Zasebnost

Strani: 1 2

anon-25179 sporočil: 283
[#2662873] 09.07.17 20:30 · odgovor na: bc123a (#2662870)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-25179 09.07.2017 20:33
Na zadnjega.

Jaz tudi ne razumem, zakaj je Portorožu dovolj socialni turizem. Zadeva ima potencial biti 5* destinacija delux, od katerega bi imelo koristi pedesetkrat več ljudi kot pa sedaj.

Slučajno imam vpogled v cashflow enega 5* hotela (ki ni nič posebnega) v Marbelli in kakšna klientela hodi tja, to bi morali naši socialneži pridit si pogledat.

Gostje za sobe plačujejo poleti po 2-3 jurje na noč (fakture so po 50-70k eur, pa se tepejo za sobe), zapravijo po par 10k še za najem avta, čolni, hrana v restavraciji, golf paketi, dragi butiki etc. Folku ni jasno, da ti pride 10 katarskih družin, ki privlečejo s sabo 20 sorodnikov, lahko naredi za milijon evrov prometa v 14 dneh, če jim le znaš ponudit pravo zadevo.

Hotel ima 180 zaposlenih + nepregledno množico zunanjih ponunikov storitev, torej od ENEGA hotela lahko neposredno živi 400 ljudi, posredno pa je cifra verjetno bližje jurja.

Kot je nekdo omenil, prodajanje sob na kuponkotu za 200 eur polpenzion je totalna zagovedanost turizma pri nas, saj podobno je na Hrvaškem, razen redkih izjem seveda.

Slovenija ima enostavno premalo morja/resursov za špilat socialo. Hrvati si to lahko privoščijo.

LP
najobj sporočil: 31.972
[#2662877] 09.07.17 21:01 · odgovor na: (#2662846)
Odgovori   +    0
[abohte]
O okusih sicer ni smiselno razpravljati, ampak takšen je moj vtis.
Lani bil na Cresu, prav pri mestu Cres. Lep otok, lepo mesto, ampak 20 km okoli pustinja (človeška). Na slovenski obali imam v radiusu 10 km: čudoviti Piran, v Kopru lahko uredim vse logistične in birokratske opravke, lahko se sprehodim po Izoli, grem jesti v Korte za nižjo ceno in bistveno boljšo kvaliteto hrane, otroka peljem v lunapark v Luciji, se sprehodim po čudovitih Sečoveljskih solinah (razen rta Kamenjak še nisem našel lepše točke v Istri), si ogledam Forma Vivo iz katere uživam v million dollar view na Portorož, se iz nje spustim v čudovito Sečo, kjer opazujem kitesurferje, se sprehodim po Debelem rtiču, povsod pa občudujem bujno zelenje. Plaže same modre zastave: Strunjan, Simonov zaliv itd.

In kako je bilo na Cresu: apartma, plaža, apartma, plaža, zvečer poslušanje 30 let starih komadov na Rivi, ob kalamarih na žaru. Pa je Cres lep otok, precej lepši od kakšnega Paga, ampak Televrin, Lošinj, Lubenice (btw za vstop v vas dejansko pobirajo parkirnino, ker daleč okoli ni parkinga) so v radiusu 50km. V krogu 10 km ni ničesar, dobesedno.

Dopustoval na Siciliji, Korčuli, Pagu, Mljetu, Rabu, Krku, Liguriji, Cresu, Lošinju, Lignanu, Hvaru,jadral po Kornatih, kampiral v Zatonu, prevozil Istro in Kvarner po dolgem in počez, v Novigradu imeli apartma. Za morski oddih z majhnimi otroci mi je glede na cene in ostale preference slovenska obala best off. Letos sem se prav zaljubil vanjo. Pravi skriti dragulj.

Razliko torej naredi, da imaš na volju ful stvari na kupu, tega na Hrvaškem nimaš.
... eh, seveda imaš v Sloveniji ful stvari na kupu, ker na 46 km obale drugače niti ne moreš imeti ... no, je pa zadnje cajte na Obali pocrkalo kar nekaj industrije, tako da je zdaj za turizem vsaj v Izoli malo več placa, če se zaradi luke in industrije v Kopru nimaš kje kopat ... ja, ampak če ti je ful stvari na kupu všeč, potem si boljše lokacije www.google.si/maps/@...a=!3m1!1e3 , kot je s hoteli in bajtami slovenske "elite" natlačeni Portorož, res ne moreš najti ...

P.S.: človek Hrvatom ne more biti favš za nič in čeprav nimajo prav nobenih zaslug, je njihova obala s slovensko enostavno neprimerljiva, jebiga ...
najobj sporočil: 31.972
[#2662880] 09.07.17 21:11 · odgovor na: sopranos (#2662869)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.07.2017 21:12
[sopranos]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [najobj]
> > > ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,
>
> > Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?
> >
> > V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.
> >
> > Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".
> >
> > Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".
> >
> > Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...
> ... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...
Prodajat je treba to od česar imaš večji dobiček. In če na šotorih naredijo več kot na hotelih, potem je to smiselno. In ne išče se tebe, ampak ljudi, ki hočejo nekaj novega in drugačnega in so to pripravljeni plačati.
... eh, kdo pa je rekel, da "ohišenih" šotorov z ogromnimi plazma ekrani ne smejo prodajat ? ...

P.S.: danes se prodaja vse živo in če sta Loginova svojega mačka prodala za milijardo, potem ostarelim "Robinzonom" s polno ritjo vsega lahko prodajajo tudi nostalgijo na njihova mlada leta, pa čeprav le z "ohišenimi" šotori z ogromnimi plazma ekrani ali pa s "pravljičnimi" hiškami, ki visijo po drevesih ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2662882] 09.07.17 21:30 · odgovor na: anon-25179 (#2662873)
Odgovori   +    3
[PIC2]
Na zadnjega.

Jaz tudi ne razumem, zakaj je Portorožu dovolj socialni turizem.
Pa saj vidis ze iz medijev (in forumov) zakaj. Ljudje enostavno nocejo pozreti, da bi en katarski sejk, ki bi pustil 100K v enem tednu, dobil odsek plaze zase. Ker sociala, enakopravnost, ustava.

In ker se spravijo v izoli, ki se je 20 let matrala, da bi iz usmrajenega industrijskega mesta postala turisticna destinacija, lokalci tozit obcino ker je enemu lokalu dala doovljenje za glasbo zunaj v poletju do 1 ure ponoci.
anon-25179 sporočil: 283
[#2662891] 09.07.17 23:26 · odgovor na: najobj (#2662880)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-25179 09.07.2017 23:26
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > > [bc123a]
> > > > [najobj]
> > > > ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,
> >
> > > Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?
> > >
> > > V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.
> > >
> > > Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".
> > >
> > > Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".
> > >
> > > Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...

> > ... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...

> Prodajat je treba to od česar imaš večji dobiček. In če na šotorih naredijo več kot na hotelih, potem je to smiselno. In ne išče se tebe, ampak ljudi, ki hočejo nekaj novega in drugačnega in so to pripravljeni plačati.

... eh, kdo pa je rekel, da "ohišenih" šotorov z ogromnimi plazma ekrani ne smejo prodajat ? ...

P.S.: danes se prodaja vse živo in če sta Loginova svojega mačka prodala za milijardo, potem ostarelim "Robinzonom" s polno ritjo vsega lahko prodajajo tudi nostalgijo na njihova mlada leta, pa čeprav le z "ohišenimi" šotori z ogromnimi plazma ekrani ali pa s "pravljičnimi" hiškami, ki visijo po drevesih ...
Ja, ampak ti pišeš kot da drugo kot aparthotel s pohištvom iz leta 1972 in lastnikom, ki se z oddajanjem ljubiteljsko ukvarja, druga ne sme bit. Spanje na čolnih, šotorih, iglujih, pod zemljo, nad zemljo, tega ne sme bit. Spi se lahko samo v apartmaju in hotelu s kuponom 2 za ceno 1?

Dajte si dopovedat, da folk ima DENAR. In so za namakanje v solinah v čistem miru in zasebnosti pripravljeni plačati tudi 500 na noč. Z levo roko.

Gradit turizem na gostih, ki zjutraj ob 6h nesejo brisačo na natrpano plažo, pa si Slovenija po mojem mnenju ne more privoščit.

P.S.: Znanka ob enem jezeru (taka vukojebina, da niti signala GSM ni) je postavila fancy indijanske šotore. Mir, idila, jezero, koncerti, ni da ni. Vse zasedeno, folk zvoha iz celega sveta, celo v tisto vukojebino najdejo, spanja pa ni pod 150 eur na noč, zasedeno pa vse.

INDIJANSKI ŠOTORI!

LP
najobj sporočil: 31.972
[#2662941] 10.07.17 11:51 · odgovor na: (#2662888)
Odgovori   +    0
[abohte]
Saj jaz nimam nič proti Hrvatom. Hrvaška obala ima lepe kotičke. Se strinjam. Lepa je tudi slovenska, plus lahko na njej opravljam birokratske opravke, ne rabim se zajebavat na meji, ne rabim čakati 2 uri na trajekt, boljša in cenejša hrana, več se dogaja (ne da se mi še 20 poletje zapored pislušati Dragojeviča, Cetinskega et al).
Glede prenatrpanosti: prejšnji teden sem dopoldne prehodil Sečoveljske soline, 6 km. V 3 urah srečal 2 osebi. Raj na zemlji. Ob izlivu Dragonje ni bilo v radiusu 500 m nobenega plavalca. Mnogo čudovitih, neobljudenih kotičkov. Si ti v zadnjih 5 letih sploh kdaj dopustoval na Obali in se premaknil iz ene točke?

Koliko Slovencev pa hodi na Hvar, v Rovinj, Kornate? Vsekakor jih gre precej več v Barbarigo, Novigrad, Pag, Červar, Krk, Nerezine... Rajši grem v Lignano na morski oddih, kot v te destinacije. Najbolša so pa naselja, ki so jih gradila slovenska podjetja - po 30 letih še vedno noben tujec ne zajadra vanje, že vedo zakaj, za nekatere so pa ti betonski mastodonti še vedno raj na zemlji :)

Kot rečeno o okusih ni smiselno razpravljati (če že pa to boljše naredi Šalehar).
... eh, seveda o okusih ni smiselno razpravljati in jaz ne razpravljam o okusih, ampak razpravljam o matematiki ... khmm, ker 5,835 km hrvaške morske obale, od tega 4,058 km otokov in otočkov brez najmanjšega dvoma ponuja več možnosti za turizem od 46 km slovenske morske obale, pa če bo Janša kdaj zgradil tisti otok pred Izolo ali ne ...
najobj sporočil: 31.972
[#2662943] 10.07.17 12:07 · odgovor na: anon-25179 (#2662891)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.07.2017 12:21
[PIC2]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > > [najobj]
> > > > [bc123a]
> > > > > [najobj]
> > > > > ... OK, za naravno okolje meni vse skupaj zgleda preveč nenaravno in kičasto,
> > > > Lej, to je turizem, ne pa reality show Survivor. Ljudje gredo zato, da uzivajo in se odpocijejo. Seveda je kicasto. Tudi najlepse tropske plaze pred fotoshootingi lepo pograbljajo in odpeljejo smeti, kaj si pa mislil?
> > > >
> > > > V rajskih hotelih ob rajskih plazah pa cistilci/vrtnarji zjutraj, se preden gosti vstanejo, koncajo z pometanjem in obiranjem suhih listov, odpadlih plodov (ali nevarno zrelih kokosovih orehov), grabljanjem plaze in zamenjavo snezno belih prevlek na lezalnikih na sanjski pesceni plazi.
> > > >
> > > > Samo namesto da bi slovenci to razumeli in na tem sluzili, se spakujejo, tako kot ti. Z izjemo glampinga, tu jim je nekako usedlo, da mora biti stvar pravljicno "naravna".
> > > >
> > > > Jaz sem bil v hotelu v indoneziji, kjer imajo tako velik rajski vrt, da imajo celo dnevne vodene oglede z vrtnarjem. (1 ura plus). Seveda ni tak vrt zrastel sam od sebe. Samo tako turizem prezivlja ljudi. Ko ima hotel ne samo 30 sobaric, ampak se 30 vrtnarjev, da ti oci ne gledajo na smetisce oziorma surovo "naravo".
> > > >
> > > > Slovenci pa navajeni hrvaske, se temu smejete...
> > > ... čuj, jaz se nič ne spakujem, ampak so mi toti "ohišeni" šotori z ogromnimi plazma ekrani pač butasti in niti malo naravni ... no, ampak nimam nič proti, če stručkoti za marketing - tu zraven o marketingu na veliko debatirate - znajo tudi drek lepo zapakirati in ga prodati za med ... khmm, le da ga meni prodajo bolj težko, ker drek je drek in med je med, jebiga ...
> > Prodajat je treba to od česar imaš večji dobiček. In če na šotorih naredijo več kot na hotelih, potem je to smiselno. In ne išče se tebe, ampak ljudi, ki hočejo nekaj novega in drugačnega in so to pripravljeni plačati.
> ... eh, kdo pa je rekel, da "ohišenih" šotorov z ogromnimi plazma ekrani ne smejo prodajat ? ...
>
> P.S.: danes se prodaja vse živo in če sta Loginova svojega mačka prodala za milijardo, potem ostarelim "Robinzonom" s polno ritjo vsega lahko prodajajo tudi nostalgijo na njihova mlada leta, pa čeprav le z "ohišenimi" šotori z ogromnimi plazma ekrani ali pa s "pravljičnimi" hiškami, ki visijo po drevesih ...
Ja, ampak ti pišeš kot da drugo kot aparthotel s pohištvom iz leta 1972 in lastnikom, ki se z oddajanjem ljubiteljsko ukvarja, druga ne sme bit. Spanje na čolnih, šotorih, iglujih, pod zemljo, nad zemljo, tega ne sme bit. Spi se lahko samo v apartmaju in hotelu s kuponom 2 za ceno 1?

Dajte si dopovedat, da folk ima DENAR. In so za namakanje v solinah v čistem miru in zasebnosti pripravljeni plačati tudi 500 na noč. Z levo roko.

Gradit turizem na gostih, ki zjutraj ob 6h nesejo brisačo na natrpano plažo, pa si Slovenija po mojem mnenju ne more privoščit.

P.S.: Znanka ob enem jezeru (taka vukojebina, da niti signala GSM ni) je postavila fancy indijanske šotore. Mir, idila, jezero, koncerti, ni da ni. Vse zasedeno, folk zvoha iz celega sveta, celo v tisto vukojebino najdejo, spanja pa ni pod 150 eur na noč, zasedeno pa vse.

INDIJANSKI ŠOTORI!

LP
... OK, zdaj pa še enkrat preberi moj prispevek v debati tu zgoraj in mi napiši, kje sem jaz pisal to, kar mi polagaš v usta ... khmm, razen tistega dela o dreku, ki ga za med stručkoti za marketing meni prodajo bolj težko, čeprav se ob vsem dreku, ki se danes prodaja, kdaj zgodi tudi to, jebiga ...

P.S.: Portorož ima potencial biti 5* destinacija delux, če ga pol (= vse privatne bajte, ki so natlačene na hribu) porušiš in ga zgradiš na novo ... evo, to je moje mnenje o potencialu Portoroža, ki ga v Ljubljani cenite malo preveč, če mene kaj vprašaš ... aja, kakšen je to mir in idila v prezasedenih indijanskih šotorih ob koncertih in ni da ni dogajanju ob jezeru ? ...
najobj sporočil: 31.972
[#2664819] 24.07.17 19:04 · odgovor na: (#2663020)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.07.2017 19:09
[abohte]
OK, iznenada si začel pisati o potencialu turizma kot panoge, jaz pa že ves čas pišem o svoji dejanski izkušnji turista (po mojem je res vsakemu jasno, da ne govorim o potencialih turizma na Hrvaškem). Ne poznam nikogar, ki bi na dvotedenskem dopustu izrabil 5835 km obale, zato ne vem kateri turist se ozira na ta podatek, ko presoja kvaliteto svojega dopusta. Kakšen čudak gotovo.

Če se pa že spuščaš v debato o primerjavi turizma na nivoju obeh držav, zame kot turista je takšna debata mlatenje prazne slame, pa podatek o dolžini hrvaške obale kvečjemu potrjuje, da je slovenska obala za turiste bistveno bolj privlačna od hrvaške obale, saj na povprečnem kilometru slovenske obale gostuje bistveno, bistveno več turistov kot jih na povprečnem km hrvaške obale - tudi če opazujemo zgolj poletne mesece.
... eh, ker ne vem, kaj je za tebe iznenada in kaj turizem, ampak če je glamping tudi turizem, potem jaz pod člankom z naslovom "Terme Olimia in Adria Dom skupaj v milijonsko naložbo v glamping" o turizmu pišem od samega začetka ...

P.S.: če v Avstraliji slučajno berejo toti forum, bodo zdaj upravičeno zafrustrirani, ker so zvedeli, kako neprivlačna je njihova obala v primerjavi s slovensko, ker na povprečnem kilometru 46 km dolge slovenske obale gostuje bistveno, bistveno več turistov kot jih gostuje na povprečnem kilometru 34.218 km dolge avstralske obale ... aja, se opravičujem za zamudo, ker sem v tem času prispeval k večjemu številu turistov na povprečni kilometer slovenske obale, da vsaj v tej turistični disciplini premagamo Hrvate ...
lea1 sporočil: 834
[#2664825] 24.07.17 19:43 · odgovor na: bc123a (#2662552)
Odgovori   +    0
To je res, ampak za nekatere je pomembno, da so v trendu in to je zdaj pač glamping.
Za tiste, ki si hitro upajo (in znajo), možnost višanja imagea, pridobitev gostov z večjo plačilno močjo, pa še kaj. ko bo že vsaka vas imela kao glamping, bo vlak odpeljal, takrat bo že kaj drugega in

To o čem ti govoriš je npr. eko naselje na Veliki planini, o kateri se tudi ravno govori

Strani: 1 2