem še cerkve o prepovedanem ruskem jeziku v javni rabi piše v linku o civilizacijski sramoti en.wikipedia.org/wik...ucation%22 , še malo pomisli, kaj bi Italijani in Madžari rekli - ker si končno začel brat, še tole forum.finance.si/?m=...605&single preberi, da ti ne bom še stoprvič isto pisal - če bi Slovenci italijanski in madžarski manjšini čez noč ukinili pravico do rabe italijanskega in madžarskega jezika v javnem življenju in jim povedali, da se razen po slovensko lahko pogovarjajo po angleško ... aja, moram pa te pohvalit, ker takšnega sprenevedanja - ti bi rekel bulšit - še nikoli nisem prebral nikjer, pa sem prebral že kar nekaj ...
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3048106] 14.09.24 15:02 · odgovor na: najobj (#3047769)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 14.09.2024 15:07
[najobj]
... no, kako pa se bo vojna končala, pa verjetno niti Vsemogočni ne ve, sploh ker je njegovega zemeljskega odposlanca papeža Frančiška zaradi mirovne pobude poblazneli nacifašistični glumac iz Kijeva ozmerjal s Putinovim plačancem in je ubogi Frančišek raje umolknil ...

> Ja, nazadnje pa tudi Bog prav pride..za gluposti, ki jih pišeš.
>
> To da so Ukrajinski jezik priznali kot prvi uradni jezik :
>
> On September 25, 2017, a new law on education was signed by the President (draft approved by the Verkhovna Rada (Ukraine's national parliament) on September 5, 2017) which said that the Ukrainian language is the language of education at all levels except for subjects that are allowed to be taught in two or more languages, namely English or one of the other official languages of the European Union.
>
> V Sloveniji je tudi Slovenščina prvi uradni jezik v šolah in prav je da tako tudi ostane.
> Razen za predemete, ki se ne morejo poučevati v slovenščini (npr. če gre za tuje jezike)
> Gre za to, da so v Ukrajini postavili standard uradnega jezika in to ni več Ruščina
> Ruščina ni prepovedan jezik, ampak ni več uraden, pomoje gre samo za to istinkcijo,
> Rusi v vzhodnih območjih se kot narodna manjšina še naprej lahko poslužujejo in izobražujejo v ruskem jeziku, ampak uradni jezik je Ukrjinski jezik. Podobno velja v baltskih republikah.
> Kaj zavraga ti tukaj ni jasno ?

... čuj, zdaj pa še povej, zakaj si me vprašal za moje mnenje, če pa se dobesedno poserješ na vsako besedo, ki jo napišem ...

P.S.: če pozabim, da si mirno pozabil, da so nacifašisti iz Kijeva 17,3% svojim ruskim državljanom po štetju 2001 cifro 8.334.100 (= 4 Slovenije) avtohtonim Rusom razen za štirimi stenami v stanovanjih dobesedno prepovedali biti Rusi, ampak ker si glede na zgoraj boldano končno prebral, kaj poleg prepovedanih šol, kulture, medijev, strank in po novem še cerkve o prepovedanem ruskem jeziku v javni rabi piše v linku o civilizacijski sramoti en.wikipedia.org/wik...ucation%22 , še malo pomisli, kaj bi Italijani in Madžari rekli - ker si končno začel brat, še tole forum.finance.si/?m=...605&single preberi, da ti ne bom še stoprvič isto pisal - če bi Slovenci italijanski in madžarski manjšini čez noč ukinili pravico do rabe italijanskega in madžarskega jezika v javnem življenju in jim povedali, da se razen po slovensko lahko pogovarjajo po angleško ... aja, moram pa te pohvalit, ker takšnega sprenevedanja - ti bi rekel bulšit - še nikoli nisem prebral nikjer, pa sem prebral že kar nekaj ...
Ok, ne trdim da so bile pravice ruske manjšine v Ukrajini dokončno urejene po današnjih EU standardih (s kaerimi na polno soglaša tudi Sloveneija in tako je tudi prav, zato mi je težko špilat hudičevega odvetnika :)

Ampak, Ukrajina je uvedla zakone po vzoru baltskih republik:
www.straitstimes.com...literature

Tudi slovenski majnjšini v Italiji ni bilo dosti boljše do zaščitnega zakona ¸o manjšinah leta 2002.
In tudi po tem njihov status ni v celoti priznan.
Torej je to še vedno stvar pogajanj,
ki bodo trajala še desetletja, ampak na koncu bo volja manjšine zmagala.
Za razliko razmišljanja Putina, ki misli, da je njegov svet tam, kjer se lahko vozi s tanki.

Moraš razumet, da je ruska manjšina v UA ali LV, drugačnega karakterja kot italijanks ali madžarska manjšina v SLO (ali HR).

Rusom v teh republikah pač niso zaupali (ker so bili umetno naseljeni v zadnjih 50-100 letih so jih pač smatrali kot tujke).
Slovenci pa smo mejili z Italijo in njihova manjšina je avtohtona
(pač tam že odnekdaj živijo, podobno kot mi)
.

Amapk še vedno (kotv venomer ponavljam) bo enotni standard enkrat obveljal za vse manjšine,
samo je treba nehat zganjat agresijo in se vozit s tanki po sosednjih državah in potem bo gotovo možen dogovor.)
0531Zavar sporočil: 1.541
[#3048110] 14.09.24 17:30 · odgovor na: najobj (#3047769)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 14.09.2024 17:32
[najobj]
... no, kako pa se bo vojna končala, pa verjetno niti Vsemogočni ne ve, sploh ker je njegovega zemeljskega odposlanca papeža Frančiška zaradi mirovne pobude poblazneli nacifašistični glumac iz Kijeva ozmerjal s Putinovim plačancem in je ubogi Frančišek raje umolknil ...

> Ja, nazadnje pa tudi Bog prav pride..za gluposti, ki jih pišeš.
>
> To da so Ukrajinski jezik priznali kot prvi uradni jezik :
>
> On September 25, 2017, a new law on education was signed by the President (draft approved by the Verkhovna Rada (Ukraine's national parliament) on September 5, 2017) which said that the Ukrainian language is the language of education at all levels except for subjects that are allowed to be taught in two or more languages, namely English or one of the other official languages of the European Union.
>
> V Sloveniji je tudi Slovenščina prvi uradni jezik v šolah in prav je da tako tudi ostane.
> Razen za predemete, ki se ne morejo poučevati v slovenščini (npr. če gre za tuje jezike)
> Gre za to, da so v Ukrajini postavili standard uradnega jezika in to ni več Ruščina
> Ruščina ni prepovedan jezik, ampak ni več uraden, pomoje gre samo za to istinkcijo,
> Rusi v vzhodnih območjih se kot narodna manjšina še naprej lahko poslužujejo in izobražujejo v ruskem jeziku, ampak uradni jezik je Ukrjinski jezik. Podobno velja v baltskih republikah.
> Kaj zavraga ti tukaj ni jasno ?

...]čuj, zdaj pa še povej, zakaj si me vprašal za moje mnenje, če pa se dobesedno poserješ na vsako besedo, ki jo napišem ...
Ne poserjem se na nobeno osebno mnenje , celo na tvoje ne. AMPAK tega od tebe še nisem dobil.

Nmamreč, še vedno ne razumem kako vidiš rešitev za ta ta vzhodno-evropski konfliktt,
namreč če meniš da je UkraJna zgolj nacifašistični konstrukt povampirjenega zahodnega imperializma, (kar ves čas papagajsko ponavljaš) potem si mislim, da je tvoj pogled v ta konflikt usmerjen predvsem v takšno rešitev, da Rusija z miljon žrtev osvoji celo Ukrajino, čemur bi sledilo miljonsdko etnično čiščenje ukrajibnskega življa.

Najobj, daj prosim prepričaj me, da si v resnici ne želiš takšne radikalno končne rešitve ukrajinskega vprašanja-
najobj sporočil: 32.187
[#3048115] 14.09.24 19:03 · odgovor na: 0531Zavar (#3048110)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.09.2024 19:15
> ...čuj, zdaj pa še povej, zakaj si me vprašal za moje mnenje, če pa se dobesedno poserješ na vsako besedo, ki jo napišem ...
Ne poserjem se na nobeno osebno mnenje , celo na tvoje ne. AMPAK tega od tebe še nisem dobil.

Nmamreč, še vedno ne razumem kako vidiš rešitev za ta ta vzhodno-evropski konfliktt,
namreč če meniš da je UkraJna zgolj nacifašistični konstrukt povampirjenega zahodnega imperializma, (kar ves čas papagajsko ponavljaš) potem si mislim, da je tvoj pogled v ta konflikt usmerjen predvsem v takšno rešitev, da Rusija z miljon žrtev osvoji celo Ukrajino, čemur bi sledilo miljonsdko etnično čiščenje ukrajibnskega življa.

Najobj, daj prosim prepričaj me, da si v resnici ne želiš takšne radikalno končne rešitve ukrajinskega vprašanja-
... OK, midva ne bova spremenila nič, če pa ti po dveh letih in pol še nisi zgruntal, kaj jaz mislim o vojni v nekdanji - rdeče obarvano liveuamap.com/ z večinskim ruskim oziroma pred vojno večinsko Rusiji naklonjenim prebivalstvom upload.wikimedia.org...%85-en.png nikoli več ne bo "ukrajinska" Ukrajina - sovjetski republiki Ukrajini, pa ti zdaj s še eno verjetno že tisočprvo iteracijo - BTW, to forum.finance.si/?m=...520&single sem napisal dva dni pred začetkom vojne - iste zgodbe res ne morem pomagati ...

P.S.: če bi Putin hotel iztrebiti za njega verjetno še vedno bratski slovanski narod na žalost od nacifašističnih naslednikov nacističnega zločinca iz WW2 Stepana Bandere ugrabljene Ukrajince - ker v zgoraj rdeče obarvanem skoraj ni Rusov, je Putin že večkrat povedal, da ga nič drugega ne zanima - bi bila od Američanov dobesedno izsiljena vojna namesto praktično minimalnemu številu civilnih žrtev - vojne brez civilnih žrtev še ni bilo - zelo podobna ameriški vojni v zradiranem Iraku www.youtube.com/watc...iFYaeoE3n4 oziroma bi bila podobna "Endlösung der Palestinensenfrage" , kar z dobesednim radiranjem Palestincev z obličja Zemlje pred očmi "demokratičnega" zahoda židovski mesar iz Tel Aviva skoraj celo leto dela vsaki dan ...

Strani: 1 2