Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Odmev: Je kdo kriv, da je Igor Lah nedolžen?

Strani: 1

anon-52606 sporočil: 7
[#63403] 28.03.07 09:26
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-52606 28.03.2007 09:33
Prav zanimivo,
v uradnem sporočilu tako pomembne in strokovne inštitucije kot je Državno tožilstvo, se le-to dovoli komentirati predstavljena izvedenska in druga strokovna mnneja z namigi Državnega tožilstva, da so "prijateljska in napisana po zahtevi obtoženca". Ker sem sam s strani odvetnikov obtoženega in ne I. Laha angažiran kot stalni sodni izvedenec za borzno področje, z ogorčenostjo demantiram takšne insuinacije in predlagam odgovornim na Državnem tožuilstvu, da si najprej vpogledajo celotno dokumentacijo v spisu in jo obravnavajo strokovno, v duhu takrat veljavnih predpisov (in ne z današnje perspektive ter nekega moralnega gledanja na zadevo, ker to ni objektivno predvsem pa prepozno) in šele potem sodijo ter zapišejo svoje ocene v uradne komunikeje. Predvsem jim priporočam tudi skrbni pregled zapisnikov iz obravnav in tudi pričanja izvedenca finančne stroke, ki ga omenjajo.
Da ne bo ponovne insuinacije ugledne inštitucije, ta odgovor pišem v trenutku, ko sem ga prebral v Financah (da ne bodo spet v svojo uteho insuinirali morebitne laži glede prijateljstva in naročanja tovrstnih mnenj - žalostno!).
Darko Končan stalni sodni izvedenec za borzo, davke in finance
anon-52606 sporočil: 7
[#63430] 28.03.07 10:20 · odgovor na: anon-52606 (#63403)
Odgovori   +    0
Dodal bi samo še to, da kot sodni izvedenec lahko izdelam svoje izvedensko mnenje ne samo na zahtevo sodišča ampak tudi obrambe ali drugih ter se pri tem opiram zgolj na ugotovitve, strokovna merila in pravila stroke, seveda vse s stališča stroke in objektivnosti, kar so moja vodila že več kot 20 let odkar sem zaprisegel na sodišču. Dopuščam, da imajo drugi seveda svoje poglede in mnenja v določeni zadevi (tako tudi tožilstvo), vendar bom sam z njimi lahko polemiziral le v okviru sodnega postopka, če se bo tako zahtevalo v nadaljevanju.
Darko Končan
bc123a sporočil: 48.253
[#63433] 28.03.07 10:25 · odgovor na: anon-52606 (#63403)
Odgovori   +    0

3000celje je napisal(a):
Ker sem sam s strani odvetnikov obtoženega in ne I. Laha angažiran kot stalni sodni izvedenec za borzno področje, z ogorčenostjo demantiram takšne insuinacije in predlagam odgovornim na Državnem tožuilstvu, da si najprej vpogledajo celotno dokumentacijo v spisu in jo obravnavajo strokovno, v duhu takrat veljavnih predpisov (in ne z današnje perspektive ter nekega moralnega gledanja na zadevo, ker to ni objektivno predvsem pa prepozno)
No, angaziralo pa vas je sodisce, kolikor poznam koncept dela sodnih izvedencev.

Sicer pa, odlicno - dajmo podebatirati o tej zadevi tu na financnem forumu...

Strani: 1