Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil

Strani: 1

lojze1 sporočil: 1.071
[#3084213] 08:40
Odgovori   +    1
Nekaj pripomb k članku: primerjati TEŠ 6 in Magno ni primerno. TEŠ 6 smo financirali in bomo vse morebitne napake (in korupcijo) plačali slovenski davkoplačevalci. Magno, ki je delno in začasno zamrznjen projekt, je plačal zasebni kapital.
Nasprotovanja podatkovnim centrom z argumenti višja cena elektrike, poraba vode in hrup je ponavljanje ludizma iz 18.stoletja. Svet gre naprej, podatkovni centri so in bodo hrbtenica razvoja, razvoj kaže na težnje k skrajševanju delovnega časa (za isto delo bomo potrebovali več zaposlenih) ter na podaljševanju življenja (potrebno bo več zaposlenih v oskrbovanju starostnikov). To bo omogočil razvoj, predsem na področju UI, oziroma ustreznih podatkovnih centrov, kot tehnične in tehnološke možnosti. S tem tudi nova delovan mesta. V desetih letih bomo prišli do množične uporabe alternativnih virov energije, samovozečih vozil itd. (oboje ni toliko tehnični problem, bolj bo problem načrtovanja, družbenega dogovora). Zato so potrebni podatkovni centri. Niso pa dovolj, zato potrebujemo strokovnjake in družbo, ki jih bo znala uporabljati. In, ne pozabimo, UI je nova globalizacija. Ljudje, kapital, znanje bodo šli tja kjer so priložnosti.
primvla sporočil: 1.436
[#3084220] 11:34
Odgovori   +    3
ljudje mormo sparat (elektriko in vodo in manj segrevat ozracje), da bo mela AI resurse za generirat in spamat po YT ipd. debilne videote o muckah, ki jih resujejo z dreves in neskoncne "dokumentarce" o tazadnih debilanah. pa za zracunat, a je boljsi efekt, ce palestinskega petletnika sutnes v glavo al mu odstrelis koleno.

bloatware, ki je oglasevan kot dobrobit za clovestvo, v resnici misljen kot orodje za kontrolo, v praksi pa izkazano v veliki meri sam sebi v namen.

stevilne firme ze opazajo, da so s prehodom na AI zagljivile v narascajocih stroskih in z manjkom bioloskih mozganov, ki so jih odpustili, da bi postimali situacijo.

clovk si zasluz tocno to, kar trenutno pocne, pocasni samomor. cim prej, tem bolje za ostala ziva bitja.

Strani: 1


vm-kiva