Zasebnost

Strani: 1 2 3 4

bc123a sporočil: 48.253
[#2709066] 24.04.18 13:25 · odgovor na: (#2709065)
Odgovori   +    1
[republican]
> [bc123a]
> Zato pa imajo zasebniki v sloveniji najdaljse cakalne vrste

A se zajebavaš?. Verjetno se zato pacijenti naveličani dolgih čakalnih vrst pri zasebnikih raje odločajo za javno zdravstvo, kjer ni čakalnih vrst :)
Ne zajebavam se. Primerjaj.

Zakaj bi nekdo pri zasebniku cakal recimo 6 mesecev za poseg, ki ga v javnem zdravstvu dobis po 3 mesecih? Zaradi kvalitete recimo.

Jaz sem sel na operacijo v Kirurski sanatorij, kjer sem moral podpisati izjavo, da se sem seznanjen, da je cakalna doba daljsa od maksimalne dopustne in da so me seznanili s tem, da lahko drugje prej pridem na vrsto.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2709070] 24.04.18 13:47 · odgovor na: Endimion (#2708983)
Odgovori   +    7
Tale prasec kapitalisticni bo uzival, ko vas bodo zaradi stalne volitve levih strank pekli na laganoj vatrici. Neumnost se placa, predvsem pa stalno volit leve zapravljivcke na oblast. Saj je lepo ko traja, toda racun je za vola ubit.

PS: Mislim da vas vse skupaj malo zivcira, ker vedno najdemo pot da NE placamo toliko davkov, kot jih levaki lahko razdelite in pokradete. Hehe.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2709073] 24.04.18 13:49 · odgovor na: (#2709034)
Odgovori   +    0
[republican]
> [NemirniTujec]
> > [Endimion]
> > V bistvu je vseen kurc.
> >
> > V DE stane učitelj toliko pri nas pa toliko.
> >
> > Zdravnik s koncesijo ima v sloveniji enako ali visjo placo kot njegov stanovski kolega v JS (sicer se koncesionarstva sel ne bi) obenem pa je privatni sektor. Placana pa oba iz iste malhe.
>
> Ah vidim da nic ne razumes. Zdravnik v js je zajedavec, izkoriscevalec sistema, zastonj solan na racun davkoplacevalcev, in hkrati krivec za cakalne vrste v zdravstvu brez kancka socialnega cuta za najbolj ogrozene.
>
> Zdravnik ki dela privat pa je spostovani strokovnjak, delodajalec, davkoplacevalec, steber druzbe tako rekoc, ko placa se davke pa kar dobrotnik in filantrop.
>
> Pozicija: v kratkem pricakujem zares privat izobrazevalne ustanove (torej take ki zivijo od solnin in donacij, ne od drzavnega financiranja - mislim da obstaja ena kao poslovna na bledu, ki bedakom z denarjem prodaja muda za bubrege), malo naprej pa se privat policijo. Sami davkoplacevalci in delodajalci, stebri druzbe. Svetla prihodnost!


Razočaran sem nad tabo Nemirni... Od tebe res nisem pričakoval, da boš zagovarjal skupnoskledarstvo.
Moja nespostljivost do svetih idej je razocarala ze prenekaterega uglednega avtorja in naprednega misleca nasega foruma.

Glede razlage o necrnobelosti slivenskih zdravnikov in druzbe nasploh pa ze bc123a vlaga nadcloveske napore v tvoj pravicen in brezmadezen svetovni nazor.

Smo pa tle na svobodi zelo ponosni na nas sicer nepopoln in puscajoc in obcasno koruptiven NHS - financiran klmplet iz proracuna. Jaz sem sele tukaj ratal tapravi skupnoskledar :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2709075] 24.04.18 13:59 · odgovor na: (#2709069)
Odgovori   +    1
[republican]
Verjetno ne govoriš o samoplačniški operaciji, ampak o operaciji, ki jo (zasebniku) plača ZZZS. V primeru, da zasebniku ZZZS noče plačati (vseh) operacij, je logično, da jih ni zainteresiran zastonj opravljati. Jebeš poslanstvo, pa to.
Saj o tem govorimo. Za cakalne dobe vecinoma niso krivi izvajalci "ki se jim ne da delati". Nekako tako si insinuiral, ker so cakalne dobe zato, ker se zdravnikom v javnem sektorju ne da delati.
bc123a sporočil: 48.253
[#2709076] 24.04.18 14:02 · odgovor na: anon-207617 (#2709073)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Glede razlage o necrnobelosti slivenskih zdravnikov in druzbe nasploh pa ze bc123a vlaga nadcloveske napore v tvoj pravicen in brezmadezen svetovni nazor.
Hvala, to priznanje sem rabil :)
Smo pa tle na svobodi zelo ponosni na nas sicer nepopoln in puscajoc in obcasno koruptiven NHS - financiran klmplet iz proracuna. Jaz sem sele tukaj ratal tapravi skupnoskledar :-)
Ja, jaz sem sokiran, ko ljudje nocejo razumeti da priblizno iste metode dajo priblizno iste rezultate, in dogajanje v NHS (vsake toliko kak skandal) me zelo spominja na slovenski sistem. No, one cakalne dobe 6 mesecev+ za operacijo raka so nekako razresili, ravno sedaj pa je spet en primerek, ko se se eni starsi pogajajo o tem, ali smejo z otrokom v tujino ali ne.
bc123a sporočil: 48.253
[#2709078] 24.04.18 14:10 · odgovor na: (#2709077)
Odgovori   +    0
[republican]
> [bc123a]
> Za cakalne dobe vecinoma niso krivi izvajalci "ki se jim ne da delati".

Nisem tega rekel. Ne splača se jim delati.
Rekel si:
Zdravniki v javnem zdravstvu pač niso motivirani za več operacij.
To se lahko bere, kot da "dobijo placo itak ce delajo ali pa ne". Ampak to v glavnem ni razlog, ampak preprosto dejstvo, da poleg njihove place operacija/poseg stane se xyz dodatnih stroskov, in ce bi oni se silili vec delat, bi poglabljali izgubo svojega javnega zavoda.

Baje, tako je enkrat nekdo omenjal, ima recimo izolska bolnisnica blizu jurja neplacanih racunov, najvec od turistov, ki so zginili, ampak ne samo teh, tudi od ZZZS, ker so se prevec trudili, in jim ZZZS enostavno tistega nad "samoupravno dolocenim programom" ni placal. So I've heard.
najobj sporočil: 32.035
[#2709081] 24.04.18 14:40 · odgovor na: bc123a (#2709078)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.04.2018 14:41
[bc123a]
> [republican]
> > [bc123a]
> > Za cakalne dobe vecinoma niso krivi izvajalci "ki se jim ne da delati".
>
> Nisem tega rekel. Ne splača se jim delati.

Rekel si:

> Zdravniki v javnem zdravstvu pač niso motivirani za več operacij.

To se lahko bere, kot da "dobijo placo itak ce delajo ali pa ne". Ampak to v glavnem ni razlog, ampak preprosto dejstvo, da poleg njihove place operacija/poseg stane se xyz dodatnih stroskov, in ce bi oni se silili vec delat, bi poglabljali izgubo svojega javnega zavoda.

Baje, tako je enkrat nekdo omenjal, ima recimo izolska bolnisnica blizu jurja neplacanih racunov, najvec od turistov, ki so zginili, ampak ne samo teh, tudi od ZZZS, ker so se prevec trudili, in jim ZZZS enostavno tistega nad "samoupravno dolocenim programom" ni placal. So I've heard.
... čuj, mene res zanima, če bi se pacienti na totem forumu dali operirat visoko motiviranemu kirurgu, ki je plačan po operacijah v želji opravit čimveč operacij, pred njimi tisti dan opravil že kakšnih 10 operacij in ko bi pacienti na totem forumu zvečer prišli na vrsto, bi visoko motivirani kirurg komaj stal na nogah, kaj šele da bi v utrujeni roki mirno držal svoj skalpel ...

P.S.: podjetniki na totem forumu očitno znajo samo množit tiste šraufe ali kaj pač kupujejo in prodajajo, kaj pa množijo, pa jih ne zanima ... khmm, oziroma ne razumejo, da ima vsaki človek najprej fizične omejitve svojega telesa, šele potem pride na vrsto motivacija (= hlastanje za denarjem) in bolj kot je delo zahtevno, kasneje hlastanje za denarjem pride na vrsto ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2709089] 24.04.18 15:02 · odgovor na: (#2709079)
Odgovori   +    3
[republican]
Kaj misliš, da zdravnike bolj skrbi... da ne bodo poglabljali izgubo svojega javnega zavoda, ali da ne bodo plačani za svoje delo?

Nehajte se že slepit s poslanstvom in podobnimi oslarijami. Tudi zdravniki delajo za denar, tako kot vsi. Od poslanstva in človekoljubja se ne da živet.
Pa saj meni je to jasno. Enemu redkih tule :) Ampak ne more zdravnik kar skomandirati celega tima za operacijo, tudi ce bi on hotel operirati...

Dejstvo je, da ce na vsaki storitvi delas izgubo, bos delal storitev raje manj kot vec, in v tem ekonomskem optimumu so slovenske bolnisnice. Glede zasebnega sektorja je pa tako, da uspesno in ucinkovito poservisira tisto kar javnemu res "dol visi" - recimo Kirurski sanatorij rozna dolina ima operacije kile kot po tekocem traku, ampak operacije mozganov pa nikjer v sloveniji ne dobis pri zasebniku. Verjetno zato ker enostavno ni racunice da bi se zasebniku to po ceniku ZZZS izplacalo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2709111] 24.04.18 16:13 · odgovor na: bc123a (#2709076)
Odgovori   +    2
[bc123a]
No, one cakalne dobe 6 mesecev+ za operacijo raka so nekako razresili, ravno sedaj pa je spet en primerek, ko se se eni starsi pogajajo o tem, ali smejo z otrokom v tujino ali ne.
Ja, sistem absolutno ima svoje neucinkovitosti, posebej ko naletis na zelo nenavaden primer in bi se rad sel "naredimo vse kar je mozno", na drugi strani pa dobis v celofan zavit odgovor "we are deeply sorry, ampak za take stroske se v skupinskem sistemu resi veliko vec zivljenj kot bi lahko resili vasih odpuljenih primerov".

Ampak vedeti, da v vsakem trenutku v vsaki zivljenjski situaciji in v vsaki starosti tam zunaj je sistem, da v primeru najhujsega poklices 999 in bo nekdo prisel (sem potestiral v donji pripizdini in so bli pri meni v 20 min) in te bo zakrpal po enem najvisjih standardov na svetu (in ti ne bo dal dvanajst dokumentov za podpisat!) - in da obstaja mreza preventivnega monitoringa za rak in druge pizdarije, in da dejansko je cel sistem vzpostavljen s kup strokovnjaki, ki se znajo lotiti skoraj (ne pa res cisto) vsega, kar je znano sodobni znanosti...

it feels fucking great.
Endimion sporočil: 10.451
[#2709113] 24.04.18 16:15 · odgovor na: PyotrNovak (#2709070)
Odgovori   +    2
Ves... Svet je okrogel.

Sem majcken kapitalist. Imam kako delnico kje. Kar me po definiciji dela kapitalista. A majhnega.

Sem zaposlen in delojemalec da tako recem. S sefoma imamo dogovor. Ona dva meni placo jaz pa svoj intelektualni casovni in fizicni input. Ona dva imata pravico in dolznost meni gledat pod prste a delam kvantitativno in kvalitativno toliko in na tak nacin da se njunemu kapitalu zagotavlja prihodke. Jaz pa imam pravico in dolznost da za to zelim bit placan. Ce sem placan premalo lahko tudi grem k boljsemu ponudniku. Ce delam premalo za okus mojih sefov se mi bosta zahvalila za sodelovanje...

Pravila igre v smislu davkov prispevkov so znana in enaka za vse. Tako tebe kot mene kot kogarkoli.

Tvoj zapis da smo nekateri bojda skodozeljni ker ti vedno najdes nacin kako nategnit skupnost...

Takega bi bila morala drzava pospravit za 30 let v arest in ko bi to naredila pri 30 primerkih bi bil rezultat drugacen. Ker samo ce jih placas (davke) po propisima, lahko in smes pizdit da so previsoki. Ce pa si nasel nacin da jih placas manj (in čisto verjamem da luknje so) potem moralne pravice stokanja pac nimas. Ker jih ne dajes.

Kot bi Janezov cimer stokal o obdavcitvi v Sloveniji obenem pa operira v Republiki Srpski. Malce shizofreno...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2709123] 24.04.18 18:13 · odgovor na: anon-317354 (#2708883)
Odgovori   +    0
[mein]
Mogoče pa rodnost pada zato, ker ljudje nočejo imeti otrok v takem svetu, kot je tebi ideal. Za tak svet lahko mogoče navdušiš nepismene in neizobražene. Na srečo imamo demokracijo in zahod nekako ne podpira fašizma
kaj da ne? zbudi se...
bc123a sporočil: 48.253
[#2709133] 24.04.18 19:26 · odgovor na: (#2709127)
Odgovori   +    4
[rename]
Monopol vsekakor je najvecji problem.
Mamce bi hitro nehale hodit dolgcas preganjat, ce bi sosedova imela boljsi zavarovalni paket, kjer bi bila nizja cena zav.premije,ker bi paket pokril preganjanje casa na primer samo 1x na mesec.... in ZZZS bi se kar cez noc zacel racionalno obnasati, ker bi ga k temu prisilila - konkurenca.
Tezko bos nasel kaksno privat zavarovalnico, ki bo zavarovala "socialno pravicno" v taksne ekstreme, kot to pocne ZZZS.

- otroci zastonj
- mladina zastonj
- studenti do 26 leta zastonj
- brezposelni 30 EUR
- penzionisti 50% skonto
...
- minimalc 100 EUR
...
- bogati prasec z 1800 neto: 400 EUR
...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2709145] 24.04.18 21:29 · odgovor na: najobj (#2709081)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [bc123a]
> > [republican]
> > > [bc123a]
> > > Za cakalne dobe vecinoma niso krivi izvajalci "ki se jim ne da delati".
> >
> > Nisem tega rekel. Ne splača se jim delati.
>
> Rekel si:
>
> > Zdravniki v javnem zdravstvu pač niso motivirani za več operacij.
>
> To se lahko bere, kot da "dobijo placo itak ce delajo ali pa ne". Ampak to v glavnem ni razlog, ampak preprosto dejstvo, da poleg njihove place operacija/poseg stane se xyz dodatnih stroskov, in ce bi oni se silili vec delat, bi poglabljali izgubo svojega javnega zavoda.
>
> Baje, tako je enkrat nekdo omenjal, ima recimo izolska bolnisnica blizu jurja neplacanih racunov, najvec od turistov, ki so zginili, ampak ne samo teh, tudi od ZZZS, ker so se prevec trudili, in jim ZZZS enostavno tistega nad "samoupravno dolocenim programom" ni placal. So I've heard.

... čuj, mene res zanima, če bi se pacienti na totem forumu dali operirat visoko motiviranemu kirurgu, ki je plačan po operacijah v želji opravit čimveč operacij, pred njimi tisti dan opravil že kakšnih 10 operacij in ko bi pacienti na totem forumu zvečer prišli na vrsto, bi visoko motivirani kirurg komaj stal na nogah, kaj šele da bi v utrujeni roki mirno držal svoj skalpel ...

P.S.: podjetniki na totem forumu očitno znajo samo množit tiste šraufe ali kaj pač kupujejo in prodajajo, kaj pa množijo, pa jih ne zanima ... khmm, oziroma ne razumejo, da ima vsaki človek najprej fizične omejitve svojega telesa, šele potem pride na vrsto motivacija (= hlastanje za denarjem) in bolj kot je delo zahtevno, kasneje hlastanje za denarjem pride na vrsto ...
Vidis ti kako invazijo na rimske zidove izvajata rdeckarska napadalca iz egipta in senegala? Norisnica :-)
Endimion sporočil: 10.451
[#2709164] 25.04.18 08:24 · odgovor na: (#2709160)
Odgovori   +    3
Pri cemer velja pripomnit še eno reč.

Privatnik se ne rabi ukvarjat z nedonosnim poslom. Skodljivo zanj.

V segmentu zdravstva pa imamo z obstojeco kolicino denarja storitve ki ustvarjajo izgubo, obenem pa morajo bit opravljene.

Pa saj je bil tu objavljen clanek o koncesionarjih, ki dobivajo po 2/3 prihodkov od ZZZS obenem pa tolcejo dobicke s 5 ali 6 nulami in niso samo nule. Ok nekaj je na morda boljsi organizaciji. Ampak vse sigurno ne.

Ce pogledas ima privatna zdr sfera v sloveniji dve "komparativne" prednosti. Ukvarja se z donosnim delom zdravstva, in nima stroskov izobrazevanja. Vse specializacije in podobno pade po javnih ustanovah. Od zadnje medi sestre navzgor.

To izobrazevanje kosta..
najobj sporočil: 32.035
[#2709185] 25.04.18 09:19 · odgovor na: anon-207617 (#2709145)
Odgovori   +    0
> ... čuj, mene res zanima, če bi se pacienti na totem forumu dali operirat visoko motiviranemu kirurgu, ki je plačan po operacijah v želji opravit čimveč operacij, pred njimi tisti dan opravil že kakšnih 10 operacij in ko bi pacienti na totem forumu zvečer prišli na vrsto, bi visoko motivirani kirurg komaj stal na nogah, kaj šele da bi v utrujeni roki mirno držal svoj skalpel ...
>
> P.S.: podjetniki na totem forumu očitno znajo samo množit tiste šraufe ali kaj pač kupujejo in prodajajo, kaj pa množijo, pa jih ne zanima ... khmm, oziroma ne razumejo, da ima vsaki človek najprej fizične omejitve svojega telesa, šele potem pride na vrsto motivacija (= hlastanje za denarjem) in bolj kot je delo zahtevno, kasneje hlastanje za denarjem pride na vrsto ...
Vidis ti kako invazijo na rimske zidove izvajata rdeckarska napadalca iz egipta in senegala? Norisnica :-)
... ja, Salah je velik, jebiga ...

P.S.: forumski antikomunistični islamofob rename ima res srečo, da se ne zanima za fuzbal, ker bi se mu zmešalo, ko bi v živo gledal, kako rdečkarski muslimani osvajajo Evropo ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2709187] 25.04.18 09:20 · odgovor na: Endimion (#2709164)
Odgovori   +    5
[Endimion]
Ce pogledas ima privatna zdr sfera v sloveniji dve "komparativne" prednosti. Ukvarja se z donosnim delom zdravstva, in nima stroskov izobrazevanja. Vse specializacije in podobno pade po javnih ustanovah. Od zadnje medi sestre navzgor.

To izobrazevanje kosta..
Zelo dober point, ki je prevečkrat spregledan.

Naši ranocelniki gledajo, kakšne mastne plače imajo npr ameriški dohtarji, ne vidijo pa stotisočev dolarjev za šolnino na medical school, ki so jih morali ti dohtarji (oz. njihovi starši) pred tem odkartat iz lastnega žepa, medtem ko so slovenistanskim nadobudnim ranocelnikom te stroške prijazno častili davkoplačevalci...
najobj sporočil: 32.035
[#2709198] 25.04.18 09:46 · odgovor na: anon-20668 (#2709187)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.04.2018 09:46
[matjazfinance]
> [Endimion]
> Ce pogledas ima privatna zdr sfera v sloveniji dve "komparativne" prednosti. Ukvarja se z donosnim delom zdravstva, in nima stroskov izobrazevanja. Vse specializacije in podobno pade po javnih ustanovah. Od zadnje medi sestre navzgor.
>
> To izobrazevanje kosta..
Zelo dober point, ki je prevečkrat spregledan.

Naši ranocelniki gledajo, kakšne mastne plače imajo npr ameriški dohtarji, ne vidijo pa stotisočev dolarjev za šolnino na medical school, ki so jih morali ti dohtarji (oz. njihovi starši) pred tem odkartat iz lastnega žepa, medtem ko so slovenistanskim nadobudnim ranocelnikom te stroške prijazno častili davkoplačevalci...
... ja, to je zelo dober point, ki je prevečkrat spregledan, ampak se mi zdi, da si ga ti narobe razumel ...

P.S.: Endimion bo sam povedal, kaj je mislil oziroma če je mislil, kot sem ga jaz razumel, in sicer da imajo davkoplačevalci pravico, da se jim v javnem zdravstvu vsaj približno povrnejo stroški "vzdrževanja" zdravstvenega osebja ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2709203] 25.04.18 10:13 · odgovor na: anon-20668 (#2709187)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 25.04.2018 10:18
[matjazfinance]
> [Endimion]
> Ce pogledas ima privatna zdr sfera v sloveniji dve "komparativne" prednosti. Ukvarja se z donosnim delom zdravstva, in nima stroskov izobrazevanja. Vse specializacije in podobno pade po javnih ustanovah. Od zadnje medi sestre navzgor.
>
> To izobrazevanje kosta..

Zelo dober point, ki je prevečkrat spregledan.

Naši ranocelniki gledajo, kakšne mastne plače imajo npr ameriški dohtarji, ne vidijo pa stotisočev dolarjev za šolnino na medical school, ki so jih morali ti dohtarji (oz. njihovi starši) pred tem odkartat iz lastnega žepa, medtem ko so slovenistanskim nadobudnim ranocelnikom te stroške prijazno častili davkoplačevalci...
Tu ni dobre resitve. Slovenski dijak lahko gre medicino studirat kjerkoli v EU, in tam, kjer je studij zanj brezplacen (v Avstriji recimo spet je, po nekaj letih nekih minimalnih solnin), in potem lahko gre delat kamorkoli, tako kot ce bi studiral v sloveniji.

Slovenskim studentom medicine sicer lahko zaracunas solnine ali jih kako drugace omejujes, ampak zakaj bi potem sli dobri studirat v sloveniji?

Tu se dogaja brutalni trg delovne sile, ki za zdravnike dejansko neto vlece popolnoma drugam kot za kaj pa vem, slovenske diplomante druzboslovja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2709205] 25.04.18 10:18 · odgovor na: (#2709204)
Odgovori   +    2
[republican]
> [bc123a]
> kjer je studij zastonj

Nikjer ni zastonj... če ga ne plačajo študenti, ga pač davkoplačevalci.
ok, zanj brezplacen. fixed.
1011Arist sporočil: 1.063
[#2709213] 25.04.18 11:12 · odgovor na: Endimion (#2709164)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Pri cemer velja pripomnit še eno reč.

Privatnik se ne rabi ukvarjat z nedonosnim poslom. Skodljivo zanj.

V segmentu zdravstva pa imamo z obstojeco kolicino denarja storitve ki ustvarjajo izgubo, obenem pa morajo bit opravljene.

Pa saj je bil tu objavljen clanek o koncesionarjih, ki dobivajo po 2/3 prihodkov od ZZZS obenem pa tolcejo dobicke s 5 ali 6 nulami in niso samo nule. Ok nekaj je na morda boljsi organizaciji. Ampak vse sigurno ne.

Ce pogledas ima privatna zdr sfera v sloveniji dve "komparativne" prednosti. Ukvarja se z donosnim delom zdravstva, in nima stroskov izobrazevanja. Vse specializacije in podobno pade po javnih ustanovah. Od zadnje medi sestre navzgor.

To izobrazevanje kosta..
To si pa močno mimo usekal. Privatni zdravstveni center plačuje plačo specializantu, ki ga tri ali štiri leta sploh ne vidi pri sebi. Ta specializant opravlja specializacijo "kroži" v javnih zdravstvenih zavodih. Sicer lahko rečeš da se uči, dajansko pa na račun privatnika zastonj opravlja delo v JS. Iz prve roke ti povem, da stane spicializant privatnika v času specializacije okoli 150.000 €.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709228] 25.04.18 11:41 · odgovor na: (#2709211)
Odgovori   +    6
torej ti bi rad da država za n-let zaposli vse fdv, ef, pf, elektro, rač. strojnike itd. diplomante, ker so se "brezplačno" šolali? al bi ti to samo za zdravnike?

;-)

pazi kaj "zahtavaš", da nau pol kakšna fora #tegaseparesnidalopredvideti in jok...

;-p

lpA
anon-202165 sporočil: 970
[#2709231] 25.04.18 11:54 · odgovor na: (#2709215)
Odgovori   +    0
[republican]
> [rename]
> S stroski studija je pa tako: ce studiras ‘brezplacno’, potem bi lahko uzakonili, koliko let moras oddelati v javnem zdravstvu.

A ne bi bilo bolje uvest plačljiv (vsaj delno, če že ne v celoti) študij (in zdravstvo)? S tem bi rešili problem nemotiviranih študentov, ki pač študirajo zato, ker jim ni treba plačevat šolnine in starih mamk, ki hodijo k zdravniku samo dolgčas preganjat.
Se ti zdi da je na medicini veliko nemotiviranih študentov, ki študirajo v nedogled? Jaz ne bi ravno rekel.

Delno plačljiv sistem imamo pa že zdaj. Na zdravljenje na državne stroške pač čakaš, "bogati prasci" si pa lahko privoščijo samoplačniško zdravljenje že jutri (v praksi pa uporabijo poznanstva in preskakujejo vrste). Bi pa recimo lahko uvedli plačilo nenujnega pregleda (recimo vsaj na urgenci).
bc123a sporočil: 48.253
[#2709240] 25.04.18 12:14 · odgovor na: (#2709215)
Odgovori   +    0
[republican]
> [rename]
> S stroski studija je pa tako: ce studiras ‘brezplacno’, potem bi lahko uzakonili, koliko let moras oddelati v javnem zdravstvu.

A ne bi bilo bolje uvest plačljiv (vsaj delno, če že ne v celoti) študij (in zdravstvo)? S tem bi rešili problem nemotiviranih študentov, ki pač študirajo zato, ker jim ni treba plačevat šolnine in starih mamk, ki hodijo k zdravniku samo dolgčas preganjat.
In zakaj bi potem kdo hodil se studirat medicino v sloveniji? Oziroma, bi studirali samo tisti, ki so jih zavrnile vse medicinske fakultete po EU.

Grejt sakses :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2709260] 25.04.18 13:07 · odgovor na: (#2709243)
Odgovori   +    4
[republican]
> [bc123a]
> In zakaj bi potem kdo hodil se studirat medicino v sloveniji?

A hočeš rečt, da vsi slovenski študenti medicine študirajo v Sloveniji samo zato, ker jim ni treba plačati šolnine?
Saj ne studirajo vsi. Nekateri ze kot dijaki gredo v tujino. Tu gre za resen brain drain, ki gre povsem pod radarjem, ker so to vecinoma najboljsi dijaki.

Z solninami v sloveniji bi se delez teh se mocno povecal, to sem preprican.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2709274] 25.04.18 13:52 · odgovor na: (#2709248)
Odgovori   +    4
[kajulci]
>Ampak če bi uvedli plačljiv študij, bi bili pač plačljivi vsi študiji... tudi študij medicine. S tem bi se izognili skupnoskledarskim nebulozam z obveznim služenjem po koncu študija.

Ah ja :)

Tole ne gre skoz. Ker je povsod okoli nas socializem in vedno več ga bo. Plačljiv študij je pa ena najbolj brutalnih komponent kapitalizma. In če se hočeš iti najbolj brutalni kapitalizem, medtem ko si obkrožen s socializmom, to NE pomeni, da bo pri nas več dohtarjev, ampak pomeni, da še tisti dohtarji, ki jih zaenkrat še imamo, bodo spizdili v tujino, samo da sedaj ne šele na specializacijo, pač pa že kar po srednji šoli.
Folk, dajte dojet, da je treba dohtarjem gledat skozi prste pri plačah, tko pač je. Če te ne daje nevoščljivost, potem ti to ne sme biti problem.
Se strinjam, samo na enem segmentu se nima smisla iti kapitalizma (čez noč).

Je pa žalostno, ko gledaš to kako večina boljših študentov odhaja ven, mislim res - če se malo pogovarjaš z ljudmi, katerih mladina končuje fakultete, jih skoraj ne poznam več takih, katerih otroci po končanem faksu ostajajo v sloveniji...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709277] 25.04.18 13:55 · odgovor na: (#2709242)
Odgovori   +    4
lej, bolj kot kompliciraš(mo) prej pridemo do situacije #tegaseparesnidalopredvideti...

;-)

če sem že kdaj slišal za kakšno pametno(zame...) idejo kako "racionalizirat" slovensko visokošolsko sceno je to bil predlog tstiha o vavčerjih, vsak ga dobi, kdor zaključi začeti študij v roku je oproščen plačila šolnine, kdor zabušava - plača... simpl ko pasulj...

:-)

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709281] 25.04.18 14:01 · odgovor na: (#2709229)
Odgovori   +    3
[republican]
> [kajulci]
> >A ne bi bilo bolje uvest plačljiv (vsaj delno, če že ne v celoti) študij (in zdravstvo)?
>
> Ne da se - glej moj prejšnji komentar.

Zakaj ne? Sem pogledal tvoj prejšnji komentar, pa še vedno ne razumem, zakaj v Sloveniji študij ne bi mogel biti plačljiv, tako kot marsikje po svetu.
ti si mi tudi zabaven, pod čisto vsako temo veš napisati, da politiki ponudijo tisto kar volilci želijo (kar do neke mere drži, ne pa absolutno... imo ;-)), a tu pa se kar naprej sprašuješ zakaj v slo ne more biti študij plačljiv?! ja le zakaj ?

:-)))

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709282] 25.04.18 14:12 · odgovor na: (#2709280)
Odgovori   +    2
sem zelo skeptičen glede omejevanja svobode, zato se težko strinjam s tako prisilno "izbiro" študija kot "zapiranjem meja" za točno določene "ljudi/poklice", jebiga smrdi po fašizmu... če že kaj, naj država štipendira "deficitarne/zaželjene" smeri študija... in dokler država ne začne reševat problema nezaposljivosti raznih efdevejevcev z nanovo izmišljenimi službicami v JS, mi je gladko vseeno kaj gre sosedov mulc študirat...

:-)


moja deca bodo že dobili jasen signal pri čem lahko računajo na mojo pomoč, kjer pa bodo sami od sebe odvisni...

;-)

ajd naj ti takne, pa če "zmoreš" lahk še enga stouta v mojem imeni rukneš...

:-)))

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709311] 25.04.18 16:13 · odgovor na: (#2709310)
Odgovori   +    2
kaj ti naj rečem, saj nas je dosti takih... sam ne zadosti...

:-)))

lpA
bobek13 sporočil: 4.301
[#2709315] 25.04.18 16:47 · odgovor na: (#2709296)
Odgovori   +    0
kompliciraš, stout je dober kadarkoli...

:-)

lpA

Strani: 1 2 3 4