Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Program za napoved DOBIČKA IZ KAPITALA

Strani: 1

anon-4073 sporočil: 17
[#50827] 19.02.07 09:14
Odgovori   +    0
Ali kdo ve za kakšen program za napoved dobička iz kapitala?  V tujini sem preko tujega posrednika naredil cca 1000 transakcij zdaj mam pa probleme z pisanjem popisnih listov. Transakcije imam v excelu in bi bilo fino če bi bil kje možen uvoz  transakcij.

Lp
crt sporočil: 27.423
[#50859] 19.02.07 09:47 · odgovor na: anon-4073 (#50827)
Odgovori   +    0
vprasaj na edavki.durs@gov.si, kaksne formate uvoza podpirajo.
anon-51668 sporočil: 18
[#51115] 19.02.07 15:34 · odgovor na: anon-4073 (#50827)
Odgovori   +    0
jaz imam isti problem, le da imam transakcij "nekoliko" vec. vprasal sem na durs, rekli so mi naj lepo naredim na "roke". dodali pa so se, da bi v taksnem primeru moral sproti cez leto pisati da zdaj ne bi imel taksnih tezav.

poleg tega sem se se dodatno pozanimal glede shortov, in so mi rekli, da naj napisem pac najprej prodajo "datum odsvojitve" in nato datum nakupa, seveda bo zaloga negativna, zraven pa naj napisem krajso razlago, zakaj sem tako naredil, in kako ta "short" poteka. kajti za njih je to specialn primer :)

daytrader ali shorter in slovenia zaenkrat se ne gresta skupaj :(

najbolj zalostno pa je, da njih sploh vse te transakcije ne zanimajo, ampak samo suma sumarum. se vedno ne razumem zakaj ni ok ce napisemo zacetek leta stanje, konec leta stanje, stroski, dobicek/izguba, kar jim prikazemo tudi iz originalnim izpisom od brokerja. vse umes je pa ena sama brezvezna birokracija. na koncu pa se zracunajo narobe, ker so nespo, in se moram jaz pritozevati iz koleki. ta prelepa dezela je moj dom.

Strani: 1