Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Borzni posrednik

Strani: 1 2

anon-43872 sporočil: 876
[#46926] 09.02.07 22:34
Odgovori   +    0
Rad bi postal uspešen borzni posrednik. Kakšno izobrazbo potrebujem, da bi lahko dosegel ta svoj življenski cilj?

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem!

Samo
anon-89 sporočil: 10.178
[#46934] 09.02.07 23:06 · odgovor na: anon-43872 (#46926)
Odgovori   +    0
astrologija.
mimoidoci sporočil: 6.062
[#46944] 09.02.07 23:42 · odgovor na: anon-89 (#46934)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
astrologija.
 
Bobby, dej pospravi kanglico in lopatko, mamica te kliče. Ma piškotka zate.
anon-1006 sporočil: 1.881
[#46947] 10.02.07 00:32 · odgovor na: anon-43872 (#46926)
Odgovori   +    0

samog je napisal(a):
Rad bi postal uspešen borzni posrednik. Kakšno izobrazbo potrebujem, da bi lahko dosegel ta svoj življenski cilj?

 
V kolikor si borzni posrednik v dobrih časih, si lahko uspešen brez posebne izobrazbe, seveda pa moraš izpolnjevati vsaj formalne pogoje.

Če pa hočeš biti uspešen borzni posrednik v vseh časih, pa moraš biti Žid. Pomaga tudi če znaš ocenjevati podjetja, znaš več makroekonomije kot te je naučijo na faksu, obvladaš pravo in delaš od 6-23h.
anon-18903 sporočil: 1.408
[#46949] 10.02.07 01:17 · odgovor na: anon-1006 (#46947)
Odgovori   +    0
Po mojih izkušnjah je dober, če znaš vnest par cifer v sistem in da to storiš nekje v roku pol ure. S tem se kvalificiraš v zgornjo polovico borznih posrednikov.
anon-89 sporočil: 10.178
[#46951] 10.02.07 03:08 · odgovor na: mimoidoci (#46944)
Odgovori   +    0
hvala mamica.
anon-105336 sporočil: 606
[#46983] 10.02.07 12:02 · odgovor na: anon-43872 (#46926)
Odgovori   +    0
Samo,

glede na napisano težko ugotovim, koliko is približno star, zato bom predpostavljal. Za borznega posrednika pač narediš izpit, in lahko to formalno opravljaš (če dobiš sližbo). Mogoče ti pridejo prav kakšne delovne izkušnje v banki (recimo, si najdeš službo tam v študentskih letih)... Da se lahko ukvarjaš z borzo, ne rabiš biti nujno borzni posrednik (oz. narediš spotoma izpit za posrednika, pa če potem to delaš ali pa ne).

Edini moj nasvet za nekoga, ki bi bil še v srednji šoli ali pa na začetku študija je, naj se čimbolj angažira pri urah angleščine in nemščine. (jaz nemščine nisem imel, pri angleščini sem pa ponavadi poslušal DJ Time, če smo imeli šolo popoldne) Potem kasneje je zadevo težko nadoknadit, razen če se malce “švercaš”, pa greš živeti ven.

Zakaj angleščina in nemščina. Če hočeš biti dober v poslu, ti verjetno ni življenski cilj biti samo “en” navaden borzni posrednik (dobro se ze slisi borzni posrednik, vendar si v bistvu ena ovca, ki mora doseci mesecno kvoto, ce ne mas sefa za vratom, pa malim ljudjem se ti za majhne denarje ne da dvigovat telefona), ki izvršuje naročila, ki bi jih lahko stranka (če bi bila malo bolj sposobna) vnesla sama v online sistem… kaj sem hotel reci… ce hoces kakorkoli razsiriti svoje obzorje, ga s slovensko borzno literaturo ne bos mogel. Ali so slovenske knjige neaktualne (traja, da nekdo prevede aktualne stvari iz tujih knjig… vmes pretecejo leta:), ali so totalno neprakticne… Tukaj ti prav pride znanje tujega jezika. Rabis samo se dostop do interneta, in eno kreditno kartico za nakup knjig na www.amazon.com :) in pa seveda mocno voljo...
anon-43872 sporočil: 876
[#47004] 10.02.07 16:49 · odgovor na: anon-89 (#46934)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
astrologija.
 
Ajej, astrologija me pa res ne zanima. Imam potem še kakšno možnost?

lp Samo
anon-43872 sporočil: 876
[#47008] 10.02.07 17:03 · odgovor na: anon-105336 (#46983)
Odgovori   +    0

Aequitas je napisal(a):
Samo,

glede na napisano težko ugotovim, koliko is približno star, zato bom predpostavljal. Za borznega posrednika pač narediš izpit, in lahko to formalno opravljaš (če dobiš sližbo). Mogoče ti pridejo prav kakšne delovne izkušnje v banki (recimo, si najdeš službo tam v študentskih letih)... Da se lahko ukvarjaš z borzo, ne rabiš biti nujno borzni posrednik (oz. narediš spotoma izpit za posrednika, pa če potem to delaš ali pa ne).

Edini moj nasvet za nekoga, ki bi bil še v srednji šoli ali pa na začetku študija je, naj se čimbolj angažira pri urah angleščine in nemščine. (jaz nemščine nisem imel, pri angleščini sem pa ponavadi poslušal DJ Time, če smo imeli šolo popoldne) Potem kasneje je zadevo težko nadoknadit, razen če se malce “švercaš”, pa greš živeti ven.

Zakaj angleščina in nemščina. Če hočeš biti dober v poslu, ti verjetno ni življenski cilj biti samo “en” navaden borzni posrednik (dobro se ze slisi borzni posrednik, vendar si v bistvu ena ovca, ki mora doseci mesecno kvoto, ce ne mas sefa za vratom, pa malim ljudjem se ti za majhne denarje ne da dvigovat telefona), ki izvršuje naročila, ki bi jih lahko stranka (če bi bila malo bolj sposobna) vnesla sama v online sistem… kaj sem hotel reci… ce hoces kakorkoli razsiriti svoje obzorje, ga s slovensko borzno literaturo ne bos mogel. Ali so slovenske knjige neaktualne (traja, da nekdo prevede aktualne stvari iz tujih knjig… vmes pretecejo leta:), ali so totalno neprakticne… Tukaj ti prav pride znanje tujega jezika. Rabis samo se dostop do interneta, in eno kreditno kartico za nakup knjig na www.amazon.com :) in pa seveda mocno voljo...
 
Aequitas, najprej se ti lepo zahvaljujem za izčrpen odgovor!

Star sem 44 let, v zvezi z bančnem poslovanem nimam praktično nobenih izkušenj (razen tega, da sem za bančne ovčke pred leti vršil računalniško opismenjevanje), angleščino obladam solidno pismeno in ustmeno, nemščino solidno pismeno, ustmeno malo manj. Dostop do interneta imam.

Močne volje mi ne manjka, torej za to, da bi bil uspešen borzni posrednik, potrebujem samo še izpit za posrednika?

lp Samo
anon-48447 sporočil: 485
[#47010] 10.02.07 17:27 · odgovor na: anon-43872 (#47008)
Odgovori   +    0
Kaj ti pomeni, da boš borzni posrednik????
Eno ključnih vprašanj zame je tudi na katerih trgih delaš kot posrednik. V veliki meri drži, v SLO si kot borzni posrednik navaden administrator-poznam iz lastnih izkušenj. Če si pa zelo dober v tem poslu, ni važno, da si borzni posrednik ampak da znaš delati z denarjem denar. Tu bi jaz videl kjučno poanto. Veš, da boš sedel na neki borzni hiši in boš posrednik to je brez veze..............verjemi, vsak dober se hoče prebiti na čisto druge nivoje......torej razmisli.
anon-105336 sporočil: 606
[#47011] 10.02.07 17:35 · odgovor na: anon-43872 (#47008)
Odgovori   +    0
Kot smo rekli, da postaneš borzni posrednik, potrebuješ izpit. Da pa postaneš uspešen, pa še veliko več. Ne vem, ce je forum ravno pravi kraj za dobre nasvete... kot lahko opaziš, se večina ljudi dela norca glede vprašanjih, ki so zastavljene resno (oz. gre za nekakšen humor na višjem finančnem nivoju), saj se jim odgovori zdijo tudi samoumevni, in pozabljajo da so nekoc v daljni preteklosti tudi sami imeli podobna vprasanja.

Kakor spremljam mnenje o borkerjih tukaj v Sloveniji, morda res ni tako težko biti uspešen oz. vsaj spodoben broker (tista z vnosom naročila v pol ure je povsem na mestu:) Drugače se gre pa v tem poslu najveretneje za poznanstva, moraš biti zelo komunikativna oseba, pa z dolgočasni strankami se ti mora dati hoditi na kosila, moraš pa verjetno dobro poznati svetovne finančne trge in vedeti kaj "se vse sploh da"... Mislim, da bi vsak posrednik moral znati razložiti in razumeti, kako funkcionira terminski posel, opcije, cfd, forex (ali pa vsaj vedeti, kje se da zadevo kupiti:)... kaj je certifikat, etf, ... in kako funkcionirajo nasploh finančni trgi... oz. to ni več toliko naloga posrednika, pač pa fin. svetovalca... ampak je pa že najbrž fajn poznati zadeve, ki jih posreduješ...

Drugace pa razni online brokerji omgocajo vodenje podracunov. Sicer ne vem, kako je to vse skupaj pravno urejeno, sam teoreticno lahko ta racun odpres, ljudje, katerim si "posrednik" ti nakazejo denar, ga das na posamezne podracune, potem pa za njih posredujes... sam tole je potem malo bolj po "domace"...

Če si broker, je najbrž fajn. če imaš kakšne dobre "nasvete" (ki jih uradno ne smeš dajat). V glavem, ni nujno, da je nasvet res dober, važno je, da ga imaš :)
anon-105336 sporočil: 606
[#47012] 10.02.07 17:44 · odgovor na: anon-48447 (#47010)
Odgovori   +    0
Kot je rekel Ashanti, večinoma hočejo posredniki več (oz. vsaj nekam drugam), in verjamem, da jih je veliko, ki jim ta posel ne prinaša zadovoljstva. Ponavadi nekateri potem upajo, da se umaknejo v "back-office", ali pa da jih dajo na osebno premoženjsko svetovanje.. tja pa imajo možnost priti, saj poznajo finančne trge iz "prve roke"... sam, sej če pogledaš, koliko pa je teh svetovalcev v nlb-ju na tr3, se pravi "ene par", pri drugih bankah toliko manj... je verjetno tezko priti do cesa dobrega....
crt sporočil: 27.423
[#47019] 10.02.07 19:02 · odgovor na: anon-105336 (#47012)
Odgovori   +    0

Aequitas je napisal(a):
Kot je rekel Ashanti, večinoma hočejo posredniki več (oz. vsaj nekam drugam), in verjamem, da jih je veliko, ki jim ta posel ne prinaša zadovoljstva. Ponavadi nekateri potem upajo, da se umaknejo v "back-office"
to po moje ravno ne :)
mimoidoci sporočil: 6.062
[#47022] 10.02.07 19:14 · odgovor na: anon-105336 (#47011)
Odgovori   +    0

Aequitas je napisal(a):
Kot smo rekli, da postaneš borzni posrednik, potrebuješ izpit. Da pa postaneš uspešen, pa še veliko več. Ne vem, ce je forum ravno pravi kraj za dobre nasvete... kot lahko opaziš, se večina ljudi dela norca glede vprašanjih, ki so zastavljene resno (oz. gre za nekakšen humor na višjem finančnem nivoju), saj se jim odgovori zdijo tudi samoumevni, in pozabljajo da so nekoc v daljni preteklosti tudi sami imeli podobna vprasanja.

Kakor spremljam mnenje o borkerjih tukaj v Sloveniji, morda res ni tako težko biti uspešen oz. vsaj spodoben broker (tista z vnosom naročila v pol ure je povsem na mestu:) Drugače se gre pa v tem poslu najveretneje za poznanstva, moraš biti zelo komunikativna oseba, pa z dolgočasni strankami se ti mora dati hoditi na kosila, moraš pa verjetno dobro poznati svetovne finančne trge in vedeti kaj "se vse sploh da"... Mislim, da bi vsak posrednik moral znati razložiti in razumeti, kako funkcionira terminski posel, opcije, cfd, forex (ali pa vsaj vedeti, kje se da zadevo kupiti:)... kaj je certifikat, etf, ... in kako funkcionirajo nasploh finančni trgi... oz. to ni več toliko naloga posrednika, pač pa fin. svetovalca... ampak je pa že najbrž fajn poznati zadeve, ki jih posreduješ...

Drugace pa razni online brokerji omgocajo vodenje podracunov. Sicer ne vem, kako je to vse skupaj pravno urejeno, sam teoreticno lahko ta racun odpres, ljudje, katerim si "posrednik" ti nakazejo denar, ga das na posamezne podracune, potem pa za njih posredujes... sam tole je potem malo bolj po "domace"...

Če si broker, je najbrž fajn. če imaš kakšne dobre "nasvete" (ki jih uradno ne smeš dajat). V glavem, ni nujno, da je nasvet res dober, važno je, da ga imaš :)
 
Pustimo ob strani adolescenta Boba, ki sanja o časovnem stroju in pri tem zanemarja matematiko in bonton. 

Broker lahko imenujemo fizično ali pravno osebo, ki ponuja posredništvo na finančnih trgih. Broker kot fizična oseba je načelno uvrščen nekoliko nižje v prehranjevalni verigi plenjenja po finančnih trgih, ker v principu nima pooblastil za sprejemanje investicijskih odločitev, lahko pa svetuje. Pri nas je ta izraz ponavadi preširoko zastavljen. Broker ni asset manager, je pa lahko s preusmerjanjem naročil svojih strank direktno prisoten na trgu. Broker je lahko tudi popolnoma avtomatiziran računalniški sistem, ki ima direkten dostop do borze na eni in do strank na drugi strani. Skratka dober broker je dober, če to pravijo njegove stranke. 

Ponavadi ko govorimo o brokerjih, pa največkrat mislimo na profesionalce na finančnih trgih, ki sami sprejemajo odločitve in na podlagi tega investirajo (asset managers, agents, traders ...).  Tu ni pomembno kdo pritiska gumbe za buy in sell, temveč so pomembni procesi odločanja, ki lahko temeljijo na človeških odločitvah ali na računalniških modelih in z brokerstvom nimajo veze. 

Torej, jaz ne vem kaj bi Samo rad bil. Nemščine pa ne rabi, čeprav je dobrodošla. 
anon-105336 sporočil: 606
[#47034] 10.02.07 19:57 · odgovor na: crt (#47019)
Odgovori   +    0
No saj, velikokrat pišem v "unplugged mode" o tem, kar mislim, da vem,
v upanju, da bo kdo, ki ve več o tem, povedal, da to ni čisto tako. Se da
na ta način zvedeti marsikaj novega :)
anon-54985 sporočil: 2
[#47035] 10.02.07 20:00 · odgovor na: anon-105336 (#46983)
Odgovori   +    0
Kakšno pa je sploh povpraševanje po tem kadru pri nas?
anon-105336 sporočil: 606
[#47037] 10.02.07 20:03 · odgovor na: anon-105336 (#47034)
Odgovori   +    0
Glede "amerikanščine" :) Ne vme, mene njihov način razmišljanja ... sploh, da bi šel brat kakšno bolj praktično usmerjeno knjigo, kjer na vsaki peti strani piše... as I mentioned... I was broke... and I started to trade on my own, on my own terms... now I have milions... dont forget this... na cetrtini knjig je pa itak zraven priporocilo od samega Jima Cramerja...
anon-105336 sporočil: 606
[#47039] 10.02.07 20:09 · odgovor na: anon-105336 (#47037)
Odgovori   +    0
Še par postov, pa morda zasledimo v parih dneh članek: "Kako postati borzni posrednik?", zraven pa eno sliko možakarja s cigaro... (mladi so ravno imeli informativne dneve).

Hmm, kakšno je povpraševanje... v house režimu veliko, v baisse pa stagnira (ali bi to lahko rekli tudi za Slowenijo? oz. ali tukaj trg sploh kdaj pade... :)
anon-105336 sporočil: 606
[#47040] 10.02.07 20:12 · odgovor na: anon-43872 (#46926)
Odgovori   +    0
Na strani ljubljanske borze je nekaj napisano o tem, kako postati borzni posrednik .
anon-43872 sporočil: 876
[#47042] 10.02.07 20:15 · odgovor na: anon-105336 (#47037)
Odgovori   +    0

Aequitas je napisal(a):
Glede "amerikanščine" :) Ne vme, mene njihov način razmišljanja ... sploh, da bi šel brat kakšno bolj praktično usmerjeno knjigo, kjer na vsaki peti strani piše... as I mentioned... I was broke... and I started to trade on my own, on my own terms... now I have milions... dont forget this... na cetrtini knjig je pa itak zraven priporocilo od samega Jima Cramerja...
Še enkart se zahvaljujem za priporočila.

Ampak da začnem kot prodajalec sladoleda? Za to verjetno ne potrebujem formalno izobrazbo. Ali pač?

lp Samo
anon-43872 sporočil: 876
[#47044] 10.02.07 20:18 · odgovor na: anon-105336 (#47040)
Odgovori   +    0
OK hvala!

Bom podrobneje preštudiral.

lp Samo
crt sporočil: 27.423
[#47049] 10.02.07 20:32 · odgovor na: anon-43872 (#47042)
Odgovori   +    0

samog je napisal(a):
Ampak da začnem kot prodajalec sladoleda? Za to verjetno ne potrebujem formalno izobrazbo. Ali pač?
preberi recimo naslednje knjige

- the money game
- where are the customers' yachts
- reminiscences of a stock operator
- extraordinary popuar delusions and the madness of crowds, kar sicer ni direkt o borzi, vendar je :)

potem bos pa ze sam naprej.
crt sporočil: 27.423
[#47052] 10.02.07 20:44 · odgovor na: crt (#47049)
Odgovori   +    0
aja, kar se pa tice dela s strankami, predvsem razumi naslednje: stranka pride k tebi zato, da bos modro prikimal in ji potrdil tisto, kar ima ona ze tkoaltko apriori v glavi. ce bos to naredil, potem bo stranka rekla, da si dober, kvaliteten, velik poznavalec in strokovnjak. (ker si se z njo strinjal). ce se pa ne bos strinjal, potem to pomeni, da si sarlatan in brezveznik. ce razumes ta enostavni mehanizem, imas 80% primerov resenih.
anon-43872 sporočil: 876
[#47054] 10.02.07 20:48 · odgovor na: crt (#47049)
Odgovori   +    0
Ouch ..., kar nekaj dela me čaka. Ampak volje mi ne manjka, bom že kako!

lp Samo
anon-10743 sporočil: 2.011
[#47056] 10.02.07 20:49 · odgovor na: crt (#47052)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
aja, kar se pa tice dela s strankami, predvsem razumi naslednje: stranka pride k tebi zato, da bos modro prikimal in ji potrdil tisto, kar ima ona ze tkoaltko apriori v glavi. ce bos to naredil, potem bo stranka rekla, da si dober, kvaliteten, velik poznavalec in strokovnjak. (ker si se z njo strinjal). ce se pa ne bos strinjal, potem to pomeni, da si sarlatan in brezveznik. ce razumes ta enostavni mehanizem, imas 80% primerov resenih.

Po moje je recimo primerljiva zaposlitev, torej, dobra priprava, turisticni vodic ali prodajalec turisticnih aranzmajev. (ce dobro pomislim, ilirika recimo dela ravno to dvoje :)
anon-43872 sporočil: 876
[#47058] 10.02.07 20:50 · odgovor na: crt (#47052)
Odgovori   +    0
100% razumem.

lp Samo
crt sporočil: 27.423
[#47059] 10.02.07 20:51 · odgovor na: anon-10743 (#47056)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):
Po moje je recimo primerljiva zaposlitev, torej, dobra priprava, turisticni vodic ali prodajalec turisticnih aranzmajev. (ce dobro pomislim, ilirika recimo dela ravno to dvoje :)
ja, kar se tice dela s strankami, po moje to lepo ustreza.
crt sporočil: 27.423
[#47060] 10.02.07 20:55 · odgovor na: anon-43872 (#47058)
Odgovori   +    0
aja, pa se nekaj.

ko sem ravno tako filozofsko-pedagosko-moralisticno zalaufal danes :)

predvsem se vprasaj, cemu gres v to. eni ljudje grejo v ta poklic izrecno zato, ker pravijo, da bodo pac delali z denarjem drugih ljudi in ga speljevali k sebi. statisticno to dejansko tudi je tisto, kar se najvec dogaja. in ta poklic privlaci temu primerno... kako bi rekel... zobate in debelokozne ljudi. ce ti to ustreza in se najdes, kul. ce si mogoce cisto nekje drugje, NOT kul. kaksen si, se mi sanja ne, samo omenjam, ker je po moje kar pomembno.
anon-43872 sporočil: 876
[#47061] 10.02.07 21:14 · odgovor na: crt (#47060)
Odgovori   +    0
Hm, ne vem če sem ravno "zobat in debelokožen", toda volje do dela mi ne primanjkuje in se bom potrudil.

Hvala za iskrenost!

lp Samo
anon-79780 sporočil: 323
[#47069] 10.02.07 21:57 · odgovor na: anon-43872 (#47061)
Odgovori   +    0

samog je napisal(a):
Hm, ne vem če sem ravno "zobat in debelokožen", toda volje do dela mi ne primanjkuje in se bom potrudil.

Hvala za iskrenost!

lp Samo
 
 Samog : po vsem prebranem ugotavljam,da si rojen borzni posrednik....če pa bi se ti kaj zalomilo,te cerkev sigurno vzame v svoje vrste,sej so duhovniki tudi ene vrste borzni posredniki.......

Strani: 1 2