Zasebnost

Strani: 1 2

pelle sporočil: 737
[#2658815] 15.06.17 10:16 · odgovor na: BlazVo (#2658766)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pelle 15.06.2017 10:16
[BlazVo]
Mene v resnici ne zanima niti italijanski upor niti nemško taktiziranje glede tega

V principu se je treba v tržnem sistemu izogibat moralnega hazarda (t.j. privatizacije dobičkov in socializacije tveganj in izgub), kjer se le da. Ker drugače dobiš zanikern pajdaški kapitalizem, kot je npr. italijanski, ki že dvajset let ne zmore nobene rasti in je popolnoma izgubil stik z razvitim svetom.

Če se Italijani želijo še par naslednjih desetletij pacati v svojem kompostu, naj izvolijo. Sam pa bom po svojih močeh opozarjal, kako se lahko mi izvijemo iz svojega.

Ker si se glde bančne sanacije tako tesno zlizal z našimi mencigerjanci, mi je popolnoma jasno, da ne boš nikoli razumel, da mora v končni fazi trg odločiti, ali je neka finančna inštitucija solventna ali ne (OK, razen v obdobju splošne panike, ki pa se lahko meri v mesecih in ne v letih). In ker si v svojem poročanju o tej tematiki tako skrajno pristranski in selektiven, si bom pač dovolil sem in tja opozoriti na to.
kaj ima administrativni izbris podrejencev s trgom? Pa ljuba duša, trg bi v primeru NLB bil, ko ne bi več dobila denarja na trgu (kar pa sploh ni problem solventnosti temveč likvidnosti) in bi zaradi tega zaprla vrata. Kakor razumem Kotnika, bi on rad,da se zgodi trg, torej stečaj/likvidacija in naj potem trg skozi prodajo premoženja banke odloči, koliko bo poplačan, glede na veljavno zakonodajo.
Torej se on bori za trg, ti pa se boriš za administracijo, za božjo roko centralne banke in države, ki se sproti odloča,kdo bo poplačan in kako, po neznanih kriterijih, z neupoštevanjem temeljnih pravil trga (ni retroaktivnosti, lastnina je sveta, MSRP)
sopranos sporočil: 11.406
[#2658825] 15.06.17 10:46 · odgovor na: najobj (#2658799)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > > [tstih]
> > > Marsikdo to ve. Toda za higieno takšnih člankov je vseeno treba v razkritju napisati, koliko podrejenih obveznic ima pisec in za kakšen znesek jih je pridobil. Glede sam vsebine pa - v Sloveniji je v navadi, da se o podcenjeni družinski srebrnini (ne povsem transparentno definirane družine) obrne vsak kamen in najde vsa dejstva. Le kupca, ki bi ponudil več ne.
> >
> > ... čuj, tota družina je zelo transparentno definirana in do njenega zadnjega člana prešteta, če pa ti nisi njen član, ker raje plačuješ davke v Angliji, pa je to tvoja stvar ... khmm, kakor je tvoja stvar, če prodajaš svoje stvari, čeprav nisi zadovoljen s ceno in jih prodajat sploh ne rabiš ...
> >
> > P.S.: verjetno se bo sam "branil", ampak če me spomin ne vara, je Tadej že miljavžentkrat napisal, da je lastnik ukradenih in izbrisanih podrejenih obveznic NLB ...

> Čuj ti, se spomniš ko sva imela debato na temo stališča Tadeja glede prodaje državnih bank? :)

... ja, seveda se spomnim, spomnim pa se tudi totega forum.finance.si/?m=...535&single Tadejevega posta, ki sva ga imela za izhodišče najine debate ... no, če pa je svoje stališče glede prodaje državnih bank Tadej spremenil in in zakaj ga je spremenil, pa naj kar sam pove ... khmm, če slučajno bere - OK, bere ziher - in odgovarja še komu drugemu kot pa zgolj eminentnim doktorjem psihologije in finančnikom z 20-letnimi izkušnjami v upravah in nadzornih svetih družb in eminentnim nekdanjim in bodočim politikom iz slovenske diaspore v Angliji ...

P.S.: če je Tadej spremenil svoje stališče glede prodaje slovenskega premoženja, ki so ga Slovenci pod vodstvom nesposobnih komunistov ustvarili v oni prejšnji državi, mu niti ne zamerim in če malo pomislim, kaj se dogaja, je to državo itak najboljše razpustiti in pustiti, naj si vsak vzame, kar si hoče, slovenska raja pa naj bo spet to, kar je bila pred 100 in več leti, ker je isti kurac, kdo jo ropa ...
Jaz mislim, da on ni spremenil stališča. Samo je bil proti temu, da se zadeva proda pod mizo, pod ceno in no-name nabiralniku. Kar je prav. Samo je razlika med prodajo "pod ceno" kot jo razume Tadej in prodajo "pod ceno" kot jo razumejo blesavi politiki.

Ker je razlika ali banko najprej nafilaš z denarjem, jo prodaš za 40% knjigovodske vrednosti in prodaš podjetju Biser d.o.o. Ali pa prodaš banko kakšni znani zahodni banki, za 80% knjigovodske vrednosti in pred tem pobereš ven denar, ki si ga tako brezglavo vrgel notri.

In kot sem rekel, je bila moja ocena takole čez palec in glede na to kar je Tadej napisal, da bi samo z malo drugačnim pristopom pri prodaji NKBM država dobila dodatnih 200 milijonov EUR!!! To je pa že kar konkreten znesek. Ni to ali bom kupil sladoled za 1,20 EUR za kepico in do tja pešačil 15 minut ali za 1,50 EUR in ga dobim takoj, ker je tukaj pred mojim nosem.

Strani: 1 2