Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Slovenija nima svojega Marka Zuckerberga?

Strani: 1 2

blink sporočil: 3.523
[#1498942] 20.12.11 14:28
Odgovori   +    4
"Zakaj Slovenija nima svojega Marka Zuckerberga?"

Zato ker ima svojega Marka Jakliča.
pobalin sporočil: 14.456
[#1499089] 20.12.11 15:29
Odgovori   +    1
Zakaj? Ker imamo Finance, ki o naših Cukrih pišejo šele takrat, ko so ti s svojimi milijoni že v varnih oazah in davčnih rajih. Nam pa vedno znova ponujajo kurente, ki si očitno kanijo s klovnovskim nastopom graditi svoje sladkorne gore.
CC po miniFipo lani ni prodal več kot 270 i-kristalov, pa če so bili vsi najcenejši po 99 evrov. So jih vsaj plačali dobavitelju? Dvomim, ker sredi decembra (začasno!?) nimajo dveh od štirih modelov, vso pozornost pa že nekaj časa usmerjajo v usnjene etuije. Jaz bi rekel, da prva zaloga stekla kopni, za obnovo nimajo naročil in ne denarja za plačilo, zato zdaj vse stavijo na prodajo prve zaloge etuijev drugega dobavitelja. Zlobno čakam poslovne podatke za 2011. Vse skupaj je zdaj videti zelo Vegradovsko.
Škoda, ker bi morali začeti pred vsaj desetimi leti in povezani z drugimi tudi neslovenskimi firmami stopiti v svet. Morda bi jim takrat vsaj zmerno uspelo. Do naslednje nore konjunkture, ki bi omogočila prodajni razmah precenjenih nepotrebnosti, je še zelo dolga pot.
anon-61706 sporočil: 6.178
[#1499311] 20.12.11 17:11
Odgovori   +    0
...ja, če, ko bi, kako bi...Slovenija imela, novo rojevala...
...kam bi se potem Pahor vračal-kje bi krožil...
...kako bi politika postavla najbolj uspešnega poslovneža...in ostale v ovčke in teličke spremenila...sz enim samim dejanjem...
...kako bi Trefalt se sz svojo Gostilno vrnu...sicer se Gostilne že na tv veselim..., Na Zdravje, ni več za gledat...u dobi facebooka...
...pahorju bi se pa vsaj Slovenci morali smiliti, kolikor jih sz pojavljanjem...odhajanjem in vračanjem, preoblačenjem... muči...
...kaj bo Jaklić v taki hiši na starost počel...
...pa ja ni take hiše gradil, zato, her take so moderne...
...u Sloveniji se vsa energija za hiše zidat potrošla...
...lahko se bo kmečki turizem šel...pension sz aziskim ali afriškim, brazilski je že predrag...personalom...
...Slovenija noče-ne rabi uspešnih...ti bi samo škodo Predstavam Slovencev-o Vesolju- nardili...
...i, ko je pička novim trendom postao...Avdić...
...po slovensko-novi trendi so stare in nove pičke združili...in tako se pizdarja, neuspešno sicer, nadaljevala...
...vse naj bo, tako kot je bilo...
.,.od zdrave hrane so Ljudje mladi umirali...mladi, za današnje pojme-mladosti...
...ko se str trik uporablja-ni, ne more biti prostora za nove trike...
...novo dela staro...
...avandgarde ni...
...je pa zato garda še...
...bom otrokom pod jelko iPad dal...seveda bom Mucko Toma jim gor prej še naložil...ko pojem, poje za menoj...superca...
...in pahor sz podganami spet v tropu...pridelek bo žrl...sej je sejal..., če posejano bo zraslo...
...bog-slovenski, kučan svetnik, slovenija daleč od raja...
...kakor za koga...
...Pipistrela napačno stranko podprl...
...košarkarjev olimpije ni več...
...kar se dela, to se ima...merkator pivovarji prodati ali ne prodati...
...toda vse se plača-tudi kredit...
...spet celo jutro Deklico poslušam...moj radio jih kar nekaj ima...odličnih, vrednih poslušanja...poslušanje da misliti-možganom telovaditi...moč glasu-skoraj bolj pomembna barva, od vsebine...
...edino Življenje, ki kaj velja, je Življenje v Sanjah...Sanjsko Življenje...to se dogaja povsod, tudi v škatli na klik...hehehe.
anon-61706 sporočil: 6.178
[#1499374] 20.12.11 17:45
Odgovori   +    0
...in...jurišali bomo po forumih...
...to je tudi Avdić...reku...
...ko bom pod raziskovalnimi novinarji bral komentarje...
...bravo, brutalno resnično, ...
...pa Mladi Gospod, na sliki zelo zdravo in zadovoljno zgleda...pa same plastične hrane državi gor zrasu in živi...no, zobe imajo tle take vsi, še jaz zdej...štirje smo nianse barve zbirali...tako, da zdej imam tak gobec, kot ga še nisem nikoli imel...
...a po teh volitvah naj bi še praznično vzdušje blo...praznično žalovanje je...
...zdej, da bi tako živel, da bi smrt pod kontrolo imel-umr tako kot si umreti želim...se mi zdi nesmiselno...povsod, vseeno kje in kako te Smrt ujame...zadnji komad, ne dam se mu posesat...
...Živi se, da se Življenje spozna-odkriva...konca tako in tako ni...ne življenja, ne odkrivanja...
...uuu zanimiv torek na rtv...in sreda...no, se vidi, da se trudijo, zdej, ko so portal poštimali, za silo...dolgo je šraufanje trajalo...
...facebook bi bil že pozabljen, če bi se obračal, kot se bolan odpavlja srat...
...obrača se, kot se Mladost mora hitro vrtet, ker se hitro odvrti-taprava-seveda imamo naprej-razširjeno-podaljšano... umetno mladost...videz mladostni mladosti...
...kdaj bo en barel nafte sto barelov krvi koštal...Avdić...
...sam sem, da sem v Sanjah...kaj misliš, ko misliš, da si sam...bi moral preveč trikov exoterike odkrit, če bi hotel iskreno it naprej,..
...kdo so oni...oni so tisti, katere si želiš videti, če se to sprašuješ...še 4 dni se bo Luna manjšala...hehehe...v naših očeh.
anon-255637 sporočil: 1.284
[#1499381] 20.12.11 17:51
Odgovori   +    1
Čuden naslov.
A ima Slavenija svojega W. Buffeta,G. Sorosa?
Slovenija v svetovnem pogledu je 0.
anon-266336 sporočil: 1.899
[#1499448] 20.12.11 18:23
Odgovori   +    3
hehehe slovenija skupaj s to procesijo rdečih osivelih dementnih starčkov, ki so si razdelili vodilna mesta v družbenem sistemu, pač pomeni absolutno ničlo....0K in ne 0C...temu primerno se seveda obnašajo tudi generacije, ki rastejo gor v izolaciji od znanja, kreativnosti, vizije, ciljev...in temu primerno bo pač šla seveda slovenija tudi po gobe...jaz pravim...zadnji čas, da nas tujci pokupijo, se bomo vsaj vrnili nazaj v čase marije terezije, ko so gozdarji in nabiralci dobili prvi kataster ter prve osnovne šole, da so vsaj vedeli, kako se piše in bere(nekateri)...danes je popolnoma isti scenarij...bedaki vladajo po svojih nazorih in bedaki so sestavili to državo, sedaj pa bi bedaki še radi, da bi sledilci bedaki kaj pogruntali, na osnovi česar bi lahko stari bedaki kaj zaslužili :D malo sutra....i puno preko sutra
Skippy sporočil: 3.152
[#1499477] 20.12.11 18:36 · odgovor na: anon-105466 (#1498121)
Odgovori   +    2
[bricktop]
Ja, mi rabimo še kakšno železarno, rudnik premoga in tekstilno fabrko. Nje? Ne bomo mi služili denarja z "neresnimi aktivnostmi".
OMFG!
A si kdaj videl, da bi se naša politika ukvarjala s podjetji z višjo dodano vrednostjo? Pri nas se vsi ukvarjajo samo z deli tipa premakni izdelek iz točke 1 na 2 ali pa vstavi izdelek 1 v izdelek 2 itd. Potem pa še imamo referendume, če smemo taka zahtevna dela opravljati tudi ob nedeljah.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#1499571] 20.12.11 19:42
Odgovori   +    2
Četudi bi se neka različica Marka Zuckerberga pojavila v Sloveniji, bi v bilo iz njega težko kaj več kot kakšen malo večji doo za naše razmere. Veličina trga je pri internetnih podjetjih žal odločilna. Sicer pa Slovenija Marka Zuckerberga niti ne potrebuje. Boljše če bi imeli Škodo ali pa še eno Krko.
anon-255637 sporočil: 1.284
[#1499598] 20.12.11 20:01
Odgovori   +    1
Komunizem ni poznal nic drugega kot ekonomista in pravnika.V 90 se je unicilo vse,se tisto malo kar so komunisti naredili,potem so se pojavili veliki menadzerji,financniki,tajkuni.Inzenirje so posiljali na pripravnistvo v turisticne agencije-ces Vi veste jezike,danes si postavljamo glupa vprasanja.
Se strinjam z kolegom spodaj kaksna Škoda ali Dacia Duster bi bila dovolj za nas.Spustimo se Slovenci ze enkrat na zemljo!
anon-253732 sporočil: 605
[#1499737] 20.12.11 21:34
Odgovori   +    0
Zakaj Slovenija nima svojega Marka Zuckerberga!! Za kuga, ker v deželi Kekcev se ne more roditi tak junak, ki ga ne bi komunajzari v mladosti zjebali z njihovo zgodbo o NOB, tovarišu Titu in kako so oni osovoboodili evropo! To je tudi vse kar Kekec mora vedeti v življenju! Tovariški pozdrav Kekci
Skippy sporočil: 3.152
[#1499794] 20.12.11 21:58 · odgovor na: anon-204390 (#1499571)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Četudi bi se neka različica Marka Zuckerberga pojavila v Sloveniji, bi v bilo iz njega težko kaj več kot kakšen malo večji doo za naše razmere. Veličina trga je pri internetnih podjetjih žal odločilna.
Se ne strinjam. Poglej Estonijo in Skype s 600 milijoni uporabnikov.
anon-17131 sporočil: 558
[#1499879] 20.12.11 22:51
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-17131 20.12.2011 22:56
Če bi Mark Zuckerberg leta 2004 živel v Sloveniji in bi se odločil odpreti lastno podjetje (d.o.o.), bi najprej ugotovil, da je ustanavljanje podjetja slino zapletena zadeva.

Tako zelo, da je v resnici najbolje, da najameš nekoga ki s svojo know-how-to-copy-paste tehniko v treh minutah priskrbi brdo ustreznih dokumentov, ki jih pošlješ na XYZ ustanov. Sorry, ne morem v detajle sem pozabil. Kazen (plačilo storitve) je bila okrog 90.000 SIT.

Potem bi si moral izmisliti ime firme in dati izdelat žig. Vmes pa bi se ukvarjal z zavrnitvami uradnega imena firme - prvi poskus, ime po 14 dnevih zavrnjeno, ker vsebuje črko Y. To ni po slovensko, pravi novi zakon (by Majda Potrata). Registracija zavrnjena. Klic mojstru za štampiljke, stari reč, da je še nisi naredil?

Drugi poskus, evo ti I namesto Y, v odgovor: potrebna posebna izjava, da je ime fantazijsko? OK, še kakih 14 dni mimo. Namesto WTF, se pač firma imenuje VTF - F=fantazijsko? :D

Treba je odpret poslovni račun. Naberem vso dokumentacijo in oddam na banki in dobim nazaj klic - ne bo šlo, akt o ustanovitvi podjetja ni notarsko overjen.

Evo mene, s knjigo sklepov za enoosebni d.o.o. (14.000 SIT za prazen zvezek), firma registrirana, vpisana, banka noče odpret računa.

WTF or VTF?

Firma je 100 % moja, s kom naj jaz opredeljujem in notarsko overim razdelitev deležev v podjetju? Sam s sabo?

Prvi klic - nihče na banki ne razume, o čem govoriš.
Drugi klic - OK, banka, če hočete imeti gor notarski žig plačajte overitev sami, zakon od mene tega ne zahteva. (Eeeee, to ti je uštimal Frutek (tak mu tod okoli pravijo).)
Tretji, četrti klic...

OK, komu naj odgriznem glavo, preberite si zakon, zaračunal vam bom pravno svetovanje!

Driiing-driing zazvoni telefon in pravi bančna uslužbenka:
"Gospod, gospod, lahko vam odpremo poslovni račun, brez notarsko overjenega akta, smo dobili faks iz centrale."

A ma nemoj, napisal vam bom prvo fakturo za svetovanje, ker se 14 dni samo z vami ukvarjam, se hočem zadreti...

Ma je mela srečo, da je bila luštna in sem bil tiho.
Pa vezan tudi, tako da v danem trenutku to niti bila slaba odločitev.

Fast forward...

Pa so leta minila, pa je Mark Zuckerberg v Financah, jaz samski in teram firmo naprej. In mi reče računovodkinja, po Novem letu ne moreš bit več zaposlen v svoji firmi in jst odgovorim WTF in tudi VTF?

Ja, si enoosebni d.o.o. in poslovodna oseba v enem, ne bo šlo. Sprememba zavarovanja.

In sem šel na tečaje in seminarje, ker nisem verjel, in je imela ženska prav.

Tako jutri ne bom več lastnik enoosebnega d.o.o.-ja, naslednje leto pa ne več lastnik d.o.o.-ja, sploh.

Ne vem, mogoče bom pa imel WTF ali VTF gmbh, lahko kandidata za PM vprašam, če pripravi kak šnelkurs za odpiranje podjetij na Cipru?

Suma sumarum: Mark Zuckerber bi se v Sloveniji obesil leta 2006.

Bebci, ki pa tukaj vztrajamo smo pač, sej sem napisal: bebci.
bc123a sporočil: 48.253
[#1499924] 20.12.11 23:40 · odgovor na: anon-151520 (#1498044)
Odgovori   +    3
[S5003]
pred desetimi leti si pri nas za nostrifikacijo magistrske diplome Harvarda, katere clan je tudi omenjeni gospod, potreboval 5 do 6 let casa, opraviti nepotrebne dodatne nerazumljive izpite, prebirati predpotopno literaturo ..... Rezultat: ponovno spakiras in odides ali pokuris kreativni cas za slovenske birokrate.
To ni problem, problem je, ce te firma noce zaposliti brez nostrificirane diplome, tudi ce si Mark Zuckerberg ali Larry Page ... ne vem, zakaj se zdi vsem samoumevno, da je diploma edina vstopnica do zaposlitve?!
anon-182096 sporočil: 414
[#1499984] 21.12.11 00:41
Odgovori   +    2
Davki, zakonodaja, lobiji, klima (podjetniška), pesimizem, labilnost, nesamozavest, strah pred uspehom...
anon-131842 sporočil: 11
[#1500262] 21.12.11 09:11
Odgovori   +    0
V Sloveniji imamo "Zuckerberge", vendar jih mediji nočejo promovirati, tako kot v tem članku: nihče v galeriji ni spletno podjetje (če že govorimo o Zuckerbergu). Kaj pa Zemanta zemanta.com, kaj pa med.over.net kaj pa mimovrste.com?? Zakaj njih nihče ne vpraša za njihove izkušnje in težave? Je težava tudi v tem, da te mediji igniorirajo, če si uspešen medij ali okupiraš dovolj velik delež spletnega prostora?
Zakaj Primož Cimperman in Tomaž Borštnar, ustanovitelja največje socialne mreže v Sloveniji nista deležna enake medijske pozornosti kot sta je bila Sergey Brinn in Larry Page v ZDA v začetku stoletja?
Morda pa je slovenski medijski prostor odprt samo za tiste ki tudi oglašujejo ali so vsaj pripravljeni kaj primakniti, česar si slovenska spletna podjetja ne morejo privoščiti.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#1501407] 21.12.11 19:24 · odgovor na: Skippy (#1499794)
Odgovori   +    0
[Skippy]
> [vickibedi]
> Četudi bi se neka različica Marka Zuckerberga pojavila v Sloveniji, bi v bilo iz njega težko kaj več kot kakšen malo večji doo za naše razmere. Veličina trga je pri internetnih podjetjih žal odločilna.

Se ne strinjam. Poglej Estonijo in Skype s 600 milijoni uporabnikov.
Ne poznam... Prvič slišim, da bi bil Skype kdaj estonski. Kolikor sem uspel na hitro "pogooglati" sta protokol izumila dva Šveda, o lastniku, ki naj bi ga prodal Microsoftu pa nisem uspel najti nič konkretnega... V vsakem primeru gre za podjetje, ki je že od samega začetka delovalo globalno. Najbrž se boš strinjal, da ni pomembno katere narodnosti je takšen podjetnik, ampak je bolj pomembno to, da že od samega začetka deluje globalno.
Skippy sporočil: 3.152
[#1501732] 21.12.11 22:47 · odgovor na: anon-204390 (#1501407)
Odgovori   +    0
Skype je vedno bil estonski. Sedež podjetja pa še je vedno v Talinu.

It took four Estonian software developers three years to write the complicated programs that made the idea a reality.
www.spiegel.de/inter...93,00.html

Strani: 1 2