Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Komu služi stečajni zakon s 595 členi?

Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2460997] 03.10.14 13:47 · odgovor na: (#2460980)
Odgovori   +    1
[gsavli]
v bistvu je še ena pot, to, kar je zdaj zgruntal cameron.
printanje za neto inflacijo, rečmo optimističnih 2-3% letno in hkrati ohranjanje pravic in standarda, kot so danes, brez višanja, a.k.a "zamrznitev". v tem cajtu pa mednarodne infuzije državam, da lahko vzdržujejo ta standard, dokler ga čez magari 30 let ne uspejo same vzdrževati, ko infalcija v okolici naredi svoje v primerjavi z njihovim zamrznjenim standardom.

notranja devalvacija brez svoje valute.
Kako brez?? UK ima vendar funt.
pobalin sporočil: 14.456
[#2461002] 03.10.14 14:07 · odgovor na: (#2460985)
Odgovori   +    1
[exarkun]
:). Žal nisem gledal, ker sem šel direkt v pojstlo. Verjamem pa, da je bilo zanimivo.
Ujel sem ga čisto po krompirju, ker med oglasi vedno menjam kanale. Ko bi morali vrteti film Podvodni velikan (!) so vrteli ta film (Scuba Pop?).

Seveda nisem gledal vsega, ampak videni odlomki so bili enako prepričljivi kot topshop topšit ali najbolj televizično obdelane šentflorjanske afere. Vredno, da kakšno kopijo shranijo za študijsko gradivo na FDV. :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2461011] 03.10.14 14:38 · odgovor na: BlazVo (#2460981)
Odgovori   +    1
[BlazVo]
> [bc123a]
> Tipicno slovensko je izumljanje "nasih, boljsih" resitev, pri tem da ima svet te stvari ze dolgo resene. Ne vem, zakaj je to taksna folklora. Nad stecaji tudi v ZDA bdijo sodisca, zakaj v sloveniji ne bi.

forum.finance.si/?m=...927&single
Ni res da so stari sodniki najvecji problem, tudi mladi, vzgojeni po padcu socializma so problem, kar je ze nekdo omenil tule. Gre enostavno za druzbeno dojemanje "pravicnosti", po katerem se vzgaja sodnike, dodatno pa na njih vpliva tudi okolje.

Celo vec, slaba banka kaze kako lepo se tujci prilagodijo na mentaliteto slovenije, pa oni primer z Hello in njenim nemskim ex managerjem, ki so ga sedaj pohopsali slovenci (!) je sploh zgovoren.

Zanimivo bi bilo kako bi sodil nizozemski sodnik, ki bi pet let zivel v sloveniji in bi imel nalogo soditi po slvoenski zakonodaji.
> To je problem sodnega sistema na splosno. Tega problema ne resis s tem, da stvari, ki spadajo v domeno tega sistema, preneses drugam. Kako se to implementira v (slabi) praksi, vidimo na primeru slabe banke. Vse institucije v sloveniji so pod politicnim vplivom, ce naredis se eno iz nule, je naivno pricakovati da ne bo. Zato mora biti sistem dizajniran robustno na politicne vplive, potem je pa tudi vseeno ali ima roko cez sodisce.

Spadajo, dokler niso prestavljene v drug sistem.

Opažam, da nimaš nobene prave predstave, kako obupno ta sistem v resnici deluje in kakšno gospodarsko škodo dela iz dneva v dan. Filozofiraš na prazno brez konkretnih izkušenj.
Povsem jasno mi je, kaksno skodo dela tak sistem, mi je pa na podlagi opazanj podobnih receptov in njihove implementacije nekako jasno, da so tvoje ideje sicer v teoriji super, v praksi pa slabse od tega, kar obstaja.

> A boze, kaksna naivcina, kolikokrat smo ze poslusali to.

REs ? Lahko napišeš kje in kdaj.
Nazadnje od zagovornikov demokraticnega socializma in sorodnih. Oni znanstveniki so polni taksnih idej, kako je treba samo najti samo prave & strokovne & sposobne ljudi, pa bodo zadeve delale.
bc123a sporočil: 48.253
[#2461018] 03.10.14 14:50 · odgovor na: (#2461000)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> > v bistvu je še ena pot, to, kar je zdaj zgruntal cameron.
> > printanje za neto inflacijo, rečmo optimističnih 2-3% letno in hkrati ohranjanje pravic in standarda, kot so danes, brez višanja, a.k.a "zamrznitev". v tem cajtu pa mednarodne infuzije državam, da lahko vzdržujejo ta standard, dokler ga čez magari 30 let ne uspejo same vzdrževati, ko infalcija v okolici naredi svoje v primerjavi z njihovim zamrznjenim standardom.
> >
> > notranja devalvacija brez svoje valute.
>

> Kako brez?? UK ima vendar funt.

če si npr. grčija.
Ja, ampak Cameron pa Grcija sta pa res nekompatibilna :)

V grciji ne mores zamrzniti socialnih transferjev, ECB noce printati, in politiki tipa cameron ne bi nikoli bili izvoljeni :)
murje sporočil: 5.120
[#2461029] 03.10.14 15:33
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: murje 03.10.2014 15:51
SAJ NI RES, PA JE!

Glede na to, da so zelo uspešni strokovnjaki, med katerimi je tudi dr.Nina Plavšak, poleg pa tudi prof.dr.Marijan Kocbek, sklicujoč se tudi na določbe nemške prevzemne zakonodaje, venomer zagotavljali, da je tudi z novelami zakona o prevzemih ZPre-1, na maksimalni možni načim poskrbljeno za varstvo malih delničarjev, se to, vse do danes še ni uresničilo.
Kljub temu, da sta na predavanjih organiziranih pri Nebri venomer zagovarjala varstvo malih delničarjev, sta prof.dr.Marjan Kocbek ter prof.dr.Rado Bohinc venomer zagotavljala, da je na zadovoljiv način poskrbljeno za manjšinske delničarje, se je to v naši vsakodnevni praksi, povsem izjalovilo in izničilo. Dejansko za množične in krivične iztisnitve malih delničarjev (squeeze out) najprej pri certifikatni pri(h)vatizaciji, potem pa tudi iz mnoštva delniških družb, ki so presegle prag 90% lastništva, je pokazal, da še zdaleč ni tako in da so predvsem mali delničarji, to razlastninjenje kot zmanjšanje lastnega premoženja čutili v svojem žepu.
To se je vseskozi dogajalo proti njihovi volji in proti njihovemu hotenju, s tem, da so bili v določenem obdobju, za to, kar sami niso hoteli in niti dali soglasja, polek tega še nepravično obdavčeni.
Tako so jih tudi proti njihovi volji in hotenju izključili iz lastninskih upravičenj, izplačilu vseh morebitnih prihodnjih dividend delniških družb ter ostalih možnosti in pravic pri upravljanju družb.
Tako so z različnimi manipulacijami z malimi delničarji, pogostoma z velikimi zmanjšanji njihovega osebnega premoženja, ki so jih pridobivali z lastninskimi certifikati, končala zgodba o velikem uspehu slovenske pri(h)vatizacije. Za vse to je bilo potrebno slediti le določbam zakonov, saj je bilo vse v skladu z zakonodajo, za kar so seveda poskrbeli njihovi avtorji. Vse drugo je bilo le izvajanje njihovih določil, saj so imeli prosto pot za osebno iniciativo, kar jim je s ubogljivim kreditiranjem bank, prineslo nesluteno slavo in bogatstvo, ostalim pa samo bedo in obubožanje.

ZFPPIPP
www.uradni-list.si/1...t?id=84418
www.mp.gov.si/filead...-vlada.pdf


Aktualna vprašanja insolvenčnega prava 2014
www.gvzalozba.si/si/...rava-2014/
www.zdruzenje-ns.si/...topkih.pdf

BOBU BOB

"V državah se mora vzpostaviti okolje, kjer bodo podjetja želela investirati, posamezniki pa sposobni trošiti."
Matej Šimnic, analitik
Petek, 3.oktober 2014
nov.vecer.com/bob.aspx?d=1
anon-207862 sporočil: 1.476
[#2461034] 03.10.14 15:52
Odgovori   +    0
Pri nas se stečaji začnejo kot v partizanskih filmih:
"drugovi, ovaj će rat dugo da traje ali zna se da naše žrtve neće biti uzaludne".
Kako se stečaji nehajo pa nam je že jasno; po koncu največ ostane skrivačem in izdajalcem!!!
bc123a sporočil: 48.253
[#2461082] 03.10.14 21:57 · odgovor na: (#2461062)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [bc123a]
>
> V grciji ne mores zamrzniti socialnih transferjev

seveda se jih da. zakaj ne? saj so tudi zniževali že tam.
Zdaj, za grcijo ne vem, slovenija je pa bistveno drugacna po tej plati od VB. Slovenija je egalitatisticna drzava z zelo majhno razslojenostjo, kar z drugimi besedami pomeni da velik del populacije (skoraj vsi, presneto) tako ali drugace dobi del prihodkov od bolj ali manj smiselnih socialnih transferjev.

Zato bi v sloveniji ta ideja naletela na univerzalno zgrazanje. Saj Cameron tudi ne racuna na socialce, da ga bodo podprli na volitvah :) On racuna na tisti del populacije, ki transferjev ne koristi, in racuna da bo od njih dobila stranka dovolj glasov za zmago. Kar pomeni da mora biti prejemnikov taksne ali drugacne sociale bistveno manj od onih, ki niso prejemniki.

Tako da, v angliji to lahko je politicna platforma, v sloveniji ne. Za grcijo bi rekel da so prej podobni nam kot anglezem.
anon-343346 sporočil: 396
[#2461098] 04.10.14 00:22
Odgovori   +    0
čas vnosa: 03.10.14 07:56
Pisec članka je zadel bistvu glavnih problemov stagnacije oziroma razvoja našega gospodarstva. NAmreč prav na točki, kjer sodišča odločajo o neki usodi podjetja se dogaja, da sodniki nimajo strojovnega znanja in potem odločajo. Sam dobivam občutek, da je to delano namerno po sistemo kanonskega prava, kjer mora soditi o neki zadevi največji teleban in potem kdo bo ga prepričal. Sočasno pa vsi ugotavljamo, da je veliko stvrari še po kazenskih postopkih in niso zaključene. TAko imamo primere, kjer se o nečem odloča, kar pavšalno. ZAto je potrebno uvesti odgovornost sodnikov in tožilcev v celoti. Sodni izvedenci pa so poglavje zase. So primeri, ko sodni izvedenec piše neko mnenje tako malomarno, da se ga sploh ne more uporabiti ali pa če se ga uporabi so vsi znaki kaznivega dejanja in takšna sodba nima neke vrednosti. Torej je storjena škoda ogromna.

SAm vidim glavni problem v tem, da so vodstva podjetij gradila razvoj na izsiljevanju subvencij za ta ali ono področje. TAko se dogaja, da imamo recimo na področju produktivnost popolnoma zgrešeno zakonodajo. NAmreč podjetje dobi subvencije za zaposlovanje invalidov. Tukaj je protislovnost. NAmreč če podjtje vlaga v modernizacijo delovnega mesta in z tem izboljša delovne pogoje kateri imajo za posledico boljši delovni proces, k iboljše vpliva zdavje ljudi proizvede manj invalidov bo kaznovano, ker ne dobi subvencije iz prej navedenega naslova. Tista podjetja, ki ne vlagajo v razvoj in modernizacijo delovnega okolja pa dobijo subvencije, saj prihaja do povečanega števila obolevnosti, kar ima tudi vpliv na invalidnost delavcev pa dobijo iz tega naslova subvencije, saj z zaposlovanjem invalidov dobijo določene subvencije. ČE pa gledamo produktivnost pa roko na srce z kladivom in sekiro pa še mogoče z lopato pa res ne moremo programirati mikroprocesorjev.

Prej navedeni primeri se potem bremensko preselijo na ostala zdrava podjetja v obliki povečanih dajatev in spiralni pogrom je neizbežen na teh točkah. Rešitev je, da se to področje reši v celoti in uvedejo bonusi in malusi, da se ne obemremenjuje drugih podjetij.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2461100] 04.10.14 00:22
Odgovori   +    0
čas vnosa: 03.10.14 02:17
navodilo snovalcem gornje blesarije na račun davkoplačevalcev :

Avoid contact with camels
Do not drink raw camel milk or raw camel urine
Do not eat undercooked meat, particularly camel meat
anon-326680 sporočil: 17
[#2461102] 04.10.14 00:22
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.10.14 22:44
Se popolnoma strinjam, 150 členov bi bilo dovolj,
anon-293847 sporočil: 10
[#2461116] 04.10.14 08:43
Odgovori   +    0
Preprosto, logično, jasno... Kot je zapisal avtor, nam v Sloveniji krojijo usodo teoretiki in birokrati, ki bore malo vedo, za kaj se sploh gre. Vse bi bilo tako preprosto, če bi se reševanja težav lotevali s kmečko pametjo... Menim, da smo postali okorela (post jugoslovanska)družba, ki nima volje preseči svoje majhnosti. Za dva milijona ljudi odkrivamo toplo vodo, kot da bi imeli dvesto milijonov davkoplačevalcev in bi si lahko privoščili financiranje neumnosti... Žal bodo naši otroci zato reveži.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2461123] 04.10.14 09:47
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-166232 04.10.2014 09:59
Ni problem zakonodaja, problem je neaktivnost upnikov. Ti imajo na voljo kup instrumentov (takojšnja izterjava, ovadbe in tožbe odgovornih oseb zaradi oškodovanja, zahteve po izkazu premoženja dolžnika, takojšnja zahteva stečaja itd.), preko katerih prisilijo dolžnika da odreagira, a večina upnikov pasivno opazuje in čaka na razplet. Na izterjavi je potrebno aktivno delo! Predhodno pa zavarovanje terjatev, na čemer pa upniki ne naredijo nič. Potem se pa čudijo in preklinjajo nad zakonodajo, češ, dal sem mu milijon na lepe oči, sedaj mi pa ne plača, država pomagaj! Aha.

Dragi moji, če menite, da bo država in zakonodaja reševala vaše neumnosti, ste res neumni. Pa lahko zakonodajo sto krat popravite.

In preden mi karkoli očitate, govorim iz lastnih izkušenj, saj sem v dolžniško upniških razmerjih izgubil precej premoženja. A za to ne krivim državo in zakonodajo, temveč lastno nepravilno ravnanje pri zavarovanju terjatev in zaupanju do poslovnih partnerjev.

Šele če ste storili vse, res vse, za zavarovanje terjatev, pa ste izgubili premoženje, se lahko sklicujete na slabo zakonodajo. A taki primeri so redki, zelo redki. Tako da...
anon-263019 sporočil: 509
[#2461794] 06.10.14 22:58
Odgovori   +    0
Ja pri nas se velik reči rado vleče, razteguje in nateguje v nedogled, od spredaj, od zadaj ter postrani. Tko po določenem času postane skoraj vseen, če so bli računi plačani saj je itak že vse šlo samo od sebe cugrunt. Se pravi družba predvsem rada pobere dobiček za račune je pa ne skrbi preveč.

Strani: 1 2