Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Besni ob teranu in blaženi ob Milojkinem zvarku

Strani: 1 2

najobj sporočil: 32.019
[#2639044] 02.02.17 11:45 · odgovor na: (#2638980)
Odgovori   +    0
[MorituriTeSalutant]
> [najobj]
> > [MorituriTeSalutant]
> > > [FIN-454644]

>
> ... čuj, če je res mrtva, so arbitražo "umorili" Hrvati, ker so (Američani za njih) prisluškovali glupim telefonskim pogovorom glupih slovenskih uradnikov, ne pa zaradi takšnega ali drugačnega razpleta, ki ga še ni (bilo) in Hrvati brez nezakonitega prisluškovanja o poskusih(!) slovenskega vplivanja na sodnike sploh nič ne bi vedeli ... aja, pa to nima nič s teranom, ki je kaplja v (gospodarsko) morje, čeprav za kakšnega kraškega vinarja verjetno pomeni življenje ...
>
> P.S.: NLB svoje dolgove Hrvatom mora plačati, Hrvati pa NLB svojih ne rabijo, ker so še pravi cajt ugasnili svoja podjetja ...
Arbitražo so umorili nesposobni butalski politiki, Hrvaška je zgolj reagirala tako, kot bi reagirala vsaka država v takšni situaciji (vključno v Sloveniji, če bi situacija s prisluhi bila obrnjena). Toliko o brcanju mrtvega konja, ki ga je Slovenija sama ugonobila, sedaj se pa čudi, da ne oživi več, potem ko je sramotno krepnil.

In ko smo že pri bedakih in konjih: pravilno je, da NLB svoje dolgove Hrvaški plača. Pravilno bi bilo tudi, da jih Hrvaška plača slovenskim podjetjem, če je država jamčila za dolgove hrvaških podjetij do slovenskih. Zdaj mi pa ti razloži, zakaj po 25 letih Cmerar vlaga neke tožbe na evropska sodišča proti Hrvaški, celih 25 let pa se niti eno podjetje ni spomnilo, da bi se za svoje pravice izborilo na sodiščih. Domačih, evropskih, whatever. A je to krivda Hrvaške ali spet slovenskega kupčkanja in nesposobnosti? Naši politiki že vedo, zakaj podjetja niso tožila in še vedno ne tožijo. Pa še to: prav zanima me, kako bo reagiralo sodišče, ko za zasebne dolgove podjetij toži država namesta ta ista podjetja....

Mi (in ne drugi) imamo resen problem, zaradi katerega se smešimo po svetu in izgubljamo spore na mednarodnih sodiščih. In temu problemu se reče laži in lastna nesposobnost. Razen, če je kdo pričakoval, da bodo Hrvati sami sebe tožili, da bi vrnili slovenskim podjetjem, ki za tožbe že 25 nikakor niso zainteresirana (razumi, kdor more!), sploh v situaciji, ko se je zgodila lopovščina in rop s strani NLB. Ne zagovarjam Hrvatov niti malo, ampak dajmo si naliti čistega vina o tem, kdo je tu odgovoren in kdo za kaj kriv. Ve pa se tudi, komu se imamo za te laži in to nesposobnost najbolj zahvaliti.

Naj že spokajo enkrat slaboumneži tipa židani, cmeravi in Korel, tega sploh ni več mogoče gledati. Ni več smešno.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, niti arbitražno sodišče - ker nadaljuje arbitražni postopek - ne razume, da imajo Hrvati vedno prav ... eh, jebiga ...

P.S.: razumem te, da Hrvati niso za fairplay v odnosih s Slovenijo, ne razumem pa, zakaj jim rečejo dobrososedski ... no, kar se tiče dolgov, pa Hrvati - državi Slovenija in Hrvaška s tem nimata nič - še živijo, zato so svoje terjatve do NLB lahko iztožili, njihova podjetja pa so pravočasno umrla (= preimenovala) in NLB nima koga tožiti ... ja, in pri tem Židan, Cerar in Erjavec niso nič krivi, ker so Hrvati nas nadmudrili dvajset let pred njimi in zaradi dobro znanega hrvaškega fairplaya do vseh sosedov tudi Janša ni in ne bi nič mogel, ko glih neke lopove in lažnivce s proslulo ideologijo iz valilnice kadrov F21 tam zgoraj nekaj omenjaš ... no, ampak itak je to že "water under the bridge", javil sem se, ker za moj okus rahlo preveč enostransko oziroma pristransko gledaš na naše "brate" Hrvate ...

Strani: 1 2