Zasebnost

Strani: 1 2 3 4

anon-61428 sporočil: 4.493
[#2683552] 12.11.17 18:09 · odgovor na: shevchenko (#2683510)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Morda celo bolje da zmaga Šarec pa da vidimo ali bo diktatura ali upor. Pahor je stara prezvecena knjiga.

sarec bo zmagal, ja. na naslednjih parlamentarnih volitvah. jansa pa bo spet pojokcal in bentil nad novimi obrazi...

pahorja bomo poslusali se nadaljnjih 5 let. vmes bo siril svoje perverzne ideje o federaliziciji evrope, medtem ko mu bo ta ogabna tvorba razpadala pred ocmi.
Uff no za predsednika ki je funkcija nastopanja na tv morda, da pa bi mu nastavili polozaj premiera pa mislim da niso toliko butasti.
Borut je govori o nemskofrancoskem vlaku, kamor bi nas rad spravil na vso silo. Ja Borut kaj ste pa delali 26let da ljudje vidimo da smo za ta vlak pre slabo obleceni, nekulturni in nimamo za karto. Bo v evropi vec skupin tri drzave tam stiri gor, pet spodaj...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2683554] 12.11.17 18:20 · odgovor na: anon-61428 (#2683552)
Odgovori   +    4
[Inside]
> [shevchenko]
> > Morda celo bolje da zmaga Šarec pa da vidimo ali bo diktatura ali upor. Pahor je stara prezvecena knjiga.
>
> sarec bo zmagal, ja. na naslednjih parlamentarnih volitvah. jansa pa bo spet pojokcal in bentil nad novimi obrazi...
>
> pahorja bomo poslusali se nadaljnjih 5 let. vmes bo siril svoje perverzne ideje o federaliziciji evrope, medtem ko mu bo ta ogabna tvorba razpadala pred ocmi.

Uff no za predsednika ki je funkcija nastopanja na tv morda, da pa bi mu nastavili polozaj premiera pa mislim da niso toliko butasti.

Če se Politbiro tako odloči, bo Šarec novi premier.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2683559] 12.11.17 18:48 · odgovor na: anon-182066 (#2683554)
Odgovori   +    0
Ce je lahko bila Alenka bo tudi on. Upam da vedo kaj delajo drugace bomo sli proti somraku bogov.
153 sporočil: 9.333
[#2683560] 12.11.17 19:00
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 12.11.2017 19:08
Znova (pre)majhna volilna udeležba bo
potrdila razkritega dosedanjega, in žal,
ne bo dala možnosti osebi, ki bi najbrž
znala uveljaviti (marsi)kaj novega ?

Sodražan
anon-277272 sporočil: 3
[#2683569] 12.11.17 19:30
Odgovori   +    2
Ni drek ampak se je pes posral.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683570] 12.11.17 19:34 · odgovor na: (#2683556)
Odgovori   +    15
[rename]
Novi premje bo Jankovic, kot skupni kandidat Sarceve stranke, Cerarjevih rusevin in formalne naslednice ZKS.
Ob podpori Ehjavcevih in Mescevih komunjar.
#de de de
Jao, vam jansevim res ne gre ta stos z novimi obrazi. Ni cudno da vas komunaajzeri scat peljejo, ceprav so sami ze v starosti ko si po cevljih scijejo.

To je tko kot da bi jansa zdaj probal s Kanglerjem. Ne gre, bala bala je zájebala.

Nov bo lepo cisto nov, pridkan. Potegnili ga bodo iz ene od nestevilnih fakultet, cenjenega predstojnika takega i ovakega, ki objavlja v tujini in govori sest jezikov.

Hkrati bo laufal vzporedni program "novi jankovic", v obliki bobinjasto petricastega rdecega direktorja "ki se spozna na vodenje in ima mednarodni ugled in uspesno prestrukturiranje za seboj in ovo ono".

In se bo delovno ljuctvo z rudečim serčecem na levi lahko preudarno odlocilo, kak bo nov obraz nase rajske dezelice na njeni poti v plemensko insignifikantno lohnarbeiterstvo.

Ce se bo Sarec "podal v visoko politiko na drzavnem nivoju" pa bo tudi on pomagal k pestrosti - pahor je ze vse bolj uvel in spominja na enga pederastnega michaela jacksona z modnim talentom namesto glasbenega - sarec je cudovita, naravna zamenjava, da bo nov rod mladih tovarisic imel svojega prvaka tudi v levi "sredini", ne zgolj na "skrajni" mesecni levici.

Vse tece kot namazano. Jankovica nihce ne rabi. Naj lepo cuza najlepse mesto na svetu, dee, ce bo pa prevec lakomen pa mu bodo strici ze pristrihli proracun, projekte, in mastne farmacevtke.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2683572] 12.11.17 19:40
Odgovori   +    4
Na volitvah nisem bil, ker Pahorja ne maram, Šarec pa misli, da je Erjavec.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2683574] 12.11.17 19:41 · odgovor na: (#2683561)
Odgovori   +    5
Zdaj pa hitro en krog s katrco po Ljubljani da bo za Twitter in Instagram vsebine pol pa jutri na kofe v kantino obvezno s svojim denarjem.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2683575] 12.11.17 19:44 · odgovor na: FIN-466864 (#2683543)
Odgovori   +    7
[FIN-466864]
a se borčiju mau hlače tresejo....
Za Borčija je že dovolj hudo, da je do drugega kroga spoh prišlo. In pa to, da je protikandidat ta tovariš anonymous Šarec. Pa saj morda bi bilo celo zabavno, če bi ta komedijant zmagal.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2683576] 12.11.17 19:48 · odgovor na: (#2683561)
Odgovori   +    0
[BeliF]
Pahor 52,95 %
Tesno bo tole za Boruta, hudo tesno.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683577] 12.11.17 19:49 · odgovor na: (#2683571)
Odgovori   +    7
[rename]
Jaz sem ravno toliko Jansev, kot si ti Kucan-ovca.
Pol si kar fejst... ;-)

Jaz in Kucan se se v zivljenju nisva skregala, razen ko se je celo pot na spominskem pohodu XIV. Divizije smejal kot pecen macek. Nobenega spostovanja do NOB!

Ko je blo konec in sem ga med pasuljanjem zgrabil za kravatlc in vprasal "kaj bi si rajnki Dolanc mislil, ce bi to videl, Milan, ha???" Je rekel da mu je zal, ampak je oblekel kratke hlace in ga je trava vso pot po jajcih scegetala in si ni mogel pomagati.

Potem mi je dal pol porcije pasulja in eto, od takrat volim tako kot v sobotnem delu oznani da je prav.

Ce prav razumem sta tudi ti in Jansa nekako tako, samo da hodite na urh, namesto prigod z visoko travo pa ga daje soncarica, ker je nehal titovko nosit tam nekje oseminosemdesetega?

:-)

Zdaj pa povej se kaj o novih obrazih, ne pa da Janeza Odresenika izdajas kot sveti peter jezusa, ker petelin je prvic ze zapel...
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2683583] 12.11.17 20:10
Odgovori   +    1
Dobr, zmagal ni, bo pa stranko ustanovu, pa bo naslednič.
anon-185072 sporočil: 2.904
[#2683584] 12.11.17 20:12
Odgovori   +    3
visoka podpora šarcu v kamniku = nezadovoljstvo z njegovim županovanjem
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683587] 12.11.17 20:30 · odgovor na: (#2683580)
Odgovori   +    4
[rename]
Ah, sem se zmotil.
Ocitno si ti 10x vecji Kucanovc, kot jaz Jansev.
Jaz namrec ne hodim na nobena srecanja. Zate sem mislil,da tudi ne... no, pa si le priznal :-P
No, ampak nov obraz bo pa res cisto kvazi nov. Ne pa nek prezvecen Jankovic.

Mimogrede se ena prigoda.

Greva s kucanom na vlak za Jajce, in sprevodnik pravi "Nemirni, eto karta za 3000 tolarjev, mali je pa se lahko zastonj. Pa pravi milan: "ne, saj ni treba, res ne..." in strojevodja "ojooj, vi ste! No pol mata pa oba zastonj! Svoboda narodu, smrt jansizmu, al kako se ze rece zdaj, ko smo na svobodi!"

Kucan, pregnani udbovec seveda, je vse posnel in takoj poslal Jansi s pripisom "kje si sirotinja? Spet cakas na gruskovju z ugasnjeno klimo da se bos lahko hvalil kok malo bencina ti zre tvoj stari volvo? Mi smo na vlaku, narod ce to sve pozlatiti. V Jajcu si dolzan burek."
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683590] 12.11.17 20:42 · odgovor na: (#2683580)
Odgovori   +    3
[rename]
Ah, sem se zmotil.
Ocitno si ti 10x vecji Kucanovc, kot jaz Jansev.
Jaz namrec ne hodim na nobena srecanja. Zate sem mislil,da tudi ne... no, pa si le priznal :-P
Jaz sem en tak rdec hudicek, ki skusa tvojo zvestobo pravi strani. Hitro si se vdal skusnjavi.

Ne hodis na srecanja?? In baje celo na volitve ne vec...

Ti mogoce mislis, da jansa tega ne bere, ampak jaz ne bi racunal na to. Tako javno izdajstvo bo imelo za posledico izbacivanje iz varnih Slovenskih planjav kjer sije rumeno sonce, v sivo rdeco narnijo, kjer stari komunisti zrejo prigarane nepremicnine, mladi komunisti pa z iphoni snemajo arabce, ki oplajajo nemocna krcanska dekleta.

hujsi si od zige turka, morda celo viranta, mejis ze na vsegliharstvo a la jp damijan.

Pokesaj se, preden JJ dvigne roke od tvoje usode :-)
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2683592] 12.11.17 20:55 · odgovor na: anon-204390 (#2683575)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [FIN-466864]
> a se borčiju mau hlače tresejo....

Za Borčija je že dovolj hudo, da je do drugega kroga spoh prišlo. In pa to, da je protikandidat ta tovariš anonymous Šarec. Pa saj morda bi bilo celo zabavno, če bi ta komedijant zmagal.
Se strinjam, s prvo izjavo na TVSLO je to jasno pokazal. On mislim lahko hodi po vsej drzavi med ljudi ampak ne razume, da mu vecina ne bo face to face povedala kaj si misli o njemu, njegovemu SD in temu kar so naredili iz drzave. Dobrikanje ni tisto kar ljudje nosijo v srcih. Zal je vecina pricakovala vec kot je v 26 letih dobila. Prihodnost se nam malim predvsem pesimistom slika črno.
153 sporočil: 9.333
[#2683594] 12.11.17 21:01 · odgovor na: 153 (#2683560)
Odgovori   +    1
[153]
Znova (pre)majhna volilna udeležba bo
potrdila razkritega dosedanjega, in žal,
ne bo dala možnosti osebi, ki bi najbrž
znala uveljaviti (marsi)kaj novega ?

Sodražan

Kot sami javno priznavajo, so se dosedanji predsednik
iz tega tekmovanja marsikaj naučili, obljubljajo, da se
bodo v prihodnje nekoliko spremenili, vendar, dodajam, da
iz svoje, polit-uležane kože, ne bodo prenovljeni skočili.

Ponovno, po veljanih paragrafih, izvoljenim čestitam,
upajoč, da bodo ONI, z leti, le spoznali, da jih kot
državnika, politikanta da, zgodovinarji ne bodo zaznali.

Sodražan
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2683598] 12.11.17 21:14 · odgovor na: (#2683593)
Odgovori   +    3
[rename]
45 letni dril in strahovlada komunisticne diktature daje sadove, saj je evidentno, da ima vecina volilnega telesa se vedno raje Kucana in njegove izbrance. Zato je ta drzava obsojena na zivotarjenje v nedogled.
Folk se boji govorit odprto predvsem na javnih prostorih vedno manj se jih pogovarja med sabo. Celo Batagel je na direktno vprasanje Pahorja kaksen meni da je bil v mandatu na tv javno odgovoril da je Borut bil kar ok, pa je prej kar kriticno govoril o politikii. Se pravi v kljucnem trenutku ko nas stisnejo v kot smo se vedno preracunljivo tiho namesto da bi jim povedali kar gre. Dejansko Kucan pomeni varnost vse ostalo pa vprasanje kam pelje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683600] 12.11.17 21:23 · odgovor na: (#2683589)
Odgovori   +    2
[rename]
Seveda bo spet nov obraz, ampak to je za drzavo slabo.
Ne razumem, zakaj si tako samozadovoljen s to prevlado Kucanovih spletkafjenj in zakaj ne zelis, da bi se Slovenija koncno otresla komunisticne verige?!
1. Ker je to vecinska volja prebivalstva. To je domokracija. To je iskrena volja, ne gre za zmanipuliranost - ceprav se vse opcije tudi na tem podrocju seveda trudijo.

2. ker so alternativa ali komunisti s krizem, ali pa neka stranka "ne talasaj, znajdi se" uspesnih podjetnikov, nepremicninskih dedicev in mutibaricev (ki so v teh komunisticnih verigah, kjer se nic ne da in nic ne splaca, vseeno prisli do zavidljivega premozenja in zivljenjskega sloga) ki bi imeli natancno isti brezpravni koruptivni sistem se naprej, samo s se manj davki za njih in manj socialne drzave za one na drugi strani lestvice.

Alternativa, ki bi bila kao za pravno drzavo, pa osebno svobodo, pa spostovanje soljudi in enakomerno obdavcenje vseh slojev, na volitvah dobi 0,13 odstotka ali pa sploh ne kandidira, ker se je izselila.

Zato Kucanu se na mnoga leta. Najmanj slaba od realnih moznosti. Naj majo ljudje komunizem ce ga hocejo. Komunisti s krizem in "znajdi se" uspesnezi so dosti bolj skodljivi na prestolu drzave kot navadni stari komunajzerji.

Seveda sem v praksi vseglihar - ne bom sel prav volit kucanovih obrazov, ker se slovenci uspejo tudi brez mene zmenit, jaz samo pasivno podpiram zmagovalca. Kontra sem bil zgolj v primeru jankovic, ker je osebnostno skodljivec.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683602] 12.11.17 21:30 · odgovor na: (#2683593)
Odgovori   +    1
[rename]
45 letni dril in strahovlada komunisticne diktature daje sadove, saj je evidentno, da ima vecina volilnega telesa se vedno raje Kucana in njegove izbrance. Zato je ta drzava obsojena na zivotarjenje v nedogled.
Drzavljani so zadovoljni, zato volijo vedno isto zgodbo. Seveda poleg na glas jamrajo - ampak to je folklora, jamrajo celo svicarji in americani. Zdaj, ce ti zivotaris, bi bilo dobro da zaprosis za pomoc na kakem CSD.

Ampak kolikor se spomnim temu ni tako, tudi tebi v tej lepi dezeli lepo uspeva in si zgolj nekoliko nehvalezen... to pa ni lepo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683605] 12.11.17 22:09 · odgovor na: (#2683603)
Odgovori   +    5
Nikol nisem trdil da je ta nas gradualizem (da dam ze mir s kucanom in kucanizmom) najboljsi sistem.

Pravim samo, da je to druzbeni konsenz. Najbolj aktualne alternative niso bolj normalne, ampak kvecjemu bolj prfuknjene.

Glede poljakov in cehov;

Edini razlog da je slovenija sploh kdaj bila pred temi drzavami je to, da smo imeli tita in ne direktno ruskih lutk. Hkrati je prijetnost nasega komunizma razlog da se vedno vztrajamo v njem - ne pa strah in oprane glave. Cehe in poljake je bilo dosti bolj strah, pa so zdaj dosti bolj proti, ko so lahko.

Od kod ta slovenski exsepcionalizem? nobenega pametnega razloga ni, da ceska, sploh pa poljska, ki ima neko konkretno zgodovino in kulturo in velikost trga, ne bi slej ali prej prehitela ene plemenske province ki isce gospodarja.

Ej jaz si zelim da nikoli ne bi zapustili avstroogrske. Ampak zgodovina je mimo, nisem jaz kriv da jo smo, in da slovenci hocejo nek panslavisticni komunizem in putina na vrhu sveta.

Morda alternativa slovenije ni ceska (kaj sele svica). Morda je zal hrvaska, bosna, srbija. Obstaja ogromno slabsih scenarijev kot ta, da imamo 1000 place in 80%bdp dolga in 500 eur penzije in eur in nato. Obstajajo tudi boljsi. Ampak navzdol je ful vec lufta kot navzgor.

Zato so brezvezne te sentimentalnosti a la "cehi nas prehitevajo". Ker ce bos vprasal cehe, bojo rekli "ja normalno, kam pa pridemo ce bi celo za slovenci zaostajali??"
macon sporočil: 12.861
[#2683606] 12.11.17 22:26 · odgovor na: anon-207617 (#2683605)
Odgovori   +    10
[NemirniTujec]
Zato so brezvezne te sentimentalnosti a la "cehi nas prehitevajo". Ker ce bos vprasal cehe, bojo rekli "ja normalno, kam pa pridemo ce bi celo za slovenci zaostajali??"
Niso brezvezne, ker so Čehi imeli kako tretjino našega bdp eno generacijo nazaj in ker so se za razvoj najprej znebili komunajzlov, ki lahko v pogojih formalne demokracije funkcionirajo le kot mafijska združba, ker procesov ne znajo voditi, vseskozi pa izvajajo negativno selekcijo.

Tolažba, da jih je pod nami cel kup, je pa skrajno brezvezna, ker smo bili do 1918 del zahodnega sveta, prispevali svoj del elitnih ljudi (vrhunskih znanstvenikov in umetnikov), dojemali in uporabljali enake procese in principe kot zahod, zdaj je pa vse kar nam ostaja misel, da je lahko še slabše.

Seveda bo slabše, leva banda je vendar garancija za to.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2683607] 12.11.17 22:35 · odgovor na: macon (#2683606)
Odgovori   +    4
Ma vprašanje. Po mojem ima desnica šanso, če dobi podporo v tujini, Zahod pa recimo slovenske levice in naslanjanja na Rusijo ne podpre. Potem je možno vse. Vsak ancien regime enkrat pade, ne pozabit tega ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683608] 12.11.17 22:37 · odgovor na: anon-207617 (#2683602)
Odgovori   +    6
Dobro ves da je "obsojanje z jansistom" cista zajebancija :-)

"Zaganjam" se v jamranje kaka grozna beda je v tej dezeli in kako se nic ne da, ker te komunisticne bestije unicujejo vse moznosti razvoja.

V drzavi se prav lepo zivi, egalitarizem in medgeneracijsko izzemanje pa je volja plebsa, oblast je zgolj izvajalec. Slovensko javno mnenje o tem je izredno slozno - tudi desnica je tukaj cisto ista, od solskih malic do frankistov.

Je pa res, da je slovenija morbidna, nazadnjaska, depresivna druzba. Taka je tudi Japonska, pa je se bolj uspesna.

Jaz ne verjamem v neko prisilno ozdravljenje, popodjetenje, osvoboditev in humanizacijo slovenske druzbe. Tako kot ne verjamem v sirjenje demokracije v Iraku in Egiptu.

Egipt potrebuje Mubaraka, Irak Husseina, Slovenija pa "Kucana". Preden se pridusamo, kako so vsi trije zanic, premislimo kaj so verjetne alternative.

Ne pravim da ni legitimno navijati za opozicijo - ampak kriviti oblast za vse slabo in jamrati da je ta drzava ena sama revscina, medtem ko drzavi s komunajzersko plemensko mentaliteto uspe fantasticen prehod iz razbite juge v eu je pa pac naivno in poceni. Nasi komunisti so odlicni, uspelo jim je neverjetnk veliko s tem prfuknjenim folkom ki ga imajo in so neprimerno sposobnejsi od opozicije.

Obstaja sansa, da orban to nesrecno opozicijo vendarle izsola in zaposli in kupi firme s katerimi se potem lahko gre kapitalsko podporo itd. Ampak ne vem ce se mu da.
mimoidoci sporočil: 6.025
[#2683611] 12.11.17 22:41 · odgovor na: anon-207617 (#2683600)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: mimoidoci 12.11.2017 22:51
[NemirniTujec]
> [rename]
> Seveda bo spet nov obraz, ampak to je za drzavo slabo.
> Ne razumem, zakaj si tako samozadovoljen s to prevlado Kucanovih spletkafjenj in zakaj ne zelis, da bi se Slovenija koncno otresla komunisticne verige?!

1. Ker je to vecinska volja prebivalstva. To je domokracija. To je iskrena volja, ne gre za zmanipuliranost - ceprav se vse opcije tudi na tem podrocju seveda trudijo.

2. ker so alternativa ali komunisti s krizem, ali pa neka stranka "ne talasaj, znajdi se" uspesnih podjetnikov, nepremicninskih dedicev in mutibaricev (ki so v teh komunisticnih verigah, kjer se nic ne da in nic ne splaca, vseeno prisli do zavidljivega premozenja in zivljenjskega sloga) ki bi imeli natancno isti brezpravni koruptivni sistem se naprej, samo s se manj davki za njih in manj socialne drzave za one na drugi strani lestvice.

Alternativa, ki bi bila kao za pravno drzavo, pa osebno svobodo, pa spostovanje soljudi in enakomerno obdavcenje vseh slojev, na volitvah dobi 0,13 odstotka ali pa sploh ne kandidira, ker se je izselila.

Zato Kucanu se na mnoga leta. Najmanj slaba od realnih moznosti. Naj majo ljudje komunizem ce ga hocejo. Komunisti s krizem in "znajdi se" uspesnezi so dosti bolj skodljivi na prestolu drzave kot navadni stari komunajzerji.

Seveda sem v praksi vseglihar - ne bom sel prav volit kucanovih obrazov, ker se slovenci uspejo tudi brez mene zmenit, jaz samo pasivno podpiram zmagovalca. Kontra sem bil zgolj v primeru jankovic, ker je osebnostno skodljivec.
Odlična razlaga. Podobno je Heidegger skonvergiral k nacistom. Malo opazoval, malo filozofiral, malo razmišljal in evo ga kar naenkrat z NSDAP člansko izkaznico. Pasivno podpiranje zmagovalcev ob močnem sugeriranju medijev.

Sprejem družbenega konsenza, takorekoč. Pa drgač zlo pameten človk.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683614] 12.11.17 22:53 · odgovor na: macon (#2683606)
Odgovori   +    4
[macon]

Tolažba, da jih je pod nami cel kup, je pa skrajno brezvezna, ker smo bili do 1918 del zahodnega sveta,
Hehe. Mi, 1918, zahodni svet. Priden ucenec.

Zahodni svet meni, da slovenija obstaja since fall of communism. Was it checkoslovania before that?

Bili smo kmetje z avstrijsko upravo, ki so sanjali panslavizem. Pa smo ga dobili. In to je pomembna razlika do cehov in poljakov. Ta zavest in mentaliteta. In ta razlika se se zdaj vidi v mentaliteti.

Ceprav imajo tako poljaki (ki se pravkar simultano kregajo z nemci o ww2, rusi o povojni okupaciji, in celo ukrajinci, ki so prepoceni delavci) kot cehi (pravkar izvolili jankovica) trenutno precej noro obdobje. Ampak ta norost je najbrz zacasna.

Sicer meni to, da jih je cel kup pod nami, ni tolazba. To je pac realnost. S tako mentaliteto dosti bolje ne bi mogli zvoziti. Pac nismo cehi. In ne, leta 1918 tudi nismo bili cehi.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2683615] 12.11.17 22:53 · odgovor na: anon-207617 (#2683608)
Odgovori   +    4
Hm ,v bistvu je bilo za nas očitno leto 1941 res odločilno? Mislim, da bi takrat prvakom SLS in liberalcem kdo rekel, da bodo največje stranke z vsem ozadjem, vse slovensko meščanstvo s tovarnarji in vsem tako sesuto, da se tudi po koncu režima, ki bo prišel z revolucijo, ne bodo postavile na noge? To pa je :) Ne vem, itak baje, da je bil Kardelj tudi ministrant? Pa še v idejah je kopiral "revolucionarja v talarju" J.E. Kreka (en največjih predvojnih politikov, poleg Korošca BTW, če še ne veste):) Potem imaš pa še Kocbeka in krščanske socialiste (ok Gosar je bil kul in neškodljiv ampak nega so izoliral). Slovenski socializem v bistvu izhaja iz predovojnega katolištva? ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683617] 12.11.17 23:11 · odgovor na: mimoidoci (#2683611)
Odgovori   +    3
[mimoidoci]

Odlična razlaga. Podobno je Heidegger skonvergiral k nacistom. Malo opazoval, malo filozofiral, malo razmišljal in evo ga kar naenkrat z NSDAP člansko izkaznico. Pasivno podpiranje zmagovalcev ob močnem sugeriranju medijev.

Sprejem družbenega konsenza, takorekoč. Pa drgač zlo pameten človk.
S heideggerjem sem resnicno pocascen, ampak jaz sem zgolj en trgovcic, zelenjadar takorekoc, ki je pred hitlerjem imel na stantu sliko cesarja, potem je tam visel furer, potem po katarzicnem bombardiranju pa nova nemska zastavica. Ampak volil pa skozi za one socialdemokrate, s katerimi so svabi na koncu bili tako nezadovoljni, da so sprejeli lazne obljube.

Jaz celo v vsej preproscini obzalujem, da plebs rabi huseina, mubaraka in kucana. Kontinuiteto svoje volje.

Hitler je precej druga stvar (grdo relativiziras). On ni kontinuiteta, on je isis. On je egiptovska muslimanska bratovscina. On je to, kar v sloveniji pride, ko bo folk nezadovoljen s silami kontinuitete, ker si "slovenci zasluzimo mehr, we are the chosen people," arijci in tako dalje, mi bomo nova svica. On je trump na steroidih, ko imajo hribovci dovolj placevanja odskodnin za vojne nekih preteklih cesarjev...

Tak da to heidegerjansko zeljo do novega preboja, do konce zmage resnice nad to neskoncno rdeco brozgo, bos moral iskati med vami... prebojniki ali kako naj vam recem.

Se nisem dovolj obsodil s tem, ko sem povedal da si zasluzimo svojo kontinuiteto Huseina in Mubaraka (lahko tudi assada)? Mi je res treba obesiti se Hitlerja, ki po konceptu nikakor ne pase v to zgodbo?

Hitler je bil tam na dobri tretjini, hkrati pa nonstop lapal o 50+ in potem prepovedal vso konkurenco, da si je lahko pripopal demokraticni absolutizem. Saj nas Janez bi tudi, ampak ne zna.

Tak da dajva bit malo bolj natancna, nisem ti jaz najobj for fucks sake.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2683623] 12.11.17 23:44 · odgovor na: Rokc5 (#2683615)
Odgovori   +    7
[Rokc5]
Hm ,v bistvu je bilo za nas očitno leto 1941 res odločilno? Mislim, da bi takrat prvakom SLS in liberalcem kdo rekel, da bodo največje stranke z vsem ozadjem, vse slovensko meščanstvo s tovarnarji in vsem tako sesuto, da se tudi po koncu režima, ki bo prišel z revolucijo, ne bodo postavile na noge? To pa je :) Ne vem, itak baje, da je bil Kardelj tudi ministrant? Pa še v idejah je kopiral "revolucionarja v talarju" J.E. Kreka (en največjih predvojnih politikov, poleg Korošca BTW, če še ne veste):) Potem imaš pa še Kocbeka in krščanske socialiste (ok Gosar je bil kul in neškodljiv ampak nega so izoliral). Slovenski socializem v bistvu izhaja iz predovojnega katolištva? ;)
Ne studiram zgodovine. Kar smo izbrali 1918, pa 41, pa 45, pa kako so se partijci po vojni znesli nad vsakrsno konkurenco - vse je grozno, narobe, in vse je tam. Preteklo, mimo.

Tukaj in zdaj imamo dva milijona v tej sloveniji, in so hopelessly komunajzerski in zrihtarsko plemenski in proti vladavini prava. In imamo folk ki se gre politiko in to kocijo vozi. In to delajo tako kot folk hoce - nobenih kucanov in zemljaricev in kardeljev ne rabijo za to. Kaj sele krekov in kocbekov in koroscev... Menjava generacije se je ze zgodila in nova je ista kot je bila stara, ker to deluje.

Alternativa? Imamo en kup razlicno obarvanih komunajzerskih frakcij in tle na forumu me folk prepricuje da je nase bede kriva prav ta ena vsemogocna partija - jaz pa za zacetek ne vidim nikjer neke hude bede, prej nezasluzeno lagodje, in nobene idejne alternative, ki bi imela podporo ljudstva - razen frakcij z natanko isto plemensko kleptokratsko mentaliteto, ampak drugim brandom - "mi kmetje", "mi mladi", "mi upokojenci", ali "mi v komunizmu izpred 30 let deprivilegirani" in pa seveda vse bolj popularni "mi podjetniki s tremi bajtami in parcelo na jadranu, ki ob teh davkih ne moremo preziveti".

No, jaz ostajam vseglihar, z nekaj socutja za mlajse in usposobljene generacije ki v obliki normalne sluzbe z dobro placo kasirajo najvecji davcni harac. Svetujem drznost, pavsalni espe in delo na crno, because when everybody is fucking you, fuck them back. Za kogar pa to ni, pa izselitev.

Ne verjamem pa v pogumno osvobajanje zakomunajzlane slovenske mentalitete in zdruzevanje pod janso ali ludo milo ali listo za cisto pitno vodo ali komerkoli. Zivljenje bo minilo, ti bos pa se kar cakal, da se ti davki normalizirajo, in da na sodiscu stejejo argumenti ne pa pedigre krsiteljev.

Slovenci so pleme in zahtevajo plemensko ureditev. Vsaka alternativa pomeni zgolj spremembo vrednosti plemenskih vezi, barvo majic na oblasti. Ne pa pravne drzave ali normalnih porazdelitev davcnih bremen. Spreminjanje tega je mucenistvo, mazohizem. Ali se sistemu prilagodis, ali pa odselis.

Nasi forumasi pa predvsem cakajo godota. Jutri pa res pride.
mimoidoci sporočil: 6.025
[#2683625] 13.11.17 00:20 · odgovor na: anon-207617 (#2683617)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: mimoidoci 13.11.2017 00:24
[NemirniTujec]
> [mimoidoci]
>
> Odlična razlaga. Podobno je Heidegger skonvergiral k nacistom. Malo opazoval, malo filozofiral, malo razmišljal in evo ga kar naenkrat z NSDAP člansko izkaznico. Pasivno podpiranje zmagovalcev ob močnem sugeriranju medijev.
>
> Sprejem družbenega konsenza, takorekoč. Pa drgač zlo pameten človk.

S heideggerjem sem resnicno pocascen, ampak jaz sem zgolj en trgovcic, zelenjadar takorekoc, ki je pred hitlerjem imel na stantu sliko cesarja, potem je tam visel furer, potem po katarzicnem bombardiranju pa nova nemska zastavica. Ampak volil pa skozi za one socialdemokrate, s katerimi so svabi na koncu bili tako nezadovoljni, da so sprejeli lazne obljube.

Jaz celo v vsej preproscini obzalujem, da plebs rabi huseina, mubaraka in kucana. Kontinuiteto svoje volje.

Hitler je precej druga stvar (grdo relativiziras). On ni kontinuiteta, on je isis. On je egiptovska muslimanska bratovscina. On je to, kar v sloveniji pride, ko bo folk nezadovoljen s silami kontinuitete, ker si "slovenci zasluzimo mehr, we are the chosen people," arijci in tako dalje, mi bomo nova svica. On je trump na steroidih, ko imajo hribovci dovolj placevanja odskodnin za vojne nekih preteklih cesarjev...

Tak da to heidegerjansko zeljo do novega preboja, do konce zmage resnice nad to neskoncno rdeco brozgo, bos moral iskati med vami... prebojniki ali kako naj vam recem.

Se nisem dovolj obsodil s tem, ko sem povedal da si zasluzimo svojo kontinuiteto Huseina in Mubaraka (lahko tudi assada)? Mi je res treba obesiti se Hitlerja, ki po konceptu nikakor ne pase v to zgodbo?

Hitler je bil tam na dobri tretjini, hkrati pa nonstop lapal o 50+ in potem prepovedal vso konkurenco, da si je lahko pripopal demokraticni absolutizem. Saj nas Janez bi tudi, ampak ne zna.

Tak da dajva bit malo bolj natancna, nisem ti jaz najobj for fucks sake.
Niti nisem relativiziral, niti pomislil na Hitlerja, ampak na Heideggerja s katerim si bil celo počaščen. Jaz sem delal primerjavo glede na način razmišljanja intelektualca, ob sugeriranju medijev in splošnem konsenzu (jebiga, podoben si Heideggerju, khhm), ti pa odgovarjaš o neki (ne)podobnosti kontinuitet. Tudi na najobjestnejšega niti pomislil nisem, si me pa ti sam spomnil nanj. On namreč zelo redko razume, kar mu človek napiše.

Strani: 1 2 3 4