Zasebnost

Strani: 1 2

primvla sporočil: 730
[#3010652] 09.11.22 14:18 · odgovor na: Rokc5 (#3010651)
Odgovori   +    2
... ali ce parafraziram: beauty is in the eye of the beholder
najobj sporočil: 31.987
[#3010663] 09.11.22 15:44 · odgovor na: kzupanc (#3010638)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2022 15:48
[kzupanc]
> []
> > [Rokc5]
> > Janšo so takšnega naslikali, pa v resnici sploh ni tak. Sem ga srečal tudi v živo in je povsem drugačna oseba.
>
> jansa je morda primer osebe, ki je malo kasneje v zivljenju prisla online, torej uletela v univerzum neskocnega cvekanja - in temu primerno stvari jemlje zelo zagrizeno in smrtno resno, ker enostavno se nima toliko kilommetrine, da bi uredila prioritete, relativnosti, cost/benefit.
>
> mislim, vsekakor obstaja znacilna taksna mnozica v populaciji. lahko se pogovarjamo kvecjemu o tem, a je jansa online taksen, ker je pac del tega vzorca, ali zato, ker je naravni kverulant, ki v zivo to uspesno skriva pred tabo :)
Janša je po moje približno tak kot online tudi v realnosti. Pa po večini to sploh ni napačno, razen posameznih izpadov. Njegova veličina se kaže v tem, da je toliko bolj "obdelovan" z vseh strani, čeprav je večina drugih politikov rekla ali natipkala že toliko ali več nestrpnega in neprimernega kot on.
... čuj, zakaj vsi komentirate Janšata, če pa za predsednika države kandidira Logar? ...

P.S.: tukaj forum.finance.si/?m=...593&single sem s primerom v vesolju izgubljenega Boruta Pahorja mogoče premalo jasno napisal, da mi res ni jasno, kaj si Anže Logar predstavlja, da bo počel - če bo izvoljen - ko bo po končanem mandatu - predsednik države je vrh politične kariere - star šele 51 let ali pa ko bo po končanih dveh mandatih - če bo na naslednjih volitvah za predsednika države spet tako žalostna ponudba kot letos - star šele 56 let in ko razen v politiki - "odmrznjenega" Pahorja v njegovi stranki ne marajo - Logar nikoli ni delal nič ... khmm, in ko Slovenija ni Amerika, da bi Logar kot Obama s predavanji o politiki in aktivnim sodelovanjem na vseh naslednjih volitvah služil milijone ...
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3010664] 09.11.22 15:47 · odgovor na: najobj (#3010663)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Rokc5 09.11.2022 15:47
Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.
najobj sporočil: 31.987
[#3010665] 09.11.22 16:00 · odgovor na: Rokc5 (#3010664)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2022 16:06
[Rokc5]
Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.
... OK, če bo Logar zmagal, bo že pri 51 letih ali po drugem mandatu pri 56 letih podobno kot letos Pahor že pri 59 letih na koncu svoje politične kariere ... no, če pa bo Logar spušil, pa bo kot luzer bolj težko kandidat za PM na naslednjih volitvah, sploh ker za PM moraš na parlamentarnih volitvah najprej zmagat in potem še s koaliciijo imet 46 glasov ... alzo, če skrajšam in sem malo žleht, meni Logarjeva predsedniška kandidatura bolj deluje - če povem v šahovskem jeziku - kot kraljevi gambit, ki ga je vrhunsko odigral Janez Janša ...
alpha7B5sn sporočil: 972
[#3010671] 09.11.22 17:59 · odgovor na: najobj (#3010665)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 09.11.2022 18:04
[najobj]
> [Rokc5]
> Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
> Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
> Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.

... OK, če bo Logar zmagal, bo že pri 51 letih ali po drugem mandatu pri 56 letih podobno kot letos Pahor že pri 59 letih na koncu svoje politične kariere ... no, če pa bo Logar spušil, pa bo kot luzer bolj težko kandidat za PM na naslednjih volitvah, sploh ker za PM moraš na parlamentarnih volitvah najprej zmagat in potem še s koaliciijo imet 46 glasov ... alzo, če skrajšam in sem malo žleht, meni Logarjeva predsedniška kandidatura bolj deluje - če povem v šahovskem jeziku - kot kraljevi gambit, ki ga je vrhunsko odigral Janez Janša ...
No, glede tega se pa ne strinjam s teboj. :-)

Za Logarja je kateri koli rezultat (drugega kroga) predsedniških volitev pravzaprav rezultat tipa win - win!

In sem prepričan, da če o tem on tudi sam osebno ne bil prepričan in imel razčiščeno, potem sploh ne bi kandidiral. V celoti zmagovalni rezultat je z njegovega vidika in zanj osebno, mislim zagotovo dolgoročno, bil jasen že v prvem krogu tokratnih predsedniških volitev! In ta mu zagotavlja uspešno dolgoročnost v kakršnem koli morebitnem naslednjem poskusu, če in ko bo ta (zanj) potreben.

Zame daleč bolj zanimivo bo (nadaljnje) ravnanje in odzivanje slovenskega medijskega prostora na nedeljski končni rezultat (Logarja). Namreč, koliko izven pričakovanega bo (omenjeni prostor) šel ali si (navidezno) dovolil iti v enem ali drugem primeru. Tukaj bi uporabil en izraz, podoben v angleškemu originalu tistega, zaradi katerega je Janša po njegovi uporabi bil klican tudi na sodišče ... (Najbrž bi bilo zanj s tega vidika varnejše, čeprav seveda živimo v navidezni demokraciji, če bi se ob sicer upravičenem kritiziranju npr. 'novinark' izrazil v ustrezni in bolj z(a)viti pesniški formi. :> )
najobj sporočil: 31.987
[#3010673] 09.11.22 19:10 · odgovor na: alpha7B5sn (#3010671)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2022 19:13
[alpha7B5sn]
> [najobj]
> > [Rokc5]
> > Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
> > Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
> > Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.
> ... OK, če bo Logar zmagal, bo že pri 51 letih ali po drugem mandatu pri 56 letih podobno kot letos Pahor že pri 59 letih na koncu svoje politične kariere ... no, če pa bo Logar spušil, pa bo kot luzer bolj težko kandidat za PM na naslednjih volitvah, sploh ker za PM moraš na parlamentarnih volitvah najprej zmagat in potem še s koaliciijo imet 46 glasov ... alzo, če skrajšam in sem malo žleht, meni Logarjeva predsedniška kandidatura bolj deluje - če povem v šahovskem jeziku - kot kraljevi gambit, ki ga je vrhunsko odigral Janez Janša ...
No, glede tega se pa ne strinjam s teboj. :-)

Za Logarja je kateri koli rezultat (drugega kroga) predsedniških volitev pravzaprav rezultat tipa win - win!

In sem prepričan, da če o tem on tudi sam osebno ne bil prepričan in imel razčiščeno, potem sploh ne bi kandidiral. V celoti zmagovalni rezultat je z njegovega vidika in zanj osebno, mislim zagotovo dolgoročno, bil jasen že v prvem krogu tokratnih predsedniških volitev! In ta mu zagotavlja uspešno dolgoročnost v kakršnem koli morebitnem naslednjem poskusu, če in ko bo ta (zanj) potreben.

Zame daleč bolj zanimivo bo (nadaljnje) ravnanje in odzivanje slovenskega medijskega prostora na nedeljski končni rezultat (Logarja). Namreč, koliko izven pričakovanega bo (omenjeni prostor) šel ali si (navidezno) dovolil iti v enem ali drugem primeru. Tukaj bi uporabil en izraz, podoben v angleškemu originalu tistega, zaradi katerega je Janša po njegovi uporabi bil klican tudi na sodišče ... (Najbrž bi bilo zanj s tega vidika varnejše, čeprav seveda živimo v navidezni demokraciji, če bi se ob sicer upravičenem kritiziranju npr. 'novinark' izrazil v ustrezni in bolj z(a)viti pesniški formi. :> )
... eh, mogoče se motim, ampak ker sem konzervativno gradualistični levičar in razmišljam dolgoročno, mi je Logarja kot človeka - deluje mi normalen - preprosto škoda, da bi že pri svojih 51 ali 56 letih - predsednik države je vrh politične kariere in z vrha lahko gre samo še navzdol - prehitro končal svojo politično kariero, namesto da bi jo kot do zdaj gradil postopno in zanesljivo ...
alpha7B5sn sporočil: 972
[#3010687] 10.11.22 09:37 · odgovor na: najobj (#3010673)
Odgovori   +    1
[najobj]
...

... eh, mogoče se motim, ampak ker sem konzervativno gradualistični levičar in razmišljam dolgoročno, mi je Logarja kot človeka - deluje mi normalen - preprosto škoda, da bi že pri svojih 51 ali 56 letih - predsednik države je vrh politične kariere in z vrha lahko gre samo še navzdol - prehitro končal svojo politično kariero, namesto da bi jo kot do zdaj gradil postopno in zanesljivo ...
Ja, o tem sem tudi sam razmišljal.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3010690] 10.11.22 09:50 · odgovor na: alpha7B5sn (#3010671)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Rokc5 10.11.2022 09:52
[alpha7B5sn]
> [najobj]
> > [Rokc5]
> > Logar cilja na zmago, realna rezervna opcija pa je, da bo Logar kandidat za PV na naslednjih volitvah. Janša pa gre na pozicijo v EU/Nato.
> > Pa mislim, da je bilo nekaj na tem, kar je govoril Janša, da ga ne skrbi za naslednike in jih imajo ogromno poleg Logarja. Recimo mladi Hoivik vedno bolj nastopa in je res odličen.
> > Vsi vidite drevesa, ne vidite pa gozda.
>
> ... OK, če bo Logar zmagal, bo že pri 51 letih ali po drugem mandatu pri 56 letih podobno kot letos Pahor že pri 59 letih na koncu svoje politične kariere ... no, če pa bo Logar spušil, pa bo kot luzer bolj težko kandidat za PM na naslednjih volitvah, sploh ker za PM moraš na parlamentarnih volitvah najprej zmagat in potem še s koaliciijo imet 46 glasov ... alzo, če skrajšam in sem malo žleht, meni Logarjeva predsedniška kandidatura bolj deluje - če povem v šahovskem jeziku - kot kraljevi gambit, ki ga je vrhunsko odigral Janez Janša ...

No, glede tega se pa ne strinjam s teboj. :-)

Za Logarja je kateri koli rezultat (drugega kroga) predsedniških volitev pravzaprav rezultat tipa win - win!

In sem prepričan, da če o tem on tudi sam osebno ne bil prepričan in imel razčiščeno, potem sploh ne bi kandidiral. V celoti zmagovalni rezultat je z njegovega vidika in zanj osebno, mislim zagotovo dolgoročno, bil jasen že v prvem krogu tokratnih predsedniških volitev! In ta mu zagotavlja uspešno dolgoročnost v kakršnem koli morebitnem naslednjem poskusu, če in ko bo ta (zanj) potreben.

Zame daleč bolj zanimivo bo (nadaljnje) ravnanje in odzivanje slovenskega medijskega prostora na nedeljski končni rezultat (Logarja). Namreč, koliko izven pričakovanega bo (omenjeni prostor) šel ali si (navidezno) dovolil iti v enem ali drugem primeru. Tukaj bi uporabil en izraz, podoben v angleškemu originalu tistega, zaradi katerega je Janša po njegovi uporabi bil klican tudi na sodišče ... (Najbrž bi bilo zanj s tega vidika varnejše, čeprav seveda živimo v navidezni demokraciji, če bi se ob sicer upravičenem kritiziranju npr. 'novinark' izrazil v ustrezni in bolj z(a)viti pesniški formi. :> )
Ja to se tudi meni zdi.

Poglejte politika ima določene specifike in naplavlja zmagovalce in uničuje kariere in ima zelo redke, ki si politično opomorejo (pri nas je edini dolgoročni zmagovalec povratnik Pahor, v manjši meri si je po burnih devetdesetih mirno politično delovanje v drugi polovici političnega življenja preko evroposlanskih mandatov zagotovil Peterle, Janković je primer provokativnega politika, ki si je izklesal svoj lokalni volilni bazen kjer je šerif in je očitno 'večen', Janša je edini slovenski dolgoročni politični survivor - ki ni še dal zadnje besede).

Iskreno in realno gledano: Pred pol leta realna možnost za Logarjev poraz in dejanski konec njegove politične kariere s porazom, bi bila uvrstitev dveh levih Kosove/NPM ali NPM/Brglez v drugi krog in Logarjeva uvrstitev na tretje mesto. S tem bi bilo Logarjeve kariere 100% konec.
Za to je IMHO obstajala nemajhna možnost! Logar seje tveganja zavedal. Presenetil je z solidnim rezultatom in simbolično zmago v I. krogu. Z nastopi je šel preko vseh pričakovanj. Že to, da je omenjan kot ne čisto avtomatski poraženec za II. krog in vstraja v bitki je veliko za njegovo politično persono in image. Sedaj v najslabšem primeru lovi simbolno močan rezultat Brezigarjeve (42,42% proti Drnovšku (!)). Tudi, če bi mu procent v II. krogu krepko padel je s svojim nastopom v zmagovalni poziciji za svojo nadalnjo politično kariero.

Glede na njegovo pozicioniranje mislim, da ga ljudje ne bodo imeli za poraženca in je realno, da lahko naredi v prihodnje močan push za PV-ja. Janša pa ni tako neumen, da mu tega ne bi pustil.

Lahko da bodo te predsedniške volitve velik faktor za naprej.
NatalijaHorvat sporočil: 2
[#3010864] 13.11.22 09:11
Odgovori   +    0
Ta članek upam, (da) je prebralo veliko slovencev; ODLIČEN JE!!
euromb261 sporočil: 1
[#3030157] 27.10.23 07:26
Odgovori   +    0
Izredno pronicljivo....Hvala za lep članek
0531Zavar sporočil: 1.355
[#3030223] 28.10.23 13:33
Odgovori   +    1
Medisto, je roman (in film) od Klausa Manna in ta pove vse, kako takšne elite funkcionirajo.
Ko svojo dušo enkrat prodaš hudiču, boš zagovarjal hudiča celo na svoji smrtni postelji :)

Zato prosim ne govorite o kamnih za vratom takšnih elitnih posameznikov (in posameznic), priznam da imam problem da dotična oseba ni moškega spola, ker če bi bila, potem bi rekel , da je podpisal pogobo o 40tih devicah v tuzemskem carstvu v zameno za vice in ostale muke v nebesih :)

(če pa ima kdo kakšno podobno prispodobo na ženski spol, pa je dvakrat dobrodošel :)

Strani: 1 2