Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: nakazilo v bosno

Strani: 1

anon-56333 sporočil: 161
[#41788] 25.01.07 17:43
Odgovori   +    0
Ko nakazujes denar v tujino iz SLO moras placat stroske nakazila. To so
-stroski domace banke (vsaj za banko celje) so okoli 8eur
-in pol se stroske tuje banke (ki jih lahko placas al pa ne) in so pri BC okoli 12 eur.
Verjetno so stroski malo odvisno od drzave kamor posiljas (zgornji so za bosno).

Zanima me ali placate te druge stroske tuje banke ali ne? Na banki so mi povedali da ce jih placas potem denar sigurno pride do prejemnika brez nekih tretjih stroskov. Ce pa so kao problemi (ne vem kaksni) in teh drugih stroskov nisi placal, potem si tuja banka lahko zaracuna provizijo, ki pa ni vnaprej znana.

Uglavnem a placujete te stroske tuje banke ali ne?
PA ce jih kdo ni placal pa mu jih je pol tuja banka naknadno zaracunala bi blo fajn slisat koliko so bli.

hvala
 
anon-10743 sporočil: 2.011
[#41790] 25.01.07 17:48 · odgovor na: anon-56333 (#41788)
Odgovori   +    0

mmz je napisal(a):
Ko nakazujes denar v tujino iz SLO moras placat stroske nakazila. To so
-stroski domace banke (vsaj za banko celje) so okoli 8eur
-in pol se stroske tuje banke (ki jih lahko placas al pa ne) in so pri BC okoli 12 eur.
Verjetno so stroski malo odvisno od drzave kamor posiljas (zgornji so za bosno).

Zanima me ali placate te druge stroske tuje banke ali ne? Na banki so mi povedali da ce jih placas potem denar sigurno pride do prejemnika brez nekih tretjih stroskov. Ce pa so kao problemi (ne vem kaksni) in teh drugih stroskov nisi placal, potem si tuja banka lahko zaracuna provizijo, ki pa ni vnaprej znana.

Uglavnem a placujete te stroske tuje banke ali ne?
PA ce jih kdo ni placal pa mu jih je pol tuja banka naknadno zaracunala bi blo fajn slisat koliko so bli.

hvala
Pri nakazilu v tujino VEDNO placas stroske svoje banke, tuje banke, in morda se stroske kaksne banke ki posreduje denar vmes (baje da se tudi slednje lahko zgodi).

Razlika v placilu je v tem, da lahko izberes opcijo da TI placas stroske tuje banke (in bank v sredini), ali pa da jo placa prejemnik denarja. V slednjem primeru si bodo tuje banke in posrednice enostavno odrezale del tvojega nakazila, in na konec bo prislo pac toliko manj denarja (kar dejansko pomeni, da placa provizijo tuje banke prejemnik). To je zoprno, ce nakazujes tocen znesek, oziroma ti lahko prejemnik pac rece, da si nakazal premalo.

Strani: 1