Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Profesorski honorarji bodo še razgaljeni!

Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2524357] 02.06.15 13:37 · odgovor na: FIN-454644 (#2524323)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Glej, kako jaz berem. Najprej spremljam zapored vec clankov, ce so. Zadnji clanek me je preprosto osupnil. Na koga vse se zenska spravlja. Ena visja znanstvena sodelavka, ki se ukvarja s soncnimi celicami, ce prav razumem. Mlati vsevprek. Vse je narobe. In se zaletava v SAZU, ki ji je dala gostoljubje za njene zagotovo pretirane ambicije. Kaj pa ima ona delati na SAZU? Ni zaposlena na nobenem tamkajsnjem institutu, ni akademikinja. Iz lastnih izkjusenj povem, da se odlicni znanstvenik nikoli ne spusti na tak nivo. Razlozi pa, da je jezna na ves svet, ker ima tezave v komunikaciji. Kljub ""odraslosti"". Ni vec mlada, po fotkah sodec.
V postopku si očitno nisva dosti narazen, v branju in potem še v sklepanju pa je že drugače. Meni je vzelo sapo, ko sem čakal na inteligentno napisane in krasno argumentirane odgovore na obtožbe raznih "zdraharjev" v akademski sferi. Pa jih dolgo ni bilo ali pa še raje sploh ni bilo. V takih primerih zame molk ni zlato in znak modrosti, ampak manifestacija prikrite moči domnevno nedotakljivih.

Kar sem lahko prebral odzivov na "zdraharje", so bili tako katastrofalno (ne)argumentirani in evidentno demagoški, da nisem mogel verjeti svojim očem. Če ostanem samo pri zapisih iz SP Dela, so mi kot taki posebno ostali v spominu trije ugledni moški iz SAZU (eden iz ZRC) ter moški in ženska z EF UL. Vsi so nametali kup praznih fraz, ki jih je prekrivala enaka težka zatohlost kot odzive vodstva UKC na mnoge hude zaplete na raznih klinikah; ne dotikajte se sistema, ki je v redu, mi smo strokovnjaki in vemo, kaj delamo, zato zdraharjem, neukemu plebsu in histeričnim medijem nimamo kaj razlagati.

Sicer je pa ta vzorec dobro uveljavljen tudi drugje, na primer v prihvatiziranih in bankrotiranih podjetjih, posebno izrazito pa v bančnih tragedijah, za katere je bil plebs s strani največjih strokovnjakov redno opozarjan, da gre za plahe ptice, ki rabijo svoj mir in zavetje. Zdaj imamo veliko več gvana kot plahih ptic, ampak njihovega miru se še vedno ne sme kaliti.

Pred 114 leti je Radoje Domanović napisal pripoved Vođa, ki je še danes univerzalno aktualna. Govori o ljudeh, ki so v mukah sledili svojemu izbranemu "vodji" čez drn in strn v boljše življenje in šele na robu brezna spoznali jalovost te poti. Ker vodje na začetku niso vprašali nič pametnega, niso vedeli, da je slep!
FIN-454644 sporočil: 10.993
[#2524367] 02.06.15 14:01 · odgovor na: pobalin (#2524357)
Odgovori   +    1
Najuspesnejsa zenska iz Slovenije, ki je uspela tudi v mednarodnem prostoru Aleksandra Kornhauser je pred meseci v velikem sobotnem intervjuju lepo povedala, kaj si misli o problemu zensk v znanosti. Nikoli ni imela problemov, ker je zenska. Ce najdes ta intervju, ga nujno preberi. V Sloveniji skodo delajo troublemakerji. Niso za delo, so pa za zdrahe. Namesto, da bi take postavili tja, kjer jim je mesto, jim nasedamo. Na to se racuna. In luzerji postajajo zmagovalci. Mene pac vedno zanima, kdo in kaj je zadaj in kasen je namen spetirja. Koga je treba skenslat?
pobalin sporočil: 14.456
[#2524501] 02.06.15 23:29 · odgovor na: FIN-454644 (#2524367)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Najuspesnejsa zenska iz Slovenije, ki je uspela tudi v mednarodnem prostoru Aleksandra Kornhauser je pred meseci v velikem sobotnem intervjuju lepo povedala, kaj si misli o problemu zensk v znanosti. Nikoli ni imela problemov, ker je zenska. Ce najdes ta intervju, ga nujno preberi. V Sloveniji skodo delajo troublemakerji. Niso za delo, so pa za zdrahe. Namesto, da bi take postavili tja, kjer jim je mesto, jim nasedamo. Na to se racuna. In luzerji postajajo zmagovalci. Mene pac vedno zanima, kdo in kaj je zadaj in kasen je namen spetirja. Koga je treba skenslat?
Najbrž misliš tole njeno tehtno razmišljanje, ki je bilo v SP objavljeno januarja letos:
www.delo.si/sobotna/...alidi.html

Sicer si pa s Kornhauserjevo prav res zadel žebljico na glavico. Njen življenjepis je poln mednarodnih uspehov, referenc, članstev in priznanj. Je članica SAZU? Ne! To je bilo omenjeno v Nedelu decembra lani:
V okvir številnih nagrad in priznanj, ki ste jih v življenju dobili, spada tudi članstvo v več uglednih akademijah. Ste ena od ustanovnih članic Evropske akademije s sedežem v Londonu in tudi Svetovne akademije. Ste med redkimi belci, ki so člani Akademije tretjega sveta. Kako si sami razlagate, da vas med člane ni povabila Slovenska akademija znanosti in umetnosti (Sazu)?
Meni to prav nič ne manjka. Vsaka akademija ima svoj program in moje delo očitno bolj spada v programe mednarodnih akademij kot Sazuja. Sicer pa nisem izjema, doma in po svetu je vrsta vrhunskih slovenskih znanstvenikov, ki bi jim lahko postavili tako vprašanje. Se pa sprašujem, zakaj je naziv akademik pri nas vezan samo na Sazu, vse druge akademije z veliko širšimi mednarodnimi izbirnimi komisijami pa ne pridejo v poštev? Celo Inženirski akademiji Slovenije (IAS) marsikdo v našem logu noče priznati enakopravnosti.
www.delo.si/nedelo/z...redim.html
V ta deželno akademski kontekst je najbrž treba uvrstiti tale zaključek predstavitve nedeljskega pogovora s Kornhauserjevo na Valu 202 decembra 2011:
V pogovoru s Tatjano Pirc je nedeljska gostja prof. dr. Aleksandra Kornhauser Frazer povedala marsikaj, zaradi česar zdaj še bolj razumemo, zakaj je bila v domovini vir nelagodja in negotovosti: ”Ker sem vedno opozarjala na stvari, ki so jih namenoma pometli pod preprogo. Ja, sem sitnarila … ”
val202.rtvslo.si/201...er-frazer/
Zvočni posnetek te oddaje, ki jo toplo priporočam, je tukaj:
ava.rtvslo.si/predva...123022299/
mbester sporočil: 1
[#2524516] 03.06.15 06:41 · odgovor na: FIN-454644 (#2524367)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.06.15 20:09
Aleksandra Kornhauser? In kaj je naredila (zares)-razen tega, da je bila dvakrat uspešno poročena?


izumbib.izum.si/bibl...00218.html

25 izvirnih znanstvenih člankov od skoraj 900 zapisov v COBISSu (ogromno zapisov pripada različnim učbenikom in člankom v CICIBANu).

Meni je že vsa leta uganka, kako ji uspe vzdržaveti tak sloves.
pobalin sporočil: 14.456
[#2524796] 04.06.15 10:40 · odgovor na: mbester (#2524516)
Odgovori   +    0
[mbester]
Aleksandra Kornhauser? In kaj je naredila (zares)-razen tega, da je bila dvakrat uspešno poročena?
izumbib.izum.si/bibl...00218.html
25 izvirnih znanstvenih člankov od skoraj 900 zapisov v COBISSu (ogromno zapisov pripada različnim učbenikom in člankom v CICIBANu).
Meni je že vsa leta uganka, kako ji uspe vzdržaveti tak sloves.
Mogoče je v celoti gledano bolj znanstvena političarka kot pa znanstvena raziskovalka. Tak vtis sem dobil ob ogledu njenega življenjepisa.
ec.europa.eu/researc...hauser.pdf

Sloves ustvarjajo mediji, ki so, kakršni pač so. Pišejo, kar in kakor so vajeni pisati. Zato je tvoj pomislek na mestu, vendar ga jaz ne bi usmeril v AKF, ampak v deželne kreatorje mitov in legend, ki so zaradi svoje narave pogosto tudi destruktorji mitov, legend in tudi čisto običajnih oseb.
GV-0633 sporočil: 508
[#2545622] 03.09.15 13:23
Odgovori   +    0
Ta žakel špeha je pa res čisto zabluzi.

Strani: 1 2