Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Denar - rtvslo

Strani: 1

anon-72566 sporočil: 3.465
[#18361] 17.11.06 20:33
Odgovori   +    0
Zanima me, ce na rtvslo obstaja sploh kako oddaja o delnicah, vlaganju v delnice ipd. Mislim, da za nacionalko je rubrika denar odlocno premalo.
anon-18903 sporočil: 1.408
[#18516] 19.11.06 02:33 · odgovor na: anon-72566 (#18361)
Odgovori   +    0
Zanimivo, da se tudi o Tv Denarju najde tema na forumu Financ, no pa da takoj preidem na bistvo. Kot eden izmed dveh ustvarjalcev oddaje lahko kot predzadnjo informacijo (sem namrec na zasluzenem letnem oddihu) podam, da rubrika Denar znotraj TV Dnevnika od 20.dec (prej je bilo receno celo od 20.nov) ne bo vec obstajala, in da tudi samo borzno porocilo kot tako ne bo vec...
Glede na to da me v SLO ni ze skoraj tri tedne dopuscam moznost, da se je vmes kaj spremenilo, predvsem ker so nas v urednistvo ze oktobra zasuli z emaili kaj kako zakaj, ipd. Taksna je bila pac odlocitev novega urednistva in ustvarjalca sva jo, sicer z mnogo proti argumenti, sprejela. Proti vetru se pac ne da scat...

Kako z borznimi informacijami naprej na nasih TV, pa je nemogoce naprej napovedati, verjamem da se bo nasla resna TV, ki bo to trzno niso izkoristila.
Naj dodam se samo to, ze nacionalka je Borzi namenila le piclo minuto in verjemite v tako kratkem casu se ne da povedati nic vec, kolikor je uspelo povedati nama.
Respect.
LP
Marko Stor
anon-94581 sporočil: 1.391
[#18519] 19.11.06 10:15 · odgovor na: anon-91864 (#18517)
Odgovori   +    0
Odgovor zakaj se ukinjajo denarne zadeve na kontroliranih  TV je možno najti v zadnjem izven serijskem(+) enfice-jevem komentarju primorskega dogajanja.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#18532] 19.11.06 12:09 · odgovor na: anon-91864 (#18517)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Tako POP TV kot nacionalka, bi lahko namesto tega, da že najkasneje v osmi minuti enournega dnevnika začneta moriti z Irakom, Afganistanom in Bantustanom, po moji oceni, pri sedanji dolžini dnevnika, kakih 30 minut namenila zadevam kot so denarne - v konkretnem primeru Borzi.
Poleg tega, da dnevnik na TV postajah žepne in v svetu precej nepomembne državice nima kaj trajati več kot 25 minut bi bilo nujno potrebno uravnotežiti tudi razmerja med trajanjem posameznih segmentov. (Folk v taki mikro državici dnevno nikoli ne more "sproducirati" dovolj dogodkov, da bi bilo potrebno več kot 10 minut novic, pa če poročamo tudi o cepljenju prašičev v Prekmurju. To sicer potrjujeta tudi obe naši TV, saj jima špage na domačih novicah včasih zmanjka že v 4 minuti dnevnika)

Proces uravnoteženja dolžine trajanja vsebin dnevnika, bi začeli tako, da se vsem mednarodnim novicam dodeli maksimalno 3 minute in v času kakih kriz kot je recimo tista 9/11 v USA na začetek dnevnika izjemoma (ad hoc) doda poljubno dolg specialni krizni prispevek. Če pa enega človeka v SLO(recimo tovariša Rupla) po službeni dolžnosti zanima kaj se dogaja v Afganistanu, naj si prebere kar iz uradnih poročil MZZ, kajti prepričan sem, da vsem drugim Slovencem dol visi koliko talibanov so Ameri fentali tisti dan.
Obveščanje in izobraževanje o denarnih zadevah in postopanju ljudi v denarnih zadevah je pa jebeno pomembna in zanimiva tema, ki zanima širok krog ljudi, če ne kar vse ljudi. Res je, da je za to najbolj primeren internet, vendar primerno oblikovan, in primerno dolg ter primerno prezentiran, da izkoristi prednosti medija tak tematski segment v dnevniku definitivno mora biti.

P.S. Nacionalka bi pa morala po statatutu zavoda, odjebati vse reklame med dnevnikom. Zlasti z ogabnimi sporočili z babjimi vložki in konzerviranimi ribami bi nam lahko prizanesli.

lp
shaman

 
Šaman, pokliči na šnelkurs Darjo Zgonc in Rajka Geriča in jima to vbij v lesene betice!

Edino ta, da bi 30 minut polnil z denarjem in borzo je pa močna. V denvnik sodi tega točno 2 minuti, sicer pa naj za to obstaja posebna oddaja v manj udarnih terminih. Veliki večini ljudi ni bolj dolgočasne stvari, kot borzna poročila.
(in bolj zanimive, kot cepljenje prašičev v blatnem dolu, da o reality showu "the importance of being Strojan" sploh ne govorim...)
Otac
anon-104967 sporočil: 1.542
[#18560] 19.11.06 17:05 · odgovor na: anon-86509 (#18532)
Odgovori   +    0
Bo držalo. Kar forume Financ poglej, kot nekakšnega poslovnega dnevnika: 99% debat o ciganih, pedrih, partizanih itd..Velika večina ljudi prisluhne borznim poročilom, ko začne nekaj na borzi noret in potem se odpravijo na pot, kot lemingi...
anon-59389 sporočil: 161
[#18574] 19.11.06 18:02 · odgovor na: anon-104967 (#18560)
Odgovori   +    0
Vseeno pa bi lahko na pop-tv in tv-slovenija namenili vsaj 5-minut dnevno za borzo, denar itd...
anon-18903 sporočil: 1.408
[#18644] 20.11.06 05:29 · odgovor na: anon-104967 (#18560)
Odgovori   +    0
6 let je ze odkar se novinarsko spogledujem z borzo in na zacetku se mi je zdelo, da je to res zadeva nekako bolj le za posameznike, ki aktivno vlagajo v papirje. Scasoma sem spoznal, da je ob "nori" rasti vedno vec ljudi od mene zahtevalo nasvete, veliko jih je skapiralo, da bancni depoziti in stunfi niso edini nacin varcevanja.

Trenutno sem pa prav presenecen kak folk vse spremlja (na dnevni bazi!) gibanje svojih tecajev. Od najbolj zakotne stare mame pac clovek ne bi pricakoval, da na 3000 sit natacno pove, kolk so njene krkine delnice vredne.

In kot je en napisal, snel kurs za urednike bi morda kaj resil.  

Strani: 1