43 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
1 ura
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
2 uri
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
2 uri
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
2 uri
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
3 ure
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
4 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
5 ur
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
7 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
7 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
9 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
9 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
9 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
9 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
9 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 2
9 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko je lani zaslužil predsednik uprave NLB

Strani: 1

FIN-467473 sporočil: 2.829
[#3019443] 15.04.23 20:11
Odgovori   +    0
Žal je to prvat banka in javnosti to sploh več ne zanima-to je stvar trenutne korporacije.
bigl sporočil: 18.363
[#3019446] 15.04.23 20:19 · odgovor na: FIN-467473 (#3019443)
Odgovori   +    1
[FIN-467473]
Žal je to prvat banka in javnosti to sploh več ne zanima-to je stvar trenutne korporacije.
Tako je, pa tudi pogodba je poslovna tajna. Radovedneži. Lep dan.
FIN-544124 sporočil: 6.616
[#3019450] 15.04.23 22:47
Odgovori   +    0
Pa koga to sploh briga ???

Itak si noben ne zasluži !!!
Endimion sporočil: 11.230
[#3019454] 16.04.23 07:31 · odgovor na: FIN-467473 (#3019443)
Odgovori   +    2
[FIN-467473]
Žal je to prvat banka in javnosti to sploh več ne zanima-to je stvar trenutne korporacije.
... in njenih delničarjev,...

Zato so, ne le v Sloveniji, ampak tudi v tujini, dohodki poslovodstva vedno javno objavljeni.
crt sporočil: 28.844
[#3019455] 16.04.23 07:44 · odgovor na: bigl (#3019446)
Odgovori   +    7
ni tako. javno razkritje plac in morebitnih drugih nagrad poslovodstva je v delniskih druzbah, ki kotirajo na borzi, normalna in pricakovana stvar. prednjacijo komunajzarske zda :)
Gustl sporočil: 13.678
[#3019456] 16.04.23 07:49 · odgovor na: bigl (#3019446)
Odgovori   +    4
[bigl]
> [FIN-467473]
> Žal je to prvat banka in javnosti to sploh več ne zanima-to je stvar trenutne korporacije.

Tako je, pa tudi pogodba je poslovna tajna. Radovedneži. Lep dan.
Ni res.

Podjetja, ki kotirajo na borzi, so zavezana k javni objavi tovrstnih podatkov. To ni slovenska posebnost.

NLB pa je celo ena tistih družb, kjer si po besedah Brodnjaka želijo večjega deleža malih delničarjev, zato je dobra komunikacija z njimi še posebej pomembna.

Da se sedaj nekaterim zdi neprimerno objavljati podatke o zaslužkih uprav borznih družb, je le pokazatelj tega, kako slabo je pri nas znanje in razumevanje delovanja organiziranega kapitalskega trga in varčevanja/naložb v vrednostnih papirjih.

Toplo priporočam spremljanje vlagatelja Maksa, ki se bo trudil to spremeniti in vrniti vsaj na nekdanjo, pre-NKBM raven:

www.finance.si/vlagatelj-maks
bigl sporočil: 18.363
[#3019461] 16.04.23 08:55 · odgovor na: crt (#3019455)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 16.04.2023 09:03
[]
ni tako. javno razkritje plac in morebitnih drugih nagrad poslovodstva je v delniskih druzbah, ki kotirajo na borzi, normalna in pricakovana stvar. prednjacijo komunajzarske zda :)
Gre za javno razkritje plač uprav, ne pa enega člana, razen seveda, le če je edini, kar pa je v delniških družbah nemogoče. Odg. velja tudi @Gustlu. Ob razkritjih plač po direktorjih nekaterih d.d. v Finance.si sem videl kaj se najbolj splača, če bi se šel managerja:-). Lep dan.
P.S: Seveda sem tako kot od svojih zahteva SEC za popolno razkritje vsega, tudi plač posameznikov v upravah, do decimalke.
crt sporočil: 28.844
[#3019462] 16.04.23 09:03 · odgovor na: bigl (#3019461)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 16.04.2023 09:07
[bigl]
Gre za javno razkritje plač uprav, ne pa enega člana
gre za javno razkritje plac uprave in nadzornega sveta oboje posamicno po clanih in ti podatki so v letnih porocilih.

topjob.finance.si/89...n-Cinkarne

konkretno za nlb, tule je letno porocilo www.nlb.si/financna-...ocila-2022 , poglej njegovo stran 325.

Strani: 1


vm-kiva