Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Ali kdo trguje na nemških borzah + izvenb. trgov.?

Strani: 1

anon-105336 sporočil: 606
[#17485] 16.11.06 09:22
Odgovori   +    0
Lepo pozdravljeni,

zanima me, na kakšen način (preko česa) trgujete na nemških borzah? Ali ima kdo tudi možnost izvenborznega nakupa delnic (ter tujih gdr-jev), certifikatov in warrantsov (ponavadi preko online brokerja, ki je povezan z raznimi market makerji), t.j. ponavadi v času od 08:00 - 22/23:00?
anon-39955 sporočil: 57
[#17721] 16.11.06 13:41 · odgovor na: anon-105336 (#17485)
Odgovori   +    0
www.nordnetonline.de
Zelo zadovoljen!
anon-105336 sporočil: 606
[#17823] 16.11.06 16:11 · odgovor na: anon-39955 (#17721)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105336 16.11.2006 16:40
Ce utegnes, me zanima par stvari. V primerjavi z drugimi je Nordnet zmagal najbrz zaradi provizij, kater je bil pa drugi favorit? Zadeva je v nemscini, angleske verzije nimajo, ne?

Ali bi morda lahko prosim preveril, na koliko mestih imas moznost nakupa, naslednjega papirja:

DAX Endlos certifikat WKN: 702979

Najbrz sta mesti Frankfurt in Stuttgart. Se ti ponudi tudi tretja moznost direktno pri Commerzbank?

Da se ne bos mudil s komentiranjem vsakega detajla; le tam kjer bom zgresil. Prijavo izpolnis online in navedes svoj bancni racun v Sloveniji. Glede na to, da mi ne poznamo oznacevanja racuna kot BLZ ter potem stevilka racuna, najbrz pri BLZ vpises tri mestno stevilko poslovalnice v Si, potem pa pod Kontonummer stevilko racuna. Glede IBAN in Swiftcode je jasno. Natisnes te 2 strani, podpises, prilozis samo kopijo potnega lista, posljes po posti. Dobis nazaj posto s kodam (kako je z njimi, moras ob nakupu papirjev vpisati kaksno dodatno TAN stevilko? oz. ko si v sitemu noter, trejdas po zelji brez kaksne dodatne kode) v kaksnem tednu? Tja nakazes poljuben znesek, ni min. omejitve.

No, ce je tole vse tako, kot izgleda, je to najkrajsi postopek za odprtje online brokerja kar jih ostaja. Super. Zahvaljujem se ti za odgovor.
anon-39955 sporočil: 57
[#17860] 16.11.06 17:20 · odgovor na: anon-105336 (#17823)
Odgovori   +    0
Jaz sem odprl račun pred 4 leti pri Stocknetu, ki ga je Nordnet pred dvema letoma prevzel. Sem pa odprl račun za ženo lansko leto pri Nordnetonline.
Res je da sem se odločil predvsem zaradi provizije ki je najmanjša( v prvih šestih mesecih pa imajo še akcijo 2,49 eur na posel ne glede na količino).
Obstaja nemška in skandinaske verzija! Žal je v angleščini ni.
Jaz trgujem v glavnem na Xetra in ZDA.
Online prijava je enostavna le pri vpisovanju številk Bančnega računa se zatakne. Ne spomnim se točno vendar mislim da sem namesto BLZ vpisal same 0 da je šlo skozi. Označiš s čim želiš trgovati ( obstaja pogodba za delnice, delnice + derivati, opcije, zertifikati... ne vem točno tega nisem označil ker ne trgujem s tem.
Potem sprintaš in  priložiš napisano številko TRR računa s swift codo zraven overjene fotokopije Passporta. Fotokopijo overiš na nemški ambasadi v Ljubljani - stane 1000 sit . Pošlješ vse v Nemčijo. Čakaš 14 dni dobiš nazaj geslo in čez tri dni še geslo za trgovanje. Nakažeš denar v Nemčijo ( Nordnet vzame 5 eur od vsakega nakazilo v Nemčijo) in lahko trguješ. Ko nakazuješ denar v SLO enostavno na internetni strani zahtevaš nakazilo in čez 5 dni je denar na računu. Vendar pazi pri naših bankah se zna zakomplicirati če nakazuješ nazaj v SLO več kot 10000 eur. Zaradi zakona o pranju denarja hočejo imeti neko brezvezno  potrdilo o izvoru denarja  - meni ja Abanka komplicirala 14 dni dokler jim nisem zagrozil z odvetnikom.

Ko imaš vse zrihtano se na njihovi strani prijaviš z geslom in trgovalnim geslom in to je to. Nobenih drugih številk.
Tvoj portfelj je zavarovan za primer kraje do 25.000 eur. Denar se s tvojega trgovalnega računa nakaže le na Bančni račun ki si ga poslal ob prijavi.

Imajo pa akcijo če pridobiš uporabnika ti dajo 50 eur.
Če imaš namen se prijaviti mi pošjli mail kot da sem te priporočil. Ali pa če te še kaj zanima!
marko.por@volja.net
Lep dan
anon-105336 sporočil: 606
[#17992] 17.11.06 02:11 · odgovor na: anon-39955 (#17860)
Odgovori   +    0
Hvala, da si si vzel cas za obsezen odgovor. Sigurno bo prisel se komu prav. Tistega s priporocilom zal ne bova izvedla, saj online brokerja ze imam (sem pa preprican, da se bo morda oglasil kdo, ki bo racun ravno odpiral, pa se bo obrnil nate). Drugace pa v poteka Nemciji tak sistem priporocitve prakticno na vseh koncih. Banka (imam ze sesalec:))), online brokerji, telefon, casopis, etc... Za tisto overitev slisim prvic, se bom pozanimal se pri njih, da tocno vidim, kako je, potem bom pa to vse zapisal. Nekako ne poznam nikogar, ki bi preko online brokerja vlagal v tujino, tako da mi kaj drugega, kot sprasevanje na forumu, ne preostane :)

Ali bi morda lahko pogledal, ali imas moznost nakupa zgoraj omenjenega indeksnega certifikata v Stuttgartu oz. drugje?
anon-39955 sporočil: 57
[#18188] 17.11.06 11:56 · odgovor na: anon-105336 (#17992)
Odgovori   +    0
Samo Stutgart in Frankfurt !
anon-105336 sporočil: 606
[#18280] 17.11.06 15:09 · odgovor na: anon-39955 (#18188)
Odgovori   +    0
Hvala

Strani: 1