Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Alkimija srednjega sloja

Strani: 1 2 3

anon-417896 sporočil: 42
[#2651693] 04.05.17 19:30
Odgovori   +    6
Mogoče pa to ni bil srednji sloj. Mogoče so bili to lastniki stanovanj, hiš, ki oddajajo sobe študentom in ne prijavljajo dohodkov davčni. Mogoče so bili to lastniki podjetij, ki imajo več prihodkov kot tvoje podjetje in se ne morejo več ščititi z normiranimi stroški, ampak jih morajo dejansko prikazat. Tukaj potem hitro pridejo lizingi in dragi avti, ker je to še vedno ceneje kot pa dati državi...
anon-167126 sporočil: 1.128
[#2651696] 04.05.17 19:56
Odgovori   +    9
Ja dobro... kaj pa hlače? Sem mislil, da bo avtor povedal kje je dobil črne hlače, pa vse drugo... na koncu bo pa Kia na Trubarjevi parkirana :)
moon sporočil: 1.623
[#2651712] 04.05.17 21:22 · odgovor na: anon-167126 (#2651696)
Odgovori   +    1
[sam2004]
Ja dobro... kaj pa hlače? Sem mislil, da bo avtor povedal kje je dobil črne hlače, pa vse drugo... na koncu bo pa Kia na Trubarjevi parkirana :)
Lej.. od Dacie do Kie je se dolga pot.. Kaksnih 10-15 jurjev bo treba stisnt... too much za intelektualca tipa Salehar, kateremu gredo se soncna ocala v nos...
anon-164140 sporočil: 2
[#2651713] 04.05.17 21:26
Odgovori   +    8
Nestrpen članek do ljudi, ki zaslužijo in seveda tudi porabijo svoj denar. Avtor poizkuša z nekimi inteligentnimi izrazi in primerjavami pokazati svojo superiornost v resnici, pa je to zelo slab primer, kako se nov kolumnist poizkuša izkazati v novi službi. Ob takih člankih brez vsebine lahko naročnino le še odpovem...
153 sporočil: 9.333
[#2651715] 04.05.17 22:18
Odgovori   +    4
Prvi nastop: Miha sopiha,
zbija šale, Šalehar, male,
odmerja zalet, rad ga bom
bral, če bo znova odprt,
drugič in spet, za nov izlet.

Sodražan
anon-378727 sporočil: 99
[#2651730] 05.05.17 08:21 · odgovor na: FIN-454644 (#2651613)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.05.17 08:21
Kako ne kradejo?Jih je ja 70 % na minimalcu.Od kje jim?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2651731] 05.05.17 08:22
Odgovori   +    3
čas vnosa: 05.05.17 08:16
v bistvu gre pri saleharjevi kolumni za podoben pojav, kot ga sam opazuje: vsebina bolj tako tako, ampak je pa socna, lepo zapakirana, opazi in prebere jo precej ljudi...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2651762] 05.05.17 10:12 · odgovor na: anon-378727 (#2651730)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.05.17 08:32
anon-437440 sporočil: 1
[#2651763] 05.05.17 10:12
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.05.17 08:31
Žebljivco na glavico. Hvala za boljšo ubeseditev naših misli, naj še prihajajo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2651791] 05.05.17 12:24
Odgovori   +    2
Pfff, se eden ki noce sodelovati pri akciji "domaca potrosnja bo dvignila gospodarstvo iz krize" :)))
bc123a sporočil: 48.253
[#2651793] 05.05.17 12:28 · odgovor na: krimsport (#2651566)
Odgovori   +    7
[krimsport]
Ja Miha, to niso intelektualci, izobraženi, svetovljani tvojega kova,ki prezirajo materialnost in redno spremljajo domače, predvsem pa mednarodne medije, to je cenena, prazna, neizobražena, kičasta populacija, ki živi samo za svoje banalne materialistične cilje.Malo nekorektno in žaljivo je na ta način pisati o sloju ljudi, ki mu ne pripadaš.Napiši raje, kako si ti povpraševal po ljubezni samice tvojih eksistenčnih nazorov. Pa še če je Kia cenen avto, kateri pa je vreden tvojega občudovanja?
Popolnoma si zgresil poanto.

Tale sloj je vse prej kot bogat, avtor domneva (dokaj upraviceno verjetno) da je druga plat tega sloja neplacane poloznice, rubezi, kreditiranje do grla in cez...

Vsaj kar jaz poznam je tocno tako. Ne gre skupaj statistika in tale blisc.
0116DSDXD sporočil: 9
[#2651800] 05.05.17 12:58
Odgovori   +    1
Bravo Miha! Prava poživitev Financ.Popoln opis bebavega folka...še sreča da sem iz vasi in da mi ni potrebno gledat takih degenov, ker juter mater vola, navijem svojga cvajerja u goši do amena.
anon-360327 sporočil: 66
[#2651818] 05.05.17 13:48 · odgovor na: anon-297238 (#2651655)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: anon-360327 05.05.2017 13:59
Ta članek od Šaleharja je krneki, hkrati pa povsem enako dejanje in enak gard, kot gard in dejanja tistega radikaliziranega nemškega mrzitelja vseh tistih, ki so videti premožnejši, lepši, srečnejši, da imajo lepšo babo, da so videli več sveta, da letujejo na lepši destinaciji, da imajo boljši okus za oblačenje itd.

Tisti Nemec je po celem mestu zažigal luksuzne avtomobile, ker je sovražil vse, ki si to lahko privoščijo, ali pa upajo privoščiti, on si pa ne more ali pa nima cojones za to.

Skratka, Miha je tipični slovenski fovšljivec, v marksistićkih meglicah slovenskega komunističnega kalifata vzgojen za ljubitelja uravnilovke v enaki bedi, ki svoje najnižje strasti skuša maskirati z vzvišeno pozo psevdointelektualca, ki da se mu jebe za luksuz in materijalne dobrine tak vobče in je nad vsakim pritlehnim potrošništvom in mesenostjo glupega plebsa.

Ko bo Miha dovolj radikaliziran marksist oz slovenski psevdointelektualec, pa, če mu bodo do takrat zrasli večji cojones, bo tudi on zažigal bemflne in merđote po ulicah Ulublane najlepš kasabe na svet, de, marksistično vzgojen velekapitalist Zoki Von Saraorce, [ki svojo hinavščino prodaja na Rožniku, ko gaga o "nekem kapitalizmu, ki nam ni všeč", ki da ga je treba nadomestiti za "socjalizem s človeškim obrazom, de, demokretenićkim seveda socjalizmom, de, nje, de,...] bo pa skupaj žnjim prišel v Zvezda park na protest proti fantomskim banksterjem tam nekje na Wall Street-u, ki, da so okradli Slovenijo, čeprav je Zoki tipični predstavnik onih, ki so preko državnih bankomat-bank, tešov, stožic, ac križov, ... kradli Slovencem, potem pa je Zokijeva tolpa Slovencem uvalila dutebeiziranje, to jest polnjenje luknje v bilancah državnih bank, ki so jo zvrtali tovrstni radikal-marksisti, ki lamentirajo o bedi potrošniškega kapitalizma, ki da se jim gabi in to pa to. Sveda to počnejo v taljanskih škarpah od 3000 EUR in najraje iz mercedesov AMG.

Ja, v BTC je najbrž veliko neokusa in nizkih strasti in primitivnih konceptov, ma ne bi rekel, da ga je dramatično več kot kjerkoli v nakupovalnih centrih po svetu.

Trošenje pač ni ne vem kakšen miselni in visokofilozofski pojem oz hapening. Je bolj trivija, jebatga, ma, če ljudem to pomaga z več nasmehov in notranjega miru preživeti vsakdan v komunistični đamahiriji SLovenistan, jaz jim te sreče želim čimveč.

Pa brez sramu povem, da se raje vozim v Bentley Flying Spur, kot v twingu. Meni se to zdi vprašanje racia in inteligence ne pa ravno obratno, kot nas tovariš Miha tu hoče patronajzersko okrcati. Veš kaj Miha? Ko te jebe!

PS Da niti ne govorimo, da Slovenija skoraj nima srednjega sloja, absolutno pa to niso tisti iz BTC.

LP shaman
Kanzon sporočil: 2.392
[#2651877] 05.05.17 21:52 · odgovor na: anon-360327 (#2651818)
Odgovori   +    0
Serbus JONI DIP.Kako?
Gustl sporočil: 13.632
[#2651882] 06.05.17 06:28
Odgovori   +    3
Po prebranem tekstu in komentarjih imam obcutek, da marsikdo ni razumel poante teksta, kar je seveda avtorjev problem (ali pa moj, ce sem jaz tisti, ki ni dojel :)


Ja, avtor socno opisuje potrosnisko druzbo. Ki je res komedija zase, ce jo ppgledas malo z distance. Kar je tezko, saj smo skoraj vsi sami globoko notri. Zato je kar fajn kaj takega prebrati (in se prepoznati).

Ampak meni se zdi, da ni poanta v tem socnem opisovanju potrosnikov (prek vzorca, prispodobe iz BTC) . Ampak v tem zakljucku:

"Le kam odtavajo ti ljudje, ko zapustijo paradna parkirišča? V poročilih jih ni videti; tam so slabe novice, slabe statistike, tam so nizke plače, prekarci, opeharjenci."

To je res. Samo jamranje, kamor pogledas. Samo forum poglejmo...ko to prebiras, dobis vtis, da je Slovenija tamo nekje v podsaharski Afriki.

In to je po mojem Mihijev point. Ce je vse v kurcu, pa kdo so ti ljudje, ki kao srecni besno sopingirajo. Ali kontra. Ce jih toliko besno sopingira, ali morda le ni vse v kurcu?

Torej, ce je to zelel povedat, potem kolumna sploh ni standalone izdelek, kar v zakljucku tudi nakaze.
anon-424283 sporočil: 7
[#2651886] 06.05.17 07:51 · odgovor na: FIN223552 (#2651638)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.05.17 16:26
Ni cisto tako, je pa blizu :-) v Mb je najvecja čaga v Lesnini, kjer imajo fuuuul poceni kosila, potem pa si face z "mercedesi" pridejo po druzinsko kosilo za par evrov... tisti pravi fensi šmensi, ki ga Miha opisuje je pa v Rozmarinu...
Gustl sporočil: 13.632
[#2651906] 06.05.17 11:33 · odgovor na: (#2651905)
Odgovori   +    2
[abohte]
Po mojem si res zgrešil point.

Morda res in morda pravzaprav iščem kaj več notri, kot je, ker sicer...
Saj meni bi bil Mihov slog pisanja pravzaprav berljiv, zelo berljiv, če poanta ne bi bila tako površinska. Opisuje pojave, ki so prežvečeni kot kuhana stara govedina ob praženem krompirju. Nič poglobljenega, nič takšnega, kar ti da res misliti, kar ti razširi obzorja. Je pa kolumna luštna, če si želiš prebrati kaj za mentalno lenarjenje.
...samo to.

Kar je včasih tudi OK, lenarit je zakon:)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2651910] 06.05.17 12:16 · odgovor na: (#2651905)
Odgovori   +    0
Lahko definiraš kdo spada v kateri sloj in kakšne so njegove funkcije in zasluge za dobrobit človeštva.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2651913] 06.05.17 12:30 · odgovor na: anon-378727 (#2651730)
Odgovori   +    0
Kraja je naravna kategorija,če rabiš vzameš in greš.

Tako se je ta svet začel.
najobj sporočil: 32.035
[#2651919] 06.05.17 13:39 · odgovor na: (#2651905)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 06.05.2017 13:41
[abohte]
> [Gustl]
> Po prebranem tekstu in komentarjih imam obcutek, da marsikdo ni razumel poante teksta, kar je seveda avtorjev problem (ali pa moj, ce sem jaz tisti, ki ni dojel :)
>
>
> Ja, avtor socno opisuje potrosnisko druzbo. Ki je res komedija zase, ce jo ppgledas malo z distance. Kar je tezko, saj smo skoraj vsi sami globoko notri. Zato je kar fajn kaj takega prebrati (in se prepoznati).
>
> Ampak meni se zdi, da ni poanta v tem socnem opisovanju potrosnikov (prek vzorca, prispodobe iz BTC) . Ampak v tem zakljucku:
>
> "Le kam odtavajo ti ljudje, ko zapustijo paradna parkirišča? V poročilih jih ni videti; tam so slabe novice, slabe statistike, tam so nizke plače, prekarci, opeharjenci."
>
> To je res. Samo jamranje, kamor pogledas. Samo forum poglejmo...ko to prebiras, dobis vtis, da je Slovenija tamo nekje v podsaharski Afriki.
>
> In to je po mojem Mihijev point. Ce je vse v kurcu, pa kdo so ti ljudje, ki kao srecni besno sopingirajo. Ali kontra. Ce jih toliko besno sopingira, ali morda le ni vse v kurcu?
>
> Torej, ce je to zelel povedat, potem kolumna sploh ni standalone izdelek, kar v zakljucku tudi nakaze.
Po mojem si res zgrešil point. Point kolumne, kot ga jaz razumem :), je kako ustvariti fasado srednjega sloja. O tem govorita tako naslov "Alkimija srednjega sloja" (torej, kako iz nič, npr. iz statusa prekarstva, ustvariti vtis osebka, ki je trdno zakoreninjen v srednji sloj), kot tudi njegova namera, ki jo predstavi v zaključku, napisati knjigo "Kako v Sloveniji postati pripadnik srednjega plemena". Navsezadnje pa o tem govori tudi vsa vsebina.
Saj meni bi bil Mihov slog pisanja pravzaprav berljiv, zelo berljiv, če poanta ne bi bila tako površinska. Opisuje pojave, ki so prežvečeni kot kuhana stara govedina ob praženem krompirju. Nič poglobljenega, nič takšnega, kar ti da res misliti, kar ti razširi obzorja. Je pa kolumna luštna, če si želiš prebrati kaj za mentalno lenarjenje.
... OK, če si se uspel prebiti do konca totega - bom ponovil svoje besede - hudo nakrancljanega fensi sranja, potem res nisi našel nič poglobljenega, nič takšnega, kar ti razširi obzorja, ker namreč hudo nakrancljano fensi sranje (= potrošništvo) ni na svetu zato, da bi bilo poglobljeno in bi ti razširilo obzorje ... no, si pa ziher našel marsikaj, kar ti da res misliti, če si zaradi norega potrošništva sploh še sposoben misliti ...

P.S.: meni je Šaleharjev slog na Valu 202 všeč za poslušat, za brat pa je s svojimi fensi izrazi malo preveč gostobeseden, jebiga ...
mimoidoci sporočil: 6.048
[#2651922] 06.05.17 14:17 · odgovor na: Gustl (#2651882)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: mimoidoci 06.05.2017 14:22
[Gustl]
Po prebranem tekstu in komentarjih imam obcutek, da marsikdo ni razumel poante teksta, kar je seveda avtorjev problem (ali pa moj, ce sem jaz tisti, ki ni dojel :)


Ja, avtor socno opisuje potrosnisko druzbo. Ki je res komedija zase, ce jo ppgledas malo z distance. Kar je tezko, saj smo skoraj vsi sami globoko notri. Zato je kar fajn kaj takega prebrati (in se prepoznati).

Ampak meni se zdi, da ni poanta v tem socnem opisovanju potrosnikov (prek vzorca, prispodobe iz BTC) . Ampak v tem zakljucku:

"Le kam odtavajo ti ljudje, ko zapustijo paradna parkirišča? V poročilih jih ni videti; tam so slabe novice, slabe statistike, tam so nizke plače, prekarci, opeharjenci."

To je res. Samo jamranje, kamor pogledas. Samo forum poglejmo...ko to prebiras, dobis vtis, da je Slovenija tamo nekje v podsaharski Afriki.

In to je po mojem Mihijev point. Ce je vse v kurcu, pa kdo so ti ljudje, ki kao srecni besno sopingirajo. Ali kontra. Ce jih toliko besno sopingira, ali morda le ni vse v kurcu?

Torej, ce je to zelel povedat, potem kolumna sploh ni standalone izdelek, kar v zakljucku tudi nakaze.
Ajme, et tu Gustl. Avtor, ki po lastnih uvodnih besedah, že 10 let ni bil v BTC pozna blagovno znamko ZARA že na bežni pogled in takoj opazi kristale Swarovski kot okrasek telefona mladenke. Poleg tega avtor zazna, da je telefon najnovejši model (kako kot nesocializiranec to ve?) in celo opazi (bere ji čez roko al kako?), da mladenka tipka SMS ravno svoji kolegici, v njem pa se hvali z najnovejšimi nakupi. Je avtor torej vsiljivec, ki že 10 let ni bil v BTC in se ne zna obnašati? Ga mladenke prepoznajo in mu rečejo: »Zdravo Mihi, ej ti si tolk faca, da ti dovolim pogledat moj novi iphone in še SMS lahko prebereš, ki ga tipkam prijateljici«? Ob vsem tem Mihi opazi še manjšo vrečko in ve, da je notri čipkasto spodnje perilo.

Temu dragi Gustl se reče fikcija. Od tod do napačne nakupovalne statistike in napačne ocene zmogljivosti slovenske potrošniške družbe je samo korakec. BTC je namreč odprt tudi za reveže, ki ogledujejo in se naslajajo in na dober dan pustijo tam tudi kakšen evro za kruh ali kakšen priboljšek. Odprt je tudi za manj premožne mladce in mladenke, ki se tam zgolj socializirajo in jih neizkušeno oko avtorja po 10 letih umanjkanja iz tovrstnih družabnih punktov niti ne opazi.

To, da je Mihi tam videl še mamice brez strij in celulita, sem mu pa fouš. Pa ne zato, ker se ženske pred njim očitno kar same slačijo, ampak zato, ker ima toliko bujnejšo domišljijo od moje. V nasprotju z njim jaz namreč tu in tam hodim po BTC in stvari vidim drugače. Je pa verjetno res, da če me 10 let ne bi bilo tam, bi tudi meni delovala burnejša domišljija. Pojma ne bi imel tudi, da so tam določeni centri s trgovci in trgovčiči medtem že propadli ali vsaj zamenjali lastnika oziroma najemnika. Kako je torej z alkimijo srednjega razreda, bi verjetno bolje vedeli v kakšnem Baumaxu, ki je nekdaj bival v taisti stavbi, danes pa ga ni nikjer več.

Šalehar je dober pisec, če ga parafraziram, za ne tako fiktivno sredino družbene bajadere.
Gustl sporočil: 13.632
[#2651930] 06.05.17 15:28 · odgovor na: mimoidoci (#2651922)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]

Temu dragi Gustl se reče fikcija.
Da.

Ne vem, meni je jasno, ko to berem, da gre za prosti spis. V prvi vrsti za entertainment. Kar dober, seveda pa ne za vsakogar.

Ali bo kaj iz tega razvil, bomo pa se videli.
anon-216758 sporočil: 16
[#2651933] 06.05.17 17:00 · odgovor na: (#2651840)
Odgovori   +    2
Ne more biti bistvo honorar, ker Mihi dol visi za denar. Dejansko bi raje živel v gmajni, ampak mu je pa vseeno všeč komformizem nakupovanja v BTC-ju. Protislovno, mar ne?
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2651934] 06.05.17 17:03 · odgovor na: Gustl (#2651930)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [mimoidoci]
>
> Temu dragi Gustl se reče fikcija.

Da.

Ne vem, meni je jasno, ko to berem, da gre za prosti spis. V prvi vrsti za entertainment. Kar dober, seveda pa ne za vsakogar.

Ali bo kaj iz tega razvil, bomo pa se videli.
Ne matraj se. Iz tvojih komentarjev, vidim, da ti je 100% jasno, da je kolumna prazna kot BTC ob nedeljah.

Rajši poglej svetlo plat: delu bralcev je kolumna všeč. Najbolj tistim, ki zavidajo tem potrošnikom korejske avtomobile, sončna očala, lepe žene in otroške vozičke za 500€. Ta "luksus" si z lahkoto privošči slovenska družina z dvema povprečnima plačama.

Sam nosim sončna očala za 10 Eur, me pa nič ne moti, če kdo za njih porabi 200 EUR. Pri ženskah mi je pa še sploh prav, če so elegantne.
anon-228139 sporočil: 8
[#2651938] 06.05.17 19:48
Odgovori   +    0
Z vsem se strinjam ampak v prihodnje, da spet preberem mora bit krajše in bolj jedrnato, razen če je avtor plačan po številu znakov:) potem razumem:)
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2652017] 07.05.17 20:41
Odgovori   +    5
Ljudem, ki imajo naročeno Jano ne bo potrebno več kupovati Financ.
anon-360327 sporočil: 66
[#2652023] 07.05.17 23:59 · odgovor na: Kanzon (#2651877)
Odgovori   +    0
Kva?
LP shaman
MargeritaCapot sporočil: 2
[#2652074] 08.05.17 11:58
Odgovori   +    2
čas vnosa: 08.05.17 11:34
hm torej bi bil Miha bolj srečen, če bi vsi okrog njega bli grdi in razcapani z starimi kripami?
murje sporočil: 5.120
[#2652079] 08.05.17 12:22
Odgovori   +    1
BOBU BOB

"Delavec ni stroj, predmet, ki bi ga lahko kar tako metali sem in tja in zavrgli. Je človek, vreden dostojanstva."
Breda Črnčec sindikalistka
Ponedeljek, 8.maj 2017
www.vecer.com/bob-dneva
anon-3306 sporočil: 720
[#2652219] 09.05.17 09:46
Odgovori   +    1
:)

Strani: 1 2 3