Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako do 550 evrov na uro?

Strani: 1 2 3

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2712241] 16.05.18 16:12 · odgovor na: bc123a (#2712200)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Ko gres po pes coni francoskega ali angleskega mesta, kafici predstavljajo manj kot 10% storitvenih obratov.

V Birminghamu na New Street ne dobis tega obcutka. Kafic na kaficu, pa se kak pub zraven ali fast food.

Greggs, Pret-A-Manger, Costa, subway... meni je ravno to padlo v oci, koliko anglezi kofetkajo za zelo drago ceno.
Vsi stirje omenjeni imajo hrano, samo costa je taka, ki ima hrano "zgolj za zraven", in je v osnovi kafic. Point teh placov je, da anglezi dejansko grejo na malico/kosilo ven, med delom ali med nakupovanjem, in ne kuhajo doma.

Kdor ima denar, gre za 15 po osebi, kdor pa nima pa gre v KFC in je za 15 cela familija sita.

Jaz sem mislil na slovensko navado izkljucno kava & pivo kaficev / barov.

Zanimiv primer je denimo okrog Mercatorjeve uprave na dunajski: vsaj 10 klasicnih kaficev: www.google.com/maps/...106937,19z

Ali pa okrog picerije oliva in nlb poslovalnice u prulama (zdaj vidim da jih sploh ni na googlu) - poleg olive so tam tri mini luknje za kavo in pivo, pa zraven se kafic na omv crpalki :-)

Tukaj so te sestave gospodinjske potrosnje precej drugacne, in je dosti vec neke znj ponudbe - od pasjih frizerjev do mehanikov za iphone. iphone mehanik je najbrz na vsaki komercialni ulici vsaj en. Ali pa denimo lokalni nepremicninar.

Slovenci veliko raje trosimo v kaficih.
bc123a sporočil: 48.253
[#2712247] 16.05.18 16:48 · odgovor na: anon-207617 (#2712241)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> > [NemirniTujec]
> > Ko gres po pes coni francoskega ali angleskega mesta, kafici predstavljajo manj kot 10% storitvenih obratov.
>
> V Birminghamu na New Street ne dobis tega obcutka. Kafic na kaficu, pa se kak pub zraven ali fast food.
>
> Greggs, Pret-A-Manger, Costa, subway... meni je ravno to padlo v oci, koliko anglezi kofetkajo za zelo drago ceno.

Vsi stirje omenjeni imajo hrano, samo costa je taka, ki ima hrano "zgolj za zraven", in je v osnovi kafic.
Vidis, jaz pa z vprasajcki, kako lahko recimo "jes" v pret-a-manger ali Greggsu. Pa tam nic nimajo :)

Mislim, sendvice in croissante dobis pri nas v vsakem zakotnem mercatorju, diskontu, da ne omenjamo bolj fensi trgovin.

Saj sem tudi v Greggsu ze enkrat recimo vzel hotdog, ampak to je nekaj kar suljo v svoji burekdzinici ma za zraven, skoraj ni hrana :)

Bolj razumem rajo, ki v takeoutih pice, hamburgerje in curry tamani. Tistemu vsaj lahko reces obrok :)
Tonja1 sporočil: 671
[#2712258] 16.05.18 18:05 · odgovor na: anon-204390 (#2712240)
Odgovori   +    1
Moja Corsa je šla 10 let brez enega problema, redni servis in nič več. Niti akumulatorja nismo menjali, ni bilo treba, edino žarnice so vsakič hitreje crkovale. Zdaj jo vozi en deda, še vedno bp.
Mislim, da je pri avtih tudi če novega kupiš, nekaj sreče potrebne, ne glede na znamko.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2712271] 16.05.18 20:33
Odgovori   +    3
Kako do 10.000 evrov na sekundo? Mogoče je res, mogoče ne. Na nekakšni razstavi naj bi ena oseba dejala Pablu Picassu naj ji nekaj nariše, plačala bo kolikor želi. Picasso je vzel kos papirja in potegnili črto...10 tisoč dolarjev je rekel, ko ga je oseba (prave, da je bila ženska...blondinka?) osuplo pogledala je dejal, da so v tej črti vse njegove dolgoletne izkušnje in modrost, in je 10.000 prava cena za »modro« črto.
anon-457526 sporočil: 74
[#2712278] 16.05.18 21:21 · odgovor na: Gustl (#2712131)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-457526 16.05.2018 21:22
[Gustl]
Sredi Avstrije, na avtocesti, mi enkrat crkne avto.

Ga naložimo in prepeljemo v Slovenijo, mehanik pogleda mašino, prime nekaj in natakne na nekaj drugega, avto dela.

2 minuti dela, nic materiala - 20 eur.

Preveč? Absolutno ne! Sam bi lahko 5 dni gledal v tisto mašino pa ne bi vedel, kaj naredit.

Seveda se da dvigovati ceno svojih storitev, kot piše v članku.

Kar manjka, je to, da:
- moraš biti dober v nečem,
- v tem mora biti na trgu potreba,
- nekoga moraš znati v to prepričat.
Leta 91'mi je iz 'fergazerja odpadla 1.diza', hotel sem samo čimprej čez mejo, po 800 km 'cukanja' in pumpanjem 'gas' pedala celo pot, sem strgal še gas zajlo. Za nadaljevanje poti do prvega mehanika avta sem za silo s selotejpom zvezal zajlo. Bilo je nekje v Nemčiji.

Odpre tip mašino in takoj opazi dizo in jo našraufa v fergazer ... pol sem pa razlagal , da je zajla tudi "kaputt" - na 2h mestih, samo mu nisem znal razložit dobro, ker je probal pedal pa je takrat v redu prijel, meni se pa tudi ni dalo preveč ubadat z eno zajlo.
RAČUN - smešno nizek 2,20DEM, za obračunane minutke
macon sporočil: 12.861
[#2712283] 16.05.18 22:46 · odgovor na: bc123a (#2712152)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [xsens]
> To je možno tam, kjer cenijo ZNANJE. V Sloveniji praviloma (so izjeme, a jih ne boste našli v medijih) velja: "če nekaj lahko opraviš hitro, potem je to enostavno in itako ni veliko vredno."

Absolutno drzi.
V Sloveniji to rešiš tako, da stranke ne smejo vedeti, koliko časa si porabil za kako delo. Rešiš v petih minutah in počakaš dve, tri ure, da poveš, da je narejeno. Potem zaračunaš 200, 300 ali koliko že EUR.
pobalin sporočil: 14.456
[#2712284] 17.05.18 03:04 · odgovor na: bc123a (#2712157)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Je bil en fajn tekst,
www.mladina.si/16299...o-neuspehu
www.delo.si/kultura/...ednje.html
menda celo knjiga od ene avtorice, ki je zasla z druzino v krizo in so ob velikem avtu veliki bajti in sploh otmjenem videzu iskali kovance da so nabrali za bencin in vstopnino za zivalski vrt z otroci.
Ivana Djilas - Hiša
www.emka.si/hisa/PR/2272340
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712298] 17.05.18 09:07 · odgovor na: macon (#2712283)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-204390 17.05.2018 09:08
[macon]
> [bc123a]
> > [xsens]
> > To je možno tam, kjer cenijo ZNANJE. V Sloveniji praviloma (so izjeme, a jih ne boste našli v medijih) velja: "če nekaj lahko opraviš hitro, potem je to enostavno in itako ni veliko vredno."
>
> Absolutno drzi.

V Sloveniji to rešiš tako, da stranke ne smejo vedeti, koliko časa si porabil za kako delo. Rešiš v petih minutah in počakaš dve, tri ure, da poveš, da je narejeno. Potem zaračunaš 200, 300 ali koliko že EUR.
In v dnevnik izvedenih del napišeš nekaj takšnega..
- analiza težave 30 minut,
- izdelava popravka: 60 minut,
- unit test: 30 minut,
- namestitev: 30 minut,
- integracijski test: 30 minut,
- projektno vodenje: 30 minut...
:)
pirdih sporočil: 210
[#2712299] 17.05.18 09:17 · odgovor na: (#2712291)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [nomad]
> da je urna postavka tudi neskončno (X€/0ur)

Neumnost. Če neko število X, ki je različno od 0, deliš z 0, rezultat ni neskončno, ampak rezultata ni mogoče izračunati. Če bi bilo X/0 enako neskončno, bi to pomenilo, da bi lahko neskončno-krat seštel 0 in bi dobil X. Jasno, da to ni mogoče.
Moraš malo forumsko prizanesljivo pogledati na stvar in nomada. Nomad je pač poenostavil izrazoslovje, ko bi moral:
uporabiti limito, ko gre t proti nič (na srečo v tem primeru ni potrebno dodatno poudarjati, da se t ničli približuje s pozitivne strani).

V realnem svetu je prav tako tehnično gledano napačna predpostavka, da je porabljen čas za neko storitev lahko enak 0, torej se dilema glede X€/0ur sploh ne pojavi.


da obnovimo znanje limit:
f(t)=1/t
kaj se dogaja z f(t), ko se t približuje vrednosti 0 bodisi s pozitivne bodisi z negativne strani?

:)

OK, sem se že nehal ven metat. :)
macon sporočil: 12.861
[#2712310] 17.05.18 09:39 · odgovor na: anon-204390 (#2712298)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
> [macon]
> > [bc123a]
> > > [xsens]
> > > To je možno tam, kjer cenijo ZNANJE. V Sloveniji praviloma (so izjeme, a jih ne boste našli v medijih) velja: "če nekaj lahko opraviš hitro, potem je to enostavno in itako ni veliko vredno."
> >
> > Absolutno drzi.
>
> V Sloveniji to rešiš tako, da stranke ne smejo vedeti, koliko časa si porabil za kako delo. Rešiš v petih minutah in počakaš dve, tri ure, da poveš, da je narejeno. Potem zaračunaš 200, 300 ali koliko že EUR.

In v dnevnik izvedenih del napišeš nekaj takšnega..
- analiza težave 30 minut,
- izdelava popravka: 60 minut,
- unit test: 30 minut,
- namestitev: 30 minut,
- integracijski test: 30 minut,
- projektno vodenje: 30 minut...
:)
Ja, recimo. Ko sem bil mlad in naiven in se mi je zdelo, da je fino, če pokažem, da znam in zmorem, nisem bil nikoli deležen kake pohvale sposobnosti, vsaj direktne ne.

Direktna je bila samo predstava naročnika, da to je pa potem p!čkin dim, če se da tako hitro narediti. Tako, kot so že drugi pisali. Hkrati pa seveda ni bilo nikogar, ki bi to lahko hitro naredil.

Ne bom pisal, da je bilo zmeraj tako in da nisem imel svojega deleža napak, ampak kdaj sem pa hitro dojel, kje je problem (IT). Danes kaj naredim pa grem na kavo ali po opravkih, potem pa se oglasim čez par ur, ker ljudje, ki nimajo pojma o programiranju, ne razumejo, da tako lahko rešuješ zaradi izkušenj.

Ps: Znanec, ki vgrajuje električne pomike vrat (ograje pred hišami) je isto rekel, da je nekaj naredil v petih minutah in potem zaračunal par sto EUR ter se naredil, da je delal par ur. Ker drugače ni nič vredno.
najobj sporočil: 32.021
[#2712311] 17.05.18 09:41 · odgovor na: anon-204390 (#2712240)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2018 09:44
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [Gustl]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [Gustl]
> > > > > Sredi Avstrije, na avtocesti, mi enkrat crkne avto.
> > > > >
> > > > > Ga naložimo in prepeljemo v Slovenijo, mehanik pogleda mašino, prime nekaj in natakne na nekaj drugega, avto dela.
> > > > >
> > > > > 2 minuti dela, nic materiala - 20 eur.
> > > >
> > > > Zaupaj nam znamko avta, da vem česa ne smem kupiti v prihodnje :)
>
> > > Opel. Nikoli dolgčas :)
> >
> > Pa te je kdaj prijelo, da bi dal Claudio malo čez kolena, takrat ko reče da se Opel nikoli ne pokvari ? :)
> ... čuj, jaz nimam problemov niti s Claudio Schiffer niti z Jürgenom Kloppom ...
>
> P.S.: Insignia 2010, vsa takrat možna dodatna oprema, pa razen menjave akumulatorja (= potrošni material) nikoli nič narobe ... OK, na začetku sem na tankšteli malo zavijal z očmi, potem pa sem se navadil ...
Vse je možno, celo to, da se kakšen Opel res ne pokvari...
Sem pa enkrat poskušal zamenjati žarnico na žarometu ene starejše Corse. Po cca 1/2 ure mazohizma in ko sem si si do krvi razrezal prste na desni roki, sem obupal (zaradi česar je sicer nekoliko trpel moj moški ego...) in so to uredili na servisu za 10 EUR . Nisem sicer videl v čem je trik, ampak baje snamejo dol odbijač...
... evo, to je - pobalin, beri - še ena glupost naših genijev za urejanje prometa v ZVCP, kjer ti avtomobila ne registrirajo in je zagrožena kazen 100 evrov, če med obvezno opremo nimaš kompleta rezervnih žarnic, žarnic pa razen pooblaščenih serviserjev ne more zamenjati noben voznik, ker zaradi posebnosti vgraditve ne zna in fizično ne more priti do njih ... khmm, če zdaj pozabim, da je zaradi visoke napetosti "šlatanje" ksenonskih žarnic lahko smrtno nevarno in v priročniku za avto celo piše, naj jih ne probaš sam zamenjat ...

P.S.: pri vsaki stvari moraš imeti malo sreče, da se ti ne kvari in jaz sem jo pri vseh avtomobilih - tudi pri stoenki - do zdaj imel ... ja, je pa res, da je dosti odvisno od voznika in "uvajanja" novega avtomobila, tako da ti bom čez nekaj let lahko povedal, če se Insignia res ne kvari ali pa sem s prvo imel srečo ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2712322] 17.05.18 10:25 · odgovor na: (#2712291)
Odgovori   +    6
[abohte]
> [nomad]
> da je urna postavka tudi neskončno (X€/0ur)

Neumnost. Če neko število X, ki je različno od 0, deliš z 0, rezultat ni neskončno, ampak rezultata ni mogoče izračunati. Če bi bilo X/0 enako neskončno, bi to pomenilo, da bi lahko neskončno-krat seštel 0 in bi dobil X. Jasno, da to ni mogoče.
Ne za nas inzenirje :) Ne priznajemo ovaj sud :)

Po IEEE floating point aritmetiki je:

X/0 je neskoncno. (infinity)
0/0 je neizracunljiv rezultat (not a number)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2712333] 17.05.18 11:12 · odgovor na: macon (#2712310)
Odgovori   +    3
Saj danes ni nič kaj drugače.

Zadeva je pač taka, da se v takih primerih pokliče zunanje izvajalce, ki lahko zaračunaj 500€ na uro.

Če pa to naredi slučajno kdo od "domačih", pa to nihče niti ne opazi. :) Ponavadi še vedo ne za problem. :)

Morda problem nastane šele, ko se primejo za denarnico. Velikokrat pa tudi takrat ne....

Ima se, može se.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2712334] 17.05.18 11:15 · odgovor na: bc123a (#2712322)
Odgovori   +    0
Kaj diskretno spremenljivko pa priznate!? :)
pirdih sporočil: 210
[#2712335] 17.05.18 11:20 · odgovor na: (#2712307)
Odgovori   +    1
[republican]
Če poenostavim... Nomad je hotel pač povedat, da ima vsak, ki dela sam omejen zaslužek na uro, pa če je še tako visok. Za kogar delajo drugi, ali zanj dela denar, pa zaslužek ni omejen.
Eh, jaz sem se potrudil na dolgo in komplicirano napisati, potem pa ti prideš ven z vsakemu razumljivim stavkom, dvema ... :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2712347] 17.05.18 12:23 · odgovor na: (#2712342)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [bc123a]
> > [abohte]
> > > [nomad]
> > > da je urna postavka tudi neskončno (X€/0ur)
> >
> > Neumnost. Če neko število X, ki je različno od 0, deliš z 0, rezultat ni neskončno, ampak rezultata ni mogoče izračunati. Če bi bilo X/0 enako neskončno, bi to pomenilo, da bi lahko neskončno-krat seštel 0 in bi dobil X. Jasno, da to ni mogoče.
>
> Ne za nas inzenirje :) Ne priznajemo ovaj sud :)
>
> Po IEEE floating point aritmetiki je:
>
> X/0 je neskoncno. (infinity)
> 0/0 je neizracunljiv rezultat (not a number)

Saj, ko se bo zaradi napačne predpostavke most zrušil, bodo pa spet ekonimisti z varčevalnimi ukrepi krivi, kajne? :)

Si me pa sprovociral, da sem nekaj malega prebral o teh standardih (za katere sem prvič slišal). Kolikor jaz razumem prebrano, v teh standardih sploh ni zapisana 0, ampak sta zapisani +0 in -0 (torej je potemtakem X/-0 oz. X/+0).
Tako, samo nisem hotel se s tem komplicirati. Most se ne bo zrusil, ce bodo programi te rezultate pravilno interpretirali, s cimer ima veliko ljudji (programerjev) se sedaj tezave.

Skoda, da si za te standarde prvic slisal, izognes se jim lahko samo ce uporabljas papir in svincnik. No ali pa kaksen star kalkulator :)

Banke so nekdaj uporabljale BCD zapis, ne vem, ali ga se.

Ves inzeniring pa ze desetletja zivi na IEEE floating point standardih. Se noben most se ni zrusil zaradi tega.

Je pa ena Arianne raketa dol padla, zaradi programerske napake, ki je bila sorodna:

blog.bugsnag.com/bug...-disaster/
pobalin sporočil: 14.456
[#2712348] 17.05.18 12:28 · odgovor na: najobj (#2712311)
Odgovori   +    0
[najobj]
... evo, to je - pobalin, beri - še ena glupost naših genijev za urejanje prometa v ZVCP, kjer ti avtomobila ne registrirajo in je zagrožena kazen 100 evrov, če med obvezno opremo nimaš kompleta rezervnih žarnic, žarnic pa razen pooblaščenih serviserjev ne more zamenjati noben voznik, ker zaradi posebnosti vgraditve ne zna in fizično ne more priti do njih ... khmm, če zdaj pozabim, da je zaradi visoke napetosti "šlatanje" ksenonskih žarnic lahko smrtno nevarno in v priročniku za avto celo piše, naj jih ne probaš sam zamenjat ...
Pobalin je o tem fenomenu in klientelistični ignoranci mojedeželne "stroke" prej tukaj pisal kot pa bral. Vsaj enkrat leta 2013
forum.finance.si/?m=...858&single
in še leta 2015.
forum.finance.si/?m=...891&single
BTW, ksenon je že bolj ali manj mrtev, kolikor vem. Pozabil si omenit LED luči oz. žarnice.
Nantl sporočil: 1.160
[#2712350] 17.05.18 12:36 · odgovor na: (#2712291)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [nomad]
> da je urna postavka tudi neskončno (X€/0ur)

Neumnost. Če neko število X, ki je različno od 0, deliš z 0, rezultat ni neskončno, ampak rezultata ni mogoče izračunati. Če bi bilo X/0 enako neskončno, bi to pomenilo, da bi lahko neskončno-krat seštel 0 in bi dobil X. Jasno, da to ni mogoče.
Ampak, če sešteješ vsa naravna števila pa dobiš -1/12
zgleda tudi precej nemogoče kajne ?
najobj sporočil: 32.021
[#2712355] 17.05.18 13:08 · odgovor na: pobalin (#2712348)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.05.2018 13:10
[pobalin]
> [najobj]
> ... evo, to je - pobalin, beri - še ena glupost naših genijev za urejanje prometa v ZVCP, kjer ti avtomobila ne registrirajo in je zagrožena kazen 100 evrov, če med obvezno opremo nimaš kompleta rezervnih žarnic, žarnic pa razen pooblaščenih serviserjev ne more zamenjati noben voznik, ker zaradi posebnosti vgraditve ne zna in fizično ne more priti do njih ... khmm, če zdaj pozabim, da je zaradi visoke napetosti "šlatanje" ksenonskih žarnic lahko smrtno nevarno in v priročniku za avto celo piše, naj jih ne probaš sam zamenjat ...
Pobalin je o tem fenomenu in klientelistični ignoranci mojedeželne "stroke" prej tukaj pisal kot pa bral. Vsaj enkrat leta 2013
forum.finance.si/?m=...858&single
in še leta 2015.
forum.finance.si/?m=...891&single
BTW, ksenon je že bolj ali manj mrtev, kolikor vem. Pozabil si omenit LED luči oz. žarnice.
... eh, jaz o totih novih žarnicah nimam pojma in pravzaprav vem samo to, da svetijo drugače kot one stare ...

P.S.: kliknil sem na tvoj link in tudi sam sem takrat forum.finance.si/?m=...800&single nekaj malega pripomnil ... aja, če boš kliknil na moj link, ne smeš P.S.-a prebrat, ker bova spet začela tečnarit, če se je prometnih predpisov treba držat kot pijanec plota ali ne, ker jaz se jih očitno ne ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2712365] 17.05.18 14:03 · odgovor na: najobj (#2712355)
Odgovori   +    1
[najobj]
aja, če boš kliknil na moj link, ne smeš P.S.-a prebrat, ker bova spet začela tečnarit, če se je prometnih predpisov treba držat kot pijanec plota ali ne, ker jaz se jih očitno ne ...
Ne bova. Jaz sem za demokracijo. Tvoj komentar je dobil več plusov kot moj, alora...
anon-457526 sporočil: 74
[#2712435] 17.05.18 21:46 · odgovor na: (#2712295)
Odgovori   +    2
Bogat ni tisti, ki zasluži veliko denarja, ampak tisti, ki zna ravnat z denarjem.
Pa ne mislim samo na šparanje, ker šparanje tudi ni vse.
najbolj bogati so tisti, ki malo potrebujejo :-)
anon-457526 sporočil: 74
[#2712549] 18.05.18 15:50 · odgovor na: (#2712440)
Odgovori   +    1
[kajulci]
> najbolj bogati so tisti, ki malo potrebujejo :-)

Džizs, ne morm verjet da leta 2018 še zmeri berem ta komunistična ideološka jajca.

p.s. :)
:-) sem hotel budistično vero propagirat.
anon-457526 sporočil: 74
[#2712550] 18.05.18 16:01 · odgovor na: (#2712441)
Odgovori   +    1
[republican]
Bogat je tisti, ki zasluži več, kot zapravi njegova žena ;)
Nisem še poročen. Me čaka še 50 let do 99. Stara mama mi je dala nasvet : Tri dni pred smrtjo je pravi čas za poroko.
Fajn je imeti žensko s polnimi joški, poskrbiš, da se cedi MED, MLEKO je pa itak na zalogi :-)
anon-456970 sporočil: 137
[#2712745] 20.05.18 04:48 · odgovor na: anon-207617 (#2712241)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> > [NemirniTujec]
> > Ko gres po pes coni francoskega ali angleskega mesta, kafici predstavljajo manj kot 10% storitvenih obratov.
>
> V Birminghamu na New Street ne dobis tega obcutka. Kafic na kaficu, pa se kak pub zraven ali fast food.
>
> Greggs, Pret-A-Manger, Costa, subway... meni je ravno to padlo v oci, koliko anglezi kofetkajo za zelo drago ceno.

Vsi stirje omenjeni imajo hrano, samo costa je taka, ki ima hrano "zgolj za zraven", in je v osnovi kafic. Point teh placov je, da anglezi dejansko grejo na malico/kosilo ven, med delom ali med nakupovanjem, in ne kuhajo doma.

Kdor ima denar, gre za 15 po osebi, kdor pa nima pa gre v KFC in je za 15 cela familija sita.

Jaz sem mislil na slovensko navado izkljucno kava & pivo kaficev / barov.

Zanimiv primer je denimo okrog Mercatorjeve uprave na dunajski: vsaj 10 klasicnih kaficev: www.google.com/maps/...106937,19z

Ali pa okrog picerije oliva in nlb poslovalnice u prulama (zdaj vidim da jih sploh ni na googlu) - poleg olive so tam tri mini luknje za kavo in pivo, pa zraven se kafic na omv crpalki :-)

Tukaj so te sestave gospodinjske potrosnje precej drugacne, in je dosti vec neke znj ponudbe - od pasjih frizerjev do mehanikov za iphone. iphone mehanik je najbrz na vsaki komercialni ulici vsaj en. Ali pa denimo lokalni nepremicninar.

Slovenci veliko raje trosimo v kaficih.
Anglezi so pravi gnusi kar se hrane tiče. Vse umetno in nikakvo, kuhanje pa je večinoma omejeno na pogrevanje v mikrovalovki ali pa ga ni. Tako ni čudno, da žrejo večinoma zunaj. Da lahko to počno, pa potem najbolj šparajo pri higieni. Bljak. Slovenci "šparamo" (v resnici pa ne) tako, da si kuhamo doma, ob slovenskih plačah pa so izhodi več ali manj vezani na kafiče, za kaj več večina niti nima. Posledično manj lokalov z drugačnimi storitvami, kot jih omenjaš - za pasjo frizuro pa imajo denar večinoma itak samo petičneži in kakšne stare device s solidno penzijo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713013] 21.05.18 18:19 · odgovor na: anon-456970 (#2712745)
Odgovori   +    4
[Areopagitica]
> > [bc123a]
Opazam en vzorec... vecina vas prepoznava predvsem tisto podvrsto anglezev, ki se ji tukaj rece riffraff.

Obstaja tudi zgornja polovica, ali pa denimo tretjina... ki zasluzi 80% denarja in placa 95% davkov in zivi precej drugace od vajinih vtisov :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2713061] 21.05.18 21:09 · odgovor na: Nantl (#2712350)
Odgovori   +    0
[Nantl]
> [abohte]
> > [nomad]
> > da je urna postavka tudi neskončno (X€/0ur)
>
> Neumnost. Če neko število X, ki je različno od 0, deliš z 0, rezultat ni neskončno, ampak rezultata ni mogoče izračunati. Če bi bilo X/0 enako neskončno, bi to pomenilo, da bi lahko neskončno-krat seštel 0 in bi dobil X. Jasno, da to ni mogoče.

Ampak, če sešteješ vsa naravna števila pa dobiš -1/12
zgleda tudi precej nemogoče kajne ?
Ja, tako kot je odgovor na vsa vprašanja tega sveta številka 21 :)
pirdih sporočil: 210
[#2713103] 22.05.18 07:47 · odgovor na: anon-204390 (#2713061)
Odgovori   +    6
42
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2713123] 22.05.18 08:37 · odgovor na: pirdih (#2713103)
Odgovori   +    0
[pirdih]
42
Imaš prav, sem se zmotil :)
anon-456970 sporočil: 137
[#2713600] 24.05.18 07:13 · odgovor na: anon-207617 (#2713013)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
> [Areopagitica]
> > > [bc123a]

Opazam en vzorec... vecina vas prepoznava predvsem tisto podvrsto anglezev, ki se ji tukaj rece riffraff.

Obstaja tudi zgornja polovica, ali pa denimo tretjina... ki zasluzi 80% denarja in placa 95% davkov in zivi precej drugace od vajinih vtisov :-)
že že, a ta zgornja tretina se od preostalega dela prebivalstva loci povsod, ne le v Angliji. Sicer pa, ker sem glih novopecena Britanka, bom poslej raje držala jezik za zobmi. Čeprav so res bljak pri marsikateri zadevi, bog jih nima rad .):
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2713681] 24.05.18 11:00 · odgovor na: anon-456970 (#2713600)
Odgovori   +    1
[Areopagitica]
> [NemirniTujec]
> > [Areopagitica]
> > > > [bc123a]
>
> Opazam en vzorec... vecina vas prepoznava predvsem tisto podvrsto anglezev, ki se ji tukaj rece riffraff.
>
> Obstaja tudi zgornja polovica, ali pa denimo tretjina... ki zasluzi 80% denarja in placa 95% davkov in zivi precej drugace od vajinih vtisov :-)

že že, a ta zgornja tretina se od preostalega dela prebivalstva loci povsod, ne le v Angliji. Sicer pa, ker sem glih novopecena Britanka, bom poslej raje držala jezik za zobmi. Čeprav so res bljak pri marsikateri zadevi, bog jih nima rad .):
Khm... welcome to the free world :-))) Sem ze razmisljal kako napisati vodic za klene slovence (kar sem zal ali k sreci tudi sam), kako se znebiti slovenskosti (cedevita, cokolino, kuhinja, soncenje, copati v bajtah, gledanje v tla, kopiranje intelektualne lastnine in podobne hlapcevske navade), da bi lazje zadihali s tisto zgornjo tretjino britanske druzbe...

ampak sem ugotovil da je povprasevanje blizu nic. Imigranti radi svojo dezelo s seboj prinesejo. Ceprav pri tako filozofskem vzdevku imam se naprej visoka pricakovanja :-)

Kje pa si? Upam da ne v tem groznem Londonu, tako kot 90% balkana...

Strani: 1 2 3