Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo je naš novi arbiter Ronny Abraham?

Strani: 1 2 3 4 5

anon-299030 sporočil: 1.227
[#2537736] 28.07.15 18:30
Odgovori   +    23
Zgolj na podlagi opisa novega arbitra je najbrž to dobra poteza! Komu gre zahvala?

Bi pa opomnil, da vse od sprožene afere nihče ne omenja Sokolca: je bil pozvan s strani vlade RS na odgovornost za sramoto, neprofesionalno obnašanje, kršenje arbitražnega postopka, postavljanje celotne arbitraže na kocko, ponižanje Slovencev itd.???

Predlagam, da ves prejeti honorar vrne v proračun, ker jih preprosto ni zaslužil s svojim diletantizmom. Opravičila od takega cepca tako ni pričakovati (če ne bi bil cepec, bi se Slovencem že javno opravičil in pokesal, pa se ni)
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2537742] 28.07.15 19:27 · odgovor na: (#2537739)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 28.07.2015 19:46
[aktion]
Po videzu sodeč... Je veliko boljši od Junckerja.
Le kaj neki bi šele sodil, ko bi bil po videzu podoben Janši? Je možna kakšna podobnost z Maslešo ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2537743] 28.07.15 19:30 · odgovor na: (#2537721)
Odgovori   +    5
[rename]
> [Ann3]
> > [vickibedi]
> > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> >
> > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
>
> Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.

Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
"Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...
Ta nesrečni fant, sicer po rodu Bosanec, je preživel vojno v Sloveniji, kot (po sili razmer) mobilizirani vojak JNA. Potem je preživel tudi vojno v Bosni, da bi par let po vojni umrl v eni brezvezni prometni nesreči. Če ti je usojeno da umreš mlad, ti ni rešitve.
anon-209985 sporočil: 92
[#2537747] 28.07.15 20:00 · odgovor na: (#2537721)
Odgovori   +    4
[rename]
> [Ann3]
> > [vickibedi]
> > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> >
> > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
>
> Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.

Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
"Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...
Hvala za razlago, vendar vseeno mislim, da je zdaj zelo neprimerno pisariti v balkanščini ter se hkrati še norčevati iz naše osamosvojitve in težnje za ohranitev slovenskega ozemlja hkrati.

Meni se to pačenje in sprenevedanje ne zdi smešno. Stavek tudi kot sarkazem ni duhovit. Niti malo.
anon-328332 sporočil: 5
[#2537751] 28.07.15 20:18
Odgovori   +    13
čas vnosa: 28.07.15 19:22
Dvomom, da ga je Cerar ali Rjavec poklical in zaprosil, da nas zastopa, najbrž ga je EU predlagala pa sta ga z obema rokama sprejela.
kn051 sporočil: 99
[#2537754] 28.07.15 20:41 · odgovor na: anon-106712 (#2537722)
Odgovori   +    0
To pa je napisano za cisto desetko. Se popolnoma strinjam z napisanim.
0121Obcin sporočil: 27
[#2537757] 28.07.15 21:15
Odgovori   +    24
Po moje so Hrvati spoznali (najverjetneje tudi s pomočjo prisluškovanja ostalim sodnikom arbitražnega sodišča), da bo decembra, ko bi naj sodišče zaključilo z delom, Slovenija dobila dostop do odprtega morja in večino Piranskega zaliva (ki do leta '45 vključno z Istro zgodovinsko nikoli ni pripadal Hrvaški). Za notranje potrebe je bilo potrebno razviti scenarij, da si Hrvati pred svojim narodom operejo ta madež. Zato so v primernem trenutku lansirali nezakonito pridobljene prisluhe (preko srbskega Kurirja), s katerimi bi kontaminirali delovanje arbitraže in predvsem njen rezultat. Jutri bo zato Sabor izglasoval enostranski izstop iz arbitraže (čeprav to formalno ni mogoče) in bodo s tem po stari preizkušeni metodi (posluževali so se jo tako Tito, kot Milošević in še kdo) 'ne priznajem ovaj sud' ostali doma moralni zmagovalci, kljub dejanski izgubi teritorija, kar bo priznala tudi mednarodna skupnost. Ob katastrofalno blebetavem Erjavcu (ki kot jeziček na tehtnici koalicije drži v šahu Cerarja), bi Hrvatom perfidna igra skoraj uspela. Današnja Cerarjeva poteza z imenovanjem našega novega arbitra v podobi predsednika haaškega sodišča pa v pravem kraljevem gambitu vrača Slovenijo nazaj v igro z dobljenim položajem pred končnico. Še prej pa bo potrebna žrtev (ne)kvalitete v obliki takojšnje zamenjave Erjavca. To je sedaj ob konsenzu opozicije možno in izvedljivo. Alternativa je verjetno vstop NSi v koalicijo namesto izsiljevalskega Desusa, ki mora v dobro Slovenije čimprej na smetišče zgodovine za vse večne čase.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2537761] 28.07.15 21:46 · odgovor na: (#2537759)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-184333 28.07.2015 21:48
[rename] Bi pa odstranitev DESUSa iz vlade mogoce prinesla zamenjavo Erjavca na polozaju predsednika in potem bi upajmo na naslednjih volitvah postal DESUS marginalna, po moznosti celo neparlamentarna stranka. Zal pa se krepi vedno bolj in na vsakih volitvah pridobijo kaksen sedez vec...sedaj celo po volitvah, ko ie prestopil Vilfan.
Kaj pa to blebetaš? DESUS ima še bolj disciplinirano volilno bazo kot SDS.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2537763] 28.07.15 22:31 · odgovor na: anon-204390 (#2537743)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [rename]
> > [Ann3]
> > > [vickibedi]
> > > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> > >
> > > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
> >
> > Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.
>
> Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
> "Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...

Ta nesrečni fant, sicer po rodu Bosanec, je preživel vojno v Sloveniji, kot (po sili razmer) mobilizirani vojak JNA. Potem je preživel tudi vojno v Bosni, da bi par let po vojni umrl v eni brezvezni prometni nesreči. Če ti je usojeno da umreš mlad, ti ni rešitve.
Spomnim se fanta s TV. Nisem vedel za nesrečo. Žalostno.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2537765] 28.07.15 22:42 · odgovor na: dzoni2k2 (#2537659)
Odgovori   +    3
[dzoni2k2]
Presenetljivo dobra poteza. Tvegana, ampak najboljsa mozna.
Se strinjam.
Bravo Cerar in Mazel Tov, Roni.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2537769] 28.07.15 22:52 · odgovor na: (#2537764)
Odgovori   +    12
[kajulci]
Meni je v tej šaradi pravzaprav najbolj hecno to, da je vesoljna Slovenija skakala v luft in se metala po tleh, ko smo podpisali arbitražni sporazum. Zdaj pa smo kar naenkrat vsi ZA arbitražo. Zakaj le?
Odločitev arbitrov ne bo razlog za rajanje. Npr.portoroško letališče bo po novem hrvaško, nadzorovali pa bomo manj Piranskega zaliva kot 1990. Pa Sveta Gera (Janezov vrh) gre tudi k Hrvatom.

Jaz sem en tak primerek, ki je glasoval proti arbitraži, pa sem zdaj za. Iz preprostega razloga: takrat smo imeli odlično izhodišče za pogajanje - možnost veta na vstop HR v EU. Odkar je naša levica to pogajalsko prednost zapravila, je arbitraža še vedno bolje kot nič.
anon-258692 sporočil: 1.010
[#2537771] 28.07.15 22:53 · odgovor na: anon-169504 (#2537765)
Odgovori   +    1
Hrvatom se že tresejo noge. Upam, da jim Roni pokaže kje bo po novem Slovenija.
anon-237381 sporočil: 924
[#2537773] 28.07.15 23:06 · odgovor na: anon-106712 (#2537722)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: anon-237381 28.07.2015 23:10
Hrvati odstopijo od arbitraže in problem zavlačujejo v nedogled 50-100 let. To je njihova najboljša opcija:

- Politiki se lahko hvalijo da so nadmudrili / nadmudrivajo Slovence
- Vedno ko imajo notranje probleme lahko eskalirajo incident z ribiči ali vojaškimi / policijskimi plovili.
- Status quo in nadzor na sredini jim ustreza in ohranjajo upanje, da ga bodo enkrat spremenili v de-juri stanje
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2537780] 28.07.15 23:19 · odgovor na: anon-258692 (#2537771)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-184333 28.07.2015 23:28
[FIN-539681]
Hrvatom se že tresejo noge. Upam, da jim Roni pokaže kje bo po novem Slovenija.
Hrvaška zadnja javna retorika o Slovencih prevarantih, kradljivcih, lažnivcih, itd. v katero se je zdaj vmešala še cerkev ne obeta nič dobrega. Tako vsesplošno zastrupljanje ozračja lahko privede celo do tega, da bodo na njihovih plažah proti nam nastopili svinčeni časi s prikrito podporo tajnih služb. Noben narod ni imun pred neuravnovešenci, ki tako nacionalno in versko obarvano propagando (kontrolirano ali pa nekontrolirano) vzamejo skrajno resno in kot legitimno poslanstvo.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2537783] 28.07.15 23:25
Odgovori   +    13
Zanimivo. Torej Hrvaška nezakonito prisluškuje članom arbitražnega sodišča, na podlagi teh prisluhov gradi državno strategijo in od članov sodišča, katerim nezakonito prisluškuje, pričakuje razsodbo v svojo korist. Res bo zanimivo.

Kokice, prosim.
tasilo sporočil: 9.830
[#2537795] 29.07.15 00:30 · odgovor na: anon-209985 (#2537747)
Odgovori   +    4
[Ann3]
> [rename]
> > [Ann3]
> > > [vickibedi]
> > > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> > >
> > > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
> >
> > Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.
>
> Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
> "Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...

Hvala za razlago, vendar vseeno mislim, da je zdaj zelo neprimerno pisariti v balkanščini ter se hkrati še norčevati iz naše osamosvojitve in težnje za ohranitev slovenskega ozemlja hkrati.

Meni se to pačenje in sprenevedanje ne zdi smešno. Stavek tudi kot sarkazem ni duhovit. Niti malo.
Stavek je bil po moje mišljen kot cinizem, ne kot sarkazem. Sarkazem že po definiciji nikoli ne more biti duhovit. Cinizem je lahko.
anon-209985 sporočil: 92
[#2537798] 29.07.15 05:23 · odgovor na: tasilo (#2537795)
Odgovori   +    7
[tasilo]
> [Ann3]
> > [rename]
> > > [Ann3]
> > > > [vickibedi]
> > > > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> > > >
> > > > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
> > >
> > > Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.
> >
> > Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
> > "Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...
>
> Hvala za razlago, vendar vseeno mislim, da je zdaj zelo neprimerno pisariti v balkanščini ter se hkrati še norčevati iz naše osamosvojitve in težnje za ohranitev slovenskega ozemlja hkrati.
>
> Meni se to pačenje in sprenevedanje ne zdi smešno. Stavek tudi kot sarkazem ni duhovit. Niti malo.

Stavek je bil po moje mišljen kot cinizem, ne kot sarkazem. Sarkazem že po definiciji nikoli ne more biti duhovit. Cinizem je lahko.
Oh, nehaj no.
Kje si bil pa o mojem podajanju izrazov za ... forum.finance.si/?m=...588&single

Če bi rad vedel, le lahko stavek hkrati cinizem in sarkazem, celo ironičen je lahko hkrati. In tudi humor je lahko ciničen, sarkastičen in ironičen.

- Cinizem je zasmehljiv zaničevalen odnos, do stvari. Cinik prezira splošno veljavne norme in vrednote. Drži, da je gornji stavek ciničen v odnosu do slovenskega jezika. Dovolj inteligentnemu človeku bo hitro jasno, da je cinizem poceni. Samo žalosten nasmeh prikliče na obraz. Jaz mislim, da je cinizem beden. To je način, da se na prefinjen način posmehujemo drug drugemu ter hkrati želimo povedati, da smo pametni. Ciničen humor je v svojem negativnem odnosu do vsakega in vsega; žalosten in poceni humor je.

- Sarkazem je duhovit. Tip je vsekakor želel biti sarkastičen, ko je v stavku nekega mladeniča iz osamosvojitvene vojne zamenjal besedo "odcjepe" z besedo "odstupe". To kaže na poniževalen odnos do Slovenije, slovenskega jezika in arbitraže. In ja, SSKJ piše tudi o sarkastičnem smehu.

- Ironija je sredstvo za posmeh, ko na neprijaznost odgovorimo s prijaznostjo. Ironija se uporablja v satiri.

Ironija in sarkazem sta orodji retorike, medtem ko je cinizem filozofska drža.

Cinizem je, če rečeš tašči, da jo imaš rad.
Sarkazem je, če ji rečeš, da jo ljubiš.
Ironija je, če potem res končata v postelji.
anon-55050 sporočil: 958
[#2537801] 29.07.15 06:07 · odgovor na: anon-238577 (#2537675)
Odgovori   +    3
[fibonaci]
> [miha2008]
> Pricakujem,da bodo zdaj hrvatje se bolj obupno zeleli ven iz te arbitraze.

Čisto njim podobno, s prevaro v EU, potem pa privlečejo fige iz žepov. Iz arbitraže lahko gredo, ampak s posledicami, v EU so na pol, ampak v Schengenu pa še dolgo ne bodo z nerešeno mejo.
Torej brez urejene meje ne moremo prestaviti scengenske meje!
To ni kaprica Slovenije, temveč navadna logika.
anon-17131 sporočil: 558
[#2537806] 29.07.15 07:36 · odgovor na: anon-204390 (#2537743)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [rename]
> > [Ann3]
> > > [vickibedi]
> > > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> > >
> > > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
> >
> > Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.
>
> Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
> "Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...

Ta nesrečni fant, sicer po rodu Bosanec, je preživel vojno v Sloveniji, kot (po sili razmer) mobilizirani vojak JNA. Potem je preživel tudi vojno v Bosni, da bi par let po vojni umrl v eni brezvezni prometni nesreči. Če ti je usojeno da umreš mlad, ti ni rešitve.
Bahrudin Kaletović.
www.youtube.com/watc...ZVQ1Hbg7xY
sh.wikipedia.org/wik...tovi%C4%87
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2537817] 29.07.15 08:42 · odgovor na: (#2537810)
Odgovori   +    5
Seveda je arbitraža kontaminirana. A najprej jo je kontaminirala Hrvaška stran s prisluškovanjem sodnikom, s prisluhi se hvalijo ter na tem gradijo strategijo. Mar res pričakujejo, da jih bo sodišče, kateremu prisluškujejo, jemalo resno in odločalo v njihovo korist?

Posledice so že tu:
Konzorcij družb Marathon Oil in OMV je dvignil roke od podpisa pogodbe s hrvaško vlado za iskanje nafte in plina v hrvaškem Jadranu. Kot glavni razlog so navedli spor Hrvaške s Črno Goro glede meje, sodu pa naj bi izbili dno še zadnji spori s Slovenijo.
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2537819] 29.07.15 09:04
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207862 29.07.2015 09:21
Hrvaška : Slovenija
1:0 NLB
2:0 Agrokor
3:0 Arbitraža
Ne se slepiti, da bodo kdaj pristali na kompromise s sosedi, ki jih imajo po lestvici fizićke sile za manj vredne. Ne se hecat ta narod je preživel Olujo, travo bodo rajši jedli 10 let preden bodo sploh načenajli debato o meji. Pričakujte provokacije na meji. Zapacati bodo hoteli zadevo in prav jim bodo prišle KATEREKOLI metode. Vstopa v evro ne potrebujejo dokler je Grčija v riti, za Schengen pa se tudi ne bodo dosti menili (sirci & co rinejo v GER). Slovenci kot naiven pogajalec se pač v pomanjkanju kadrov naslanjamo na tuje sile. Bi to storili npr. Rusi - NE. Kitajci - NE. Američani - NE. Nemci - NE. Francozi - NE, NE, NE, NE, NE. Iz poteze slo diplomacije je jasno samo to: postali smo protektorat, brez osnovnih postulatov državnosti. Dokler rodnost ne bo 2-3 (poglejte francosko, potem še saudsko) in v LJ ne bo spodobne mednarodne univerze, si lahko samo domišljamo da bomo parirali balkancem. Še dva predloga za Erjavca (voliš klovna - dobiš cirkus):
* naj zbere vojsko penzionistov, ki bodo šli terjat svoje pred Umag
* naj se slovenija razglasi za rusko enklavo tipa kaliningrad...v 1 potezi rešimo vse svetovne probleme...Rusi pristanejo v NATU in EU...potem bo vse lepo in prav...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2537835] 29.07.15 09:52
Odgovori   +    8
Mislim, da bo ta afera hujša kot izgleda. Völkisher Beobachter, pardon Večernji list, nam v mnenjih njihovih bralcev grozi z oboroženo intervencijo Hrvaške vojske. Ne vem, je tole normalno obnašanje državljanov neke države in nekega časopisa,ki dovoljuje nacionalistični novorek, tuj človeški kulturi in dostojanstvu neke civilizirane države, kar bi članica EU morala biti?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2537838] 29.07.15 10:07 · odgovor na: anon-106712 (#2537722)
Odgovori   +    1
[Smudlek]
Druga opcija je, da Hrvati nekako uspejo iziti iz arbitraže, nakar se odpre vprašanje, kaj pa sedaj? In tu nastopi hakeljc, ki zna biti za Hrvate bolj neugoden, kot prva opcija. Kurvinski (se oproščam zaradi izraza) Hrvatom ponudimo razsodbo na ICJ-u, kar si itak tako močno želijo, kar pa sploh ne morejo odklonit (da bi odklonili najbrž tudi sami ne upajo več pomislit). Samo tam jih čaka pa Abraham...
Skratka, v danem trenutku imajo Hrvati slabe opcije, za eno se bo treba odločit.
Če je teorija zarote o tajnem obisku Kohla pri Abrahamu, kot jo je omenil eden od forumašev, resnična in je taktika vpeljave Abrahama (in njegove zagotove "okužbe" s slovenskimi stališči, argumenti in €€€) točno takšna, kot jo opisuješ, je nekdo naredil ne odlično, temveč supergenialno potezo na nivoju vrhunske mednarodne politike. Kdo je ta človek, morda ne bomo nikoli izvedeli. Res pa je poteza ne glede na vse tvegana, kajti ne vemo, kako zelo bomo Abrahama v resnici "okužili" oz. koliko bo želel obdržati neodvisnost in objektivnost. Odvisno tudi od tega, ali smo mu ponudili še kakšen drug "posel" zastopanja Slovenije...

Vendar se ne morem znebiti občutka, da je pri vsem skupaj vseeno šlo za reševanje riti arbitra in agentke in ne za orkestracijo, kajti nikakor nam ni v interesu, da se arb. sodišče postavi pod vprašaj. RAZEN, če smo že pred decembrom vedeli za stališče sodišča in že vedeli, kaj počnejo Hrvatje - prisluškujejo. Kar pomeni, da smo prisluškovali tudi mi in zorkestrirali vse skupaj. To pa bi bilo na nivoju intergalaktične diplomacije oz. Star Trek.

Prej bi rekel, da gre za damage control, verjetno pa tudi reševanje Phalnosthojneža Hhenovskega. In tega ne smemo pozabiti ali odpustiti.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2537841] 29.07.15 10:14 · odgovor na: (#2537758)
Odgovori   +    5
[Inside]
> [aktion]
> Saj je že sporazum Drnovšek - Račan. Sedaj je treba samo pobrat denar za svetovanja, plače, nagrade, mnenja. Na tej in na oni strani Kolpe.

Ja in kaj če je ta sporazum če ga HR parlament ni potrdil. In odstopili bodo tudi od te arbitraže, pol pa EU komisija v jok.
In heroj Milanović in SDP bo premagal hdz. Hahaha sporazuma ne bo ker ga nihče noče je pa to lepa tema za nabiranje točk.
Evropa ima poln kufer Balkana. Nemirno Kosovo, nemirna Bosna, nemirna Makedonija, sranje v Grčiji. Misliš, da bodo razumevajoče gledali hrvaške politike ali jih poslali v PM in potegnili svoje vzvode, npr. zamrznitev izplačevanja iz raznih razvojnih skladov, ipd. in jih postavili v kot, tako kot so nekajkrat že Slovenijo?

Timing je na naši strani. Svet je poln sranja in s takšno bagatelo se nihče noče ukvarjati. Hrvaška bo pogoltnila pilulo, ki se ji reče "premalo ukradenega ozemlja Janezom iz Dežele" in bašta. Mi pa bomo slavili minimalno dodatno izgubo ozemlja. In to je to.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2537843] 29.07.15 10:19 · odgovor na: (#2537759)
Odgovori   +    6
[rename]
SMC + SD + NSI imajo premalo glasov za trdno koalicijo (35+6+4), cetudi jih podpreta oba predstavnika manjsin.
Potem je tu se bistvena ideoloska prepreka med postokumnisticno SD in NSI., tako da je ta koalicija cisti science fiction.

Bi pa odstranitev DESUSa iz vlade mogoce prinesla zamenjavo Erjavca na polozaju predsednika in potem bi upajmo na naslednjih volitvah postal DESUS marginalna, po moznosti celo neparlamentarna stranka.
Zal pa se krepi vedno bolj in na vsakih volitvah pridobijo kaksen sedez vec...sedaj celo po volitvah, ko ie prestopil Vilfan.
Če bi imel Cmerar pod kontrolo svoje posrance, kot ima Janša svoje, bi teflonskega kantahja Kohla skupaj permanentno eliminirali z enostavno potezo - čez noč spremenijo volilni sistem v večinskega. Kohl bi še morda bil posranec v svojem okolišu, a DeSUS ne bi imel več kot par predstavnikov. Po drugi strani bi imeli SMC ali njegov naslednji derivat ter SDS ali skupaj ali posamično večino v parlamentu in s tem absolutno oblast ter absolutno odgovornost.

Verjetno pa takoj padla vlada, a že naslednja bi bila stabilna, kot nobena prej v zgodovini. Imam raje na oblasti Cmerarja, ki sam vleče poteze (ali lutkarja, ki vleče Cerarja), kot pa Cmerija, ki ima na grbi poleg lutkarjev že teflonskega ter razne psihomodopopulistične židančke.
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2537845] 29.07.15 10:26 · odgovor na: (#2537752)
Odgovori   +    5
[valsidalado]
> [N-311684]
> Zanimivo trezno hrvaško razmišljanje na:
> www.novilist.hr/Vije...Slovenijom
Še bolj zanimivi so komentarji bralcev - eni bi kar Slovence zradirali, ker si nas je izmislil Tito in bi kar parkirali vojne ladje v Piranskem zalivu, drugi pa čisto trezno, da so vse zakuhali politiki, ki so največji sovražniki ljudstva in ne njihovi sosedje (torej mi). Spet drugi mislijo, da imamo Slovenci večjo in boljšo vojsko, eni pa kar verjamejo v teorije zarote...

Pravzaprav bi bilo zabavno, če bi Hrvatje res parkirali vojno ladjo v Piranskem zalivu in začeli legitimirati ladje na poti v Koper, ker bi s tem dvignili na noge mednarodno javnost in je ne bi odnesli samo z opozorilom, ki so ga dobili od EK in arbitražnega sodišča. Nenavsezadnje odstop od podpisa pogodbe za raziskovanje jadranskega morja s hrvaško vlado s strani mednarodnih podjetij nakazuje na to, da poteze Hrvaške niso sprejemljive za mednarodno javnost. Saj velike sile nikoli ne rečejo, to in to morate storiti, ampak pritisnejo na drugačen način. In ko bodo volitve mimo, se bo morala nova vlada soočiti s posledicami predvolilne vročice...

Dejstvo je, da je bila izbira arbitra dobra, kot tudi, da se bo cela zadeva še bolj zapletla, ko bo Hrvati vlekli nadaljne poteze proti izstopu iz arbitraže in se bo zadeva vlekla kot jara kača, kar tudi politikom v sosednji državi zelo ustreza (pa mogoče celo v naši).

Malo več državotvornosti nam Slovencem res ne bi škodilo.
tasilo sporočil: 9.830
[#2537849] 29.07.15 10:49 · odgovor na: anon-209985 (#2537798)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: tasilo 29.07.2015 11:01
[Ann3]
> [tasilo]
> > [Ann3]
> > > [rename]
> > > > [Ann3]
> > > > > [vickibedi]
> > > > > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> > > > >
> > > > > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
> > > >
> > > > Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.
> > >
> > > Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
> > > "Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...
> >
> > Hvala za razlago, vendar vseeno mislim, da je zdaj zelo neprimerno pisariti v balkanščini ter se hkrati še norčevati iz naše osamosvojitve in težnje za ohranitev slovenskega ozemlja hkrati.
> >
> > Meni se to pačenje in sprenevedanje ne zdi smešno. Stavek tudi kot sarkazem ni duhovit. Niti malo.
>
> Stavek je bil po moje mišljen kot cinizem, ne kot sarkazem. Sarkazem že po definiciji nikoli ne more biti duhovit. Cinizem je lahko.

Oh, nehaj no.
Kje si bil pa o mojem podajanju izrazov za ... forum.finance.si/?m=...588&single
Ne opazim vsega, kar se na forum napiše. Zdaj, ko si me opozorila, sem prebral in se mi zdi oni komentar zelo dober, saj kaže, kako pester jezik imamo. Tisti našteti izrazi pa imajo vendarle nekoliko različne pomene, nekateri za odtenek, nekateri pa še bolj. -- Izmuznil se ti je le en izraz, ki je balkanskemu "nadmudriti" najbližje. Drugi so blizu, ta zadene pa žebljico na glavico.

premodriti ---> prekositi, preseči v modrosti, zvijačnosti. www.fran.si/iskanje?...premodriti

Če bi bil oni komentar opazil, bi slednje zapisal že tam.
Če bi rad vedel, le lahko stavek hkrati cinizem in sarkazem, celo ironičen je lahko hkrati. In tudi humor je lahko ciničen, sarkastičen in ironičen.
Lahko je, vendar se to zgodi le zelo redko in le največjim mojstrom besede in duhá v specifičnih okoliščinah; tako zelo redko, da lahko kar sklenemo, da ne bo povsem držalo. Pojdimo po vrsti. Praviš:
- Cinizem je zasmehljiv zaničevalen odnos, do stvari. Cinik prezira splošno veljavne norme in vrednote. Drži, da je gornji stavek ciničen v odnosu do slovenskega jezika. Dovolj inteligentnemu človeku bo hitro jasno, da je cinizem poceni. Samo žalosten nasmeh prikliče na obraz. Jaz mislim, da je cinizem beden. To je način, da se na prefinjen način posmehujemo drug drugemu ter hkrati želimo povedati, da smo pametni. Ciničen humor je v svojem negativnem odnosu do vsakega in vsega; žalosten in poceni humor je.
Cinizem glede na definicijo razumemo drugače. Dober cinizem je lahko celo ena najvišjih oblik humorja. Pomeni lahko nesramno in predrzno odkritost (cf. lat. salva venia!). Ob njem se lahko nasmehnemo, ker se vsakdo lahko v njem spozna (težko mu oporeka ali ugovarja) ali sklene kot bi želel reči " Je nekaj resnice v tem." In zato prikliče na obraz kisel nasmeh.

Cinizem še zdaleč ni poceni in plehek humor. Zahteva precej dobrega in bistrega (ter nekoliko "freh") opazovalca.
- Sarkazem je duhovit. Tip je vsekakor želel biti sarkastičen, ko je v stavku nekega mladeniča iz osamosvojitvene vojne zamenjal besedo "odcjepe" z besedo "odstupe". To kaže na poniževalen odnos do Slovenije, slovenskega jezika in arbitraže. In ja, SSKJ piše tudi o sarkastičnem smehu.
Sarkazem ne more biti duhovit že po definiciji. Izraz sarkastičen pride od grškega sarkastikos iz glagola sarkazein, ki pomeni razmesariti. Sarkazem pomeni ujedljiv, strupen posmeh ali pripombo, ki "reže v živo, razmesari". Nekoga ali nekaj razmesariti pa najbrž ni kaj dosti duhovito ... se mi zdi.

Žal pri takih besedah SSKJ ni najboljši vir in referenca, marsikaj moramo vzeti s pridržkom; pomen besede "sarkazem" v SSKJ je zelo pomanjkljiv in površen! Slovarji tujk so boljš vir, saj navedejo etimologijo, iz katere lahko sklepamo in začutimo pomen.

Za konec tega dela, tip ni bil sarkastičen.
- Ironija je sredstvo za posmeh, ko na neprijaznost odgovorimo s prijaznostjo. Ironija se uporablja v satiri.
Opažam, da ljudje pogosto ne razlikujejo včasih rahločutnih, drugič pa celo bistvenih razlik med pojmi kot so:
ciničen
sarkastičen
ironičen
zbadljiv
zajed ljiv
ujedljiv
posmehljiv
porogljiv
prezirljiv
pike r
ironičen
humoren, humorističen
burkaški
satiričen
norčav
kisel (nasmeh, posmeh)
grenak (nasmeh, posmeh)
strupen (pripomba)
hudoben in/ali "žleht"
odkrit
nesramen
brezsramen
zaničevalen
p asji
"freh" ... itn ...
... in seveda permutacije zgoraj naštetih izrazov. Nekatere se dopolnjujejo, nekatere pa celo izključujejo. O vsakem od naštetih izrazov bi lahko veliko napisali. Morda nekoč nekje vse napišem, saj je pojav zelo -- kar preveč -- razširjen; gotovo pa ne na ta forum, Prevelik vložek za premajhen izplen. Ljudje bi izraze še vedno in pogosto narobe uporabljali.
Ironija in sarkazem sta orodji retorike,
... dve od olala mnogih, ki so pred njima; in kar celega trivija, ne zgolj retorike. A uporabljati ju je treba cum grano salis. (Mimogrede, v retoriki - in tudi sicer -- je natančno izražanje bistveno!)
medtem ko je cinizem filozofska drža.
Izraz ciničen je latinskega izvora, cynicus iz grškega kynikos, dobesedno "pasji". Danes se izraz uporablja v pomenih nesramen, brezobzirno odkrit, posmehljiv, prezirljiv. -- Odtod je dobila ime tudi filozofska drža "cinik", ki je vzdevek za privrženca filozofske šole, ki jo je v VI. stol. pr. n št. ustanovil Sokratov učenec Antisten.

Saj pravim: slovarji tujk in/ali leksikoni so pri teh rečeh veliko boljši za razlage od SSKJ, ki na tem področju zelo šepa, včasih celo zavaja ali pusti napačen vtis. Z navzkrižnimi referencami človek veliko bolj sam zapopade ali pa drugim razloži, utemelji. Tako se spodobi za akademsko izobrazbo, naturščiki in "od rojstva pametni, izobraženi in omikani" pa naj po svoje opletajo, lomastijo in se v najslabšem primeru celo smešijo.


Naj sklenem, da me zelo veselijo prispevki, kakršnega si napisala, saj pomenijo, da še kdo občutljivo razmišlja o jeziku (in triviju), tem najmogočnejšem orodju človeške misli, uma in duhá. Prosim, piši še kdaj. Več glav več ve.

Lep pozdrav,
Tasilo
Pezo sporočil: 608
[#2537851] 29.07.15 10:55 · odgovor na: anon-45881 (#2537838)
Odgovori   +    2
Nihče še ni komentiral v smislu, da je Sekolec mogoče namerno blebetal te stvari preko telefona, za katerega je vedel, da je okužen....in so tudi naši pravočasno odkrili mino in začeli pripravljati teren (Karel-Francija). Mogoče....
anon-317711 sporočil: 662
[#2537855] 29.07.15 10:55 · odgovor na: anon-55050 (#2537801)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 29.07.15 10:25
To sporočilo je izbrisal avtor (20.04.2016 17:34)
anon-184116 sporočil: 255
[#2537858] 29.07.15 11:22 · odgovor na: (#2537857)
Odgovori   +    1
Pa ne, da ti Presernov odgovor ne zadosca. Kdaj je že on vedel odgovor na tvoje vprašanje. Res pa je, da ni poznal Erjavca. Po moje je najbol pravilno ahbutel!

Strani: 1 2 3 4 5