10 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
50 min
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
57 min
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
1 ura
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
1 ura
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
2 uri
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
3 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
4 ure
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
6 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
6 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
8 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
8 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
8 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
8 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
8 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 1
8 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Začetek »izgona« Kitajcev iz Pirellija

Strani: 1

GV-1113 sporočil: 2.317
[#3060750] 29.04.25 13:06
Odgovori   +    1
Ko bodo Kitajci enkrat dobili vso gumarsko znanje, (bodisi skozi nakup družbe, bodisi skozi industrijsko špijonažo), jih lastništvo Pirellija kot takega itak ne bo več zanimalo. Razen mogoče z vidika, da prevzameš konkurenta in ga ugasneš.
MAN-354355 sporočil: 567
[#3060754] 29.04.25 14:41
Odgovori   +    5
saj je prav tako, ker tudi Evropejci/Americani ne morejo imeti podjetja v 100% lasti na Kitajskem.
GV-1113 sporočil: 2.317
[#3060757] 29.04.25 16:20 · odgovor na: MAN-354355 (#3060754)
Odgovori   +    1
Prav je z vidika recipročnosti že, ampak tu je Zahod zamudil 30 let, da bi pritisnil na Kitajce. In v tem času so oni s pomočjo joint venture podjetij usvojili tehnologijo.

Zdaj je prepozno, povratka nazaj ni več.
MAN-354355 sporočil: 567
[#3060777] 29.04.25 21:00 · odgovor na: GV-1113 (#3060757)
Odgovori   +    3
avtomobilskih gum se vedno ne znajo narediti dobrih, sprinklerje ki so totalno primitiven sistem sem narocil iz Kitajske vsak deluje drugace, njihovi avtomobili imajo dobo trajanja 5 let, moj Audi pa dela ze 20 let v nulo. Se Kitajsko turbino za avto sem kupil pa pusca olje kot za stavo, zdrzala je tocno eno leto, sem sedaj narocil original in je narejena v Veliki Britaniji in deluje kot mora.

Tako da nevem kje je ta Kitajska superiornost, jaz se izogibam izdelkov iz Kitajske ker je kvaliteta porazna.

Strani: 1


vm-kiva