Zasebnost
47 min
Aprila potniški promet na evropskih letališčih na predpandemski ravni
57 min
Svetovalci za razpise prileteli v UKCL kot muhe na med, tu so tveganja za konflikte interesov
2 uri
Ustavno sodišče: državni zbor krši načelo pravne države in delitve oblasti 5
2 uri
Nelogičnosti pri razpisih za kmetijstvo
3 ure
Kmalu nove spodbude za usposabljanje starejših zaposlenih
4 ure
Maja za desetino manj prostih delovnih mest kot lani
5 ur
Cene izdelkov pri evrskih proizvajalcih: medletni upad zaradi pocenitev energentov, a tudi vmesnih izdelkov
6 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
6 ur
Republiški stanovanjski sklad bo ponovil razpis za gradnjo stanovanj na Jesenicah 1
6 ur
Najboljši živilci so Dobrote Dolenjske in Perutnina Ptuj, posebno priznanje za Puklavec Family Wines
6 ur
Maja na zavodu 44 tisoč brezposelnih 2
6 ur
Na vzhodu Ljubljane je zrasel logistični megacenter za 36 milijonov evrov. Kdo je investitor?
6 ur
Seljak & Co. večinski delež v Hidrii prodali Špancem 7
6 ur
Dobrote Dolenjske: Tujcem so naši izdelki všeč, zato gremo še letos na Amazon
6 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji
7 ur
Še danes se lahko prijavite za glasovanje na voliščih omnia in na domu
7 ur
Na katerih upravnih enotah stavkajo in na katerih ne
7 ur
Penina ice edition – odlična kot aperitiv, najboljša ohlajena z nekaj kockami ledu
7 ur
Puklavec Family Wines: gradijo na premijskem segmentu
7 ur
Tri podjetja od petih pričakujejo povečanje plačilne nesposobnosti

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8

anon-58746 sporočil: 3.738
[#2556965] 17.10.15 12:35
Odgovori   +    0
»Seveda se da služiti tudi z infoprogramom. Naš vzor sta Murdoch in Time Warner, oba sta zrasla na informativnem programu,« pravi Andrej Kregar, izvršni direktor Nove24TV. - izjava si zasluži bob leta.....pa še gazelo....čez 2 leti pa bo kot pri veliki prodaji delnic NKBM.....krivi pa bodo kot vedno strici....
anon-363684 sporočil: 200
[#2556966] 17.10.15 12:39 · odgovor na: tupamaros (#2556956)
Odgovori   +    1
Bom še 100-ič

S plačilom 150€ naročnine na RTV si pridobil dostop do vsebin RTV programa. Je res da je po prisili. In morda večini program ni všeč (tudi meni ni in tudi plačujem). In RTV po zakonu zagotavlja javno službo. Že opisano zgoraj.

Pri novi TV postaji pa gre za vplačilo kapitala. S tem deležnik dobi pravico do soupravljanja družbe preko svojega glasu na skupščini delničarjev ter upravičenje do sorazmernega dela dobička. To so pravice ki izhajajo iz tega naslova. Nikjer za boga milega pa to ne pomeni pravice do dostopa do samih vsebin. Ta TV bo brezplačna ne bo pa zastonj. In za delničarja mora ta reč dajat nekaj... Če ne daje pol je to bl kurc.

A veš.. Če bi mi tu, na forumu Finančnega Tabloida, vsi rekli in me uspeli prepričat, da je to smiseln in za mojo denarnico dobrodošel nakup ker bo plemenitil mojo občo bilanco stanja, potem bi se še sam v vrsto na pošt postavil. Dokler pa je v tem primeru edini argument potencialnih kupcev VREDNOSTNEGA PAPIRJA oz. FINANČNEGA INSTRUMENTA altruizem, me ne prepriča.

Veš keri biznis je super? Tobačni. Bom citiral Buffeta:

"It cost cents to make and sells for a dollar. And you have fantastic brand loyalty".

S stališča zdravja posameznika pa ubija. S stališča družbenika pa nosi dolarje in evre...

In če smo že pri tem.. Tole vaše balinanje s tem kako ni važn profit ampak da se resnica govori... Max Tayneekar:

"Adria airways ni za to da nosi dobiček. Je zato da se ljudje vozimo"

A samo jaz vidim podobnost?
najobj sporočil: 31.993
[#2556974] 17.10.15 13:55 · odgovor na: anon-363684 (#2556957)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.10.2015 13:58
[Endimion1]
Ne skrbte... Moja ljuba mati, če slišijo besedo "Janez Janša" reagirajo podobno kot Madamme Fanny iz serije Allo Allo:

www.youtube.com/watc...QZ8P-uKFBc

In še nekaj mi je zanimivo.... Delnice, ki bodo ponujene v IPO-ju, bodo glede na prospekt, prinosniške. Ne glasijo se na ime. Skratka javne delniške knjige na to temo ne bo. Niti Izdajatelj ne bo vedel, kdo so delničarji. Bo pa vedel.. KDD. In seveda delničarji sami. In borzna hiša Alta d.d. In podatek je TAJEN. V tem pogledu zastopanje VZMD odpade, ker VZMD ne more izvedet, komu naj se sploh ponudi za zastopanje na skupščini. Skratka. ali bodo res najemali Jankovićeve Stožice za skupščino... Ali pa (bolj verjetno) bo deležnikov v tem podjetju zelo malo, in s precejšnimi vložki. To dodatno pojasnjuje omejeno prenosljivost. Imet množico lastnikov z vinkuliranimi delnicami je malce nesmiselno. Sploh ker gre za Javno prodajo

Hmmm.. Medijski projekt, ki ga lansira tista politična opcija ki je do sedaj:

- želela razkrivanja tihih družbenikov v podjetjih
- želela imena im priimke podpisanih v kreditnih pogodbah med bankami in podjetji
- želela razkrivat lastniške povezave med Slovenijo in vsemi Burgi in Štajni

Bo imel za 3 miljone € skritih lastnikov? auch.

IN mimogrede.. zanimivo sosledje. Sredi julija ustanovijo Delniško družbo. In sredi spetmebra sprejmejo novi ZNVP, kjer omejijo strošek, ki ga za vodenje računa plačuješ BPH ju... Uganite katera stranka je uštulila to dopolnilo? Naključje ali?
... eh, saj mene ne skrbi za tvojo mamico, jaz sem onega majstra hotel samo malo dražit ... ja, bo pa zdaj oni majster hitro povedal, da jabolko ne pade daleč od drevesa ...

P.S.: ti si s tukaj boldanim in z vsem ostalim v tej temi na totem forumu o Janšatovem pojmovanju biznisa povedal več, kot skupaj vsi novinarji Financ od 20. maja 1992, ko so Finance ugledale luč sveta ...
najobj sporočil: 31.993
[#2556978] 17.10.15 14:12 · odgovor na: anon-363684 (#2556966)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.10.2015 14:16
[Endimion1]
Bom še 100-ič

S plačilom 150€ naročnine na RTV si pridobil dostop do vsebin RTV programa. Je res da je po prisili. In morda večini program ni všeč (tudi meni ni in tudi plačujem). In RTV po zakonu zagotavlja javno službo. Že opisano zgoraj.

Pri novi TV postaji pa gre za vplačilo kapitala. S tem deležnik dobi pravico do soupravljanja družbe preko svojega glasu na skupščini delničarjev ter upravičenje do sorazmernega dela dobička. To so pravice ki izhajajo iz tega naslova. Nikjer za boga milega pa to ne pomeni pravice do dostopa do samih vsebin. Ta TV bo brezplačna ne bo pa zastonj. In za delničarja mora ta reč dajat nekaj... Če ne daje pol je to bl kurc.

A veš.. Če bi mi tu, na forumu Finančnega Tabloida, vsi rekli in me uspeli prepričat, da je to smiseln in za mojo denarnico dobrodošel nakup ker bo plemenitil mojo občo bilanco stanja, potem bi se še sam v vrsto na pošt postavil. Dokler pa je v tem primeru edini argument potencialnih kupcev VREDNOSTNEGA PAPIRJA oz. FINANČNEGA INSTRUMENTA altruizem, me ne prepriča.

Veš keri biznis je super? Tobačni. Bom citiral Buffeta:

"It cost cents to make and sells for a dollar. And you have fantastic brand loyalty".

S stališča zdravja posameznika pa ubija. S stališča družbenika pa nosi dolarje in evre...

In če smo že pri tem.. Tole vaše balinanje s tem kako ni važn profit ampak da se resnica govori... Max Tayneekar:

"Adria airways ni za to da nosi dobiček. Je zato da se ljudje vozimo"


A samo jaz vidim podobnost?
... OK, v požrešnem neoliberalnem svetu se to danes res čudno sliši, ampak Adria in vsa ostala podjetja tega sveta niso nastala zato, da bi nosila dobiček, ampak so nastala zato, da bi ljudem zadovoljevala njihove potrebe ... khmm, če pa to delajo z dobičkom, pa toliko bolje ...

P.S.: najprej so bile potrebe in temu namenjeno delo, nekaj tisoč let kasneje je zaradi tega nastal denar in nekaj sto let kasneje dobiček ali bognedaj izguba ... khmm, kar pa sploh ne pomeni, da zaradi izgube tistih potreb ne bo več potrebno zadovoljevati ...
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2556986] 17.10.15 14:49 · odgovor na: najobj (#2556974)
Odgovori   +    7
[najobj]

... eh, saj mene ne skrbi za tvojo mamico, jaz sem onega majstra hotel samo malo dražit ... ja, bo pa zdaj oni majster hitro povedal, da jabolko ne pade daleč od drevesa ...

P.S.: ti si s tukaj boldanim in z vsem ostalim v tej temi na totem forumu o Janšatovem pojmovanju biznisa povedal več, kot skupaj vsi novinarji Financ od 20. maja 1992, ko so Finance ugledale luč sveta ...
hej,oni majster je slučajno pogledal tole in ono pa ugotovil,da ga nič ne draži.Bolj zabava.In kar zadeva nakup delnic.Ja,kakšno bom kupil in pričakoval nič drugega kot,da to storijo mnogi drugi z enakim namenom.Pozabiti na vloženo in pričakovati obstoj družbe,ki bo kot medij ponujala vsebino z resnico.Vsa finančna znanost s temi delnicami je odveč,razen v primeru,da nekdo želi strokovno prepričati manj vedne ,da bi bil vsak vložen cent zanj finančna katastrofa.Pri vsem proč vrženem denarju v podporo medijem do sedaj,tistih 100 eur ne bo povzročilo osebnega stečaja.
Zanima me samo še to od kje temu tvojemu somišljeniku ugotovitev,da imaš s plačilom programa javni hiši dostop do vsebine drugje pa ne.Ampak to je že naslednje poglavje.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2556993] 17.10.15 15:46 · odgovor na: anon-363684 (#2556966)
Odgovori   +    7
[Endimion1]
Bom še 100-ič

S plačilom 150€ naročnine na RTV si pridobil dostop do vsebin RTV programa. Je res da je po prisili. In morda večini program ni všeč (tudi meni ni in tudi plačujem). In RTV po zakonu zagotavlja javno službo. Že opisano zgoraj.

Pri novi TV postaji pa gre za vplačilo kapitala. S tem deležnik dobi pravico do soupravljanja družbe preko svojega glasu na skupščini delničarjev ter upravičenje do sorazmernega dela dobička. To so pravice ki izhajajo iz tega naslova. Nikjer za boga milega pa to ne pomeni pravice do dostopa do samih vsebin. Ta TV bo brezplačna ne bo pa zastonj. In za delničarja mora ta reč dajat nekaj... Če ne daje pol je to bl kurc.

A veš.. Če bi mi tu, na forumu Finančnega Tabloida, vsi rekli in me uspeli prepričat, da je to smiseln in za mojo denarnico dobrodošel nakup ker bo plemenitil mojo občo bilanco stanja, potem bi se še sam v vrsto na pošt postavil. Dokler pa je v tem primeru edini argument potencialnih kupcev VREDNOSTNEGA PAPIRJA oz. FINANČNEGA INSTRUMENTA altruizem, me ne prepriča.

Veš keri biznis je super? Tobačni. Bom citiral Buffeta:

"It cost cents to make and sells for a dollar. And you have fantastic brand loyalty".

S stališča zdravja posameznika pa ubija. S stališča družbenika pa nosi dolarje in evre...

In če smo že pri tem.. Tole vaše balinanje s tem kako ni važn profit ampak da se resnica govori... Max Tayneekar:

"Adria airways ni za to da nosi dobiček. Je zato da se ljudje vozimo"

A samo jaz vidim podobnost?
Vidim, da ste potegnili cele disertacija o mojem komentarju:"Na leto RTS (pod moraš) pobere neprostovoljno naročnino nekje 150 €. Za medij ki je v strelskem vodu za ubijanje resnice preveč. Za 100 € (1/3 manj) enkratnega prostovoljnega prispevka za nov medij mi ni žal.Dokler se ne postavi z ostalimi v strelski vod"

Poanta je naslednja. Za 100 evrski nakup delnice se bom, če se, odločil po svoji vesti. Naročnino RTS plačujem že če imam električni priključek pa radia ali tv sploh ne. Občutek, da me nekdo ima za debila ker uporabljam elektriko je za razliko od nakupa delnic zelo boleč za, s svojo glavo mislečega državljana.
Zadovoljstvo v obeh primerih je, da na koncu vse skupaj lahko ugasnemo z enim gumbom.

LP
Tupamaros
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2556994] 17.10.15 15:58 · odgovor na: (#2556054)
Odgovori   +    2
[rename]
Jaz pa mislim, da bo delnic zmanjkalo zelo hitro.

Je tole sarkazem? Tu gre za ideološki projekt, zato nima ekonomske osnove. Delnice bodo kupovali samo ideološko pravoverni janševi podaniki, ne bodo pa dobili niti enega, ki bi verjel v dobičkonosnost projekta in vplačal delnice zaradi tega. Težko bodo zbrali 3 milijone EUR. To zbrati je misija nemogoče. Sicer pa brez veze, počakajmo pa bomo videli.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2556996] 17.10.15 16:06 · odgovor na: anon-182066 (#2556994)
Odgovori   +    6
[vrac]
> [rename]
> Jaz pa mislim, da bo delnic zmanjkalo zelo hitro.
>


Je tole sarkazem? Tu gre za ideološki projekt, zato nima ekonomske osnove. Delnice bodo kupovali samo ideološko pravoverni janševi podaniki, ne bodo pa dobili niti enega, ki bi verjel v dobičkonosnost projekta in vplačal delnice zaradi tega. Težko bodo zbrali 3 milijone EUR. To zbrati je misija nemogoče. Sicer pa brez veze, počakajmo pa bomo videli.
Bodi prijazen in povej kaj razumeš pod pojem "pravoverni Janševi podaniki".Nekako ne znam sestaviti želje po objektivnem mediju (upanje) in politično kvalifikacijo tistih,ki bi radi pomagali.
anon-363684 sporočil: 200
[#2557002] 17.10.15 16:27 · odgovor na: tupamaros (#2556993)
Odgovori   +    0
Ne razumete me (vikam ker sem bil vikan in to spostujem).

RTV kot taka ni samo program. Ne TV ne radio. Je upravljavec DVB-T omrezja. Ker ima edina zadosti zmogljivosti in "gajzlo" da to zmore. Zagotavlja da ima del populacije dostop ne le do njenih programov ampak tudi do pop tv kanal a in kakega drugega... Da ne omenjam vseh golic TV in podobno.

Skratka RTV nima samo programske vloge.. Je tudi infrastrukturna. In delček tega plačaš. Ne zato ker to zdaj koristis al pa želis koristit. Plačujes zato da lahko vsi imajo vsaj nek osnovni dostop do medijev.

Če pa se pogovarjamo o programu RTV SLO.. Se pa strinjava. Lahko ga ukinejo... Meni ne koristi. A če ima ta TV 30%+ gledanost...
anon-179388 sporočil: 756
[#2557028] 17.10.15 19:19
Odgovori   +    0
"Televizija naj bi tako zbrala tri milijone evrov kapitala. Za koliko časa bo ta zadoščal?" - Ko bo zmanjkalo, bodo pa izdali nove.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2557062] 18.10.15 00:28
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: zoran13 18.10.2015 00:29
NOVATV24.si - IPO

Osnovni kapital: 110.200 €
Število delnic: 1.102 z glasovalno pravico
Nominalna cena: 100 €

Denarni vložki za največ: 3.000.000 €
Število delnic: 30.000
Osnovni kapital največ: 3.110.200 €
Število delnic: 31.102
Nominalna cena: 100 €

OBSTOJEČI DELNIČAEJI T.J.USTANOVITELJI:

* Klavdija Snežič - 22o delnic - 19,96%
* Janez Grilc - 50 delnic - 4,54%
* Rajko Janša - 50 delnic - 4,54%
* Valentina Kokotec - 50 delnic - 4,54%
* Jože Sever - 50 delnic - 4,54%
* A & T Svetovanje, d.o.o. - 30 delnic - 2,72%
* Antonija Valenčič - 30 delnic - 2,72%
* Dušan Mikuš - 30 delnic - 2,72%
* Ivan Viher - 30 delnic - 2,72%
* Albert Pavlič - 25 delnic - 2,27%
* Ida Majcen - 25 delnic - 2,27%
* Judita Smrekar - 25 delnic - 2,27%
* Peter Peterka - 25 delnic - 2,27%
* Silvo Berdajs - 25 delnic - 2,27%
* Alenka Forte - 20 delnic - 1,81%
* Andrej Šircelj - 20 delnic - 1,81%
* Branko Šumenjak - 20 delnic - 1,81%
* Frančiška Nagode - 20 delnic - 1,81%
* Janez Vajevec - 20 delnic - 1,81%
* Jože Župančič - 15 delnic - 1,36%
* Metka Zevnik - 15 delnic - 1,36%
* Aleksander Abram - 10 delnic - 0,91%
* Andrej Jeraj - 10 delnic - 0,91%
* Borut Dolanc - 10 delnic - 0,91%
* Ivan Crnkovič - 10 delnic - 0,91%
* Jasna Šturm - 10 delnic - 0,91%
* Karel Šoš - 10 delnic - 0,91%
* Matej Hribar - 10 delnic - 0,91%
* Matjaž Janša - 10 delnic - 0,91%
* Miha Hočevar - 10 delnic - 0,91%
* Milan Čadež - 10 delnic - 0,91%
* Mojca Škrinjar - 10 delnic - 0,91%
* Primož Bulc - 10 delnic - 0,91%
* Tone Krkovič - 10 delnic - 0,91%
* Igor Horvat - 7 delnic - 0,64%
* Albin Vrabič - 5 delnic - 0,45%
* Ana Koprivc - 5 delnic - 0,45%
* Andrej Čuš - 5 delnic - 0,45%
* Andrej Jeraj - 5 delnic - 0,45%
* Anže Logar - 5 delnic - 0,45%
* Bojan Belna - 5 delnic - 0,45%
* Bojan Navodnik - 5 delnic - 0,45%
* Branko Grims - 5 delnic - 0,45%
* Branko Radoševič - 5 delnic - 0,45%
* Erik Karič - 5 delnic - 0,45%
* Eva Irgl - 5 delnic - 0,45%
* Franc Breznik - 5 delnic - 0,45%
* Gregor Majcen - 5 delnic - 0,45%
* Iztok Kozorog - 5 delnic - 0,45%
* Janez Janša - 5 delnic - 0,45%
* Jelka Godec - 5 delnic - 0,45%
* Jože Tanko - 5 delnic - 0,45%
* Jurij Borko - 5 delnic - 0,45%
* Ladislav Jožef Lavrič - 5 delnic - 0,45%
* Lenart Barat - 5 delnic - 0,45%
* Leon Marjasec - 5 delnic - 0,45%
* Marko Pogaćnik - 5 delnic - 0,45%
* Milan Prah - 5 delnic - 0,45%
* Milenko Šukalo - 5 delnic - 0,45%
* Mirko Macher - 5 delnic - 0,45%
* Nada Brinovšek - 5 delnic - 0,45%
* Stane Kokal - 5 delnic - 0,45%
* Stanko Prislan - 5 delnic - 0,45%
* Suzana Kavaš - 5 delnic - 0,45%
* Suzana Lep Šimenko - 5 delnic - 0,45%
* Štefan Kuplen - 5 delnic - 0,45%
* Tomaž Slokar - 5 delnic - 0,45%
* Vinko Gorenak - 5 delnic - 0,45%
* Žan Mahnič - 5 delnic - 0,45%
www.nova24tv.si
nova24tv.si/delnice/...ospekt.pdf

IPO

Objektivno tehtanje dejstev modrega vlagatelja pripelje do zaključka, da IPO ne pomenijo zgolj kratico za Intial Public Offering, pač pa tudi za:

* It s Probably Overpriced - najbrž je precenjena,
* Imaginary Profits Only - samo namišljeni dobički,
* Insiders Private Opportunity - priložnost za insajderje, ali
* Idiotic, preposterous and Outrageous - neumne, absurdne in nezaslišane.

Vir:Modri investitor
Benjamin Graham z dodatnimi komentarji Jasona Zweiga; str.151, 152 in 153;
* daleč najboljša knjiga o investiranju, ki je bila kdajkoli napisana
Warren E.Buffett
najobj sporočil: 31.993
[#2557115] 18.10.15 14:07 · odgovor na: anon-149637 (#2556986)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.10.2015 14:09
[rosom]
> [najobj]

>
> ... eh, saj mene ne skrbi za tvojo mamico, jaz sem onega majstra hotel samo malo dražit ... ja, bo pa zdaj oni majster hitro povedal, da jabolko ne pade daleč od drevesa ...
>
> P.S.: ti si s tukaj boldanim in z vsem ostalim v tej temi na totem forumu o Janšatovem pojmovanju biznisa povedal več, kot skupaj vsi novinarji Financ od 20. maja 1992, ko so Finance ugledale luč sveta ...
hej,oni majster je slučajno pogledal tole in ono pa ugotovil,da ga nič ne draži.Bolj zabava.In kar zadeva nakup delnic.Ja,kakšno bom kupil in pričakoval nič drugega kot,da to storijo mnogi drugi z enakim namenom.Pozabiti na vloženo in pričakovati obstoj družbe,ki bo kot medij ponujala vsebino z resnico.Vsa finančna znanost s temi delnicami je odveč,razen v primeru,da nekdo želi strokovno prepričati manj vedne ,da bi bil vsak vložen cent zanj finančna katastrofa.Pri vsem proč vrženem denarju v podporo medijem do sedaj,tistih 100 eur ne bo povzročilo osebnega stečaja.
Zanima me samo še to od kje temu tvojemu somišljeniku ugotovitev,da imaš s plačilom programa javni hiši dostop do vsebine drugje pa ne.Ampak to je že naslednje poglavje.
... čuj, rosom ... evo, me veseli, da se enako kot jaz tudi ti na totem forumu predvsem zabavaš, kar pa te zanima, boš pa moral njega vprašat, ker karkoli je Endimion1 o čemerkoli povedal, ti bo on znal najbolje pojasnit, meni pa na kraj pameti ne pade, da bi razlagal, kaj je kdo drugi hotel s čem povedat, ker še svojih besed nočem razlagat tistim, ki jih niso razumeli ...

P.S.: v Evropi poleg RTV Slovenije obstajajo ORF, RAI, ARD, ZDF, BBC, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in verjetno še kakšna javna z davkoplačevalskim denarjem financirana RTV, ki mi je na hitro ni ratalo zguglat, da pa ti slovensko javno RTV razumeš kot javno hišo, pa je že naslednje poglavje ...
anon-363684 sporočil: 200
[#2557204] 19.10.15 09:11 · odgovor na: najobj (#2557115)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-363684 19.10.2015 09:18
Prav na temo ZDF:
Since 1 January 2009, the licences fee in Germany for radio, TV and new media has been €17.98 per month. These fees are not collected directly by ZDF, but by the Beitragsservice (formally known as Gebühreneinzugszentrale GEZ), a common organization of the ARD member broadcasters, the ZDF, and Deutschlandradio. Every resident in Germany with a radio, TV, or other relevant device (such as a computer or mobile phone with internet access) is obliged to pay this licence fee.
en.wikipedia.org/wik...F#Finances

Hmmm.. tudi oni, k majo mobilne telefone? Ko je želela to imet RTV, je vsa Slovenija v luft skočila...


Na slocvaškem (O jebote) se plačuje glede na elektro priključek:

en.wikipedia.org/wik...n_Slovakia

V latviji (O jebote) je 60% financiranja breme proračuna:

en.wikipedia.org/wik...%C4%ABzija


Podobno Estonija (Kjer država pobere davek na reklame pri privat TV postajah, za to da lahko financira javno televizijo)

en.wikipedia.org/wik...elevisioon

Skratka vse te vzorne kapitalistične učenke, imajo ravno tako prisilni sistem financiranja Javne RTV mreže..
UPsi... okol ORF:
Austria was the last country in continental Europe after Albania to allow nationwide private television broadcasting.
en.wikipedia.org/wik...oadcaster)

(Sicer dvomim, ampak hey.. če bi bla laž, bi to že poradirali ven.... mar ne?)
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2557211] 19.10.15 09:23 · odgovor na: anon-363684 (#2557204)
Odgovori   +    2
[Endimion1]
Prav na temo ZDF:

>Since 1 January 2009, the licences fee in Germany for radio, TV and new media has been €17.98 per month. These fees are not collected directly by ZDF, but by the Beitragsservice (formally known as Gebühreneinzugszentrale GEZ), a common organization of the ARD member broadcasters, the ZDF, and Deutschlandradio. Every resident in Germany with a radio, TV, or other relevant device (such as a computer or mobile phone with internet access) is obliged to pay this licence fee.

en.wikipedia.org/wik...F#Finances

Hmmm.. tudi oni, k majo mobilne telefone? Ko je želela to imet RTV, je vsa Slovenija v luft skočila...


Na slocvaškem (O jebote) se plačuje glede na elektro priključek:

en.wikipedia.org/wik...n_Slovakia

V latviji (O jebote) je 60% financiranja breme proračuna:

en.wikipedia.org/wik...%C4%ABzija


Podobno Estonija (Kjer država pobere davek na reklame pri privat TV postajah, za to da lahko financira javno televizijo)

en.wikipedia.org/wik...elevisioon

Skratka vse te vzorne kapitalistične učenke, imajo ravno tako prisilni sistem financiranja Javne RTV mreže..
UPsi... okol ORF:

>Austria was the last country in continental Europe after Albania to allow nationwide private television broadcasting.

en.wikipedia.org/wik...oadcaster)

(Sicer dvomim, ampak hey.. če bi bla laž, bi to že poradirali ven.... mar ne?)
Sploh ni problem v tem,da je plačilo z zakonom obvezno.Problem je v tem,da je pri nas z zakonom podprto prikrivanje določenih informacij,določenih pa prirejenih in forsiranih.Skratka poneumljanje imetnikov elektro vtičnic.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2557213] 19.10.15 09:26 · odgovor na: najobj (#2557115)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [rosom]
> > [najobj]
>
> >
> > ... eh, saj mene ne skrbi za tvojo mamico, jaz sem onega majstra hotel samo malo dražit ... ja, bo pa zdaj oni majster hitro povedal, da jabolko ne pade daleč od drevesa ...
> >
> > P.S.: ti si s tukaj boldanim in z vsem ostalim v tej temi na totem forumu o Janšatovem pojmovanju biznisa povedal več, kot skupaj vsi novinarji Financ od 20. maja 1992, ko so Finance ugledale luč sveta ...

> hej,oni majster je slučajno pogledal tole in ono pa ugotovil,da ga nič ne draži.Bolj zabava.In kar zadeva nakup delnic.Ja,kakšno bom kupil in pričakoval nič drugega kot,da to storijo mnogi drugi z enakim namenom.Pozabiti na vloženo in pričakovati obstoj družbe,ki bo kot medij ponujala vsebino z resnico.Vsa finančna znanost s temi delnicami je odveč,razen v primeru,da nekdo želi strokovno prepričati manj vedne ,da bi bil vsak vložen cent zanj finančna katastrofa.Pri vsem proč vrženem denarju v podporo medijem do sedaj,tistih 100 eur ne bo povzročilo osebnega stečaja.
> Zanima me samo še to od kje temu tvojemu somišljeniku ugotovitev,da imaš s plačilom programa javni hiši dostop do vsebine drugje pa ne.Ampak to je že naslednje poglavje.

... čuj, rosom ... evo, me veseli, da se enako kot jaz tudi ti na totem forumu predvsem zabavaš, kar pa te zanima, boš pa moral njega vprašat, ker karkoli je Endimion1 o čemerkoli povedal, ti bo on znal najbolje pojasnit, meni pa na kraj pameti ne pade, da bi razlagal, kaj je kdo drugi hotel s čem povedat, ker še svojih besed nočem razlagat tistim, ki jih niso razumeli ...

P.S.: v Evropi poleg RTV Slovenije obstajajo ORF, RAI, ARD, ZDF, BBC, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in verjetno še kakšna javna z davkoplačevalskim denarjem financirana RTV, ki mi je na hitro ni ratalo zguglat, da pa ti slovensko javno RTV razumeš kot javno hišo, pa je že naslednje poglavje ...
To naslednje poglavje je že pred leti napisala Majda Širca,ki je bila kasneje tudi ministrica za kulturo.To pa že nekaj šteje.Ali?
anon-363684 sporočil: 200
[#2557218] 19.10.15 09:45 · odgovor na: anon-149637 (#2557211)
Odgovori   +    0
To že počasi rineva v filozofsko debato...

TV A objavi resnico "A".

In ker se del populacije ne strinja s trditvijo, začne rohnet, da za koga kurca mora plačevat naročnino v taki ali drugačni obliki, ker itak vedo da je "A" navadna laž, in da velja resnica "B". In da se mora pokazat da je "A" bullshit" in "B" the real deal.

Precej stvar percepcije gledalca oz. poslušalca. Sploh če se gre za levo-desno nabijanje o notranjepolitičnih temah (Beleive you me, da dogajanje izven meja podalpskega kurnika 80% folka ne zanima, v kolikor ni naslov, da je Severina pokazala srednji jošk).

In o enoumju... včeraj dop sem na tretjem programu gledal intervju z ex belogardistom, in domobrancem g. Mustarjem, ki je po vojni emigriral v Argentino. Nič napačna reč... Ampak .. na enoumni javni RTV?
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2557244] 19.10.15 11:23 · odgovor na: anon-363684 (#2557218)
Odgovori   +    0
[Endimion1]
To že počasi rineva v filozofsko debato...

TV A objavi resnico "A".

In ker se del populacije ne strinja s trditvijo, začne rohnet, da za koga kurca mora plačevat naročnino v taki ali drugačni obliki, ker itak vedo da je "A" navadna laž, in da velja resnica "B". In da se mora pokazat da je "A" bullshit" in "B" the real deal.

Precej stvar percepcije gledalca oz. poslušalca. Sploh če se gre za levo-desno nabijanje o notranjepolitičnih temah (Beleive you me, da dogajanje izven meja podalpskega kurnika 80% folka ne zanima, v kolikor ni naslov, da je Severina pokazala srednji jošk).
Debata je pač debata,samo tole kar bom napisal se mi ne zdi filozofiranje.Opiram se na "TV A objavi resnico "A".
Najprej zanemarimo vse komercialne tv,ki lahko servirajo razne resnice o joških na sredini ali hrbtu,kosmatih ali napihnjenih.Pogledaš (če),poslušaš in pozabiš. Javna TV poroča o dogodkih,ki kreirajo naše življenje.Odzivi so lahko različni,glede na več momentov.Razum,prizadetost,politično prepričanje.Normalno.PROBLEM se zame prične takrat,ko javna TV dogodek prikaže in napovedovalec komentira (seveda so zadaj uredniki) dogodek tako kot ga morajo gledalci razumeti.Včasih prikrito,včasih zelo direktno.In takrat,ko za potrebe "učnih ur" angažirajo priznane,imenujejo jih eminentni,strokovnjake.Primer oddaja odmevi v 90%.Talk showe lahko izbiramo glede na interes,najbolj gledano oddajo Dnevnik pa gledamo zaradi obveščenosti. Torej,dogodek,opremljen s podatki brez napeljevanja gledalca kako naj razume in kadrov zblojenih politikov,ki vse "požegnajo.Ne bom jih našteval,že s tem sem bil predolj.Sorry,drugače ni šlo.

In o enoumju... včeraj dop sem na tretjem programu gledal intervju z ex belogardistom, in domobrancem g. Mustarjem, ki je po vojni emigriral v Argentino. Nič napačna reč... Ampak .. na enoumni javni RTV?
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2557262] 19.10.15 12:46 · odgovor na: anon-149637 (#2556996)
Odgovori   +    0
Pravoverni podaniki so za mene kot navijači nekega nogometnega kluba, ki mu vedno stojijo ob strani in mislijo, da je klub najboljši, čeprav vse tekme izgublja s 5:0.
anon-363684 sporočil: 200
[#2557329] 19.10.15 15:48 · odgovor na: anon-149637 (#2557244)
Odgovori   +    0
O obveščenosti....

Pred leti je Uroš slak v Pogledih Slovenije al Trenjih... nabijal o 100 mijardah € pokradenega premoženja. In a veš kako močno se je ta iz riti potegnjena številka prijela????? Kako so jo lajnali vsi. Od Semoličev opozicije, ma vseh...

In ta neumnost se je valila tudi po tem forumu....
anon-363684 sporočil: 200
[#2557334] 19.10.15 16:22 · odgovor na: anon-182066 (#2557262)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-363684 19.10.2015 16:23
Tuki ti ne dam čisto prav... Oziroma si izbral malce ponesrečeno primerjavo...
Gustl sporočil: 13.631
[#2563054] 14.11.15 16:31
Odgovori   +    3
Tole je za crknit smesno, kater genij si je pa tole izmislil :)

Tako si Nova24 gradi bazo bralcev s kupovanjem obiska na Twitterju (ta tweet je namrec oglas) - z izmisljenim dogodkom.


Migranti so prerezali bodečo žico in nezakonito prečkali mejo ...


twitter.com/Nova24TV...84000?s=02

Tako, da ima bralec ze od prve minute vir za skrajno kredibilen.:)
crt sporočil: 27.344
[#2563064] 14.11.15 17:41 · odgovor na: Gustl (#2563054)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 14.11.2015 17:43
malo spominja na "sex sex sex -- no, zdaj, ko imamo vaso pozornost, pa naj vam predstavimo naso novo linijo stedilnikov."

(vse za boj za resnico)
P46000 sporočil: 299
[#2572784] 08.01.16 14:22 · odgovor na: anon-116402 (#2555874)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (08.01.2016 15:00)
zoran13 sporočil: 2.420
[#2585802] 07.03.16 17:38
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 07.03.2016 17:48
2. ZASEDANJE SKUPŠČINE DELNIČARJEV

DRUŽBE NOVATV24.SI, informativna televizija, d.d.,

ki bo v torek, 29. marca 2016, ob 14.00 uri v dvorani Svetovnega slovenskega kongresa na Cankarjevi ulici 1 (4. nadstropje) v Ljubljani.

I. DNEVNI RED:

1. Otvoritev Skupščine in izvolitev delovnih teles Skupščine.

PREDLOG SKLEPA št. 1:

Za predsednika 2. zasedanja Skupščine delničarjev družbe NovaTV24.si, informativna televizija, d.d. se imenuje Aleš Hojs.

Skupščini prisostvuje vabljena notarka Marina Tratnik Ružič.

2. Sprejem letnega poročila družbe si, informativna televizija, d.d. za leto 2015 ter sprejem sklepa o uporabi bilančnega dobička, o podelitvi razrešnice Upravnemu odboru in izvršnemu direktorju ter informacija o prejemkih članov organov vodenja in nadzora v letu 2015.

PREDLOG SKLEPA št. 2:

2.1. Skupščina delničarjev sklene, da se letno poročilo družbe NovaTV24.si, informativna televizija, d.d. za leto 2015 ne revidira.
2.2.Skupščina delničarjev sprejme letno poročilo družbe NovaTV24.si, informativna televizija, d.d. za leto 2015.
2.3. Bilančna izguba na dan 31. 12. 2015 v znesku 64.418,49 EUR ostane nepokrita.
2.4. Skupščina delničarjev podeljuje razrešnico članom Upravnega odbora družbe in izvršnemu direktorju za poslovno leto 2015.
2.5. Skupščina delničarjev se seznani s prejemki članov organov vodenja in nadzora v letu 2015.

3. Sprejem sklepa o imenovanju pooblaščenega revizorja računovodskih izkazov družbe si, informativna televizija, d.d. za leto 2016.

PREDLOG SKLEPA št. 3:

Za pooblaščenega revizorja računovodskih izkazov družbe NovaTV24.si, informativna televizija, d.d. za leto 2016 se imenuje revizijska družba SN revizija d.o.o. Puhova ulica 13 1000 Ljubljana.

4. Spremembe statuta

PREDLOG SKLEPA št. 4:

4.1. Skupščina delničarjev soglaša, da družba Nova24TV.si, informativna televizija, d.d. pridobi status nepridobitnega televizijskega programa.
4.2. Spremeni se Statut družbe NovaTV24.si, informativna televizija, d.d. kot sledi:
4.2.1. V točki 6.2. statuta družbe se doda nov stavek, ki se glasi:
Dobiček družbe se uporablja za izvajanje televizijske dejavnosti.
4.2.2. Spremeni se točka 6.3 statuta družbe, ki se tako po novem glasi:
Skupščina lahko sklene: da se del bilančnega dobička ali celoten bilančni dobiček razporedi za rezerve iz točke 6.1. in druge rezerve; da se del prenesenega in/ali bilančnega dobička ali celoten preneseni in/ali bilančni dobiček preoblikuje v osnovni kapital; da se del dobička ali celoten dobiček ne razporedi.
4.2.3. Črtata se točki 6.4. in 6.5.
4.3. Notar je pooblaščen za pripravo čistopisa statuta skladno s sprejetimi spremembami.
4.4. Skladno s sklepom št. 4.1. so organi družbe dolžni glede prejemkov ter nadomestil zaposlenih ter članov organov upravljanja in nadzora upoštevati, da njihovi prejemki in nadomestila ne presegajo tarif, ki jih veljavni predpisi in kolektivna pogodba zaposlenih v kulturi določajo za javne zavode. Hkrati preneha veljavnost sklepa skupščine delničarjev, sprejetega dne 31. 8. 2015 pod 4. točko dnevnega reda.

II. VPOGLED GRADIVA:

Gradivo za skupščino je delničarjem na voljo na sedežu družbe.

III. ČAS SKLICA:

Skupščina je sklicana ob 14.00 uri. Skupščina veljavno sprejema odločitve ne glede na število prisotnih glasov.

IV. POGOJI UDELEŽBE:

Skupščine se lahko udeležijo delničarji, ki so kot imetniki delnic vpisani v centralnem registru nematerializiranih vrednostnih papirjev konec četrtega dne pred dnem zasedanja skupščine, torej konec dneva 25. 3. 2016.

Za izvajanje glasovalnih pravic na Skupščini morajo delničarji svojo navzočnost predhodno napovedati s pisno prijavo udeležbe, ki mora prispeti na sedež družbe najkasneje dne 25. 3. 2016 do 15.00 ure po redni pošti ali z osebno vročitvijo na sedežu Nove24TV.si d.d., Linhartova 13, 1000 Ljubljana ali po elektronski pošti na naslov: info@nova24tv.si. To velja tudi za pooblaščence. Pooblaščenci morajo prijavi priložiti fotokopije pooblastil. Če je svojo udeležbo prijavil delničar, na skupščini pa ga nato zastopa pooblaščenec, se šteje, da je bila prijava pravilno izvršena. Prijava udeležbe mora vsebovati ime in priimek/firmo, naslov in EMŠO/matično številko delničarja, pooblastilo pa tudi obseg danega pooblastila.

Ob prihodu na zasedanje Skupščine se delničarji – fizične osebe izkažejo z osebnim dokumentom, pooblaščenci predložijo originalno pooblastilo in se izkažejo z osebnim dokumentom, zakoniti zastopniki fizičnih oseb se izkažejo z rojstnim listom zastopanega in osebnim dokumentom, zakoniti zastopniki pravnih oseb se izkažejo z izpisom iz sodnega registra in osebnim dokumentom. Ob prihodu se predložijo tudi vsa originalna pooblastila. Ob podpisu na seznam udeležencev le-ti prejmejo glasovnice in morebitno dodatno gradivo za Skupščino.

V. ZAHTEVE IN PREDLOGI DELNIČARJEV TER PRAVICA DO OBVEŠČENOSTI:

Delničarji, katerih skupni deleži dosegajo dvajsetino osnovnega kapitala, lahko v sedmih dneh po prejemu sklica skupščine pisno zahtevajo dodatno točko dnevnega reda.

Delničarji lahko k vsaki točki dnevnega reda v sedmih dneh po prejemu sklica skupščine v pisni obliki dajejo predloge sklepov in volilne predloge.

Delničarji lahko na skupščini zahtevajo podatke o zadevah družbe skladno z določbo 305. člena ZGD-1.

Sklic skupščine je objavljen na spletni strani družbe www.nova24tv.si

V Ljubljani, dne 22. 2. 2016
NovaTV24.si d.d.
predsednik Upravnega odbora
Aleš Hojs
nova24tv.si/za-delni...lnicarjev/

NEKATERI POVZETKI

* Bilančna izguba na dan 31. 12. 2015 v znesku 64.418,49 EUR ostane nepokrita.

* Skupščina delničarjev soglaša, da družba Nova24TV.si, informativna televizija, d.d. pridobi status nepridobitnega televizijskega programa.

* Dobiček družbe se uporablja za izvajanje televizijske dejavnosti.

* Skupščina lahko sklene: da se del bilančnega dobička ali celoten bilančni dobiček razporedi za rezerve iz točke 6.1. in druge rezerve; da se del prenesenega in/ali bilančnega dobička ali celoten preneseni in/ali bilančni dobiček preoblikuje v osnovni kapital; da se del dobička ali celoten dobiček ne razporedi.

* Po gornjih sklepih bo nemogoče priti do dividend?

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 8