Zasebnost

Strani: 1 2

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2832931] 02.04.20 20:28 · odgovor na: macon (#2832408)
Odgovori   +    0
[macon]
> [najobj]
> ... holy shit ! ... čuj, da se je narava medijev zaradi interneta spremenila, moraš zdaj povedat še Avstrijcem, Nemcem, Angležem, Italijanom, Špancem, Francozom, Švedom, Norvežanom, Hrvatom in še komu v Evropi, ker RTV Slovenija niti približno ni nobena posebnost, ampak ima cela Evropa že od nekdaj z ORF, ARD, ZDF, BBC, RAI, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in verjetno še kakšno javno z davkoplačevalskim denarjem financirano RTV, ki mi jih poleg naštetih na hitro ni ratalo zguglat ... alzo, če skrajšam, boš moral ti na kakšni Nova24TV take buče prodajat, ker na totem forumu jih boš bolj težko ...
>
> P.S.: toti post sem enostavno moral napisat, ker sem - saj se še spomniš - čisto v redu ded in zato nimam rad gluposti ali laži, pa sploh ni važno, kdo jih napiše ... aja, in če pozabim na kulturo na RTV Slovenija in ostanem pri zdaj aktualni koroni in evropskih javnih RTV, me res zanima - OK, ti bi vse informacije dobil od bogate mednarodne mreže dopisnikov Nova24TV in na internetu - kje bi cela Evropa dobila informacije o bolezni, ki hara po celi Evropi, ZDA in drugje po svetu, če po celi Evropi ne bi bilo javnih RTV s predimenzioniranim - kdo to meri in kako ? - poslovanjem ...

Cifre so ti šibka stran. Meri se s številom zaposlenih in stroški zanje ter minutami programa na drugi strani. Napisal sem, da so državne tv bolj evropska praksa kot po celem svetu. Ja, mediji so se spremenili zaradi interneta.
Če bi se merilo s številkami zaposlnih in s stroški, bi najprej morali najprej ukiniti 150 občin, ali pa še bolje kar tole državico, saj vsako ministerstvo potroši za svoje delovanje krepko večji delež pogače kakor v velikih državah. Pač prekletstvo malih. Izgleda, da številke res niso tvoja močna stran.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2832941] 02.04.20 20:37 · odgovor na: macon (#2832907)
Odgovori   +    1
[macon]
> [MarijanMacek]
Seveda poznam one sadne in zelenjavne portrete. Po mojem imam nekje eno Arcimboldovo monografijo. Teoretičnih knjih in monografij imam vsaj 100, koliko jih imaš pa ti? Ravnokar berem en angleški debel špeh o Dadi in sem se zataknil na prvi tretjini, že mesec se ne premaknem nikamor, ker berem tudi druge stvari. Hkrati ponavadi tri različne stvari, po eno iz sledečih naborov: umetnost, literatura, poezija, zgodovina.

No, vidiš, realistično okno v svet. V Louvru nisem bil kot tudi v Parizu ne, bi pa rad šel. Ampak prej bom probal priti do Eremitaža. Pa prestavljeni beneški bienale me mika. Bil sem dvakrat na njem, samo je treba iti za vsaj tri dni, ker drugače nimaš nič od tega.

Poglej si dunajsko Albertino, tam imajo fantastično zbirko kanona zgodnjega modernizma (Klee, Miro, Kandinsky, Picasso med drugimi), jaz sem hodil po njej kot začaran.
Veš kako, jaz sem kar zadovoljen s svojim poznavanjem likovne umetnosti, hvala bogu, me je gospa Tihčeva marsičena naučila pred davnimi leti. Me pa veseli, da ti je marsikaj poznano, meni še marsikaj ni, pa sem si ogledal že kar precej stvari, pa se bojim, da do smrti ne bom uspel vsega vizuelno vnesti v omejeno glavo. vsekakor so pa vse te inštitucije nacionalnega pomena, to so očevidno že vedeli tudi razni samodržni vladarji in zbirali umetnine in podpirali umetnike, tudi take, ki so zbujali javno ogorčenje s svojim "packanjem". Zatorej ne bodi tako nestrpen do novodobnih umetnikov, jaz jih tudi ne razumem, pa bom raje tiho v svojem skromnem poznavanju umetnosti. No ti pač na polno po njih pozabivši, da je umetnost tudi provokacija. In bolj ko ji uspeva razburkati strasti pri tvoje branže ljudeh, bolj je uspešna. Če bo pa to pustilo trajen pečat, pa ne vema ne ti ne jaz. Torej je bolje modro molčati. in pustiti času čas.
najobj sporočil: 32.019
[#2833262] 03.04.20 13:22 · odgovor na: macon (#2832914)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.04.2020 13:34
[macon]
> [najobj]
> > > > RTV Slovenija ne rabi biti nacionalna ustanova, ker se je narava medijev zaradi interneta spremenila in ker te prakse marsikje nikoli niso imeli, je pretežno posebnost Evrope.
> ... eh, potem pa ne kompliciraj - da ti vrnem, artikulacija ti je šibka stran - ampak to jasno napiši, ker iz boldanega tam zgoraj lahko komot prebereš, da te prakse (= RTV Slovenija je nacionalna ustanova) marsikje nikoli niso imeli in da je Slovenija zato pretežno posebnost Evrope ...
>
> P.S.: ker so za razliko od mene tebi cifre močna stran, zdaj še za vse naštete (boldane) javne RTV v Evropi napiši primerjalno analizo s slovensko RTV, da boš razumel, o čem jaz tukaj govorim oziroma da boš razumel, da si z butastim "Pahorjanskim štetjem" (= njegova izjava, da je 50% javnega sektorja odveč) na zelo tankem ledu, če že nisi padel v ledeno mrzlo vodo ... no, seveda pa informativno in izobraževalno RTV Slovenijo zaradi šparanja lahko tudi takoj zapremo, potem pa vsi zarukani in butasti do konca svojih dni gledamo Kmetijo in podobne informativno-izobraževalne oddaje na sicer nekoliko drugače ampak tudi plačljivih TV ... aja, seveda so se mediji zaradi interneta spremenili, ker so se z večjo hitrostjo pridobivanja informacij izboljšali in svojo ponudbo obogatili, niti malo pa radio in TV nista spremenila svoje funkcije, ki jo imata od prvega dne svojega obstoja ...
Artikulacija mi ni šibka stran, samo ne da se mi iskati podatkov zate, vernika, ki si prepričan, da je državna televizija z 2300 zaposlenimi nekaj normalnega za 2 milijonsko državo in za mesto z manj kot 300.000 ljudmi.

Ni treba zagovarjati iztirjenih jurišnikov z "nacionalno funkcijo" RTV, ravno za tem se skrivajo in si predstavljajo, da lahko odkrito zganjajo skrajno levo politično agendo.
... eh, za tebe na RTV Sloveniji tudi z vremensko napovedjo "odkrito zganjajo skrajno levo politično agendo", ko vreme ni po tvojem okusu ...

P.S.: nimam pojma in niti ti ne, koliko zaposlenih na RTV Sloveniji je dovolj in koliko preveč, ampak če je 12,75 dovolj za njihove plače in za financiranje produkcije, potem ob fiksni naročnini število zaposlenih ni pomembno, če seveda ne misliš, da je dobro prepoloviti število zaposlenih in prepoloviti produkcijo s predvajanjem programa na nekaj ur dnevno kot ob začetkih pred 60 leti, kar bi za goreče nasprotnike vsega na RTV Slovenija pomenilo prihranek silnih 6 evrov (= 4 kavice ali 2 pira) na mesec ... khmm, če zdaj pozabim, da tukaj www.ard.de/download/...ericht.pdf za javno ARD v Nemčiji o višini naročnine piše "Damit bleibt es bis Ende 2020 dabei, dass der Rundfunkbeitrag seit 2009 nicht mehr erhöht und im Jahr 2015 erstmalig auf 17,50 Euro abgesenkt wurde." ... alzo, če skrajšam, kdor tukaj www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo med 6 (šest) TV programi in 8 (osem) radijskih programov, ki 24/7 predvajajo svoje programe, za "oderuških" 12,75 evra na mesec ne najde dovolj vsebine za sebe, je pač zarukan kmetavzar, ki nima pojma, kaj RTV Slovenija sploh je in ga zadovoljnega v njegovi vukojebini ne zanima svet okoli njega ali pa je navaden lažnivec, ki zgolj zaradi nestrinjanja z poročanjem o progastih in pikčastih v poročilih (= 1% produkcije) zavestno laže, da na RTV Slovenija ne posluša niti ne gleda čisto nič ... aja, in artikulacija seveda nima nobene zveze s takimi ali drugačnimi podatki, ampak to "artikulacija ti je šibka stran" pomeni, da svojih misli v zgoraj boldanem stavku ne znaš ubesediti tako, da bi bilo nedvoumno razumljivo, kaj sploh hočeš povedati ... evo, zdaj pa si lahko spet jezen na mene ...

Strani: 1 2